Keresés

Részletes keresés

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.04.03 0 0 215
Azthittem a lépésálló cell erősebb. Ha törik, nem teszek. Betonozni semmiképp nem akarok. Akkor marad a homok... Én is várom már a szezont:)
CyberShot Creative Commons License 2006.04.03 0 0 214

Mi első évben így csináltuk. Akkor működik a dolog, ha az altalaj stabil, tehát tömör, és nincsenek vakondok. Nálunk vannak, és szépen elkezdett süllyedni a talaj a lábnyomok hatására, illetőleg a nikecell is eltört (mert ugye az nem pontszerű terhelésre lépésálló - ha alatta luk van, eltörik.)

Második évben alábetonoztunk és teszünk rá vékony polifoamot, erre jön a medencefólia.

 

Végeredményben szerintem megéri betonozni, de ha jól sikerül a homokágyat kialakítani, akkor az is jó lehet.

Előzmény: szenyor Lopez (212)
_paha_ Creative Commons License 2006.04.03 0 0 213
homok + egy fólia... de szerintem a te megoldásod sem rossz. már nagyon várom az idénykezdetet... :-D
Előzmény: szenyor Lopez (212)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.04.03 0 0 212

Üdv!

 

Lassan itt a szezon. Gondolkodtam a dolgon és nem szeretném lebetonozni a placcot a medence alatt. Kemény is lenne és végleges.

Arra gondoltam, hogy lépésálló nikecell szigetelést tennék alá és körbe valami szegélyt, hogy ne tudjanak szétcsúszni a lapok. Alá pedig homokot, amivel kihozom a szintet. Ti hogy csináljátok?

belagyi Creative Commons License 2005.08.23 0 0 211

az esővíz belement a medencébe?

rendszerint homokot hoz az eső (afrikai) és attól lesz kissé zavaros..

én már lassan két hete leengedtem.. még viszonylag meleg volt és igy kellemes volt kitakarítani....

 

 

Előzmény: _paha_ (210)
_paha_ Creative Commons License 2005.08.21 0 0 210
sajnos a mocskos időjárás és a sok idő miatt eléggé bealgásodtunk. kapott a medence sokkoló algaölést, most már nem zöld a víz, csak zavaros. lehet ezzel valamit kezdeni, vagy engedjem le az egészet és csomagoljam el, úgysem lesz már idén jó idő? )-:
belagyi Creative Commons License 2005.07.30 0 0 209

klóradgolás: nem kell állandóan adagolni. hetente egyszer megnézem a klórszintet (bár most már ritkábban, mert már megtapasztaltam..) és csak akkor rakom be a kloradagolót, ha kell..

 

 

szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.29 0 0 208
Nem egyszerű, nálam pici a lejtés, de észrevehető. A betonozás jó ötlet;) Azért hajrá!:)
Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 207

Nahát tököm tele ezzel a medencével. Pontosabban a földmunkával, ami szükséges hozzá. Sajnos kicsit lejt a telkem, és képtelen vagyok kiszintezni. Feltöltéskor az egyik végében már 8cm víz áll, a másikban még csak 0,5sm. Már ott tartok, hogy egy baltával szétverem az egész szart. Azt hiszem nem nekem való a kulimunka...Ha tudom, hogy ez ilyen kényes a vízszintezésre, akkor inkább vettem volna egy sima pancsolót, és cseréltem volna benne 2naponta a vizet, mert így csak rohadok a melegben a sok földmunkával, ahelyett, hogy áztatnám magam a hűs vízben. :-)

Majd ősszel hívok valami akárkit, aki hajlandó lebetonozni+lekövezni, én meg ne is lássam az egészet csak akkor, ha már a vizet kell beletölteni. Easy pool...hehe:-))

Előzmény: szenyor Lopez (205)
CyberShot Creative Commons License 2005.07.28 0 0 206

Még annyit hozzá, hogy a homok jó 5let, de nálunk ki lett eléggé taposva, és fura domborzat alakult ki a medence alatt.

Aztán lebetonoztuk, azóta semmi gond vele...

Előzmény: Törölt nick (204)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.28 0 0 205
Én tettem homokot és rá fekete fóliát. Teljesen jól működik, csak a vízszintezésem nem sikerült;)
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 204

Puhafalú medencés kollégáktól kérdezném.

Milyen talajra tettétek a medencét? Nálam eléggé köves a talaj, képtelenség kőmentesíteni, ezért arra gondoltam, hogy homokágyat telepítek rá kb. 3-5cm vastagon, de kissé parázom attól, hogy netán egy özönvízszerű felhőszakadás -amihez már volt "szerencsém" idén-, kimossa alóla a homokot. Tettetek alá valami fóliát, vagy egyéb anyagot is?

_paha_ Creative Commons License 2005.07.26 0 0 203
a strandokkal kapcsolatban abszolút igazad van!!!
Előzmény: Törölt nick (201)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.26 0 0 202
Az úszó klóradagolót ki kell venni amíg fürdesz. Én azon agyalok hogy lehetne ezt másképp csinálni. Pl. egy teatojásba (tudjátok, amibe a teafüvet tették a népek a filteres tea megjelenése előtt;) ) klórtabletta és bele a szűrőbe. Így nem érintkezne közvetlenül műanyaggal, mégis folyamatosan oldaná kifelé a vegyszert.
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 1 201

nyilván nagyon káros - töményen... megfelelően adagolva szerintem ugyanolyan, mintha strandra vinnéd a gyereket.

Igazad van, ez kb. olyan. Talán túlzásba viszem, de nagyon rühellem a vegyszereket. Egyébként részben azért vettem a medencét, mert strandra nem akarom többet vinni a gyereket. Legutóbb olyan fertőzést szedett össze, hogy 4 napig 39fokos láza volt. 2004-ben ugyanez volt. Úgyhogy a pöcegödör néplavórból elég volt egy életre. Ki tudja kik hugyálnak bele a vízbe, a gyerek meg nyeli. Akkor már inkább azt a kevés klórt nyelje itthon, de legalább vizeletet nem iszik mellé.

Előzmény: _paha_ (200)
_paha_ Creative Commons License 2005.07.25 0 0 200
nyilván nagyon káros - töményen... megfelelően adagolva szerintem ugyanolyan, mintha strandra vinnéd a gyereket.

nekünk is van úszó adagolónk, én már többször "érintkeztem" vele, nem fájt... (-:
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 199

Vettem én is egy ilyen mittomén milyen medencét. Kb. olyat mint belagyi kolléga.

Namostan nekem ellentmondásos ez a vegyszerezés. A dobozon az áll, hogy irritál -bőrt, szemet, tüdőt-, meg egészségkárosít, meg méreg, meg egyéb bizalomgerjesztés. Ezek fényében, valahogy nem szívesen teszem bele a vízbe, majd engedem bele a gyereket. Másik homály, az úszó klóradagoló. A tablettára azt írják, hogy még csak véletlenül se érintkezzen vele a bőr vagy a gyerek, és nehogy lenyeljük stb. Namost ha az ott úszkál mellettem, és ereszti ki magából a cuccot, akkor evidens, hogy érintkezek vele, és le is nyelem adott esetben. Ez most hogy  van? Vegyem ki amíg fürdünk?

Az alábbi oldalon találtam néhány alternatív megoldást.

http://www.pentacom.hu/aqualing/matter/index.php?site=uszoda-vizkez&menu=uszoda-vizkez

 

Itt a Hidrogénperoxidos fertőtlenítés: címszónál néztem ki egy adalékot (AquaMAX), amit kifejezetten gyermekmedencékhez, vagy csecsemőúsztatásos medencékhez ajánlanak. Ez kicsit barátságosabbnak tűnik mint a klórozás, de érdekelne gyakorlati tapasztalat is, már ha van valakinek. :-)

 

További ötletem. Van kerti tavam. Olyan algás volt múlt héten, hogy 1cm-re nem lehetett lelátni. Vettem bele 20kg Zeolit követ, ebből kb. 10kg ment a szűrőbe, 10kg közvetlen a tóba ültetőkosarakba téve. 2 nap alatt már legalább 20cm-re lelátok a vízben, a halak is virgoncabbak, és láthatóan nagyon hatásos víztsztító közeg. Megköti az ammóniát, és egyéb káros vegyületeket, ami az algaképződéshez kell. Most az az ötlet merült fel bennem, hogy mi lenne, ha ezt használnám a medenzébe is? Végülis, a Zeolit egy full természetes kőzet, semmi vegyszer. De ettől még lehet veszélyes az emberre, mittomén. Nem tud erről valaki infót?

szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.21 0 0 198
Köszi, akkor veszek egy klóradagolót...
Előzmény: dokeee (197)
dokeee Creative Commons License 2005.07.20 0 0 197
A szűrőbetét műanyag pereme nekem egy ragadós takony lett a klórtablettától, ne tedd bele.
Előzmény: szenyor Lopez (196)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.20 0 0 196
Üdv!

Mi is vettünk egy 3,6m átmérőjű felfújható peremű medencét. Vasárnap feltöltöttem, volt vagy 3óra:) Másnap estére totál bezöldült a víz. Utánaolvastam és algaölő+gyorsklór kezeléssel mára teljesen tiszta. Vettem lassú klórt is, amit viszont nem tudom, hogy hova tegyek. Klóradagolóm nincs, ha muszáj veszek:) Arra gondoltam, hogy a szűrő belsejébe tenném és így keringtetéskor mindig kapna egy kis klórutánpótlást. De nem marja ki a szivattyút vagy a szűrőt?
ballib_a Creative Commons License 2005.07.16 0 0 195
na, nem akarom elkiabálni.

de .... ph értéket levittem egy kicsit, majd algasokk, 2 óra vízkeverés, egy nagy adag algaölő, 12 óra folyamatos vízforgatás.
Most tekjesen eltűnt a zöld szín, olyan, mint amikor klóros vízet emgedünk ki a csapból.
Most hagyom 1 napot üllepedni, aztán porszívó ....
Előzmény: ballib_a (194)
ballib_a Creative Commons License 2005.07.15 0 0 194
a sok eső lerendezte a medencémet, most pedig hiába klórozom, valahogy az algás víz átmegy a szűrőn. Az szinte be sem zöldül. :(
próbálkoztam régebben hasonló helyzetben algaölővel utána meg pelyhesítővel, az utóbbitól 2 nap alatt letiosztult a víz, de ahogy az alját felporszívóztam, másnap ismét zöld lett (a felkavart dolgoktól illetve szerintem a porszívó kapcsán is átmnet a szűrőn algahulladék)

mosz megint megpróbálom klórsokkal , majd alagölővel, aztán meglátjuk.
Előzmény: belagyi (193)
belagyi Creative Commons License 2005.07.15 0 0 193

zöld még nem, de büdös és qrvára csúszós volt..

naponta többszöri szűrőmosás és sok-sok algaölö két nap alatt lerendezte

 

 

Előzmény: ballib_a (192)
ballib_a Creative Commons License 2005.07.15 0 0 192
elmélet. :(

sikerült már bealgásodott zöld vízet kitisztítanod? :O
Előzmény: belagyi (190)
_paha_ Creative Commons License 2005.07.15 0 0 191
időközben a tisztító már automatizálva lett, naponta párszor bekapcsol 1-1 órára... és profin meg lett csinálva az életvédelem is, akármilyen zárlat esetén azonnal levág az automata...

ellenben nagyon nem tetszik a sok-sok levél és bogár, ami beleesik mindig... tudom, le kéne takarni, de úgy meg olyan macerás a fürdés... inkább "halászok" minden nap 10-15 percet...
Előzmény: belagyi (186)
belagyi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 190
ez tapasztalat vagy elmélet? :D
Előzmény: ballib_a (189)
ballib_a Creative Commons License 2005.07.14 0 0 189
tudtommal az algaölő megöli, míg a klór megelőzi az alát, algásodást.

mondjuk a sokk klór is öli őket rendesen.
Előzmény: belagyi (188)
belagyi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 188

szórhatsz bele annyi klórt, hogy a szomszéd is érezze, de attól még csúszós marad a medence feneke és oldala..

viszont az algaölöből alig kell bele pár csepp és megöli az algát... ezt abból is látni, hogy pár óra múlva a szűrő tök telítődik és alig megy át rajta a víz.. bebarnul a papír.  pár napig naponta kell a szűrőt kimosni..

Előzmény: ballib_a (187)
ballib_a Creative Commons License 2005.07.14 0 0 187
"az algásodás ellen nem jó a klór!"

ezt mire alapozod? :O
Előzmény: belagyi (184)
belagyi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 186

kissé opálos lett :(

igaz a szar idő miatt le sem vettem a takaró fóliát..

egyébként nem gáz..  kissé utánna kell állítani a ph-t, meg pár éjszakára had menjen a tisztító..

Előzmény: _paha_ (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!