Keresés

Részletes keresés

Endzsi93 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78532
Én meg CSAKAZÉRTIS úgy érzem még mindig,hogy te már kismami vagy. :))
Tegnap éjszaka azt álmodtam,hogy mentünk lombikozni.A recin szóltam a lányoknak,hogy tegyenek át W-hez,mert nem akarok Z-hez menni.Erre W nagyon durván elküldött a fenébe.Ott ordibált velem mindenki előtt. :(((
Ezt meg kellene néznem valami álmoskönyvben.
Előzmény: mégleány (78531)
mégleány Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78531
Sziasztok!

Azt sem tudom, kinek válaszoljak :)))) (Rill, Endzyi, Móka, Rita, Helga, és a többiek is, nagyon köszönöm a drukkokat!)
Lányok, mindenkinek köszönöm a buzdítást! Kicsit igazából egy-két napja úgy gondolom, nem sikerült, de most maiket írtatok, újra visszahozta a reményt :)
Persze mindent csináltam tovább és egy percre sem jutott eszembe, hogy a vérvételig bármit is feladjak! A melleim még mindig feszülnek, talán kevésbé fájnak, de érzékenyek nagyon.
Ami fura, hogy inkább a bal petefészkem táján érzek szurkálást, mint amikor középidős vagyok...
De keddig nem csinálok tesztet, majd kiderül a vérvételen. Azt már tudom, bármennyire próbálok a rosszabb variációra készülni, ki fogok borulni, ha nem sikerül. De azt is tudom, hogy akkor júniusban megyünk a következőre, hiszen még 5 kis gyönyörűség vár ránk a fagyiban.
Ma viszont csodás idő volt!!!És ha holnap is ilyen lesz, aki csak teheti, menjen sétálni, mert nagyon feltölt a napsütés!!!

Akik most kezdik, sok sikert! Akik benne vannak, egészséges babát!A többieknek meg nyugalmat és feltöltődét kívánok!

Kriszta
Dongo.75 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78530

Rókakölyök!

Nem azt mondom, hogy lombikkal nagyobb a méhenkívüli esélye, mint inszemmel és elzáródott petevezetékkel, hanem azt, hogy lombikkal is nagyobb, mint egy spontán terhességnél, hiába rakják az embriókat szépen a 'helyükre'.  Elzáródott petevezetőkkel nem erőltetik az inszemet, de ha már ez egyik átjárható, akkor jópárat meg szoktak csinálni. És akkor is, ha esetleg a tüsző az elzáródott oldalon érik! Sok baba született már ilyen szituból. Szóval én kihasználnám a lehetőségeket!

Előzmény: Rókakölyök (78528)
Rókakölyök Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78529

Bocsi,

 

Zsanett=Zsana78

Rókakölyök Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78528

Szia Dongo,

 

Azt írtad Zsanettnak, a lombikkal sokkal nagyobb a méhen kívüli terhesség esélye. Ez tényleg így van? Hogyhogy? Én amúgy elzáródott petevezetéknél biztosabbnak érezném a lombikot. Egy méhen kívüli nagyon veszélyes és ha valaki tudja is, hogy el van záródva, úgy elég indokolt.

Előzmény: Dongo.75 (78524)
biológus Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78527

Szia Ági,

sajnálom, hogy itt kell lássalak, nem a horgolós fórumon.

Nekünk is májusi időpontunk van Kaáliba. De még lesz egy inszem áprilisban.

Remélem nemsoká rengeteg idő lesz kézimunkázni:)

Előzmény: ágnes77 (78471)
albi2000 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78526

Kedves Zsana!

Az inszem néhol fizetős, néhol tb támogatott. Én a Dévai Intézetbe járok, nagyon jó, de ott az inszem nem tb-s csak a lombik, ha jól tudom. Szerintem nem szabad rohanni úgy azzal a lombikkal. Az csak 5 alkalom, viszont inszemmel együtt 11. Azonkívül jobb lenne inkább a petevezetékeket átjárhatóvá tenni, mégis csak a természetes mód a könnyebb.

Előzmény: Zsana78 (78523)
Zsana78 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78525

Szia Dongo!

 

Köszönöm a gyors válaszodat!

Előzmény: Dongo.75 (78524)
Dongo.75 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78524

Szia Zsana!

Sokan azt mondják, hogy az átjárhatósági vizsgálat után még spontán is sikerülhet a terhesség, hiába mutatkoztak a petevezetők elzáródottnak, van rá esély, hogy a nyomástól újra átjárhatóvá válnak. Ráadásul a lombiknál sajnos nagyobb az esély a méhenkívüli terhességre!  Én a helyedben megpróbálnám az inszemet a lombik előtt!

Intézetekről nem tudok mit mondani, én vidéki vagyok. A Kaálit nagyon dícsérik a lányok, de szerintem mindenkinek az jön be, ahol sikerült a baba! :)

Sok sikert! Dongó

Előzmény: Zsana78 (78523)
Zsana78 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78523

Sziasztok!

 

Én most regisztráltam magam, hogy a segítségeteket tudjam kérni!

 

Egy évvel ezelőtt volt egy spontán terhességem, ami nem sokkal később spontán vetélésben végződött, azóta próbálkozunk a párommal, de nem jött össze újra. Így elkezdtük a kivizsgálásokat és két hete az átjárhatósági vizsgálaton közölte velem az orvos, hogy a jobb petevezetékem teljesen elzáródott, a bal pedig csak nagynyomással járható át. A doki inszeminációt javasol, de én félek a méhen kívüli terhességtől.

 

Szerintetek ilyen esetben is szükséges a 6 inszemináció a lombik előtt?, illetve abban is szeretném a segítségeteket kérni, vagy tanácsotokat, hogy melyik lombik kezeléssel foglalkozó intézményt válasszam /Budapesten/?    /jó és rossz tapasztalatokat is szívesen fogadok/

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

 

Móka70 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 78522
Kedves Ágnes!!! Bocsánat, nem ehhez a fórumhoz kapcsolódik, de nem bírom szó nélkül megállni!  Megnéztem a kézimunkáid képeit, és hát ámulok és bámulok!!! Hihetetlen szépek! Nagyon kreatív és ügyes vagy!!! Természetesen nagyon sok sikert a mielőbbi babásodáshoz!!!
Előzmény: ágnes77 (78521)
ágnes77 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 78521

Szép estét mindenkinek!

Tegnap megoldodot a dolog kértem idöpontot az orvoshoz. Kicsit elcsúsztunk de április 15-én megyek és hónap végén kezdjük a kezelést.Köszönöm a tanácsokat még egyszer.Bocsi hogy csak most irtam meg de munka után elaludtam de nagyon a férjem annyira sem tudot felébreszteni hogy beállitsam az ébresztöórát.

mullyka melyik részlegen és müszakban küld el @-ban kiváncsi vagyok rá.

Jó éjt mindenkinek!

cettia Creative Commons License 2008.03.29 0 0 78520
Szia Eby!

Tegnap már próbáltam válaszolni Neked, de pont akkor fagyott le a gép, amikor el akratam küldeni, remélem most nem teszi.

Annak, hogy Z.eg-en voltam immunológián, csak az az oka, hogy ez van hozzánk legközelebb, igazából nekünk Pécs van messze, de nem bánjuk.

Nálad mikor diagnosztizálták a pajzsmirigy problémát? Voltak tüneteid?

Előzmény: eby2 (78495)
kiskiss Creative Commons License 2008.03.29 0 0 78519
Kinga!
Köszi a jótanácsot!
Tudsz küldeni olyan linket diétáról-, amit szerinted érdemes átnézni!?
Mert a keresőbe, ha beírom, hogy diéta vagy fogyókúra, akkor sok-sok találatot ad ki!
Valószínűleg az elsők között nem az lesz, amire nekem szükségem van!
Köszi!
Előzmény: kinga71 (78517)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 78518
Köszi Midway,nagyon aranyos vagy,hogy ilyen részletesen válaszoltál!Nálunk is rossz a spermakép,+ én érzem,hogy valami baj van.Fél időtől a menzesz végéig maszatolok,vérzek.Közben a bal oldalam állandóan fáj.A mellemet szerintem még soha nem nézte meg a nőgyógyász,pedig nem ártana.A fehérfolyásról már ne is szóljak,végülis még csak 20 éve szenvedek tőle.Erre mondta a nőgyogyi,akinél szültem,hogy szokjak hozzá!
A csodában nem igazán bízok 2 elzáródott petevezető mellett,de ezt tényleg szeretném kipróbálni.
Még egyszer köszi!!!Pusz:I
Előzmény: Törölt nick (78514)
kinga71 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 78517

kiskiss,

 

napi ötször kellene enni, szépen beosztva, kiiktatva a fehér lisztet, a cukrot (mézet is), a koffient (nekem ezt a legnehezebb :)) Nézz át a PCOS topikba, ott sokmindent találsz ezzel kapcsolatban. (Ne a kilencven napos diétában gondolkozz.)

 

Az ésszerű diéta mellett a mozgás és a gyógyszer együtt fog segíteni, meglátod:)

Előzmény: kiskiss (78513)
rita0130 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 78516

mégleány!

Igen már akkor is és ha még mellfeszülés is járul hozzá az nagyon jó jel. Ez most hányadik nap? Nagyon szorítok Értetek!!!!

Előzmény: mégleány (78507)
rill Creative Commons License 2008.03.29 0 0 78515

szia mégleány, szerintem a mellfeszülés nagyon jó jel, nálam semmi ilyen nem volt, mikor nem sikerült, viszont akik sikerrel jártak velem egyidőben, azok mind említették, mint tünetet!

 

nagyon szorítok, kedd mindjárt itt van! várjuk a jó hírt!

Előzmény: mégleány (78503)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 78514

Endzsi,

Bocs a késői válaszért, csak most tudtam géphez jönni.
Gynevacot sima nőgyogyo is felirhatja (nálunk pécsen az én dokim is egyúttműködik a doktornővel ez ügyben).
Alkalmazás:
5 ampulla van egy dobozban azokat kell beadatni 10 naponta
optimális a 10 naponta történő beadás, de ha mondjuk a házidokid vagy aki beadja nem ér rá pont 10 naponta akkor lehet 9. vagy 11. nap is.

Ár: nálunka gyógyszertárban 9600Ft volt a 2 boboz (de lehet hogy máshol drágább), mert férjemnek is be kell adni.
Azért jó, ha a férj is megkapja mert ha véletlenül nála is van valami kis gyulladás (pl rossz spermakép akár kicsit javulhat is ettől, ha pont valamilyen gyulladás okozza) akkor mindkettőtökben elmulik.

A doktronő, nagyon okosnak tünik mindent részletesen megkerdezett (nem érzetem azt a futószalag elvet mint itt a korházban) , vinni kellett a régi eredményeket is, aztán volt egy nőgyógyászati vizsgálat ami eléggé fájt, meg mellvizsgálat, és nálam még rákszűrés is mert 2 éve voltam utoljára. Sajnos azt mondta szó szerint hogy ilyen rossz spramképpel esélyunk sincs a bébire természetes uton (csak max a véletlen jöhet közbe), ugyanakkor azt is mondta hogy volt nemrég egy pár nála ahol a férjnek csak 5millio volt es a fele nem mozgott, tulvoltak lombikokon ami vetéléssel vegződött, és az injekció után a nő spontán terhes lett és sikrült neki, ikrei lettek.
Jah és megvalalmi a rendelő tömve volt és előre bejegyezve 1 hónapra, a doktornő kb 70 éves de 55nek látszik:-) szoval szerintem valamit nagyon tudhat ha ennyien biznak benne, és akik ott ultek azok minid mind a mi korosztályunk...

az injekciot nálunk egy ismerős nővérke adta be a beadás nem fájt , úgy egy perc mulva volt egy kis csipős érzés és párnapig kicsit fájt a fenekem ott, de azért nem volt vészes még lovagolni is tudtam, férjemnek is kb ugyanez.

nekunk egy közeli ismerősünk ajánlotta miután elmondtuk neki a sikertelen lombikot, akkor derult ki hog yok is tulvoltak már jónéhányon, és injekció után magától sikerölt a bébi, azóta már kettő van, de van akinél nem jött meg az eredmény ettől sem sajonos nem csodaszer.

én nagyon bízom benne hogy júniusban ez segíteni fog nekem.
gondold át, szerintem egy próbát megér
pusszancs: b
Előzmény: Endzsi93 (78464)
kiskiss Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78513
Sziasztok!
Én még csak most regisztráltam!
2 hónapja szedek Merck-et 2x500 at!
Eddig sem ettem sokat (szerintem - reggel 1 zsömle szalámival, vacsira valami hasonló néha hozzá paprika vagy kígyóubi, ebédre leves + normális adag második)
Ja és az édesség iparban dolgozom, úgyhogy nem vagyok édesszájú!
Mégsem fogytam egy dekát sem!
Vérzésem olyan, mint a mesében : egyszer volt, hol nem volt...:)
Reménykedem, hogy a merck segít majd!
Ha valaki röviden leírná, hogy mire figyeljek oda az étkezéseknél az sokat segítene!
Ja, vacsi fél 6 és 6 között - szerintem nem túl késő!
Ja és van annyi bűnöm, hogy hetente a barátaimmal megiszok max 2 alkoholmentes sört (én vezetek) vagy üdítőt! Egyébként javarészt vizet vagy teát (csak citromlével)!
A reggeli kv-ba édesítőt teszek!
Talán a mozgás lehet a gond, de reggel 6-kor kelek, és este fél 6 után, mikor hazaérek és a szemem már kopog, kajálok és nincs kedvem már nagyon vacsi után futkosni, vagy ugrabugrálni! Meg a házimunkát sem csinálja meg helyettem senki - gondolom hozzátok sem jár bejárónő ...:)
Szóval a 90 napos diétán gondolkodtam, mert az ismerősöknek bevált, de nem tudom, hogy mivel babát szeretnénk ez jó ötlet e!
Ha van javaslat, ötlet, jótanács azt szívesen fogadnám!
Köszi!
bloodbunny Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78512

Ó, nagyon nagyon szép eredményt kívánok neked...:-))

 

 

Előzmény: mégleány (78503)
Moha79 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78511

Szia Mégleány!

 

Szerintem ezek nagyon jó jelek, biztatóak.:) Szorítok én is ezerrel.++++++++++

Előzmény: mégleány (78503)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78510
De jó,hogy így "beindultatok"!Ezt már szeretem!!! :))
mullyka Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78509

mégleány!

Nagyon szoritunk érted és várjuk a fejleményeket!!!

Előzmény: mégleány (78503)
eby2 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78508
Szia mégleány!!

Nagyon szoritok neked,és szerintem tök jól teszed,hogy sétálsz is,és nem csak fekszel!
:-))
Kitartás a vérvételig!!
mégleány Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78507
Rita!
akkor is ha a 3-4-dik napon volt?
a legrosszabb ez a bizonytalanság... :(
de persze még erősen koncentrálok a sikerre :)))
Előzmény: rita0130 (78504)
helga78 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78506
Köszi.
Előzmény: Törölt nick (78502)
helga78 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78505

Szia mégleány!

Már annyira vártam hogy jelentkezz! Drukkolok a keddi vérvételhez, biztos minden rendben lesz. Pihenj sokat, szia Helga.

Előzmény: mégleány (78503)
rita0130 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78504

mégleány!

A szédülés "jó jel" remélem neked és olyan jó lesz, mint nekem anno....98-ban, amikor végre sikerült a beültim...én is szédültem kb. a beülti után 6-7 nappal. Kívánom, hogy legalább úgy járj mint akkor én....

 

Előzmény: mégleány (78503)
mégleány Creative Commons License 2008.03.28 0 0 78503
Sziasztok!

Újra itt vagyok :)
Nos, aki olvassa az optikot is, az nagyjából tudja, hogy a nagy és mindent eldöntő vérvétel eredményre várok, ami kedden lesz.
21-én pénteken volt a beülti, két szép babócát kaptam vissza, öt ment a fagyiba, mert 7-ből 7 petesejt megtermékenyült és szépen fejlődött!!! a 7 szerencseszámunk úgyis :)
A helyzet az, hogy bár vasárnap és hétfőn kicsit szédültem és enyhén görcsöltem is, de azóta semmi. Nos fogalmam sincs, ez jó vagy rossz, de lelkesen nyomom az utrot és eszem a túró milliomodik variációját :)))
egy előnye edig az egésznek, hogy csodásan megnőttek a melleim, aminek a férjem örül a legjobban, még akkor is, ha alig tud hozzáérni, annyira fáj :p
valamelyik gyógyszerre én is allergiát kaptam (valószínű az antibiotikum, mert arra szoktam) úgyhogy kicsit Pöttyös Panna vagyok...
Ma már sétáltam is és hétvégén is hasonlókat tervezek.
Egyébként a beültetés meglepően gyors és teljesen fájdalommentes volt!!!! Úgyhogy egy szavam sem lehet és W annyira kedves és figyelmes volt végig!Egy csomót vigyorogtam :)
Szóval dióhéjban ennyit és remélem kedden azért legalább valami enyhe hcg értéket tudunk produkálni :)
puszi mindenkinek és nagyon köszi a drukkokat és a ránk gondolást!
Hamarosan újra teljes körű tagja leszek a fórumnak, csak próbálok minél kevesebbet gép előtt ülni...
Kriszta

mindenkinek hajrá! :)))
Előzmény: Móka70 (78501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!