Keresés

Részletes keresés

_paha_ Creative Commons License 2004.07.07 0 0 125
ma rossz dolog történt.

mikor "beugrottam" a medencénkbe, arra lettem figyelmes, hogy az egyik oldalán a fólia egy kb. 4-5 cm-es hosszon, háromszög alakban kiszakadt. ooo-:

valószínű azért, mert ahogy elnézem, nagyon feszül a medence azon oldalán... )-:

úgyhogy úszószemüveg fel, víz alatti ragasztó elő és megragasztottam. de aggódom, hogy jól sikerült-e ill. hogy máshol nem fog-e elszakadni... )-:
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.07 0 0 124
Ne csüggedj, az én fölösleges kerengetőm is elkelt már, igaz csak az idén... Jön majd egy nagy kánikula és akkor majd jelentkeunek érte...
Előzmény: Sanya_67 (123)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 123

Szia!

 

Bizony a felső perem feljújható.  A kép amit belinkeltem viszont asszem a Bricostore oldaláról lett idemásolva, hiszen az enyém még ki sem lett véve a csomagolásból.

Leginkább eladnám akár 30000-ért...  Nem kell senkinek???

Két szomszédomnak is ilyen van csak azok 3,6 m az átmérőjük...

 

Sanya

Előzmény: AliceCsodaországban (116)
georg_balog Creative Commons License 2004.07.06 0 0 122

Azért egy havi pár ezres plussz a villanyszámlára le7, hogy 1szerübb, de hogy célszerübb azt 2lem. :-)

 

Úgy tünik, a hypo bevállt. Alga el, gyerekek, medence 1ben. PH-csökkentés céljából sósav/ecet stb. tapasztalata van valakinek?

Előzmény: dohosa (121)
dohosa Creative Commons License 2004.07.05 0 0 121
JA! Csőkigyó! Szvsz az jó lehet! De van egy egyszerübb megoldás is. A medencefűtés a medencés cégeknél 100 ezer Ft. Közben ezt otthon kb. 10 ezerből meg lehet csinálni. Mi már gyártottunk ilyet és a kisebbik gyerekpancsolot (8 köbméteres) melegitjük vele. Veszel egy vagy két darab 2KW-os cekászt. És bele kell ragasztani egy erős müanyag tartályba, melybe bele lehet müanyagheggesztéssel illeszteni a medencecsöveket. Ugy müködik mint egy átfolyós vizmelegitő és a szürt vizet melegiti Először érdemes megnézni, hogy a boltban hogy néz ki, majd egy jó szaki simán megcsinálja. A villanszereléshez azért kihivtuk a villanszerelőt, nehogy "tul tüzes" legyen a medence. :)
Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 120

buborék fóliánk van, de én szolárszőnyegre gondoltam. A TEscoban láttam ilyent (biztos máshol is van), 40 ezer az ára és állítólag 5-8 fokkal képes felmelegíteni a vizet. Tulképpen csőkigyó van összetekerve, valamilyen bevonattal a külszinén és ebben folyik át a viz, amit a szivattyú forgat bele és onnan a medencébe.

Felkeltette a kiváncsiságom -valami hasonló memgoldáson már én is gondolkodtam, mert azt tapasztaltam,hogy ami a hosszu slagban marad víz és áll benne egy kis időt kimondottanlangyosra melegszik fel.)

Nos nagyon kevés anyagot találtam ezzel kapcsolatban a neten.

Előzmény: dohosa (118)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.05 0 0 119

Ja, hogy felfujható????

Én mindig abban a hitben éltem a kép alapján, hogy ez egy afféle hatalmas bakelit lavór.... :-(

 

Akkor bizony még macskák mellé sem jó, mert azok is ki tudják karmolni...  esetleg valami keritést köré?

Előzmény: Törölt nick (117)
dohosa Creative Commons License 2004.07.05 0 0 118
Én nem láttam még ilyen sozlártakarót, de nálunk a buborékos fólia nagyon bejött. Igaz, hogy 2-3 évente cserélni kell, mert egy idő után tönkre megy a vegyszerektől és a napsütéstől. A buborékos nálunk egész nap rajta van a medencén csak a pancsoláskor vesszük le. Éjjel mindenképpen rajta van!! Igy megakadályozza a párolgást és az éjszakai lehülést is. Nálunk a foliával a 6 x3-as (150 cm mély) medence igy többnyire 28 fokos vizet produkál. A szomszédnak meg folia nélkül folyamatos fütéssel 29 fokos. De neki a havi villanyszámlája meg 30ezerrel drágább. ;)))
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 117

Bocsi, hogy belevauzok, de ez egy felfujható medence, amire ha egy labrador ráugrik nagy eséllyel ki fog lukadni. (és arra semmi garancia,hog yegyetlen egyszer semfog felugrani rá a későbbiekben)

Valóban nem kutyákos házhoz való:-(

Előzmény: AliceCsodaországban (116)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.05 0 0 116

Látszik a kép, és aranyos is a kis medencétek. Miért akarod eladni? Az a kölyök labrador hamar megnő, és akkor már nem fogja bántani a medencét... Ez nem merev falú egyébként? Mert a képen úgy látszik...

 

(Ha nekünk nem lenne, biztosan én is inkább ilyet vennék...)

Előzmény: Sanya_67 (113)
_paha_ Creative Commons License 2004.07.05 0 0 115
gratulálok! (-:

én meg most kaptam a hírt, hogy Tesóm otthon fürdik benne (idén először), úgyhogy nálunk ma lett felavatva!
Előzmény: AliceCsodaországban (104)
kovizsé Creative Commons License 2004.07.05 0 0 114

SANYA!

Ha érdekel a fényképezőgép ,csöngess meg,visszahívlak.

Zsolt

Előzmény: Sanya_67 (113)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 113

Most meg mért nem látszika kép???

 

 

Előzmény: Sanya_67 (112)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 112

hogyan kell ide linkelni???

 

 

 

Ahh, megvan végre...

 

Sanya

Előzmény: Sanya_67 (111)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 111

Találtam a neten képet róla, az Auchan-ben most ugyaez 49900 pénzbe kerül, én 40-ért eladnám...

 

 

Előzmény: Sanya_67 (110)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 110

Sziasztok!

 

Tavaly jún 30-án költöztünk kertes házba, én első lendületemmel vettem a Baumaxban egy 4,5 m x 1 m-es medencét 60 ezerért.  Még a felállítás előtt megérkezett a csaéádba egy kölyök labrador.

Azóta használatlanul csak foglalja a helyet.  Arra gondoltam, hogy ha merevfalúra cserélném talán nem bántaná a kutya.

Ha valakit érdekel a medence, küldjön egy emilt mennyit adna érte...

 

Sanya

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 108

A szolárszőnyegről senkinek nincs tapasztalata?

 

a buborékos takaró nekem valahog ynemjön annyira be, nekem ugy tűnika fekete védőfólia alatt jobban melegszik a víz.

Persze most jöttünk rá, hog y edig rosszul haszáltuk, mert a buborékok néztek felfelé. Ugyhogy kiváncsi vagyok jó használattal mit ér.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 107

A gyerekeink már fürödtek is benne ma, bár csak 22  fokos volt:-)  brrrr...

amugy nekünk 6 éve van és most kellett először vennünk fóliát, mert a régi már elhasználódott.

 

 

Előzmény: AliceCsodaországban (104)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 106
A hypoval az a baj, hogy nem stabil benne a klór, nagyon hamar elillan a vízből. sokkal több kellenne belőle, mint a tabletákből.
Előzmény: georg_balog (101)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.04 0 0 105
Tesztcsíkot mi a BrickoStore-ban vettünk. Mint ahogy minden mást is...de most mérgesek vagyunk, mert nincs nekik szűrőpatronuk csak olyan kisátmérőjű:((((

Szóval algaölőből azt hiszem kb. 2 decit teszek hetente a vízbe, de ha látom, hogy opálosodik, akkor +klór és +2 deci algaölő:)))

Pelyhesítőt csak úgy beleöntöm...de bekapcsolt forgatóval, mert akkor szépen elkeveri a vízben.

Anno egy dolgot kipróbáltam: tekinve, hogy az úszó klóradagoló gusztustalanul drága (meg minden más is...tuti minimum 100%-os haszonnal árulják ezeket a kellékanyagokat:((( fizessen a gazdagja...) - tehát megpróbáltam a forgató felső kosarába tenni a tablettát. Na ennek az lett az eredménye, hogy a tömény klór nekiállt szétszedni a szűrőpatront. Szóval ezt ne próbáljátok ki:)))

Nekünk most már lassan tele lesz a medence (fél7 óta töltődik), olyan szép látvány...de hogy hol ereszt a franc tudja, mert hiába nézegettem az üres medencébe a fóliát semmi lukra utalót nem találtam. Na jó, egy gyanús hely van...de semmi határozott:((((

Üdv!

Előzmény: AliceCsodaországban (104)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.04 0 0 104

MI ma töltöttük fel a medencét, és le is takartuk a téli takaróval hátha gyorsabban felmelegszik benne a víz... még nem tettem bele semmit. Sajnos tesztcsíkjaim nincsenek, mit ajánlasz, hogy kezdetnek holnap vagy holnapután mit tegyek bele? Budapesten a XI. kerületben lakunk, a víz itt általában inkább kemény mint lágy, a kerengetőt reggel este 3-3 órára be szoktam kapcsolni...

 

(Hol lehet kapni a klór-tesztcsíkot?) A medencénk 3.60 átmérőjű, és 90 centi magas, mennyi algaölőt tegyek bele előszörre??? Aelyhesítőt tényleg a kerengtőbe rakjam???)

Előzmény: ndrew79s (103)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.04 0 0 103
Juj. Te szívesen fürödnél hypóban?!?! Annyira nem drága a vegyészet, mert leginkább egy doboz klórtabletta nagyjából egy évad..annyit még ki lehet bírni! Nem?
Mi sose hasznlátunk pH varázslókat, de lehet szerencsés a vízünk.

Pláne, mert ma teljesen kitakarítottuk a medencét, vettünk egy Al-ko szívattyút, az totál levíztelenítette:)) Most megy bele a víz, és kb. úgy néz ki mintha épp tegnap állítottuk volna fel.

Szóval. Mégegyszer leírom, nálunk a köv. képp megy a játék: klórszintet folyamatosan figyeljük, ehhez tesztcsíkot használnuk, ami drága, de még több mint a fele megvan. Meg megfelelő mennyiségű algaölt. Mást nem. De a víz _mindíg_ le van takarva az elmített szolár-takaróval, ha épp nincs használatban. Mikor levesszük a fóliát, lehalászom a tetejéről a trutyit (meg fóliafelrakás előtt is), és bekapcsolom a forgatót. (ami kb. napi 4 órát megy minimum) Ennyi. Ha látom, zavarosodik, akkor Gyorsaklórt teszek bele, annyit hogy az indikátor szerinti max klór legyen benne, és teszek bele pelyhesítő adalékot is. Így az alga néhány nap múlva összeszedhető az aljáról a jó öreg slaggos megszívom-és-magától-folyik technológiával. (bár erre mostantól bevetjük a szivattyút:)) )

Ennyi. Tehát megfelelő mennyiségü algaölő+klór (a klór nagyon fontos!!!) mellett nem algásodik be. Sajna ha elhanyagoljátok, pl. 1 hétig nincs forgatva, már opálosodhat.

A szolárfólia praktikus, mert alatta üvegházhatás-elven melegszik a víz, de nagyon!
Előzmény: georg_balog (101)
belagyi Creative Commons License 2004.07.04 0 0 102

elég relativ dolog a drága jelző..

 

most már több mint egy hónapja van medencém és a 2 kilós klórtabletta elég lesz egész évre. a másfél kilós ph csökkentő meg alig fogy... az szerintem több évre elegendő..

 

szerintem éves szintem 5-10 ezer forintos költség...

 

igaz nekem csak akkor van leszedve a védófólia amikor használjuk..

Előzmény: georg_balog (101)
georg_balog Creative Commons License 2004.07.04 0 0 101

Sziasztok,

 

klórtabletta helyett hypó használ6ó? PH csökkentés sósavval? Drága móka az uszoda vegyészet, így talán olcsóbb. Van valakinek tapasztalata?

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.03 0 0 100
sziasztok Van valakinek tapasztalata szolár-szőnyeges medencei vízmelegítő használatával kapcsolatban?
lufi77 Creative Commons License 2004.07.03 0 0 99
Nézd meg körbe azon a vonalon ahol a viz folyása megált.Valszeg az oldalán lesz.
Előzmény: ndrew79s (98)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.03 0 0 98
Üdv!

Nekünk is folyik, még mindíg, de a jó ég tudja hol, mert az elmúlt 10 hónap alatt kb. 60cm víz ment el. Se több, se kevesebb. Fura.
Ma megvolt a télitakaró leszedés, a víz valami döbenet: kristály tiszta, leszámítva egy adag algaüledéket az alján (pelyhesítő ruzl) és persze kis koszt. Rögtön felmerült, hogy mi lenne, ha maradna a benne levő 20 centi víz, kitakarítanám, és töltenénk, de ragaszkodtam ahhoz, hogy azért az 1év 2 hónapos víz kerüljön ki belőle...:)
Bár szívattyú nélkül picit macera kitermelni a vízet:(
Hogy a lyukkal mi lesz, nem tudom...mert sehol semmi gyanús a fólián..elsőre:((((

Reméljük, lesz valami nyárféle idén még...Üdv!
CyberShot Creative Commons License 2004.06.22 0 0 97
persze, majd megkeressük, csak egyelőre nem találtuk.
Nem nagyon folyik, éppen egy kis tócsa gyűlik össze mellette.
Előzmény: AliceCsodaországban (96)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.22 0 0 96
Cora pl. és 20 ezer forint kb. (Nem olcsó mulatság sajnos... javaslom, hogy a régit próbáljátok azért megragasztani, ha megvan a luk, és arra rá tedd az újat.
Előzmény: CyberShot (95)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.22 0 0 95
Nekünk is valahol folyik a már 1 szezont futott medence. Egy új fóli amennyi? És hol lehet kapni? 3,6*0,9m-es

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!