Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2439
ja, km-kent 0,09 euro nem gaz vegulis.
Az egy Porto oda-visszara kb. 40 euro pluszkoltseg, :-)) de el kell olvasni a felteteleket, tuti van valami csavar. A repteren lehet berelni a hiresebbektol, es teljesen korrekt arakat adnak ok is, biztositassal, mindennel egyutt. Persze nem 10 euroert, hanem mondjuk 100-ert, de nincs a szerzodesben csavar (az autoban van :D) es tok jo legkondis jarganyaik vannak.
Előzmény: linha (2438)
linha Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2438
A  www.interrent.pt még mindig ajánlja a SEAT Ibizát napi 6,99€-ért 100 km-ig, azon felül km-ként 9 cent. De megint nem olvastam bele a részletekbe, lehet hogy van olyan feltétel, ami miatt mégsem éri meg. És csak 3 helyen lehet felvenni az autót: Lisboa Santa Apolónia állomás, Porto Campanha, és Faro.
Előzmény: blaze73 (2432)
linha Creative Commons License 2007.08.23 0 0 2437
Azok a nagyon hidegek nem inkább január-febrárban vannak? Én is úgy emlékszem, hogy a december még kellemesebb, és január második felétöl kezdödik a HIDEG. Hó is febr. 2-án esett Lisszabonban 52 év után...
Előzmény: Törölt nick (2433)
quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2436
talan ket vagy harom telnyivel ezelott remlik nekem is ilyen, huszonfokok az erkelyen meg a gyerek hogy lekapkodta a kabatjat delutan a varosban mert melege volt. idenre nem emlexem ennyire... en amugy is mindig szet akarok fagyni itt benn a lakasban, ez melyebb nyomokat hagy bennem :DD
Előzmény: Törölt nick (2435)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2435
En a tavalyi telen nem emlekezem 20 fokra, itt Lisszabonban.. Viszont 2-9 fokokra igen. :) Es itt a nagy szel miatt nem lehet a fokokban bizni csak, mert lehet 20 fok viszont olyan szel hogy... brrrr...
Előzmény: quilla (2434)
quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2434
itt felenk is volt mar ilyen :)
Előzmény: Törölt nick (2433)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2433
20 fok??????? Decemberben???? LOL...
Előzmény: lutell (2430)
blaze73 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2432
Autó bérlésben (is) kérnék segítséget.... Október végén leszek kint és kell autó 5 napra Lisszabon - Portó kiránduláshoz, és a környék bejárásához.

Valakinek valami tipp online foglalásnál melyik a legjobb, legolcsóbb car rental Portugáliában ?

Kösziiiii !

B.
farbric4 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2431

Köszi szépen a gyors válaszokat !

Igazából nálunk (UK) most pont ilyen idő van :)

lutell Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2430

Lehet ennyi. De ha éppen nem esik (ömlik) az esö (és nem fúj a szél) akkor nyugodtan lehet 20ºC környékén is.

 

quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2429
nappali homersekletnek realisnak tunik, persze lehetnek kivetelek. de majd jon fornalha es elmondja onnan helybol, en azert eszakabbra vagyok :)
Előzmény: farbric4 (2427)
wekerlei Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2428
Szerencse dolga! Tavaly december végén nap közben 15-20 fok volt, de éjszakára nagyon lehült a levegö. Január 1-én a teraszon reggeliztünk, olyan jól indult ez az év. Számítani viszont nem lehet rá, te sem tudod megmondani, hogy Pesten mikuláskor lesz-e hó vagy sem. 
Előzmény: farbric4 (2427)
farbric4 Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2427

Sziasztok,
decemberben Liszabonba utazunk, tudnátok segíteni milyen idő szokott lenni ?

A neten 10-15 celziuszt olvastam, ez valóságos?

Köszi

2007pt Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2426

A portói "garázst" nem tudtam megállni mosoly nélkül...:)

 

De ment flottul minden, szerintem kifejezetten jó a buszközlekedés.

Előzmény: Törölt nick (2384)
2007pt Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2425

Szia Szilvi55!

 

Emlékszem, hogy csomagmegőrző után érdeklődtél.

Ez nekem is elég fontos kérdés volt, mivel egy nagy, és egy kisebb hátizsákkal jártam az országot, és nem volt mindegy, hogy mennyi cuccal járkálok naphosszat...

 

Ami biztos, hogy Portóban van a vasútállomáson pénzbedobós csomagmegőrző, az árat is meg tudom írni, de most nincs nálam a papír. Ha nem egyértelmű, hogy hogyan működik, akkor az előtte lévő árus néni segít - portugálul, de meg lehet érteni :).

 

Bragaban nem találtam sajnos csomagmegőrzőt, de a Bom Jesus templomhoz vezető lépcsőknél kb. félúton van egy árus, aki megengedte, hogy otthagyjam a nagy hátizsákom.

 

Coimbraban van a buszpályaudvaron csomagmegőrző, 1 Euro/csomag, 08.30-tól 18.00-ig van nyitva, ha jól emlékszem, van valamennyi déli szünet. Kicsit körülményes megtalálni, de ha érdekel, szívesen megírom.

 

Obidosban a turisztikai irodában hagyhattuk a csomagjainkat ingyenesen.

 

Így első körben talán ennyi...

 

Üdv.!

Előzmény: szilvi55 (2322)
quilla Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2424
Megyek is mindjart jelolni :)
Előzmény: Törölt nick (2423)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.22 0 0 2423
hehe, nyert :) Jelölj be akkor légyszi :D
Az a vicc, hogy engem már tök sokan ismernek úgy hogy még nem is találkoztunk, nem tudom miért :) Van egy házaspár barátom, akik nemrég voltak otthon, és mikor visszafelé jöttek, találkoztak 2 itt élő magyarral. Mondták is hogy ismernek :) én meg nem is ismerem őket. Jó, beszéltünk pár sort az iwiw-en, mert mikor van itt munkalehetőség, szólok mindig a topicokban ott az iwiw-en...
Erről jut eszembe, ha vki ismer norvég, svéd, dán, szlovén, szlovák, cseh embert aki kijönne ide vagy már itt él, és keres melót... :) van!!! :D
Előzmény: quilla (2422)
quilla Creative Commons License 2007.08.21 0 0 2422
Katalin!? :o))
Előzmény: Törölt nick (2421)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 2421
hehe... :) Keresztnev? :D
Előzmény: quilla (2420)
quilla Creative Commons License 2007.08.21 0 0 2420
Teljesen veltelenul 'belçedbotlottam' az iwiwen :o))) Legalabbis szinte biztos vagyok benne, hogy teged lattalak :)
Előzmény: Törölt nick (2419)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.19 0 0 2419
Hajrá :)
Előzmény: 2007pt (2418)
2007pt Creative Commons License 2007.08.18 0 0 2418
Sziasztok!


Csodalatos hely Portugalia!
Ez a 13. napom itt, es nagyon-nagyon tetszik az orszag.

Egyben koszonom minden forumozonak a segitseget, amit az elokeszuletek soran nyujtottak.
Remelem a hazaerkezesemet kovetoen (kedd) en is tudok erdemi infokat adni a Portugaliaba keszuloknek.

Szikrazoan sut a nap, kedvesek az emberek, gyonyoru az orszag, tele latnivalokkal...

Mindenkinek a legjobbakat!

Udv. Lisszabonbol!
kardhal001 Creative Commons License 2007.08.17 0 0 2417

Szia!

 

Én júliusban szintén az Aeroviva-val voltam Portugáliában. Minden kirándulásra befizettünk, és el is mentünk azokra :), így elég fárasztó volt az út. Egyébként nagyon sok szép helyen jártunk, de ha még nem fizettetek be a kirándulásokra, akkor van egy-kettő amit érdemes kihagyni, illetve egyénileg megoldani. Nekem leginkább a Sintra és Quelez,  Cabo de Sao Vincent, Lagos és Sagres, Portugália szíve és Sevilla kirándulások tetszettek. Sajnos elég zsúfolt volt a program, mi még sok helyen tovább maradtunk volna, de volt akinek elég volt a rendelkezésre álló idő.

Bővebben e-mail-ben írok, nem akarom ezzel fárasztani a többieket. Ha nem kapnád meg, akkor jelezz vissza és elküldöm újból.

 

Üdv!

 

 

Előzmény: mmonka (2413)
Vivus Creative Commons License 2007.08.14 0 0 2416

Köszi a jó tanácsokat Mindenkinek!:)

már csak 4 nap és mi is indulunk, igazából már alig birunk magunkkal:)))

mmonka szerintem eleve hiba volt az Aerovivánál befizetni, de legyél Te a kivétel, kívánom!:)

papa maci képeit kíváncsian várjuk és ha hazaértünk én is mutatok párat szivesen:)

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2415
hehe, orulok hogy rendben hazaertetek :) En is koszonok mindent, jo volt talizni meg rovid idore is. Mindenkepp gyertek vissza, akar repcsivel, lakhattok nalunk :)
Mi kozben megneztuk a Berlengas szigeteket, hat... wow!!! :D

Tenyleg, valaki Portoban nem tudna nekem + paromnak egy ejszakara szallast adni, mikor a RedBullos repcsinapok lesznek? Az egy hetvege ha jol tudom, szeretnem meglepni ezzel uto-szulinapja alkalmabol. :) Vagy otletet hol lehetne NAGYON olcson, mert nincs penzunk, most minden megtakaritott es nem megtakaritott... elmegy festesre..
Előzmény: papa_maci (2414)
papa_maci Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2414

Szia mindenki!

Haza értünk!Egy hónappal és 9000km-rel a hátunk mögött haza értünk. Sajnos!

Még maradtam volna valameddig. Autóval nagyon húzós.Ezt azoknak üzenem akik kacérkodnak a gondolattal hogy kocsival teszik meg a Portugál kirándulásukat. Én már gyakorló "utazó" vagyok. Tavaly Spanyolba voltunk kocsival.Az is volt egy nyolcas.Fárasztó,viszont sajátba vagy,akkor mész tovább amikor akarsz, bizonyosfokig nem vagy időhöz kötve.Nagyon sok szép helyet láttunk.Majd dobok fel fotókat. Valaki irta lentebb hogy lisboaba gyalog mászkált meg kis hostelokba lakott,hogy a helyi életet tapasztalja meg.Üzenem minden rosszindulat nélkül:Menj el legközelebb Évoraba,és onnan tovább északnak Braganca felé.Amerre ellátsz mindenhol parafaültetvények.Ott valahol menj be egy faluba,ami jo esetben áll 5-6

házból és ülj le kávézni e helyi erökkel. Na ott látod a valós helyiéletet.:))

Szoval nagyon szép és egyben ránk nézve magyarokra nagyon tanulságos is egy ilyen kirándulás.

FORNALHA: köszi hogy forditottatok ránk egy kis időt,es tudtunk talizni.Jo volt  magyar szót hallani egy időután. Nemnagyon javaslom a tesodnak meg az anyukádnak az autos kiutazást.3300km, legalább 2 de inkább 3nap. A benzin költség 8literes fogyasztásnál átlag 1.3 euróval 343 euro. Plusz autópálya dijak.Ha emlékezetem nem csal Bp-től Lisboaig 189.euro.

QUILLA: Ne bátsd Portot mert igenis szép város és nem csak a V.N.Gaia a lényeg benne.Ésha egyszer elkészül a villamospálya felujitása a sétálo utca diszburkolatával....... :)))

Ha valakinek esetleg van kérdése nagyon szivesen válaszolok rá ha tudok.Most egy párnapig pihenőüzemmódban leszek,és válogatom a fotókat.Van miből: Kb 2200 db.

A Cabo da SaoVicente tényleg nagyon gyönyörű. Én sajnos lekéstem a naplementét. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mmonka Creative Commons License 2007.08.13 0 0 2413

Sziasztok! Szept.első 2 hetét Portugáliában töltöm az Aerovivával megyünk.Tudtok vmit az iroda útjáról?(szállodák,kaja,repülő pontossága,idegenvezetők,fak.programmok)Milyen most ott az idő (Liszabon,Sagres)Milyen ruhát érdemes vinni?Minden beszámolót,tanácsot örömmel veszek. 

ibanez30 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 2412
Helyesen Portugáliát.)Üdv
ibanez30 Creative Commons License 2007.08.12 0 0 2411
Portugáliába bejárnám augusztusban saját klímás tágas kocsival,útitársakat keresek üz.a hozzájárulással.06702368928
Előzmény: Vivus (2403)
linha Creative Commons License 2007.08.10 0 0 2410

Én is azt gondolom, hogy azért kell, hogy legyen nálatok készpénz is. Föleg kisebb összegek esetében egyszerübb és gyorsabb, és mint Fornalha is írta, pl képeslapot vagy egy kávét, egy sütit nem nagyon lehet kártyával kifizetni.

 

 

Előzmény: Vivus (2406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!