Keresés

Részletes keresés

Lackó koma Creative Commons License 2006.07.01 0 0 503
Köszi, ez jó kérdés volt.
Még nem volt tisztitva, de mivel kevesebb mint 1 hét használat után már igencsak zörgött, ezért nem gondoltam, hogy innen fújhat a szél. De most, hogy kérdezted, kivettem a szűrőt (elég csúnya szürke iszapos szinű volt), slaggal jól kitisztitottam, visszatettem, és most olyan, mint az első napon, csak halkan zümmög, gondolom, ez lehet a normális hangja.
Nem tudom, ez normális, hogy 7-10 nap alatt előáll ez a helyzet? A viz kiméletesen volt használva (lábmosás bemenés előtt, letakarva ha nem használjuk) és sosem nézett ki rosszul, éjszakánként 7 óra hosszát ment a pumpa.
Előzmény: Vikusz (499)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 502

Na üdv!

 

Tegnap hazajöttem az Adriáról, bár ne tettem volna. Egész nap ítélet idő van.

Elkezdtem telepíteni a medencémet, erre bejön egy zivatar. Lassan az eső hamarabb tölti fel mint a hálózati víz.

Azt hiszem be kell klóroznom rendesen.

Annak mondjuk örülök, hogy lágy víz lesz benne, mert nálunk valami iszonyat kemény a víz.

_Zsolesz_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 501

Sziasztok!

 

Most láttam egy kertészeti boltban kiállítva komplett felszereléssel: átmérő 5,6; magasság 1,2 m; márka INTEX ár: 114EFt.

 

Nem fogok rohanni megvenni, de érdekelne, hogy van-e valakinek ilyen. Milyenek a tapasztalatai? Jó-e márka maga, stb. stb.

 

Kicsit több infó: http://www.kertimedencek.hu/medencek.html

 

Üdv': Zsolt

 

W9000 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 500

Kék, Rhodosz, 3,6-os bestway?

Én épp most vettem, ha kell, kölcsönadom a számlát 2L coca-coláért.

(Ha az enyém kifogástalanul működik...holnap telepítjük)

 

Üdv. W.

Előzmény: Lackó koma (498)
Vikusz Creative Commons License 2006.07.01 0 0 499

Ki lett tisztítva?

Vikusz

Előzmény: Lackó koma (498)
Lackó koma Creative Commons License 2006.07.01 0 0 498
Sziasztok,
nekem a Rhodosz fantázianevű BestWay puhafalúhoz kapott vizforgató pumpával van gondom. Az első napon még egész halkan működött, de aztán pár nap alatt egyre hangosabb lett és most, két hét használat után már olyan hangosan zörög, hogy szinte lehetetlen használni. Ha mozgatgatom, kicsit rázogatom küzben, akkor hol halkul egy kicsit, hol erősödik, de a "halk" is hangos.
Szerintem rendesen légtelenitve van, ezt mindig ellenőrzöm.
Az Aqualingben azt mondták, hogy ezek a pumpák szoktak rosszak lenni, és ki is szokás cserélni őket. Csak az a pechem, hogy sehol nem találom a vásárlás blokkját, ezért a csere ugrott.
Vagy vennem kell egy ugyanilyet, aztán hátha az is rossz lesz, vagy valami másmilyet (az Aqualing azt mondta, hogy csak ilyet árulnak).
Tud valaki ajánlani valami tippet, hogy milyen alternativa lehet még egy ilyen medencéhez? Vagy egyáltalán, mi a csudától höröghet-zöröghet egy ilyen pumpa (hátha meg lehetne javitani)?
L.
_paha_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 497
Folyadékos: A legpontosabb színskálával rendelkezik, ajánlom a maximalistáknak. 5-5 csepp reagenst kell adagolni, tehát számolni is tudni kell hozzá! :-). 100 mérésre elegendő, amik kb. 2 szezon. Egyébként ehez is lehet pótreagenst kapni a szakboltokban. Én ilyet használok.

én is! :-) megyek is mindjárt mérni... ;-)
Előzmény: CsomóBill (493)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.01 0 0 496
Már hogyne érdekelne, alig várom.
Azért is érdekes, mert az ebayről sokkal olcsóbban be lehet ezeket a cuccokat szerezni mint itthon.
UV-C 11W-os ami kb 10m3-es medencékig jó 20 ezer körül, vagy amit belinkeltem is megáll 30-nál.
Figyelembe véve, hogy ha nem kell vegyszerezni, méricskélni akkor elég jó befektetésnek tűnik.
Én mindenképpen gondolkodom valamelyik beszerzésén, azt nem tudom, hogy elég csak egyféle és az megold minden gondot, vagy kell mindkettő.
Szal nagyon várom az írásod!
Előzmény: CsomóBill (495)
CsomóBill Creative Commons License 2006.07.01 0 0 495

Egyik rokonomnál tavaly ment egy ilyen, csak jót tudok írni róla. Ha bővebben érdekel, akkor csütörtökön tudok majd írni róla többet.

 

Egyébként kapható már magyarországon, kb. 80eFt, kifejezetten földfeletti medencékhez, bár ha jól tudom, akkor 50m3-ig elmegy.

Előzmény: weinmaker (490)
CsomóBill Creative Commons License 2006.07.01 0 0 494

Ajánlom figyelmetek be Blue_Sky_007 (268) hozzászólását, ahol ő 20eFt alat vett UV-t, ami egy nagyon jó ár, párban van a földfeletti medencékkel.

 

A beépített medencékhez is található UVC víztisztó 100eFt alatt, csak jó helyen kell keresni. Az ózon sem olyan drága, én ismerek 5-600 eFt berendezést.

Előzmény: PRAETORIANUS (486)
CsomóBill Creative Commons License 2006.07.01 0 0 493

Vízelemzők: 3 fő tipus van  forgalomban, a tesztcsíkos, a tablettás, a folyadékos, mindegyikben más a jó, ezt összefoglalom, hogy mindenki azigényei szerint válasszon.

 

Tesztcsík: a legegyszerűbb használni, nem kell a reagensekkel bajlódni, bemártod, és összehasonlítod, általában 50 mérésre elegendő. Hátránya, a kisebb pontosság, azt mutatja meg, hogy az értéked jó vagy nem jó, 0,1-es pontossággal azonban nem tudod meghatározni.

 

Tablettás: pontosabb mint a tesztcsík,de nem éri el a folyadékos pontosságát. 1-1 pasztillát kell feloldani rázogatva, jó vétel annak aki nem akar bajlódni a reagensek pontos adagolásával, viszont csak 30 mérésre elég, pótreagens beszerzése nem mindig a legegyszerűbb.

 

Folyadékos: A legpontosabb színskálával rendelkezik, ajánlom a maximalistáknak. 5-5 csepp reagenst kell adagolni, tehát számolni is tudni kell hozzá! :-). 100 mérésre elegendő, amik kb. 2 szezon. Egyébként ehez is lehet pótreagenst kapni a szakboltokban. Én ilyet használok.

 

 

Előzmény: weinmaker (484)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 492
Nem tudok berakni linket :( :( :(


http://cgi.ebay.at/INTEX-Chlorinatorkombination-FILTERPUMPE-7600-L-STD_W0QQitemZ290002896085QQihZ019QQcategoryZ20729QQrdZ1QQcmdZViewItem
Előzmény: weinmaker (491)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 491
A link így remélem jó lesz :)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 490
Amúgy ahogy nézelődtem a neten, találtam egy INtex által gyártott sóbontót szerintem direkt ilyen medencékbe és még az ára sem vészes ha jó.
Valaki szakértő ránézhetne:
http://cgi.ebay.at/INTEX-Chlorinatorkombination-FILTERPUMPE-7600-L-STD_W0QQitemZ290002896085QQihZ019QQcategoryZ20729QQrdZ1QQcmdZViewItem

Ugyan német, de ha benyomjátok a babelfishbe akkor angolul is olvasható.
Kíváncsi lennék a szakik véleményére.
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 489
Köszi a kimerítő választ!!!
Előzmény: PRAETORIANUS (488)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.30 0 0 488

A tablettáshoz először kell venni egy mérőt (http://www.astralpool.hu/termek.php?a=List&t=6 , futt egy csík fent ott lehet látni, hogy hogy néz ki)

 

Adnak alapban is tablettát, de valami 200 ft egy 10 tablettás levél.

Előzmény: szenyor Lopez (485)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.30 0 0 487

Ezekhez a kis medencékhez szerintem érdemes egy homokszűrős cuccot venni, beletervezve egy estleg nagyobb későbbi medencét, mert hosszabb távon olcsóbb lesz mint a papír szűrő vásárlás. Arról nem beszélve, hogy az egy óra alatt átforgat egy ilyen medencét.

Én csináltam egy olyan trükköt is vele, hogy a visszatérő csőre belül ráapplikáltam egy kb 45 fokos csődarabot, ez körbe forgatta a vízet a medencében, és az összes kosz összegyűlt egy csomóba középen. Egy mozdulattal ki lehetett porszívozni.

Előzmény: PRAETORIANUS (486)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.30 0 0 486

Hát ezeket inkább épített medencékbe szokták rakni.

UV kináltak nekem 250 000 ft-ért, 400 000 helyett, 50-es csőátmérővel, kb 3 év lámpa élettartammal.

Sóbontós cucc árát nem tudom, de nem olcsó, és minden fémszerkezetet megesz, a spéci rozsdamentesen kívül.

Van még az ózongenerátor, az szvsz a legjobb, mert az szinte 0-ra csökkenti a vegszerezést, de az 1,5 millónál kezdődik.

Előzmény: weinmaker (484)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.30 0 0 485
Nemtom milyen a tablettás, nekem papírcsík van, 50dbos kiszerelésben. Belemártom a vízbe, várok 15mp-t és a doboz mellé rakva látszanak az értékek. Szvsz mindegy, hogy mit használsz, csak használj valamit;)
Előzmény: weinmaker (484)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 484
Sóbontó és UV szűrő ügyben valami tapasztalat?
Ja és vennem kéne valami vízelemzőt, mert most csak hasra rakom bele a cuccot.
Említette valaki a tablettásat, ezt így árulják? Multikban lehet kapni?
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.30 0 0 483

Az is műanyag, elmarja. Sőt a medencét is kilyukaszthatja. Én egy nagyobb mogyorókrémes üveget fogtam, asszony elmosta;) , kilyukasztottam a tetején a műanyag zárókupakot és beledobtam a tablettákat. Beleeresztettem a vízbe és szépen az alján marad. A bejövő vízsugár útjába tettem, hogy amikor megy a keringtető, vigye tovább az anyagot. Nem tudom, hogy bevált e, mert leeresztettem a medencét:) Az látszik, hogy az üveg műanyag tetejét is szépen kifakította. Ja azért ez a házi megoldás, mert nem vagyok hajlandó 5000Ft-ot kifizetni egy darab műanyagért (a klórozóért). Ha nem válik be, akkor muszájból veszek egyet, de megpróbálom először így.

 

Tegnap eldobtam azt a rengeteg homokot, amivel kiszinteztem a medencét és nekiláttam a földet egyengetni. Leszedtem amit jónak láttam, tettem rá egy kis homokot és jól beiszapoltam, hogy elterüljön és tömörödjön. Az iszapolás után egy órával zuhogott az eső:) Fárasztó a földmunka...

Előzmény: W9000 (482)
W9000 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 482

Szia,

 

És ha a szivattyú helyett a kimenő ág végén lévő kosárkába helyezném a tabit?

Előzmény: szenyor Lopez (457)
cserella Creative Commons License 2006.06.29 0 0 481
és úgy néz ki az újabb szelek erősebbek :(
Előzmény: CsomóBill (480)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.29 0 0 480
Ha egy kis vizet locsolsz a takaróra, az biztosan a helyén tartja. Bár lehet, hogy az újabb takarók lukasak középen :-)
Előzmény: weinmaker (476)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.29 0 0 479

Nekem is, mint látom a többségnek bestway van. Kék a fala, fehér a pereme. Szerintem az átlátszó premű sem vékonyabb, csak optikailag tűnik annak. Legmasszívabnak pedig az ezüstösek látszanak.

Élettartam, hát nehéz megmondani. Az előző 5 évet húzott, igaz az még 2x nehezebb és nagyobb kartonba volt csomagolva, az ára meg volt 49.000 :-(

 

Csodák azért nincsennek, harmad ár, fele anyag, fele vízforgató, szerintem fele élettartam.

Előzmény: Törölt nick (470)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.29 0 0 478
Mondanám a szappanos vizet, de az nem biztos hogy jó lenne, ha belefolyna a medencébe.

Valakinek van tapasztalata az alternatív víztisztító dolgokról, gondolok itt a sóbontóra és UV szűrőre?
Előzmény: nodi (477)
nodi Creative Commons License 2006.06.29 0 0 477

üdv mindenkinek!

 

örülök hogy rátaláltam erre a topic-ra hisz már második éve élvezem,persze csak nyáron :))  egy BestWay 3.6-os "házi tengerpart "örömeit

nagyon szeretem jó találmány munka után első a csobbanás:) A gyerköcöt is munka kicsalogatni belőle :)

egyetlen gondom van vele a felfujható pereme két nap alatt totál leenged

tavaly még egy hétig birta . Már próbáltam keresni a lyukat de semmi .

nics valakinek egy jó ötlete hogyan találhatnám meg

és hogyan lehetne javítani

 

weinmaker Creative Commons License 2006.06.29 0 0 476
Én az előbb jöttem ki a víz 30 fokos volt. Olyan vihar lett, hogy nem hinnétek el, az utolsó pillantban jöttünk ki. Alig tudtu rárakni a takarófóliát, ráadásul akkora szél fújt, hogy hiába húztam meg, mindenáron le akarta szedni. Idegből aztán rádobtam a slagot és az talán megfogja.
Előzmény: gromer (475)
gromer Creative Commons License 2006.06.29 0 0 475
Ma lenne jo igazan furodni. A levego lehult kisse, de a medenceben a viz isteni meg mindig. Lehet delutan atadom magam a hus haboknak:))
weinmaker Creative Commons License 2006.06.29 0 0 474
Igen bestway, az enyémnek ezüst nem átlátszó az oldala és kék szintén nem átlátszó a felfújható perem.
Előzmény: W9000 (473)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!