Keresés

Részletes keresés

sönby Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38408

Arra gondoltam,hogy mondjuk 100C alatti füstgáznál autómatikusan bezár a pillangó,hamár úgyis szabályozzuk,ezt kéne valahogy megoldani.Tudom hogy a pillangó nem zár el 100%-ra,de mégsem a 160-as csövön megy ki a meleg,így talán a következő begyújtásig(nyilván hidegben,mert akkor sűrűbben kell begyújtani)valamennyi meleg a kazánban marad,még úgy is,hogy a primer ajtó nyitva van.

Vagy nem jól gondolom?

Előzmény: 42tibcsi (38398)
style Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38407

Szevasztok!

Mentek mailek.Sajna csak most volt időm gép elé ülni.

Tibcsi a Hagán nincs analóg kimenet :-((( sajnos....

Találtam 2 jumót,azokon sincs.De rajta leszek,ha valami a kezembe akad irok azonnal.

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38406

 

Az ember sokszor elméletileg építi fel a rendszert. A gyakorlat van, hogy más.

 

A kazán előre menőjében van egy spiro légtelenitő, ennek a bekőtési hossza ua. mint egy vizóráé. Volt egy használaton kívüli víz órám be raktam a spiro helyére és láttam, hogy van áramlás a kazán felől ha az már rég leállt. Egy ideig még meleget húz a fűtés de ha kiürül a kazán már a puffer aljából is húzta a hideget és ezt keverte a puffer tetejéből jövővel. Ez egyébként szakszeres bekötés, furcsa mivel ők is a Laddomathoz ajánlják.

 

A szelep kitámasztása megoldotta ezt a gondot, azért nem hűjék a Németek sem hisz gyárilag mellékelik ezt a kitámasztót.

 

Most más a bekötés, a spiro visszakerült a helyére, a szelep is működik és a lényeg megszűnt a bugyogás.

 

 

 

 

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38405

Igaz de akkor még az előremenő a kazánból jövő és a puffer közös T  ment, mert a fűtési kergető szivó hatást gyakorolt a kazánra is.

Most a tartály leg tetejéről megy az előre menő, a kazán kecsit lejjebb megy be a pufferba. Így most kivettem a szelep kitámasztót.

Előzmény: joevagyok68 (38402)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38404

 

Ez nekem zavaros, a 35 éves fűtési tapasztalatom az ha enyhe idő van 45-50°os előremenő (visszatérő kb. 40°) nagy hidegben max. 60-65°az előre menő. Kondenz vizet soha nem tapasztaltam (lehet, hogy kimegy a kéményen?). Ezen azóta sem változtattam mióta vegyessel fűtők. Ezt egyébként nem én találtam ki több szakirodalomban ezt javasolják. Konfúzió: Ha nagyon melegek a radiátorok a szoba termosztát rég kikapcsol a radiátor még mindig nyomja a meleget feleslegesen, így lesz a nagy hő lengés a lakásban. Ezt úgy lehet elviselni, hogy egyszer tangában máskor kabátban vagyunk.

 

Egyébként az arany árú külső hő érzékelős szabályozók ua. ezt teszik csak kicsit precizebben. 

 

 

 

Előzmény: Tomasman1985 (38387)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38403

Ezért IS jó egy faelgáz..(atmos)

MErt erre IS van egy gányoló féle megoldás,és  kapcsolás. :-))

Előzmény: Blue_Sky_007 (38395)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38402

Kivéve ha "valaki" nem iktatja ki/zárja le, azt a gravitációsáramlásos részt !  Igaz ?  :-))

Előzmény: 42tibcsi (38399)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38401

"ha semmiféle megtakarítás nem lesz belőle még mindig ugyan ott tartok mint akik mondjuk kertet ástak, kocsit mostak stb."

NEM-Nem..!

Rossz példa !

Mert nekik már fel van ásva a kertjük, és tiszta a kocsijuk !  :-))

Előzmény: Amperszag (38392)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38400

 

Most állt le a fűtés, lemértem ép 2m3 ment el a gázból, ez kb. 260Ft és kb. 10kg fa ára.

 

Ezért tényleg nem lett volna érdemes begyújtani, tehát létezik egy határ (átmeneti időszakban) amikor a gáz javára billen a mérleg (ebben a HMV-is benne van viszont a főzés nincs). Ezzel biztos nem lépek be a drágább kategóriába. A gáz kazán35 éves Vailant láng modulációs de ettől ma már vannak hatékonyabbak is.

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (38368)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38399

A Laddomatnak ott van a másik előnye ha le áll a kergetője alul van egy szelep amely kinyit ilyenkor és gravitációsan még tud áramolni a meleg víz a kazánból a pufferba.

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38398

 

Egyébként a pillangó erre nem lenne alkalmas mert az 100% an nem zár kb. ¼ része mindig nyitva áll.

 

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38397

 

Olvasd a „38337” igaz a pillangó nyitva marad de az ablakok 80°alat lezárnak, tehát nem hűl ki a kazán. Parázs nem marad ezt is le írtam, mivel a szekunder ablak 160°körül lezár (ekkor már csak parázs van) és alul intenzívebb lesz a huzat és az maradéktalanul elégeti a parazsat. Egy picit így is nyitva marad (késleltetve) mivel a kazán már majdnem 80°os a tűz kialvása után nem fog egyből hideg levegő menni a fűst csőbe (ahol az érzékelő van) hisz a kazán temperálja egy rövid ideig, de ahogy lezár rohamosan hűl a cső de a kazán nem. Azért kellet kísérletezi a 80°körül mivel ezzel indul a Laddomat keringetője is és egyben ki is kapcsolja.

 

 

Előzmény: sönby (38394)
gmkiev Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38396

Mit vársz? Ilyen kazán, 12 van egy tucatban. A gyártók egymásról másolják, és gyértatják valahol.

A bekötés felszereltségéra ügyelj és bizonyosan örömöd leled benne.

Mellesleg van a kazánnak, forgalmazója, szervize (bizonyosan) kérdezd őket.

Nem igaz hogy mindegyikőnk elfogult a terékekkel kapcsolatban. Magam is szoktam több alternatívát említeni, hogy tudjon a fogyasztó választani. Persze indokolom is mi miért!

Előzmény: krisztian98 (38393)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 38395
Ezen mar en is sokat gondolkodtam. Van is tippem ra, de igazabol van sok ketsegem is a megvalositas korul. Megvalosithato, talan meg hasznot is hozna, de ami a legnagyobb ketsegem, hogy egy harmadik hofokot kellene beiktatni figyelesre. Ugyanis az a tapasztalatom hogy amikor a ganyolo fele vezerles szerint a tuz kialszik az nem az a hofok ahol erdemes meg a primer ajtot teljesen bezarni akkor ugyanis vannak meg boven parazslo reszek. Igy en ezt elvetettem. Ami viszont szobajohetne egy idovezerelt elektromagnes ami a beallitott ido letelte utan amikor mar 'elvileg' nincs parazs megszakitja a lanc folytonossagat es becsukja a primer ajtot. Az is lehet hogy egy Haga segitsegevel viszont mar folyamatkent szemlelve a dolgot beallithato lenne rajta hogy mikor zarjon. Ehhez persze belimoval kellene mozgatni a primer ajtot.
Előzmény: sönby (38394)
sönby Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38394
Ha már pillangorol van szó.Nem lehet azt valahogy megoldani,hogy amikor vége az égésnek bezárjon autómatán?( elsősorban Blue mester felé irányul a kérdésem,mert Ő vezérel sestossal) Azt is megmondom miért kéne.Mert úgy talán nem hülne ki a kazán annyira mint most.Mert ugye a huzatszabi totál kinyitja az alsó ajtót,és ha a pillangó is nyitva,a huzat kihúzza a meleget,így meg talán bennmarad.
krisztian98 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38393

Akkor senkinek sincs véleménye az S-max kazánról?

Amperszag Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38392

Hát igen, bár én nem számolgatom ki mennyi időt és fáradságot áldoz mondjuk egy október 23-i felvonulásra vagy egy kirándulásra, nyaralásra stb. Estleg cigarettára, focimeccs nézésre. 

Nekem a szakmám és a hobbim is egyben az elektronika, az ipari szabályozástechnika. Ha kőműves lennék (elnézést kérek tőlük) valszeg nem tudnék ilyeneket megcsinálni és az alkatrészeket is boltban kéne horror összegekért megvenni, akkor valóban kétséges, hogy megtérül-e a befektetés.

Szóval én nem mentem felvonulni, kirándulni, hanem megcsináltam a pillangó szabályozást. A hozzávalók úgymond a polcon voltak és ha semmiféle megtakarítás nem lesz belőle még mindig ugyan ott tartok mint akik mondjuk kertet ástak, kocsit mostak stb.

Viszont az már jó jel, hogy 2 nap alatt feketéről hamuszürkére változott a kazánom belseje ugyan azzal a fával tüzelve és ugyan azzal a kéménnyel és az első rakat égési ideje 2 óráról 2,5 órára nőtt nem alacsonyabb vízhőfokkal. Az már csak hab a tortán, hogy azóta egyszer sem égettem meg a kezem a pillangó fogantyújával lévén hozzá sem nyúltam.

A vegyestüzelésben sok javítani való van és ezt nem csak a tüzelő megtakarításában lehet mérni hanem a komfort növelésében, mindkét területen vannak lehetőségek bőven.

Az biztos, hogy ez a motoros pillangó szabályozás nem a kukában fogja végezni.

Előzmény: szilacus (38357)
Tomasman1985 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38391

Nem mértem, csak amit ment a kazán már csorgott is a víz aztán jött hozzám a barátom és mondta nézzen már rá. Most kapcsolgat a kazán, mivel fel volt fűtve a víz előtte és kézzel is érezni hogy nem nagy a difi az előremenő és a visszatérő között!

Előzmény: joevagyok68 (38390)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38390

"Meglátjuk mi lesz."

HA nem eléggé (túl) mértezettek a radiátorok, akkor kapcsolgatni fog a kazán...mármint a gázlángot...ki-be..

De ez itt már off.. :-))

Előzmény: Tomasman1985 (38388)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38389

Értem.

Örülök !

Mint Blue írta..nem az én pénzem ! :-))

 

Aműgy mihez képest sok ? Mérted ?

Előzmény: Tomasman1985 (38387)
Tomasman1985 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38388

Manuálisan 40-80ig lehet állítani a kazánt! Most beállítom hogy 45 fok a max előre menyő és majd meglátjuk mit csinál! Ház nem nagy 55nm, 5 radiátor , szilikát, műanyag ablakok. Meglátjuk mi lesz.

Előzmény: Tomasman1985 (38387)
Tomasman1985 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38387

Magyar épüketgépépszet lapjából cím, Tévhitek a kondenzációs kazánokról!

A kondenzációs kazánok és a radiátoros fûtés

Az egyik ilyen téves nézet az, hogy jelentõs energia-megtakarítást

csak padlófûtéssel, illetve falfûtéssel lehet elérni.

Akondenzációs fûtéstechnika lényege az, hogy olyan mértékig

hûtjük le az égésterméket (füstgázokat), hogy az égésnél

keletkezõ vízgõz lecsapódjon a hõcserélõben (kazántestben),

és leadja az ún. rejtett hõjét. A harmatponti hõmérséklet,

amelynél a lecsapódás megkezdõdik, 55–57 °C között mozog.

Ahhoz, hogy a füstgázokkal érintkezõ hõcserélõfelület

erre a hõmérsékletre lehûljön, és kondenzáció létrejöjjön, az

kell a gyakorlatban, hogy a visszatérõ fûtõvíz hõmérséklete

50 °C alatt legyen.

 

Van kondenzvíz, jönn is szépen mert direkt átlátszó csővel csináltam.

Félre ne értsétek én nem kötekedek, én is olvastam utána. Barátom  egy jó fűtés szerelő azt mondta szépen müködik, mert megvoltam ilyedve hogy ennyire sok a kondenzvíz, megnézte azt mondta ez a jó és szépen működik.

Előzmény: joevagyok68 (38385)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38386

"Nekem itt is tartja és jönn is szépen a kondenz víz!"

És még mennyi jönne, ha alacsonyabb lenne az előremenő...

De az se baj, ha 60 fok az előre...HA a visszatérő 35 fokos ! :-))

Oszt mi lenne ha kipróbálnád manuálisan...először 45 fokos előrével.... ?

"hogy még gyorsabban felfûtse a lakóteret."

Szerintem meg nem az a lényeg, hogy minél gyorsabban felfűtse a lakóteret..hanem, hogy minél kisebb legyen a hőingás, és szinte csak a veszteséget pótolja...

Előzmény: Tomasman1985 (38384)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38385

Hátha van egy jó indoka, hogy miért emeljem fel az előremenőt 44-ről 60 fokra !

Megvan...abban az esetben nem kell a kazánt bekötni a csatornába, hisz nem "termel" kondenzvizet... :-))

Előzmény: Blue_Sky_007 (38383)
Tomasman1985 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38384

Berretta Junior Green kondenzációs kazán gyári prospektusából a S.A.R.A rendszerről:

A Junior Green rendelkezik a Beretta

által szabadalmaztatott S.A.R.A.

rendszerrel (automaatikus fûtõvízhõmérséklet

szabályozás), amely a

fûtõkör szabályozógombjának „AUTO“

helyzetbe (55°C és 65°C között)

állításával aktiválható. A S.A.R.A.

rendszer arra szolgál, hogy megtalálja

a legjobb kompromisszumot a

A kezel panel szintén tartalmaz egy

könnyen leolvasható fûtõköri

nyomásmérõt. A könnyen értelmezhetõ,

több funkciós LCD kijelzõ maximális

kontrollt biztosít a felhasználónak.

õ

radiátorok átlagh mérséklete és az

elvárt szobahõmérséklet leggyorsabb

elérése között, ezzel is energiát és

pénzt spórolva. Folyamatos hõigény

esetén a kazán 20 percenként

automatikusan 5 °C –al emeli az

elõremenõ hõmérsékletet 2 alkalommal,

hogy még gyorsabban felfûtse a

lakóteret.

 

Én csak ezt tudom. Nekem itt is tartja és jönn is szépen a kondenz víz!

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (38382)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38383

Nem mindegy neked?

A te pénzed??? :-DD

 

Azt a kötözködő jóindulatotad...

Előzmény: joevagyok68 (38382)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38382

"Most a kondenzációs kazán olyan max 60fokos vizzel megy "

Akkor kár volt kondis kazánt venni !

Mi lesz akkor télen, ha most ennyi ?

Előzmény: Tomasman1985 (38380)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38381

Akkor most a legkisebbet tenném bele, majd jövőre meg a legnagyobbat, én 75 fokossal járatom, az 1000-s puffer ennyit kér.

Előzmény: Tomasman1985 (38380)
Tomasman1985 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38380

Még most csak kicsi a puffer 300as, idén ez lesz, jővőre lesz 1000res! Most a kondenzációs kazán olyan max 60fokos vizzel megy (mivel új minden nem tudom tél közepén mennyi lesz)! A kazán viszont kémény igényes 

Előzmény: Blue_Sky_007 (38379)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 38379

Puffered van?

Mekkora hőfokú víz kell a lakásnak?

Előzmény: Tomasman1985 (38378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!