Keresés

Részletes keresés

Laudat Creative Commons License 2006.07.03 0 0 533
Kb 5 hete ÁLL a medencém.
Egy pár dologra már rájöttem
- nem jó ha sokan fürdenek benne ( zavaros lett a Víz)
-nem jó a Maxi klór tablatta ( nagyon nehezen oldódik)
- nem jó a takaró fólia ( mivel lukak vannak rajta , és itt a víz
átszivárog , és belemossa a port)
-nem elég az 1dbvízforgató motor 15000l vízhez
( felszereltem régi 3,6-os medence motorját is
-3 naponta pórszivóval kitakaritom

Igy már szép a víz a medensziémbe, persze még Algaölő PH+ - stb
Persze a régi medencémet is kellett kezelni!!!!!!!!!!!!!!!
Ez az újj klasszisokkal jobbnak tartjuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-nincs palást ( amít évente festettem belülről , Rozsda foltok miatt)
-nem kényes a belseje ( nincs külön fólia)
-könnyebb ,egyszerübb a felállítása
-komolyabb létra ( régit megerősítettem, mivel a lépcsője elgörbült)
Télre szét kell szedni, és fűtótt helyre rakni.
Ha valaki ilyent állít , szivesen segítek!!!!!!!!

Üdv Laudat

Májusban voltam Wellness fürdőbe Vidéken, és nem tudtuk használni a Pezsgőmedencét, mivel valaki összetévesztette a Tooalettel, hát MARAD A SAJÁT különbejáratu Medensziém!!!!!!!!!!!!!!!!!

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.03 0 0 532
Felfújható peremű 3,66-os 76 centis magassággal. Alapból kerek, de simán elment oválisba, mert lejtett a terep:))) Nekem egyszer kb.8m3 ömlött ki, de simán elszivárgott a földbe.
Előzmény: mézíí (531)
mézíí Creative Commons License 2006.07.03 0 0 531
Köszi szenyor Lopez!Melyiket használjátok?Kerek vagy az ovális medencét, kicsit tartunk a kerek medencétől, mivel ahhoz nincs acélváz,és a 20.000 liter víz ha elindulna!Nem dicsérne meg a szomszéd!;))
Előzmény: szenyor Lopez (529)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 530
Na most hogy emlegettétek gondoltam megnézem a szűrőt én is, elvégre pont 1 hetes a medencém :D.
Meglepétesemre alig volt koszos, azért slaggal jól kicsapattam. Néztem a vegyszerszinteket is egyedül a klór volt alacsony, úgyhogy abból nyomok is bele.
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.03 0 0 529

Nekünk Intex van. Jó tapasztalatok vannak és megéri az árát;)

Előzmény: mézíí (526)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 528

A medencém feltöltve, de mivel a pingvinek, meg a jegesmedvék itt hancúroztak az udvarban, ezért nem fürödtünk. :-)

Ennek ellenére ment a szivattyú, az üres "tiszta" tegnap feltöltött medencénél, és kivettem a szűrőt (kíváncsiságból).

Majdnem leesett az állam. Olyan mocskos, sárga, trutyis volt a szűrő, mintha egy beduin karaván lubickolt volna a medencében.

Na ezért kell minden nap ellenőrizni. Főleg ha még fürdünk is benne.

cserella Creative Commons License 2006.07.02 0 0 527
:DDDD
Amúgy mi lett a naptejjel? Ami a vízben volt?
Előzmény: Laudat (524)
mézíí Creative Commons License 2006.07.02 0 0 526
INTEX kerti medencéről szeretnék infot kérni!Milyen tapasztalatok vannak,megéri-e az árát?
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 525
Minekután a vízkezelés tiszta kémia....
Előzmény: Laudat (524)
Laudat Creative Commons License 2006.07.02 0 0 524
Bocsánat !!!!!!!!!!!!!
Most hol vagyok???????????????????
Ez egy vegyész Kongresszus????????????
Én a medenszié fórumot keresném!!!!!!!!!!!!

Laudat
weinmaker Creative Commons License 2006.07.02 0 0 523
Én hiszek neked, azért is kérdezem az okosabbakat mert én sajna abszolut kezdő vagyok ezen a téren, csak állandóan nézelődöm és keresgélek :D.
Szal akkor ahogy nézem marad az UV és ha megdöglik a gyári, akkor egy normális szivattyű+szűrő kombináció.
Előzmény: PRAETORIANUS (522)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 522

Utána olvastam, maga a technológia úgye klórozásos, jobbnak tűnik mint a tabblettázás mindenképpen, de sajnos hosszú évek tapasztalata, hogy olcsó húsnak híg a leve...

Feltehetőleg sem élettartamban, sem teljesítményben nem veszi fel a versenyt a drágább sóbontokkal.

Ez pl 3kg/1000 liter vizet ír, egy találomra megnézett nagyobb meg 25kg/ezer liter vízzel megy.

Nem fikázásból mondom, csak pár dolgot már kipróbálgattam az elmúlt években.

Előzmény: weinmaker (520)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.02 0 0 521
Valószínűleg azért, mert az esővíz tele van kosszal, illetve ami még lényegesebb, különféle szerves vegyületekkel is.
Előzmény: eftava (510)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.02 0 0 520
És a sóbontó? Bocsi , hogy ennyit kérdezek de nem akarok bevásárolni fölöslegesen :)
Előzmény: PRAETORIANUS (517)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 519

Hát elvileg tapasztalati útoncsökkentheted a mennyiséget.

De azért annyira nem értek hozzá, feltételezem az aktív oxigén szint sem csökken annyira.

Előzmény: Blue_Sky_007 (518)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 518
csökkenést vagy csökkentést?
Előzmény: PRAETORIANUS (517)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 517
Egy megfelelő teljasítményű UV 25-50% vegysszercsökkenést okozhat, a kereskedő szerint.
Előzmény: weinmaker (516)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.02 0 0 516
Na akkor már "csak" azt árulja el valaki, hogy mondjuk elég egy ilyen UV-C szűrő vagy egy sóbontó esetleg együtt a kettő?
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 515

Tudtam, hogy valaki tudja, és el is mondja. :-DD

 

 

Ja az UVC szűrőmmel meg éppen szopok, mert a belső tömítése enged, és a lámpához víz jut be, ezért a Fi relém folyton levágott. Délután szét kell szednem, és kap egy kis szilót.

Előzmény: PRAETORIANUS (514)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 514

Az aktív oxigén, és  az ózon nem ugyanaz, az ózon bomlásából keletkezik aktív oxigén, ami oxidatív hatása által fertőtlenít.

Az ózongenerátoros fertőtlenítő rendszerekben azért van ózonvisszanyerő, hogy a mérgező ózon ne jusson a medence vízbe.

Előzmény: Blue_Sky_007 (513)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 513

Ez az aktív oxigénes kezelés.

Ha jól tudom (nem vagyok biztos benne) annyi a baj vele, hogy a lebomlás során ózon keletkezik, ami ugyi mérgező. Gondolom nem ekkora mennyiségben.

Előzmény: Törölt nick (508)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 512
Megnéztem, végül is nem húzos az ár, ahhoz képest, hogy egy intex pumpa utólag 12 ezer.
Előzmény: weinmaker (511)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.02 0 0 511
A sóbontóról pár hozzászólással lentebb belinkeltem egy oldalt. Nagyjából 30 ezer magasságában megállna, ezért is kérdeztem a véleményeket. Sőt asszem valakinek az ismerőse használ is ilyet, szal szerintem kukkants rá :D
Előzmény: Blue_Sky_007 (507)
eftava Creative Commons License 2006.07.02 0 0 510
hali, miért van az, hogy eső után jobban algásodik a medence, miközben az eső csökkenti és nem pedig növeli a PH-t?
cserella Creative Commons License 2006.07.02 0 0 509
király! érdekel! Írj!

Blue sky üdv újra itthon!
Előzmény: Törölt nick (508)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.02 0 0 508

Keresztkérdés!

Van-e tapasztalat a hidrogén-peroxidos vízkezelésről?

Ez elviekben kevéssé káros az egészségre, mint a klór, a hivatalos rizsa szerint éppen ezért ezt ajánlják gyermekmedencékbe is. Nem irritálja a szemet, bőrt stb.

Hatásáról viszont semmi infó, vagyis nem tudni, mennyire hatékony valójában.

Én vettem egy adaggal ebből a típusból is, ha még senki nem próbálta, akkor majd megírom a tapasztalatomat. De ha valaki már használt ilyet, az kérem meséljen róla pár szóban.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 507

Igen csináltam.

Sóbontóról ne is álmodj, bár nem ismerem a pénztárcád kapacitását.

A medencét ma raktam össze. A szűrőt, az UVC-vel bekötöttem, a klórszintet, a PH-t beállítottam, tetem bele algagátlót, mert ma egész nap szakadt bele az eső.

Holnap el kell még mennem venni 1"-os medence csövet, mert a szolár szőnyegemet nem tudtam bekötni.

A klórozást egyenlőre csinálom, bár kezdetben a minimumon tartom a szintet, aztán ha nem látok semmi gondot (zöldalga) akkor ott is tartom.

Szerintem nem lehet (nem célszerű) elhagyni a klórt, de szerencsés csökkenteni az adagot, ha valaki érzékeny rá.

Ha nem akarsz klórozni vegyél brómot, vagy aktív oxigént. (kb 3x annyiba kerülnek)

Előzmény: weinmaker (506)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.01 0 0 506
Blue Sky 007: ha jól emlékszem te csináltál UV-s cuccot a szivattyúdhoz. Ez így elég, vagy esetleg érdemes egy sóbontót is bekombinálni. Igazából azt szeretném, ha nem kellene mindig a vegyszerezésre figyelni és lehetőleg minnél kevesebb vegyszer vagy ha létezik ilyen semennyi se kelljen.
Előzmény: Blue_Sky_007 (505)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 505
Az igazság az, hogy 3 naponta mindenképpen a szűrőt ki kellene slaggal tisztítani.
Előzmény: Lackó koma (503)
Lackó koma Creative Commons License 2006.07.01 0 0 504
Nagyon köszönöm a felajánlást, az előző hozzászólásban irtak miatt remélem, hogy már nem lesz rá szükség.
Előzmény: W9000 (500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!