Keresés

Részletes keresés

bode1899 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51519
:)))))
Előzmény: Fatboy Slim (51518)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51518
51.000

nem késtem el srácok?

bode1899 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51517
Itt a hivatalos bejelentés...

Hrutka és Zombori Kispesten folytatja
[2003-02-03 11:57]
Hétfõn délelõtt véglegessé vált, hogy Hrutka János és Zombori Zalán a Kispest-Honvéd színeiben folytatja pályafutását. Az õszi szezon folyamán egyik labdarúgó sem lépett pályára bajnoki mérkõzésen, és mindketten úgy gondolták, hogy a közeljövõben nincs is reális esélye annak, hogy beverekedjék magukat Garami József csapatába. A Ferencváros szerette volna lehetõvé tenni, hogy a két labdarúgó játéklehetõséghez jusson, így klubunk hozzájárult ahhoz, hogy Zomboriék Kispestre igazolhassanak.
A megállapodás értelmében, amennyiben Hrutkát, vagy Zomborit a jövõben továbbadja a Kispest, úgy eladási áruk bizonyos százaléka a Ferencvárost illeti meg. (2003.02.03.)

A Zombori távozása miatti gyászünnepség az érdeklődők nagy száma miatt a Hősök terén lesz. Több százezer érdeklődőre számítunk :)))

Zolika. Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51516
Így értem... bár engem az első része nem érdekel.
Előzmény: Intruder1899 (51478)
T0mika Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51515
Ok is tudjak, hogy Ujpest az nem Budapest :o)))

(106.) Ferencvárosi TC Budapest Magyarország/2 103,5
.....
196. (204.) Újpesti TE Magyarország/2 76,5

Előzmény: Kisgonosz (51513)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51514
Mint hisztis gazella számítunk rád:-)))

Csatárnak gondoltalak.

Előzmény: mash (51507)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51513
Club World Ranking
by IFFHS

Top 300
(1st February 2002 - 31st January 2003)

1. (2.) Manchester United FC England/4 302,0
2. (1.) Real Madrid CF Espańa/4 298,0
3. (3.) Arsenal FC London England/4 291,0
4. (4.) FC Barcelona Espańa/4 267,0
5. (5.) Milan AC Italia/4 264,0
6. (7.) FC Internazionale Milano Italia/4 246,0
7. (9.) Real Club Deportivo de La Coruńa Espańa/4 242,0
8. (6.) FC Juventus Torino Italia/4 239,0
9. (11.) Liverpool FC England/4 223,0
(13.) Valencia CF Espańa/4 223,0
....
105. (106.) Grazer AK Österreich/2 103,5
(106.) Ferencvárosi TC Budapest Magyarország/2 103,5
.....
196. (204.) Újpesti TE Magyarország/2 76,5
(188.) Genclerbirligi K Ankara Türkiye/3 76,5
...
201. (212.) CA Fénix Montevideo Uruguay/3 75,0
(212.) Zalahús Zalaegerszegi TE FC Magyarország/2 75,0
(212.) CD Independiente Medellín Colombia/3 75,0
(116.) Al-Hilal FC Riyadh Saudi Arabia/2 75,0

Attilio Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51512
Szia mash!

Aű neten hol lehet nagy méretű képeket(800*600 vagy a felett) letölteni a teremtornáról ?

Hajrá Loki!

Előzmény: mash (51506)
T0mika Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51511
Pippen, Balazsbatsi & tobbiek:

BOLDOG NEVNAPOT

CSAKAKRISTON Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51510
ooooooo koszonom!!!
Előzmény: baelint (51508)
baelint Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51508
Hülye vagyok! mit érdekel engem, hogy ki megy, ki marad, amikor itt van nekünk Titi a csodálatos!!!
mash Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51507
mint mi?????
Előzmény: Intruder1899 (51491)
mash Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51506
szépgesztus!

de hogy rosszmájú legyek, ezért játszottak ilyen enerváltan????

Előzmény: Kisgonosz (51504)
baelint Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51505
Neeeeeeeeee!!!! Csak Zombori ne menjen!!!! Uram, add, hogy csapatunk legnagyobb tehetsége maradjon, és tovább csodálhassuk Isteni játékát! Ha elmegy, többé ki sem megyek egy meccsre sem...:))))

HAJRÁ FRADI!!!

Előzmény: bode1899 (51503)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51504
Lipcseiék két és fél milliós felajánlása a Zsiborás-, Fodor- és Simon-árváknak

Csapatunk játékosai a teremtornán nyert pénzdíjat jótékony célra ajánlották fel. Futballistáink a klub vezetőivel egyetértésben már a debreceni döntő előtt elhatározták, hogy a terembajnokság során megnyert pénzzel a tragikus körülmények között elhunyt ferencvárosi futballisták családjait kívánják támogatni.
A mieink a dunaújvárosi selejtezőtorna megnyeresével 500 ezer, a debreceni döntőben elért harmadik helyezéssel további kétmillió forintot kerestek. Ezt az összeget osztják szét Zsiborás Gábor, Fodor Imre és Simon Tibor árvái között.
Arról később születik döntés, hogy ki milyen arányban részesedik ebből az összegből és mikor, milyen módon juttatja el klubunk a pénzt a rászoruló családoknak.
- Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy az egykori ferencvárosi közönségkedvencek gyermekei milyen nehéz körülmények között élnek – mondta Lipcsei Péter. – Valamennyi játékostársam örömmel segített. Mindegyik családot pótolhatatlan veszteség érte, de talán ez az anyagi támogatás valamit enyhít a mindennapi gondokon. Éppen ezért nagyon bosszant bennünket, hogy csak a harmadik helyen végeztünk a vasárnapi döntőben, szerettünk volna ugyanis még jelentősebb összeggel segíteni.

bode1899 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51503
Az origo szerint Rudi aláírt Kispestre, Zombori is megy valszeg.
pipi Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51502
rajtatok tartom a szemem:)))
Előzmény: T0mika (51501)
T0mika Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51501
Mr. Sor-Unikum mindig figyel... :o)
Előzmény: Kisgonosz (51500)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51500
na, mondtam en:)
Előzmény: pipi (51498)
T0mika Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51499
MINDOROKKE CSODALATOS FERENCVAROS!!!
pipi Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51498
Hajrá Fradi !!!
Kisgonosz Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51497
senkit nem erdekel:)
Előzmény: T0mika (51495)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51496
ugyan mar.)
Előzmény: T0mika (51495)
T0mika Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51495
kerekvadaszat? :o)
Kisgonosz Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51494
mindjart jon pipi is,mert kerekedik:)
T0mika Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51493
KAPUSNAK!!! :o)))
Előzmény: Intruder1899 (51491)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51492

Győzött, és hatmillió forintot nyert a házigazdák együttese

NS, 2003-02-03


Hat csapat, négy és félezer szurkoló, több száz, a biztonságért felelős ember és persze csodálatos hangulat. Más szóval: a Borsodi Terembajnokság fináléját rendezték vasárnap délután a debreceni Főnix-csarnokban. Ki ne tudná: a januári selejtezők során féltucatnyi együttes – a DVSC, az MTK Hungária, a Rákospalotai EAC, a Ferencváros, a Zalaegerszeg, valamint a Lombard FC Haladás-vívta ki a döntőbeli szereplés jogát. Egy, a magyar futballban szokatlan, színpompás gálaműsor vezette fel a hatmillió forintos fődíjra pályázó gárdák összecsapásait: meseszép lányok, bámulatos kézügyességű kongadobosok, zsonglőrök (ők még nem a játékosok voltak…), füst, tűzijáték, lézerparádé, miegymás. Nyilvánvalóvá vált, ez kell a népnek. No, meg a jó foci. Maga a finálé az első osztály legutóbbi bajnokának, a ZTE-nek, illetve a második liga egyik markáns alakulatának, a REAC-nak a mérkőzésével kezdődött, hogy aztán mindjárt az elején Kenesei Krisztián egy irtózatos bombával késztesse tapsra a nézőket. És a show folytatódott…


Kövesfalvi Istvánnak csupán néhány perc jutott, mégis fôszereplôként ünnepelték
Olyan kiszámíthatatlan az élet.
Sorsunk apróságokon múlik: soha nem tudhatjuk, mikor késelnek meg bennünket az utcán pár száz forintért, mikor ér autóbaleset minket, vagy egyszerűen csak jön egy betegség. A tragédia bármelyik pillanatban és bárkivel megtörténhet – ezzel meg kell tanulni együtt élni. Hogy ez a rövid bevezető miként kapcsolódik a Borsodi Terembajnokság debreceni döntőjéhez? Íme a válasz: a fináléba jutott REAC kapusának, Kövesfalvi Istvánnak is egyik pillanatról a másikra változott meg az élete. Egy egészséges, jó kedélyű sportembernek nem lehet sok gondja az életben, gondolhatnánk, ám mint kiderült, a rákbetegség nem válogat. A népszerű "Kavics” decemberben esett át egy műtéten, amikor is rosszindulatú daganatot távolítottak el a szervezetéből. Ilyen esetben sokan magukba roskadnak, búskomoran üldögélnek otthonukban, és csak álmodoznak, hogy sorsuk egyszer majd jobbra fordul. Kövesfalvi azonban nem így tett; nem csupán testileg, mentálisan és szellemileg is próbált megbirkózni a kórral. Olyanynyira, hogy néhány héttel a beavatkozás után ismét munkába állt (ami, ugyebár, egy futballistánál az edzéseket jelenti), ráadásul a rákospalotai csapat vezetői nevezték őt a teremtorna döntőjébe.
"A futballközegből nem lehet egyszerűen csak kiszakadni – mondta Kövesfalvi István. – Nagyon jólesik és sokat jelent, hogy rengetegen biztatnak. Különösen fontos volt a minket elkísérő palotai szurkolók transzparense, amelyen a »Gyógyulj meg, Kavics« felirat virított. Nos, nekik is üzenhetem, ezen vagyok, és ha minden igaz, hamarosan teljesen egészséges leszek. A legutóbbi vizsgálatokon kiderült, hogy most már nincsen a szervezetemben rosszindulatú daganat, de elképzelhető, hogy a biztonság kedvéért egy kemoterápiás kezelésen át kell majd esnem. Tudom, ez kellemetlenségekkel járhat, de nem foglalkozom ezzel, csak az számít, hogy egészséges legyek, felemeljem a március tizenötödikén első születésnapját ünneplő fiamat, Krisztiánt. Még legalább három évig védeni szeretnék, hogy aztán majd kapusedzőként folytassam. A B-licencem már megvan, és idővel folytatom az edzőképző tanfolyamait.”
A vasárnapi futballgála egyik legszebb pillanata volt, amikor a második meccsét játszó REAC-ban a második félidőben, 2–0-s MTK vezetésnél Kövesfalvi István állt a kapuba. Különösebben az sem számított, hogy a majd' nyolcpercnyi játék alatt kapott egy gólt, hiszen a kapus jelenlegi állapotában csak az a fontos, hogy itt lehetett.
"Egyszerűen fantasztikus érzés volt, amikor beálltam, hallottam, hogy a jobb oldalamról ferencvárosi, míg balról a debreceni szurkolók tapsolnak nekem – mondta a kapus. – Remekül éreztem magam az eseményen, és tudom, az a szeretet, ami körülvesz, elősegíti a gyógyulásomat. Biztos vagyok a dolgomban, elképzelhetetlennek tartom, hogy ne épüljek fel. És ezt nem csupán azért mondom, mert az utóbbi években rengeteget fejlődött az orvostudomány, és az én betegségem az egyik legenyhébb fajtája a ráknak, hanem azért, mert fejben rendbe raktam a dolgokat. Voltam egy kétnapos továbbképzésen, amolyan agykontrollszerű »tornán«, s ott rengeteget tanultam. Állítom, az élsportolóknak is jót tenne ez a fajta képzés, hiszen a betegségem feldolgozására ugyanúgy kell fejben felkészülni, mint egy-egy bajnoki találkozóra.”
És a vasárnapi Kövesfalvi-sztori ezzel még nem ért véget. Sejthetik, ezek után ki kapta meg a leglelkesebb futballistának kijáró Simon Tibor-díjat… Kövesfalvi István tehát jól érezte magát Debrecenben, de bizton állítható, így volt ezzel a valamivel több, mint négyezer szurkoló, aki jegyet kapott a Főnix- csarnokba, valamint a részt vevő együttesek futballistái és játékosai is. Merthogy az Erdős László főszervező vezette stáb pazar rendezvényt hozott öszsze; volt itt minden a kongadobosoktól a szép lányokon és a gólyalábakon egyensúlyozó zsonglőrökön át, de a legnagyobb közönségsikert a labdazsonglőrök aratták. Nem csoda, hiszen ezért gyűlt össze a nép, a futballistákért jöttek a hívek Zalaegerszegről, Szombathelyről és Budapestről. A Fradi-tábor például sokkal népesebb is lehetett volna, hiszen több mint kétezren indultak el vonattal, csakhogy jó néhány zöld-fehér drukkert menet közben leszállítottak, mivel nem volt jegyük az eseményre. Márpedig az elmúlt napok rémhírei után a rendőrök és a biztonságiak különösen ügyeltek arra, hogy csak a belépőhöz jutott szerencsések mehessenek a Főnix-csarnok közelébe. Voltak olyan rémhírek is, hogy a Ferencváros egyáltalán nem érkezik meg – persze ezt senki nem gondolta komolyan. Igaz, a játékosok a megbeszélt egyórai időpont helyett csupán néhány perccel a kétórai kezdés előtt érkeztek meg az arénába.
A Várszegi Gáborhoz kötődő másik csapat, az MTK is furcsa úton jutott el Debrecenbe. Történt, hogy a várost és környékét elvileg jól ismerő Madar Csaba a buszon bejelentette, a 35-ös útnál tud egy rövidebb utat, inkább menjenek arra. Igen ám, csakhogy Madar néhány perccel később rájött, annyira mégsem ismeri a tájat. A csapatot szállító busz így eltévedt, de egy rövid kitérő után befutottak a kék-fehérek is.
Aztán elkezdődtek a meccsek, a szurkolás és a játék került előtérbe, és megint bebizonyosodott, hogy profi szervezéssel, profi körülmények között most is eladható a magyar futball.

Szakszemmel a palánk mögül

Mészöly Géza (REAC):
– Nekünk már az is nagy szó, hogy itt lehettünk ezen a futballünnepen. Mindkét mérkőzésen az volt a baj, hogy futnunk kellett az eredmény után, mivel hamar gólt kaptunk. Márpedig ez a "taktika” kispályán rikán vezet eredményre. Probléma volt az is, hogy nem éreztem a játékosokban azt a pluszt, ami a dunaújvárosi selejtezőn megvolt. Csapatomnak a torna elején azt mondtam, a pályán olyan elszántsággal, sportemberi hozzáállással és méltósággal küzdjenek, mint ahogy társunk, Kövesfalvi István teszi azt az életben.

Glázer Róbert (Lombard FC Haladás):
– Csodálatos csarnokban játszhattunk, több pozitívumot azonban nem tudok mondani. Úgy érzem, ez egy előre megtervezett bajnokság volt, már a sorsolásnál eldőlt, hogy mi nem juthatunk tovább. Pedig kispályán vagyunk olyan jók, mint a Ferencváros vagy a Debrecen. A futball nem ezt érdemli, és sajnálom azt is, hogy a gyengén bíráskodó játékvezetők elrontják a játékot.

Bozsik Péter (ZTE):
– A minimális célkitűzésünket teljesítettük azzal, hogy továbbjutottunk a csoportból, és bekerültünk a legjobb négy együttes közé. A házigazda Debrecen ellen ki lehet kapni, bár természetesen mindannyian jobban örültünk volna annak, ha sikerül a döntőbe kerülni vagy esetleg megnyerni a tornát.

Garami József (Ferencváros):
– Ezúttal ennyire voltunk képesek a teremben. Természetesen nem jó érzés, hogy az elődöntőben a vezetés megszerzése után a félperces rövidzárlat a vesztünket okozta. Ezzel együtt ez a bajnokság ragyogóan szolgálta a felkészülésünket a tavaszi szezonra. Azt azért még hozzátenném: csak ámultam a Főnix-csarnokban, és irigykedem, hogy a nagypályás labdarúgásnak nincsenek ilyen színvonalú létesítményei…

Egervári Sándor (MTK):
– Érdekes módon a döntőben dolgoztuk ki a legtöbb gólhelyzetet, más kérdés, hogy így sem tudtunk nyerni. Nagyon örülök annak, hogy eljutottunk a fináléba, miként annak is, hogy a közönség remekül szórakozott. A csapat időnként élvezte a játékot, és időnként én is élveztem a csapatom játékát. Büszke vagyok arra, hogy a játékosok különdíjhoz segítették Zavadszky Gábort.

Szentes Lázár (DVSC):
– Természetesen nagyon boldogok vagyunk. Számunkra nehezen indult a játéknap, ám ahogy telt az idő, játékosaim egyre jobb teljesítményt nyújtottak. Annak külön is örülök, hogy futballistáim végig remekül küzdöttek, és ráadásul a gólkirályt is a mi csapatunk adta. A még juniorkorú, ám jelenleg velünk készülő Kolbe Ádám, csakúgy, mint a nyíregyházi selejtezőben, most is jó teljesítményt nyújtott.

Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51491
Beszállsz a csapatunkba?
Az FSzSz tornára gondolok.
Előzmény: mash (51489)
Intruder1899 Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51490
Mégis nálunk főpogármester 12 éve egy eszdéeszes "politikus".
És Budapest emelte pajzsra a PÁRTOT.(((((
Előzmény: baelint (51487)
mash Creative Commons License 2003.02.03 0 0 51489
rossz volt nézni, hogy csetlenek, botlanak

esküszöm némelyik FSZSZ tornán különb meccseket látunk!!!

Előzmény: csumby (51472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!