Keresés

Részletes keresés

cserella Creative Commons License 2006.06.25 0 0 374
szia!
üdv a medencések körében!
vegyszer mindenképp kelleni fog,nem túl sok,tabletta vagy granulátum + ph-

Medencések hol vagytok?Mindenki eltűnt?
Előzmény: Axióma (373)
Axióma Creative Commons License 2006.06.25 0 0 373
Na mi is beruhaztunk egy ilyenbe. Mi eppen auchan, 305 atmeroju 76 centis vizszuros szivattyuval 8990.- plusz takaro 1390.- (a 366-os 9990-ert mar csak a reklamban szerepelt).
Ma tervezzuk feltolteni. Mit kell tudni a tovabbi hasznalatrol? Vizkezelesre gondolok... vagy jobb lesz cserelgetni (vizminoseg/ar)? Milyen gyakran? Par het mulva bezar az ovi meg a bolcsi is, tehat nem csak hetvegen lenne hasznalva.
cserella Creative Commons License 2006.06.24 0 0 372
Jó buli,hogy nem akar az ember strandra menni :)))

láttál már felfújhatós jacuzzit ?
viszi a gondolataimat :)
Előzmény: gromer (371)
gromer Creative Commons License 2006.06.24 0 0 371
Ez igy igaz. lassan 3. eve lakunk itt, es a mai volt az elso igazi nap, hogy azt mondtam, ez igen, nem cserelnem el semmiert :))))))
Előzmény: cserella (370)
cserella Creative Commons License 2006.06.24 0 0 370
vettél magadnak szabadságot potom áron. :))
ugye,milyen jó dolog? amíg nincs,nem is gondolná az ember..!
Előzmény: gromer (369)
gromer Creative Commons License 2006.06.24 0 0 369
ma felavattuk a medencet. Hat mit mondjak. Nagyon jo dolog , banom mar ,hogy tavaly nem vettem egyet. Kb egy orat voltunk bent, annyira jo a viz mar, pedig csutortokon vettuk.Remelem  sokaig oromunket leljuk benne.
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 368
obbiban nézd,talán olcsóbb,nálam szőnyeg van 6 éve,jól szolgál.szürke,mindenki azt hiszi,alá van betonozva.300/nm.ugyanonnan.
Előzmény: gromer (367)
gromer Creative Commons License 2006.06.23 0 0 367
megegy gyors kerdesem lenne is.2 db regi szonyeget meg padlofilcet tettem a medence ala. kesobb akarok majd geotextiliat is. mennyi az ara a geonak kb? amit tegnap a baumaxban neztem annak az araert adtak volna megegy medencet, ugyhogy inkabb nem vettem meg.
gromer Creative Commons License 2006.06.23 0 0 366
Sziasztok!Tegnap beruhaztam en is egy mobil medencebe. Felfujhato peremu. Baumaxban vettem mert a bricoba nem jott meg. 18000 volt 3.6-os 76cm magas, szurovel, takaro  foliaval.Tegnap felallitottam ejfelig toltottem tele a medencet, ma estere 24-25 fokos a viz benne. :)))Benne meg nem voltam, de nagyon tetszik. Holnap lesz az avatasa neki, meglatjuk hogyan muzsikal. A szurocso kivezetesek nagyon hulyen vannak megoldva, gyari installacio szerint osszerakva okadja a vizet meg akkor is ha dupla bilincset hasznal az ember. De par menet szigeteloszalaggal megoldottam, es mostmar tokeletes az egesz.Ha kerdes van, kezdo letemre ha tudok valaszolok:)Udv:Balazs
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 365
gazdabolt vagy szomszéd vagy ismerős
Előzmény: _paha_ (364)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 364
Permetezni zolone vagy bi58 szoktam,elvileg ez nem arra való,akkor is vannak,de nem annyian

ezek milyen szerek és hol lehet beszerezni őket?
Előzmény: cserella (355)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.23 0 0 363

Köszi, vany villanypásztor a kret védettebb részeinél,  mert nem annyira szófogadó, akkor majd ezt is körbekeítem :)

 

thx

 

Előzmény: cserella (361)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 362
Szerintem elég sokmindent elvisel az anyag:) De azért kösz a figyelmeztetést;)
Előzmény: cserella (360)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 361
Szia!ha a kutya szófogadó,nem kell merevfalú
nézd az akciókat,
Előzmény: GuMiSZu (359)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 360
olyanra gondoltam én is
Előzmény: szenyor Lopez (358)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.23 0 0 359

Hali!

 

lenne 1 kérdésem, szeretnék venni egy ilyen "mobil' medencét, de nem tudom, hogy milyet ill. hol érdemes venni. A kertben elférne, de nem kellene túl nagy  inkább mélyebb ill. of korz kutyink is van :)

 

előre is köszi a segítséget.

 

Ha esetleg valaki telepítési útmutatót/"tapasztalatok" is adna azt nagyon megköszönném

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 358
Ez felfújható peremű, nem fólia. Tavaly egyszer már kiöntött, megigazítottam alatta a talajt és feltöltöttem újra:) Úgyhogy nem féltem. Csak az plusz pár nap, mire felmelegszik újra a víz...
Előzmény: cserella (357)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 357
vigyázz,a fólia szétszakadhat,aztán :(
Előzmény: szenyor Lopez (356)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 356
Kösz a véleményt. Sajnos maga az udvar lejt egy picit, homokkal szépen kiszinteztem. Aztán a homokot lehengereltem. Jó is volt. Kb. két napig. Aztán egyre jobban kezdett "elmenni". Most már rendesen ovális, bármikor kiönthet az ár;) Alkalomadtán megpróbálom földdel, rendesen ledöngölve.
Előzmény: cserella (355)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 355
nálam földdel van picit kiemelve,rajta egy kis homok,vékony padlószőnyeg rajta.
geotextil is van barkácsáruházakban ,jó az is,de csodát ne várj,nagyon jól ki kell szintezni az elején,akkor a víz egyenletesen nyomja,perem mellett is legyen töltés kifele,pár centi

szúnyog ellen nem nagyon tudunk mit tenni ,mi prottect-b-vel fújjuk magunkat,de az 5 órai hatás kamu,max.1/4 óra,de az esti csúcsban nem ér semmit.
Permetezni zolone vagy bi58 szoktam,elvileg ez nem arra való,akkor is vannak,de nem annyian
Előzmény: szenyor Lopez (349)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 354
Nem tudom a szer nevét, csak hallottam, hogy ismerős használta. Nem hosszútávú a hatás, de több a semminél.
Előzmény: _paha_ (353)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 353
hetente 1x-2x mindig repked a repülő. nem akarok alaptalanul vádaskodni, de szerintem vagy vizet szór, vagy semmit... :-(

ezt a permetezőszert hogy hívják?

köszi!!!
Előzmény: szenyor Lopez (352)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 352
Bokrokra, fűbe, fákra. Talán a boltban tudnak segíteni. Az igazi persze az, ha az önkormányzat végez szúnyogirtást...
Előzmény: _paha_ (351)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 351
na ezt eddig még nem próbáltuk. és vajon hova érdemes fújni? mert mondjuk a szomszéd kertjébe már nem tudok átmenni permetezni, holott biztos, hogy onnan is jönnek... :-(
Előzmény: szenyor Lopez (349)
krisztina0726 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 350

Szia,

 

Igaz nekunk nincs medencek de nagyon tudom javasolni, hogy vegyel par faklyat szunyog riasztos egetovel. Nekunk ez nagyon bevalt. Mi altalaban 2x3 m-es reszt faklyazunk korbe minimum 4 faklyaval es nem csipnek meg a dogok.

 

 

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 349

Lehet kapni szúnyogirtó szert, amit permetezővel kell kifújni. Állatgyógyszertárban lehet kapni. Állítólag hatásos.

 

Hiába szinteztem ki homokkal a medence alatt, pár napi-egy heti használat után láthatóan megsüllyedt az egyik fele és totál ovális a medencém. Muszáj lesz valamit alárakni. De betonozni nem szeretnék... Nincs valakinek tippje?  A lépésálló hungarocell már felmerült.

Előzmény: _paha_ (346)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 348
igyál 1 pohár bort vagy sört.
Előzmény: _paha_ (346)
freyya Creative Commons License 2006.06.22 0 0 347
Be kell szólni az önkormányzathoz, hogy irtsanak szúnyogot, ha maguktól nem jutott eszükbe.
Előzmény: _paha_ (346)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.22 0 0 346
még nem is jelentettem, hogy vasárnap óta áll a medence. a jó hír az, hogy már szerdán lehetett benne fürdeni, hihetetlen gyorsan felmelegedett.

a rossz, hogy nagyon úgy néz ki, ez az utolsó szezonja. a palást nagyon rozsdásodik és szerintem a fólia sem fog kibírni még 1 szezont.

de a nagyobbik baj, amivel kicsit offtopic leszek, az a RENGETEG szúnyog. annyira elmérgesedett a helyzet a kertben, ahol a medence van, hogy csakis a víz alatt (fejjel is) van biztonságban az ember. nincs valamelyikőtöknek egy tuti tippje a szúnyogok ellen? szúnyogriasztós fáklya, gyertya, "off" spray, elektromos világítós irtó, szúnyogriasztó növény kilőve, hatástalan mind. :-( teljesen el vagyok keseredve, mert régen is voltak szúnyogok, de ennyi sosem. persze az árvízre fogják, de árvíz régen is volt...
cserella Creative Commons License 2006.06.21 0 0 345
Szia! nézd meg a madarasban, vagy multikban (Obbi,tecsó)ott nem olyan drága,mint a medencés cégeknél,szerintem.Vízforgatóból létezik olyan is,amit csak mellé kell tenni,nem csak belülre építhető van
a felfújható peremű tizenezreseket meg nem muszáj ám csurig tölteni! :)))
Előzmény: Víferi (342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!