Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.29 0 0 59
Lányok !

hátha valakit érdekel:

A Balogh Zsuzsánál nagyon izgalmas, szép kiegészítő fonalak ( zsenilia és egyéb rojtos zsinór-szerűségek ) vannak, amivel díszíteni lehet a quilteket, pl. a 43-as talp segítségével….

Csodálatos színekben...

Kipróbálta már valaki ezt a talpat?

Sue

Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.26 0 0 58

Köszi!

Előzmény: katafa (57)
katafa Creative Commons License 2006.11.26 0 0 57
Nincs, de majd szólok, ha megjön. Sue-nak is kell egy.
Előzmény: Zsuzsuci (56)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.26 0 0 56

Katafa!

Nincs még hír a fekete pöckű bobbinról?Egyáltalán, mikorra ígérték?Rá lennék kattanva.

Előzmény: katafa (49)
36évi Creative Commons License 2006.11.23 0 0 55
Asszem a mornálissal viszem az elgépelős fődíjat. :)))
Előzmény: 36évi (54)
36évi Creative Commons License 2006.11.23 0 0 54
Drága vagy! Errefelé kutakodtam, de mivel tényleg nincs egy mornális kép se a honlapon, csak találgattam, hogy ez tényleg egy lap, amit a gépkarra kéne tenni. És mekkorák lehetnek ezek a lapok vajh? Aztán meg kompatibilisek Hajnikához is?
Előzmény: katafa (53)
katafa Creative Commons License 2006.11.23 0 0 53

"Pat LaPierre elküldte az új és továbbfejlesztett Slidert, ami Supreme Slider névre hallgat. Két rétegű: felül a korábbi tapadásmentes felület, amelyen könnyen, már ujjhegy érintésre is csúszik a quilt, alul pedig egy új öntapadós réteg, tehát nem kell ragasztószalaggal a gépágyhoz, asztalhoz stb. rögzíteni. Nemrégiben kipróbáltam a mi erősen nyirkos klímánkban, egy olyan hátlappal, ami az istennek se akart csúszni, és nagyon bevált. Levettem és nem maradt semmi nyom a gépen, tehát mindenféle szabad gépi munkához tudom ajánlani. Az új változatnak nagyobb téglalap alakú nyílása van a tű számára, így szabad cikkcakkozáshoz is használható." Ja, és a honlap cím, de azon egy tisztességes kép sincsen.

Előzmény: katafa (51)
36évi Creative Commons License 2006.11.23 0 0 52
Idlikém!

Valami kis hevenyészett, zanzásított lényeget adnál erről? Mert én csak találgatok itt zavaromban...
Előzmény: katafa (51)
katafa Creative Commons License 2006.11.23 0 0 51

Igen, a Diane Gaudinsky szokta "reklámozni" - mindjárt megkeresem a linket.

The new Slider is here!! Pat LaPierre sent me a new and improved Slider, called Supreme Slider. It's made of two layers, the same non-stick surface so your quilt moves easily with just your fingertips pressing on it, and a new self-stick layer on the bottom so no tape is needed to attach it to your machine's bed or shelf or surround. I tried it out recently in our very humid weather with some recalcitrant backing that would not move smoothly, and it works wonderfully. I removed it and there was no residue on my machine, so I highly recommend it for all free motion work. It also has a newer, larger rectangular shaped opening for the needle so you can free motiion zig zag with it as well. Check it out at www.freemotionslider.com

Előzmény: sunbonnetsue (50)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.23 0 0 50

Katafa
Free Motion Slider- Teflon Sheet for Machine sewing- láttál te már ilyent? ez hogy működik?

Sue

katafa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 49

Igen, van spéci bobbin vastag szálhoz. A kezemben még nem volt, de ugye az lehet az előnye, hogy nem kell a csavarral szórakozni, amit különben egyik varrógép se szeret, mert elkopik a menete.

A link rossz volt: www.equilter.com - írd be "water soluble thread" és "fusible basting thread".

Előzmény: Zsuzsuci (48)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.22 0 0 48

Halihó!

Kíváncsi leszek a kimosható cérnás akcióra!

Azon spekuláltam, hogy bár elég barbár megoldás, de lehet hogy kipróbálom monofil cérnával helyettesíteni. Az nagyon jól kihúzható.

Nekem is be kéne szereznem egy másik bobint.Azt mondod, katafa, hogy direkt ilyen vastagabb alsó szálakhoz van spéci bobin? Nekem ugyan a vastag alsószállal úgy is ment a dolog, hogy a kis pöcök nélkül, csak a lyukacskán átfűztem a fonalat.

Köszi a linket, de nem tudtam megnézni, minden próbálkozásra hibát jelez.

Pá:Zsuzsa

Előzmény: katafa (43)
katafa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 47
Rendben.
Előzmény: sunbonnetsue (46)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.22 0 0 46

Katafa,

érdekelne a dolog engem is, szólnál majd?

köszi

Sue

Előzmény: katafa (45)
katafa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 45

Azt még nem tudom - merthogy elfelejtettem írni, hogy még nem jött meg. Felírták a számom, és állítólag a héten. Remélem, nem kapok szívgörcsöt.

Ildi

Előzmény: sunbonnetsue (44)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.22 0 0 44

Katafa,

és mennyiért adják?

Sue

Előzmény: katafa (43)
katafa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 43

Ennek elkerülése érdekében rendeltem én kb. 2 hete a Varrógépcentrumban fekete-pöckös bobbint, ami direkt vastag alsó szálhoz való. A pasinak annyira megtetszett a gondolat, hogy tudom, hogy négyet rendelt. Mehettek a többiért:::

Ja, a kimosós cérna is az www.equiltertől jött ::))

Előzmény: sunbonnetsue (42)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.22 0 0 42

Zsuzsuci,

Ennek elkerülésére az okosok azt javasolják( persze ott ez nem tétel) hogy ehhez a technikához vegyen a felhasználó egy másik bobint. Így nem kell állandóan állítgani, sőt!!!

Arra is gondoltak, hogy hátha nem tudod a sok bobin közül melyik-melyik, más színű az a kis vacak rajta, amit ki kell nyitni, mikor kiveszed....

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (41)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.21 0 0 41

Köszönöm a válaszokat, Lányok!

Kezdek világosabban látni.Nekem a trapuntohoz a kimosható kellene, erről olvastam is több helyen.Itthon vetted katafa?

A hét végén próbáltam a bobbinhimzést, akkor fűztem be az alsó szálat abba a kis lukba, én úgy tudtam, azt úgy kell csinálni.

Sima himzéshez eszembe se jutott, de most meg fogom figyelni.

Viszont amikor ezt a bobbinhimzést csináltam, annyira sikerült kilazítanom azt a kis cérnaleszurító pöcköt, hogy varrás közben szétesett.

Nagyon megijedtem, de aztán kis segítséggel sikerült visszarakni, csak a csavart volt nehéz megtalálni.

Azért írtam le, hogy ha esetleg hasonló történne veletek, ne majrézzatok annyira mint én

.Üdv:Zsuzsa

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.21 0 0 40

Katafa,

Szerintem igen nagy a különbség!

Ha befűzöd az alsószálnak ( normális beállításoknál) soha nem szabad feljönnie az anyag színére. Ha nem fűzöd be, ugye a két szál( alsó-felső) valahol féluton találkozik, de előfordulhat , hogy kicsit kilátszik a színén.

Az Auroránál használt beépített gépi díszítőöltéseknél  mindig így varrom, ill. a hímzéseknél is.

Javaslom, kicsit próbálgassad egy darab anyagon, van értelme.....:c)))

Sue

Előzmény: katafa (39)
katafa Creative Commons License 2006.11.21 0 0 39

Na, most nekem van kérdésem.

A yahoos levelezőlistáról letölthető 150 oldalas "munkafüzetben" az van, hogy applikálásnál a sűrű cikkcakknál az alsó szálat fűzzük bele a bobbin "nyelén" levő kis lyukba. Én ezt most megcsináltam, de semmi különbséget nem látok. Ti???

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.21 0 0 38

Zsuzsuci,

na, nekem meg a másik fajta van. A bevasalhatós. Nagyon cseles, cérna formában, felspulnizva árulják, ellenben nem más mint egy hosszú vékony ragasztó csík. A befejezéskor a szélek készítésénél használatos. Tulajdonképpen fércelés helyett.

Sue

Előzmény: katafa (37)
katafa Creative Commons License 2006.11.21 0 0 37

Azt hiszem, kétféle cérnára gondolsz. Van a kimosható, szinte direkt trapuntóhoz - ilyen nekem is van, de még sose használtam. Ezt water soluble threadnek hívják és "bevasalható" (ez a fusible), amit a varrás után le kell vasalni és eltűnnek az öltések. Ilyet még nem láttam "élőben", de ezt viszont szegőpánthoz ajánlják, mert akkor nem látszanak meg a színén az öltések utána. De azt ne kérdezd, hogy működik a dolog.

Előzmény: Zsuzsuci (36)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.20 0 0 36

Sziasztok!

Gondoltam, benézek végre az Aurórások közé, de biztos nagyon hátul lesz a sorban, közben kiderült, hogy trécseltek itt rendesen.

Jó látni a díszítő öltésekből készült kollekciót, Sue.Gondoltam én, hogy remek dolgokat lehet kivariálni, de időm , az nem volt még hogy igazán belemerüljek

Nem spéci aurórás kérdés, de tudtok kimosható cérnáról? Olyasmi mint a kimosható himzőfólia, csak cérnásítva.

A gépi trapuntozáshoz nagyon praktikus.

Nem igazán értem az angolul folyó fórum azon témáját, amiben valami fusible izét emlegetnek. Nem éppen ezt?

Kéretik nem kinevetni a butuska kíváncsiskodót!!!Ha valaki segítene?

Sue?Katafa?/cserébe megoldok egy nehéz matakfeledatot/

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.15 0 0 35

Szia Márta néni,

Örülök neki, hogy te is itt vagy!

Én az enyémmel már nagyon megbarátkoztam.

Nem kell aggódni, szólni fog, ha olajozni kell!!!

Bár ettől függetlenül én  időnként ki szoktam fújatni a szösz-möszöket...

Nem haragszik érte....:c)))) Ezt is kell dédelgetni!!!!

Sue

Előzmény: Márta néni (34)
Márta néni Creative Commons License 2006.11.15 0 0 34

Én is itt vagyok. Nagyon könnyen megszoktuk egymást, de egy kicsit még mindig úgy érzem a 36 éves Naumannom után  (leolajozva pihen) mintha egy Chippendale fiuval csalnám az öreg uramat. A bobincsere megy vakon, csak egyszer vert ki a víz, mikor kitakarításhoz kivettem, és a kezemben maradt még valami szépen formatervezett fémdarab, amit alig tudtam visszatenni.  (na a könyvvel már ment) Nekem gyanus, hogy  - már megvarrtam vele a templomablakos quiltet, még nem írja hogy olajozzam. A régi gépemet ennél gyakrabban dédelgettem.

Gondom, hogy nehéz fotózni munka közben a tevékenységet  - tegnap épp ezt próbáltuk a lányommal - mert a lámpát nem lehet kikapcsolni, de azt hiszem erre mondják, hogy irigylünk a gondjaidért.

36évi Creative Commons License 2006.11.13 0 0 33
Nahát, ez a fajta fel sem tűnt még, pedig már annyit kipróbáltam. :)
A mintasort már mesélted, és el is határoztam, hogy csinálok egyet, de egyszerűen nem jutok hozzá. Most is annyi varrnivalóm lenne, hogy hat kézzel csinálhatnám. :)))
Nagyon jól leírtad, megcsinálom én is, ha törik, ha szakad. Azért is jó, mert, ha kér valaki valami tűzöt dolgot, arról ki tudja választani a kedvére valót.
Előzmény: sunbonnetsue (32)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.13 0 0 32

Évi,

most elárulok egy titkot: neked is beépítették a gépedbe!!!

Most így fejből nem tudom hányas, de  bent van, az bizti.

Érdemes egy kicsit eljátszani velük. Mikor megvettem az Aurorát, az volt az első dolgom,hogy egy kis "mintakönyvet" varrtam vele. Minden egyes mintából a gyári beállítással és módosítva is (széthúzva)

Igaz , eltelt vele vagy másfélnapom, de azóta is gyakran veszem elő.

Egy darab textilre vasaltam közbélést, hogy legyen tartása , húztam rá vonalakat és ezekre varrtam. Ez azért is hasznos, mert a minták varrását nem mindig középen kezdi. Így látom és tudom igazítani a varrandó anyagot.....

Nem voltam nagyon bonyolult?..

Sue

Előzmény: 36évi (31)
36évi Creative Commons License 2006.11.10 0 0 31
Nagyon jók!

Szóval az íves pelenkát hogyan nemesítetted ki?
Előzmény: sunbonnetsue (30)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.10 0 0 30

Mitől lenne az? Hiszen kifizetted, mikor megvetted a gépet....

Arra kell vigyázni, hogy mindig ugyanott kell kezdeni és mindig a minta elején.

Ezt a kis mintát soha semmire még nem használtam, de így ( ha sikerülne pont eltalálnom a kezdést...) már egészen tetszik. Kell egy kis képzelő erő. de mintha egy pillangót látnék...vagy nem?

Ezt végtelenségig lehet variálni.....

Sue

Előzmény: 36évi (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!