Keresés

Részletes keresés

AttHunter Creative Commons License 2019.10.11 -1 0 70189

Eléggé "kutyaveszélyes" rész volt. Nem is nagy kár érte. Bár látom a tervezet is elvezet a kerítés mellett, de legalább nem a kutyaólak között. :)

Előzmény: odba14 (70187)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.11 0 0 70188

Igen, ÉZ-ről mindig öröm olvasni :-)

 

Valamiért úgy emlékeztem, hogy az OKT-t már régebben megcsináltad. Akkor Derenken csak átrobogtál? (az a rész még nekem is hiányzik)

A csereháti OKT rész viszont megvan és pont jól jött ki, mert amikor OKT-ztam akkor még nem ment a Martonyi kolostorrom felé, a zöld meg igen, így azt is láttam (az se kutya!)

Mi a naprágyi temetőnél megálltunk kicsit elmélkedni, színmagyar :-(

 

Az őszi sétás menethez felírhatod a tornaszentandrási templomot is, ha ott még nem voltatok

 

Bizony, vadban rendkívül gazdag -és ember által viszonylag ritkán járt- vidék

Tavaly még írhattam volna, hogy életem legnagyobb szarvas-rudliját a határsávban láttam, de ez már nem igaz, mert télen sikerült ezt überelni a Szent Márton zarándoklat során (Pusztacsalád előtt, Kokasmajornál)

Ezt az utat is fel lehet venni a listára, vannak kellemes részek szép számmal

 

A folytatáshoz: lehet település közelébe szakaszolni az éjjeleket ahol lehet vizet szerezni mondjuk közkutakból: Susa (van kocsma de szűkös nyitvatartással), Domaháza (kocsma rendes nyitvatartással), Cered (itt még étterem  is van)

Hajrá!

Előzmény: hadidoki (70185)
odba14 Creative Commons License 2019.10.11 -1 0 70187

Sziasztok,
Alköldi-Kék, AK-08. szakasz.
Az alábbi 2-300 méteres magánút (a rönkhídtól a két tanyáig) már nem járható, le van zárva, a terület be van építve:
https://turistautak.hu/maps/mapnik/geojaunt.php?lat=47.55529&lon=21.89022&zoom=16&layers=00B00FFF&reset=

 

A területet délről érdemes megkerülni a "Tervezett új AK szakasz" nevű úton.
A minőségéről nem tudok nyilatkozni mert én (sajnos) északról kerültem, legelőn, kanálison, susnyáson és csemeteerdőn keresztül... Ráadásul bringával voltam szóval igazi tolós, vállon vivős szívás volt...

 

VéPetya Creative Commons License 2019.10.10 -1 1 70186
hadidoki Creative Commons License 2019.10.10 -1 1 70185

Jesper Olsen, Pulmy, jzp2107, köszönöm a figyelmeteket, remélem tudtam néhány perc örömöt okozni leírásommal!

 

Ilyenkor mindig két érzés viaskodik bennem, menjek arra amerre tudom (mert jártam már arra), hogy szép a táj, vagy bízzak a túra kiírójában és fedezzek fel újabb szépségeket. Tornanádaska feletti bányát, Szádvárat, Derenket meg akartam nézni (aztán egy részük mégis elmaradt), és ha már ott voltam, így alakult a terv tovább.

 

A hónap végén feleségemmel megyünk ebbe az irányba, persze ez autós, sétálós, őszölés lesz, de az említett helyeket: Pl Várbóc felett a kereszt és Borház-tető közötti rész, a Pitics-hegyi kilátó, akár útba is eshetnek. Köszönöm a tippeket! 

  

Hogy szívás-e az Északi-zöld? Hát esőben, csurom vizes bokrok között, van benne némi kihívás, de ilyen körülmények között melyik út nem az. Sétaúton pedig nem lehet ennyire vadregényes tájat, bőgő szarvast, vagy vadászó rókát látni. Ez az út egy kicsit keményebbre sikerült mint szokott, de amúgy meg a kihívások éltetnek minket.

 

Időközben beleolvastam egy leírásba (Kárpáti Lapok 2005_12 szám), mely pont a következő szakaszról mesél, és máris gusztusom támadt a folytatáshoz. A Te biztatásoddal együtt már eszemben sincs feladni, csak egy kicsit még jobban át kell gondolnom a dolgokat: vadászidény, biztonságos vízvétel, erőnlét, stb.

 

További sok szép utat nektek!      

Előzmény: jzp2107 (70179)
petergabor Creative Commons License 2019.10.10 0 0 70184

Köszönöm.

 

 

Annyira ismerem, hogy múltkor innen linkeltetek képet. De most, hogy leírtad a bűvös szót: "MAPILLARY" így már könnyen rájöttem, hogy ezt kell bekapcsolni képek megtekintéséhez.

És a hidakról is van kép :)

 

Köszi még egyszer.

Előzmény: jzp2107 (70183)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.10 -1 1 70183

mikor én OKT-ztam erre, egyetlen helyen volt gond, amit legutóbb kérdeztél

ennél a kettőnél amit most, ezeknél volt híd

 

ezt egyébként ismered?

https://turistautak.openstreetmap.hu/

ha bekapcsolod baloldat a mapillary gombot, akkor megnézheted az ilyen necces helyeket

(nem biztos hogy mindenről van kép, és friss is, de az OKT-ről általában van)

 

ha tetszik a dolog, te is bővítheted képekkel (mapillary.com)

 

Előzmény: petergabor (70182)
petergabor Creative Commons License 2019.10.10 -1 0 70182

Még két kérdés hidakkal kapcsolatban:

 

  1. itt át lehet-e kelni száraz lábbal?
  2. és itt?

Mindkettő az OKT-n van.

 

 

Ez a tervezett útvonal.

 

Ha nem megy az átkelés a patakon, ez az alternatív útvonal.

Előzmény: petergabor (70147)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.10 0 0 70181

nem hittem hogy az index fog tudni újat mondani a Vértessel kapcsolatban:

 

https://index.hu/techtud/2019/10/09/telallo_kaktusz_invaziv_faj_vertes/

 

 

döbbenet..

 

Güsziológus Creative Commons License 2019.10.10 -1 0 70180

Kösz, hogy rákérdeztél.

Este még úgy gondoltam, hogy reggel kiegészítem a "tájékoztatást", de ha már válaszolok, akkor legyen együtt a kettő!

 

A nyilvántartás teljessége, és a változások követése szerintem szétválasztandó.

Vannak az útvonalak, ezek alig-alig változnak, számuk kb. 300. 2019-ben tudtommal 1 új létesült.

Idén tavasszal készítettem egy jegyzéket, hogy néhány összesítést elő lehessen állítani, az már kezelhetőbbnek tűnik.

 

Az útvonalak megtalálhatóak a Tartalomjegyzék nevű nyilvános dokumentumban, igaz ez két éve nem frissült, nincs mindenki által hozzáférhető verzió.

(Nem publikus természetesen van.)

Az oldalak száma változatlan, változott a sorok száma, és a tartalma.

 

Az Őrtilos vá. - Pogányszentpéter közötti ZÖLD 2017-ben még nem létezett, jelenleg viszont igen. Kódja is van, DV.Z.

A "DV" a Dráva völgye.

Őrtilos vasútállomásán meghagyták az egyik nagy fán a régi jelet. Jó rég festhették!

 

A 2017-es tudásom szerint nem volt kiágazó útvonala, nemrég kiderült, hogy van.

Ez tehát végső soron módosítás, de átvezetése majd a változás követésének keretében történik.

Ekkor rögzítem majd, hogy mikortól létező az útvonal, hol a kezdete, hol a vége, mi a jelzése, milyen hosszú, mikor lettek felújítva a jelzések, stb. Ez utóbbi új útvonal esetén duplikált információ.

Módosul természetesen a Tartalomjegyzék is.

(Ha elkészül az adatbázis, akkor ez reményeim szerint automatikus lesz.)

 

Az általad felemlített útvonal a Budai-hegység tájegységben van, eredendően az útvonal (a PIROS) kódja P3 volt, de 2017-ben már TB.P.

Apró érdekesség, hogy készült egy térkép-részlet mentés 2016-ban, azon jól látszik, hogy a jelenlegi P4 akkor még P+ volt.

A kiágazó útvonal végpontjainak története közel tíz éves. Akkor készültek a POI-k.

 

https://www.turistautak.hu/poi.php?id=85917

https://www.turistautak.hu/poi.php?id=85918

 

Annyi a változás, hogy a két csomópont közötti útvonal TB.P.P4 lesz.

Nem változik a kiágazó útvonalak darabszáma és a fürt hossza.

 

Még annyi a teendőm, hogy módosítom a POI nevét, de ez már ujjgyakorlat.

Előzmény: olahtamas (70176)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.10 0 1 70179

bevallom elő kellett szedni a térképet, mert nem ismertem rá, ez nem annyira az az út volt amit én bejártam :-)

természetesen nem számonkérés jelleggel írom, tudom hogy a saját fejed után mész, de ezt most nehezebbre sikerült változtatnod mint a füzetben szereplő út

 

voltak ami miatt irigykedtem (pl a töbrökön átvezető határsáv, erre ugye a NP megtiltotta hogy az ÉZ erre vezessen), de volt ahol sajnáltam hogy kimaradtak dolgok

Pl Várbóc felett a kereszt és Borház-tető közötti rész, a Pitics-hegyi kilátó, Aggtelek előtt a Poronya-tető (miért nem arra mentél?)

a Trizsi-sorompó után is jól járható földút jött volna a nehezen követhető sáros helyett, de ott gondolom muszáj volt lejutnod a zsömlék miatt Szuhafőre

(ezt azoknak is írom, akik azt gondolják micsoda szívás az Északi-zöld, igen, van benne gazdagon, de azért nem ennyi :-)

 

a jövő évi döntéshez:

nehogy a legszebb rész előtt hagyd abba, mert pont az következik!

egészen Ipolytarnócig nagyon szép (ott már nem bánom, abbahagyhatod :-)

Előzmény: hadidoki (70175)
Pulmy Creative Commons License 2019.10.10 -1 0 70178

ez (is) igazi "hadidokisra "sikeredett,csak így tovább. (Y)

Előzmény: hadidoki (70175)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.10.10 0 0 70177

Köszönöm, hogy megosztottad velünk az élményeidet! Nem volt könnyű menet, de úgy érzem, ismét csak gazdagabb lettél olyan dolgokkal, amelyek megfizetethetetlenek.

Előzmény: hadidoki (70175)
olahtamas Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70176

Törökbálint piros négyzet jelzése benne van? ;)

Előzmény: Güsziológus (70174)
hadidoki Creative Commons License 2019.10.09 0 2 70175

Szeptember végén újabb szakaszát jártam le az északi-zöld túrának. Tornanádaskától Bánrévéig, szokásom szerint kicsit (nagyon) variálva. Elég kellemetlen időt sikerült kifognom, némileg kalandos is lett a túra, de csodálatos szépségű tájakon jártam.

 

http://www.hadidoki.ini.hu/     Egyéb túrák > Északi-zöld > Tornanádaska - Bánréve  

Güsziológus Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 70174

Turistautak Magyarországon

 

Tegnap sikerült felmérni a Belezna és Surd közötti ZÖLD felméretlen szakaszát.

Az útvonalat 2016-ban újították fel (akkor módosult), ez lett az utolsó:-(

 

Nem tudok olyan útvonalról, mely létezik, és nem lenne a nyilvántartásban.

 

Jártunk Őrtilos vasútállomásán is, aki teheti, fedezze fel ezt a vidéket!

olahtamas Creative Commons License 2019.10.09 0 1 70173

Ha Szentlélek felől mész fel, akkor a Fehér sziklák felett érdemes kimenni, hogy visszapillantsál Pszent+ -felé

https://turistautak.openstreetmap.hu/index.php?mapillary=s3OwhU8uJg1Rh1ZA-4v7fw

 

Előzmény: Törölt nick (70172)
olahtamas Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70171

Hétfőn Szob és Márianosztra között senkivel nem találkoztam.

Kedden a Kétbükkfa-nyeregig buszoztam, Pszent+ -től már csak én voltam a buszon, viszont az erdőben az Enyedi kereszt környékén, találkoztam 1 db túrázóval.

Szerdán Pilisszántó felett "tele" volt az erdő, kb. 10 emberrel is találkoztam. Ezekből sokan kutyát sétáltattak, ill. mentek vízért a környékbeli forrásokhoz.

Előzmény: Jesper Olsen (70162)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70170

Szerintem az időjárásnak nagyobb hatása van a létszámra.

Előzmény: Gizi aljas Feri (70168)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70169

Pl. az összes kollégámat. :-))

Előzmény: Gizi aljas Feri (70163)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70168

Igen, ebben tévedtem. Péntek- szombat 25-26.

Viszont hó vége. ;)

Érdemes elgondolkodni azon, hogy hó eleje vagy hó vége az, amikor valaki nagyobb túrába fog?

Előzmény: timetable (70157)
timetable Creative Commons License 2019.10.09 0 1 70167

Ez alapvetően egy pénteki és vasárnapi rétsági mentesítő busz meghosszabbítása, inkább a diákoknak szánták mint kirándulóknak. Közép-Szlovákia felé ott a Flixbus reggel, aminek csak az a hátránya (vagy éppen előnye), hogy dinamikus az árazása. Vagy ki lenne a te úgymond célcsoportod?

 

(A napokban született egy másik új útvonal, Hidasnémeti és Kassa között gyakorlatilag két óránként jár közvetlen busz, szlovák belföldi díjszabással. Északi Zöldben utazóknak még jó is lehet valamire. :)

Előzmény: jzp2107 (70161)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70166

Kérdés, hogy mennyire lesz hatékony a felmérésed, ha csak olyan időszakban végzed, amikor vagy nagyon sokan, vagy nagyon kevesen vannak ott.

 

Ez legalább három felmérés kellene hogy legyen, hétvége, hétköznap, ünnepnap. 

 

A kis adattal az a baj, ami a kamera látószögével is baj az Akadémián.

Előzmény: olahtamas (70159)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 70165

Leparkoltatnak egy egy adott pontra és aki arra jár, azt beikszeled illetve kérdőívet töltetsz ki. 

 

 

Előzmény: timetable (70160)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 70164

1-2 ember hétközben 100 hétvégén. Mennyivel nőtt a turizmus?

 

Erről az jut eszembe, amit Szabó István mondott - ha van egy előadás az Akadémián és az első két sor tele az utolsó kettő  üres, akkor én meg tudom csinálni a filmet úgy, hogy az előadás roppant népszerű volt, meg úgy is, hogy a kutyát sem érdekelte.

Előzmény: Jesper Olsen (70162)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70163

Te hány szülőt láttál egy hét szabit kivenni ősszel? ;)

Előzmény: Jesper Olsen (70156)
Jesper Olsen Creative Commons License 2019.10.09 0 1 70162

Nekem más tapasztalataim voltak, amíg még keddenként tudtam kirándulásokat tenni. Számomra is meglepő volt, de majd minden alkalommal találkoztam 1-2 emberrel, néha pedig (nyugdíjas)csoporttal is. És nemcsak a frekventált OKT-útvonalakon, a Pilisben és a Börzsönyben.

Előzmény: jzp2107 (70161)
jzp2107 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70161

hétköznapot megszámlálom én neked innen a székemből is: nulla, 5 esetből egyszer 1-2 ember (frekventáltabb úton, OKT, KDP)

 

saját tapasztalaton alapul, szeptember óta majd' minden héten mentem egy napot (20-25 km) és ezt láttam

 

múltkor Parassapusztáról úgy jöttem vissza, hogy két buszon is én voltam az egyedüli utas

 

timetable, tudtál róla hogy 1-2 hónapja van Ipolyságra busz pénteken és vasárnap? (délután-este)

csak a vasútállomásig..

 

kérdeztem a sofőrt, azt mondta 5-en voltak rajta Rétságig és még 5-en végig (péntek du.)

 

szerintem lehetne ebből egy jó kirándulójárat is, ha reggel is menne és nem csak a legelső vasútállomásig

 

Előzmény: Jesper Olsen (70158)
timetable Creative Commons License 2019.10.09 0 0 70160

Minél több az adat, nyilván annál jobb, és a kevésnek is kell örülni. :)

 

Kíváncsi lennék a mérés módszertanára, ha jól veszem ki, ez egy kordonpontos forgalomszámlálásnak tűnik (aki bemegy az erdőbe, azt mind regisztrálják és kikérdezik). Sajnos már lekötöttem magamnak egy programot arra a hétvégére...

Előzmény: olahtamas (70159)
olahtamas Creative Commons License 2019.10.09 -1 0 70159

Én egy pár hétvégi adatnak is örülnék!

Nem is tudom, hány éve mondtam már, hogy nem ártana a jelzett utak látogatását megvizsgálni, mert olyan jelzést nem célszerű fenntartani, amit csak a jelzésfestő jár végig :)

Úgy látszik, mostanra érett meg az elhatározás.

Előzmény: Jesper Olsen (70158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!