Keresés

Részletes keresés

tibor 41 Creative Commons License 2018.10.28 0 1 118577

Azért az elég nagy rosszindulat, ha valakinek betegség jött közbe, és felár nélkül próbálja eladni az üdülést, és valaki ezt szándékosan megpróbálja megakadályozni.

saválló Creative Commons License 2018.10.28 0 0 118576

Nekem abszolút, de nem az jött le, hogy rosszindulatú, gonosz hozzászólás lett volna, végül is csak az igazat írta.

 

Utazás előtt 30 nappal lemondható az utazás, és úgy ahogy írta minimális veszteséggel, 10 %.

 

Egy utat azért adni teljes áron mert az majd még megy majd-talán feljebb is nem reális elvárás, de szerintem nem is lesz aki teljes áron átvenné hanem inkább jelentősebb engedménnyel, de lehet tévedek.:)

 

 

Előzmény: tibor 41 (118575)
tibor 41 Creative Commons License 2018.10.28 0 0 118575

Én csak a voltbull1 Gonosz, irigy, rosszindulatú cikkére reagáltam.

saválló Creative Commons License 2018.10.28 0 0 118574

Érdekes meglátás főleg abból a szempontból, hogy az egyiptomi 5* köszönőviszonyban sincs az egyiptomi besorolásokkal. = Érdekes meglátás főleg abból a szempontból, hogy az egyiptomi 5* köszönőviszonyban sincs az európai besorolásokkal.

 

 

Előzmény: saválló (118573)
saválló Creative Commons License 2018.10.28 0 0 118573

" 4 csillagos Szállodával, ahol 100 métert kell begyalogolni egy stégen, hogy a korallok között megtudjon merűlni.A befizetés félpanzióra szól, ital nincs benne, úgyhogy naponta szaladgálhatsz az űzletbe italt venni. Ilyen Szállodába mindegy, hogy milyen összegeket találsz ki, csak csak szegényemberek mennek űdűlni. "

 

Mondjuk ez a kijelentés téged is minősít, csóró embernek csak 4*-osra telik?

3*-osba meg csak hajléktalanok mennek?

 

Érdekes meglátás főleg abból a szempontból, hogy az egyiptomi 5* köszönőviszonyban sincs az egyiptomi besorolásokkal.

 

A Grand Resort 10 éve sem volt igazán 5*-os színvonalon nem hogy még mostanában.

 

Még mielőtt engem is leszegényeznél voltam a Resortban is, de voltam 4*-osokban is, és voltam olyan 5*-osban is ami nehogy 4*, de még a 3*-ot sem érte el semmiben sem.

Előzmény: tibor 41 (118572)
tibor 41 Creative Commons License 2018.10.28 0 0 118572

voltbull1. Ilyen rosszindulatú, irigy hozzászólást még nem olvastam a Forumon. Szégyentelenül össze - vissza hazudozol, csakhogy másoknak kellemetlenséget okozzál. Valaki beszerzési áron el akar adni 2 főre űdűlést 223 ezer ft-ért, ami azóta 288 ezer ft-ot ér. Ennek oka bármi lehet, de Te nem tudod felfogni, hogy valaki nem akar nyerészkedni, azért adja ilyen olcsón. Előjőttél egy Lepusztult, 4 csillagos Szállodával, ahol 100 métert kell begyalogolni egy stégen, hogy a korallok között megtudjon merűlni.A befizetés félpanzióra szól, ital nincs benne, úgyhogy naponta szaladgálhatsz az űzletbe italt venni. Ilyen Szállodába mindegy, hogy milyen összegeket találsz ki, csak csak szegényemberek mennek űdűlni. Pitiánerségből beirtad, hogy nem kell 25 dolláros vizum. Ezzel szemben a Resort 5 csillagos Hotel, all inclusive ellátással, ami azt jelenti, hogy reggeltől - estig korlátlanul ehetsz, és ihatsz. A szomszéd Szállodán átmenve 150 méterre van a homokos tenger, ingyenesek a nyugágyak és napernyők, és a parton is lehet étkezni, és italozni. A Hotel szobában stradtáskában 2 strandtörölközővel várják a vendégeket, a Szálloda medencéjét pedig 27 fokra felfűtik. A Szállodánál kezdődik a parti sétány, ahol üzletek, szórakozóhelyek, és látnivalók vannak. A 2 Szálloda között annyi a kűlőnbség, mint a Mercédes és a Trabant között. Próbáljál meg az irigységeden uralkodni, takarékoskodjál, és akkor Te is eljuthatszt egyszer egy 5 csillagos Szállodába, és nem kell ennyit hazudoznod. Szégyelned kellene Magad, de Te újabb hazugságokkal fogsz előrukkolni, ahelyett, hogy eltűnnél a Fórumról és nem molesztálnád az embereket.

voltbull1 Creative Commons License 2018.10.25 0 2 118571

Tekintettel arra,h mindkét hotelben voltunk van összehasonlítási alapom, m te valószínűleg kifelejtetted írni,h a Grand Resort nem közvetlen tengerparti szálloda ellentétben azzal,amit írtam.

Természetesen vettem,h jó 6 héttel kívánod eladni, erre komoly okod lehet.

Azt viszont nem értem,h miért adsz "ilyen nagy engedményt" hiszen 30 nappal az indulás előtt 10% bukással lemondhatod.

Minek ideírni hiszen lehet elég gondod enélkül is.

Add vissza az ügynöknek , még nyersz is rajta.

Előzmény: artiro65 (118570)
artiro65 Creative Commons License 2018.10.25 0 1 118570

Az ár egyáltalán nem borsos,mint írtam,jelenleg 144.000/fő a listaár és ez még drágább lesz ahogy fogynak a helyek.Amit te írtál,félpanziós,és valószínűleg 4 csillagos,bár azt kifelejtetted építő jellegű ,jóindulatú hozzászólásodból.Ez pedig 5 csillagos,all.incl ellátással.A vízumot mindenki tudja,hogy Sharmon nem kell,de csak ha ki sem lépsz onnan.Hakirándulni szeretnél,akkor ott is ugyanúgy kell.Nem beszélve arról,hogy nem jókedvünkből adjuk át az utat,hanem betegség miatt.Nekem biztos nem jutna eszembe valakinek a szövegéhez ilyen negatívan hozzászólni,részemről több időt rád nem szánnék...

Előzmény: voltbull1 (118569)
voltbull1 Creative Commons License 2018.10.25 -1 0 118569

Az ár egy kicsit borsos hiszen Sharm-ba ( nincs 50USD vízumdíj!)  szintén decemberben 2 hétre 2 főre igaz HB,de közvetlen vízparti hotelben 782 EUR ez ma 253.300 Ft

Előzmény: artiro65 (118568)
artiro65 Creative Commons License 2018.10.25 0 0 118568

December 9-16-ig lenne átadó üdülésünk Hurghadába a Gran Resort hotelbe betegség miatt.2 főre 223.000 ft előfoglalási árban (most 288.000 ft)mindennel együtt,teljes áron, átvehető 38.000 ft előleggel.Tartalmazza a szállást az 5 csillagos hotelben all.incl.ellátással ,a repülőjegyet és az összes járulékos költséget is.e-mail: arnold65@citromail.hu

Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2018.10.24 0 0 118567

Mi idén január 29-február 12 között voltunk Hurghadaban, Grand Resort. Az első héten a Níluson voltunk hajón, a második héten a hotelben.

25-28C volt, a tender 22-23C, a Grand Hotel nem fűtött medencéje nekünk jéghideg, a íGrand Resort fűtött medencéje 25-26C.

Egyébként a második héten mindennap napoztunk a Grand Resortban, igaz nagyon meleget fogtunk ki s ráadásul a hotel építészetileg véd a széltől, így tökéletes volt.

A neten megtalálhatók az előző évek hőmérsékleti adata, az segíthet az eligazodásban

2019 január 30- fenruár 13 között ismét megyünk. Igaz most SSH-be.

Előzmény: aqua.mannn (118566)
aqua.mannn Creative Commons License 2018.10.24 0 0 118566

Sziasztok!

 

A nyári hónapokban már sokszor voltunk Egyiptomban, viszont most szeretnénk kipróbálni a téli hónapokat is. Január végén vagy februárban mennyire jót ötlet kimenni? A Makadi öbölben esetleg tudtok javasolni nagyon jó minőségű és fűtött medencés hotelt? Egyáltalán napozásra és parton pihenésre, heverészésre alkalmas az idő ilyenkor? Esetleg a tengerben lehet sznorkelezni egy shorty-ban?

 

VBné Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118565

Köszi.

Előzmény: Losicica (118564)
Losicica Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118564

Jó pihenést, ne aggódj csak élvezd :) 

 

Ha biztosra akarsz menni gyomorilag, kövesd a régi jó tanácsot: bármi jó, amit előtted főztek/sütöttek :) De komolyra fordítva, akkor ne egyél fagyit (kivéve ha látod dobozosból van), jeges italokat, nyers salátát, szószokat, bármit amit vízzel lemoshattak. 

Bár ha bevált szállodába mentek nem lehet gond. Út közben ismeretlentől ne vegyél semmit csak ásványvizet/üdítőt. 

 

De én hiszek a karmában, ha nem stresszelsz rajta elkerül Benneteket és szuper utatok lesz! 

Előzmény: VBné (118563)
VBné Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118563

Hát igen.A mai világban amikor kifizetsz mindent,és nem jön semmi igazolás róla jön a para.

Na de ennek az útnak nagyon jónak kell lennie ennyi ügyintézés után.

Nekem ez lesz az utolsó külföldi utam,a gyerekekkel megyek,mert a párom sajna már nem tud utazni.

Köszi mindenkinek a válaszát,és aki útnak indul,nagyon kellemes nyaralást kívánok.

És még annyit,hogy aki teheti időben anyagiakban az menjen,mert 1 pillanat alatt megváltozhat az élet.

Előzmény: wongkok (118562)
wongkok Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118562

Üdv!

Mint ahogy többen is irták no para!

Elég az útlevél! :)

Előzmény: VBné (118557)
VBné Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118561

Köszi,hogy válaszoltál,sikerült beszélni velük,elég laza társaság 9 helyett 9.30.-kor kezdik a munkanapot.

Szóval rendben lesz minden,de ez a foglalás nagyon döcögős volt.

Mostmár csak a gyomrunk viselkedjen jól.

10 éve sajna még infúzió is volt a barátnőmnek.

Előzmény: Borsmustár (118560)
Borsmustár Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118560

VB.né

 

Nem kell izgulni, útlevél kell csak a reptéri pultnál. Az ETI-es emberrel Hurghadában találkoztunk a Transzfer elosztásnál.

Ott is csak be kellett mondani a nevet. és a szállodát.

 

Kathy8 Creative Commons License 2018.10.19 0 1 118559

A régi tagok ismernek az újak nem , régen naponta írtam ide, sajna ennyi időm nincs ,  de akinek van kedve csatlakozni, sok hasznos infó, beszámoló van a csoportban :) :

 

https://www.facebook.com/groups/844729692277268/

Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118558

Most mi SSH-ben vagyunk, így segíteni nem tudok,de tegnapelőtt hajnalban is kint volt az ETI-s fickó.

Nálatok is kint lesz.

Ne izgulj.

Előzmény: VBné (118557)
VBné Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118557

Segíts.Most hívom őket nem veszik fel pedig 9-kor nyit

Nálunk van a német részvételi jegy,de a repjegyet hol kapjuk?kint a reptéren nincs emberük.

Ahol fizettünk azt mondták,hogy a pultnál kapjuk,de én még ilyet nem láttam.

Előzmény: Sharm.El.Sheikh (118556)
Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118556

Mi eddig egy kivétellel közvetlenül az ETI-nél foglaltunk.

30 nappal az utazás előtt kell befizetni a teljes összeget.

A befizetést követő napon kapjuk meg egy német email címről a visszaigazolást és ugyanúgy email-ben minden szükséges papírt.

Ezzel eddig sosem volt gond.

Előzmény: Borsmustár (118555)
Borsmustár Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118555

Mi a részvételi jegyet az utazás előtt 2 nappal kaptuk meg ETI utazás volt. Egyébként sehol sem kérték. A repülőtéren és a szállodában is

csak az útlevél kellett. Kérdeztem az utazási irodában, hogy akik last minut utazással mennek teszem azt utazás előtt l-2 nappal fizetik

be az utat akkor azok, hogy kapják meg a papírokat erre az volt válasz, hogy megoldják. Hátha ugyse kell.

Szerintem érdemes megőrizni, mert ha reklamáció van a későbbiekben akkor erre kell hivatkozni.

VBné Creative Commons License 2018.10.18 0 0 118554

Repjegyet állítólag a reptéren a böröndök feladásánál a pultnál kapunk,nem is értem,de ma kaptunk 1 vita után német nyelvű részvételi jegyet.Ami igaz,az az,hogy közvetítőnél foglaltunk.Járt már így valaki?

 

Előzmény: Losicica (118552)
Sharm.El.Sheikh Creative Commons License 2018.10.18 0 0 118553

Ha repültél velük akkor a tudod, ha még nem ne tudd meg...

Előzmény: rutthin (118546)
Losicica Creative Commons License 2018.10.18 0 0 118552

Fáraók 1 nappal az utazás előtt küldte a repjegyet + vounchert.. alig volt mindenki ideges már :D 

Ez úgy tűnik mindenhol megszokott. 

Előzmény: VBné (118547)
Losicica Creative Commons License 2018.10.18 0 0 118551

Még egy gondolat, mert a széntablettát elfelejtettem: erre is azt mondta gyógyszerés is, hogy még az is jó lehet, hiszen az megköti a bacikat, és úgy gyógyít. Tehát az is eltávolítja, magába szívja.

Az immodium és egyéb reklámozottak kitesznek egy stop táblát a kijárathoz és a baci is benn marad, nem megkötve. Sima elcsaptuk a hasunkat - ami érzékeny gyomornál a más fajta ételekre gyakori lehet - esetre tökéletes az Immodium és társai, a bacis nyerskajás fertőzésnél jöhet az Antinal / Bolus, vagy a mindenre jó szén :) 

Losicica Creative Commons License 2018.10.18 0 0 118550

A Bolus hasonlít jobban az Antinalhoz, mert mindkettő bélfertőtlenítő. Tehát gyakorlatilag mind a jó mind a rossz bélbaktériumokat kiirtják, ezért kell utánuk / velük egyszerre probiotikumot is szedni, hogy helyreálljanak a jó baktériumok. Tudtommal a Bolus annyival jobb, hogy az valamennyire helyre is állít. 

Viszont mivel megöli a bélfertőtlenítő a bélflórát, ezért nem szabad előre szedni, illetve csak addig szabad, amíg kell. Hiszen ha utána is napokig szedi valaki, akkor teljesen legyengíti a bélrendszerét, és már rég nem amiatt megy a hasa, hogy elkapta az alap fertőzést, hanem mert jó baktériumok hiányában minden apróság simán gyomorrontást okoz neki. 

 

Én most hogy 2 hetet voltam kinn egyszer kaptam el olyat, amihez Antinal kellett (ezt azonos ételnél mind elkaptuk, onnan gondoltuk), bevettem 1-1 antinal-immodiumot, majd 1 óra múlva még 1-1-et, és 2 óra múlva semmi bajom nem volt. Ezen kívül csak olyan sima dolgok voltak, mint pl hogy a nyers tej másmilyen, ettől picit rosszul lettem, de az nem baktérium, simán 1 immodium, és semmi gond. 

 

Fel kell mérni, hogy ehetett-e nyerset, baktériumot tartalmazót az ember, vagy simán csak másmilyet, és aszerint lehet gyógyszerezni. Nekem is rettenet érzékeny a gyomrom, itthon is, de némi józan belátással el lehet dönteni, hogy elég egy hasfogó, vagy esetleg volt nyers étel/többen is hasonló tüneteket produkálnak így Antinal kell. Két hét alatt kb 8 szem immodium elfogyott nálam is, de csak egy olyan eset volt, amikor szóba jöhetett a baktérium, és kellett az Antinal. 

 

Véleményem szerint gyenge gyomorra Antinalt szedni csak ront a helyzeten, és teljesen felesleges. Utána sok idő, mire visszaépül a bélflőra, és az ember azt hiszi, még mindig beteg, holott nincs nincs természetes védekezése az emésztő rendszernek. 

 

Ez persze egyéni vélemény, és nálunk is az idegenvezető - aki a többieknek 10-szeres áron eladta az Antinalt - fennen hangoztatta, hogy szedjék csak megelőzésileg meg minden, de ez hülyeség. Utána kell olvasni, nem egy orvosi cikk van erről,  hogy mennyit árt. 

Borsmustár Creative Commons License 2018.10.18 0 0 118549

Azon lehetne vitatkozni,hogy melyik a jobb hasfogó. Nekem a Bolus. Egyébként nem kell bedőlni az agyon reklámozott termékeknek.

Mindenki maga döntse el mit szed be.És egyébként ott van még a jó öreg széntabletta is.

Én egyébként nemrég kaptam egy orvoskongresszuson részt vevő ismerősömtől egy port hasmenésre a neve: POLISORB. Uj  termék.

Még nem próbáltam ki, van valakinek tapasztalata erről.

seci Creative Commons License 2018.10.17 0 0 118548

+ Immodium hatasosabb, mint a Bolus. Csak mindketto total kiuti a belrendszert (az Antinalrol nincs tapasztalatunk).

 

-seci

Előzmény: Borsmustár (118544)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!