Keresés

Részletes keresés

matusek Creative Commons License 2004.07.20 0 0 170
Borzalmas árakat írtok!

Én már nagyon a végén tartok az építkezésnek, és magam is kellemesen csalódtam a költségvetésemen.

Porotherm 38 + 5 cm Baumit hőszig rendszer, 122 m2 hasznos belső + 43 m2 garázs az egész egy tető alatt, terasszal együtt több, mint 210 m2 beépített alapterület. Ez most van 15 millióban úgy, hogy semmit nem csináltam saját kézzel, mindent mester készített (víz-gáz-fűtés - após - ingyen volt a munkadíj, de az kb 350e Ft).

Minden anyag első osztályú, és én szereztem be őket. A mestereket is én szerveztem, az irányítást soha nem adtam ki a kezemből. Egy éve még s*gg hülye voltam az építkezéshez, mára egész jól belejöttem.

Székesfehérvár mellett egy kisebb településen vagyok.

Ha kell info, kérdezzetek!
fougamin Creative Commons License 2004.07.20 0 0 169

A rendszergazda ugyanabban a cipőben jár, mint FLA.....a saját lakását újítja fel éppen. Ennek ellenére segítséget ajánlott fel a villanyszerelésben, amit aztán abszolút nem én akartam csinálni. 

 

FLA-nak elfelejtettem az utolsó kérdésére válaszolni:

...hogy mit takar az aljzatbetonkészítés? Jól érezted, aljzatkiegyenlítést és javítást a régi padlócsempe felszedése után.

Előzmény: MZ/Y (167)
fougamin Creative Commons License 2004.07.20 0 0 168

Kedves FLA!

 

OK., megértettem (amit korábban félreértettem:-), a bontást magam fogom megcsinálni. Azt gondoltam, hogy annak aki naponta benne van az ilyen melóban fél-, vagy harmadidő alatt elvégzi el ugyanazt, ami nekem továbbtart.

Elvileg akkor járna mindenki jól, ha azt csinálná, amiben rutinja van. Látom azonban, hogy ez nem így működik, a helyzet ennél sokkal bonyolultabb.

Az az építési vállalkozó, akivel 3 évvel ezelött árban és minőségben egyaránt meg voltam elégedve, csunyán le akar "húzni". (Ő adta a lentiekben szereplő bontási árajánlatot)

Sajnos nem ő az egyedüli! Éppen tegnap kaptam árajánlatot villanyszerelésre, amely a 2 szobás 55 nm2 lakásnál (téglaépületben kábelcsövezni is kell), 140-170 eFT anyagról és 200 eFt munkadíjról szólt. Nincs miről beszélni, alkudni.....

Kezdem érteni, hogy miért igyekszik mindenki mindent maga megcsinálni. Ez egy őrület, hol van a piac?:-(((

 

Előzmény: FLA (166)
MZ/Y Creative Commons License 2004.07.20 0 0 167
Rendszergazda meghátrált? :o)
Előzmény: fougamin (165)
FLA Creative Commons License 2004.07.20 0 0 166

Kedves fougamin!

 

A mondatomban a ":)" jel volt a kulcsmomentum. Mivel jelenleg a saját házamon dolgozom ezerrel, és nagyon határidő necces is ráadásul, nemhogy féláron, de dupla áron sem tudnék bontani Nálad. Ha félreértettél, én kérek elnézést, bár szerintem a 161-es hozzászólásomat is olvasd hozzá.

Komolyra fordítva: ha lenne időm, pl. kétezerért simán jönnék padlót és csempét bontani, szerintem ez elég vad ár. Ha erős kávészünetekkel, poénkodások között lógatnám a lábam, akkor is leugorna egy nap mondjuk 10-20 nm, az nem is jön ki olyan rossz órabérre...

Meg parkettabontás... ezeket pl. miért nem Te csinálod? Mert egy minőségi gipszkarton falhoz mondjuk kell szakismeret bőven, de itt vannak olyan tételek, amit pl. egy anyós is simán elvégez...

Az aljzatbeton készítés egyébként a lakásodban mit takar? Aljzatkiegyenlítést vagy új réteget is (5-6 cm min.)? Mert az előzőnek egy kicsit brutál a 2500 pénz.

Előzmény: fougamin (165)
fougamin Creative Commons License 2004.07.19 0 0 165

Kedves FLA!

 

Ha a felére vonatkozó ajánlatod komoly, kérlek dobj egy mélt!

Legkésőbb a hétvégén meg kellene nézned!

Tőlem szombaton akár már dolgozhatnál is. A vasárnapi munkavégzés már kicsit problémásabb, társasházról lévén szó.

Előzmény: FLA (159)
MZ/Y Creative Commons License 2004.07.19 0 0 164
Gondolom, másfélszer ennyi. Így lenne értelmes a mondat és az utána következő felvetés.
Előzmény: nyman (163)
nyman Creative Commons License 2004.07.19 0 0 163

Nekem ez a 800 Ft/m3 nem tunik soknak.

 

<i>"de ráadásul ez nem a tervrajz szerinti kiszámított tömör köbméter, hanem kábé félszer ennyi, mert kiszedve már több"</i>

A felszer ennyi, az akkor a fele?

 

<i>"Nő létemre engem akarnak átvágni"</i>

Ilyen matektudassal nem csodalkoznek ;o)

Előzmény: Kaktusz02 (162)
Kaktusz02 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 162

Segítsetek !

Pinceásás markolóval 800 Ft/ m? Ennyiért akarják elvállalni, de ráadásul ez nem a tervrajz szerinti kiszámított tömör köbméter, hanem kábé félszer ennyi, mert kiszedve már több.

Vagy Nő létemre engem akarnak átvágni ?

Ránéz, és megmondja, kiszedve hány köbméter?

Ja, és elszállítás nélkül.

Akkor inkább mondja azt, hogy 1500 Ft/ m3 , és nem kell saccolgatni.

Ha tudtok valakit ajánlati Vecsés környékén, megköszönném!

FLA Creative Commons License 2004.07.16 0 0 161
Az nem elég, ha lemondok a javadra mondjuk a teherhordó fal bontásának jogáról, amelyet kőkemény versenytárgyaláson nyertem meg 1200 Ft/m3 (természetesen sittelszállítással és takarítással együtt) díjazásért? :)))
Előzmény: NeomatiK (160)
NeomatiK Creative Commons License 2004.07.16 0 0 160
Kéretik a topiknyitó kasszájába a munkaadói és a munkavállalói oldalról 7,5% + 7,5%-ot közvetítési díjként befizetni! :-)
Előzmény: FLA (159)
FLA Creative Commons License 2004.07.16 0 0 159

Megnéztem alaposabban én is ezeket a díjakat. Féláron megbeszélhetjük? Hol is laksz? :)

Előzmény: fougamin (148)
FLA Creative Commons License 2004.07.16 0 0 158

Ezek jó tippek, csak nem tudom, pl. ki tudja azt a tervezés fázisánál, hogy pl. a fürdőszobában típusra milyen csempéi, padlólapjai lesznek, és hogy lehet azt milliméteres pontossággal megépíteni... síktalálkozások mm-re egyenesek, mennyezethez vízszintmérőt lehet igazítani, stb....

A többivel egyébként egyetértek és azokon ennél nagyságrendekkel nagyobb lóvé áll vagy bukik.

Előzmény: Centrum-Ölő (152)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.07.16 0 0 157
akár a feléért, úgyis van egy szabad hétvégém, ehhez pedig több nem kell:-)))
Előzmény: fougamin (156)
fougamin Creative Commons License 2004.07.15 0 0 156
Mennyiért? A leírtakért, vagy a feléért? :-))
Előzmény: viktor a takarító (155)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.07.15 0 0 155
ennyiért én is bontanék, közgadász létemre:-)))
Előzmény: fougamin (154)
fougamin Creative Commons License 2004.07.15 0 0 154

Köszönöm a megerősítést!

Elfelejtettem közölni, hogy az ajánlat természetesen számla nélküli netto díjra vonatkozott.

 

A számítógépes rendszergazdánktól (jó erőben levő fiatalember) időközben azt az -- egyébként komoly -- ajánlatot kaptam, hogy a bontási munkákat a leírt díjak feléért szívesen elvégezné.:-)))

Előzmény: NeomatiK (151)
progress Creative Commons License 2004.07.15 0 0 153

Lengyel gyártású és talán a RockWool hozza be. Sajnos nem emlékszem pontosan, és egészen július végéig nem vagyok otthon, hogy megnézzem. Ha irsz egy emailt, akkor majd megirom.

Előzmény: HHapci (150)
Centrum-Ölő Creative Commons License 2004.07.14 0 0 152
A 100 eFt/m2 elég jónak tűnik azzal amit progress leírt. Én 2 éve építettem 70 eFt/m2-ért, de az 30-as Ytong volt, munkadíjak és ömlesztett anyagok áfa nélkül stb. és azóta elszaladtak az árak. Amivel spórolhatsz 1. várd meg az anyagrendeléssel az őszi BNV-t, ott mindenféle engedményeket adnak, 2. árajánlatot minél több leinformálható mestertől és szállítótól kérjél, 3. már a tervezéskor gondolj a szabvány építőkocka elvre, amit nyugaton alkalmaznak:belmagasság egész téglára jöjjön ki, födémgerendák méretéhez igazítsd a szobák méretét, ha a fürdő méretét egész csempék+fugák+vakolatok távolságra tervezed, akkor olcsóbban burkolják mert nem kell vágni, vízvezetékek minél rövidebbek legyenek (konyha a fürdő mellett) stb. 4 figyelj a méltányolható szobaszámra és építési ktsg-re, hogy visszakapd az áfát és a szocpolt., ha többen vagytok a családban, esetleg oszd két lakásra a házat, mert akkor ezek duplán járnak (meg az szja kedvezmény is). Ha nincs még gyereked, akkor is vegyél fel a szocpolnak megfelelő hitelt ha egyébként nem kell, mert annak törlesztésére még felveheted később is a szocpolt, de másra már nem nagyon (hacsak nem építesz vagy veszel másik új lakást).
Előzmény: Belabacsi (143)
NeomatiK Creative Commons License 2004.07.14 0 0 151

Helló!

 

Nem kevés pénzt kérnek érte. Én is sokallom, nem is kicsit!

Egy ajtót kibontani nem lehet több 20 percnél, ahhoz képest 5ezer Ft, háááát....

Szerintem kérjél be még több árajánlatot, vagy ha te magad is meg tudod csinálni, akkor az lenne a legjobb.

Én megfogadtam, amit csak meg tudok csinálni, azt én magam fogom megcsinálni, különben a százezer forintok számolatlanul gyorsan eltűnnek.

 

Az egyik nagyon informatív honlapon van norma leírás is. http://www.balintker.hu/

Ebből nagyjából vissza tudod osztani, hogy milyen órabért jelent az adott munka, bár bontási munkálatok nem szerepelnek benne.

Előzmény: fougamin (148)
HHapci Creative Commons License 2004.07.14 0 0 150

Szia Progress!

 

Elárulhatnád hogy hol és milyen kőzetgyapotot vettél?

A régi ház témában tényleg nem érdemes régit felujítani , többe kerül mint újat építeni.

Üdv

Előzmény: progress (145)
FLA Creative Commons License 2004.07.14 0 0 149

A munkadíj attól is függ, hogy kell-e állványozni vagy sem.

A külső hőszig. lakása válogatja, de általában 20-40%-os gázszámla mínuszt jelenthet. Bizonyos polisztirol vastagság felett a hőszigetelési érték már csak degresszíven növekedik.

 

Előzmény: lexaa (146)
fougamin Creative Commons License 2004.07.14 0 0 148

Sziasztok!

 

Egy Budakörnyéki településen levő 3. emeleti lakás felújítására adott árajánlatban szereplő tételekre kérem véleményeteket. Én sokallom...és Ti?

 

MUNKADÍJAK ANYAG NÉLKÜL:

 

Válaszfal bontása sittlehordással az épület elötti konténerbe: 20 eFt/m3

 

Padló és csempebontás sittlehordással: 2 eFt/m2

 

Aljzatbetonkészítés az új burkolat alá: 2,5 eFt/m2 (ez inkább a meglevő felület javítását jelenti)

 

Ajtó bontás sittlehordással: 5 eFt/db

 

Ajtóbeállítás faljavítással: 8 eFt/db

 

Parkettabontás: 800 Ft/m2

 

Gipszkarton falkészítés: 2500 Ft/m2

 

 

 

 

 

 

kanadai bádog-os Creative Commons License 2004.07.10 0 0 147

Szia!

 

A hőszigetelés nem csak spórolás miatt kell!

A lakhatóság-konfortérzet sokkal többet ér a fűtésszámla csökkenésénél!

Nem penészednek a sarkok, megszűnnek a hőhidak stb.

Egy ismerősöm 7 cm-es nikecellt ragasztatott fel, ő tudja miért.

 

Előzmény: lexaa (146)
lexaa Creative Commons License 2004.07.08 0 0 146

Sziasztok,

én is épp most dilemmázok megéri-e az utólagos hőszigetelés a házunkra. Kértem árajánlatot 5 cm dryvit szigeteléssel + 2 cm-es keret az ablakok köré 200 nm-re 1 millára jött ki. Elég húzós, pláne hogy a felére számítottunk kb. Ebben benne van a színezés is. A munkadíj, amit tartalmaz 2500 Ft/nm. Szerintem ez az összeg min. 30-35 év alatt térülne meg és ki tudja milyenek leszenek az igények és lehetőségek már akár 10 év múlva.

 

progress Creative Commons License 2004.07.07 0 0 145
Még egy dolog. Tesóm építész, és építési cége van (sajnos nem ott ahol én lakom, hanem Győr környékén és Pesten vállal munkát, így nem tudtam vele csináltatni az egészet) és nagyon sokat segített az anyagbeszerzésben, amin rengeteget lehet spórolni. Egy példa. a külső hőszigeteléshez 700 forint/nm áron vettem vakolható kőzetgyapotot... Ennyiért én EPS-t sem tudtam venni. A kőzetgyapot kb. 40 százalékkal drágább.
progress Creative Commons License 2004.07.07 0 0 144

Sajnos egesz juliusban nem vagyok otthon es nincs nalam a fajl amiben irtam a dolgokat.

Amiert nem fizettem:

- alapozas munkadij (kalaka)

- fűtés és vizszerelés munkadíj )apósom csinálta szeretetből - ez kb 350e lett volna, mert kértem árajánlatot mástól

Sajnos fejből nem tudok többet mondani. Egyebkent a 100e mindenfele berendezes nelkul ertendő, tehát mondjuk a konyha ára, amit gépekkel együtt több mint 600e forintra becsülök, vagy a külső munkák, tereprendezés térburkolás, még erre ráfog jönni.

 

Előzmény: Belabacsi (143)
Belabacsi Creative Commons License 2004.07.07 0 0 143

Szia Progress,

 

meg tudnád osztani velem a költségvetésedet? a 100 e körüli ár tényleg nagyszerű... mi mindent csináltál magad? minden lépést külön brigáddal csináltattál, vagy egy céget kerestél meg?

Bélabácsi

Előzmény: progress (142)
progress Creative Commons License 2004.07.07 0 0 142

Mi most építkezünk és alig több mint 100e körül jön ki az új építésű 160nm házunk építési költsége. (38-as Porotherm fal, külső 5cm-es kőzetgyapot szigeteléssel, Bramac cserép, dupla garázs, 1,1W/nmK-s fa nyilászárókkal. Szóval régit felújítani tényleg csak végső esetben.

Belabacsi Creative Commons License 2004.07.06 0 0 141

Sziasztok,

 

köszönöm mindenkinek a segítséget.. Ezek alapján szinte úghy néz ki, hogy csak akkor éri ez meg, ha a ház adott (pl. nagyszülőké volt, vagy örökölt). Egyébként pedig tényleg célszerűbb újat építeni akkor. Sajnos, ahol én lakom (dunántúli megyeszékhely) iszonyatosan elszaladtak a használt házak árai, nem szégyenlenek 30-40 Mft-ot is elkérni egy 40-50 éves házért.. Ezek alapján, ha tud venni az ember telket ca. 12-13 körül, akkor egy kb 140 nm-es házat fel lehet építtetni 22-23 Mft-ból (garázzsal és extrákkal) is már talán, tehát ez jobban megéri így...

Mindenesetre köszönöm mégegyszer, megnyugtató válszok voltak...

 

Üdv

Bélabácsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!