Keresés

Részletes keresés

sarpy Creative Commons License 2002.09.03 0 0 152
Hát ez csúcs volt! Majd mesélek.
rmania9 Creative Commons License 2002.08.17 0 0 151
Szeptember elején indulunk kocsival Bodrumba, szállás nincs előre lefoglalva.Apartmant szándékozunk bérelni Bodrumban vagy környékén.Tud e valaki az árakról vagy hogy merre érdemes keresni ,esetleg ügynökség cime is jól jönne,meg minden egyébb Bodrumról és környékéről.Ja és ugy tervezzük hogy Istanbulban 2 napot maradunk ,ott is érdekelne valami olcsó jó hotel,ha ismer valaki ilyet .
Előzmény: john_milton (149)
sarpy Creative Commons License 2002.08.16 0 0 150
Holnap én is elindulok felfedezni Törökországot és a török sört. Majd élménybeszámolok szeptemberben.
john_milton Creative Commons License 2002.08.16 0 0 149
egy 18 éves opellal mentünk négyen, és egy kivétellet vadkempingeztünk. Általában néhány méterre aludtunk a parttól, és ügyeltünk arra, hogy mindig a tengerre nézzen a sátor 'ajtaja'. Romokban szerintem Assos, Ephesos, Bergama(Pergamon) nagyon szép, ezeket érdemes megnézni, ha arra jártok. Az Ephesos mellet lévő Artemis templom (a világ 7 csodája közül az egyik) gyakorlatilag egy valamirevaló oszlop, de ha már arra jártunk... Bodrum igazi tengerparti város, nagy nyüzsivel, drágább az elöbbieknél, de még igy is OK (étteremben a sör pl 300HUF körül). Ha ügyesek vagytök, bárhol az országban talani kajaldát 100-300HUF körüli összegért. A lényeg, bármennyire is mellébeszélnek, az árat előre tisztázni, ha még hoznak ki valami (viz, salat) annak az árát is tisztázni, mert hajlamosak a helyiek hüjére venni. A kocsival mindent lehet, de Bulgáriában 3x is meg akartak szivatni a rendőrö. Husz perc utan feladták általában. Keves orosz szó segithet. És ne engedjeteg semmit bejegyezni az utlevelbe!!! A törökök igazan kedvesek (ha nem akar keresni rajtad). Köszönj neki törökül. Mi kaptunk halat, piáltunk velük. Szuper volt. Kérdés?
Előzmény: moga (147)
JCruise Creative Commons License 2002.08.16 0 0 148
Helló Fiúk!

Kitárgyaltátok a sört, a rakit, de mi a helyzet
a pezsgővel?!
Én is nagyon várom a beszámolódat, mivel két hét
múlva megyünk Bodrumba repülővel és szeretnénk a környéket bejárni(hajó,vonat,busz).
eva

Előzmény: john_milton (146)
moga Creative Commons License 2002.08.09 0 0 147
john_milton
Biztos jó volt, de egy kisit hosszabban lehetne ?

fefe_2108
Kialudtad már magad, elutazás el?tt igértél beszámolót!

moga

Előzmény: john_milton (146)
john_milton Creative Commons License 2002.08.08 0 0 146
Most érkeztem meg Törökországból: Canakkale, Ephesos, Pergamon, Selcuk, Izmit, Bodrum, Fethiye, Istanbul utvonalon jártam.
A benzin 1 EUR köröl van. Szuper hely az egész. Előzőekhez hozzászólva van Efes Pilsen és Efes extra. Utóbbi 10%-os. Supermarketekben 750.000, jobb helyeken 2milla. Ezeken a területeken a csapvízzel sem volt gond, bár mi is többnyire ásványvizet ittunk: 400ezer-1milla egy nagy palack.
Előzmény: moga (145)
moga Creative Commons License 2002.08.08 0 0 145
No itt egy ujabb.
Efes

moga

Előzmény: moga (144)
moga Creative Commons License 2002.08.08 0 0 144
Addig mig kiérsz, egy kis ismerkedni való. (A nyelvvel is, meg a sörrel is.)
http://www.efespilsen.com.tr
http://www.efesdark.com.trMeg egy angolul,( Ie ajánlott)
http://www.efesbev.com

moga

Előzmény: sarpy (141)
Fefe_2108 Creative Commons License 2002.08.08 0 0 143
Hülye vagyok, a lényeget kihagytam: rosszullét ellen esténként meghúzni a rakisüveget :) Aki nem vezet, annak reggel is ajánlott.
Fefe_2108 Creative Commons License 2002.08.08 0 0 142
Sziasztok!

Megjöttem, nagyon jól sikerült az utunk, csak tegnap reggel óta nem aludtam, úgyhogy beszámoló marad holnapra. Összesen 9 ezer km-t utaztunk, nagy ez az ország :)
A vízről, kajáról: azért nem árt vigyázni, kellemes órákat töltöttem a Tatvan-i és a Van-i kórházakban :) Ajánlom, hogy pl. Diyarbakirban TÉNYLEG ne igyatok a csapvízből... (én nem vettem túl komolyan, akkor kezdtem szarul lenni) Hegyvidéken valszeg jó a víz, de Diyarbakirban szerintem még a palackos is rosszabb :) Ennek ellenére persze ajánlott oda elmenni, szép város.

sarpy Creative Commons License 2002.08.07 0 0 141
Ez az Efes barna nagyon igéretesnek tűnik! :-))
Előzmény: moga (140)
moga Creative Commons License 2002.08.07 0 0 140
Van még a TROY sörük, amit (meglepő módón) trójához közel gyártanak. Az Efes- sört, meg eredetileg, Ephesos-hoz közel kezdték gyártani. (tudtommal)
Egyébként szerintem elég könnyű sörök a világos sörök, de olyan melegbe nem is lehet erősebb sört inni. (van egy barna söre az Efes-nek, amin egy piros tigris/jaguár van, az ha jól emlékszem 12%-os)

Ha hegymászni mész, akkor szvsz a források vizét nyugodtan ihatod. (A 2 éves fiamnak semmi baja nem lett a forrásvíztől.) Igaz, mi mindig olyanból ittunk, amelyik forrás rendesen ki volt építve.

moga

Előzmény: sarpy (138)
aagica Creative Commons License 2002.08.07 0 0 139
Vannak.:)))
Illetve van, az EFES márkát mindenütt kapni, ezen kívül csak egyfélét láttunk, Marmara nevűt, egy helyen, de a boltos bácsi szerint az EFES jobb, igy annál maradtunk.
Külföldi sörök nem jellemzők.
Egyébként a sör a többi dologhoz képest nem olcsó, egy doboz a boltban 1 millió, kocsmában 1,5-2,5 millió, várostól függően.
Előzmény: sarpy (138)
sarpy Creative Commons License 2002.08.07 0 0 138
Köszi mindenkinek az infókat, remélem nem lesz semmi gond. Ásványvíz azért nélkülözhetelen, mert lesz rengeteg izzasztó hegymászós program és 40 fokban a vízet vedelni fogjuk.

Egyébként még egy fontos téma ami érdekelne: SÖR témában hogyan állnak a törökök? Vannak-e jó sörök náluk?

Kisördög Creative Commons License 2002.08.06 0 0 137
De az is egy megoldás, hogy viszel itthonról vízfertőtlenítő tablettát, (pl. Neomagnol) oszt bedobod a csapvízzel megtöltött Margitszigetis flaskádba.
enso-photo Creative Commons License 2002.08.05 0 0 136
A HAYAT (Danone v. Nestlé) víz a legjobb, a többinek mind van valami kesernyés mellékíze. Sajnos a HAYAT a legdrágább is, de így is megérné, csakhogy a terjesztő túl magas jutalékot kér az árusoktól, ezért egyre kevesebb helyen árulják. Igyatok teát, az atombiztos.
Előzmény: moga (135)
moga Creative Commons License 2002.08.05 0 0 135
Hello!
A csapvíznek állítólag az összetétele más, mint itthon, és emiatt okazhat fosást. (ezt ugyan nem értem, nekem is igy mondta egy helyi guide. Lehet, hogy csak másképp fertötlenitik, nem klórral?)
Szvsz, ha nem nyeled le, akkor nyugodtan használhatod fogmosásra, mosdásra, stb.
Ebből következik, hogy a jégkockával is vigyázz, kérdezz rá, hogy csapvízből csinálják-e!

Egyébként nekem az vált be az összes meleg éghajlatú helyen, hogy esténként megiszok egy fél-egy deci töményet.

Az ásványvizeket kóstold végig, dönts el, hogy neked melyik ízlik és vedd azt.
De szerintem az, hogy egyáltalán milyet lehet kapni, függ attól, hogy hol vagy, mert nekem úgy tünt, hogy egy-egy márka csak helyi szinten terített, mivel nem éri meg messze szállítani.
De ha nagyon kényes vagy, akkor a Danon, meg a Nestlé és árul saját vizeket. (bár szerintem ezek a legszarabbak.)

moga

Előzmény: sarpy (132)
Metell Creative Commons License 2002.08.03 0 0 134
Én is csapvízzel mostam fogat, de még élek. Ásványvizet sok félét találsz, ha van kedved próbálgasd végig mindet, és válaszd ki a kedvenc fajtát. Vizet rengeteg helyen árulnak, és jobb, ha azt iszod. Persze vannak tiszta vízű patakok, meg minden, de ha nem akarsz kockáztatni, akkor javaslom a vásárolt vizet. Mosatlan gyümölcs, lepukkant falusi étterem salátája itthon is veszélyes. Ha van időd fosni, akkor egyél-igyál bármit, ha inkább kirándulsz, akkor a kulináris élvezeteket korlátozottan fogyaszd!
Egyébként minden rendben van odakint, ne félj semmitől!
Metell
Előzmény: sarpy (132)
enso-photo Creative Commons License 2002.07.29 0 0 133
Nem. Törökországban még a levegőtől is meg lehet halni. Az emberekhez nem szabad hozzáérni. A nőket eladják három tevéért. Minden férfinek háreme van, és piros fezben jár meg bő bugyogóban. A legjobb, ha ki sem mozdulunk a steril, biztonságos és tiszta Magyarországról.
Előzmény: sarpy (132)
sarpy Creative Commons License 2002.07.29 0 0 132
Ha valaki járt a Barakával Nyugat-Törökországban, attól szívesen olvasnék infókat.

Más.: Úgy hallottam csapvízzel még fogat sem szabad mosni. Az ásványvízek teljesen biztonságosak? Esetleg valaki tudna mondani valami ásványvízmárkát, ami jól bevált?

Előre is köszi!

moga Creative Commons License 2002.07.16 0 0 131
Hátha valaki nem ismeri:
Én csak most találtam, azután, hogy hazajöttem.
>Törökorszgg-LonelyPlanet

moga

Balthazar Creative Commons License 2002.07.14 0 0 130
Törökországba ilyenkor?????
Meg lehet gyulladni nyáron kint.
Én tavaly szeptemberben voltam, de akkor is oylan hőség volt, mint itt a legnagyobb kánikulai csúcskor.
Nyáron ott állítólag csak az irániak bírják ki azt a forróságot.
Sunbird Creative Commons License 2002.07.13 0 0 129
A TUI-val megyünk Side-ba ami Antalyatól kb. 1 óra busszal. Felfedeztünk egy olyan szállodát ami abszolút gyerekbarát. Kb. olyan lehet mint a Kolping Hévizen ha ismered. Gyerek és bébi büfé, csúszdák gyerekeknek, 2 emeletes játszóparadicsom stb. Remélem be fog jönni. Juli végén már többet tudok mondani, bár ott is van internet cafe tehát elképzelhető, hogy már elöbb is tudok írni.

Anita

Előzmény: riki86 (128)
riki86 Creative Commons License 2002.07.13 0 0 128
Mi is gyerekkel mennénk, igaz ő már 6 éves, de azért majd számolj be a tapasztalatokról. Én azt hallottam, hogy nagyon gyerekbarát hely. Mi Antalyán gondolkodunk.
Előzmény: Sunbird (126)
riki86 Creative Commons License 2002.07.13 0 0 127
Melyik irodával mentek? És hová?
Előzmény: Sunbird (126)
Sunbird Creative Commons License 2002.07.13 0 0 126
Sziasztok!

Holnap reggel indulunk!!!!
Köszi az ATM-mel kapcsolatos infókat. A 2-3 nappal csak az a probléma, hogy minden egyes tranzakció kb. 1500 Ft-ba kerül. Kérdés, hogy romlik e ennyit a líra. Nem biztos, hogy jobban járok.

Mindenkinek jó nyaralást ill. kellemes izzadást a munkahelyen. :-)

Anita

Fefe_2108 Creative Commons License 2002.07.12 0 0 125
Sziasztok!

Pár óra múlva indulok Törökországba, majd írok, ha megjöttem, addig is jó nyaralást mindenkinek.

Metell: épp időben írtál, gyorsan megnézem még a lapodat :)

taki bá Creative Commons License 2002.07.12 0 0 124
Szia,
nezz szet itt, ha meg nem talaltad volna meg: Kusadasi honlapja.

Troja helyett :)) (Trojaban nem sok minden van, egy nagyon rossz utanzatu falo, csak, igaz, kotelezo elem, ha az ember arra jar :)

1. Ha delrol eszakra mentek Troja fele, akkor Pergamont erdemes megnezni, Izmirtol eszakra van, egykori osi gorog romok, akropolis, szinhaz, nagyon szep helyen (baromi meleg!)

2. Nem tudom, mivel mentek, de ha mar Kusadasiig elmentek, akkor erdemes lenne (lett volna) Bodrumba (egykori Halikarnassos) is elmenni, kb. 150 km, gyonyoru, kihagyhatatlan. Marmaris, delebbre nem kulonben. Ha kocsival, busszal mentek, akkor feltetlen, amikor eloszor voltam Torokorszagban, akkor kocsival mentunk, es mar nem mentunk lentebb, eletem egyik nagy tevedese volt. Torokorszag legszebb resze a Bodrumtol Fethiye-ig tarto tengerszakasz, benne a vilag egyik legszebb strandjaval, Olüdenizzel.

3. Izmir (ezt amugy is megnezitek gondolom), az egykori Szmirna, ez is gorog varosallam volt, mint itt minden :)) sok latnivalo nincs, baromi nagy varos, nagy kikotovel.

4. Van egy nemzeti park delre Kusadasitol, jo stranja van.

Előzmény: Strasszer (123)
Strasszer Creative Commons License 2002.07.12 0 0 123
Sziasztok!
De kár, hogy csak most találtam rá erre a topicra. Hétfőn reggel indulunk, 5 nap Kusadasi, aztán busszal Trója irányába, ott egy éjszaka Chanakkale-ban, másnap busszal Isztambul, ott még 3 nap, és irány vissza. Mindez családdal, saját szervezésben, de a szállások már le vannak foglalva.
Ha vasárnap estig valaki jár erre, és tudna infókat adni a buszjáratokról (olvastam róla, hogy kényelmes, süti, tea), főleg vmilyen menetrend érdekelne Kusadasi - Chanakkale - Isztambul viszonylatban. Valamint az ára.
Esetlég annyi, mit érdemes megnézni Kusadasi környékén (Izmirtől északra 80 km).
Köszi előre is. Ha megjöttünk, akkor azért bejelentkezem.
Strasszer

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!