Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.21 0 0 64
Sajnos ebben nem tudok segíteni, mert egy 3,60 átmérőjű 90 centi magas medencébe nem nagyon esnek bele gyerekek (egyszer egy vörösvércse beleesett az igaz, mert valami fasz söréttel meglőtte... de ez egy másik történet).
Előzmény: ballib_a (63)
ballib_a Creative Commons License 2004.05.21 0 0 63
vagy a partról belelógatott , vagy víz tetején úszó kütyű, ami észleli a hullámverést, és így, ha esetleg valaki, pl. egy gyerek beleesik a medencébe, azonnal riaszt.
pool alarm vagy poolguard néven lehet rákeresni az interneten.
Előzmény: _paha_ (62)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 62
az mi?

Előzmény: ballib_a (61)
ballib_a Creative Commons License 2004.05.20 0 0 61
sziasztok, nem tudja valaki, hogy lehet Magyarországon venni valahol poolguardot?

külföldi internetes oldalakon találok ilyet.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.20 0 0 60
Aha... ahogyan azt a Móricka elképzeli... mert nem csak az eső esik bele, hanem a sok kosz is amit a szél belefúj, no mindegy ugorgyunk, bizakodgyunk..:-)
Előzmény: _paha_ (59)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 59
legalább ha 40 napig esik, akkor kevesebb vizet kell tölteni bele utána... /-:

azért remélem ezt az évet még kihúzza a fólia... o-:

Előzmény: AliceCsodaországban (58)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.20 0 0 58
Sajnos tapasztalatom szerint a belső fólia fogyóeszköz, tavaly már azt tettük, hogy a régi kilukadtat ahol lehetett megragasztottuk bicikliragasztóval, és a fölé raktuk az ujonnan vettet, remélem így már benne marad a víz...

(mit szóltok ehhez a hülye időjáráshoz? Már megint jön a hidegfront a hétvégén, aztán már hipp hopp itt is a Medárd, mi meg nézegethetjük majd a medencét üresen...:-((( )

Előzmény: _paha_ (57)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 57
mi nem takartuk le semmivel a külső burkolatot télire, beleesett hó, eső meg levelek. de egy alapos kitakarítás meg némi homokutánpótlás után szerintem semmi baj nem lesz! ami miatt aggódom, az a belső fólia, hogy nem lyukadt-e ki valahol a tél folyamán...

Előzmény: AliceCsodaországban (53)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 56
szia Alice! örülök, hogy te is feltűntél a "színen"! ((-:

a mi medencénk is pihen _még_, de már nem sokáig...

Előzmény: AliceCsodaországban (53)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 55
köszi a jótanácsokat, idén igyekszem így eljárni, majd beszámolok a tapasztalatokról! (-;

Előzmény: kuller (54)
kuller Creative Commons License 2004.05.07 0 0 54
Üdv!

Nem olvastam végig a topikot, de apám egy medenceguru! 2 évig is tisztán tudja tartani a mobilmedencénket, úgyb hogy télen is benne marad a víz (jég)!!! Utána szokott tölteni az elveszett víz miatt, de teljesen még nem volt leengedva a medi!!

Fölhívom és megkérdezem a titkát, de előljáróban annyit, hogy a sok csodamasina helyett az eszét használja, nyudíjas mérnökember lévén nem is tehet mást:

fenékporszvó helyett pl megszívja a slagot (úgy ahogy a bort vagy a benzint fejtik) és avval porszívózza le a feneket. (És eközben virágot is locsol:) Egyébként nem is kell megszívnia mert ha befogja az egyik felét és 3*felemeli a kezét akkor elkezd folyni kifele a medencéből a víz a slagon át, és ugye a másik oldalon a szívóhatás keletkezik...

Szűrő csere helyett: nem használt! skoda légszűrő+zokni kombinációt használ, amit néha egyszerűen kimos. A zokit mosógépben, a motor légszűrőt pedig slaggal. (Nem a skoda márkanév, hanem a méret a fontos:) (A szűrőházban nem látszik a tákolmány)

Vegyszerek:

1.) felületi feszültséget növelő (pelyhesítő) hosszan tartó klórtabletta: zárható kilyuggatott kisvödörben (tehát vajasdoboz) 3-4 db hetekig ázik amíg nem fogy el, a létrára kötözve, hogy ne érjen a medence falához, mert csúnyán megmarja.

2.) ph csökkentő a szűrőbe szórva, (vízpótlás után) 2-3 evőskanálal, indikátorral mérve.

3.) algaölő: 15m3-be 1 liter.

Folyamatosan (2-3 naponta) mérni kell a klór és a ph szintet, és beavatkozni ha szükséges. Sajnos az algaölő szintjét nem tudja mérni, de ha algásodik utántölt.

Egyébként medenceboltokban segíteni szoktak ezekben a kérdésekben. Ha máshogy nem akkor úgy, hogy: Én úgy vennék egy medencét, de a szomszédomnak is van és annyira algás, és nem lehet vele mit csinálni, próbálta már az algaölőt is, bla, bla, bla....

Nem hiszem, hogy ez lenne a válasz: Akkor ne vegyen medencét:)

Jó lubickolást, Kuller

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.05 0 0 53
Halihó, május van!!! Jövő hónapban június!:-)))

És bár nekem úgy tűnik, hogy az elkövetkező nyár nem a hőség jegyében fog eltelni, de hamarosan azért lesz alkalmunk élvezni az édes kicsi mobil kerti medencénket!

A miénk édes drágám szépen áttelelt úgy, hogy csak a belső nylonburkolatot vettük ki, szépen letakartuk télire medencetakaróval - megjegyzem, azért ez nem olyan egyértelmű, mert sokkal lazább a takaró mint a medence, és amiont eső esett, egyszerűen majdnem beszakadt a középre halmozódó víztől, szóval ujra kellett lefedni méghozzá úgy, hogy a medence aljára raktunk egy kerti asztalt, arra rá a medence lépcsőjét, így egy kúpszerű akármi lett belőle, ahonnan már nem a medence közepére, hanem a szélére folyt ki az aktuális eső.... de áll mint Katiba a gyerek, a hét elején leszedtük a védőhuzatot, mert a férjem már akar napozni az alján.

A ti medencétek micsinál???

Ja és még mindig van egy fölösleges víztisztitónk, olyan amit a 3,60-as átmérőjű kerti medencéhez lehet kapni, tavaly nyáron 15.000 forint volt, bárkinek odaadom féláron, mert a mi medencénk már olyan régi, hogy az oldalán nincs két luk, mert az kéne hozzá. Ha valakinek elromlott volna ez a szűrője, akkor nyugodtan dobjon meg egy mail-el, mi csak kipróbáltuk aztán visszaraktuk a dobozba, megvan, mi mást vettünk (előzméynekből kitetszik...)

Már alig várom, hogy megint belecsobbanjak!!! :-))))

_paha_ Creative Commons License 2004.04.15 0 0 52
szerintem pénzkérdés ez is...

Előzmény: belagyi (51)
belagyi Creative Commons License 2004.04.14 0 0 51
sziasztok.

szerintetek merev vagy nem merev falú medencét érdemes venni?

_paha_ Creative Commons License 2004.03.22 0 0 50
bevallom, az utóbbi pár nap szép tavaszi időjárása közben már eszembe jutott: hamarosan ismét csobogni fog a víz a kerti medencében!!! (-;

boldog újévet minden topictársnak! (((-;

_paha_ Creative Commons License 2003.09.23 0 0 49
jelentem, a mi medencénk is elrakva télire... /-:

viszlát jövőre! (-;

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.06 0 0 48
Mi a homokra rápakoltunk leterítve egy csomó papundeklit, tv dobozokat összehajtva, szétszegve stb (igaz, ősszel elég gusztustalan a rothadt papír, de nem szúrja át semmi a medence alját. (Ha nincsen geotex akkor átmeneteileg ez is megteszi egyébként.

A többi tanácsot elraktároztam magamban, jövő nyáron hasznosítom, ne féljetek, jön még kutyára dér (illetve hőség)! :-)

Előzmény: n.drew79 (47)
n.drew79 Creative Commons License 2003.09.05 0 0 47
Szissztok!

Jó rég nem írtam ide, dehát a nyár nyaralásra van, nem montitor elötti barnulásra:)))

Szóval, megvolt az els? szezonunk a medencével, és legnagyobb meglepetésre május elejét?l idáig egyszer _sem_ kellett vizet cserélni, és még most is tiszta-lenne, ha nem hagynám a francba az egészet, mert olyan hideg van kinn...:(((

Néhány ötlet:
Ha már irtó zöld a víz, még akkor sincs veszve semmi! Sok klór kell neki + algaöl? (adagolás a flakonon), és pelyhesít?. Várni kell szigorúan 1-2 napot, és akkor azt lehet észrevenni, hogy a víz kitisztul, és a medence alja tele lesz a már korábban említett pici galacsinokkal. Ezek összeszedése kicsit trükkös! Ui. a corában kapható porszivó semmire se jó, azon átmennek a galacsinok! Két megoldás van.
1, borászathoz létezik egy olyan cs?, aminek az egyik végén egy golyó van. Ezt a végét vízberakva és rázogatva a fizikának engedelmeskedve a másik végén megindul a víz kifele. Ekkor írtó kis mozdulatokkal el kell indulni a medencében, és az aljáról fel kell szívni a vízzel együt a galacsinokat. 3-4 óra alatt kész is, mert közben alig szabad lépkedni, mert a legkisebb durva mozdulatra a galacsinok felkeverednek:((((
Türelemjáték, de a végére az eredmény a kristály tiszta víz.
2, egy jó kerti szivattyúval ugyanez kivitelezhet?...nem búvárszivattyúra gondolok, hanem olyanra, aminek a bemen? oldalán is van cs?.
A vizet természetesen pótolni kell, de egy ilyen 3-4 órás macera után csak max az 1/10, 1/8 víz ment csak el. Kicsit félek a szivattyútól mert lehet, hogy az túl gyorsan szív:(((

Egyébként én már nem szerencsétlenkedek a porszívóval, hanem ha látom hogy koszos, akkor ezzel a módszerrel szedem össze a koszt is, nyilván ekkor nem kell olyan lassan mozogni a vízben.

Mikor még csak opálosodik a víz, akkor klór kell bele kicsit több, utánna kitisztul.

Fontos kiegészít? az univerzális ph+klór+akármi indikátor, ui a klórszintet 4-5 naponként fontos ellen?rizni, nekem mindíg akkor opálosodott, amikor szinte nem is volt benne klór.

Aki csak tervezi, hogy vesz, és ezt olvassa, annak írom, hogy nagyon fontos a hely _gondos_ el?készítése, mert a legtöbb fólialukadás attól van, hogy sokan csak ráteszik a sime füves talajra a medencét, aztán alul az els? kavics átszúrja a fóliát:((((
Tehát döngölt homok kell neki, nulla kaviccsal, és geotextillel, ami olyan mint valami sz?nyeg, csak nem rohad el a vízt?l, barkácsboltban kapható, jó drága:)))

Huh, bocsi ha hosszú voltam...de remélem jöv?re még több örömötök és még kevesebb bosszúságotok lesz a medencében:)))

Előzmény: AliceCsodaországban (44)
_paha_ Creative Commons License 2003.09.02 0 0 46
ne írj ilyeneket, mert megszakad a szívem. ))-''':

most jöttem be a kertből, leültem a medence mellé és eszembe jutott az összes szép nyári emlék, ami hozzá (illetve belé (-;) kapcsolódik... nagyon rossz volt... azt hiszem ennyire még sosem utáltam az őszt... /-: és nagyon várom már azt a késő tavaszi hozzászólást, amikor először írja ide valaki, hogy felállította a kertjében a pancsolót! (-;

Előzmény: AliceCsodaországban (44)
_paha_ Creative Commons License 2003.09.02 0 0 45
szomorú ezt hallani... )-:

nekünk augusztus 20-ra nagyon koszos lett, ezért a Család leeresztette, míg nem voltam otthon, de fel is töltötték... viszont már nem nagyon lehet benne fürdeni, tegnap kipróbáltam és hát nem volt meleg... )))-:

ez a h2o2 engem is érdekelne...

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.31 0 0 44
Tegnap leeresztettük szeretett kerti mobil medencénket. Holnap elpakoljuk az elpakolnivalót.
Viszontlátásra jövő nyáron, életem megédesítője oh, mobil kis kerti medencém... :-(((

(Nyugodj - egy szezonon át - békében!)

Yag. Creative Commons License 2003.08.25 0 0 43
Szerintem irj arra a mailra, hátha lakóhelyedhez közel tudnak neked mondani, hogyan tudsz beszerezni olyan folyadékot a medencéhez.
Üdv.
Előzmény: AliceCsodaországban (42)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.19 0 0 42
Nahát te alapos ember vagy, nagyon örülök az információidnak.
Megírnád, hogy hol lehet kapni azt a H202-et vagy mit, és milyen az adagolása? Beszereznék belőle - idén már azt hiszem egy hét múlva leeresztjük a medencét, de jövőre jól jön.

Mi olyan kerengetőt vettünk, aminek a kapacitása kb. 3 k3/óra, és garanciális, azonkívül nem kell bele paírszűrő, hanem szivacsok vannak benne, azokat kell időről időre kimosni. 37ezer pénz volt, és a X.ker Mázsa u. 6 (?) sz alatt lehet kapni, ott van egy ilyen medence szaküzlet.

Előzmény: Yag. (41)
Yag. Creative Commons License 2003.08.19 0 0 41
Üdv minden medencésnek!

Végig olvastam a topicot és halottam pár érdekes és használható dolgot. ))
Én nem vagyok ugyan medence tulajdonos még :)) De szeretnék, és én is járok kelek a neten infókat gyüjtve, hogy mobil vagy épített legyen e a kicsike. Hajlok az olcsóbb felé , de a szívem a telepítettet szeretné. Meg a párom is. Mivel már pár barának is van, látom hogy én sem fogom megúszni. Az egyik családi barátoméknak is pont ilyen ovális kerti lubickolójuk van. Náluk is durrant a víz és jöttek az algák. Aztán fordultunk egy medencés cégnél, akik felhomályosítottak minket, hogy tök jó hogy a corában lehet kapni medenét, mert végre van olcsóbb megoldás is, csak azt felejtik el, hogy a hozzá adott szivattyú kapacitása nem éppen arra vagyon szabva méretileg. (10m3?) Ergó nem tiszta a víz. Egyértelmű nagyobb kapacitású szivattyú beszerzését javallották. Emellett a klór tablettát amit a vízbe usztatva egy kis tölcsér szerü valamiben lehet adagolni. Ha valaki belemegy kiveszi, ha vége a lubicknak akkor beteszi. Ez lassan olddó klór. Persze Ph-+ról ök is gazsoláltak de mivel nem az Én kertemben van a medence ezért ennek az arányát nem ismerem.
Ja, a poén. Kijöttek , szereltek, és azóta természetesen tiszta a víz. Persze ez tanulság volt és egy kis kiadástöbblet de legalább tiszta a víz. Persze jól néztek volna ki ha utána még mindig problémás lett volna a víz. :)
Ötlet . Próbálta valak már a H2O2 ? Úgy tudom, hogy a hidrogénperoxid baróra jól oxidál és nem vegyszer tipusú vegyszer pl. klór.Persze én ezt sem innám meg mert lehet hogy nem használ, de 2óra alatt vizzé bomlik,(H2O) közben meg lenyomja az opálosodást, algát. Megelőzésre is alkalmas.
Az árát nem tom most pontosan mert halottam már 1000 ft/liter és 300Ft/liter áron is. De ha kell meg tudom kérdezni.

Nem kerti mobil medencékhez (csempés telepített)meg már vannak olyan vízkezelő egységek amik vegyszer nélkül kezelnek. Aktív oxigénnel meg uv fénnyel, és ózon is van benne. Előnye, hogy nem kell hozzá - többé (?)- semmilyen vegyszer. Karbantartást különösebben nem igényel és csendes. Egy másik családi barátoknál ez van. És ott nincs a víznek klór szaga :))) Olyan tiszta hogy akár iható is. Én elöször szkeptikusan fogadtam, mi az hogy nem kell fertőtlenítő szer. És a bacik meg a minden ami kicsi? Aztán az eredmény és a tények meggyözött nameg az elméleti működés amit elmondtak róla. A gyerekek imádják! Nem csoda, szegények érzékey bőre nem szárad ki és pikkelyesedik. Ezt magam mértem le a csemetén amikor családi pikniken voltunk náluk és lubickolt a gyerek sereg. Fiamnak exémás a bőre és klóros vízben fürdés után olyan lesz az arca, mint a teknős békának, meg a könyöke-térde is kiszárad. Ott meg semmi. Szerintem a klór hiányzott. Vagy valami más vegyszer. Az uszodában rendszeresen ez volt a baj. Azóta nem szeret járni uszásra a gyerek. Kár pedig vehetne az uszoda is ilyen vegyszermentes kütyüt és több gyerek tudna uszni járni. Hát amennyi bőrproblémás gyerek van nem ?

Ja, tényleg. Tiszaujvárosban voltunk és ott is tapasztaltam ezt-azt. Az egyik medencében ugyan ilyen vízkezelés van, állítólag. Utólagosan hallottam. Lehet benne valami mert amikor Ott fürdőztünk és betértünk a fedett részre is, olyan furi volt, hogy nincs az a tipikus uszoda szag és klórszaga a levegőnek. Gondolom ott még ANTSZ is vizsgálja a vizet folyamatosan.
Szerintem ha valaki megengedheti hogy a belső vagy külső medencéjébe ilyent tegyen akkor a terem levegője is tiszta lesz. Nem csak a víze. .) Bár nem olcsó ahogy mondták.

Mit is akartam még ? Ja, sajna eltünt a weboldala a cégnek a netről pedig tök jó dolgokat irtak ott de egy mailcímet sikerült szerválnom. Ha érdekel valakit irjon nekik, hátha tudnak még algásodással vagy vegyszermentességgel kapcsolatban segíteni. Én írtam nekik érdeklődve, a víz élettartama miatt és korrektül tájékoztattak. fresh.aqua@mailbox.hu . Medencét nem telepítenek, de gépészettel kapcsolatban tunak segíteni. Ha valaki tervező is egyben akkor lehet hogy érdemes velük kooperálni betervezésre. Csak hangosan gondolkodtam :)

Üdv és bocs a pletyiért. Jó lubickolást.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.18 0 0 40
El kell hogy keserítselek, a medence alá előbb el kell egyengetni a talajt VIZSZINTESEN, és jó sok homokot odahordani, sőt, a homok felé nem árt régi kartonpapírokból is alapot képezni, hogy a medence alja ne sérüljön meg, szóval a medence alatt nem nő a fű... vélhetőleg nem is fog. DE betonra sem lehet rakni önmagában, csak ha teszel alá valami puhát, lehet olyat is kapni a bevásárlóközpontokban meg az OBi-ban meg mindenhol.
Előzmény: dorel007 (39)
dorel007 Creative Commons License 2003.08.17 0 0 39
Sziasztok, én arra lennék kíváncsi, hogy ha egy-két hónapig kinn van a medence a kertben, akkor hogyan tudom megóvni a fűvet ami alatta lenne? Van valami külön keret ami "csíkokban" fut a földön, vagy az egész rajta fekszik. Gondolom ami növény alá kerül annak annyi, dehát nincsen ekkora betonozott rész a kertben ahova ki lehetne tenni.
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.16 0 0 38
Mielőtt leszeditek, mosd le tisztára, lehetőleg egy kis algaölős vízzel, aztán nylonzsákba kell rakni, és olyan helyre tenni ahol nem fagy meg télen, nekünk volt fóliánk, ami 3 évig is kibírta. Aztán volt úgy, hogy le kellett engednünk, aztán mikor újra feltöltöttük, több helyen is lukas lehetett, mert éjszaka eltünt a víz fele. Most azt csináltuk, hogy a régi lukas fóliát megragasztgattuk bicikligumi ragsztóval, és arra rá tettük be az újat (mert hát kellett venni sajnos), úgy ez most eléggé bombabiztos, neked is azt ajánlom, hogy a régit, ha kilukad, de dobjátok ki, inkább két réteg fólia legyen. MInt említettem, a medence szilárd vázát mióta megvan még nem szedtük szét, nagyon szépen kibírta a fagyokat, igaz a mienk félig földbe van süllyesztve, mondjuk emiatt a szélvihar nem fújja el.

MIndenesetre ez a hónap naccerű a medencének, mi is lubickolunk benne minden nap.:-)

Előzmény: _paha_ (37)
_paha_ Creative Commons License 2003.08.15 0 0 37
már rég jelentkeztem itt, de a medencénkkel minden rendben van, és nagy örömmel tapasztalom, hogy sikerült elkerülni az algásodást. volt azóta pár medencés kerti party, és a nagy kánikulában szinte egész nap volt benne valaki, de szép tiszta maradt.

hogy mennyi a munka vele? hát nem sok. a levelek halászgatása meg a porszívózás szerintem öröm, szóval mindenképp megérte!

viszont nagyon félve várom a napot, mikor leengedjük és eltesszük télire... )))-: Alice, mit ajánlasz, mit tegyünk a fóliával, mielőtt elcsomagoljuk? mennyi az esélye, hogy a tél folyamán elfárad/kilyukad valahol? hogyan lehet ezt jól ellenőrizni?

további kellemes fürdőzést mindenkinek a nyár hátralévő részében!!! (-;

Előzmény: AliceCsodaországban (36)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.15 0 0 36
És milyen mély ez a medence? Nem tudnál egy képet betenni róla?

(Egyébként megfogadtam a topic elején kapott tanácsokat, és már a 4. hete van a medencében a víz és algának se híre se hamva, kicsit már kezd ugyan alulról koszosodni, de nem vészes, nem is tudom hogy vészeltem volna át az előző napokat, akkora kánikula volt itt - meg gondolom ott is... ha naponta többször nem tudtam volna belottyanni a medencébe lehet a mentő vitt volna el, ha 30 C felett van a hőmérő, a végtagjaim egyszerűen remegni kezdenek és alig kapok levegőt ez az igazság.)

Előzmény: dedus (35)
dedus Creative Commons License 2003.08.14 0 0 35
Nekünk egy 4 méteres felfújható vízforgatós medencénk van már 3.éve.Mindenkinek ajánlom,aki nem sokat akar vele szenvedni .Májusban felfújjuk,szeptemberben leengedjük.Közben egy- szer cseréljük a vizet.30.000 Ft volt annó.Nem kell hozzá létra,a gyerekek ki-be ugrálhatnak,és puha,párnás a pereme.
Körülnéztem a neten,léteznek nagyon profik is a kategóriában,Pl Sea-Doo /egyik legjobb jetski márka/ 100.000-ért,Zodiac/ a gumicsónakok Mercedese/ 700.000-től fölfelé.Azért ez már húzós.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!