Keresés

Részletes keresés

Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6541

Nem feltétlenül akarok én belenagyítani, de mivel 100%-on ilyen ronda a kép, ezért ez nagyban befolyásolja kicsinyítve is. Olyan életlen, fátyolos képeket készít, a színtelítettségről nem is beszélve! Fotóztam zöld füvet sárguló-barnuló lombkoronával, és az egész olyan fakó lett.

Nem jó poén hogy minden képen csomó dolgot kell utólag beállítani.

 

Hiába macro objektív, közeli dolgokat se lehet vele tűélesen elkapni. Hiába a kisebb fókusztávolság és a szűkebb rekesz.

ISO200 javítana a helyzeten? Ilyen verőfényes napsütésben eszembe se jutna feljebb rakni 100-nál.

Előzmény: Noxin (6539)
ne_sa Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6540

Koszi, a tied is jo ,bedobok meg par kepet.

 

Nagykepre kattintva meglehet nezni megnagyobb meretbe is.

 

 

 

 

Előzmény: ikajli (6527)
Noxin Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6539

Úgy indul, hogy a legtöbb obinál kezdő fényerő+2 rekesz kell minimum az optimális képhez. Aztán az ilyen zoomok teleállásban szoktak gyengélkedni. A Canon-t nem ismerem, de a Sony érzékelőknél iso200 az optimális érzékenység.

De igazából miért akarsz belenagyítgatni? Az hogy nem tudod elolvasni a villamos végállomását, az nem igazán mérvadó... óriásplakátot nem csinálsz belőle, a monitoron meg A4-nél alig nagyobb a kép.

Előzmény: Kis Zs (6536)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6538
És mi a helyzet a színekkel, telítettséggel, kontraszttal?
Előzmény: Kis Zs (6530)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6537
Pedig az obi gyári állapotban van. Lehet vele valamit kezdeni ?
Előzmény: krotosz (6535)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6536
Ennyire azért nem kéne szarnak lennie a Sigmanak a tesztek alapján. F5,6-9 körül se sokkal jobb a helyzet.
Ötlet?
Előzmény: Noxin (6534)
krotosz Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6535

Elég takony... a tárgyak szélei szellemképesek. Mintha olajréteg lenne az obin...

Előzmény: Kis Zs (6531)
Noxin Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6534

A válasz ott van a kérdésedben: Sigma, 70mm, F4.

 

Előzmény: Kis Zs (6530)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6533

Előzmény: Törölt nick (6532)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6532

Köszi, próbálgattam kicsit, mit tudok naplementéből kihozni :-)

De a te oldtimered sem rossz :-)

Előzmény: extekergo (6529)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6531

Mindenképp nézzétek meg 100%-on is a képet !

Előzmény: Kis Zs (6530)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6530

Tiszteletem

 

Feltöltöttem ide egy fotót: http://www63.zippyshare.com/v/62518020/file.html

 

Kérlek titeket hogy nézzétek meg (nyers 15Mpixeles JPEG kép)

 

Várom az ötleteket, hogy miért olyan a kép, amilyen. Nekem nagyon nem tetszik. Nem akarok ötleteket adni hogy szerintem mi a baj vele, tőletek várom.

 

Leírom hogy milyen körülmények között készült. Remélem fény derül arra, hogy én vagyok a béna, vagy esetleg a masinával van valami baj.

 

Tehát:

CANON 500D + SIGMA DC 17-70mm 1:2,8-4 MACRO HSM

 

A gép AV módban volt F4-en, mellé 1/1000s-es expót válaszott a gép ISO 100-on. Az objektív 70mm-en volt

A színbeállítás és a fehéregyensul auto módban volt.

 

A kép a mai 32 fokos tűző napsütésben született, a fény hátulról/oldalról jött.

 

Nem tudom még milyen infóra lehet szükség a "nyomozáshoz" :)

 

Ha  tudtok erre jobb topikot akkor azt is szívesen várom.

 

Előre is köszi

extekergo Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6529

Kellemes, meleg színek!

 

Előzmény: Törölt nick (6521)
extekergo Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6528

ikajli Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6527

Nagyon jó helyet találtál, szuper jók a fények!

 

Ez is a hétvégén készült.

 

 

 

Előzmény: ne_sa (6526)
ne_sa Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6526

Mecsek Rallye IRC pécs

 

 

 

Noxin Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6525

80-as évek...

 

Előzmény: eechalhoub (6524)
eechalhoub Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6524

Mert a telefonfülkék jók.. :D

extekergo Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6523

Lehet, hogy a fotó amatőr, de építészek nagyon profik voltak!
Szép és jól sikerült kép! :)

 

Előzmény: igus. (6522)
igus. Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6522

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6521

Variációk naplementére:

igus. Creative Commons License 2011.09.10 0 0 6520

Barcelona

igus. Creative Commons License 2011.09.07 0 0 6519

spacer Creative Commons License 2011.09.07 0 0 6518
spacer Creative Commons License 2011.09.07 0 0 6517

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.07 0 0 6516

A hídon felmásztál az ívre? Szép, magasról lett fotózva. :-)

Szüreti napi koncertek Egerben a szépasszonyvölgyben.

Előzmény: M.VIII (6515)
M.VIII Creative Commons License 2011.09.04 0 0 6515

Ritka vendég a Szabadság hídon:

 

bipaci Creative Commons License 2011.08.25 0 0 6514

Igaz is lehet, és ez?

Montenegro

Előzmény: malacnátha (6504)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 6513

 Nagyon jó pillanatkép.Az élet zajlik akkor is , ha tűzijáték van, van aki csak egy pillanatra áll meg

.

 

Előzmény: M.VIII (6512)
M.VIII Creative Commons License 2011.08.22 0 0 6512

Tűzijáték:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!