Keresés

Részletes keresés

kristof-25 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 46995

Nincs nyomáscsökkentőm, csak egy mérő és a belsőcsőrendszer.

 

Előzmény: attila0325 (46994)
attila0325 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 46994

Szerintem a kazánodnál semmi baj, inkább a nyomáscsökkentőt nézném meg a fogyasztásmérőnél.

Valószínű, azt kell csak újra kinyitni! Egy kép sokat segítene róla, és akkor tudnánk mondani, hol van rajta a gomb, ha esetleg nem találod meg.

Előzmény: kristof-25 (46993)
kristof-25 Creative Commons License 2023.04.21 0 0 46993

T. Fórumtársak.

Tegnap házunk gázhálózatán javítás volt. Fő csap elzárva, vezeték kiszellőztetve. Késő este vettem észre nem indult el a fűtés : Baxi Luna Duo-Tec 24 GA (csak fűt, nincs HMV üzem). Hibajelzés: kijelző bal felső sarkában egy "láng " sziluet > X-el áthúzva, jobb felső sarokban "R" . Kijelzőn a következő sor lefelé: középen   133 .   ez  az egyik  kép.

A  másik: kijelző bal oldal középmagasan  E jelzés. 

Ez a két kép felváltva villog. Gépkönyvben nézve a 133 többszöri sikertelen gyújtás próbálkozás jelzése, ami lehetséges, mert kazán vezérlés szerint a javítás megkezdésének időpontjában még nem volt időszerű a kazán indulása. Amikor visszaadtuk a gázt, akkor viszont már benne volt a működési időszakban. Sajnos volt egy hiba: nem zártam el a fő csap zárása, kiszellőztetés előtt a kazán gázcsapot.  1 x volt már ez a hibajel évekkel ezelőtt, akkor szerelő mondta mit kell tenni, de kiment a memóriámból, most meg nem tudom elérni. Ezt a szezont ez eddig probléma mentesen teljesítette a kazán. Elképzelhető, hogy a javítás ideje közben szedte össze a többszöri gyújtás hibát? Köszönök minden segítséget. 

 

Sony Black Creative Commons License 2023.04.19 -2 0 46992

írj rám egy mailt!

Előzmény: bgergo84 (46991)
bgergo84 Creative Commons License 2023.04.19 0 0 46991

Köszi!! ez már sok segítség! Esetleg valami tipp van, hogy kb milyen költségvetéssel kell számolni? Esetleg fejér megyében, vagy érd környékén céget, szakembert tudsz ajánlani?

Előzmény: Sony Black (46988)
blackbile Creative Commons License 2023.04.19 0 1 46990

akkor bocsánat a hülyeségemért!

Előzmény: blackbile (46987)
Sony Black Creative Commons License 2023.04.19 0 0 46989

Itt tudod megnézni hogy miről beszélek: https://tricox.hu/docs/Tricox_tervezesi_segedlet_A4_2023_5304.pdf

57. oldala a katalógusnak, jobb és baloldali kép, attól függően hogy lapostető vagy ferdetetőd van, más a végelem.

Előzmény: bgergo84 (46985)
Sony Black Creative Commons License 2023.04.19 0 0 46988

A képen látható égéstermék elvezető, egy homlokzati kivezető szett (C13). Ezt nem lehet toldani, vagy bármilyen módon hosszabbítani! (ennek több oka van, most nem részletezem) Ha azt szeretnéd, hogy külső szerelt kéményed legyen, ami a homlokzat mentén tetősík fölé vezet, ahhoz egy erre a célra gyártott (C53) égéstermék elvezetővel kell kiváltani a jelenlegit. (Hozzáteszem, ez a legdrágább kémény rendszer sajnos) Gyáriba nem találkoztam még az Immergasnál ilyen elvezetéssel. Ezt Tricox, vagy H-Flue elvezetőkkel lehet megcsinálni. Kémény építői végzettséggel rendelkező személy csinálhatja meg, kivitelezési nyilatkozat kell tőle, és hő és áramlástechnikai méretezést kell csináltatni. Ha elkészült, a helyi kéményseprő szolgáltatónak be kell jelenteni.

Előzmény: bgergo84 (46985)
blackbile Creative Commons License 2023.04.19 0 0 46987

laikusként - a kazán gépkönyvében meg kell nézni/ ki kell számolni az egyenes és könyök szakaszokkal az egyenértékű hosszt vagy valami ilyesmi és hogy mennyit tud a kazánod.

Előzmény: bgergo84 (46986)
bgergo84 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 46986

kép lemaradt...

Előzmény: bgergo84 (46985)
bgergo84 Creative Commons License 2023.04.18 0 0 46985

Sziasztok,

 

immergas vitrix kondi kazán kéménye úgy van elkészítve mint a csatolt képen. (ez nem az én kéményem, de most nem tudok fényképet készíteni). Van e lehetőség arra, ha igen mennyire nehéz kihívás, hogy kapjon még egy 90 fokos könyököt és kb 2 m toldást felfele? A ház hátulján jön ki és garázs tető átalakítás miatt toldva-függőlegesre kellene alakítani, hogy odaférjen a tető / garázs. Így a végeredmény 2 könyök és kb 3,5-4m kémény lenne. Más lehetőség nincs sajnos, ezen a lyukon kell kijönnie a házból. 

 

Köszönöm előre,

 

attila0325 Creative Commons License 2023.04.18 -1 1 46984

De azért valakinek csak sikerült "lemínuszolni" még azt is :-D

Váljék egészségére!

Előzmény: Keeper83 (46983)
Keeper83 Creative Commons License 2023.04.16 0 1 46983

Azért ha 1, azaz egyetlen egy darab hózzászólást visszaolvasoltál volna, akkor ezt az általános kérdést talán fel sem teszed. Még jobb, ha visszaolvasol pár ezer hozzászólást, mert akkor talán semmilyen kérdést nem teszel már fel egy viszonylag egyszerűnek tűnő kazáncserével kapcsolatban.

Előzmény: UgyanPityu (46982)
UgyanPityu Creative Commons License 2023.04.16 0 0 46982

Sziasztok,

 

Ideje lenne lecserélnem a Rapido Ga100 kazánomat, de nem igazán tudom mi lenne jó választás:

Földszint padlófűtés, emelet+szuterén radiátorok és van egy 150l indirekt tároló a HMVnek.

 

thx.

attila0325 Creative Commons License 2023.04.15 -1 2 46981

A következő sorok csak a személyes véleményemet tükrözik, mindenki csinál, amit akar (akkora hülyeséget, amekkorát akar)

A fórumokban levő tudáshalmazból olvasással, akár nagyon sok olvasással nyerhető ki a számodra hasznos információ anyag.

 

Kondenzációs kazánt rendszerben tervezünk, a lehető legnagyobb hőleadó felületekkel, a lehető legalacsonyabb hőmérsékletre, a ház számított hőigényének megfelelően.

(Éppúgy, ahogy hőszivattyút. Mindegy.)

 

Kulcsszavak:

 

A lehető legalacsonyabb minimum teljesítmény. Nem, nem maximum. Kutyát nem érdekli.

Kazánt tényleg hőigény alapján választunk.

Nem veszünk párhuzamos tekercses giannoni hőcserélős szemeteket.

Barátod a nagy vízjárat, meglévő rendszerbe kötés esetén hőcserélős leválasztás. A kazántest dugulás miatti javítása, cseréje nem gazdaságos, és nem tartozik a garanciális ügyintézések közé. Nem, akkor sem.

 

Ebből kifolyólag tehát milyen kazánt veszünk? Hát olyat, ami ezeknek megfelel.

 

Bosch Condens, Immergas Victrix TT, Viessmann Vitodens, Ariston Genus One.

Lehetőség szerint készülékkel együtt tanúsított füstgáz elvezetés, vagy C6 minősítésű, pölö tricox.

 

Rendszer átmosás

Fernox TF1 iszapleválasztó

Fernox Inhibitor folyadék.

 

Lehetőség szerint ne tegyél vasat a rendszerbe. A szar vas lapradiátorok már alig olcsóbbak, mint a hőleadásra - alacsony hőfokon is - valóban alkalmas alu társaik.

Normális csőrendszer, normális szivattyúval. A legnagyobb megtakarítást szerintem azzal érheted még el, ha nem villannyal csinálod a HMV-t, hanem a kazánnal, egy indirekt tárolóban.

Meg se merem kérdezni, miért kombi kazán kell.

 

Szerintem ez a topic - mondjuk az utolsó tizennéhány oldalon - felhalmozott annyi tudást, amit elolvasva mindenki ki tudja találni, merre induljon.

Van itt több hozzáértő szaki, aki a mostanában felmerült kérdésekre - bizton állítom - szándékosan nem válaszol, nehogy valaki magára gyújtsa a kazánját ahelyett, hogy kihív egy gázkészülék szerelőt.

Adott esetben nekem is lenne pár tippem, merre kellene indulni. Sok minden megoldható házilag az éssssssszerűség határain belül.

 

 

carr. Creative Commons License 2023.04.15 0 0 46980

Köszi. Minden tiszteletem a tiéd de a kivitelezéshez kérek tanácsot. A tömegkazán 4 szobát fűt plusz fürdő wc és még 30m².

A konvektorok lejönnek, azok helyére mennek radiátorok. :)

Az egyik helyén lesz a kondi gáz. Köszönöm

Előzmény: Sony Black (46979)
Sony Black Creative Commons License 2023.04.14 0 1 46979

Ezt a gondolatmenetet, így ahogy van felejtsd el... ezeknek a kombinálásoknak semmi értelme nincs. Ha van annyi pénzed hogy egy normális kondis kazános radiátoros rendszert kiépíts, akkor a többit el kell felejteni. (Kondis kazán nem a konvektor helyére megy... ezt nem is értem.) Semmivel se lesz olcsóbb a rezsid, mert a HMV-t villany csinálja, meg 1 szobát a rakéta fűt stb... 1 rendszered legyen, de az megfelelően méretezve, és ház hőigényére szabva.

Előzmény: carr. (46978)
carr. Creative Commons License 2023.04.14 0 0 46978

Sziasztok!

 

TL,DR.

Laikusként, de érdeklődve figyeltem hogy mennyire jók ezek a kondenzációs gázkazánok..

Vályog házam van, jelenleg konvektor 3 szobában, és egy tuningolt ohra kályha a fűtés. Lévén hogy a konvektorok legalább 30 évesek, és gazdaságtalanok, egy hybrid rendszeren gondolkodom. A konvektor helyére radiátorok kerülnek és kényelmi szempontból egy kondi gázkazánt szerelnék a 4. Konvektor helyére. (Ez kifelé pufog, kéményen át). De úgy szeretném hogy egy rajta van egy rakéta tömegkazán is. Ez a 4 helyiséget fogja fűteni ezért nem szükséges a radiátorokat fűteni amik a szobákban vannak. Viszont más helyeken igen. Többnyire a tömegkazan fog fűteni, de ha nincs kedvem fával baszkódni akkor csak el tudjam csavarni a gombot. A HMV egy villanybojler állítja elő.

A kérdésem hogy milyen kombi gázkazán javasolt erre? Lehet használt is. Minden javítható ha úgy van. :) Köszönöm

mrpappa Creative Commons License 2023.04.14 0 0 46977

Sziasztok! 

 

Sajnos elérte egy probléma a 3 éves Ariston Genus One 24-es gázkazánunkat. :( 611 - Fan warning üzenet. A ventilátor nem szorul, nem tűnik csapágyasnak. 

Jelentkezett valakinek még ez a probléma ennél a típusnál? Mi lett végül a megoldása? Kapásból nem cserélném a ventilátort, esetleg nem-e alaplaphibás lehet...

 

Köszönettel,

Laci

Jacktwoo Creative Commons License 2023.04.13 0 0 46976
Előzmény: Jacktwoo (46975)
Jacktwoo Creative Commons License 2023.04.13 0 0 46975
Előzmény: Jacktwoo (46974)
Jacktwoo Creative Commons License 2023.04.13 0 0 46974

24 TT 2 ErP

Előzmény: Jacktwoo (46973)
Jacktwoo Creative Commons License 2023.04.13 0 0 46973

Valaki tud segíteni?

Ismerős kazánja. Fűtés van hmv nincs.

E96 hibakód.

Keeper83 Creative Commons License 2023.04.11 0 1 46972

Segítek:

Pirossal: egy vízszintes vonallal áthúzott felkiáltójel látható

"-->" jelentése jelen kontextusában talán leginkább a helyett 

prefer: magyarul preferál, előnyben részesít, kicsit erősebben esetleg elvár (bár az inkább már egy másik szó)

Végül egy "."

 

Összefoglalva: próbáld meg a mondatvégi írásjeleket a mondatnak megfelelően használni. A végig felkiáltójelnek semmi értelme, csak oda tegyél ahová tényleg szükséges. 

 

That's all. 

Előzmény: zozo76 (46971)
zozo76 Creative Commons License 2023.04.09 0 1 46971

Ez mit jelent? 😁 

Előzmény: Törölt nick (46970)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.02 0 0 46970

! -->prefer: .

Előzmény: zozo76 (46969)
zozo76 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 46969

Van rajta iszapleválasztó!

Az kis lett pucolva! 

Mellékeltem egy fotót is! 

Most egy reset gomb megnyomásával újra indult!

Mivel a szerelő szerint a szivattyú megszorult, ezért azt kicserélte! 

Aztan kb másfél hónapig nem is volt vele gond mostanáig! 

Gondolom, akkor ez a csere felesleges kidobott pénz volt!? 

Olvastam valahol, ha a kazán ritkábban kapcsol be, és sokat áll, akkor előfordulhat ilyen hiba?! 

Mivel külföldön dolgozunk 4 hónapig, ezért a termosztát csak 15 fokra van állítva, és így, ritkábban kapcsol be! 

 

 

Előzmény: attila0325 (46968)
attila0325 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 46968

A hibakód leírása:

 

 

 

 

Nincs vízkeringés. Nem a nyomásmérő vagy a tágulási környékén turkálnék, és nem is a szivattyú környékén.

Nekem elsőre a primer hőcserélő koszolódása / eltömődése lenne a tippem. Ebben is a "remek", párhuzamosan kapcsolt csőtekercses giannoni hőcserélő van, ami hajlamos lehet besülni.

Elképzelésem nincs, miért ragaszkodnak hozzá egyes gyártók, akár Vaillant, akár baxi/westen, magán véleményem szerint egyszerűen elavult és sz@r technika.

 

Van iszapleválasztó szűrő a rendszerben? Mondjuk egy Fernox TF1-nek illene lennie a kazán visszatérő ágán.

 

Szerintem hívj más szervizest, mert azért erre kutya kötelessége lenne gondolni, és a kazántestet elsőre megpróbálni valahogy kipucolni.

Nyilván nem egyszerű feladat, és a párhuzamos csőkötegek miatt nem is biztos, hogy teljesen kitakarítható. Amennyiben olyan szinten van, hogy cserés, én elgondolkodnék rajta, hogy ebbe fektessek-e,

vagy inkább egy korszerűbb kazánba.

 

Nyilván sok tényezős a dolog, nem tudunk semmit a rendszeredről, így ez fenntartással kezelendő, de én biztosan ebbe az irányba indulnék először, hogy a primer hőcserélőt ellenőrizném, van-e normális keringés.

Érdemes lehet megnézni a hőmérőket is, ahogy a hibakód leírásnál szerepel. Megkoczkáztatom, ebben is 10k NTC lesz.

 

 

Előzmény: zozo76 (46967)
zozo76 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 46967

Sziasztok!

Egy Baxi 24 prime kondenzációs gázkazánnal kapcsolatban érdeklődnék!

A kazán állandóan a E01 17 hibára fut!

A hibakód szerint ez víznyomás csökkenés!

A kazán négy éves, és már szivattyú csere is volt! 

Ma is hibára futott, és csak egy reset gomb nyomásával indult újra! 

A hiba most is az E01 17 volt, annak ellenére, hogy a nyomás nem ment le és maradt 1-1,5 bar között! 

Teljesen tanácstalan vagyok, mert kb havonta ki kell hívni a szerelőt! 

Már egy kész vagyonban van ez a kazán! 

Szerintetek mi lehet a hiba forrása? 

Köszönöm, ha valaki segít! 

 

 

blackbile Creative Commons License 2023.03.29 0 0 46966

ez a magyar cég 8 éve nem foglalkozik ezzel a projekttel már...

Előzmény: t.zsolti (46964)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!