Az utóbbi időben mintha elmélyült volna a bevándorlással, bevándorlókkal kapcsolatos problémakör hazánkban és Európában.
De miért is probléma ez, ha az európai országoknak ott van az elöregedés és a népességfogyás is problémaként?
Mégis megtelt a vén kontinens? Nem tudjuk magunkbaolvasztani, asszimilálni, befogadni a menekülteket? Miért van ez és kiken múlik ez?
Magyarországon ugyanaz a helyzet kicsiben, mint Európában? Most nem tudnánk olyan telepesfalvakat létrehozni, mint pl. annakidején a görög menekülteknek Beloianniszt?
majd kisakkozzák ki mennyit fogad be nekünk a jelenlegi állás szerint 1100at kell 2 évente
Sehajka, ez olyan hatással bír ránk, mint tápszeresre a drog. Kicsivel kezd, majd beledöglik az adagjába.
Másként skubizva a dolgot: Minden tagállam fogadjon be 500-at évente belőlük. 28 x 500 = 14EZER FŐ. Ők állampolgársággal ellátottak már, mert erre a kötelezvény!! Aztán, ehhez jön a család szétszakíthatatlan-törvényi passzusa. Ennek dánkesönségének következménye meg a kötelező befogadása a többieknek IS. Nő a rakás, ahogy telik az idő. Telik...telik...telik. Már nem telik, hiszen összenőtt, mi összetartozik.
Tudom, Sehaj, te nem várnál, hisz azon elven vagy, hogy: Jobb ma, mint holnap./Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra./Minél hamarabb megteszed, annál hamarabb leszel túl rajta.
Miferink állítólag talált egy bevándorló gyereket, megfürdette, megetette, majd felhívta az aggódó szülőket, hogy jó helyen van a csemete, másnap viszi.
Belegondolni is rossz mi lenne ha most egy ballib kormány lenne hatalmon. Charterjáratokkal hoznák Észak-Afrikából a menekülteket, és köteleznék a teljes lakosságot az ellátásukra....
Szerintem kiváló elképzelés volt, ezáltal is újabb lehetőséget nyújtva ballibéknek, hogy frissen szerzett előnyeikből leadhassanak egy picit, szokás szerint a nemzeti érdekek mentén:))