Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 78
Hmmm... ilyesmi álmomban sem jutott volna eszembe szóval széttárom a kezem...
Előzmény: n.drew79 (76)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 77
Hm... prolgás???
Előzmény: n.drew79 (76)
n.drew79 Creative Commons License 2004.05.30 0 0 76
Persze, hisz baja nem lesz tőle! A víz teljesen nem nagyon bír átfagyni, másfelől az egész medence elég rugalmas ahhoz, hogy simán túlélje a víz nyomását! Ráadásul a szél sem viszi el..:)))

De nem ettől lukadhatott ki, mert már szeptember magasságban feltünt egy enyhe apadás...ezt még majd meg kell vizsgálnom. Sajna egyébként ez a belső fólia ritka gyenge anyagból van, 2 szezonnál többet tuti nem bír ki. Gyakorlatilag a körmömmel át bírom szakítani, annyira vékony. Még tavaly, mikor néztük a Kerex medencéit (egy ekkora belekerült voltna 400e-be), na annak sokkal vastagabb fóliája van, és 8 év garit adnak rá!

Szóval azt gondolom, ez elv nagyon jó, mert írtó gyorsan átmelegszik a viz, tuti gyorsabban, mint a betonmedencében, de hosszabb távon egy komolyabb verzió jobb lehet. Ráadásul azokban rendes homokszűrő is van...
Szóval árban nem sokkal több (a 400e már a telepítés lett volna("kulcsrakész"), ez az 50ezres medence is belekerült eddig simán 100-ba. sőt), és valamivel kevesebb a macera is a normális(abb) szűrés okán.

Előzmény: AliceCsodaországban (75)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 75
Ti vízzel együtt hagytátok télire??, Ez nekem új...
Előzmény: n.drew79 (74)
n.drew79 Creative Commons License 2004.05.30 0 0 74
Üdv Mindenkinek!

Hát nem semmi az időjárás, nézegettem tavalyi képeket, ilyenkor már javában használtuk:(((

Szóval a mienkből valami rejtély folytán elfolyik a víz, de a franc se érti, mert olyan 40-50 centi míg mindíg van benne, ami 8 hónap alatt nem nagy mennyiség, csak bosszantó. Hol lehet a luk?! Amúgy a téli takaró még rajta van, és egy kevés algát leszámítva (ami az alján van a pelyhesítőtől) még a víze is tiszta (ami maradt) de úgyis vízcsere lesz.
Igazából akkor fogjuk levenni a téli takarót, ha indul a szezon, onnan majd foglalkozni kell vele:)))
Egyébként akciós klóradagoló most van azt hiszem a Cora-ban, valami 2600 forintért, mai korrektebb ár mint korábban volt.

Üdv!

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 73
Akkor lukadt ki alul, mikor a lányom lakodalmán egy részeg srác bakancsostul beleugrott, egyébként általában az oldala volt lukas...

(Lehet, hogy összekeverem az ásványgyapotot az üveggyapottal...:-))) )

Előzmény: belagyi (72)
belagyi Creative Commons License 2004.05.30 0 0 72
végigolvasva a fórumot egy dolog felmerült bennem.
ha a medencétek alá rendesanyagot raknál (doksimban egyértelműen ásványgyapot paplan-nak hivják) akkor talán ritkában kellene venni belső fóliát.

az a mázsa utcai bolt meg itt van 5 percre tőlem.. szerintem jövöhéten körülnézek...

meg azt írtad még, hogy régi a medence és nincs az oldalán lyuk.. nekem sincs és nem is régi :) a doksiban még a régi medencéjük ábráján lyukak vannak, de van hozzá egy + oldal amit az ujabb medencékhez adnak...

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 71
Ja és nem ásványgyapot a neve (uramisten az szúr!), hanem geotextil...
Előzmény: AliceCsodaországban (70)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 70
Őszintén szólva nem láttam, és nem tudom milyen az alapanyaga a hőszigetelőnek.. szvsz. menj be egy OBI-ba vagy hasonlóba, és ott biztosan megmutatják neked. De a topic elején valaki írt már róla, olvasd át!
Előzmény: belagyi (69)
belagyi Creative Commons License 2004.05.30 0 0 69
láttál már olyat?
a therwolin amit hőszigetelésnek használnak a tetőknél az is ilyen halmazállapotú?

tudom, hogy homokozik szinte mindenki, de az hamarabb elmozdulhat mint ha ilyen összefüggő anyagot raknék alá..

Előzmény: AliceCsodaországban (68)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 68
Nem tudom hol lehet kapni, de elég drága, ha jól tudom olyan 20ezer körül van. Hidd el, hogy nagyon jó a homok is (mi eleinte a homok fölé kimustrált összelapított tv és más kartondobozokat is fektettünk, de aztán azt is elhagytuk. Legyen jó vastagon a homok, oszt jóvan...
Előzmény: belagyi (67)
belagyi Creative Commons License 2004.05.30 0 0 67
Hali!

tudjátok, hogy az ásványgyapot?
tegnap vettem egy merevfalú medencét és az aljára azt javasolja, hogy homok helyett ásványgyapotot fektessek. persze ahol eladták azt sem tudták, hogy mi az..

Belo

ballib_a Creative Commons License 2004.05.21 0 0 66
egy picit nagyobb medencébe már igen. :(

egyébként a gyerek tanul úszni, de a kisebbik még nem, mert csak bizonyos kor felett fogadják.

persze vigyáz az ember, de egy ilyen kiegészítő biztonsági elem szerintem nem ártana.

Előzmény: _paha_ (65)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.21 0 0 65
sokkal jobb megoldás megtanítani úszni a kölyköt! (-:

én annyira kicsi voltam, mikor szüleim megtanítottak, hogy egész egyszerűen nem emlékszem arra, hogyan és miként tanultam meg úszni. mintha születésemtől fogva tudnék.. ((-:

***
de tényleg ilyen kerti medencébe nem lehet beleesni, max. ha valaki nagyon részeg. :-DD

Előzmény: ballib_a (63)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.21 0 0 64
Sajnos ebben nem tudok segíteni, mert egy 3,60 átmérőjű 90 centi magas medencébe nem nagyon esnek bele gyerekek (egyszer egy vörösvércse beleesett az igaz, mert valami fasz söréttel meglőtte... de ez egy másik történet).
Előzmény: ballib_a (63)
ballib_a Creative Commons License 2004.05.21 0 0 63
vagy a partról belelógatott , vagy víz tetején úszó kütyű, ami észleli a hullámverést, és így, ha esetleg valaki, pl. egy gyerek beleesik a medencébe, azonnal riaszt.
pool alarm vagy poolguard néven lehet rákeresni az interneten.
Előzmény: _paha_ (62)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 62
az mi?

Előzmény: ballib_a (61)
ballib_a Creative Commons License 2004.05.20 0 0 61
sziasztok, nem tudja valaki, hogy lehet Magyarországon venni valahol poolguardot?

külföldi internetes oldalakon találok ilyet.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.20 0 0 60
Aha... ahogyan azt a Móricka elképzeli... mert nem csak az eső esik bele, hanem a sok kosz is amit a szél belefúj, no mindegy ugorgyunk, bizakodgyunk..:-)
Előzmény: _paha_ (59)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 59
legalább ha 40 napig esik, akkor kevesebb vizet kell tölteni bele utána... /-:

azért remélem ezt az évet még kihúzza a fólia... o-:

Előzmény: AliceCsodaországban (58)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.20 0 0 58
Sajnos tapasztalatom szerint a belső fólia fogyóeszköz, tavaly már azt tettük, hogy a régi kilukadtat ahol lehetett megragasztottuk bicikliragasztóval, és a fölé raktuk az ujonnan vettet, remélem így már benne marad a víz...

(mit szóltok ehhez a hülye időjáráshoz? Már megint jön a hidegfront a hétvégén, aztán már hipp hopp itt is a Medárd, mi meg nézegethetjük majd a medencét üresen...:-((( )

Előzmény: _paha_ (57)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 57
mi nem takartuk le semmivel a külső burkolatot télire, beleesett hó, eső meg levelek. de egy alapos kitakarítás meg némi homokutánpótlás után szerintem semmi baj nem lesz! ami miatt aggódom, az a belső fólia, hogy nem lyukadt-e ki valahol a tél folyamán...

Előzmény: AliceCsodaországban (53)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 56
szia Alice! örülök, hogy te is feltűntél a "színen"! ((-:

a mi medencénk is pihen _még_, de már nem sokáig...

Előzmény: AliceCsodaországban (53)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 55
köszi a jótanácsokat, idén igyekszem így eljárni, majd beszámolok a tapasztalatokról! (-;

Előzmény: kuller (54)
kuller Creative Commons License 2004.05.07 0 0 54
Üdv!

Nem olvastam végig a topikot, de apám egy medenceguru! 2 évig is tisztán tudja tartani a mobilmedencénket, úgyb hogy télen is benne marad a víz (jég)!!! Utána szokott tölteni az elveszett víz miatt, de teljesen még nem volt leengedva a medi!!

Fölhívom és megkérdezem a titkát, de előljáróban annyit, hogy a sok csodamasina helyett az eszét használja, nyudíjas mérnökember lévén nem is tehet mást:

fenékporszvó helyett pl megszívja a slagot (úgy ahogy a bort vagy a benzint fejtik) és avval porszívózza le a feneket. (És eközben virágot is locsol:) Egyébként nem is kell megszívnia mert ha befogja az egyik felét és 3*felemeli a kezét akkor elkezd folyni kifele a medencéből a víz a slagon át, és ugye a másik oldalon a szívóhatás keletkezik...

Szűrő csere helyett: nem használt! skoda légszűrő+zokni kombinációt használ, amit néha egyszerűen kimos. A zokit mosógépben, a motor légszűrőt pedig slaggal. (Nem a skoda márkanév, hanem a méret a fontos:) (A szűrőházban nem látszik a tákolmány)

Vegyszerek:

1.) felületi feszültséget növelő (pelyhesítő) hosszan tartó klórtabletta: zárható kilyuggatott kisvödörben (tehát vajasdoboz) 3-4 db hetekig ázik amíg nem fogy el, a létrára kötözve, hogy ne érjen a medence falához, mert csúnyán megmarja.

2.) ph csökkentő a szűrőbe szórva, (vízpótlás után) 2-3 evőskanálal, indikátorral mérve.

3.) algaölő: 15m3-be 1 liter.

Folyamatosan (2-3 naponta) mérni kell a klór és a ph szintet, és beavatkozni ha szükséges. Sajnos az algaölő szintjét nem tudja mérni, de ha algásodik utántölt.

Egyébként medenceboltokban segíteni szoktak ezekben a kérdésekben. Ha máshogy nem akkor úgy, hogy: Én úgy vennék egy medencét, de a szomszédomnak is van és annyira algás, és nem lehet vele mit csinálni, próbálta már az algaölőt is, bla, bla, bla....

Nem hiszem, hogy ez lenne a válasz: Akkor ne vegyen medencét:)

Jó lubickolást, Kuller

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.05 0 0 53
Halihó, május van!!! Jövő hónapban június!:-)))

És bár nekem úgy tűnik, hogy az elkövetkező nyár nem a hőség jegyében fog eltelni, de hamarosan azért lesz alkalmunk élvezni az édes kicsi mobil kerti medencénket!

A miénk édes drágám szépen áttelelt úgy, hogy csak a belső nylonburkolatot vettük ki, szépen letakartuk télire medencetakaróval - megjegyzem, azért ez nem olyan egyértelmű, mert sokkal lazább a takaró mint a medence, és amiont eső esett, egyszerűen majdnem beszakadt a középre halmozódó víztől, szóval ujra kellett lefedni méghozzá úgy, hogy a medence aljára raktunk egy kerti asztalt, arra rá a medence lépcsőjét, így egy kúpszerű akármi lett belőle, ahonnan már nem a medence közepére, hanem a szélére folyt ki az aktuális eső.... de áll mint Katiba a gyerek, a hét elején leszedtük a védőhuzatot, mert a férjem már akar napozni az alján.

A ti medencétek micsinál???

Ja és még mindig van egy fölösleges víztisztitónk, olyan amit a 3,60-as átmérőjű kerti medencéhez lehet kapni, tavaly nyáron 15.000 forint volt, bárkinek odaadom féláron, mert a mi medencénk már olyan régi, hogy az oldalán nincs két luk, mert az kéne hozzá. Ha valakinek elromlott volna ez a szűrője, akkor nyugodtan dobjon meg egy mail-el, mi csak kipróbáltuk aztán visszaraktuk a dobozba, megvan, mi mást vettünk (előzméynekből kitetszik...)

Már alig várom, hogy megint belecsobbanjak!!! :-))))

_paha_ Creative Commons License 2004.04.15 0 0 52
szerintem pénzkérdés ez is...

Előzmény: belagyi (51)
belagyi Creative Commons License 2004.04.14 0 0 51
sziasztok.

szerintetek merev vagy nem merev falú medencét érdemes venni?

_paha_ Creative Commons License 2004.03.22 0 0 50
bevallom, az utóbbi pár nap szép tavaszi időjárása közben már eszembe jutott: hamarosan ismét csobogni fog a víz a kerti medencében!!! (-;

boldog újévet minden topictársnak! (((-;

_paha_ Creative Commons License 2003.09.23 0 0 49
jelentem, a mi medencénk is elrakva télire... /-:

viszlát jövőre! (-;

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!