Keresés

Részletes keresés

Ordas Farkas Creative Commons License 2003.04.01 0 0 149
kb 20 dollár :-(((

viszont az ebay jóváírt a soha meg nem érkezett 120 dolláros digitfénykézőből 87,5 dollárt. Jó, mi?

Előzmény: Tomi13 (148)
Tomi13 Creative Commons License 2003.04.01 0 0 148
Tudja vki hogy a ha western union-on keresztűl rakok fel pénzt akkor mennyit kell nekik fizetni?50 dollár alatti összegről lenne szó és Hong Kong-ba kéne utalni.
Köszi:Tomi
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.30 0 0 147
Biztos hogy le lehet mert 'alolam' mar leallitottak egyet, pedig nagyon ra voltam mar izgulva...
Előzmény: K L F - Mate (145)
turboboci Creative Commons License 2003.03.30 0 0 146
Nem kaphatsz negatívot, viszont az ebay listing feet bukod. Ezen kívül nem lehet sűrűn használni, mert úgy értelmezik, hogy a reserve feet akarod megspórolni azzal, hogy idő előtt leállítod az aukciót, mert alacsony az ár.
Előzmény: K L F - Mate (145)
K L F - Mate Creative Commons License 2003.03.30 0 0 145
egy ebay-es kérdés :

ha elindítunk egy aukciót (mi vagyunk az eladók) , azt le lehet állítani (cancel) mindenféle következmény nélkül? (tehát ha valaki már bebiddelt rá, és én leállítom, akkor adhat negatívot?)

turboboci Creative Commons License 2003.03.27 0 0 144
"honnan tudtad, hogy már a vámhivatalban van?"

Kiértesítettek hétfőn.

Előzmény: _paha_ (143)
_paha_ Creative Commons License 2003.03.27 0 0 143
még 1 kérdés? honnan tudtad, hogy már a vámhivatalban van? mert gondolom nem ők szóltak... /-:

Előzmény: turboboci (141)
_paha_ Creative Commons License 2003.03.27 0 0 142
szerintem sajnos nem fognak krumplit kapálni, ugyanis egyrészt nem eu országokból ugyanúgy lesz vám, másrészt meg úgyit találnak nekik valami hasonló színvonalú állást... /-:

de azért köszi az infót, hasznos volt!!!

Előzmény: turboboci (141)
turboboci Creative Commons License 2003.03.27 0 0 141
Amerikából rendeltem 1200 dolláért gépeket, szállítás USPS Global Express Mail (ennyibe kerül).
Ez tracking-elhető és gyors, 19-én adták fel, 20- án pakolták repülőre, 23-án érkezett.
Bementem az Orzyba, 40 perc alatt kint volt.
Máskor is jól működött ez az út.
Speditőrrel viszont szívtam rendesen más alkalommal. Szerintem az egész csak a lenyúlásról szól, a vámosokkal összejátszva próbálják fejni a vállalkozásokat. A könyvelőm adott a vámhivatalban kontaktot és tarifát (5 rongy v. márkás pia), úgy fél óra alatt kint lett volna a cucc. Lett belőle két hét.
Tanulság: magánszemélyként és ne vállalkozásként hozassatok cuccot, ha nem muszáj és normális szállítási csatornán!
A speditőr cégek pofátlan tetvek, a vámosok úgyszintén (tisztelet a kevés kivételnek). EU-csatlakozás egyetlen pozitívuma számomra, hogy elmehetnek krumplit kapálni, mert nem lesz rájuk szükség.
inglisvumenke Creative Commons License 2003.03.26 0 0 140
Köszi, tegnap én is felhívtam őket, az én cuccom is 10.-n ért be hozzájuk, most a vámosok ülnek rajta, nem tudni, hogy meddig...

Azért ez egy kicsit felháborító, hogy Németországból 2 nap alatt kimegy a cucc, a ****** magyar hivatalnokok meg heteket ülnek rajta!!!! Azzal indokolják, hogy közeleg a husvét, megnőtt a csomagok száma, ha-ha :)

Jelentkezek, ha megjön végre.

Előzmény: Hét (139)
Hét Creative Commons License 2003.03.26 0 0 139
Bocsánat, hogy eddig nem írtam. De a válasz az explicit, és implicit kérdésekre.

Vámot a postai vámhivatalban kell majd fizetni, ahol szerintem egyből bevasalják az import áfát is.
Orczy téren van.

Kicsit az utóbbi időben erőteljesen lelassult az ügyintézés, mert új folyamatot vezetttek be a vámolás során, és ennek tökéletes elsajátítása nem várható a közeljövőben, tehát lassúak lesznek a csomagok. Nekem március 10-én érkezett be a csomagom, és még nem sikerült elvámolni. Azzal bíztattak, egyrészt valószínű, hogy 1 hónapon belül meglesz, és jővőre már teljesen flottul fog menni az egész (mert tagjai leszünk az EU-nak, és nem kerül a vámosokhoz). Persze túlzok egy kicsit, mert azt mondták, hogy ha betanulják az új folyamatot, akkor már gyorsabb lesz az ügyintézés.
Érdeklődni egyébként a 4776534-en lehet.

FDG7

_paha_ Creative Commons License 2003.03.25 0 0 138
de aggódom, de ezen kívül semmit nem tudok tenni... /-: én amerikából rendeltem egyébként...

nézd meg a www.posta.hu-t, ott biztosan találsz telefonszámot!

vámot mindenképp kell fizetned szerintem, áfát nem tudom.

úgy ismered a postát, mint akit lehet sürgetni?!?!

Előzmény: inglisvumenke (136)
inglisvumenke Creative Commons License 2003.03.24 0 0 137
Kösz az infokat, ezt fogom tenni.
Vámot + ÁFÁ-t mikor-hogy-hol kell fizetni?
Előzmény: Hét (135)
inglisvumenke Creative Commons License 2003.03.24 0 0 136
És nem aggódsz miatta? Te is a német eBayről rendelted?

Besétálni nehezen tudnék, nem pesti vagyok. Tudnál adni telcsiszámot esetleg..?

Ezek szerint valószínű, hogy kell majd vámot fizetnem? És ÁFÁ-t? Lehet őket valahogy sürgetni?

Előzmény: _paha_ (133)
Hét Creative Commons License 2003.03.24 0 0 135
Szia!

Az a helyzet, hogy nekem is márc. 4-én adtak postára egy csomagot, és még mindig a vámosoknál tanyázik. Két hete szerdán érkezett meg, azóta a vámkezelésen üldögél. Már kétszer érdeklődtem, de sajnos semmit nem tudtak mondani. Csak amit már leírtam. Ha nagyon aggódsz a posta telefonszáma 4776300 kérd a nemzetközi postacsomag információt. Ha 2 kg-nál nehezebb a csomag, akkor név alapján megkeresik, ha könnyebb akkor csak a regisztrálási szám alapján tudnak keresni.
Az ajándékról: mindegy szinte, hogy a gép dobozára ráírattad, hogy ajándék, mert ha felbontják, aminek van némi esélye, akkor tuti, hogy elvámolják, ami 8% vám és 25% import áfa.

FDG7

Előzmény: inglisvumenke (131)
edk440 Creative Commons License 2003.03.24 0 0 134
Íme a vonatkozó jogszabályok. A 120 euró értékhatár postai küldés esetén is él, ha ajándékról van szó. [Vhr. 265. § (4)]

Ed

1995. évi C. törvény a vámjogról, a vámeljárásról, valamint a vámigazgatásról

(a végrehajtásáról szóló 45/1996. (III. 25.) Korm. rendelettel egységes szerkezetben)

Vhr. 1. §
(2) Amennyiben a tv. vagy e rendelet fizetési kötelezettség, vámkedvezmény vagy vámmentesség megállapításához értékösszeget határoz meg, úgy az értékösszeg alatt az ezerkettőszáz euró forintra átszámított és ezer forintra kerekített összegét kell figyelembe venni. Az eurónak a tárgyévben alkalmazandó, forintra átszámított összegét a tárgyévet megelőző év utolsó előtti szerdáján (ha ez munkaszüneti nap, akkor a következő munkanapon) megállapított hivatalos MNB deviza középárfolyam alapján kell meghatározni. Ezen összeget a pénzügyminiszter a Magyar Közlönyben a tárgyévet megelőző év utolsó hónapjának 25. napjáig teszi közzé.

Vhr. 265. §
(3) A természetes személyek által behozott vagy általuk fuvarozásra külföldön feladott nem kereskedelmi jellegű vámáruk után nem kell a vámot megfizetni, ha azok személyenkénti együttes értéke az 1. § (2) bekezdésében meghatározott érték egyezer forintra kerekített 10%-át nem haladja meg. Ezt a kedvezményt az (5) bekezdésben meghatározottakon túl, a
vámkedvezményes értékhatárt meghaladó egyedi értékű vámáruk, továbbá a jövedéki termékek vámkezelése során nem lehet alkalmazni. A kedvezményt egy árura összevonni együtt utazó családtagok esetében sem lehet. Ez a kedvezmény a természetes személyt többszöri beutazás esetén is csak naponta egy alkalommal illeti meg.

(4) A természetes személyek részére fuvarozóval vagy posta útján külföldről ellenszolgáltatás nélkül beküldött nem kereskedelmi jellegű vámáruk után nem kell a vámot megfizetni, ha azok címzettenkénti együttes értéke az e rendelet 1. § (2) bekezdésében meghatározott érték egyezer forintra kerekített 10%-át nem haladja meg. Ezt a kedvezményt . az (5) bekezdésben meghatározottakon túl . a vámkedvezményes értékhatárt meghaladó egyedi értékű vámáruk, továbbá a jövedéki termékek vámkezelése során nem lehet alkalmazni.

(5) A tv. 124. §-ában foglaltakra figyelemmel a (3) és (4) bekezdésben meghatározott vámkedvezmény nem alkalmazható a vámbűncselekmény (csempészet, vámorgazdaság), vámszabálysértés tárgyát képező vámárukra, továbbá a vámraktárban átvett vámárukra.

Előzmény: IWC-FAN (130)
_paha_ Creative Commons License 2003.03.24 0 0 133
már írtam korábban erről valamelyik kapcsolódó topicban...

Attól félek, hogy lenyúlják a vámosok, vagy a magyar postán a kedves alkalmazottak, és én fogok szívni. Megvan a csomag feladási száma, ez alapján lehet reklamálni, ha nem jön meg? Megtéríti a posta a kárt? Hol érdeklődjek a csomag helyét illetően?

mivel van feladási számod, a legjobban teszed, ha már most beséltálsz az Orczy téren lévő nagypostára és ott megkeresed a vámügyintézést. azt hiszem 4. emelet. ott egy kedves hölgy megnézi, hogy náluk (vámon) van-e. ha nincs, irány a 4. emelett, ott egy morcos nő a szám alapján utánanéz, ha van kedve... o-:
szerintem lenyúlni nem fogják (ha nem lenne nyomonkövethető, akkor simál lenyúlnák), csak ülnek rajta kurva sokáig... nekem 1x egy szar dvd-m "jött" 1 hónapig, most meg már majd' 2 hónapja várok 1 objektívre...

Előzmény: inglisvumenke (131)
Hét Creative Commons License 2003.03.24 0 0 132
Úgy tűnik két különböző dologról beszéltünk. Én a postán kérdeztem meg egy vámos úriembert, hogy mikor vámolják el a tételeket. A válasz az volt, hogy 22 euró alatt vámmentes. Ha ajándékként, tehát nem visszterhes vagyonátruházásként jön akkor pedig 28200 Ft-ig nem kell vámot fizetni. Tényleg kétszer rákérdeztem. De most már itt az ideje, hogy a jogszabályokat is alaposan átnézzem.

FDG7
Előzmény: IWC-FAN (130)
inglisvumenke Creative Commons License 2003.03.24 0 0 131
Hol érdeklődtél utána, a magyar postán, vagy a németen?

Én márc. 4.-n rendeltem egy 420 EUR értékű digit gépet a német ebay-től, de még mindig nem jött meg. Érdeklődtem az eladónál, aki utána érdeklődött a Deutsche Postnál. Ott azt mondták, hogy márc. 6.-n elhagyta a csomag No.-t, és az optimális szállítási idő 10 munkanap (az múlt kedd volt), és legkésőbb most keddre (holnap) meg kell érkeznie...

Ráírattam a csomagra, hogy ajándék, így -állítólag- nem kell se vámot, se áfát fizetni... meglátjuk. Ha felbontják a határon, akkor nem valószínű, hogy meghatja őket, hogy rá van írva, hogy ajándék. Attól félek, hogy lenyúlják a vámosok, vagy a magyar postán a kedves alkalmazottak, és én fogok szívni. Megvan a csomag feladási száma, ez alapján lehet reklamálni, ha nem jön meg? Megtéríti a posta a kárt? Hol érdeklődjek a csomag helyét illetően?

Ahh, csak jönne már meg a cucc...
Mikor kezdjek komolyan aggódni?

Előzmény: Hét (127)
IWC-FAN Creative Commons License 2003.03.24 0 0 130
Helló! Attól tartok, hogy tévedsz. Ugyanis ez a 120 eurós érték az utasforgalomra vonatkozik, azaz ha külföldről Te hozod be az árut. A postai küldemények más vámszabályok alá esnek, sajnos.
Előzmény: edk440 (128)
Hét Creative Commons License 2003.03.24 0 0 129
Érdekes nekem egy vámos mondta ezeket a számokat, amiket itt korábban leírtam, és kétszer is rákérdeztem.

FDG7
Előzmény: edk440 (128)
edk440 Creative Commons License 2003.03.24 0 0 128
Helyesen: 120 euróig. Forintban ez a pillanatnyi árfolyamtól függően változik.

Ed

Előzmény: IWC-FAN (126)
Hét Creative Commons License 2003.03.20 0 0 127
Szia!

Nekem általában két hétnél gyorsabban nem érkezik meg. Most viszont már majdnem három hét a legutolsó, de a postán utánaérdeklődtem, és már múlt hét szerdán megérkezett (vagy kedden), csak még nem sikerült (épületen belül) megoldani azt, hogy most el kell-e vámolni vagy sem.

Üdv

FDG7

Előzmény: IWC-FAN (126)
IWC-FAN Creative Commons License 2003.03.20 0 0 126
Helló! Van valakinek tapasztalata, hogy Németországból hány nap alatt jönnek meg a küldemények? Nekem márc. 8-án adta fel az eladó, és eddig még semmi...Lehet, hogy a vám ül rajta, mert 40 euró az érték?
Hét Creative Commons License 2003.03.20 0 0 125
Bocsánat helyesbítenék, nem 100 euróig, hanem 28200 Ft-nak megfelelő devizaösszegig.
Üdv


FDG7
Hét Creative Commons License 2003.03.20 0 0 124
Van egy kis új infom.
Most végre sikerült teljesen autentikus forrásból hozzájutnom némi nagyon kedvezőtlen információhoz.
Minden 22 euró fölötti megrendelés, ami nem ajándékként érkezik az országba vám és áfaköteles. Azaz ráraknak 8% vámot és 25% áfát a nettó árra, amit a vámhivatalban kell kifizetni.
Ha ajándékként érkezik, akkor vámkedvezmény van 100 euró összegig, de valószínűleg olyan eltérést, amely nem nagy a vámosok rendességből toleraálnak.
Üdv


FDG7
edk440 Creative Commons License 2003.03.07 0 0 123
Az eladók többsége azt jelöli meg, hogy csak Németországba szállít. De vannak ezek között, akik előzetes egyeztetés után hajlandók hozzánk is. Mielőtt licitálnánk, meg kell kérdezni.

Ed

Előzmény: a forest mighty black (122)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.03.07 0 0 122
licit elott azert nem art egyeztetni az eladoval, mivel vannak, akik kizarolag belfoldre hajlandoak elkuldeni a cuccot.
Előzmény: BMW Power (119)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.03.07 0 0 121
az ebay user id es a cikkszamok is egysegesek,
mindegyik ervenyes mindegyik site-on.
Előzmény: turboboci (120)
turboboci Creative Commons License 2003.03.07 0 0 120
Én a .com alatt simán regisztráltam magam és elérem a .de, .uk meg az összes többi ebay oldalt is!

Érdekes dolog történt velem, mivel a megrendelt 425 Euros új cuccra se vámot, se áfát nem fizettem.
Szerintetek fogja ezt még valaki kérni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!