Keresés

Részletes keresés

Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 563
pórszívó minek? kiszedni a koszt? mennyi egy porszíó? holt tok venni?
Előzmény: PRAETORIANUS (560)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 562

Egyébként akinek a kerítése engedi, és süti a nap is, azon vezesse körbe a csövet.

Nem foglal helyet, meg nem is túl feltünő.

Előzmény: Törölt nick (558)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 561

Hehe.....

És mi tartja a parabolát állandóan megfelelő irányba?

Előzmény: Törölt nick (558)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 560

Folyékony pelyhesítőt 20 literes vödörben keverd el, majd nyugodtan öntsd a medencébe, forgatás után.

Hagyd 8 órát dolgozni, utána porszívó.

Előzmény: Lackó koma (555)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 559

az 50m fekete csű helyett megeteszi 50m slag? és az ha a betonra vagy a fűre kiteszem? a mednecére hogy tom rákötni a slagot?

előre is thx

Előzmény: Törölt nick (558)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 558

Szerintem ez a szolárszőnyeg simán kiváltható egy kb. 50m-es akármilyen fekete csővel. Csak csinálni kell hozzá egy keretet (kb. 6db deszka), arra pár csőtartó bak amiben végigtekercseli az ember a csövet, majd az egészet ki kell tenni a napra és keringetni benne a vizet. Párezer forintból összehozható. A sima slagban is felmelegszik a víz ha napon hagyom.

Legjobb megoldást meg a napenergiás topikban láttam. Parabolával egy csőre kell fókuszálni a napfényt, és abban keringetni a vizet. 2-3 óra alatt 30 fok fölé hevítette a feltaláló medencéjét. Filléres megoldás, de barkácsmunkát igényel.

Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 557
Blue_Sky_007: ezek a puhafalú medencék ami neked meg nekem meg sokaknak van hány évet birnak ha vigyázunk rá? és orták a szolárszőnyeg leírásnál hogy meghoszabítható vele a fürdőzési szezon ez mennyiben igaz és mamnnyi idővel? eléőre is thx
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 556

bestway fast set pool-pd van? én aquamulti 200g-s tabit vettem ebben van pejhesítő...elméletileg ez jó...és amit a bw fsp medencéhez adnak szűrő az homokszőrő...és az jó...de abba nem tom hova lehet lötyöt önteni...mondom én aquamultit használom mai naptól...majd meglátom... a pool trend gyátja...

Előzmény: Lackó koma (555)
Lackó koma Creative Commons License 2006.07.03 0 0 555
Megint segitségre szorulok. 3.6-os puhafalú esetén, ahol az egyetlen kütyü ugye a vizforgató szivattyú benne a kis szűrővel, hogyan kell a pelyhesitést csinálni, hogy az opálosodó viz visszaszépüljön? A tescoban a pelyhesitő flakonra az volt irva, hogy csak a homokszűrőbe vagy a szkimmerbe lehet önteni (ilyenek nekem nincsenek), simán a medence vizébe nem. Akkor az én esetemben mi lehet a megoldás?
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 554
köszi!!! hja a szintezést elfelejtetem irni... leütötem 4 fát...slagvizmértékel kimértem mindegyiken egyforma magaságot... aztán megmértem az egyiken a jelölés föltöl lévő távolságát...és azt utána mindegyikre rámértem...és az alsó és a fölső jelölés minden fán ugyanakor távolságra volt ehymástol és min egy szintben volt az alsóra rákötötem spárgát...és ahoz képest feltötltem a fölet és 1cm pontosan vizszintes lett!
Előzmény: freyya (553)
freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 553
Igen. A szolárszőnyeg vékony csövekbe teríti szét a vizet, amit így a Nap könnyebben felmelegít. Ha viszont nem süt a Nap, és hűvös van odakint, akkor ugyanilyen könnyen le is hűl benne a víz.
Előzmény: Sri. Gergő (551)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 552
ti szoktatok msnen dumálni vagy csak itt a fórumon? van olyan akinek ilyen medensziéje van mint nekem? és márt több éve birlya? előre is thx és minden választ thx...
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 551
"Ha állandóan működteted, éjszaka visszahűti a vizet, amit nappal felmelegített."
ezt a szolárszőnyegre irtad?
Előzmény: freyya (550)
freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 550
Ha állandóan működteted, éjszaka visszahűti a vizet, amit nappal felmelegített. Úgy meg semmi értelme. Mi csak akkor kapcsoljuk be, amikor süt a nap, és kikapcsoljuk, ha már eléggé felmelegítette a vizet. Könnyen túl lehet lőni vele a célon, tavaly, amikor sokáig kánikula volt, az állandó melegítéstől 33 fokos lett a víz. Melegben meg az ember hűsölni vágyik, nem pocsolyában dagonyázni.:)
Előzmény: Laudat (534)
freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 549

Semmi baja nem lesz, mi is gyakran éjszakára kapcsoljuk be, és nappal ki.

Előzmény: Sri. Gergő (544)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 548
Én is úgy szoktam, egész éjszaka megy, nappal általában nuku :)
Előzmény: Sri. Gergő (544)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 547

Olvass vissza, sokmindenre kapsz választ.

Az UVC a kertitavakhoz használt (UV-C)lámpás fertőtlenítő, mely előli a zöldalgát, és a bacik egy részét, melyek ezek után kiszűrhetők a szűrővel.

A szivattyúm mellett egy fekete cső az.

Előzmény: Sri. Gergő (545)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 546

Az a szolár szőnyeg és napenergiával fűti a medencét. Átlag 6 fokkal emeli a vizhőmérsékletet. Ára a brikosztórba 45 ezer.

 

Ma jól beszoptam, mert fordítva kötöttem be a szolárt, úgyhogy bontás és telepítés volt újra. Most jól megy. Nekem nincs légtelenítési gondom, szépen kifújja a levegőt a medencébe.

Előzmény: Sri. Gergő (538)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 545

a gyári van amit atak hozzá...! mi az az UV-C és a Solárszőnyeg? előre is thx...

Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 544
az lenne a kérdés h nem baj hogy egész északa bekapcsolva hagyom a szűrőt?
gromer Creative Commons License 2006.07.03 0 0 543
A kifolyokon belul van ket dugo, de oda be kellett dugni egy egy szurot amire ra van erositve a cso kivulrol. Szoval ha ezeket kiveszem akkor ujra allhatok neki valoszinuleg a szivargasmentesitesnek. A Gardenanak van kulso csapja?
Az akvariumomnal a kulso szuron hasznalok ilyet, ott tok jo megoldas, igaz az Eheimm, de valami ilyen lenne jo ehhez a csohoz is nekem.
Előzmény: weinmaker (542)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 542
Jaja ilyen kis kék cumó namit bedugsz amíg a szűrőt piszkálod. Szerintem ehelyett érdemes felszerelni külső elzáró csapot (gardena) és akkor utánna nyugodtan lehet piszkálni :) .
Előzmény: PRAETORIANUS (540)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 541
Ugyanilyen medencém van csak az enyém 457*107-es és még az is egyezik, hogy a kerítésen noldalt nálam is nád van :D. Sirály!
Én asszem a téli szezonba veszek hozzá egy homokszűrőt és egy UV-C-t az ebayről aztán remélem jövőre hawaii :D. Jó lenne a szolárszőnyeg is de nincs most rá kb 50 rugóm.
Előzmény: Blue_Sky_007 (535)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 540
Nem kaptál ilyen kis kupakokat a cucchoz, amit rá lehet húzni a csővégekre?
Előzmény: gromer (539)
gromer Creative Commons License 2006.07.03 0 0 539
Sziasztok!
Nekem is kb 1 hete all a medencem. 3.6/076-os. Holnap akarom a szurot tisztitani, kivancsi leszek ra, hogyan fog kinezni. Ellenben az lenne a kerdesem, hogy Ti hogyan szoktatok kivenni a szurohazbol a filtert? Ugye ha letekerem a szuro tetejet akkor a viz szepen jon majd ki rajta. Elmozgatni nem akarom a helyerol, mert vegre sikrult a csatlakozast ugy megcsinalni, hogy ne eresszen sehol. Zarjam le a medenceben a kifolyokat, mas lehetosegem nincs? Vagy ne foglalkozzak azzal a par liter vizzel ami a tisztitas miatt kimegy?
Udv:Balazs
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 538
Blue Sky 007 mi az a fekete csík a mednecéd mellet végig a kerítésnél és mire jó? előre is thx
Előzmény: Blue_Sky_007 (535)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 537

Hát nekem egy külön vízforgató motor van hozzá.

Ilyen: http://hydroking.hu/bontas.php?sid=1151951374&uid=&kateg2=9&termek=91&siteid1=2

Előzmény: Laudat (534)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 536
Hi all! Multhét péntekne vettem a corában 19.900Ft-ért egy Bestway Fast Set Pool 3.66m*0.76m méretű puhafalu medencét ma fürödtem először benne és nagyon frankó! a takarófolia nagyon jó szerintem, a vízforgató amit attak hozzá (25watt, kb1000liter víz/h) úgynézki elég, és ez a műanyagszálas fal elég masszív... ha tapasztalatokat szivesen várom és a hasznos dolgoknak örülök és azokat nagyon köszönöm, persze a tapasztaltokat is köszönöm(ide a fórumba)!!!! Faterék meg egy Bestway Fast Set Poll 2.44m*0.66m méretű ugyanolyan medencét vettek ugyanaz a motor, ahoz nem adtak takarófóliát az 9.990Ft volt szintén a corában. a vegyzserezésről annyit: én a tabeltás ph, clór szint mérőt használom fater a csíkosat...mindekettő jó az enyém drágább...vettem gyórsklórt azzal beálítotam a klórszintet(mindkét medensziénél alkalmazva van) én a pool trend "aquamulti" nevű készítményét is használom ami 200grammos taqbelta, klór, pelyhesítő, algaölő van benne, és az úsztató: énis fater is kis úsztatót használunk ami 20grammos tabihoz van...a 200grammosat össze kell darabokba törni és úgí belerakni...tökéletesen jó, na most pedig megyek és fürdök egyet a medensziémben!!!!!!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 535

Ma megint szűrő ellenőrzés volt, ilyen:

Azon morfondíroztam, hogy mitől ilyen mocskos a szűrő, nnak ellenére, hogy nem is fürdünk benne. Arra jutottam, hogy a hálózati vizünk is ilyen szar, mert a bojlert amikor takarítom, ilyen iszap szerű valamit szedek ki, meg talán az UVC szűrő is besegít az alga pusztításával.

 

 

 

Ma minden bekötve, feltöltve, üresen járatva, melegítve.

 

 

 

 

Laudat Creative Commons License 2006.07.03 0 0 534
A SZOLÁR-szőnyeg-ről egy pár szót!!!!!!
Örülök annak hogy megvásároltam
Valóban érezhető, hogy a bejövő víz 5-6 fokkal melegebb!!!!!!
Nem csak a víz felszinét melegiti, hanem a teljes víz menyiséget.
Csak Süssön a Napocska!!!!!!!!!!!!!!!

Problémáím: kb 5m magasság ,saját szívattyú gyenge hozzá!
Nem találok megfelelő szívattyút ( ideális 1000-1500 l/óra)
NEm találok megfelelő csövet, amít szét is szedhetek majd.
Nem megoldott a légtelenitése, mivel ez egy zárt rendszer
a szivó,és a befolyó cső az víz alatt kell hogy legyen.
Nem tudom ,hogy az a jó ha állandon megy-e
vagy csak időszakosan.
Jelenleg egy Búvárszivattyú-ról üzemel , igy is jó, de nem az igazi.
És sajnos 600vatt a fogyasztása / óra , 4600 liter
Kerti szivattyúk Kilőve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hát majd szép lassan rájövök, de hát még nyár van-lessz!!!!!!!!!!!

Laudat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!