Keresés

Részletes keresés

_Szabolcs Creative Commons License 2005.12.28 0 0 4608

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

 

Hál' Istennek, tegnap már tudtunk "eredményt felmutatni" :))

tünde.sz Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4606
az alábbi ötleteken kívül kívül még a laevolac szirup jó, ez székletlazító, nem hashajtó, és kevésbé lehet hozzászokni, mint a kúphoz (állítólag )
Előzmény: _Szabolcs (4601)
_Szabolcs Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4605

Tényleg! Glicerinkúp! Köszi!

Ha holnapra nem hat az aszalt szilva, jöhet ez a kevésbé természetes megoldás is!

Még egyszer köszönöm!

Előzmény: Maggancs (4604)
Maggancs Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4604

én glicerinezni szoktam, Marci sem reagál semmire, ha szorulása van. (ha nincs otthon glicerin kúp, egy icipici szappan darabot is fel lehet nyomni a popsijukba, azonnal kikakilják, nem káros. Legalábbis a mi gyerekorvosunk szerint).

 

 

Előzmény: rollller (4602)
_Szabolcs Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4603

Hm... OK!

Aszalt szilva volt már ma, de akkor estére megpróbáljuk langyos vízbe áztatva.

Vagy veszek hazafelé menet joghurtot.

 

Köszönöm!

 

Előzmény: rollller (4602)
rollller Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4602

a szilvabefott helyett inkabb langyos vizbe beaztatott aszaltszilvat, es ehgyomorra egye, az fontos

 

joghurt hidegen (esetleg belekeverve egy kis korpa) szinten ehgyomorra, 2. napra tuti hat

Előzmény: _Szabolcs (4601)
_Szabolcs Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4601

Sziasztok!

 

Lehet, hogy egy kicsit OFF, de nem találtam ennél szakirányúbb topikot, és gondoltam, Ti biztos tudtok segíteni.

Az én két éves lánykámnak erőteljes székrekedése van, péntek este óta nem volt "esemény".

Mit tudtok ajánlani, ami tuti hatásos?

 

Tegnap este már elővettük a szilvabefőttet is, meg is evett vagy 6-8 szemet, és ivott is vagy egy decit a levéből, de az is hatástalan maradt. Pedig az ikeröccsének azonnali hatást produkált ... :))

 

A lánynál egyébként a két-három nap kakamentes időszak nem ritka, de ezt már anyuka túlzásnak minősítette, és erősen aggódik...

 

L.sz. osszátok meg tapasztalataitokat!

 

 

 

Maggancs Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4600

fruktóz minden nagyobb boltban (cora, tesco) van, az adagolás is rá van írva.

 

Ha csak a fehérítéssel van gondod, akkor barna cukor is kapható szinte mindenütt. Itt érdemes figyelni, hogy "barna barnacukor" (ez nedvesebb szinte egy tömbben van az egész, én manna márkát szoktam venni), vagy melasszal színezett kristálycukor (ez ugyanúgy "fehér", csak utólag szinezik. A korona cukrai ilyenek pl.) Ha jól tudom :) Még vagy 5 éve volt egy ilyen peres ügyem, az információim onnan vannak egy szakértőtől :)

Előzmény: GoldenEye (4598)
rollller Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4599
aki szojamentes dietan van, annak fontos info lehet, hogy a biopontos biomargarin kevesse feltunoen, de egyik naprol a masikra szoja alapu lett (az van rairva, hogy uj osszetetel...)
GoldenEye Creative Commons License 2005.12.27 0 0 4598

Sziasztok!

Kérdésem leend: Ha nem akarok fehér cukrot tenni a lurkó tortájába, akkor mit tegyek? Halaványan sejlik valami fruktóz vagy szőlőcukor vagy nem tudom mi, amit DMben lehet kapni. Valakinek tipp?


Maggancs Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4596
és az apja is rászokott, egy vagyon :)
Előzmény: Törölt nick (4595)
Maggancs Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4594

az én gyerekem sajtmániáját neked köszönhetjük, amióta beírtad a baby bell sajtot :) az a sláger.. azóta bármiylen kockasajt is mehet neki. A fene a kis ízlését.

 

Südve! A marcijaink mindig is egyformák voltak :)

Előzmény: Törölt nick (4583)
Lappantyú Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4592
van amúgy a kaisersben zöldfarmos biotej, nem uht változatban, 3,6-os zsírtartalommal, én tuti azzal kezdtem volna. naggggggyon finom.
Előzmény: GoldenEye (4589)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4591
minél magasabb, ha a tápit/anyatejet váltja ki. azok úgyis sokkal kalória dúsabbak, zsírosabbak. aztán még később ráérsz soványabbat adni neki, ha gondolod.
Előzmény: GoldenEye (4586)
Lappantyú Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4590
ó, akkor van itt remény bőven, még az is lehet, hogy felnőtt korában a nagy sajtkönyvet ajándékozza majd a barátai esküvőjére :-))))))))))))))))))))))
Előzmény: GoldenEye (4586)
GoldenEye Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4589

Elolvastam :), tanulságos, köszönöm mégegyszer :)
Előzmény: GoldenEye (4588)
GoldenEye Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4588

Drága vagy! Megyek, olvasok! :))
Előzmény: tasha (4587)
tasha Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4587
Goldie, innen felfelé van a milyen tejet adjak kérdéskör kivesézve :)

mamua 2005.11.07 12:06:35 (4349)

GoldenEye Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4586

Lappa - :) ha ez "megnyugtat", én kb. 15 évesen voltam hajlandó megenni először önszántamból a sajtot :)

És akkor milyen legyen az a tej? Hány %-os?

Előzmény: Lappantyú (4585)
Lappantyú Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4585
ez az enyém meg ki nem állhatja a sajtot. kevés dolgot nem szeret, de a sajtot bármely formában adom elé, mindenről lepiszkálja, kiszedi, leszedi. nem is láttam még olyan gyereket, aki nem szereti a sajtot, de ez ilyen. :-)
Előzmény: rollller (4582)
Südve Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4584
Maggancs, énMarcim sem iszik tápszert, sose itta meg üvegből, egy darabig azzal csináltam a kását neki, aztán simán leváltottam tehéntejre. Azt sem issza meg egyébként, max egyszer egy héten, ha olyan kedve van. Úgyhogy nyomatom neki a joghurtot, sajtot, túrót, néha kap tejbegrízt vacsorára, de nem nagyon komálja.
rollller Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4582

sajtban van a legtobb kalcium az osszes tejtermek kozul, uhogy ha azt eszik, nincs ok aggodalomra

 

ivas ugyben meg enyem gyerek nagy nemivo volt, az orrmandulamutetig, azota iszik mintha kotelezo lenne, aszoval nemivokbol is lehetnek ivok

Előzmény: Maggancs (4581)
Maggancs Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4581

a tejbegrízt sajna nem eszi, de 2-3 deci joghurt/kefír + sajt minden nap megvan.

 

Ha szomjasak, isznak, ezen kár aggódni :)

Előzmény: Lappantyú (4580)
Lappantyú Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4580

nemtom, én nem vagyok ez a kergetős típus. :-))) szerintem tudják, hogy mit csinálnak. amúgy Peti később, de úgy lényegesen később, inkább két éves korára abszolút rákattant a tejre, most viszonlyag sok tejet megiszik napközben. általában reggelire, időnként uzsonnára, néha vacsorára. rendszerint kakaó formájában, de megissza magában is. napi átlagban két deci tejet biztosan megiszik.

viszont amikor még nem itta így a kakaót, akkor meg joghurtot evett és tejbegrízt, szóval a kalcium cucc akkor is megvolt.

 

nálunk inkább az lehetne az aggódásom tárgya, ha aggódós lennék, hogy kevés folyadékot iszik. mert azt régebben is, most is, nyáron is, télen is. de hát tölcsérrel mégse önthetem belé. :-)

Előzmény: Maggancs (4579)
Maggancs Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4579

jaj, ez megnyugtató, mert Peti szép nagy fiú lett enélkül is:)

 

Nálunk szinte ugyanígy van, M. egyszerűen nem kívánja a folyadékot reggeli előtt, este fürdés után pedig a világból ki lehet kergetni egy bögre tápszerrel (szó szerint üldözöm a lakásban, kezemben a bögrével, ő pedig hálózsákjban fut előlem, hogy "nenenenem" és röhög). Csak eddig ijsztgettem magam, hogy majd kálciumhiányos lesz meg minden, mert minden vele egykorú 3-400 mili tápokat megiszik.

Előzmény: Lappantyú (4578)
Lappantyú Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4578
ez szó szerint így volt. 13 hónaposan hagytuk abba a szopit. az esti tejről Peti választotta le magát, a reggelire én erősítettem rá. dilemmáztam sokáig, hogy mi legyen eztán, de arra jutottam, hogy ébredés után a gyerek nem kap így konkrétan semmit, viszont nemsokára reggelizik, amihez iszik narancslevet, később tejet, kakaót. este pedig hét körül vacsora, folyadékkal, aztán fürdés és fekvés és ekkor már nincs ivás, csak ha kér, akkor vizet. ez a mai napig is így megy nálunk. ez persze nem jelenti azt, hogy tápszert vagy mézes tejet vagy bármit adni a gyereknek fekvés előtt, ébredés után, az rossz szerintem, csak nálunk ez a megoldás lett a jó megoldás. :-)
Előzmény: Maggancs (4577)
Maggancs Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4577

Lappa, nyugtass, meg, hogy ez azt jelenti, hogy amikor 13 hósan abbahagyta a szopást, utána emberkaján élt, és nem kapott külön tápszert/tehéntejet!

 

(Mióta kistesó bejelentkezett nincs tejem, és M. nem hajlandó tápszert inni. Nagyon kínlódom, de ha nem isssza, nem tudok vele mit csinálni, várom, hogy nagyobb legyen, és kapjon tejet majd..)

Előzmény: Lappantyú (4576)
Lappantyú Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4576
én főzni kezdtem vele, majd tejbegríz formában kapta és csak valamikor egészen későn ivott sima tejet (de mondjuk Peti az anyatej után nem lett átszokatva reggeli/esti tejivásra)
Előzmény: GoldenEye (4573)
tasha Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4575
én fott kajában adom, vagyis eszik mindent M., amit mi és van benne tej. De inni még nem adtam, azt majd másfél évesen.
Nem tudom olvastad-e mikor kiveséztuk a tejeket itt, érdemes esetleg visszanézni. Nem volt olyan régen.
Előzmény: GoldenEye (4573)
mamua Creative Commons License 2005.12.22 0 0 4574
én főzelékbe raktam Levinek párszor, és aztán néhány nap múlva cumisüvegből a tápszer helyett, nem lacafacáztam. de lehet talán kortyoltatni is, úgy óvatosabb.
Előzmény: GoldenEye (4573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!