Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2496

Latom, ott vannak a guanot termelok halomra :)

Itt kivul a varoson nincs annyi szemet, de azert benn Portoban akad. Meg hat total nonszensz, hogy nincsenek a hazaknak szemetes kukaik (altalaban, persze van kivetel, de nalunk sincs) es zacskoban tesszuk ki a haz ele a megfelelo napon a felesleget. Van aki reggel kiteszi mar elmenetelkor, igy egesz nap nejlonzacsko hegyek diszelegnek vegig az ut menten.

Előzmény: Törölt nick (2493)
quilla Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2495

Elindultunk, de csak Toulousig jutottunk :DDDD Nem P-nek valo a vilagban valo kalandozas, nagyon frusztralta es nem akart tovabb menni :) Mondjuk ha nagyon eroltetem talan ment volna, de hazafele vegkepp megkaptam volna a magamet, mert szerinte a kocsi nem megy eleg gyorsan, stb. :) Na szoval kaland egyelore elhalasztva, karacsonyra megyunk vegul, ilyen meg ugysem volt :)

 

Redbullon brutal sokan voltak amugy, apos pl nem latott semmit (ezt mondta, de P altal kozvetitve aki nem akart menni, igy lehet, hogy kicsit torz az info :DD) igy ember megnyugodott, hogy megiscsak jo, hogy nem mentunk oda :) De majd jovore en a gyerekkel, bar gyanitom, o nem birna meg vegig az egeszet, megiscsak kiscsaj :)

Előzmény: pbence2345 (2494)
pbence2345 Creative Commons License 2007.09.02 0 0 2494
Nem nezni a Red Bull Air Race-t Portoban!? Pedig en gondolkoztam rajta, de bp lett belole....:-)

Mikor jartok errefele autoval? Vagy elhalasztottatok a dolgot?
Előzmény: quilla (2492)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2493
Ja én is láttam pár turistát a hajón.. de azért nem jellemző. :-)
Nem tudok róla hogy denevérek lennének ott. Viszont sirályok igen, és valóban ez kb. az egyetlen dolog ami nagyon szembetűnő. De szerintem megéri, egy hely ahol nincsenek autók és szemét mindenütt. Itt is nagyon lazák a népek ha a szemét ablakon való kihelyezéséről beszélünk.. Hol van a német meg észak-európai szigor..? :-( Néha egész Lisszabon a Nyugati környékére emlékeztet. Persze itt nagy a szél és elhord mindent ami kicsit is rosszul van lerakva...
Guilla, rakok fel egy képet neked, nézd meg jól... Berlengas még mindig. :-D

gullies
Előzmény: quilla (2492)
quilla Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2492
Nekem van egy ismerosom, aki mint turista latta :) EN viszont nem :) Parom szerint semmi ertelme odautazni es bokaig jarni a guanoban :DD Na jo, azert nemmondom, hogy az o elgondolasat kene kovetni :DDD
Előzmény: Törölt nick (2491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2491
oké :D Akkor negyedik, hehe
Felrakok én is pár képet egy helyről amit valószínűleg mint turista, nem látott még senki. :-) Berlengas szigetek, Portugália

Ilhas das Berlengas
Berlengas, óceán
Berlengas

Egy kis info: Berlengas-szigetek, rezervátum, környezetvédelmi terület. Egyszerre max. 300 fő tartózkodhat a szigeten, max. 2 éjszakát lehet ott tölteni és kizárólag nyáron elérhető, május végétől augusztusig. Egy hivatalos hajóutat szerveznek oda, mindennap 2x Peniche-ből, 1 órás út, és azoknak akik hajlamosak az ún. "tengeri betegségre", nem ajánlott.. :-)
Előzmény: quilla (2490)
quilla Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2490
a redbullairrace.com szerint is negyedik :)
Előzmény: Törölt nick (2489)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2489
Lehet hogy összesítettben 3.? Nem tudom :D
Előzmény: quilla (2488)
quilla Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2488
nem negyedik? teven lattam fel szemmel, emberem nem egy tomegkedvelo, igy tengerparton voltunk meg a tv elott :)
Előzmény: Törölt nick (2487)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2487
Láttad Besenyeit a RedBull Air Race-n? :) 3. lett.. :D

http://airrace.hu/cikk/besenyei_ellenfele_ismet_ivanoff_a_negyeddontoben/
Előzmény: quilla (2479)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2486
Vivus : lenne par kerdesem priviben a szallasokrol amiket felsoroltal. Irnal nekem ?
:) BBkukacHYPEpontHU

Kosziii :)

udv B.
Vivus Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2485

Bocsánat, elírtam a neved, Keijo. :)

És a holiday autos internetcímét is.

www.holidayautos.hu   !!!!!

 

Vivus

Vivus Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2484

Szia Kiejo !

 

Mi a faro car - tól béreltük az autónkat egész jó áron. Illetve a holiday autos ami még nagyon olcsó. Bár nem tudom most milyen árakon kínál autót.

www.farocar.com

www.holidayautos.com

 

A Holiday autosnál kérnek kauciót a helyszínen (sajna 1000-1500 EUR körül, dombornyomott hitelkártyával), viszont a FARO CAR igen jó volt, vártak minket a reptéren érkezéskor és kifizettük az autó árát, garanciának kértek egy bankkártya számot, de semmi depositot nem vettek le tőlünk. Miután visszaadtuk, akkor pedig a bakkártyás papírt széttépték.

 

Vivus

Előzmény: keijo (2481)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2483
Egyetértek :D De papamacinak fura ízlése van, még receptet is kért tőlem :D :D
Előzmény: quilla (2479)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2482
Lehet...
Előzmény: keijo (2481)
keijo Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2481
Hát, ezt nem nagyon értem. Megnéztem az Avis.hu-t, és neem 9 napra egy kombi Astrára kb 500 euro-t irt...

Lehet, hogy személyesen kellene érdeklödnöm?
Előzmény: jázminapja (2480)
jázminapja Creative Commons License 2007.09.01 0 0 2480
Mi mitthon béreltünk autót az AVIS-tól, 12 napra 350 euróért. Előre kifizettem, így nem kértek kártyát tőlem, csak 60 euró kauciót üzemanyagra, amit a végén visszakaptam. Egy Hundai Matrix dízel egyterűt kaptunk, jó nagy autó, de brutál ronda, viszont nagyon jól ment!
Előzmény: keijo (2476)
quilla Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2479
Emleknek meg ok, na de hogy szeeeep ??!! :o))))
Előzmény: Törölt nick (2478)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2478
Szép képek.. es a francesinha-rol hol a kep?? :))) Vagy az mar csak egy szep emlek marad? :D
Előzmény: papa_maci (2474)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2477
A dombornyomott kartya kivaltasa otthon 5k... :) Szerintem megeri.
Előzmény: keijo (2476)
keijo Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2476
Ott 230 Euro lett volna 9 napra egy Ford Focus kombi. 5-en megyünk, ezért gondoltam, hogy egy kombiban jobban elférnénk.

Most találtam egy másik helyet, ahol 300-ért lenne egy Astra kombi, csak ha nem dombornyomott kártyával érkezünk, hanem kp-ben szeretnénk fizetni, akkor valami plussz biztositás kell, ami miatt 400 Euro körül lenne.

300 Euro még elfogadható lenne. Ahogy néztem a nagyokat, ennyiért náluk esélytelen bérelni, a hasonló autók 400-450 körül indulnak.
Előzmény: jázminapja (2475)
jázminapja Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2475

Mennyibe került az autó naponta az első helyen, amiről lemaradtál?

Előzmény: keijo (2473)
papa_maci Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2474

Sziasztok!

Ha jól emlékszem igértem fotókat.

Akkor egykis "Porto":)       

V.N.Gaia

 

 

 

 

 

keijo Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2473
Sziasztok!

Nagyon úgy néz ki, hogy megyünk Portugáliába. 5-en vagyunk, szeptember 25-én érkezünk Portoba, és a terv szerint okt. 4-én indul vissza a gép Faro-ból.

Diákszállókban foglaltam szállást, eddig minden egész jól ment, kivéve az autóbérlést.
Itt ajánlotta valaki a http://www.cars4holidays.com/ -ot, ahol találtam is elég jó áron autót, úgy, hogy Portoban veszem fel és Faroban adom le.
Most, mikor le akartam foglalni, láttam, hogy már nem ajánlja fel Faro-t, mint opciót, csak Lisszabont...

Néztem más céget, de kb. 2x annyiba kerül a bérlés, ami eléggé elvette a kedvem. Most gőzerővel keresek másik céget, hasonlóan jó kondiciókkal, mint amit a cars4holidays ajánlott.

Tudnátok esetleg ajánlani valamit, ami megfelene az igényeinknek?

Köszi!
jázminapja Creative Commons License 2007.08.31 0 0 2472

Sziasztok, mi is erre nyaraltunk...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2007pt Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2471

Na jah...a hálózsákot én is cipeltem - teljesen feleslegesen...meg még jópár dolgot. de talán már van elképzelésem arról, hogy mi a "szükséges és hasznos".

 

 

Halló Kintiek, milyen idő van Felétek?

Mert itt bizony elég borongós, őszies.

 

Míg Portugáliában voltam, kétszer láttam esőt, de nem is nagyon eső volt az, inkább valami páraszerűség...egészen érdekes volt.

 

 

Előzmény: ALaci (2468)
Vivus Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2470

Sziasztok !

 

Jelentem megérkeztünk Portugáliából!!!!!

 

Köszönök minden segítséget!!!

 

Csodás 10 nap volt, még minidg nem értem minek jöttünk haza!

Írok majd élménybeszámoltót és ha a képeket is feltöltöttem, majd megírom.

Húú, voltunk Algarve - ben, Lisszabon, Sintra, Chaves, Braga, Porto...

Mindehol frankó szállássunk volt!!!!

Praia da Rocha - Hotel Luar***+ (32 EUR/éj reggelivel)

Lisszabon - Holiday Inn Continental**** (26 EUR/éj reggelivel)

Chaves - Quinta da Mata**** (25 EUR/fő/éj)

Porto - Villa Galé Porto**** (31 EUR/fő/éj) 

 

Ígérem mindenképp jelentkezünk az élménybeszámolóval és tapasztalatokkal!

 

Vivus

cosmopolita Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2469

Szia!

Köszi megnyugtattál :) Egy másik Sana hotelt választottunk, a Metropolitant, mert ott volt akció :)

Előzmény: Törölt nick (2466)
ALaci Creative Commons License 2007.08.30 0 0 2468
Szia, pt!

"... miért lehet az, hogy én két városban (Guimaraes, Beja) is kevesebbet fizettem, mint a szobában a többiek :))"
Én legalábbis nem tudom, legfeljebb találgathatnék. A szobák 4 ágyasak voltak, igy legfeljebb a konyhákban futottunk össze a többiekkel. A pénz meg valahogy nem került szóba közöttünk. Az ifjusági szállókat egyébként én is ajánlani tudom. Talán a lisszabonit kivéve minden szálló rendben volt. A hálózsákot csak hurcolásztuk magunkkal, szükség nem volt rá. Mindenütt volt tiszta ágyhuzat.
Előzmény: 2007pt (2467)
2007pt Creative Commons License 2007.08.29 0 0 2467

Szia ALaci és Többiek!

 

ALAci, ha ifjúsági szállókban szálltál meg, nem tudod netán, hogy miért lehet az, hogy én két városban (Guimaraes, Beja) is kevesebbet fizettem, mint a szobában a többiek :)))?

Nem küldtem előleget, csak jeleztem E-mail-ben a guimaraes-i ifjúsági szállóba, hogy érkezni fogok...8 E-t fizettem reggelivel.

Innen foglaltattam helyet Beja-ba, ahol csak 7 E-t fizettem szintén reggelivel. Se ifjúsági szállós kártyám, se semmi...:)

 

Egyébként a guimaraes-i ifjúsági szállót (és a többit is Bejaban, Faroban és Setúbalban) csak ajánlani tudom mindenkinek, aki olcsón, jó helyen szeretne megszállni Portugáliában. És a többágyas szobáktól sem kell megijedni, én rengeteg jófej utazóval találkoztam ezeken a helyeken.

 

 

Előzmény: ALaci (2452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!