Keresés

Részletes keresés

cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 411
A Bau.xos medence tényleg sokkal erősebbnek néz ki,jó,hogy azt vetted!
jó melózást,jó csobbanást!

paha,az asszonynak igaza volt,meglátod!
Előzmény: GuMiSZu (409)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 410
OFF csakazért,mert nem vagyok leszbi
Előzmény: CsomóBill (393)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.27 0 0 409
Köszi :) majd rendelek az asszonytól hideg sörtöt :)
Előzmény: szenyor Lopez (408)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.27 0 0 408

"tegnap megpróbáltuk felállítani, de rájöttünk, hogy a telek olyan ferde ... > ma egyenesítenem kell földdel...  :("

 

Egy jótanács: jól döngöld le! Különben a víz súlya fogja megtenni és nem lesz jó. Én most leengedem és ások pár centit alatta(fél ásónyom), hogy szintben legyen. Csak ne lenne ilyen baromi meleg az ásáshoz:)

Előzmény: GuMiSZu (407)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.27 0 0 407

A Baumaxban vettünk tegnap 3.66*0,76 os medvencét vízszűrős,takarófóliás

 

Az anyaga erős nem átlátszó, szöveterősítéses. 19Pénz. Igaz, hogy drágább, mint a Brico-Cora de ott nem lehet kapni, csak az újságban van, ill. az olyan anyagból van, mint a matracok átlátszó.. > sztem nem annyira strapabíró. Ahhoz nem jár takarófólia azt +ba meg kell venni 4Ft >> 13+4=17 az meg majdnem annyi mint a Baumaxos...

 

 

tegnap megpróbáltuk felállítani, de rájöttünk, hogy a telek olyan ferde ... > ma egyenesítenem kell földdel...  :(

 

 

Algaölö: A normális algaölő senkire nem káros csak az algákra. Se hal, se növényke se semmi a kerti tavunkba is szoktam néha rakni, de az ebihalak/aranyhalak/magasabb rendű növények fejlődgetnek nem pusztulnak...

 

Klór: nem a szerves anyaggal való találkozás miatt bolmik le, hanem a vízből ha oldott állapotban van akkor elpárolog...

 

Üdv Gumi...

Előzmény: W9000 (397)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 406
a szúnyogokat csak úgy lehet elviselni, ha az ember feje is a víz alatt van. de ha így halad a "törsfejlődés" (pl. most már 1 ütés általában nem elég 1 szúnyognak), pár év múlva a víz alatt is csípnek majd.
Előzmény: gromer (402)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 405
Jajj, majd el felejtettem, hogy aki most akar vásárolni medencét az nagyon nézze meg azt is, hogy hol mennyi garanciát vállalnak rá. Én először a praktik*r-ben akartam megvenni, de amellett, hogy drágább volt párezerrel csak 6 hónap gart adtak volna szemben a co*a 2-3 éves garanciájával.
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 404
Na az oldalfal algaölővel bekenése kimaradt, de én nem láttam az algaölő dobozán.
Csomóbill: az biztos, hogy nem kicsi, remélem ma délutánra már megtelik rendesen, én is kb 15m3-nek számoltam.

Eszem eldobom, még éjszaka is nyomjátok :D.

Amúgy én is a 3,66/0.76-ot akartam, de a nejem nagyon erősködött, hogy vegyük a nagyot :D, szal engedtem a nyomásnak.
Axióma Creative Commons License 2006.06.27 0 0 403
Kosz a valaszt es bocs a hulye kerdesert...
Akkor viszont leeresztesnel mi mit tudnank csinalni, hiszen a viz aka'r a talajon keresztul de tuti par meter utan a patakba folyna! Van valami otlet?
Bar eloszor feltolteni kene. Meg jo is hogy nem sikerult, akkor a falrakent algaolovel kezdjuk.
Előzmény: CsomóBill (386)
gromer Creative Commons License 2006.06.27 0 0 402
nekem ez meg hatra van, mivel most is melohelyen vagyok, de szerdan este lehet kiprobalom, ha az ido is engedni fogja. szunyogokkal hogy birtad?
Előzmény: _paha_ (401)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 401
azt tudtátok, hogy egy ilyen medence éjszaka is milyen jó? én. pl. most jöttem ki a vízből. :-)
gromer Creative Commons License 2006.06.27 0 0 400
En is es ket kolegam is a Baum..x-ban vettuk a medenceinket. Eddig bevalt mindenkinel, egesz jo darabok szerintem.
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 399
elég 'plasztiknak' látszik
Baum.x tele van medencékkel,úgy láttam,de nem tudom,mekkorák
Előzmény: W9000 (397)
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 398
OK. :)
Előzmény: CsomóBill (395)
W9000 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 397

Én sem járok már strandra, lentebb vázolt okokat még kiegészíteném:

 

- Drága a belépő + a hűtött pia + a meleg kaja

 

- A leterített pokróc valalmelyik sarka felől egy barom dohányos mindenkire tekintet nélkül fújja rád a füstjét. Ez 100% .  Én nem tudom, ezek kimaradtak az általánosból ???

 

- Folyton éberen őrködök a cuccok és pénztárca körül.

 

- Szemetes.

 

Amúgy hétvégén másfél órával maradtam le a 3,6 x 0,76 medencéről. A 60db-ot egy délelőtt elvitték a METRO-ból. Takaróval 14.990 lett volna.

Az auchan-os mennyire komoly 10 ezerért?

Előzmény: _paha_ (389)
Víferi Creative Commons License 2006.06.26 0 0 396
Köszi a megértést, CsomóBill! Sajnos, most ott tartok, végignézve a magyar hiánygazdasági kínálatot, hogy még mindig nem kapok 2m vagy kisebb átmérőjű vízforgatós felfújható csodát. Visszajött a válasz a kereskedőktől, 8' (2.44m) a legkisebb. Nincs valami 5leted? Köszi előre is... VF
Előzmény: CsomóBill (386)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 395
Na jó kicsit elragadtattam magam, valószínű agyamra ment a meleg(víz).Elég az offból mára, javaslok holnap este egy közös online vízelemzést!
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 394
az a te melód lehet,neked adom! :)
Előzmény: CsomóBill (393)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 393
És a medence karbantartás unatkozó háziasszonyoknál?
Előzmény: cserella (391)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 392
A (magyar) közösségi fürdők küzdenek mindig a költségekkel is, nagyon szűkreszabott keretből gazdálkodnak, Bp-en csak egy uszodáról tudok, ami önfentartó, ez Kondorosi úti uszoda. Persze mindez nem vigasztal lázas betegen.
Előzmény: _paha_ (389)
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 391
Én meg lehetnék az asszisztensed ! :)
Előzmény: CsomóBill (390)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 390

Üdv Cserella, ugye?

 

Floridában ahol mindig meleg van, olyan hőszivattyúkat gyártanak, amik fordított üzemben hűteni is tudják a vizet, ez aztán a kapitalista jólét!

 

Kis rásegítéssel 11 hónapig tudják használni a medencéket, a nyavalya törje ki őket. Ott szeretnék uszodavegyszert árulni!

Előzmény: cserella (388)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 389
én már akkor sem jártam, amikor nem volt medence, jobb híján a kertizuhanyt használtuk, persze mert nem tudtuk mi a jó. :-) ez 2003 előtt volt. :-))

egyszer jutottam el a római strandra (strandkézi bajnokság volt ott), de nem volt gusztusom bemenni a medencébe, pedig nem voltak sokan.

az uszoda az más, oda inkább "kultúremberek" járnak.
Előzmény: Törölt nick (382)
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 388
Üdv itthon,Bill!
Az a jó,ha hűteni kell a vizet! :)
Előzmény: CsomóBill (386)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 387
az algaölők leírásában mindig szerepel, hogy első feltöltés előtt érdemes bekenni a medence oldalát. én mindig elfelejtem, de ha még nem tetted meg, lehet, hogy érdemes...
Előzmény: weinmaker (385)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 386

A hétvégén a dögmeleg Itália kidobott a fogságából, végre itthon, üdv mindenkinek!

 

Próbálom felvenni a fonalat:

 

Laudat - próbáltad, hogy a megszokott vegyszeradag másfélszeresét teszed a vízbe?:-). A légtelenítést csak jó erősszivattyúval lehet jól megsinálni+ minden tömítésnek jól kell zárnia, hogy a gravitáció által lefelé induló víz ne tudjon levegőt beszívni, bár akkor meg össze szívhatja a csövet. Fogós ravasz kérdés, ki kell tapaztalni, esetleg egy visszacsapó szelep nem ártana.

 

Az én szolárom túlteljesít, ma 35 fokos lett a vízem! Tudom, ez már nem is jó, (mondják az irigyek), bár éjszaka, hidegebb kevgőben is akár órákat lehet lenni benne.

 

Amíg odavoltam, a kutya 6 helyes kis lukat gyártott a felfújható és kirágható peremű medencémen. Elvertem. Nem használt. Beragasztottam. Kutyásoknak éerdemes a merevfalu medencében gondolkodni, igaz hogy drágább, de 2-3 kidobott medence után biztos behozza az árát :-)

 

Gumiszu- a 0,76m fantasztikus, Gromernek igaza van ülni lehet benne, nem muszáj folyton úszni, pl. az nehéz is sörrel a kézben, de a 0,76-ban minden más!

 

Víferi(342)- a 0,76-os másfélévesnek is ideális, enyém nem túl magas 2 éves, nagyon élvezi. Úgyis mindig felügyelet kell mellé, nem hagyhatod egyedül, akkor meg a felnőtt is hadd használja. Vízforgató nélküli meg kínlódás, persze vannak akik azzal együtt is nehezen boldogulnak:-)

 

Gromer- A medencevíz lényegében ivóvíz, nyugodtan ki lehet a fűre locsolni, mivel a benne lévő klór szervesanyaggal találkozva azonnal elbomlik. Egyedüli veszély az algaölő jelenthet, erős koncentrációban, pl. amíg a flakonban, élővizekbe nem ereszthető. Tehát a halastavadba semmi esetre se ürítsed! Az lenne  nagy fogás!:-)

 

Axióma- Az Auchanban semmit sem szabad venni!, de viccet félretéve bármelyik nagyáruházba betérve találész vízkezelő szereket, lehetőleg részesítsd előnyben a hazai gyártásukat!

 

Bömössiebzieger- Jó a térkő alá, bár a fugák át fognak látszani alatta. Mikor nincs medence, én is a kerti bútort tartom rajta, olyan békebeli metlahi féle járólap van alatta.

 

Weinmaker- nem apróztad el, esetleg szüretkor mást fogsz tartani benne?? 15m3= ??akó

weinmaker Creative Commons License 2006.06.26 0 0 385
Sziasztok!

Beléptem én is a klubba. Remélem nem fogom megbánni.
Hirtelen felindulásból vettünk a nejemmel egy 4,57 átmérőjű és 1.07 mély :) puhafalú okosságot. Kicsit húzósnak találtam az árát, ahhoz képest hogy az egyel kisebb 17ezer volt ez meg 50. Adtak hozzá talajtakarót, én azt tettem alá, remélem az elég lesz. Elkezdtük felengedni, de holnap délelőtt még nyomatni kell, hogy tele legyen.
Ha fel van töltve akkor kell belenyomatni a vegyszereket és járatni a szűrőt ugye?
Először elég ha gyorsklórt, teszek bele, vagy egyből kell algaölő is?
Ha beválik akkor szerintem én is megcsinálom térkővel az alját.
Így hirtelen ennyi, majd még tuti lesz kérdésem a profi úszómesterekhez :D !

Üdv!
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 384
tavaly szétesett a medencénk,találsz a topikon képet .10000l liter víztől semmi baja nem lett a fűnek,volt benne vegyszer rendesen
Előzmény: gromer (380)
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 383
Hali!
remek,hogy sokasodunk!
100%ban egyetértek azzal ,amit írtál ,én is útálok strandra járni,pont azok a problémáim,amiket leírtál

térkővel is biztos meg lehet oldani a medence-alapot,de jobb a sima beton (nem csúszik szét,be is lehet színezni vasoxidfestékkel kevert flexragasztóval),de a legjobb a padlószőnyeg.Télen is ott lehet hagyni,de akkor rakhatsz rá pl.műfüvet is.A Nálunk a kutya ősszel-tavasszal ott napozik,napágyakat szoktunk odarakni,a medence helye megér ennyit.Szerintem.

Gumi,90 centi magasat!
ÉLJEN A KÁNIKULA!
Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.26 0 0 382

Jó buli,hogy nem akar az ember strandra menni :)))

 

Az hagyján, hogy jó buli, de sokan -közöttük én is-, egyenesen irtóznak a strandtól. Csomó pénzért kerülgethetem a sok hülyét, ráadásul anno mikor még néha kimentünk, sosem jöttünk haza valamilyen fertőzés nélkül. Hol a feleségemnek lettek ilyen-olyan nőgyógyászati folyásai, hol én dőltem ágynak pár napra. A gyereket tavaly kényszerből levittem úszásoktatásra -mert ugye azt mégsem lehet megtanulni egy kis kerti medencében-. 2 nap után olyan fertőzést szedett össze, hogy 3napig 40 fokos lázzal kellett kezelgetni. Gondolom az öregek telehugyozták a vizet, csak ne kelljen kimenni a vízből egész nap. Simán elintézik a dolgot a vízben, a gyerekek meg isszák. Na akkor fogadtam meg másodszor, hogy soha, de soha többé nem megyek néplavórba.

Vagy saját medence, vagy tenger. Még egy kád víz is inkább, de strandra többet nem. :-)

 

Egyébként én most azon morfondírozom, hogy vajon a térkőburkolat az megfelelő lenne-e a medence alá? Mégiscsak szebb, mint a sivár beton. A fűre helyezés nekem nem jött be, ráadásul igazán ronda tud lenni, mikor ősszel felszedem a medencét, és egy 4x4m-es területen teljes pusztulás van. Mintha egy UFO szállt volna le :-)

Próbálta már valaki térburkolókőre rakni a medencét?

Előzmény: cserella (372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!