Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 57
Ez telleg primko volt de valahol jogos, meg varj masfel evet aszt nem lesz hatar indulhat a biznic.
Ja, EC/MC okes azt mindenutt szeressek bar az OTP-nel eleg komoly feltetelei voltak amikor csinaltattam (jo 7-8 eve , min 200e-nek bent kellett lennie folyamatosan es havi tobb tizezres rendszeres jovedelem kellett, gondolom ez azota mar nem ilyen szigoru).
Előzmény: Jakuza81 (55)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.07 0 0 56
Jakuza81 :
Primitiv stilusú beírásodra a válasz az, hogy magánforgalomban, használtcikkre 30ezer Ft értékig nincs vám. Az értéket a vámhatóság állapítja meg.
Előzmény: Jakuza81 (55)
Jakuza81 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 55
Amit kurvára nem értek. Mi van ha valaki ajándékként ad nekem fel valamit Németben. Nem jelenti be a vámoltatásra. Oylan mintha mondjuk ott élnének rokonok és neki nem kell a cucc azt elküldi nekem. Mi a szarért fizessek én ajándékért? Szóval ez a probléma.
pasa_ Creative Commons License 2003.01.07 0 0 54
Nekem mindenhol elfogaadtak a Visa Classic kartyamat.

Pasa

Előzmény: 4ndr3w (52)
Hét Creative Commons License 2003.01.07 0 0 53
Nekem eddig nem volt sehol gondom a Raiffeisen EC/MC-jével.
Előzmény: 4ndr3w (52)
4ndr3w Creative Commons License 2003.01.07 0 0 52
Sziasztok!

Lenne egy félig OFF kérdésem.
Hol tudok itthon olyan bankkártyát igényelni, amit elfogadnak amerikai netes online bankkártyás elfogadóhelyek?
Tudom, hogy VISA Classic, dombornyomású kártya kell (kellene?) a netes fizetéshez, sőt van két ilyen kártyám is. Egyik OTP-s, másik KSH-s, csak ebből a célból csináltattam mindkettőt, de 90%-ban visszautasítják mindenhol, elvétve van csak olyan weboldal, ahol tudok velük fizetni. A legnagyobb credit card processor-oknál (pl. CCBill, Ibill) próbálkozni sem érdemes. :(

Hét Creative Commons License 2003.01.07 0 0 51
A vám költsége változó, attól függően honnan érkezik az áru, és hogy mit vettél. az import áfa viszont 25%, amelyet mindenképpen ki kell fizetni, ha nem vámmentes a dolog. Ha cégnek érkezik az áru, akkor az import áfát a kifizetéssel egyetemben vissza is lehet igényelni.

A vám általában olyan 7-10% körül szokott lenni.

Hét Creative Commons License 2003.01.07 0 0 50
A Raiffeisennél a számlanyitáskor be kell fizetni 20000 Ft-ot a számlára, de az nem vész el, hanem számlapénzként természetesen a befizetőé lesz, ráadásul szerintem az egyik legjobb lakossági szolgáltatással rendelkező bank. Forintszámláról minimum 10 dollárért lehet utalni külföldre, devizáról min 5 dollár. De nagyobb összegnél forintszámláról nem több mint 0,4% devizáról pedig 0,2%. Szerintem nincsen limit az utalás nagyságára.

Németországból általában ajánlott csomagként kapom a küldeményeket és eddig a maximum költség 31 euro volt. Ez kb 20 db bakelitlemez szállításának a költsége.

Jakuza81 Creative Commons License 2003.01.04 0 0 49
Ha a német ebayről rendelek vmit akkor a költségek hogyan alakulnak? Azt már tudom hogy pl. az OTP-nél 0,15% a külföldre utalás dija (min. 2500 ft) és, hogy némethonból ide kb. 10 euróért hozzák a csomagot. De miként alakul a vám stb.? Van vkinek tapasztalata e téren?
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.02 0 0 48
Az amerikai ebay-ról nem annyira jók a tapasztalatok, de a német www.ebay.de-n aránylag korrekt mukik vannak. De ott is aranyszabály: az eladó BEWERTUNG-jára nagyon kell figyelni, mert ott is kalozkodnak azért. Ha már valaki 10 vagy 100 tranzakciót sikeresen megcsinált, valószínűleg nem téged fog átvágni.

A haverom már motorcsónakot is vett, rendben lement az akció.

Előzmény: Köt-Köt-Kötöde (18)
szaborob Creative Commons License 2003.01.02 0 0 47
Wisey:
hat en ezzel a kokorszaki modszerrel beszivtam nem is oly reg, nem volt tul nagy osszeg, ezert is raktam boritekba, s ugy kuldtem el, (igy utolag lehet, h az volt a baj, h eleg rendesen leceluxoztam a boritekot),
Előzmény: Wisey_ (39)
matchbox Creative Commons License 2003.01.02 0 0 46
30-án küldtem utoljára pénzt igy, elötte számtalanszor.
Előzmény: pasa_ (45)
pasa_ Creative Commons License 2003.01.02 0 0 45
Ha a vegen erkezik licit, a hataridohoz mindig hozzaadodik valahany (5 vagy 15?) perc. Akkor van vege, ha senki nem licital ennyi ideig.

Ha az amex tenyleg 1100-ert ad MO-t (ezt valaki probalta mar a gyakorlatban?), akkor az elviselheto arnak tunik.
De ha nagy osszegek jatszanak eselyesebb, hogy az elado bankkartya-kepes, ami a legkenyelmesebb, es ingyer' van. ;-)

Pasa

Előzmény: Törölt nick (43)
Wisey_ Creative Commons License 2003.01.02 0 0 44
Nemrég azzal "szívtam meg", hogy néhány nappal egy megnyert aukció után ugyanaz a termék más eladónál majdnem fele áron kelt el. Így párezer forintot sprórolhattam volna, bár így sem volt rossz üzlet...
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.02 0 0 43
Hali!
Na szoval ez nem jon ossze, teljesen zavaros. Allandoan kitolodott a vege hatarido (utolag ez modosithato?). Raadasul valami menku modon irrealisra fellicitaltak az arat, szoval zavaros volt a dolog igy bele sem fogtam. Aztan kesobb megjelent ugyanez a gep egy masik liciten... Azert koszi a segitsegeteket, igaz azt meg mindig nem tudom hogyan lehet valojaban nagyobb osszegben (n00khuf) mo-rol maganszemelynek fizetni.
Udv
TW
Előzmény: Törölt nick (20)
matchbox Creative Commons License 2003.01.02 0 0 42
Tudtommal itthonról nem müxik a Paypal. Viszont az American Expressznél lehet venni Money Order csekket. 1100 ft egy csekk max 200 USD lehet rajta. Sokkal biztonságosabb, mint direktbe pénzt küldeni, bankkártya adatokat kiadni.
Előzmény: chbr (41)
chbr Creative Commons License 2003.01.02 0 0 41
A Paypal-t itthonról hogyan lehet használni? Ugyanis a nemzetközi regisztrációnál az országoknál nincs Mo.
Wisey_ Creative Commons License 2003.01.02 0 0 40
Egyszer lekéstem egy aukcióról, mert mire megjött az eladó válasza a pkg-s kérdésemre, lejárt az idő ;-) De szerencsére nem kellett senki másnak az a könyv, így az eBay-en kívül meg tudtunk egyezni. (Kikiáltási áron elvittem) De ez már az aukció lejárta után történt, azaz legálisan üzleteltünk. Nyilván örült, hogy bejelentkezett az áruért valaki...
Előzmény: pasa_ (17)
Wisey_ Creative Commons License 2003.01.02 0 0 39
Én kb fél éve licitálok, elsősorban az angol oldalon.

"Kőkorszaki" módszerrel fizetek: bankjegy (font/USD/Euro) borítékban, ajánlott levélként. Ez így 550 forintomba kerül. Talán veszélyesnek hangzik, de eddig még mindig odaért a pénzem! Igaz, a legnagyobb összeg 35 font volt, nem többszázezer forintnyi valuta.

Érdemes rákérdezni emailben, hogy mennyiért postáz Magyarországra. Nem árt, ha az eladó is ajánlott küldeményként küldi, úgy biztosabb.
Többnyire ruhákat és könyveket szoktam venni. A pkg 3 fonttól (könyv) 20 dollárig (pulcsi USA-ból) mehet, ez teljesen változó.

Eddig egy kivétellel megjött minden, amit megnyertem. Az eladó később írta, hogy majd visszaküldi a pénzt, de az sem érkezett meg. Nincs kizárva, hogy a postán akadt el a dolog, de ezen kívül nem volt problémám korábban.

a forest mighty black Creative Commons License 2003.01.02 0 0 38
attol függ, hogy egyezel meg az eladoval.

fizetni egyebkent atutalassal erdemes, mivel ha valami gaz van, rendorsegi megkeresesre kiadja a bank az adatokat, es megindulhat az eljaras.

Előzmény: Boszorka (37)
Boszorka Creative Commons License 2003.01.01 0 0 37
Lehet, hogy buta és makacs vagyok, de még mindig azt szeretném tudni, hogy pl. Ausztriából vagy Németországból, hogyan kerül ide Magyarországra a csomag. Fizetni nem probléma creditkártyával.
pasa_ Creative Commons License 2003.01.01 0 0 36
A vamot akkor nem kell fizetni, ha a csomag ugy jon be, mint _ajandek_, es a feltuntetett erteke kevesebb mint 30500 Ft. A vamosok magukhoz veszik a kuldemenyt, es ertesitenek, hogy jott, aztan mehetsz hozzajuk kezeltetni, vamot es afat fizetni. (ha vammentes, akkor csak ulnek rajta 3-4 hetig, aztan a postas kihozza es annyi.

Pasa

Előzmény: Ordas Farkas (35)
Ordas Farkas Creative Commons License 2003.01.01 0 0 35
na most már minden tiszta, csak egyet nem tudok, hogyan lesz a vám.... utána lehet ennek nézni valahol?
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.12.31 0 0 34
igen de a bidpay meg nem tudom, hog konvertál-e forintról dollárra, mert nem találtam a honlapon erre infot, írtam emailt hogy mi a helyzet, de még nem válaszoltak.
Előzmény: pasa_ (33)
pasa_ Creative Commons License 2002.12.31 0 0 33
hat azert jo a bidpay, ott 10 alatt meguszod.

Kisosszegunel meg vegkepp kedvezo, a bankok hajlamosak a 20 dolcsit 20 dolcsi atutalasahoz is elkerni akar atutalas akar MO. Hogy szakadna rajuk a kincseskamra. ;-)

Visa rulez.

Pasa

Előzmény: Ordas Farkas (32)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.12.31 0 0 32
most azt mondták 20 ezerrel lehet nyitni....
lehet hogy a legegyszerűbb a western union-keresztül... csak az is 20 dollár
Előzmény: pasa_ (31)
pasa_ Creative Commons License 2002.12.31 0 0 31
Mintha anno beszeltem volna veluk is. Aztan a gyakorlatban kiderult, hoyg mindez szinigaz, csak eppen 300k felett kell kezdeni, meg nem rogton, stb. (Lehet hogy egy masik bank volt. De ne lepodj meg nagyon, ha a helyszinen mas derul ki, mint ami telefonon.)

Pasa

Előzmény: Ordas Farkas (30)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.12.31 0 0 30
mindjárt megnézem... közben beszéltem a Raiffeisen-nel és azt mondják, hogy ingyen lehet nyitni számlát, amellé szintén ingyen lehet nyitni deviza számlát és mindkettőről lehet küldni pénzt forintban 5 dolláros kezelési költség mellett...
Előzmény: pasa_ (29)
pasa_ Creative Commons License 2002.12.31 0 0 29
Nezd meg ezt:

http://www.bidpay.com/

En par evvel ezelott veluk kuldtem MO-t.

Pasa

Előzmény: Ordas Farkas (27)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.12.31 0 0 28
a posta meg csak Európába küld

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!