Keresés

Részletes keresés

manta-z Creative Commons License 2021.10.28 -2 0 38460

Ez valami negatív kimenőimpedanciájú erősítő?

Előzmény: exhighand (38456)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.28 -5 0 38459

nem ;)

Előzmény: Mono SE (38458)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.28 -9 2 38458

a pi#ába, már -15...

 

mínuszt akarok én is, bunkók! ;Đ

Előzmény: Mono SE (38457)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.28 -8 0 38457

g.ci, honnan van neked 12 mínuszolód, wazze? a sárga irigység esz, rohaggy meg, nyomtam egyet én is ;PPp

Előzmény: btamas70 (38444)
exhighand Creative Commons License 2021.10.28 -5 1 38456

Jaj elfelejtettem a lényeget, hogy miért ide írtam:

- ez a kapcsolás részben áramgenerátorosan hajtja a hangszórókat, így az impedancia változással járó torzítások eltünnek, de sajnos a mebránon keletkezőket nem tudja kijavítani.

exhighand Creative Commons License 2021.10.28 -5 1 38455

Egy régi barátom is megépítette a hip-hop kapcsolást, sőt már el is ment a megrendelőnek. Azt mondta sokkal kevésbé tért el a hangja az igazán jótól, mint ahogyan én azt beharangoztam. Pedig teljesen újszerűen működik, nagyon bonyolult a kiszámítása az egyenleteknek. 

12 évvel ezelőtt tettem közzé és jó ha 20-an megépítették. Közben elszállt a világ és egészen jók lettek a kapcsoló üzeműek is. 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.27 -4 0 38454

Ok, ezen nem fogunk összeveszni :)

Előzmény: Mono SE (38453)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.27 -7 2 38453

Nem értek egyet, Creamen nőttem fel (még Pókát is hallottam anno Creamet jáccani Radiccsal;) Jack Bruce-nak a Warwick fretless korona volt a fejére! A 2005-ös koncertjükön krémesebbek voltak mint valaha, és ez Jacknek volt elsősorban köszönhető, meg a WW-bassnak...

 

Ez a régi sound se rossz persze, de az a feszesség és egyértelműség hiányzik még belőle, amit a Warwick hozzárakott a Creamhez:

 

>>> https://youtu.be/ejC1Zu4l8bI

 

 

Ami a WW basszfejeket és ládákat illeti, viszont teljesen egyetértek, ez az új ezer vattos szarjuk még a papíron lévő paramétereket sem teljesíti, se mélye, se bűze, fingnak is xar;Đ

 

Én minden gitárunkhoz spéci fejet építettem, a Warwick Thumbhoz pl a Tech21 kétcsatornás basszuselőfokot kombináltam egy EBS bass kompresszorral és a kimenetén egy limiter áramkör volt a gyeplő. A kettő közé volt "kifeszítve" a Thumb, átszólt az egész zenekaron, de végig megtartotta mélyben, középben a kiegyensúlyozottságát. Plusz volt rákötve egy 800 wattos USA végfok, hogy mindenki tudja a helyét a színpadon ;)

 

 

A Spectort viszont pont egy békebeli fullcsöves Warwick basszus preamppal táltosítottam meg, a gyönyörű középhangjait egy triódás sávszűrővel + csöves crunch fokozattal lehetett tologatni és felturbózni, mert azért tud ám a WW hangot csinálni, ha akar... De a csöves fokozatok után már semmi cicó, haddszójjon: 2x1200 watt digi PA végfok a belekbe;ĐĐĐĐ?

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38452)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.27 -5 0 38452

Hát, szerintem ez műfajfüggő, a Warwick lehet, hogy rogzenében jó, meg metálba' is, de már Jack Bruce is kilógott a mindenféle akusztikusabb zenékből vele.

Meg a Warwick erősítőknak valami borzasztóan idegesítő hangja van.

Előzmény: Mono SE (38451)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.27 -8 2 38451

"highend, hiszen van rajta kék led!"

 

Látszik, hogy ugatod a témát;Đ Pedig nincs sok különbség az audio és a hangszer highend között.

 

A kék ledes Sims pickup nem attól highend (amúgy egyáltalán nem az), hogy kék led van rajta, hiszen a kapcsolók állásától függően be-, illetve kikapcsolt bridge és neck pickupok dupla tekercseinek kontrollját jelentik a kékről piros, illetve zöld színre váltva, hogy el ne tévedjen a zenísz a rengeteg kombinációban...  Ez a fekete Spector egyébként nincs már meg, egy mindent jáccó zenész vette meg, hetet egy csapásra alapon;)

 

Ezen a képen viszont lényegesen komolyabb hangszerek vannak, balra egy sima Spector Euro, középen a ma szinte minden modern metalcore bandában kötelező Dingwall 'Nolly Getgood' signature, és a jobb szélen lévő Warwick Thumb Neck Thru 5, ez utóbbira írtam, hogy highend a maga nemében - és nem azért, mert megjelenésekor az induló ára három és félezer eurónál kezdődött

 

 

Ezen a Warwickon nemhogy kék led nincs, de a legszürkébb, dísz nélküli, péklapátra emlékeztető hangszer, annyira nincs rajta semmi, hogy szinte már ciki, egészen addig, míg kézbe nem fogod... Mert a kidolgozása, az anyaghasználat és az egész kivitelezés fílingje lehengerlően high-tech minőség! A hangjáról nem is beszélve.

 

Ha egy Thumbbal a kézben sétál fel a zenész beálláskor a színpadra, az összes hangász vigyázzba vágja magát, és tiszteleg! ;) Hihetetlenül kiegyenlített hangja van az összes húr és bund tekintetében, azt mondják a fanok, az egyetlen basszgittyó, amin a H-húr abszolút tisztán és teljes valóságában szólal meg, nem nyel le a test semmit...

 

Mint egy jó highend erősítő vagy hangfal, bármilyen zenén a maximumot nyújtja. Szinte "kontrollerként" használható az utána kötött effektek és erősítés minőségi kiszolgálására. A legvégletesebb műfajban dolgozó zenészek hasznáják a mai napig a népzenétől a legbrutálisabb metálig... Pl a klasszikus metálban a slappel vegyített agresszív csépelésre így:

 

>>> https://youtu.be/hXBmxCJED_M

 

 

...vagy a legfinomabb tappingre itt:

 

>>>  https://youtu.be/Uo3ZAN8jEyQ

 

 

Ugyanaz a hangszer és micsoda különbség! Kétféle kivitelben gyártották, a Bolt-On (BO) esetén csavarozva van a nyak a gitártestre, a drágább Neck-Thru (NT) esetén testen átmenőnyakas, azaz a nyak folytatódik a testen keresztül a húrlábakig, ha megpendíted, percekig szól... Jól megkülönböztethető hangja van egyébként a kétféle szerkezetnek. Mert a basszgitárban is a fa adja a hangot, nem a szerelékek, ahogy a hangfalaknál is a doboz szól, nem a hangszóró ;)))::

 

Most leellenőrizheted a füled, meghallod-e miben tér el a két hangzás:)))::::

 

>>> >>> >>> https://youtu.be/1J2ed9D3Vik

 

A képen bal szélen lévő Spectorról már szó esett, az a rendkívül mélyre menő belezős sound mellett hihetetlenül gazdag és sűrű középtartománnyal is rendelkezik, amit a nyak nagyon egyéni és bugyinedvesítő rezonanciája kísér... Ha ez a rezonancia még ki is van emelve a zenekari keverésnél, a Spector soundtól az összes nőnemű lény azonnal elélvez... bugyile, fel a színpadra!;ĐĐĐĐ

 

Ez a lenti Pantera nóta szeparált Spector bass-soundja - kapott is a gyártól hozzá egy Rex Brown signature modellt

 

>>> https://youtu.be/uQ8rg3S3vpI

 

 

 

Ennyit mára, a bass-mise véget ért, menjetek békével ;Đ

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (38449)
big-dewil Creative Commons License 2021.10.27 -3 3 38450

szerintem kinai gagyi.

Előzmény: tibtiborkaba_new (38449)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.10.27 -4 3 38449

Messziről látszik, hogy highend, hiszen van rajta kék led!

 

:D

Előzmény: Mono SE (38448)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.27 -7 1 38448

"mixeléskor úgyis kivágják belőle" - ja, faluhelyen;)

 

Hát nemtom, az én mixeimben alap, hogy teljes spektrumban szól a béz, nem egy cégnél referenciaként szólnak ezek a demók a mai napig.

A Spector meg különösen a szívem csücske, pedig volt néhány király hangszerünk... Pl. ez a Sims pukis fekete Spector mindent soundot tudott:

 

...aztán mégis az emg pukis maradt a mai napig;)

 

De volt fekete Spector Rex is a falon, itt van rácuppanva egy öthúros átmenőnyakas Warwick Thumb is - na ez viszont tényleg highend...

 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38447)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.26 -5 0 38447

metálba minek jó basszus, mixeléskor úgyis kivágják belőle? :) :) :) de most tényleg, lábdob is kb 1500-2000 hercen csattog, mint a pinponglabda, ezt sohasem értettem.

egyébként nem ismerem, de jól szól, az tény.

Előzmény: Mono SE (38445)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.26 -4 0 38446

atyaég :o

Előzmény: btamas70 (38444)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.26 -9 0 38445

egy spector bass sohasem random, kurrvára ott van a szeren minden rezdülése

 

>>> https://youtu.be/2-V8kYT1pvE

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38443)
btamas70 Creative Commons License 2021.10.26 -21 0 38444

Off. Erről jut eszembe, hogy a "lakáskultúra" népújságban éppen egy közönséges giccset emelnek a retró lakberendezés csúcsára:( Helyesírási hibával a címben, ahogy azt kell...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38443)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.26 -4 0 38443

Nem hallgatunk random hangokat, zenét hallgatunk, ok? Büntetésből ezt kell nézned 10 percig, pislogás nélkül:

 

 

(ma fotóztam, muhaha)

Előzmény: Mono SE (38442)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.25 -7 0 38442

"hallod a húr zörgését a bőgő nyakán?"

 

Nem hallod???!!! Nem hallod az átmenőnyakas, legyezőbundos új Spector nyakának a semmivelösszenemtéveszthető csörgését??

Azt írja valaki, úgy szól, mint egy véres zongora;))), kurrrvajó, az öreg Stuart Spector megcsinálta a legtrendibb tutit: reszkess, Dingwall!

 

>>> >>> >>> https://youtu.be/TOJ6sfVakOY

 

 

Cseréld le a hangfalad;ĐĐĐĐ

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38440)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.25 -3 1 38441

látom, csak a mínuszoló marha jár erre

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.25 -3 1 38440

Nem mértem még, de 1 hét után a tapasztalat (napi 5-6 órát mindenképpen szól)

- amikor meghoztam, volt egy orrossága az egésznek, kb 3-5 kHz között (de lehet, hogy 1.5-nél, passz)

- tere sem volt olyan hűde nagy

- elég keményen kellett hajtani (hangosan), hogy jó legyen

 

Ezek szépen múlnak, 1-2 nap után elmúlt az orrossága, gondolom megjött az alja, és így helyre billent a frekvenciamenet, tere még további egy vagy két további nap után lett, mostanra már kezd szépen szólni halkan is. Nagyon barátságos hangja van, nem feltétlenül a legrészletezőbb, de nincs az az érzésem, mint a B&W-nél (talán kevésbé) vagy az ugyanakkor hallgatott Cantonnál (ott nagyon), hogy minden apró kibaszott részletet meg akar mutatni, sőt, tolja az orrom alá, hogy nézd, ez a lábcin hogy szól, ááááá, és hallod a húr zörgését a bőgő nyakán? Cserében nem érzem azt, hogy hangfalat hallgatok, teljesen természetes, barátságos és nem fáradok tőle. A Canton nagyon érdekes állat, objektíve, a vizsgálható paraméterek mentén jobb volt, rendesen németesen meg volt csinálva, de nem véletlenül adtam el egy hasonló MB Quart hangfalat, mert kiborító bír lenni egy idő után. Érdekes módon jobban szereti az akusztikusabb zenét, amit én nem bánok, Tool-al meg hasonló dolgokkal kicsit buzis, túlfinomkodja. Nade, aki olyat hallgat, az vegyen Wilsont, jó hangos lo-fi :) Vagy Polkot.

 

Szóval valszeg nem véletlen lett WhatHifi győztes kétszer is, bár whathifit olvasni elég barbár szokás, tudom.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38439)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.19 -4 0 38439

 

Bejáratós, az hallatszik, de rembe van már most is. Majd mérek ;)

Előzmény: Mono SE (38384)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.13 -7 0 38438

Előzmény: tibtiborkaba_new (38433)
jwkllr Creative Commons License 2021.10.13 -3 0 38437

32

Előzmény: Mono SE (38430)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.13 -4 0 38436

Természetesen fogok mérni, bár az már most hallatszik (és látszik is itt: https://amcoustics.com/tools/amroc?l=480&w=400&h=270&r60=0.3 ), hogy hangfaltól függetlenül vannak helyek, ahol felgyűlik a basszus. 

Miért köveznek meg a mérésrt? :o 

 

Az első reflexiók rendben vannak, két fal telibe van polcozva, könyvekkel, ez eszi a basszus egy részét is. A padló fa, rajta szőnyeg, plafonról a hátam mögé reflektál, bár a Dali szélesebben sugároz, ott még lehetnek bajok. Ami szerintem bajt fog okozni, hogy a Dali hátrafele portolt, még a dugózáson is gondolkodtam, esetleg valami hangolt Helmholz rezonátor, a bass-reflex cső hangolásához (43 hz körül) igazítva.

 

Az egyébként látszik, most feliratkoztam pár Dalis fb csoportba, hogy ott vannak a milliós Opticonok, csempézett falú, üres szobában, nulla akusztikai kezeléssel, kizárt, hogy jól szóljon.

 

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.10.13 -3 1 38435

Szerintem sem jó ötlet a hangfal nékül próbálkozni, bár én a fülelés helyett kipróbálnám a mérést is, akkor is, ha ezért itt megköveznek...

Előzmény: quad (38434)
quad Creative Commons License 2021.10.13 -2 1 38434

Szerintem azért előbb hallgasd meg a hangfalat, és próbáld meg kifüleni, miből van sok, illetve kevés.  

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38432)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.10.13 -3 1 38433

Telepakoltam hanglemezekkel...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38432)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.13 -3 0 38432

még 2-3 nap, és jön a Dali :o

 

kérdés az advanced júzerekhez: milyen akusztikai módosításokat végeztek a hallgatószobán? mid-range absorber, bass-trap, first reflectionök irtása?

Előzmény: Mono SE (38389)
quad Creative Commons License 2021.10.11 -3 0 38431

Már Ford is megmondta, hogy legjobb autó az új autó. :-)

Előzmény: Mono SE (38430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!