Keresés

Részletes keresés

belagyi Creative Commons License 2004.07.04 0 0 102

elég relativ dolog a drága jelző..

 

most már több mint egy hónapja van medencém és a 2 kilós klórtabletta elég lesz egész évre. a másfél kilós ph csökkentő meg alig fogy... az szerintem több évre elegendő..

 

szerintem éves szintem 5-10 ezer forintos költség...

 

igaz nekem csak akkor van leszedve a védófólia amikor használjuk..

Előzmény: georg_balog (101)
georg_balog Creative Commons License 2004.07.04 0 0 101

Sziasztok,

 

klórtabletta helyett hypó használ6ó? PH csökkentés sósavval? Drága móka az uszoda vegyészet, így talán olcsóbb. Van valakinek tapasztalata?

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.03 0 0 100
sziasztok Van valakinek tapasztalata szolár-szőnyeges medencei vízmelegítő használatával kapcsolatban?
lufi77 Creative Commons License 2004.07.03 0 0 99
Nézd meg körbe azon a vonalon ahol a viz folyása megált.Valszeg az oldalán lesz.
Előzmény: ndrew79s (98)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.03 0 0 98
Üdv!

Nekünk is folyik, még mindíg, de a jó ég tudja hol, mert az elmúlt 10 hónap alatt kb. 60cm víz ment el. Se több, se kevesebb. Fura.
Ma megvolt a télitakaró leszedés, a víz valami döbenet: kristály tiszta, leszámítva egy adag algaüledéket az alján (pelyhesítő ruzl) és persze kis koszt. Rögtön felmerült, hogy mi lenne, ha maradna a benne levő 20 centi víz, kitakarítanám, és töltenénk, de ragaszkodtam ahhoz, hogy azért az 1év 2 hónapos víz kerüljön ki belőle...:)
Bár szívattyú nélkül picit macera kitermelni a vízet:(
Hogy a lyukkal mi lesz, nem tudom...mert sehol semmi gyanús a fólián..elsőre:((((

Reméljük, lesz valami nyárféle idén még...Üdv!
CyberShot Creative Commons License 2004.06.22 0 0 97
persze, majd megkeressük, csak egyelőre nem találtuk.
Nem nagyon folyik, éppen egy kis tócsa gyűlik össze mellette.
Előzmény: AliceCsodaországban (96)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.22 0 0 96
Cora pl. és 20 ezer forint kb. (Nem olcsó mulatság sajnos... javaslom, hogy a régit próbáljátok azért megragasztani, ha megvan a luk, és arra rá tedd az újat.
Előzmény: CyberShot (95)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.22 0 0 95
Nekünk is valahol folyik a már 1 szezont futott medence. Egy új fóli amennyi? És hol lehet kapni? 3,6*0,9m-es
belagyi Creative Commons License 2004.06.19 0 0 94
ma már fürdőztünk. 25 fokos a viz :)

a klór viszi felfelé a ph-t. furcsállottam, hogy egy faszi előttem ph növelőt és csökkentőt is vett... ahogy elnézem a csapvíz rendesen "be van állítva", tehát elméletileg csak csökkentőt kellene használni..

Előzmény: AliceCsodaországban (93)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.16 0 0 93
Attól nem változik, de egy bizonyos ph érték kell ahhoz, hogy ne algásodjon hamar meg ilyesmi, és mindenütt más a víz, hol lágyabb, hol keményebb. Ezt kell már az elején beszabályozni a medencében.
Előzmény: belagyi (92)
belagyi Creative Commons License 2004.06.16 0 0 92
az ok, de mitöl változik a viz ph-ja ha nem vegyszerezi valaki?
Előzmény: AliceCsodaországban (91)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.15 0 0 91
Van olyan vegyszer ami a víz ph-ját növeli. (Olyan is ami csökkenti)
Előzmény: belagyi (90)
belagyi Creative Commons License 2004.06.15 0 0 90
a viz ph-ja mitől megy le vagy fel?
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.15 0 0 89
Ha a nyár többi része is ilyen lesz, inkább csak az alján hagyjuk azt az 5 centi vizet ami beleesett, és inkább csak korcsolyázni fogunk benne...:-(((
Előzmény: _paha_ (88)
_paha_ Creative Commons License 2004.06.14 0 0 88
azért ez nekünk még 1 hét...

de vettem vegyelemzőt! (-: 2 rugó volt... :-DD szép színes!!! :-DDD

Előzmény: belagyi (87)
belagyi Creative Commons License 2004.06.14 0 0 87
ma 23 fok volt a víz :) a feleségem már uszott benne egy kicsit :))
Előzmény: _paha_ (86)
_paha_ Creative Commons License 2004.06.13 0 0 86
jelzem, hogy szombaton ismét megtelt a medencénk!!! (((-:

ahogy elnézem az időjárást, nem fog hamar felmelegedni, de én már kb. fél órát "pancsoltam" a jéghideg csapvízben, míg szépen elrendeztem a belsejét, a keretét meg mindent! (((-:

belagyi Creative Commons License 2004.06.12 0 0 85
a geotextil ennél vékonyabb volt. ez cirka 5mm vastag. amit geotextilnek árulnak az sokkal vékonyabb.. azt gazosodás ellen való (az eladó szerint)...

igen csikra vágtam a maradékot és azt raktam körbe... a homokot nem akartam rakni sehova..

köszi
Belo

Előzmény: n.drew79 (83)
tamas.furton Creative Commons License 2004.06.12 0 0 84
Sziasztok.

Nem kevés erőmbe telt, amig idetaláltam. Sok sok keresé végigfutattam internetes keresőadatbázisokban a legváltozatosabb cimek alapján a vízkezeléstől, a medence víztisztításig.
Évek ota hasonlo problémákkal kinlodok mint ti, mégpedig a viz bezöldülése, stb stb. Probáltam ár a klortablettátol kezdve az atyauristenig át mindent, de semmi sem volt hatásos. És ugyebár egy 7*3 as medence 1,4 m méter mélységben levő teljes vizkészletét cserélni nem gyerejáték, sőt kifejezetten nem pénztűrcakimélő.

Valahol olvastam hgogy lehetőség van egyéb anyagokkal ( sosav, hypo ) kezelni a vizet ugyebár nagy fürdőkben is hasnloan járnak el. Csak épp a pontosa dagolásrol nincs infom. Hogy a család az esetleges tuladagolás miatt kimujon azt meg nem szeretném felvállani:)))
Tud valaki erről valamit?

Köszi a helpet előre is.
Tamás

n.drew79 Creative Commons License 2004.06.11 0 0 83
A filc valószínüleg nálad is a "geotextil". És tényleg nem penészedik. De figy. Jól értem, most rakod össze? El ne felejts egy kis homokot rakni az oladlfal/alsósin találozásához körbe, mert érzésem szerint a műanyag sin kiszúrhatja a fóliát. Vagy a geotextil is jó...csikravágva :( :( :(

Üdv!

Előzmény: belagyi (82)
belagyi Creative Commons License 2004.06.11 0 0 82
ma majdnem felállitottam a medencét :)))

az ásványgyapot helyett van egy filc szerü anyag ami kültérre való és nem penészedik (az eladó szerint. majd kiderül).. nem volt horror ára sem.

szóval éppen le akarom teríteni és kiderült, hogy felét kaptam annak amit kértem :)
na meg hajkurásznom kell még 20g-os klórtablettát is..
még éppen időben visszaértem a boltba, hogy vegyek mégegyszer akkora filcet. igy sajnos holnapra maradt a medenceösszeszerelés...

Belo

n.drew79 Creative Commons License 2004.05.31 0 0 81
Neem, sajna semmit tócsa, dehát mondom, szeptember óta olyan 40-50centi víz ment ki, az is periodikusan... Szerintem valahol az oldalfalon kell lennie a luknak, mondjuk a vízforgató vagy a létra környékén, és addig folyt határozottan, amíg a luk magasságáig lement a víz, utánna most pedig beállt. Szóval első dolog lesz bemenni és a vízvonal magasságában végignézni.
De csak ha kezdjük a szezont, mert most is esőt mondanak jövő 7re, ha már konstans 20-30fok között leszünk, akkor usgyi. No meg a vizsgaidőszak is véget ér addigra:)))

Egyébként nagyon jó játék, sokan figyelmeztettek, hogy majd így algás lesz, úgy algás lesz, na meg hideg is. Ehhez képest szeptember közepén még mindíg tudtunk benne fürödni, és kristály tiszta volt a víze, igaz volt időszak, mikor algásodott. (de simán kitakarítható az alga is:)) ) A hőmérséklet pedig: a töltést követő 7. napon már 24 fokos volt (igaz a tavalyi év igen meleg volt ilyentájt:)) ), és onnan 24-34 között ingadozott, a legmelegebb napokon emléxem olyan meleg volt, hogy már színte hűteni kellett:)))

Üdv!

Előzmény: _paha_ (80)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.31 0 0 80
de megéri a "játékot"... ((-:

n.drew79: nem látsz valamelyik szélénél kívülről víztócsát? mert akkor könnyebben be tudod azonosítani, hogy hol lehet a lyuk... ha nincs, akkor vagy középen van, vagy a szélén, de középre folyik... :-DD

Előzmény: belagyi (79)
belagyi Creative Commons License 2004.05.31 0 0 79
az én medencémhez adott doksiban ki van emelve, hogy télen is benne kell hagyni a vizet. 30 centire a széle alatt kell lenni télire a vízszintnek, majd a téli fóliát a tetejére...

ez az egész medencésdi nem egy egyszerü dolog :) nem gondoltam volna, hogy ennyire játékos :)

Előzmény: AliceCsodaországban (78)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 78
Hmmm... ilyesmi álmomban sem jutott volna eszembe szóval széttárom a kezem...
Előzmény: n.drew79 (76)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 77
Hm... prolgás???
Előzmény: n.drew79 (76)
n.drew79 Creative Commons License 2004.05.30 0 0 76
Persze, hisz baja nem lesz tőle! A víz teljesen nem nagyon bír átfagyni, másfelől az egész medence elég rugalmas ahhoz, hogy simán túlélje a víz nyomását! Ráadásul a szél sem viszi el..:)))

De nem ettől lukadhatott ki, mert már szeptember magasságban feltünt egy enyhe apadás...ezt még majd meg kell vizsgálnom. Sajna egyébként ez a belső fólia ritka gyenge anyagból van, 2 szezonnál többet tuti nem bír ki. Gyakorlatilag a körmömmel át bírom szakítani, annyira vékony. Még tavaly, mikor néztük a Kerex medencéit (egy ekkora belekerült voltna 400e-be), na annak sokkal vastagabb fóliája van, és 8 év garit adnak rá!

Szóval azt gondolom, ez elv nagyon jó, mert írtó gyorsan átmelegszik a viz, tuti gyorsabban, mint a betonmedencében, de hosszabb távon egy komolyabb verzió jobb lehet. Ráadásul azokban rendes homokszűrő is van...
Szóval árban nem sokkal több (a 400e már a telepítés lett volna("kulcsrakész"), ez az 50ezres medence is belekerült eddig simán 100-ba. sőt), és valamivel kevesebb a macera is a normális(abb) szűrés okán.

Előzmény: AliceCsodaországban (75)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 75
Ti vízzel együtt hagytátok télire??, Ez nekem új...
Előzmény: n.drew79 (74)
n.drew79 Creative Commons License 2004.05.30 0 0 74
Üdv Mindenkinek!

Hát nem semmi az időjárás, nézegettem tavalyi képeket, ilyenkor már javában használtuk:(((

Szóval a mienkből valami rejtély folytán elfolyik a víz, de a franc se érti, mert olyan 40-50 centi míg mindíg van benne, ami 8 hónap alatt nem nagy mennyiség, csak bosszantó. Hol lehet a luk?! Amúgy a téli takaró még rajta van, és egy kevés algát leszámítva (ami az alján van a pelyhesítőtől) még a víze is tiszta (ami maradt) de úgyis vízcsere lesz.
Igazából akkor fogjuk levenni a téli takarót, ha indul a szezon, onnan majd foglalkozni kell vele:)))
Egyébként akciós klóradagoló most van azt hiszem a Cora-ban, valami 2600 forintért, mai korrektebb ár mint korábban volt.

Üdv!

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 73
Akkor lukadt ki alul, mikor a lányom lakodalmán egy részeg srác bakancsostul beleugrott, egyébként általában az oldala volt lukas...

(Lehet, hogy összekeverem az ásványgyapotot az üveggyapottal...:-))) )

Előzmény: belagyi (72)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!