Keresés

Részletes keresés

running wild 42 Creative Commons License 2018.07.10 0 0 4769

Bármit kérdezhetsz, nem titkos infók ezek. A teljes történetemet nem írom le, mert nagyon hosszú lenne. Én tudatlanságból hirtelen letettem az összes nyugtatót. 2-3 nap múlva kezdtem egyre rosszabbul érezni magamat, és ez 15-16 hónapig el is tartott. Úgy indítottam, hogy 6 napig nem aludtam egy percet se, és később is többször voltam ébren 4-5 napokig. Szorongtam, pánikoltam, nem bírtam egyhelyben maradni. Szédültem, hánytam, hallucináltam, stb. Nem hogy dolgozni nem tudtam, de még menni se. 3 hónapig az ágyból nem tudtam kimászni, max WC-re. Később tudtam egy kicsit sétálni, biciklizni, de a szorongás, depresszió, stb az folyamatosan velem volt. 

Előzmény: Kaur (4768)
Kaur Creative Commons License 2018.07.09 0 0 4768

Szia. Igen,olvastam. Köszönöm a választ. Azt tudom,hogy idő,de hátha van valakinek más tapasztalata. Nulla az energia szintem,mert 24 órában érzem,és így nagyon nehéz pl. a munkámra (is) koncentrálni. 

Megkérdezhetem,hogy konkrétan mi történt veled az abbahagyás utáni napokban?

Te tudsz így dolgozni,sportolni?

Előzmény: running wild 42 (4766)
running wild 42 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 4767

Köszönöm szépen a jókívánságokat! A szívemben kicserélték az ereket, ami nagy menet volt. Ha felerősödök, és megnyugszok, akkor el fogom tudni hagyni a nyugtatókat. Tudom, mivel már 2x megcsináltam.

Előzmény: Törölt nick (4762)
running wild 42 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 4766

Szia! Hopp, én pont így jártam, olvasd vissza a kommentjeimet. Ezek elhúzódó elvonási tünetek, elméletileg el fognak múlni, de azt senki nem tudja, hogy mikor. Nekem 2 éve zsibbad az egész jobb combom. Ezzel már nem foglalkozok. Ami rosszabb volt, az az égő fájdalom a lábfejeimben. Ezt neuropátiás fájdalomnak nevezik, és az idegek csinálják, amiket roncsoltak a benzodiazepinek. Slusszpoén, hogy amikor vissza kellett vennem a nyugtatókat, a zsibbadás akkor sem múlt el.

Előzmény: Kaur (4765)
Kaur Creative Commons License 2018.07.09 0 0 4765

Sziasztok.Több mint 2 éve abbahagytam a xanax-ot egyik napról a másikra.( Kb 8-10 év után, napi 3-5 gramm). Azóta nem szűnő "fájdalmaim" vannak (Zsibbadás,-kéz-láb,szúró,-égő érzés és izomhúzódás. Akinek esetleg voltak hasonló tűntei,hogyan jutott tovább? Köszönöm,ha megosszátok velem. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.09 0 0 4764

Magyarul ez a fórum a legjobb. Ha tudsz angolul, és beütöd a Facebook keresőbe a benzo szót, bejön jó pár csoport, ahol olyanok tagok, akik éppen le akarnak jönni valamilyen nyugtatóról. Vannak sokan, akik alprazolamról...Ott fel teheted a kérdéseidet, és sok mindenkitől kapsz választ. Jó csoportok, nekem sokat segítenek.

Előzmény: balu288 (4763)
balu288 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 4763

Sziasztok! Kb 4 éve szedek Xanaxot. Szorongásos tünetekre. Napi 0,75- 1 mg  körül kezdtem, ami lement napi 0,5 -re, de fél éve újra emelnem kellett mert pánikrohamok jöttek rám. Most napi 1-1,25 mg-ot szedek. Nem tudom ez mennyire számít soknak, de innen nem akarom már emelni. Nem tudom hogy ez mennyiben a xanax tolerancia, függőség jele, mert például ha délután 3 kor beveszem, utána minden tünet nélkül elvagyok másnap reggelig is sokszor (pedig nem ratardot szedek, hanem "simát", aminek 15-18 óra eltelte után már elméletileg rég elmegy a hatása.)

A kérdésem igazából az lenne, hogy van-e valami társaság, emberek akikkel tudok erről beszélgetni, akár élőben is (ez lenne a legjobb) mert az hiányzik, hogy nincs akivel úgy tudok erről beszélgetni, hogy érti a helyzetemet, mert ö is benne van és hasonlóak a problémái. Tudtok ilyenről? Köszi

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.09 0 1 4762

Nagyon sajnálom! Kívánok Neked mielőbbi teljes gyógyulást!!!!  Biztosan, nehéz lehet, azt el tudom képzelni, ezek nem kis eü problémák, de örülök, hogy már javult az állapotod, az jó jel!

Előzmény: running wild 42 (4761)
running wild 42 Creative Commons License 2018.07.08 0 1 4761

Szia! Jól értesz. Volt 2 infarktusom, meg egy nyitott szívműtétem. Az még hagyján, hogy kis híján ott maradtam, de borzalmas traumát okozott ez az egész. Szövődmények léptek fel, stb. A pulzusom is magas volt, és úgy általában véve is teljes pánikban voltam. Azt mondták az orvosok, hogy ha van olyan időszak, amikor nem szabad elhagyni/csökkenteni a nyugtatót, akkor ez az. Még kb 2-3 hónap, hogy teljesen felerősödjek, és akkor újra elkezdem csökkengetni. Lényegében elölről kell kezdenem, mert 3x 0.5 rivotrilt szedek, de legalább már tudom, hogy mire számítsak.

Előzmény: Törölt nick (4760)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.07 0 1 4760

Running wild, abbahagytad a csökkentéseket? Jól értelek?

Előzmény: running wild 42 (4759)
running wild 42 Creative Commons License 2018.07.07 0 1 4759

Látom, hogy sokan szeretnék letenni a nyugtatókat. Mindenki lassan csökkentve hagyja el! Senkinek nem ajánlom a hirtelen letevést. Én hirtelen tettem le, és még 15 hónap múlva is sok tünetem volt. A több mint 1 év alatt  a nulláról csak kb 50%-ra gyógyultam. Mivel nem volt sem kedvem, sem időm még egy évet szenvedni, és beteg is lettem, vissza kellett venni a nyugtatót. De ha felépülök, a csökkentgetős módszerrel ismét le fogom tenni.

Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 0 4758

A legtöbben tolerancia miatt hagyják abba a gyógyszer szedését, mert az sok kínt okoz! Nekem is szinte elviselhetetlen volt, nagyon szenvedtem tőle januárban és februárban! Én a frontint tavaly nov.-nen kezdtem el szedni, már 2 hét után már nagyon rosszul voltam tőle, nem jelentett semmit, remegtem, mint a nyárfalevél, nem tudtam aludni....stb... Az orvos azt mondta, hogy az a baj, hogy keveset szedek, emeljek a dózison. Megemeltem, 2 hónap múlva újra rosszul voltam, megint toleranciában voltam vele....Van aki 20-30 év év szedés után éli át ugyanezt, csak mindenki más és más tünetekkel. A facebookos benzos csoportokban vannak olyanok, aki 60-70 évesen kezdték el a kialakult tolerancia miatt csökkenteni a gyógyszerüket. Addig semmi bajuk nem volt vele...Vagy van akiknek volt, de nem tudatosult benne, hogy a panaszai hátterében nem önálló betegségek vannak, amiket az orvosok mégis önálló betegségként diagnosztizáltak, hanem a tolerancia tünetei, tehát gyógyszermellékhatás....Aztán az ilyen emberek sok esetben miután leteszik a gyógyszert, és 1-2 év múlva regenerálódik a szervezetük a benzó okozta károsodásokból, és sokan megszabadulnak ezektől az egyéb betegségektől is...

Előzmény: János55 (4757)
János55 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 4757

Szinte minden hsz-ben a gyógyszer elhagyásról van szó. Mindenkinél tolerancia miatt? Mennyi szedési idő után alakul ez ki? Gondolom egyénfüggő is.

Előzmény: Törölt nick (4756)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.03 0 0 4756

Carannal egyet értek, én is negyedekkel csökkentek. Csak annyit szeretnék javasolni, hogy az első csökkentés után feltétlenül várjál 2 hetet. Én egy csökkentés után 1 héttel el kezdek jobban lenni, de 2 hét körül van egy újabb időszak, amikor megint rosszabbul érzem magam. Ha neked nincs ilyen, lehet a köv. csökkentéseket hetente végezni. De a többség a Facebookos benzo csoportokban nem csökkent 2 hétnél hamarabb. Jobb lassabban, de biztosan előre haladni, hogy ne kellejen egy esetleges váratlan rosszullét miatt - egyeseknél előfordul - a dózist visszaemelni, mert az meg toleranciát okozhat, azt pedig jobb elkerülni, mert megnehezíti a letételt.

Előzmény: János55 (4755)
János55 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 4755

Igen, 0,5. Köszönöm a javaslatokat. A lényeg azt hiszem az, hogy egyre nagyobb adag kell majd, de az sem használ már. Ezért el sem kellene kezdeni. De hát azért kezdjük el, mert szükségünk van rá. Az elvonás kemény következményei mellé visszajön az alapprobléma is. Ördögi kör.

Előzmény: Törölt nick (4754)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.01 0 0 4754

A legegyszerűbb az lenne, ha feliratsz 0.25-öst. Elnegyedeled a tablettát. 1-2 hétig szedsz egy 0.25+3/4 0.25-öt (ez kb. 10%-os csökkentés). Aztán 1-2 hétig szedsz egy 0.25+2/4 0.25-öt. És igy tovább. Pár forgolódós éjszakád igy is lesz, de olyanok vannak teljesen egészséges, gyógyszert sosem szedő embereknél is.

Előzmény: János55 (4751)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.01 0 0 4753

Szia,

 

A 20 év sok, de a napi 0.5 mennyiség kevés (a szakértők szerint inkább baj a nagyobb mennyiség, mint a szedési idő). Kezdj el 10%-ot elhagyni belőle (farigcsáld, tördeld, irass fel 0.25-öst), azt szedd 1-2 hétig, majd újabb 10%-al kevesebb 1-2 hétig és igy tovább.

 

És nem kell felülni a rémtörténeteknek, ennyit minden további nélkül el tudsz hagyni (ez kb. 2 pohár sörnek megfelelő nyugtató).

Előzmény: János55 (4751)
Shatzi Creative Commons License 2018.07.01 0 0 4752

Jól írtad a 0.05 xanax szedést?Ez nem 0.5 akart lenni?nem mindegy!Az elhagyás okairól mindenki maga dönt,a barátnőm eldöntötte,hogy nem szedi többet,mert gyógyszertolenciába került.Én személy szerint( frontin) ugyanezt tapasztaltam,hiába szedtem egyre nagyobb adagot,mégse hatott már,mert hozzászokott a szervezetem. Kb így tudnám leírni a tüneteket a tartós szedésre.Rosszul érezzük magunkat,de akkoriban fel sem tűnik,hogy miért.Ha orvoshoz megyünk tovább emelik a dózist,ha már elérte az ember a maximális adagot és még mindig rosszul van,jönnek a kedélyjavítók.Velem kb ordított a háziorvos,mikor megkaptam az életem első kedélyjavítójãt és éjszakai ügyeletre kellett menni,mert 160 lett a vérnyomásom,hányinger,borzasztó belső érzések jöttek (hajnali 3kor erre keltem.)És mindennek ellenére,hogy majdnem elpatkoltam azt mondta, szedjem tovább,mert x nap mire jól leszek.Akkor döntöttem el,hogy ezt most  befejeztem!Nem elég a frontin,adnak még további "rosszullét elleni" gyógyszert.Az meg se fordult a fejében,hogy talán az évek alatt pont ez okozza a problémát.Februárban kezdtem a frontin elhagyást,még tart ..Személy szerint én ezt tudom mondani,de minden ember más!Hogy Rékanak is válaszoljak,a barátnőm 1.5hónapig nem tudott dolgozni a hirtelen elhagyástól,(rivotril)és elhúzódó tünetei lettek.

Előzmény: János55 (4751)
János55 Creative Commons License 2018.07.01 0 0 4751

Szia! Nemrég olvasgatom a fórumot, én is szedek esténként - nem minden nap - egy 0,05 xanaxot elalváshoz.

Visszaolvastam sok hozzászólást az elhagyásról, de arról keveset látok, hogy milyen tünetek vannak a tartós - akár húsz éves szedésnek. A barátnődnél mik voltak az elhagyás okai?

 

Előzmény: Shatzi (4750)
Shatzi Creative Commons License 2018.06.30 0 0 4750

Szia sneeblejack!

A barátnőm azonnal ehagyta a rivotrilt 20év szedés, napi max 2szemet szedett,de volt ,hogy csak este 1.Az elvonási tünetei 4hétig kegyetlenek voltak.Ezt nem ajánlanám én se,csak a fokozatos lerakást.Az idegrendszernek kell idő mire átáll,nem szabad hirtelen besokkolni a szervezetet ha évekig szedted.

Előzmény: sneeblejack (4748)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.29 0 0 4749

Szia Sneeblejack! Ezt Shatzitól kellene megkérdezned, hiszen én nem ismert személyesen sem őt, sem a barátnőjét! De azért az ilyen elhagyást nem ajánlanám! Nagyon sokan megszenvednek vele, és még nagyobb dózison kötnek ki, mint előtte voltak, ha a gyógyszerre való visszamenetel mellett döntenek. Márpedig a legtöbben ezt teszik. Kevés ember tudja így azonnal letenni a gyógyszert véglegesen!

Előzmény: sneeblejack (4748)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.29 0 0 4748

szia reka65 ! Ha publikus,megkérdezhetem hogy Shatzi barátnőjének hogy sikerült egyből elhagynia  a Rivotrilt ?? Mi volt a napi dózis amit szedett ?  Szerintem is nagyon brutál lehetett,de érdekelne hogy semmi elvonási tünete nincs ??

Előzmény: Törölt nick (4747)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.28 0 0 4747

Szia Shatzi! Nem semmi, hogy a barátnőd egyből elhagyta a rivotrilt! Az brutális lehetett! Mennyi idő múlva tudott visszamenni dolgozni? Az biztos, hogy a hirtelen elhagyást sehol nem ajánlják - túl nagy sokk a szervezetnek - , és nagy valószínűséggel emiatt vannak még ma is tünetei. De akkor is nagy dolog, hogy neki ez így ment, és hogy sokkal jobban van! Mindig reményt ad, ha ilyen pozitív történeteket hallok... Örülök, hogy te is szépen haladsz! :) Mivel én már átéltem egy gyors elhagyást, és számomra kezelhetetlen volt, ezért nem könnyű nem félnem tőle...De a félelemeim nem állítanak meg a csökkentésben... :) Én inkább lassabban haladok, próbálok biztosra menni, a legutóbbi kudarcom óta. Bár akkor nekem több tényező is közre játszott, hogy igen mélyre kerültem, mert már akkor is volt gasztritiszem és GERD-em, ami miatt nagyon nehezen kaptam levegőt, és a hirtelen elhagyástól annyira drasztikussá váltak a panaszaim, hogy emiatt sem tudtam aludni hetekig. Valahogy akkor minden olyan rosszul sült el. Remélem, hogy ezúttal máshogy lesz... :) Majd feltétlen számolj be róla, ha a leraktad, a lerakás után milyen tapasztalataid voltak! Sok sikert kívánok hozzá!!!!

Előzmény: Shatzi (4746)
Shatzi Creative Commons License 2018.06.27 0 0 4746

Szia Réka!a barátnőm rivotrilt szedett tinikora óta+kedélyjavító,mert pánikbeteg volt.Ő egyből elhagyta és azt mondta,hogy 4-5 hét múlva lett jobban(ekkor nem tudott dolgozni) az elvonási tünetektől,de viszont a kedvetlenség,depi megvannak nála,a remegések ha ideges,néha a gyomorgondok.Lehetséges,hogy a hirtelen elhagyástól.Pedig már vagy 2 éve nem szedi.Nálam is történt csökkentés megint,a nappali adagom jelentéktelen.Elmúlt a wc-re járkálás szerencsére,de a gyomorideg hányinger formájában azért kitartó.Hízni nem sikerül egy dekát sem:( Olvastam én is amit írsz,a gyógyszermentes időszakról,viszont nem szabad,hogy féljünk tőle..Biztos lesznek elvonási tünetegyüttesek,mint ahogy most is vannak és idővel ezek is alábbhagynak.Ennek el kell múlnia egyszer.Valaki írta a stresszdoktoron,hogy elmúlt, x hónap után gyors javulás jött,viszont visszamaradt a kedvetlenség,örömtelenség,érzésmentesség.Ez nálam is van,pedig még nem tettem le véglegesen.Abba a csapdába nem akarnék belekerülni,hogy emeljem ezért vagy a tünetek miatt,így is rengeteg kitartás van benne.Legutóbb megpróbáltam a puliszkát  enni,reggel- este,jó gyomoridegre .Nálam is jót tett ,lement az a rossz,pillangóérzés a gyomromba.Ízre nem nyerte el tetszésemet,viszont használt.

Előzmény: Törölt nick (4741)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.26 0 0 4745

Ha dolgozol, és nagyon tartaszt tőle, lehet, hogy célszerű lenne 5%-os csökkentéssel kezdened!

Előzmény: sneeblejack (4744)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.26 0 0 4744

Nekem is nagyon gyorsnak tűnt ez a leszokási ütemezés ! 😮 De az illető meg is erősítette,hogy nem fogom nagyon kellemetlenül megélni.. Annyit azért irt,hogy ha elkezdem az általa ajánlott ütemben,akkor másnap reggelre még 0.5mg hatóanyag marad bennem. Ez még kitart szerinte de.11h-ig,utána kezdi követelni az agy az anyagot !!  Csak azt nem írta hogy ezt követően mi fog történni ?! Én napközben dolgozom,ez szerintem egy orosz rulett..  Még jó hogy nem vágtam bele -:)) Running wild 42. leírását fogom követni,bár alapból az elvonástól nagyon tartok.. Annyi véle tapasztalatot olvas az ember,némelyik nagyon ilyesztő !!

Előzmény: Törölt nick (4743)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.26 0 0 4743

Én nem ismerem a Rivotrilt olyan szempontból, hogy hány mg-os, hogyan lehet felezni, negyedelni. De running wild 42, a 4709-es hozzászólásában nagyon egyszerűen, és érthetően leírta, hogy hogyan lehet ezt csökkenteni. Ő is ezt teszi. Csak ide másolom a javaslatát, mert szerintem ez így követendő minta. Én is hasonlóan csökkentem a frontint, kb 10%-ot 2-3 hetente. Most már inkább 3 hetente, ahogy csökken az adagom... A legutolsó bejegyzésedben leírt tempó borzalmasan gyors! Azzal nagyon kevés ember szervezete lennek képes megbirkózni!

 

Tehát running wild javasalta:

 

"Tehát: tegnap bevettél összesen 2 mg Rivotrilt. Ma levágsz belőle 0.2 mg-ot. Ha több kisebb tablettád van, akkor elhagysz belőlük 0.2 mg-nak megfelelő mennyiséget, ha 1 db 2 mg-os tablettád van, akkor levágod késsel a 10%-át, és ezt minden nap megteszed. 2-3 hétig szeded az 1.8 mg nyugtatót, aztán megint levágsz belőle 10%-ot. Az újabb csökkentett adagot is 3 hétig szeded, aztán megint vágsz. 6-8 hónap után eljutsz odáig, hogy már csak egy kis morzsa van, ami 0.2 mg. Azt még szeded 2-3 hétig, majd elhagyod. És ezzel letetted a nyugtatót."

Előzmény: sneeblejack (4742)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.25 0 0 4742

Szerinted ez az elvonási ütem,nem gyors egy kissé : Rivotril 2mg/este.  Első este 1.5mg,és ezt az adagot 1 hétig. Utána 1mg szintén 1 hétig..  Ezután 0.5mg-ot 1 hétig kell szedni. A 3.hét után 0.25mg- ot 1 hétig !!   Ezt követően szer mentes az ember fia !!  Csak aki ezt nekem ilyen tempóban ajánlotta,azt felejtette el leírni hogy az 1 hónap alatt mit kell átélni !   Szerinted ez így helyes ??

Előzmény: Törölt nick (4741)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.25 0 0 4741

Hogy vagy Shatzi? Én a múlt héten csökkentettem megint. Most már 3 hetente fogok. Ez így elég elfogadható, habár a gyomrom az nagyon rossz, és ez csak fokozódik, valamint aludni is egyre nehezebben alszom. De még így is elfogadható volt eddig az állapotom, tudok dolgozni, helyt tudok állni minden területen. Nekem az a legnagyobb félelmem, hogy ha teljesen abbahagyom a gyógyszer szedését, akkor az akut fázisba belekerülve mit kell átélnem. Nagyon sokan vannak, akik az elhagyás után munkaképtelenné válnak hónapokra, és nagyon sok szenvedésen mennek keresztül - fizikális és mentális kínokon egyaránt - mire aztán hosszú hónapok, van aki 2-3 év alatt - végül meggyógyul, mert az agy nagyon lassan javítja ki a gyógyszer okozta sérüléseket. De persze van olyan is, aki egyáltalán nem él át akut fázist. Én már egyszer hirtelen leraktam a medazepant, és borzalmasan éreztem magam utána...tehát valószínű, hogy részem lesz akut fázisban...Te erről hallottál valamit? A barátnőd tudott dolgozni, miután abbahagyta a gyógyszer szedését?

Előzmény: Shatzi (4740)
Shatzi Creative Commons License 2018.06.24 0 0 4740

Aki leszokott és túl van rajta,könnyebben veszi már az akadályokat.Szermentesen valóban jobb,másképp látja az ember a dolgokat,mintha eddig valami ködfátyol lett volna elhúzva.A leszokás nem könnyű folyamat,de ha valaki elhatározza akkor kellő erővel,kitartással meg lehet csinálni.Én is  a saját bőrömön megtapasztalt dolgokat tudom leírni.

Előzmény: sneeblejack (4739)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!