Keresés

Részletes keresés

GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.28 0 0 434
Igen el van írva az újságban... 3.66*0.76 a méret.. a dobozon is ez van :)
Előzmény: W9000 (426)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 433
Hát az állandóan sikáltam, a mostani fóliás beton medencébenmeg még nem is láttam algát, hetente egyszer porszívó, meg vegyszer csekkolás, oszt jónapot!
Előzmény: weinmaker (432)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 432
Ne ijesztgessssss..... :(
Előzmény: PRAETORIANUS (431)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 431

Volt ilyen puhafalú 4,5-ösöm is, ha az egyszer bealgásodik , főleg az átlapolások alatt, az sose jön ki...:(

És sajnos mint ilyen állandó forrása az újabb algásodásnak.

Pedig az is nagy fogatóvak volt tisztítva.

PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 430

Hehe, az enyém is elromlott, van vagy 35 fokos a vizem....

Forgatóm már volt, és előre vásárolt, sokkal nagyobb mint kellett volno, most a rendes medencét forgatja.

Ergo nincs:)

Előzmény: CsomóBill (428)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 429
Ma este felavattuk a medencét. Mit mondjak állat jó volt! Este 6 körül lett tele, utánna elmentem teniszezni, aztán hazaérés után csobbanás. Fenomenális volt! A kislányomat alig lehetett kiszedni belőle, pedig már fázott is egy picit, a víz 26 fokos volt, ami így egyből felengedés után elég jó szerintem. Nem is szeretném, hogy sokkal melegebb legyen maximum 28-30. Holnap nyomok bele vegyszert, mert az még egy gramm sem volt benne. Tegnap este kezdtem felengedni és ma estig semmi zöldülést vagy egyéb rendellenességet nem tapasztaltam, mondjuk éjszakára letakarjuk.
Így hirteln ennyi, már csak az egyik fő kérdés maradt hátra, vajon tudom-e majd ilyen szép tisztán tartani? Jó csobbanást mindenkinek!
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.27 0 0 428

Üdv mindenkinek, esti fürdés megvolt, asszem elromlott valami a szolárfűtésemmel, mert túlfűti a vizet :-)

 

Víferi - hát 2 m alatt nem fogsz vízforgatós medencét kapni. A lehetőség az , hogy szerzel egy medencét, és veszel hozzá egy vízforgatót, és némi barkácsolással össze lehet hozni. De ez árban annyiba kerül, mintha vennél egy 2,44 vagy 3,6 medencét. Persze nekem van egy 1,5-1,8m  es felesleges medencém...

 

W9000 - Hát a strand az valóban komoly, 2 éve mentem el a palára a 2 gyerekkel, de nem néztem meg mennyi pénz van nálam. Volt vagy 4.500 Ft. A gyerek korát le kellet hazudnom, hogy tudjak bennt egy palcsintát venni nekik :-)

A mededencék között nincs akkora különbség, mint amennyire az árak szornak. Ez elsősorban áruházi politika. Némely medencét nem ajánlok, Fast set ok., Easy set ok, quick up nem ok., de a többi kb. egy szinten van.

 

Axióma - ilyen hígításban nincs jelentősége, de ha az téged megnyugtat, az algaölés közben ezek az anyagok is bomlanak, tehát szezon végén hagyd a vízet kezeletlenül 2-3 hétig, és ha bezöldül, már eresztheted is ki! :-)

 

Cserella - rájöttem magam is, ilyen munka lehetőséget csak akkor hagy ki valaki, ha hölgy!

 

BMW7er- tényleg jó ötleteket kaptál, nekem geotextília van alatta, de a fugák meglátszanak. Főleg ha nem porszívózom ki, a fránya kosz mindig oda ül.

A szomszéd azért nem az emeleti teraszra tette???

 

Praetorianus- vízforgató van hozzá, vagy azt felhasználtad a másikhoz?

 

 

 

 

NagyÁ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 427
Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok. 3,66x0,76 puhafalú.
1,5 hete állítottam fel, kombinált tablettát tettem bele+algaölő folyadékot, de algásodik a cucc rendesen. Minden szerre rá van írva hogy magas hőmérséklet esetén emelni kell az adagot. de mennyivel? Nekem most mivel egész nap süti a nap, olyan 38-40 fok körül van a vízhőmérséklet ami már-már kezd zavaró lenni ezért minden csobbanás előtt engedek bele egy kis hideget. Szóval a kérdés az hogy 35-38 fokos vízbe kb. hány %-kal kell növelni a klórt és az algaölőt? Ma vettem Klórtabletta minit és nyomattam egy sokkoló klórozást (10 tabletta+3 deci algaölő), remélem ez majd segít.
Várom a tapasztaltak véleményét.
W9000 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 426

Szia Gumi,

 

Én csak ilyent találtam a Baumaxban, biztosan 3,6-ost kaptál?

Szerdán jön a Metroba 15-ért takarófóliás.

Megmondom őszintén, a 44pénz magas a 4,5-ösért.

 

 

Előzmény: GuMiSZu (407)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 425
GuMi ez jó!vízzel tömörítsetek,jól locsoljátok be a területet
Lopeznek igaza van,földdel kell egyengetni,azután minimális homok
BMW7er van ahhoz a térkőhöz betonszegély is!1m-es darabok
Rakasd le,neked úgy tetszene :),biztos jó lesz az is!
Előzmény: GuMiSZu (419)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 424
valószínű pénteken vagy szombaton "lövöm szét" az anyagot, mindenképp megosztom majd a tapasztalatokat itt.
Előzmény: Droopy (417)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 423
jó, azt kihagytam, hogy szintezni nálunk is kellett, ez jelentett némi földmunkát, de utána már jöhetett a homok.
Előzmény: Törölt nick (416)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 422
Estére lassan tele lesz a medence végre, azért kb 15000 liter az csak sok :D.
Éjszakára bevegyszerezem, de előtte tutira csobbanok egyet!
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.27 0 0 421
Én hiába raktam alá homokot és hengereltem le, a medence lenyomta és ugyanúgy nincs szintben. Pedig pár napig jó volt. Most jön az ásó és majd a földdel szintezek.
Előzmény: GuMiSZu (419)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.27 0 0 420

A térkövet vedd körbe azzal az izével, amit pl Baumaxban árulnak kötegelt fa "cölöpök" kb. 30cm magasak. Kertbe szokták tenni elválasztónak és össze vannak drótozva. Lenyomod 15-20cm-t és az talán nem engedi szétcsúszni a köveket.

A medence a teraszon elég vad ötlet. 8tonna azért 8tonna, mégha statikus is. Ha eldurran, legalább lesz vízesés a szomszédban;)

Előzmény: Törölt nick (416)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.27 0 0 419

Most ajánlotta a munkatársam, hogy a földön szépen karikába kirakok egy agyásszegélyt azt simán lehet szintezni 3.66os medencéhez a karika 4.5m lesz ezt beszintezem deszkával, és tolok bele homokot...

 

szerintetek?

 

az asszony meg a homokba összel petumiát ültet, így látszik, hogy van valami szerepe, és nem csak a kirohadt fű van ott...  mielött rakom a homokot tolok rá kis gyomírtot..

 

 

Előzmény: Törölt nick (416)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 418

Sziasztok!

 

Eladnék egy ilyet:

 

5,4 méter átmérőjű, 1,2 mély, Laguna típus.

Egy szezont volt használva, nincs hozzá fólia (kb 50000, ha jól tudom, az Aqualing árulja)

Van még hozzá egy szkimmer is pluszban.

50 pénzt szeretnék érte.

Össze van készítve szállításra.

Droopy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 417

hosszútávra viszont a Kedvesem ma vett Actellic-et, ez állítólag szétpermetezve hatásos szúnyogok ellen is.

 

Erre egy het tavlatabol majd visszaternel?

Előzmény: _paha_ (379)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 416

mi nem sokat tököltünk ezzel:

 

Hát kérlek tavaly még én is így gondoltam. :-) De mivel kicsit lejt a telek, szintezni kellett. Képtelenség volt, sose volt egyenletes. A végén már be is durrant az agyam.

Mindenképp olyan megoldást tervezek, ahol a medence alatti rész stabil és vízszintben van, valamint akkor is is kinéz valahogy a terület, ha felszedem  a medencét. Évekig sima pancsolómedencénk volt, 3m-es. Minden ősszel csúnya látványt nyújtott alatta a "fű". 

Egyébként a szomszéd a teraszra állította a 3,66-ost. Szerintem merész. Ha kidurran, úszhat még a nappaliban is :-))

 

Előzmény: _paha_ (413)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 415
és minden évben ki lehet szintezni egy horolóval meg egy hengerrel :)
Előzmény: _paha_ (413)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 414
ezt én is írni akartam ,szerintem szétcsúszhat.
egyébként ~10m3 víznek súlya van ,pakolhatsz a térkőre bármit,a fugák úgyis fognak látszani
Előzmény: Törölt nick (412)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 413
mi nem sokat tököltünk ezzel: fólia, rá fél köbméter homok, rá még egy fólia és arra a medence. nem a legsimább az alja, de semmi gond nincs vele.
Előzmény: Törölt nick (412)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 412

Bömössiebzieger- Jó a térkő alá, bár a fugák át fognak látszani alatta. Mikor nincs medence, én is a kerti bútort tartom rajta, olyan békebeli metlahi féle járólap van alatta.

 

:-)

A térkő csak az alap lenne, tehát amikor a medence felállításra kerül, akkor megy még alá valami szivacsféle, + Geotextília is. Inkább attól tartok, hogy szétcsúsznak a kövek. Bár ha a szélső sorokat lebetonozom, akkor ez sem valószínű.

Előzmény: CsomóBill (386)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 411
A Bau.xos medence tényleg sokkal erősebbnek néz ki,jó,hogy azt vetted!
jó melózást,jó csobbanást!

paha,az asszonynak igaza volt,meglátod!
Előzmény: GuMiSZu (409)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 410
OFF csakazért,mert nem vagyok leszbi
Előzmény: CsomóBill (393)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.27 0 0 409
Köszi :) majd rendelek az asszonytól hideg sörtöt :)
Előzmény: szenyor Lopez (408)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.27 0 0 408

"tegnap megpróbáltuk felállítani, de rájöttünk, hogy a telek olyan ferde ... > ma egyenesítenem kell földdel...  :("

 

Egy jótanács: jól döngöld le! Különben a víz súlya fogja megtenni és nem lesz jó. Én most leengedem és ások pár centit alatta(fél ásónyom), hogy szintben legyen. Csak ne lenne ilyen baromi meleg az ásáshoz:)

Előzmény: GuMiSZu (407)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.27 0 0 407

A Baumaxban vettünk tegnap 3.66*0,76 os medvencét vízszűrős,takarófóliás

 

Az anyaga erős nem átlátszó, szöveterősítéses. 19Pénz. Igaz, hogy drágább, mint a Brico-Cora de ott nem lehet kapni, csak az újságban van, ill. az olyan anyagból van, mint a matracok átlátszó.. > sztem nem annyira strapabíró. Ahhoz nem jár takarófólia azt +ba meg kell venni 4Ft >> 13+4=17 az meg majdnem annyi mint a Baumaxos...

 

 

tegnap megpróbáltuk felállítani, de rájöttünk, hogy a telek olyan ferde ... > ma egyenesítenem kell földdel...  :(

 

 

Algaölö: A normális algaölő senkire nem káros csak az algákra. Se hal, se növényke se semmi a kerti tavunkba is szoktam néha rakni, de az ebihalak/aranyhalak/magasabb rendű növények fejlődgetnek nem pusztulnak...

 

Klór: nem a szerves anyaggal való találkozás miatt bolmik le, hanem a vízből ha oldott állapotban van akkor elpárolog...

 

Üdv Gumi...

Előzmény: W9000 (397)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 406
a szúnyogokat csak úgy lehet elviselni, ha az ember feje is a víz alatt van. de ha így halad a "törsfejlődés" (pl. most már 1 ütés általában nem elég 1 szúnyognak), pár év múlva a víz alatt is csípnek majd.
Előzmény: gromer (402)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 405
Jajj, majd el felejtettem, hogy aki most akar vásárolni medencét az nagyon nézze meg azt is, hogy hol mennyi garanciát vállalnak rá. Én először a praktik*r-ben akartam megvenni, de amellett, hogy drágább volt párezerrel csak 6 hónap gart adtak volna szemben a co*a 2-3 éves garanciájával.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!