Keresés

Részletes keresés

viktor9511 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 864

Próbálgatom hasonlítani a pályámat a valósághoz :-)

 

 

 

Az igazat megvallva, én nagyon sok dolgot várok el a játéktól.

Rengeteg plussz lehetőség, és az egész játék tökéletes, de amit elbírnék képlezni a grafikai változás.

Milyen jó lenne, mint a valóságban megyünk a villamossal a főutcán, és a nap úgy süt, az árnyékok is úgy esnek, mint akár élőben a belvárosban ... :-)

 

Május 1. :  Átadom a pályán a Thököly u - Tiszai Pu. Szakaszt beleértve...

Két kép összehasonlítás ! :-)

Illetve még pár kép, az eddig kész szakaszokról ...

 

 

 

A miskolci képet nem én készítettem.

 

laszlovecsei Creative Commons License 2011.04.09 0 0 863

Feltettem pár új Taurust az oldalamra

 

jó játékot!

 

http://nyvkv.atw.hu

 

 

 

 

 

alajo Creative Commons License 2011.04.09 0 0 862

a http://cdgalaxis.hu/ oldalon van 2.000 ft-ér Trainz 2009-es magyar nyelven. enyit a bolondnak is megér. igaz ennél újabb létezik csak az már nem magyarúl van aztem és ott nincs ebből. házhoz is szállítanak, ha interneten megrendeled kapsz 200 ft kedvezményt. http://portal.virtualtransport.eu/ -nál többfélét kapsz, de drágább is. vigyázz, nem vagyok járatos a Trainzban hogy melyik változat mennyit ér, de azt olvastam hogy a 2009-es jobban optimalizált mint a 2004-es és két különböző főverzió. aki tud többet, biztosabbat az javítson.

Előzmény: mk48 2001 (844)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 861

Bzmot!

 

Innen tudod letölteni a Tátrát: http://trainzpedro.cz/

Előzmény: Bzmot332 (860)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 860

És a csuklós Tátrát (nem tudom pontosan, mi a neve) lelehet valahonnan tölteni, vagy az is saját alkotásod?

Előzmény: viktor9511 (859)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 859

Robancs !

 

 

Köszönöm szépen, dícsérő szavaidat :)

 

- Valóban variálnak össze-vissza, viszont szerintem a legegyszerűbb az lenne,hogy felújítják a sínpályát, azonban az eredeti  villamos állomás megmarad...

 

Én a játékban úgy fogom hagyni :)  ( Csak már lennék ott )  Huh , hihetetlenül nehéz, hiszen, ugye kis mértékben ,de igyekszek a legjobb hasonlósággal dolgozni :-)

 

 - Igen valóban nehéz lesz a vasúti átjáró alatt történő pályaszakasz kiépítése, de valahogy meg fogom oldani :) ...

 

 

 

 

Most pedig pár képet összeválogattam ( Esti képek ) egy-kettő nappali...

 

 a képeken :  Városház tér, Szinvapark , Katalin u. , Szent Anna tér , Erzsébet tér, és a kiépülő CENTRUM szakasza :-)

 

 

 

 

Kellemes hétvégét !

Viktor.

 

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 858

A felsorolt kuid:9999:21000 és kuid:9999:21003 nem található, de mivel tudom, hogy a trainz.hu csapata a 9999 számú kuid számozást lefoglalta magának, így tudjuk ki a készítője a hiányzó dolgoknak.

A második számsorból ki derül mi is hiányzik nekik, s megtudhatjuk hol is keressük, mert általánosan így vannak kitalálva a második számsor értékei. 21000-től 21999-ig Textura fájlokkal van gondja. Sőt lejjebb a textúra alfájára, forgóvázra, éjszakai texturákra is valami hibát ír. Esetlegesen szedd le újra a "kaszniját" s tedd fel újra, hát ha hibásan jött le.

Ha nem megy készítőhőz fordul!

Előzmény: Bzmot332 (855)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 857

Viktor!

 

Én is szeretem nézegetni mások pálya épitéseit, legfőképp a tiedet jelen pillanatban, mert a miskolci villamos pályát épited. :)

És meddig jutottál el, a Selyemrétig már eljutottál???  Ha lehetne én is szeretnék pár képet látni tőled, mivel nagyon szépen, és pontosan dolgozol.

 

Igen, ezt tudtam, de mégis kiviszik Felső-Majláthig, erről döntöttek, ezt kb olyan augusztus folyamán kezdik el, emiatt bontottam el a Diósgyőri végállomást, és vittem fel a Felső-Majláthig a villamospályát. :)

 

Amire büszke vagyok a pályámban, az a Tiszai pályaudvar, Újgyőri Főtér, Vasgyár és a Diósgyőr--Felső-Majláthi szakaszra. Az én szememben ezek a részek sikerültek a legjobban, és a legélethübben a pályámon. :)

 

Neked is kivánok jó, és minőségi szerkesztést, pályaépitést, és sokkal több képet kérek, ha nem gond, én is kiváncsi vagyok, hogy hogyan haladsz.  Eléggé nehéz résznek tartom, a Soltész, és a Selyemrét közti szakaszt, a lejtő miatt. :(

 

 

Előzmény: viktor9511 (856)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 856

Robancs !

 

 

Egyáltalán nem gond, hiszen én szeretem nézegetni más tervező képeit, és gyönyörködni bennük.

 Jó lesz, viszont a valóságban tudtad-e,hogy vita van arról,hogy megmaradjon az eredeti Diósgyőri állomás, vagy,hogy kivigyék-e a Majláthig ... ? !

 

 

További jó szerkesztést ! 

 

 

 

Ákos !

 

 

Utólag !

 

Köszönöm a lényegretörő válaszodat !

Igazából, elolvastam a szabályzatot.  Valószínűleg nem alkalmaztam a szabályt, azért mert igyekeztem gyors reakciót írni egy érdeklődő személynek, amiért ez esetben ellnézést kérek a topik vezetőjétől.

 

Valóban helytelenül tüntettem fel oldalakat ...

Legközelebb, lassan ,de biztosan fogok válaszolni :)

 

 

 

üdvözlettel

Viktor.

Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 855

Hát, én a HÉV-et Br120 oldaláról szedtem le és ugyan nem írja, hogy működik-e a TS2009-en, az ugyanonnan letöltött FAV működik, tehát gondolom ennek is kéne működnie. De egyébként ezeket a hibákat adja a "view errors":

 

Warning: 'BR120' is not a valid value for tag 'category-region'.  This tag is now empty and a new value must be selected.
Error: No selection for tag 'category-region' in 'traincar'.
Warning: Tag 'icon0' in the container 'traincar' is obsolete.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21000>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21000>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21000>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21003>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21003>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21003>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Error: The primary and alpha texture are not the same size for 'D:TS2009/local/hash-ACcontent 9p2achf549arnyek-kapfeny.texture.txt'
Error: Unable to load mesh file: 'content 9p2achf549mav_bdt_bodymav_bdt_nightwindows.im'
Error: Unable to load mesh file: 'content 9p2achf549mav_bdt_shadowmav_bdt_shadow.im'

 

Mondjuk én nem tudom, hogy miért kéne a bdt egyik textjét használni, de gondolom nem azért van így, hogy megnehezítse a dolgomat :) Amúgy van hozzá hang is, amit amúgy leszedtem már. Konkrétan mit kéne csinálnom? Előbb azt és utána az MXA-t, vagy mi?

Előzmény: Akos1985 (852)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 854

Viktor!

 

Az Újgyőri Főtéren vannak a buszok, és ott van készitve a 6-os busz kép. :)

A 9-es képe pedig a Tatárdomb, és a Fokaj Ferenc utca végállomáson készült.

 

A villamos végállomás (1A-s villamosé) pedig a Kilián vr.

 

Ajánlom neked nézegetni a zöld nyíl honlapját. :) Sok dolgot találsz a pályafelújitással, és hosszabítással kapcsolatosan. :)

 

 

Tegnapelőtt megcsináltam a Felső-Majláthi szakaszig a villamospályát, és igy elbontottam a Diósgyőri végállomást, már csak egy szép emlék marad a pályámon, és lassan a való életben is. :)

 

Diósgyőri végállomás, még régebben:

 

Diósgyőri megállóhely:

 

Bölcs utca megállóhely:

 

Köln utca megállóhely:

 

Felső-Majláth végállomás:

Még nincsen róla normális képem, de majd hozok. :)

 

A peronok sem a jók még, mivel a projekt szerint nem ilyenek lesznek, csak méág nem találtam ahoz megfelelőt. :)

A pálya felső része (Diósgyőrtől fentebb) még csak a sín, és az út+járda van meg, amit a képen még nem láthattok. :)

 

Remélem nem gond, hogy hozok pár képet mindig. :)

 

Előzmény: viktor9511 (853)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 853

Robancs !

 

 

Jók a képek, szép a pálya !

 

Viszon melyik állomásról is beszélünk ? :D :D

Miskolcon ilyen állomástervek vannak ?  Jó tudni... :-)

 

 

 

 

Üdvözlet !

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 852

Úgyan úgy, mint a TRS sorozat összes tagjába. cdp fájlokat elindítod és telepíted.

 

Cheak list:

1. Biztos leszedted az összes hozzája tartozó cdp fájlt hozzá?

2. Biztos működik TRS2009 alatt?

 

Amennyiben a fenti két lehetőség közül bármelyik lehetséges, talán, biztos vagy nem akkor csekkold át mégegyszer, hogy az összes KUID meg van e hozzá, amit feltüntettek, s nem kell e külön TRS DLS-ről leszedni valamit.

Amennyiben a 2. lehetőségre, ezek után is kérdőjeles, akkor a készítőhőz érdemes emailben fordulni, mivel lehetségesen nem is fut vagy valami oknál fogva nem fut TRS2009 alatt.

 

Ennél érdemibb választ nem tudok adni TRS2009-hez, mivel TRS2004 SP4 fut nálam elég aktívan a HÉV pályám miatt. TRS2009-et nyár elején akarom "párhúzamosan" futtatni a régivel.

Előzmény: Bzmot332 (851)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 851

TRS2009-ben hogy lehet járművet berakni? Mert én már össze vissza szenvedek vele, csak a kisföldalatti hajlandó működni. Se a T5C5, se a KCSV, se a HÉV, se a Bzmot...Amúgy nem igazán regisztráltam még sehova sem (kivéve a trainz.hu-t)

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 850

TRS2009-hez elméletileg jó a TRS2006 és a TRS2004-es cucc is. Hol jó hozzá hol nem, ha jól vettem ki a dolgokat, akkor a config.txt fájlától függ.

A metrókkat meg nem adták ki semmilyen formában sem. Se jármű, se pálya. Képek vannak, de ennyi még sajnos.

openBVE-hez már régóta vannak metrók, így ezen hajlamomat azon élem ki :)

Előzmény: Bzmot332 (848)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 849

És attól függetlenül, hogy a 2-es és 3-as metró nincs kiadva, metrókat lehet letölteni valahonnan, vagy azokat sem?

Előzmény: Bzmot332 (848)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 848

És a TRS mennyire "elnéző" a más programverziókhoz készült kiegészítőkkel kapcsolatban? Tehát pl. a TRS2009 mennyire képes vinni egy TRS2004-es pályát? Ugyanez a kérdésem a modellekkel kapcsolatban is.

Előzmény: Akos1985 (845)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 847

Egy képet lehagytam a Kiliáni vágállomásról kapcsolatosan, az összkép:

Előzmény: Robancs684 (846)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 846

Kész is lett az új 1A-s villamos végálomás, a KIlián városrészen. Elméletileg igy kll ki néznie a tervek szerint. :)

 

Egy 6-os és pár kép a 9-es busz :)

A képeken látni, a troli felzővezetéket, amit lassan eltüntetek, mivel megtaláltam a buszokhoz használható piros útat. :)

 

És pár egyéb kép:

 

Szivesen várom a véleményeiteket. :)

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 845

TRS2009 szerintem a legjobb egyelőre. Lehet azt mondani, hogy TRS2010 a legjobb. Csak tapasztalatból mondom, illetve mások véleményét kombinálva, hogy TRS2004, illetve TRS2009 alá fejlesztenek még.

Váltást a pénztárcád adja. Ha van akkor érdemes 2009-re váltani, mivel sok mindent más képpen kezel, mint elődje ráadásul viszonylag alacsonyabb gépen is jól elfut. Erről a gyakorlati például tudom mondani a trainz.hu oldalon lévő cikket róla! Gurigáék a vasút vonaluk promócióját ezzel tesztelték már!

Ha a pénztárcád nem engedi, akkor maradj a réginél egyelőre.

Honnan lehet beszerezni? Online websohopkon keresztül... olykor a játék boltokon keresztül is meg lehet venni, elővételben vagy épp van nekik raktáron. Nézz körbe azt javaslom.

 

Annyit megjegyeznék, hogy illegális verzióknál előfordul orvosolatlan hibák. Értem ez alatt, hogy objektumok, vasúti kocsik nem fognak betöltödni vagy ehhez hasonló problémák. Vedd meg eredetiben, s legalább nyugodtan kérdezhetsz, akár hivatalos support-tól is!

TRS2004 illetve TRS2009 esetében nekem a hivatalos support volt nagy segítségemre, illetve egy jó barátom, aki angolból profibb volt, mint én.

Előzmény: mk48 2001 (844)
mk48 2001 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 844

Hirtelen még eszembe jutott valami. Megéri-e trs2009-re váltani? Vannak-e változások a grafikában, a pályaszerkesztésben stb.?

Ha igen akkor mik azok? Hol lehet beszerezni a programot Békés megyében?

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 843

Örülök, hogy tanultál! Ha már egy embert sikerült tanítani valamire nekem az már siker!

 

Örülnék, ha csepeli gerinc út tervei is így meglennének nekem, mint a miskolci villamos tervei :) Legalább látnám mi lesz ha majd elkészül végre :)

Előzmény: Robancs684 (840)
mk48 2001 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 842

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Akos1985 (823)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 841

On

Bocsi, a nadjábólt kijavitanám nagyábólra, mivel eléggé helytelenül írtam, csak a hsz útán láttam, hogy rosszul írtam. :(

Off

 

Előzmény: Robancs684 (840)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 840

Ákos!

 

Én ebből az biztos hogy tanultam! :)

 

 

Szeretnék nektek megmutatni, vagyis aki a miskolci villamos vonalat késziti (főképp nekik ajánlom), hogy van pár terv, hogyan fog kinézni a 2 db új végállomás: Kilián az 1A-sé, és Felső-Majlát az 1-es villamosé.  Link: http://zoldnyil.hu/hirek/191-tervek.html

Én elkezdem azt a részt is hozzáépiteni, később meg majd a sineket, és egyébb dolgokat majd kicserélem, de nadjából elkészitem ezeket a szakaszokat is. :)

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 839

OFF:

 

Mivel a moderátor törölte a hosszászólásokat, így azok már nem láthatóak.

 

Nem akarok vitát, de a moderátor nem hiába tiltott Téged is. Warez témában, illetve torrent címeket és illegális letöltési helyeket "reklámozva" utalhattál.

 

Nem egyszer el lett ITT mondva, illetve a szabályzatott illő átolvasni, mielőtt warez, kalóz verzók letöltési helyeit közölnétek nyíltan és nyílvánosan, mivel ez nyílt fórum. Erre szokták azt mondani, hogy a szabályzat nem megfelelő átolvasása vagy el nem olvasása nem mentesít semmi alól. Sőt örüljetek annak, hogy nem indítanak ellenetek BTK szerinti bírósági eljárást ezért... nem hiába papolok.

 

:ON

Előzmény: viktor9511 (836)
Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 838

Valami hiányzik neki! TrainzObjekt nevezetű programmal (ha TRS2004 SP4-ed van), akkor ezzel meglehet nézni, hogy melyik KUID hiányzik. Ezt is fent van a trainz.hu oldalon az Ismertetők között, a Hasznos segédprogramok leírásai között.

Sok sikert hozzá!

Előzmény: Bzmot332 (835)
Akos1985 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 837

Ha nem küldik az aktiváló levelet, akkor a főoldalon le van írva, hogy kinek küld el a problémádat ezzel kapcsolatban.

Előzmény: Bzmot332 (830)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 836

Kedves bárki :) !

 

 

Lehetne egy kérdésem ?

 

Egyáltalán nem értem, de tényleg, visszakerestem, és sehol nem találtam arra utaló nyomot,hogy olyat írtam volna, vagy más témát ejtettem volna, ami nem ide illik, mégis  tilitva lettem ...

 

Legalább valaki elmondaná,hogy miért, hogy tisztában legyek én is vele, mert FOGALMAM sincsen ....

 

 

 

 

 

Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.04 0 0 835

A kék bábut leszámítva igen, érthető. Viszont a HÉV-et még villamosított pályán se tudtam berakni:

 

Előzmény: Robancs684 (833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!