Miután mindenféle rendszámmal foglalkozó topic-kal találkoztam, de olyannal nem ami az 1990 előtt kiadott rendszámokkal, azok történetével foglalkozik, vettem a bátorságot, egy ilyent nyitni.
Arra kérem az ide írókat, az általuk feltett rendszámokkal kapcsolatban a lehető legtöbb információt, képet, évjáratot tegyék fel.
Mindenféle okosságot kitaláltunk, amit kb. 1982 körül tudni lehetett.
Még a KPM is segített.
Hiába.
A tajgába tervezett trélereknél nem volt szempont, hogy a fékek egyszerre fogjanak.
S itt nem gunyoros jelző a tajgába tervezet, mert tényleg oda tervezték.
Rétság körül, ahol tényleg használni akartuk soxor, viszont nem mindegy, hogy a 6-8%-os lejtőkön hogyan állsz vagy nem állsz meg egy ilyen CsampZ trélerre ha kb. 35 tonna van rajta.
Két darab 255B volt-van az ismeretségemben-csőszállitó járművek voltak a néhai KVV cégnél-anno FY 13-80,13-81 rendszámon jöttek újként...majd az egyik lett a BST-165,a másik meg a CCF 924...a gépek még megvannak,de hogy dolgoznak-e velük,mivel nincs olyan méretes,nekik való munka,azt nem hiszem...vagyis nem tudom.800mm átmérőjű csőből vittek 6 darabot egyszerre...alul három,rajta kettő,felűl egy..semmi féle előirásba nem fért bele...sem szélesség,sem tömeg,tengelyterhelés....de a vezetéknek épűlnie kellett...és ezek a gépek tették is a dolgukat...utvonal engedély,villogós elő és után futó kocsi,forgalomterelés...az ehhez a mérethez már alapból illett...és általában volt is...
Egy érdekes kép arról hogy hogyan rohadjon el a a fülke taposólemeze minél hamarabb./GA-09-03/
- Apám mikor még a környező országokba kijutott a Volán Skodájával mindig szokott adni valamit a szerelőknek,mosósnak hogy érezzék a törődést.Egyszer otthagyta a kocsit két Arany Fácánnal a mosósnak hogy aztán faxa legyen kívülről a szerelvény amíg elmegy a műhelyirodába.(Persze ott voltam mint utánfutó,útközben ha vitt magával én a faterék által gyártott ágyban terveztem a .....valamimet.) Mikor visszajöttünk azt hittem véget vet a mosós életének. Szegényem azt hitte jót tesz,kimosta belülről is a fülkét. Ágyastól,függönyöstül,ágybetétestől,pokróccal stb... Soha nem láttam így Apámat kikelve magából,sem előtte se utána.. -
Múltkoriban volt egy harckocsiszállitó póttal OT vizsgán. Természetesen útvonalengedéllyel használják. Makulátlan mindene. Újabb öt évig ismét forgalomképes.
KrAZ-255-ből nem tudok egyről sem ami megmaradt volna.
KrAZ-255-B1-ből maradt több is, köszönhetően annak, hogy a seregből sok, igen kicsi km telítettségű került hazai, magán (hobby) felhsználókhoz, 1995 után.
KrAZ-256-ból (billencs) tudtommal nem maradt egy sem. Kb. 2000 db (!) volt belőle magyar rendszámos.