Keresés

Részletes keresés

freyya Creative Commons License 2006.05.24 0 0 312
Először egy medencét vegyél, hogy legyen min csónakázni.:)
Előzmény: CsomóBill (310)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 311

Mit csónak, egyenesen vitorlás kellett volna ide ahol én lakom.

 

Mondtam, hogy én jun-ban megyek nyaralni (telelni :-D ) és jul 1-el fogom majd összepakolni a medencét.

Arra az időre meg remélem kegyesek lesznek az égiek hozzám.

Előzmény: CsomóBill (310)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.24 0 0 310
Hát ez az, hogy jó idő kellene, én még tipródok a mededence és a csónak vásárlása között. Ma a csónaknak kedveznek az égiek. Úgy várnám már az éghajlat felmelegedését, hogy május végén ne kapcsoljon be a kazán!
Előzmény: Blue_Sky_007 (309)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 309

Na azt hiszem minden együtt van az induláshoz. Ma megvettem az UVC szűrőmet, egy Libel 11W-osat.

Már csak a helyét kell megcsinálni a medanszinak, jó idő kell, és kész.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 308
Hát ahogy én néztem a panelt ha valami átjutna rajta, akkor kuka. :-)
Előzmény: CsomóBill (307)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.21 0 0 307

Én hátulra vmi reflektáló anyagot tettem volna, pl. alufóliát, hogyha vmi sugárzás még átjut a panelen, azt küldje vissza de azonnal. De tudod, a kibicnek semmi sem drága ... :-)

Előzmény: Laudat (303)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.21 0 0 306
Érdekelne, mi volt a gond az Intex medencével.
Előzmény: Laudat (302)
freyya Creative Commons License 2006.05.21 0 0 305
Köszi szépen!
Előzmény: Laudat (303)
freyya Creative Commons License 2006.05.21 0 0 304

A szolárszőnyeg csak napos időben fűt, rossz időben és éjszakára ki kell kapcsolni a szivattyút, mert lehűti a vizet.:))

Az üveglapot hol szerezted rá? Hátulról is szigetelted valamivel?

Előzmény: Laudat (302)
Laudat Creative Commons License 2006.05.21 -1 0 303

Ez 2db 40x20-as zártszelvény 630mm távval ,alul 1mm-es lemez feketére festve (kivül- belül), teteje sík üveg.
Mivel olyan cégnél dolgozom ahol sok üveg van, igy csak válogatnom kellet a sok törött űveg között, majd méretre vágnom!!

Üdv Laudat
Előzmény: freyya (298)
Laudat Creative Commons License 2006.05.21 0 0 302
Sziasztok.
Már egy hete felállítottam a medensziémet+ a szolárszönyeget.
A szőnyeg nagyo jól hűti a medenszié vízét!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha majd jó idő lessz valamikor ( kb 2052-ben!!!!), akkor felteszek fotót a medensziéről.
Nagyon vigyázzatok az Intex medence felállításánál 450x1,2m,
mivel sok bukta van vele!!!!!!!!!!!!!!

Laudat
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 301
Már csak ezért nagyon jó ez a topik. Köszi a tippet!
Előzmény: dav7 (300)
dav7 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 300

Köszi a segítséget! Ja, én is a "fémvázas puhafalúra" gondoltam. A szezonvégi összepakolás nem gond, tárolni is tudom, így talán később öregszik el a PVC mintha kint hagynám, nekem ez a verzió nyerte el leginkább a tetszésemet.

5,5m-esnél nagyobbat már nem szeretnék, úgyhogy itt már az élettartam is szempont. Egyedül a magasság miatt vagyok még bizonytalan, az 1,07 m-est néztem ki, bízom benne, hogy közel 1 m-ig lehet tölteni.

 

Más. Mindenkikek ajánlom a méregdrága szűrőpatronok helyett a légtechnikai szintetikus lapszűrőket.

Egyszerűen le kell fejteni az elhasználódott papírszűrőt a műanyag közepéről és rátekerni néhány menet -az eredeti szűrőmagasságnál 1-2 centivel szélesebbre vágott- lapszűrőt majd befőttesgumival rögzíteni. Különböző testsűrűségben létezik, nekem az "G3 KF" vált be, esetleg belülre az "F5" nagyobb sűrűségűből lehet tenni egy menetet, így garantáltan kristálytiszta víznek örülhetünk a medencénkben.

Párszor ki lehet mosni, visszatekerni, de azt sem muszáj mert 600-700 Ft körül van négyzetmétere, így bőven 100 Ft alatt megúszunk egy cserét.

Reklámozni úgy tudom itt nem szabad, de ha beírjátok a "lég- és klímatechnikai ipari szűrők"-et a google-ban könnyen rátaláltok...

Előzmény: CsomóBill (296)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 299
freyya Creative Commons License 2006.05.21 0 0 298
Nekünk is ilyesmi van a garázs tetején, csak nincs ennyire profin megcsinálva. A hátsó szigetelést és az üveglapot hol vetted hozzá?
Előzmény: Laudat (274)
freyya Creative Commons License 2006.05.21 0 0 297
A második fajtát bátran ajánlom bárkinek. Nekünk ötödik éve van meg, és soha semmi probléma nem volt vele. Egyáltalán nem drága, most is 40 000 Ft körül van az ára. Érdemes besüllyeszteni a földbe, úgy esztétikusabb és könnyebben is kezelhető. Mindegyik részét lehet külön is kapni, ha bármi elöregedne vagy felmondaná a szolgálatot.
Előzmény: CsomóBill (296)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.21 0 0 296

Az általad leírt medencék konstrukciós okból ilyenek, hogy a stabilitásikat fenn tudják tartani. 3,6 m-ig elfogadható, 4,5 - 5,5 m már jelentős szükülettel, mivel a magasságuk is 1m fölé megy.

A puhafalú, felfújható peremű után 2 lehetőséged marad( modjuk úgy, az áruházi kategóriában)

 

1. Fémvázas, puhafalu medence, itt a medence fala továbra is a szöveterősítéses PVC, mint előző medencédnek, viszont vaskos vascsövek biztosítják a szerkezet merevségét, ami sokszögben illeszkedik a medence köré.

 

Előnye: Gyorsan felállítható, olcsó

Hátránya: Télire össze kell szedni, (és nem fér vissza a dobozba :-)), valamint kínai termék, nem nagyon van hozzá pótalkatrész.

 

2. Fémfalas medence, itt az oldalfal egy bordázott acéllemez, ami kellő merevséget ad, belül PVC fólia biztosítja a vízzárást, bizonyos modellek szkimerrel (fölözövel rendelkeznek).

 

Hátránya: Több munkát igényel a felállítás, vmivel drágább.

Előnye: Télire kint lehet hagyni, nem kell bajlódni a szereléssel, tárolással, európai vagy észak-amerikai termék,  többnyire van hozzá pótalkatrész, pl. fóliát lehet cserélni ha kilukad.

 

Jó választást!

Előzmény: dav7 (295)
dav7 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 295

Sziasztok!

 

Medence vásárlás előtt állok. Eddig felfújható karimájút használtunk, először 3,6x0,76 majd 4,5x0,9m méretben, 2-2 szezonon keresztül. Ez nagyon praktikus, gyorsan felállítható fajta, viszont a gyűrű miatt felül lényegesen csökken a belső átmérő, és a vízmagasság is csak annak aljáig érhet, ez a 4,5x0,9-es esetében

65-70 cm körül volt. Úgy látom mostanában kezd inkább a vázas merevítésű elterjedni (ahol felül körbefut egy merevítőgyűrű, körben pedig kb. méterenként oszlopok tartják) melynél reményeim szerint nagyobb vízmagasság érhető el.

Ha van tapasztalatotok az ilyen megoldású medencékről örülnék neki!

 

Laudat,

ha jól sejtem ilyet sikerüt beszerezned, (én is néztem az Auchanban) és talán már fel is van töltve..?

 

köszönettel

 

dav7

cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 294
Nemsokára lesz 30 fok is.Az ERŐ legyen Veled!
Előzmény: CsomóBill (293)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.19 0 0 293

Valójában Elaeagnus angustifolia L., csak mindenki olajfának csúfolja!

olajfa!!!

Igazad van! Pokolba a megszorításokkal! Valami nagyobb, vagy ovális medencére gondoltam, csak egy kis betont kéne törni hozzá, hogy vízszintbe tudjan állítani, ehez gyüjtöm még az erőt.

 

Előzmény: cserella (283)
cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 292
Mondjuk van valami hőbeli különbség a letakart és szabad rész között nappal is,de nem emléxem pontosan.Az viszont tuti,hogy a kék takarót én nem fogom használni.
Az UVC profi.Nekem még nincs.
Pelyhesítőt egyszer használtam,le is eresztettem utána a vizet.
Előzmény: Blue_Sky_007 (291)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 291

Aha értem.

Mondjuk én mindenképpen beteszek a rendszerbe egy UVC szűrőt, úgyhogy az alga ellen nem hiszem, hogy a takarást leveszem nappal. Bár van már skimmerem is, úgyhogy a levelek, bogarak eltávolítása megoldott, de ha lehet nem akarom levenni a takarást, csak ha használom, vagyis pancsi idejére.

A medencéhez adtak sima kék juta takarót, de ha az alátétfólia jobb, akkor azt veszek majd.

Előzmény: cserella (290)
cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 290
Sokkal nehezebben hűl ki.Rendszeresen éjjel van használva,nappal kitakarom az algásodás miatt.5 milis tulajdonságai kb. ua.mint a bolti hőfólia,csak éppen nem szakad ki,fel lehet a vízen tekerni kevesebb alga stb.
Előzmény: Blue_Sky_007 (288)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 289

Egy kérdés sorozat:

  • Mi a helyzet a pelyhesítő szerekkel?
  • Kell ezt nekünk használni sima (papír) szűrős medencében?
  • Van értelme?
  • Hogyan kell?

Ha jól olvastam, csak homokszűrőshöz ajánlják.

 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 288
Le a kalappal, jó ötletnek tűnik. Mennyivel adhat több hőt? Vagy esetleg a kihülést akadályozza csak?
Előzmény: cserella (285)
cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 287
Semmiből se szeretek boltit venni.
Előzmény: szenyor Lopez (286)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.05.19 0 0 286
Ennyire egyszerű megoldásra nem gondoltam volna;)
Előzmény: cserella (285)
cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 285
Rádobom a vízre,azon fent marad,bevágom méretre.
Most felfújható peremű medencénk van,abból a szél se fújja ki,a merevfalúnál rádobtam a tetejére ezt-azt pl.leszedőháló,gégécső,gumimatrac.(a vízre rátapad.Kb 2 szezont bír ki a vegyszerek miatt)
Előzmény: szenyor Lopez (284)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.05.19 0 0 284
Parketta alátét fóliából készítettél medence takarót? Hogy erősíted a medencére?
Előzmény: cserella (283)
cserella Creative Commons License 2006.05.18 0 0 283
Hol történt ez a sztori?(olajfába kapaszkodtál-húúú de irigyellek:-)
Asszem ezután nem megyek be akármilyen merevfalú medencébe,csak,ha maximális.

271-re a válaszom:igen! 263.ezért.
Próbálkoztunk mi is a szolártakaróval,de mivel kék,nagyon gyorsan bealgásodott a víz,hogy inkább megoldottuk másképp:parkettaalátét-fóliával.hatásos.Meggyőződésem,hogy minden azért sötét színű a medencékhez,hogy több vegyszert vegyél.
Jelentem a vízhőmérséklet 21 fok,ami igen csekély,holnap rásegítek,ha süt a Napocska.
pá.

Előzmény: CsomóBill (282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!