Keresés

Részletes keresés

_paha_ Creative Commons License 2006.05.17 0 0 280
ahogy nézem, eléggé szét volt rohadva a palást belülről, nem lehet, hogy ez volt az oka?

mondjuk ha '99 óta minden nyáron használtátok, akkor nem csoda, jól szolgált titeket.
Előzmény: cserella (277)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.16 0 0 279
hihi, asszem sikerült kedvet csinálni :-)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.14 0 0 278

Egyszer minden véget ér :-), bár amint írtad 99-05 ig működott, az 6 év, ami igen jó élettartamnak bizonyul. Amerikában ezeket nyaralás előtt belökik a kombiba, ahol vannak ott felállítják, majd a szabadság végén irány a kuka. Mindig elhülve hallgatják, hogy mi ezeket hány évig használjuk. no ja, ott gyorséttermi órabér is vagy min. 6 dollár.

 

Ahogy jobban nézem a képet, a palást egészen elkorodált, a természetes elhasználódást gyorsítja egy észre nem vett luk a fólián, amin keresztöl a víz alattomosan eszi az acélfalat. A fóliát érdemes 2-3 évente kicserélni.

 

Nekem volt egy ilyen szétnyíló medencét belülről megnézni :-) Egy reccsenés, aztán már vitt is a víz kifele. A telek lejtett, ezért gyorsan mentem lefelé, majd ötméterre el sikerült kapjak egy olajfát, így meg tudtam állni. Na, ilyen lehetett a Titanic :-).

A kislányom, akit a sógor elkapott, meg csak azt mondogatta:  apa, újra, újra!

Előzmény: cserella (277)
cserella Creative Commons License 2006.05.14 0 0 277
Sziasztok!
Érdekeseket írtok,gondoltam,megosztom veletek,milyen érzés egy mobil medencés pech.
99-ben vettük ezt a medencét,jól megszoktuk,tudjátok,milyen szabadsággal jár. DE tavaly júli végén megadta magát.Már majdnem aludtunk,egy iszonyatos mennydörgésre és szélvihar hangjára riadtunk fel,alig mertünk kinézni,az összes szomszédnál gyulladtak ki a lámpák.Leléptünk a teraszról a fűre---bokáig érő víz az eggggész hátsó kertben!!!Mint kiderült,a mennydörgés volt a palást,a szélvihar meg a víz ,ahogy kitódult a keretből.(10m3)
Mindez a párom szabadságának első napján történt,este 11-kor.Másnap 11-kor hoztuk is haza a másik medencét..Csakhát az a jó 32 fokos víz,ami benne volt...
Locsolni nem kellett egy darabig.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.13 0 0 276

Nem semmi az biztos.

Én mozgathatóbbra szeretném csinálni, úgyhogy a kerítésre teszem fel enyhén döntve, kb 40 cm magasra, egy levehető tartókerettel.

Előzmény: Laudat (274)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.13 0 0 275
Hű, ez nagyon komoly lett, garatulálok! Ha jól látom, akkor üveglap van előtte?, vagy ha zárt dobozba került, akkor a hátlap miböl van, valami reflektáló anyagból? Télire a víztelenítést hogyan oldod meg?
Előzmény: Laudat (274)
Laudat Creative Commons License 2006.05.13 0 0 274
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.11 0 0 273

:-)

 

Csak aztán nehogy mesejáték legyen belőle a gyerekeknek és a szomszédoknak.

Mármint forróvizet a kopaszra!

Előzmény: Blue_Sky_007 (272)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 272
Tedd fel a tetőre, és zuhanyozz!
Előzmény: CsomóBill (271)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.11 0 0 271
Hát ezaz. Tavaly ősszel az ötéves puhafalu medencémet a szomszédnak ajándékoztam. Úgyhogy nincs is medencém! Nem tudom hogy ebben a gazdasági környezetben szabad-e ilyen luxus fogyasztási cikkre költenem?! Bár a szolárszőnyegem megmaradt! :-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (270)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 270

Igen az ötlet jó, az 5 éves tervbe belevettem. :-))

Most megszorító intézkedések jönnek nálunk is.

Előzmény: CsomóBill (269)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.11 0 0 269

Amit még tapasztalatból ajánlanék mindenkinek, akár van szolárszőnyegje, akár nincs, az a szolártakaró. Ez egy részben átlátszó, kék buborék fólia, ami úszik a víz tetején. A hatásmechanizmusa olyan, min egy üvegház, a nap sugarait átengedi, de a meleget megtartja. A buburékokban lévő levegő szigetelése folytán az esti lehülés is kisebb mértékü. Az ára sem túl vészes átm. 3,6m  kb 10 eFt. Ez nálunk remekül bevált. Egy dologra kell csak figyelni, ha levesszük ne terítsük a fűre, mert olyan hő keletkezik alatta, h 15 perc alatt kiég a fű! Ha lehet, árnyékban tároljuk, vagy takarjuk le összehajtott állapotában. Ha összehajtottuk, és nap éri, akkor nap több rétegen áthatolva olyan hőt fejleszt, hogy 60-70 fok is létrejöhet, ami tönkreteszi a takaró anyagát. Mint 5 üvegház egymásbatolva. :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (265)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 268
Ma néztem a brikóban az UVC 11 wattos (10000 literes medencéhez) 17900 ft.
_paha_ Creative Commons License 2006.05.08 0 0 267
nagyon-nagyon ismerős és jó érzés, amit írtál! :-)

a vízkezelés: engem meg kifezetetten érdekel, úgyhogy ne fogd vissza magad. erről a sóbontóról pl. még sosem hallottam.
Előzmény: CsomóBill (263)
Laudat Creative Commons License 2006.05.08 0 0 266
Hát gratuléson""+%%% !!!!!!
Én most olyant keresek a meglévö mellé, amalyik Roossz Időben is tudja melegíteni a Medensziém vízét ( nem 220v-os-ra gondolnék)

Laudat
Előzmény: Blue_Sky_007 (265)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 265

Na nem bírtam ki, vettem egy szolár szőnyeget én is. 12 Kw 0,6x6 méter.

Ha igaz amit írtatok róla meleg vízben fogunk pacsálni a nyáron.

CsomóBill Creative Commons License 2006.05.06 0 0 264

Van olyan is. Sőt: sóbontó és ózon=Triopure. Valóban, ezek árfekvése csak a többmilliós medencékehez mérhető. Bár lebontóra sztem kültéren nincs szükség, hisz a felesleg elillan. Akit az ózon jobban érdekel, http://www.delozone.com/,

 

Jó hír a földfeletti medencék használóinak, hogy a sóbontó már elérhető közelségbe került, de egy két év és a felébe fog kerülni. Ismeritek a hatás mechanizmusát?

 

Nem szeretnék most a vízkezelésről litániát írni, de rövidesen az időjárás olyanná fordul, hogy gyakorlati problémáinkat tudjuk majd kibeszélni. nu paká. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (261)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.06 0 0 263
Én úgy szoktam "utazni", hogy hogy felpumpálom a gumimatracot, bedobobom a medence közepére, ráfekszem, behunyom a szemem, süt a nap, és belógatom a kezem a vízbe. A riviérán vagyok, vagy a trópusokon. A többi nem számít.
Előzmény: _paha_ (260)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 262
Szerintem éppen a vízkezelés a rákfenéje ezeknek a medencéknek. Még véletlenül sem tartom off topiknak. Úgyhogy hajrá "vízkezelés"!!!!!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 261

Csak pontosítanék, nem mellett, hanem vele egyszerre használják az ózon-t.

Vagyis a legprofibb az UVC+ózon.

Néztem az árakat, hát fél millánál kezdődnek.

Nem beszélve az ózon káros mellékhatásairól, ami miatt kell egy ózon lebontó berendezés is, stb, stb............

 

Ahogy nézem Te ebben profibb vagy mint én, mert én csak egy lelkes amatőr szinjén vagyok.

Előzmény: CsomóBill (257)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.06 0 0 260
én sosem felejtem el, mikor összeraktuk, mekkora élmény volt. sajnos csak az első nyáron (2003) volt igazi meleg, azóta olyan igazi hőség, amikor "életmentő" a medence, kevés volt.
Előzmény: CsomóBill (259)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.05 0 0 259
Sokan leszólják ezeket a medencéket, pedig én úgy érzem, hogy az áráért kapott élmény mindent visz. Ha valaki többet is meg tud engedni magának, akkor pedig kedvet csinál egy komolyabb medencéhez. Nem mindenkinek való medence, és ez kiderülhet egy kisebb beruházás által is, aki pedig élvezetet lel, és kitanulja a vízkezelést, az bátran vállakozhat egy nagyobb kalandra. Azt tudtad, hogy a besűlyesztett medencék lassabban melegednek?
Előzmény: _paha_ (256)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.05 0 0 258
Majd ha beüzemelted, akor írj hogy milyen szivattyú megoldást választottál. Mellékáramkörbe, vagy direkt kötöd be?
Előzmény: Laudat (254)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.05 0 0 257

A topic alcíme lehetne vízkezelés, vidáman :-) No, de vissza az UV-hez. Legfontosabb előnye az UV-nek, hogy csökkneteni tudod a fertőtlenítőszer mennyiségét a vízben. Legyen az klór vagy bármi más. Hogy mi, arról majd késöbb.

 

Nálunk fejletebb országokban a vízművekben gyakran előfordul. Az UV-vel csökkenteni tudod a baktérium, vírus, egyéb szerves szennyeződés arányát, ezért ivóvíz esetében csak arra az útra kell elegendő fertőtlenítő anyagot, pl. klórt tartalmaznia avíznek, amíg a vízművektöl a lakásodig eljut a víz.

Ugyanez a helyzet a medence esetében is: az UV kezelő berenezésen áthaladó víz szinte csíramentes lesz, viszont ahogy halad tovább a víz a medencébe. úgy a csövekben, vagy a medence falon megtelepedett telepek (alliteráció), vissza fertőzőzik  vizet. Ezért nem elegendő csak az UV, járulékos fertőtlenítő anyag is kell ami ott utazik a vízzel együtt, és ott hat ahol kell, ahova nem jutnak el az UV sugarak. Jelentős dolog, hogy mivel a bacik nagy részét az UV elpusztítja, ezért jelentősen, 50-70% csökkenthető a fertőtlenítőszer mennyisége. Aki érzékeny ezekre, annak ez minden pénzt megérhet. Persze, pl. a klórérzékenységet nem szabad összekeverni a közösségi uszodákban tapasztaltakkal, mivel ez más okból származik.Ha valaki érzékeny az uszdára, még nem biztos hogy a privát medencéjében is érzékeny lesz a klórra, no de erről majd késöbb.

Az UV gyengéi, hogy bizonyos anyagokat, pl. Gardia egysejtű nem öl meg, ez komoly bél panaszokat tud okozni, ill. mivel fény alapján dolgozik, ezért ha vized kezd áttetszőböl homályossá válni, akkor a fény nem tud áthatolni rajta, vagyis pont akkor veszti el a hatékonyságát, amikor a legnagyobb szükség lenne rá.

 

Tehát, bármilyen eljárást is választunk, a lényeg a megfelelő vízkémia, erről majd talán holnap írok.

 

Azt tudtátok, hogy az UV helyett létezik pl. ózon, vagy sóbontó alternatív megoldás is?

 

 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (253)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.05 0 0 256
köszi, ez megnyugtató.

bár lehet, hogy ez lesz az utolsó szezonja, még nem tudom, de tervezzük jövőre egy komolyabb (esetleg földbe ásott) medence beszerzését...
Előzmény: CsomóBill (247)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 255

Várom a tapasztalataidat, mert én is szemezek vele, bár lehet, hogy csak jövőre veszek.

 

Az UVC-t viszont megveszem majd jul. elején, majd beszámolok én is tapasztalataimról ha aktuális lesz.

Előzmény: Laudat (254)
Laudat Creative Commons License 2006.05.04 0 0 254
Akkor én az Auchan, Pocsolya Shop-jában vettem az új medencémet!!!!!
Na majd én is nagyon okos leszek, ha majd beüzemelem a MAGASSÁGI
Varázs Szolár Szönyegem (napok kérdése).

Laudat
Előzmény: CsomóBill (251)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 253

Igen tudom, hogy vannak korlátai. Leginkább csak a zöldalga ellen jó. A fonálalga ellen más kell. Valamint erős csírátlanító hatása van, vagyis baciölő.

 

Sejtem a korlátait, de nálunk ahol lakunk olyan szar a víz, hogy agyon hipózzák, klórozzák (a fene tudja mit tesznek bele), de kéthavonta a bőrünk olyan lesz tőle mint a rinocéroszé. Nem, győzzük magunkat krémezni.

Vagyis szeretném, ha a medencémben nem kellene klórfürdőt vennem nyaranta. Természetesen a klórt nem fogom kiiktatni, csak minimálisra csökkenteni. Az algaölőt meg el lehet felejteni ebben az esetben. Vagyis egy vegyszerrel biztosan kevesebb.

 

 

A Tavász bolt az én védett szlogenem. :-))

Előzmény: CsomóBill (251)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 252
Ha egy icipicit visszaolvasol tettem fel linket közvetlenül bolthoz.
Előzmény: Laudat (250)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.04 0 0 251

Hihi, megzavart ez a "Tavász a Boltotokba"kifejezés, azt hittem ez valami jól sikerült Bajumax szlogen, mint mondjuk a Fukarmindenit! volt a elektroűráruház esetében.

 

De aztán megértettem, hogy félreértettem!

 

Nagyon lelkesek vagytok az UV-ra? Mert akkor nem akarom a korlátait ecsetelni. Nagyon hasznos berendezés, de jó tudatában lenni, hogy nem old meg minden vízkezelési problémát! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!