Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.07 0 0 445
... nemzetközi biztositás 2 dollár lesz.
Kitöltheted a srác levelében lévő kérdőivet is,
név, cim, a cucc száma (3235...) cucc neve, aukció mikor végződött, biztositás igen vagy nem.

Ja, és Reggie Isten áldását is kérte rád.

Előzmény: Rukawa (442)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.07 0 0 444
Rukawa,
a lényeg: megnyerted, tied a cucc, ha már fizettél, ignoráld az instrukciókat, ha még nem, akkor megteheted Paypallal, csekkel, stb.
(Ha kell, ird meg, hogy mivel fizetsz, és segitek az intézésben.)
A srác leirja még, hogyha nem USAba akarod küldetni a cuccot, imélezz neki, megválaszolja mennyi a postaköltség. USAba lehet értékbiztositást biztositást kötni a küldeményre, a gyerek leirja ennek árát is. Ezen felül megnyugtat, hogy a láncnak rém fogsz örülni, de ha nem, csak küldd vissza, és visszatériti a vételárat.
Szóval: első lépésként irj neki egy válaszmélt, amiben a következőket emlitsd meg: (Zárójelbe irtam a biztositást, nem tudom, azért akarsz-e fizetni.)

Hi,

I live in Hungary. Let me know how much shipping (and insurance) will cost so I can make arrangements for payment by ----. ide ird majd hogy mivel fizetsz, pl. PayPal

Thank you,
(ide a neved és a cimed)

Ha azt akarod, hogy a cucc "ajándékként" jöjjön vám miatt, azt is tudatnod kell az eladóval, de ráérsz azután, hogy megirta, mennyi a postaköltség.

Rukawa Creative Commons License 2003.08.06 0 0 442
HUuu.Kaptam 3 emailt.Az egyiket az eBayttől,a másikat a PayPaltól a harmadikat pedig a csávótól kaptam akitől megkapom majd a cuccot.

Ezt az emailt kaptam tőle:
Hi there... Thanks so much for your win... I apologize for the delay in getting
back to you. I've been busy with my volunteer work that this is the first chance
I've had in getting to my emails. If you have paid via paypal already then just
ignore this email. Otherwise, here is all the information you will need in
regards to the transaction. Thanks again and here you go:

Congratulations! Your are the winner of our auction item 3235853896 (Final
Fantasy VIII 8 SQUALL GRIEVER NECKLACE) listed at eBay.com. I'm sure you're
going to love this item once you get it! If you are unhappy with the item once
you receive it, please email us, and we will be more than happy to work with
you.

The total amount due is: $17.99 (final bid price) + $6.50 (S/H fee) = $24.49.
PAYMENT MUST BE RECEIVED WITHIN 10 DAYS. We will accept these payment methods:
Money Order/Cashier's Check/Personal Check/Credit Cards via Paypal (Paypal
instructioncs are below). Please note that for personal check payment, the
auction item will be shipped only after your check is cleared (usually held for
10 business days). Please make your payment payable to: Reggy Tan.

Here's the address to send payment to :

R. Tan
P.O. Box 4125
West Hills, CA 91308-4125
USA

If you have won multiple auctions from me and haven't received the discounted
shipping/handling prices yet through these emails, please email me the item
numbers and item names and I will email you the discounted combined shipping and
handling price.

I am assuming that you are a U.S. customer right? If not, please email me
because I will give you the international shipping rate.

If you want to pay by credit card, you can pay through PAYPAL - My Paypal id is:
Firewlk777@aol.com.

Please indicate what item name and item number you are paying for on your
payment AND PLEASE INCLUDE YOUR SHIPPING ADDRESS ALONG WITH PAYMENT SO I KNOW
WHERE TO SHIP THE ITEM TO!!!
FILL IN BELOW:

NAME:__________________________________________

SHIPPING ADDRESS:
________________________________________________________________

________________________________________________________________

ITEM NUMBER (S): ______________________________

ITEM NAME : ____________________________

AUCTION(S) ENDING DATE :_____________________________

INSURANCE : __________ (YES OR NO)

Let me know if you want insurance on the item (domestic shipments) - it is extra
an $1.35 if you want it (International insurance is an $2.00). Remember, please
indicate what item you are paying for - also include the item number, the date
the auction ended and your shipping address!!!! If you can, please include a
printout of this email with your payment.

Well, that should do it. It's a pleasure doing business with you. Feel free to
email us with any questions you may have and thanks again!! Take care and God
Bless!!!

Respectfully,
Reggy

Mivel az angol tudásom nem vmi jó,remélem tudtok segiteni.Ezek után hogyan tovább?

fabee Creative Commons License 2003.08.06 0 0 441
elvitted.
Előzmény: Rukawa (436)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 440
Igazad van, a BuyItNow opciót néztem.
Előzmény: fabee (439)
fabee Creative Commons License 2003.08.06 0 0 439
Meg nem kelt el
Time left: 49 mins 28 secs
Előzmény: Törölt nick (438)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 438
Jobb felső sarokban a "Seller Information" alatt, ahol a zárójeles szám van.
Az eladó visszajelzései jók, nem aggódnék miatta.
A lánc már elkelt Te vetted meg?
Szállitási árat emilben kell megkérdezni tőle a külföldieknek. USAba 6.5oért küld.
fabee Creative Commons License 2003.08.06 0 0 437
Az elado neve utan zarojelben. A 3502 az eleg emberes. Ebbol pozitiv: 99.4%. Ez tok rendben van.

Meg van egy orad...

Előzmény: Rukawa (436)
Rukawa Creative Commons License 2003.08.06 0 0 436
hi!

Hol tudom megnézni hogy hány + visszajelzés van?

pontosan erről a cuccról van szó:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3235853896&category=13667

Előzmény: fabee (435)
fabee Creative Commons License 2003.08.06 0 0 435
Hello.

Ha meg 7 ora (azota mar nyilvan csak 5) van hatra, akkor messze nem biztos, hogy elfogod vinni egy dollarral a kikialtasi ar folott. A licitek tobbsege az utolso 30 mp-ben erkezik be. Persze az is lehet, hogy eppen senki nem akar lancot venni, es a tied lesz. Ha ez bekovetkezik, akkor egyreszt latni fogod az oldalon, hogy te vagy a "nyertes", masreszt hamarosan erkezik egy e-mail az elado reszerol, hogy mi a teendod. A szallitasi koltsegekrol, es a fizetes modjarol erdemes a licit megtetele ELOTT tajekozodni ('ask seller a question'...).

Ezenkivul nem art azt is megnezni, hogy az eladonak hany pozitiv visszajelzese van.

Nem mondom, hogy olvasd vegig az egesz topic-ot, de az utolso 50-100 hozzaszolast nem art...

Udv.
-fabee-

Előzmény: Rukawa (433)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 434
A szállitási árat rendszerint megadják az eladók, nézd meg jól az egész eBay oldalt.
Most már nem kell csinálnod semmit, de készülj fel, hogy esetleg az utolsó percben valaki fölédlicitál.
Ha mégse, akkor majd értesitenek emailen, hogy tied a cucc, és abban minden tudnivaló benne lesz.
Előzmény: Rukawa (433)
Rukawa Creative Commons License 2003.08.06 0 0 433
Hi All!

Az eBayen kinéztem egy nyakláncot.Az indulási ára 17.99 dolcsi volt, és 18.99et adtam érte.Még 7 óra van a licitálásból ezek után mit kell csináli ahoz hogy megkapjam a cuccot.

Azt esetleg tudjáktok hogy mennyi a szállitási költség?

Egy amatőr. Segitsetek!

NLQ Creative Commons License 2003.07.30 0 0 432
http://ircalc.usps.gov/

a nehany kg nagyon pontatlan meghatarozas...
nekem jott egy 8,5 lbs (1lbs~0,45kg) ems csomag azert 50,8 dolcsi volt a szallitas...

ez is lehet hogy az elado nem USPS el akarja kuldeni, hanem DHL FEDEX stb, azok szinte mindig dragabbak

vam kerdes: olvasd vegig a topicot

Előzmény: fabee (428)
4ndr3w Creative Commons License 2003.07.29 0 0 431
Még mindig nem tiszta nekem ez a bokamegütés.
Ki vonhat engem felelősségre és miért? A kereskedő? Milyen alapon? Számomra egyértelmű, hogy nem fizetek, ha nem kapok szolgáltatást.
Előzmény: szkd (430)
szkd Creative Commons License 2003.07.29 0 0 430

Úgy ütheted meg a bokád, hogy téged vonnak felelősségre ha nem fizettél megrendelt szolgáltatásért. A bank nem foglalkozik azzal, hogy jó-e a cucc vagy sem, és ha nem jó akkor miért, a bank csak "közvetít".
Ha ott a megrendelő és az átvételi elismervény akkor a bank átutalja az összeget. Ha te ezek után reklamálsz akkor nem fog neked hinni a bank.

Másik példán: ha megveszel tejet a szupermarketben, kártyával vásárolsz de savanyú a tej akkor nem a banknál lehet letiltani az átutalást hanem a szupermarketben kell reklamálni.

Sajnálom, de szerintem ez így megy. Alkalmasint küldhetsz egy fizetési (kártérítési) felszólítást (Mahnung) az eladónak. Vagy megírhatod neki, hogy elterjeszted az interneten, hogy hibás cuccokat adnak el.

Előzmény: 4ndr3w (429)
4ndr3w Creative Commons License 2003.07.29 0 0 429
Szia szkd!
Mit jelent az, hogy megüthetem a bokám?
Természetesen nem azt hazudnám a banknak, hogy nem rendeltem semmit, hanem hogy nem kaptam meg a pénzemért az ellenszolgáltatást (működőképes eszköz). Ebbe nem köthetnek bele, jól gondolom?
Előzmény: szkd (426)
fabee Creative Commons License 2003.07.29 0 0 428
kamilla:
A 60 dollart egy kicsit en is soknak erzem, de azert ez nem csak merettol es tomegtol fugg, hanem a szallitas modjatol, es a surgossegtol is.
(hajo, repulo, sima csomag, express, megexpressebb, FedEx stb.)

Vam: ezt inkabb maganban. Mail megy.

Előzmény: kamillla (427)
kamillla Creative Commons License 2003.07.29 0 0 427
Kedves rutinos ebay-ezők!
Két fontos kérdésem lenne.
Mennyibe kerülhet egy kb. 50*80cm-es, max. pár kilós csomag szállítása az USA-ból? Az eladó 60 dollárt ír, de én sokallom.
Ha magánszemély az eladó, kell vámot fizetnem? A tárgy nagy értékű, vagyis több mint 100e, de ha nem írja rá a csomagra, akkor mi történik?
Előre is köszönöm a segítséget.
szkd Creative Commons License 2003.07.28 0 0 426

Én már csináltatam törlést, de nem egyszerű dolog és te is megütheted vele a bokád. A bank felveszi a beterhelővel a kapcsolatot (főleg ha nagy értékről van szó) és bekéri az aláírt slip-et, megrendelőt, átvételi elismervényt, stb. Ha ezeket az eladó nem tudja bemutatni akkor bajban van.
De ha bemutatja a megrendelődet, az emailjeidet, stb. akkor a bank téged fog hüjének nézni és furcsán fog nézni a következő reklamációnál.
Én így jártam, de nem az OTP-vel hanem egy sokkal ügyfélközpontúbb banknál.

Amerikai szállodák szokták rendszeresen csinálni, hogy kezdetben beterhelik a tervezett összeg másfél-kétszeresét és ha a vendég nem reklamál akkor bizony kijelentkezés után két héttel is még náluk van a pénz... De ez itt offtopik

Előzmény: 4ndr3w (425)
4ndr3w Creative Commons License 2003.07.28 0 0 425
Sziasztok!

Van egy problémám, ami ugyan nem kapcsolódik szorosan az Ebay-hez, de az itt megfordulók gyakran használnak bankkártyát netes fizetéshez és talán segíteni is tudnak nekem.
A történet röviden: egy német online webshop-ból rendeltem egy műszaki cikket, OTP VISA-Classic domborkártyával fizettem érte. Az eszköz meg is érkezett rendben, de sajnos kicsomagolás után kiderült, hogy működésképtelen, valószínűleg gyári hibás. A garanciális csere körül bonyodalmak támadtak; annak ellenére, hogy a webshop honlapján azt írják, hogy csere esetén ők állják a postaköltséget, illetve erre a törvény is kötelezi őket, nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy a tulaj velem akarja megfizettni a csere mindkét irányú postaköltségét, ami több mint 40 euró.

Én úgy döntöttem, hogy nem fog belőlem hülyét csinálni, teszek az egészre és a kártyámról levett összeget töröltetem a bankkal (chargeback).

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell egy ilyen chargeback műveletet elindítani az OTP-nél, illetve milyen tapasztalatok vannak hasonló ügyekben.

Előre is köszi a segítséget,
Andrew

NLQ Creative Commons License 2003.07.27 0 0 424
szerintem az elado valaszthatja, hogyan mukodjon a buy it now...
nakam tavaly nyaron volt egy ilyenem, azota viszont volt ellenkezo tapasztalatom...

penteken reggel 6:15
csengetnek beengedem ems gyorsposta... na de reggel 6:15 kor???? (nem mondtam neki jojjon 2 ora mulva)
a csomagot 07.22. en adtak fel, 25. en hajnalban vettem at...

Előzmény: fabee (422)
Ariel Creative Commons License 2003.07.25 0 0 423
jah. feltunt.. eleg hulyeseg, imho.
Előzmény: fabee (422)
fabee Creative Commons License 2003.07.25 0 0 422
Szervusztok!

Lehet, hogy csak en vagyok lemaradva, de most vettem eszre egy valtozast az ebayen: Ha egy cikknek van BuyItNow ara, de kozben normal aukcio is, akkor a BuyItNow-val csak addig viheted el, amig nem jott ra egyetlen licit sem. Korabban - ha jol emlekszem - ugy volt, hogy barki elvihette Buy It Now aron, amig a licit esetleg at nem lepte azt.
Most ezt irja ki egy ket licitnel tarto cikknel a Buy It Now melle: No longer available because a bid has been placed.

-fabee-

fabee Creative Commons License 2003.07.25 0 0 421
grat.
Előzmény: Ariel (420)
Ariel Creative Commons License 2003.07.23 0 0 420
teljes sikerrelt zarult az elso licitem. 1 het alatt megerkezett a licitalt vakum, vammentesen USA-bol! emiatt volt az izgalom, de a felado beikszelte a gift rubrikat es a helyi postas is kihozta a csomagot (nem ugy mint maskor...)
ExpressYourselfClearly Creative Commons License 2003.07.20 0 0 419
Most, hogy leírást és tapasztalatokat kerestem egy digi kamerára, akadtam ide (mármint az index fórumára), így nagyon új vagyok...

MidiMan!

Az eBay-től vissza tudod igényelni a költségeket, ha nem jött össze az üzlet, miután megtetted a Non-Paying Bidder figyelmeztetést!
Előzmény: MidiMan (381)
Wisey_ Creative Commons License 2003.07.20 0 0 418
Úgy látom, elég kevés rajtuk a valódi aukciós termék, inkább cégek árulnak rajta, fix árral (az eBay-en is sok ilyen van, de nem ekkora arányban). Úgyhogy nem egy "igazi" aukciós oldal. Van egy másik is, a www.axio.hu, de hasonló a Vaterához.

Nálunk ez az egész még nagyon gyerekcipőben jár. Egyszerűbb feladni egy apróhirdetést...

Előzmény: Degec007 (414)
Degec007 Creative Commons License 2003.07.20 0 0 417
köszi nem is tutam ,h ilyen is létezik :)
igaz nem is kerestem
Előzmény: Ariel (416)
Ariel Creative Commons License 2003.07.20 0 0 416
http://www.vatera.hu
Előzmény: Degec007 (414)
Ariel Creative Commons License 2003.07.20 0 0 415
http://www.fotohaz.hu/fotoaukcio/
Előzmény: Degec007 (414)
Degec007 Creative Commons License 2003.07.20 0 0 414
van egyáltalán magyar aukciós oldal???
Előzmény: Wisey_ (412)
Ariel Creative Commons License 2003.07.19 0 0 413
Degec007!

igen, eppen ma kerdeztem ra mikor lehet itthonrol is hasznalni. de azert a posta is jo lenne, pl olyanoknak mint meg en, akiknek nincs kartyajuk. (en pl. csak emiatt csinaltatnek)

Előzmény: Degec007 (411)
Wisey_ Creative Commons License 2003.07.19 0 0 412
Nézd csak meg a magyar aukciós oldalakat! Nagyon szegényes a kínálat :(
Előzmény: Gasolin (410)
Degec007 Creative Commons License 2003.07.18 0 0 411
sztem csak a paypal kéne MO-ra is és máris könnyebb lenne a dolog
Előzmény: Ariel (405)
Gasolin Creative Commons License 2003.07.18 0 0 410
"Nem kéne már Magyarországon is beindítani egy e-bay-t? Szerintem is tök unalmas, hogy mindig külföldre kell utalni, néha hetekig várni a szállításra, satöbbi. "

Határozott nem-el kell, hogy válaszóljak. Mit lehetne ott vásárolni. Trabantot Ifa tgk-t, Lada alkatrészt, Junoszt tv-t, Sokol rádió-t? Ne röhögtes már. Ameddig sok válalkozó abból él, hogy elsősorban németországból, ausztriából hoz be ott kidobott lomot addig nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Nincs náluk olyan megkimélt cucc ami sokunk számára érték lenne. Nálunk az emberek többsége addig használ mindent amig tönkre nem megy. Voltam kint ausztriában és beszéltem osztrákokkal akik mesélték a magyarokról, meg a szlovákokról, hogy amikor lomtalanítási nap van akkor előtte levő nap már sokan kirakják az utcára a felesleges kacatukat, a magyarok + szlovákok utánfutóval mennek az gyüjtik ezeket. Valóságos népvándorlás van ilyenkor. Azt mondták ami az egyiknek szemét az a másiknak érték. Azt nem mondták ki nyiltan, csak azt lehetett leszűrni mondandójukból, hogy söpredéknek tartanak minket.
Egyébbként nézd meg az osztrák ebay-en a kinálatot én kétszer jártam ott és nem találtam ott még egyetlen egy dolgot sem amit kerestem, míg a németen 1 termékcsoportból is legalább 5db-ot találtam. Kis ország kis piac kis választékkal, nagy ország nagy piac és nagy választék! Ha pedig kicsi a választék akkor magasak az árak. Nem egy terméket svájciak is a német ebay-en árulnak, mert jobban megéri.
Hidd el én is szívesebben vásárolnék itthon, vagy még akár kimennék ausztriába is az ebay-es termékért de ha nincs választék akkor nem tudok.

Az Uniós csatlakozás után pedig valószínűleg nem fog hetekig a vámhívatalban állni a csomag. Az okot talán nem kell részleteznem.

Előzmény: szkd (404)
Gasolin Creative Commons License 2003.07.18 0 0 409
"Ne sajnáld a 25 EUR-t a szállításra, megéri a biztonság. "

Igen, csak ha 15-20 EURO-ért vásárolsz akkor fizetni 25EURO-t a szállításért meggondolandó vagy nem. Akkor már nem is biztos, hogy megéri az üzlet! Világos, hogy nagyobb értéknél érdemes ezt nem is vitatom, de gondolom, hogy 1000 csomagból 1%-nál is kisebb az elvesztett csomag mennyisége. Ennyi "kockázatot" kis értéknél elviselek.

Előzmény: muggli (396)
NLQ Creative Commons License 2003.07.17 0 0 408
ok bocs...
Előzmény: Ariel (407)
Ariel Creative Commons License 2003.07.16 0 0 407
NLQ!

olvastam, azert jutott eszembe megkerdezni (masokat is).

Előzmény: NLQ (406)
NLQ Creative Commons License 2003.07.16 0 0 406
olvass egy kicsit vissza leirtam...
Előzmény: Ariel (403)
Ariel Creative Commons License 2003.07.16 0 0 405
szkd!

ha kulfoldrol vasarolnal, teljesen mindegy hogy magyar ebay vagy nem. a fizetesi lehetosegeket kellene boviteni. posta, paypal, stb.

Előzmény: szkd (404)
szkd Creative Commons License 2003.07.16 0 0 404

Nem kéne már Magyarországon is beindítani egy e-bay-t? Szerintem is tök unalmas, hogy mindig külföldre kell utalni, néha hetekig várni a szállításra, satöbbi.
Tudom, internet penetráció meg ilyesmi, de legalább az e-bayerek és az e-bay is jól jár
Ariel Creative Commons License 2003.07.16 0 0 403
USPS-el van vkinek tapasztalata?
Airmail Parcel gyorsan jon? (4-6 napot irtak arra is) vagy szemelyesen Lance Armstrong hozza ha vege a tournak? :D
NLQ Creative Commons License 2003.07.16 0 0 402
na de miskolc tavolabb is van! :)
Előzmény: fabee (401)
fabee Creative Commons License 2003.07.16 0 0 401
Miskolcrol lassabb lett volna...
Előzmény: NLQ (400)
NLQ Creative Commons License 2003.07.16 0 0 400
ma rekordot dontottem!

konyv amerikabol:
Global Priority Mail - Flat-rate Envelope (large)
kuldemenykent jott (4-6 napot irnak ra...) (nem ems, az 9 dolcsi helyett 17,5 dolcsi lett volna)

hetfon adtak fel, es ma deleott 10 kor hozta a postas... de konyorgom ma meg csak szerda van!!!

nlq

Wisey_ Creative Commons License 2003.07.15 0 0 399
Mindenképpen érdemes biztosítani az árut, vagy ajánlott küldeményként kérni. Egyszer én is buktam egy csomagot :(

Sajnos a postaköltség nagyban megemeli a költségeket. Volt, hogy a pkg-ért ugyanannyit fizettem, mint az áruért (igaz, nem licitálok drága cuccokra). De még mindig jobb, mintha a postást/vámost gazdagítanád a csomagoddal...

Ordas Farkas Creative Commons License 2003.07.15 0 0 398
hello!

nekem is ez volt... 3 hónapig hiába vártam

van az ebay-en ilyen hogy "fraud protection" ahol be kell jelenteni, aztán postán bekérnek minden (licitáló oldal kinyomtatva, pénzutatást igazoló papír stb)

én január 4-én utaltam kb 123 eurot, és április végén/május elején megítéltek nekem 87 eurot (mindig csak bizonyos százalékod adnak)

amit meg is kaptam...

tehát irány a fraud protection

Előzmény: Törölt nick (372)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.15 0 0 397
Uyganigy jártam egy garnitúra motérnyitó teleszkóppal is!
Előzmény: muggli (396)
muggli Creative Commons License 2003.07.15 0 0 396
Egy tanulságos történet:
Vettem egy diaszkennert, 120 EUR-ért. Spórolni akartam, megbeszéltem az eladóval, hogy kiscsomag és csak 8EUR. Elküldtem a pénzt, visszaírt, OK, a pénz megjött, elküdte a cuccot (elég sok és csak pozitív értékelése van, folyamatosan ad-vesz!). A postán eltűnmt a cucc, most ott tartok, hogy hátha csak Indiába, vagy a kutya tudja hova csellengett el és majd előkerül, mert a kicsomag nem regisztrált, nem követhető, hogy merre jár, reklamálni nem tud az ember. Ne sajnáld a 25 EUR-t a szállításra, megéri a biztonság.
muggliŠ
Előzmény: Gasolin (395)
Gasolin Creative Commons License 2003.07.15 0 0 395
A múltkor vettem 2db könyvet a német ebay-en 12 Euroért + 8,20 postaköltségként. Mondtam a mukinak, hogy írja, csomagra, hogy érték 10EURO, mire mondta, hogy nem tudja, mert már feladta nekem Mo-ra. Anélkül, hogy kifizettem volna. Ennyire megbizott bennem. (na persze csak pozítiv Bewertungom van) Ja és azt mondta elég ha 20EURO-t küldök, nem kell neki a 20Cent(korekt egy pasi).

Másik: a computer cuccok közt van sok kereskedő, aki nem a normál postai díjakért küldi a cuccait, hanem így szerez extra pénz. Persze az oldal alján kiírja (de kinézi ezeket?), hogyha valakinek nem tetszik akkor ne alkudjon. Érdemes figyelni a részletekre is...
Múltkor kérdeztem az egyik ilyen eladót, hogy Mo-ra a postaköltség 8,20EURO számolhatok ezzel a költséggel vagy jön még hozzá valami. A paraszt majdnem leugatott, hogy mit képzelek én, ő leírta, hogy csak DHL meg nincs kiscsomag (packchen) hanem csak nagy csomag-ot (Paket) küld. Na gondoltam akkor veled üzlet biztosan nem lesz.

muggli Creative Commons License 2003.07.15 0 0 394
Ja, ha nicket cserél a figura, de megtartja az e-mail címét, akkor az is álljon itt: "olly7@gmx.de"
Ha ezt a címet látjátok, meneküljetek!
muggliŠ
off:
BBöbe! mail ment az itteni címedre
on
Előzmény: muggli (393)
muggli Creative Commons License 2003.07.15 0 0 393
Mindjárt -2 lesz, de akkor még nulla volt, amikor én bótoltam volna vele, igaz az e-bay-nek is megírtam a dolgot, valszeg ők is letiltották már.
muggliŠ
Előzmény: fabee (384)
edk440 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 392
Adhatsz neki negativ feedback-et, bejelentheted non-paying bidderként az ebaynél.

Ed

Előzmény: MidiMan (381)
NLQ Creative Commons License 2003.07.15 0 0 391
olvasd el lentebb western union bidpay le van irva reszletesen, annak a legkisebb a koltsege amerikaba...
emelett wester unionnal tudsz penzt kuldeni, megnezed a http://www.intercash.hu/hun/Mainhun.htm
a kirendeltsegekenel megkeresed a legkozelebbit becsattogsz a forintoddal leirod hova mennyit akarsz kuldeni, megmondjak mennyit fizess, kifizetedl, az wu szamot elkuldod az ellenfelnek emilben amivel fel tudja venni es ennyi...
a tobbi modszer le van irva lentebb...
Előzmény: Kevin Moore (390)
Kevin Moore Creative Commons License 2003.07.14 0 0 390
Sziasztok!

Kerlek segitsetek!

Hogyan tudok innen Magyarorszagrol penzt kuldeni Amerikaba? De legyszi ne csak azt mondjatok, hogy pl.: Money Orderrel, hanem megyarazzatok el szajbaragosan, mert sajna eleg gyoker vagyok a temaban!

Elore is koszi.

NLQ Creative Commons License 2003.07.14 0 0 389
multkor nekem egy notebook akkumlator jottami fizikailag nagyobb mint a postaladam betolto nyilasa a postas fogta megat es felhajtotta a lada sarkat betette a csomagot majd visszahajtotta...

en masnap bementem a postara nehany fotoval, hogyan nem fer be a postaladaba a a bizonyos csomag, es hogy benne volt... es hogy a postas/posta kifizetheti a postaladamat azota felhozzak a masodikra a nagymeretu leveleimet cserebe eltekintettem a postalada kifizetesetol...

en tuti bevittem volna az orat a postara hogy fizethetik...

Előzmény: wazul (388)
wazul Creative Commons License 2003.07.14 0 0 388
Valszeg nem amazon gyűrte össze. Karórát vettem fém díszdobozban. A vadbaromparaszt magyar postás persze belegyűrte a postaládába. Természetesen összehorpadt a doboz, szerencsére az óra ép maradt.
Előzmény: Ordas Farkas (387)
Ordas Farkas Creative Commons License 2003.07.14 0 0 387
na megjött a csomag, de 3 könyvből kettőnek meggyűrődött a boritója...

ebből az egyik ajándék lett volna

köszönöm amazon, többet se rendelek.....

Hét Creative Commons License 2003.07.14 0 0 386
Sajnos a postán keresztül csak néhány európai országba lehet pénzt küldeni. Pl. Ausztriába nem.
Üdv
Hét
Előzmény: muggli (382)
fabee Creative Commons License 2003.07.14 0 0 384
http://cgi2.ebay.com/aw-cgi/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=ollydavid

-1 a feedback-je.

Előzmény: muggli (382)
Ariel Creative Commons License 2003.07.14 0 0 383
NLQ!

kosz!

Előzmény: NLQ (380)
muggli Creative Commons License 2003.07.14 0 0 382
Figyelem, figyelem!
Van egy eladó a német és gondolom más e-bay oldalakon is, "ollydavid" nickkel. NE VÁSÁROLJATOK TŐLE!!!!!! Csaló!!!!
Más nevével és címével iratkozott fel, harmadik személy bankszámláját adja meg, e-mailre nem reagál, más elérhetőséget nem ad meg!
Hál'Istennek, még átutalás előtt baszélni akartam vele, a nemzetközi tudakozó megadta a címhez tartozó számot, de nem ő volt, hanem teljesen más személy. Ha tehetitek, mindig ellenőrizzétek le az eladót!
A pénzhez meg csak annyit, hogy én nem kunyerálok a kinti haveroktól átutalást, hanem itthon bemegyek a Postára és egyszerűen kiküldöm a pénzt. Néhány EUR-nyi a költsége a dolognak, a legtöbb eladó elfogadja ezt a fizetési módot.
Üdv: muggliŠ
Előzmény: Törölt nick (372)
MidiMan Creative Commons License 2003.07.14 0 0 381
Üdv Mindenkinek!

Már 3 éve E-bay-ezek. Leginkább eladóként lépek fel.
Sokszor megesik, hogy megnyeri valaki az általam indított aukciót, aztán elfelejti, vagy meggondolja magát. Én nem szoktam ez ügyben tenni semmit a második mail után. Egy dolog azért zavar. Az E-bay díjját ki kell fizetnem akkor is, ha az árut nem fizetik ki. Ezzel lehet valamit kezdeni? Lehet valahogy tudatni az e-bay-el, hogy ez a tranzakció nem jött létre?

NLQ Creative Commons License 2003.07.14 0 0 380
nincs... illetve...
ha megkaptad a csomagot, ne felejtsd el a feedbacket az ebay oldalan megtenni (magyaran ertekelni az eladot)

az eladoval kozold, hogy feladtad a penzt, es ertesitsen ha feladta a csomagot, es a csomag tracking code-jat kuldje el neked.
az sosem art ha megvan, de az EMS tracking kodjat meg a magyar posta is el tudja olvasni (a mas tipusu csomagokkal nem nagyon torodnek...)

Előzmény: Ariel (379)
Ariel Creative Commons License 2003.07.13 0 0 379
sikerult megnyerni vegre egy licitet, penzt fel is adtam. de van nekem meg vmi tennivalom az ebay oldalain? van egy pay now gombocska, de kell ezt nekem hasznalnom? vagy innentol mar csak az eladoval kell kapcsolatban lennem? kosz!
NLQ Creative Commons License 2003.07.11 0 0 378
egy tanulsagos csomag (azoknak akik konyvet rendelnek:
Ausztraliabol vettem egy konyvet (illetve licitet nyertem 06.23. an)
a seller irta a licitnel: international paypal only
nemet haverom paypalt kifizette 27. en (addig nem volt netkozelben)
az ausztral a csomagot feladta juli 1. en
ma erkezett meg economy air post-al...
(es ahogy nezem jol rab.szott az elado, mert tolem 15 AUD postakoltseget kert, a boritekon meg 24.5AUD belyeg van + a csomagolast se adhattak ingye...
szoval a 26 dolcsis konvet eladta ~16 dolcsiert (a licit 19,95 rol indult...)

egyebkent a csomagon bontas nyoma nem latszik, nincs rajta vampecset, csak 1 magyar datumbelyegzo: 2003 júl 11
viszont eleg jol kitapinthato volt, hogy konyv (nem volt rairva semmi)

NLQ Creative Commons License 2003.07.11 0 0 377
igen igezad van gyorsabban valaszoltam mint gondolkodtam volna... valaoban van minimal ar az ebayen is ha paraszt az elado...

egyebkent ha olcsobban vitted el mint a minimal ar akkor irj neki levelet hogy mennyiert adja... esetleg alkudj meg vele ebayen kivul...

Előzmény: edk440 (369)
Wisey_ Creative Commons License 2003.07.11 0 0 376
Reméljük, csak éppen nyaral...
Előzmény: Törölt nick (372)
Hét Creative Commons License 2003.07.11 0 0 375
Az nem jelent jót. Írj az e-baynek, hogy gondod van az eladóval. Mondjuk én kétszer is találkoztam olyannal, aki hirtelen eltűnt egy hónapra, de utána visszatért (kórház, költözés), de mindenképpen írj az ebaynek, hogy problémáid vannak. Szoktak segíteni.
Üdv
Hét
Előzmény: Törölt nick (372)
tommystar Creative Commons License 2003.07.11 0 0 374
Kösz, rögtön hívom.
Csak az aggaszt, hogy a másik csomag, amit egy hónappal később küldtek, már megjött. Szóval szerintem inkább sanszos, hogy valahol útközben kavarodott el az első pakk.
(Egyébként az egyikben 8 a másikban 12 videókazetta van, tv-ből felvett régi teniszmeccsekkel, úgyhogy nem hiszem, hogy olyan nagy gondot okozna a felbecslésük.)
Előzmény: NLQ (364)
edk440 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 373
Szerintem Bidpay-jel menne. Beírva a korábbi, eredménytelen aukció kódját.

Ed

Előzmény: Hét (371)
Hét Creative Commons License 2003.07.11 0 0 371
A reserve, minimálár inkább csak szivatás.
Potte!

Írj egy mailt az eladónak, hogy téged érdekel a dolog, és esetleg megbeszélhetnétek, hogy mit csináljatok. Ha amerikai akkor a fizetés elég körülményes aukción kívül!

Üdv
Hét

Előzmény: Törölt nick (370)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 370
Szerintem a "reserve price" egy nagy hüjeség!
:-)))
Előzmény: edk440 (369)
edk440 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 369
a minimal ar a kikialtasi ar, ha azt vagy annal magasabbat licitaltal akkor megnyerted a licitet...

Nem. A minimálár (reserve price) lehet a kikiáltási ár felett. Fel lehet tenni valamit 1 dolláros kikiáltási árral, de mondjuk 100 dolláros minimummal. Gondolom, azért csinálják így egyesek, hogy az alacsony kikiáltási árral beindítsák a liciteket. De ha senki sem licitál legalább 100 dollárt, az aukció sikertelenül zárul.

Egyébként a német Ebay-n nincs lehetőség minimumár megadására.

Ed

Előzmény: NLQ (364)
edk440 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 368
Újra feltették. Nem szükségszerűen a minimumról indítva, lehet ugyanúgy alacsony kikiáltási ár és e fölötti minimum. Ha nem lesz licit a lejárat előtt sem, írhatsz az eladónak, hogy te megvennéd olcsóbban, hisz látja, hogy annyiért a kutyának se kell...

Ed

Előzmény: Potte (367)
Potte Creative Commons License 2003.07.11 0 0 367
Na akkor a kérdésem érthetően :)

Én licitáltam egyedül egy cuccra, de nem értem el a minimumot, viszont még mindig fent van a cucc a neten, nem vették le, hogy a tárgy elévült, vagy elkelt vagy akármi.
Szóval ilyenkor nem szokták felrakni megint a cuccot a minimumról indítva?
Remélem most érthető ehe ehe
Kösz
Potte

Ariel Creative Commons License 2003.07.11 0 0 366
illetve a kiskapu


Ajándék küldemények

Postán, fuvarozó vállalat közreműködésével beküldött, vagy más természetes személy által behozott ajándék vámkezelése a nem kereskedelmi jellegű forgalom szabályai szerint történik, amennyiben az ellenszolgáltatás nélkül érkező vámáru a jogszabályban meghatározott mennyiséget nem haladja meg.

Vagyis ilyenkor megilleti a vámkedvezmény a megajándékozottat, amennyiben az ajándék együttes értéke a 28 200 Ft-ot nem haladja meg.

# Ez a kedvezmény nem alkalmazható a vámkedvezményes értékhatárt meghaladó egyedi értékű vámárura, valamint
# szeszes italra, és dohánytermékre.

Ariel Creative Commons License 2003.07.11 0 0 365
igazad van. utananeztem...


Interneten vagy egyéb csomagküldő szolgálattól megrendelt áru vámkezelése

Az interneten, vagy csomagküldő szolgálattól megrendelt vámáruk esetén, amikor az ellenszolgáltatás fejében érkezik be, vagyis fizetünk érte, a vámteher � a beérkezett vámáru/k értékétől függetlenül � az általános szabályoknak megfelelően kerül kiszabásra.

Ilyen esetekben az ügyfelet nem illeti meg a 28.200.-Ft-os vámkedvezmény, tehát a vámáru/k teljes értéke után kell a jogszabályban meghatározott vámot és egyéb közterhet megfizetni.

Előzmény: NLQ (364)
NLQ Creative Commons License 2003.07.10 0 0 364
Potte: hogyan??? ez nem vakera meg hasonlok... a minimal ar a kikialtasi ar, ha azt vagy annal magasabbat licitaltal akkor megnyerted a licitet...
esetleg kuldj egy ebay# mailban, es megnezem mit is csinaltal...

Ariel: multkor az orcyn osszefutottam egy sraccal annak pl a bakelit kislemezeit vamoltak meg...
a kulcsszo az ajandek! amiert fizettel (es ez kideritheto a csomagrol), annak afa es vam vonzata van mintha itthon vetted volna!!!

tommystar: erdemes hetenkent az orcyt felhivni...
en mar csak ugy megszokasbol hivom oket (ha varok csomagot ha nem), hogy van e valami csomagom:)
mindig elobb hivom oket mint ahogy megerkezik az ertesitesuk a postan
(heti tobbszori hivas nem szerencses szerintem, mert rossz neven veszik :)

Előzmény: Potte (358)
Potte Creative Commons License 2003.07.10 0 0 363
Ariel!
Azt értem csak lejárt az idő és mégsem vették le a netről. Lehet hogy felrakják újra?
Potte
tommystar Creative Commons License 2003.07.10 0 0 362
Sziasztok!

Küldtek nekem 2 csomagot Ausztráliából hajóval.
Az elsőt március közepén adta fel az ismerősöm, azt mondta június elején ér kb ide, még nem hozták ki.
A második pakkot kb 1 hónappal később küldte, április közepefele, ezt ma hozta ki a zöld mikrobusz. Vámmentes pecsét rajta, magyar posta ragasztó, stb.
Az első csomag iránt egyenlőre csak a kerületi főpostán érdeklődtem, (hogy úton lehet-e még, ha az egy hónappal később küldött már megérkezett), azt mondták, hogy a feladó indíthat a kinti postán valami kutatványt, amivel lecsekkolhatják hol kavarodhatott el, viszont a vámról semmilyen iformációt nem tudtak adni.

Szerintetek lehetséges, hogy még az Orczyban dekkol, érdemes ott érdeklődni?

Ariel Creative Commons License 2003.07.10 0 0 361
pasa!

puff. kosz az infot.. lassan nekem is jon egy csomag, de akkor hiaba er ide 1 het alatt ha a vamosok fognak ulni rajta..

Előzmény: pasa_ (360)
pasa_ Creative Commons License 2003.07.10 0 0 360
nemtom, en mindig ajandeknak jelolom es 30k ertek alatt rendelek egyszerre, akkor nincs vam, de a vammentes pecset ranyomasaval ugyanugy eltoltenek 3-5 hetet.

Pasa

Előzmény: Ariel (357)
Ariel Creative Commons License 2003.07.10 0 0 359
Potte!

csak te vagy egyedul a bid historyban? ha igen, akkor lehet hogy ilyen magas a minimalar..

Előzmény: Potte (358)
Potte Creative Commons License 2003.07.10 0 0 358
Gyerekek, én licitáltam egyedül és 90 dollárnál sem értem el a minimum árat, de nem vették még le a netről a cuccot...most akkor mi van?
Potte
Ariel Creative Commons License 2003.07.10 0 0 357
pasa!

a konyvekre es cdkre is van vam? en ugy hallottam hogy nincs.

Előzmény: pasa_ (356)
pasa_ Creative Commons License 2003.07.10 0 0 356
Az amazon nem szamol azzal, hogy itthon a vam 4-5 hetig ul a csomagon. Ugyhgy a tied is meg fog jonni valszeg meg par het mulva. De ha irsz az amazonnak akkor elkuldik ujra gyak. szo nelkul -- igy meglesz meg egy peldanyban. A te lelkiismeretedre van bizva, hogy ez lopas vegy nem.

Pasa

Előzmény: Ordas Farkas (349)
fabee Creative Commons License 2003.07.10 0 0 355
No, kiderült?
Előzmény: Potte (350)
edk440 Creative Commons License 2003.07.10 0 0 354
A Bidpay-en vegyél a kártyáddal money ordert.

Ed

Előzmény: Potte (350)
fabee Creative Commons License 2003.07.10 0 0 353
Dollart ker, de mivel altalaban penzvaltokent is mukodik ezert bevaltjak a forintodat. Most 230 korul van.
Előzmény: Ariel (351)
edk440 Creative Commons License 2003.07.10 0 0 352
Gyerekek, minek ez a szenvedés? Ha nem akartok dombornyomott kártyát a magas díja miatt, nyissatok számlát olyan banknál, ahol az elektronikus kártyára engedélyezett a Card not Present tranzakció. Korábban írtam linket. Azzal US-beli eladónak elfogadható költséggel lehet a Bidpay-en money ordert küldetni.

Ed

Ariel Creative Commons License 2003.07.09 0 0 351
fabee!

a WU forintot ker? ha igen kb. milyen az atvaltasi rataja pl. az OTP-hez viszonyitva?

Előzmény: fabee (348)
Potte Creative Commons License 2003.07.09 0 0 350
VISA-m van de megkérdeztem a krapekot és mondta ha PayPal nem megy akkor van még money o. meg csekk, a VISA-t nem említette. Dehát lehetetlen hogy az ne legyen jó neki.
Szorítsatok gyerekek, reggel kiderül megszerzem-e a cuccot! Muhahahaaaaaa
Kösz,
Potte
Ordas Farkas Creative Commons License 2003.07.09 0 0 349
ma kellett volna megjönnie egy amazon csomagnak, de nem jött, hol lehet itthon utána érdeklődni és mi kell hozzá?
fabee Creative Commons License 2003.07.09 0 0 348
Korabban en is adtam fel penzt botitekban sok-sok papir koze rejtve, hogy legalabb feny fele tartca ne deruljon ki, hogy mi van benne. 5-bol 5-szor atment. (Persze mindig legiposta, express, ajanlott, tertivevenyes volt, bar az utobbinak nincs tul sok jelentosege, mert nagyon lassan er vissza...). Mellesleg viszonylag olcson lehet biztositani a kuldemeny, de ekkor meg kell jelolni egy osszeget, hogy mennyit er (van maximum), es persze aszerint novekszik a biztositas dijja is. Az erteket nem kell "bizonyitani": hivatalos, fontos level es kesz...

Lehet, hogy pontatlan voltam, de valahogy igy mukodik...

Az internetes bankkartyan en is gondolkodom egy ideje, mert baromi sok penz elment mar a WU-ra, de valamiert mindig azt hiszem, hogy "ez lesz az utolso...".

Előzmény: Sótlan Alak (347)
Sótlan Alak Creative Commons License 2003.07.09 0 0 347
Ha nem túl nagy összegről van szó, akkor tapasztalataim szerint teljesen jól működik a borítékban történő pénzküldés. Mindig légin, ajánlva adom fel. Kb. 50 esetből egyszer tűnt el, és ez az ügy is meglepően jól zárult: épp ma fizetett nekem a posta 4800 Ft-ot az elveszett levél miatt. Ezen azért is csodálkoztam, mert hivatalosan pénzt csak így nem volna szabad küldeni, és a 4800 Ft-ot simán bemondásra kaptam: azt mondtam, hogy kb. ekkora károm keletkezett a "magánlevelem" elvesztése miatt.
(Egyébként szerintem érdemes kártyát kiváltani, mert azért úgy sokkal kényelmesebb a fizetés a legtöbb esetben.)
Előzmény: Ariel (346)
Ariel Creative Commons License 2003.07.09 0 0 346
jaja.. szivas van a fizetessel itthonrol akinek nincs kartyaja.

egyenlore csak a WU money transfert tudom hasznalni ami eleg draga illetve egyes eu orszagokba a postai utalvany van meg (de pl. angliaba nincs)

Előzmény: Potte (344)
szurke endre Creative Commons License 2003.07.09 0 0 345
Haho!

En a nemet ebayen szereztem be eddig tarsasjatekokat, squash utoket es egy fenykepezo optikat is, mind igen jo huzas volt. Ucso masodperc, tobb aklak, ahogy kell. Tenyleg jo moka.
Nemetorszagban tobben (jol) elnek abbol, hogy ebayen adnak el mindenfelet. Mar Ebay-oktato csoportok is jarjak az orszagot, ahol megtanitjak a megtanitandokat. Multkor volt errol egy nagy cikk talan a Spiegelben.

sze

Potte Creative Commons License 2003.07.09 0 0 344
Gyerekek, ez a money orders-es megoldás nektek sem működik itthonról? Pontosan nem is tudom hogy működik. De én se csekket, se money orders-t nem tudtam itthonról használni, azt mondták a bankban itthonról nem lehet, ehh...
Potte
Potte Creative Commons License 2003.07.09 0 0 343
NLQ van icq-d? ütközzünk már ha van mert ehhez az óra dologhoz (is) teljes süsü vagyok...
Én: 264230676
Kösz,
Potte
NLQ Creative Commons License 2003.07.08 0 0 342
ez az ebay olyan mint a virus... augusztusban megyunk spanyolba es mar azt nezegetem mit erdemes onnet venni aztan hazahozni :)))
NLQ Creative Commons License 2003.07.08 0 0 341
win98/w2000 timesync http://www.luziusschneider.com
(van sok mas is de ez freeware)

xp alatt az ora beallitasainal a harmadik ful...

nem az utso masodpercben szoktam licitalni hanem 8-10 mp el elotte az 1mp es veletlen volt :)
persze minimum ADSL rol lehet igy, modemen 15-20 mp el a vege elott engedem el a licitet

ha valaki tobb nappal korabbi licittel nyeri meg az meg is erdemli (olyan magas licitet adott meg...) de ha az utso pillanatban licitalsz akkor nem tudnak mar uberelni, ha meg elviszi a korabbi licitalo akkor sebaj, lesz masik olcsobban

Előzmény: Potte (339)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.08 0 0 340
Én is ezt csinálom, de ehhez gyors gép és net kell, nem modemes!
Előzmény: NLQ (336)
Potte Creative Commons License 2003.07.08 0 0 339
Ne igen az óra.
Hogy is kell szinkronizálni? Ezern is gondolkodtam,
Potte
Ordas Farkas Creative Commons License 2003.07.08 0 0 338
milyen ismerős a módszer :-)))
Előzmény: NLQ (336)
fabee Creative Commons License 2003.07.08 0 0 337
Nem rossz modszer, meg kell hagyni! Nem volt meg olyan, hogy az utolso masodpercekben tulterhelt volt az oldal, es nem engedte be a licitedet? En jartam igy.
Altalaban meg szoktam nezni a 'bid history'-jat a lezart termekeknek. Altalaban az utolso masodpercek dontenek, de van olyan is, hogy valaki napokkal a vege elotte bedobja a legmagasabb licitet, es a tobbiek csak probaljak utolerni.
Előzmény: NLQ (336)
NLQ Creative Commons License 2003.07.08 0 0 336
nekem legjobban az jon be, ha kinezek 1 termeket, kitalalom nekiem mennyit er meg max, es a licit vegen az utolso 10 mp en belul teszem meg a licitet.
igy ket dologtol kimelem meg magam:
1 nem verem fel az arat ido elott tehat nyugiban hagyom a termeket, azt ha a balekok nem ugranak bele az arfelveresbe akkor minimal kozeleben el lehet hozni (vettem mar 6-800 euros cuccot 200 ert)
masik es talan ez a fontosabb! ha az utso 10mp ben licitalsz es latod hogy keves a licited (felullicitaltak) akkor nincs mar idod meggondalatlan liciteket csinalni...

en licitalasom kov keppen nez ki:
bejelentkezem ebayre, oratszinkronizalok (ora marad jobb felul)
a termeket kinyitom 2 ablakban a bal alsoba beirom a licitemet es elkuldom a masodik lepesre ahol meg kell erositeni a licitet
a bal felsobe figyelem ahogy harcol a nemet a tobbiekkel (ilyenkor meg lehet modositani a licitet, ha latom hogy keves lesz)
12-13 mp el a vege elott rafrissitek utoljara a termeklapra hogy lassam ki ugyeskedik meg
ezten a vege elott 6-8mp el elkuldom a licitet

a csucs az volt amikor a licitem pl: 18:23:14 kor erkezett be es a zaras 18:23:13kor erkezett be :) el is vittem, akit kiutottem a ringbol kuldott is egy rosszallo megjegyzest :))

Előzmény: fabee (334)
Ariel Creative Commons License 2003.07.07 0 0 335
en is most ismerkedek az ebay-el, mar volt par sikertelen licitem, en is csak par dollarral maradtam le a vegen, mert nem tudtam mar gyorsan emelni a tetet. :(

viszont azt szeretnem kerdezni, hogy akinek nincs sem ilyen sem olyan kartyaja, annak mi a legjobb penzkuldo modszer. most ott tartok hogy WU, de nagyon draga es nem is fogadja el mindenki (licit elott mindig erdeklodom).

fabee Creative Commons License 2003.07.07 0 0 334
En majdnem mindig belekalkulalom az arba azt a bizonyos 35%-ot, de meg csak egyszer kellett kifizetnem ("kop-kop-kop").
Szerintem majdnem mindegy, hogy a legutolso pillanatban dobod ra a licitedet, vagy nem, mert ha a tied toronymagasan a legjobb volt, akkor ugyis te viszed el az arut. Egyebkent, igazad van az 1-2, ill. 20-30 euroval kapcsolatban. En is bosszankodtam mar, hogy valami lenyegesen olcsobban kelt el mint "szokott", es persze 2,50-nel az en licitem folott. Persze nem tudhatom, hogy mennyi volt az illeto legmagasabb licite. Viszont nezhetem ugy is, hogy "mi lett volna ha o nem licital?"... Akkor ugye en vittem volna el ilyen alacsony aron, mert nem lett volna, aki "felnyomja" az arat... Persze ha a nagymamam sarga lett volna es meg aramszedoje is lett volna, akkor o lett volna a villamos...

Nem kell, de nem art.

Előzmény: Hét (332)
Potte Creative Commons License 2003.07.07 0 0 333
Egy marionett figurára hajtok erősen.
Akkor a végére tartogatom a patronjaimat ehe ehe
Meg ilyesmi esezmbe jutott, hogy VISA-t ugyanúgy elfogadják, mint a PayPal-t, mert az itthonról nem megy ehh
Kösz gyerekek, ha kell valami sikítok :)
Potte
Hét Creative Commons License 2003.07.07 0 0 332
Mit akarsz pontosan vásárolni, ha nem vagyok indiszkrét?

Egyébként nekem még senki nem mondta meg a minimálárat. Én azt javaslom, hogy találj ki magadnak egy árat, amit megadnál érte, és azt tedd meg licitnek az utolsó percekben. Kalkuláld bele, hogy ha mellékelnek hozzá számlát, akkor a számlaérték +35% + postaköltségbe kerül neked az áru. A 35% a vám + áfa. Szerintem nem igazán érdemes úgy licitálni, hogy mindig az aktuális licitre raksz egy keveset. Egyrészt mert könnyen elveszted a licitet, másrészt mert az ember sokszor megadna még egy két fityinggel többet azért amit meg akar venni, és így az egekbe lehet tornászni az árat. Én személy szerint sokszor éreztem magam csalódottnak, ha egy aukciót nem én nyertem, mert az én áram felett 1-2 euróval vitte el a nyertes. De lehet, hogy az ő licitje még 20-30euróval is több volt mint az enyém.
Egyébként is: Nem kell mindig jól járni!
Üdv
Hét

Előzmény: Potte (330)
fabee Creative Commons License 2003.07.07 0 0 331
Ha beirsz 1000 dollart akkor a minimalarra fog ugrani az aktualis ar, es kiirja, hogy elerte a minimal arat. Ha senki nem licital utanad, akkor minimal aron fogod elvinni. Ha viszont jonnek meg licitek, akkor a te licites automatikusan ugrani fog egy lepcsovel az o licituk fole (persze "csak" 1000 dollarig). Extrem esetben az is elofordulhat, hogy 1000 dollarert kell elvinned a cuccot. Mirol van szo pontosan? Item#? (Ne aggodj, nem licitallak tul...) (:
Előzmény: Potte (330)
Potte Creative Commons License 2003.07.07 0 0 330
Hi fabee!
De ha beírok 1000 dollárt nyilván átugrom a minimumot, de annyim nincs rá - viszont visszarak a minimumra?
Most az előbb beírtam 60 dollárt, de nem történt semmi, még mindíg a 39 dollár van odaírva mint legmagasabb licit ehh
Bocs gyerekek ha lassú vagyok, de kiráyok vagytok!!! :)
Kösz
Potte
fabee Creative Commons License 2003.07.07 0 0 329
Potte:
Ha a minimal arnal magasabb arat irsz be, akkor felugrik a minimal arra, akkor is, ha nincs mas licitalo rajtad kivul.
Előzmény: Potte (328)
Potte Creative Commons License 2003.07.07 0 0 328
Szevasz Hét!
És ha megkérdezem mennyi a minimum ár akkor megmondja? Nem tudom hogy megy ez, nehogy elzavarjon a p*csába hehe
Köszönöm,
Potte
Hét Creative Commons License 2003.07.07 0 0 327
Szia Potte!

A reserve az az ár ami alatt az eladó nem hajlandó eladni a cuccot. Ha magasabbat licitálsz, akkor elviheted. De ha megegyezel az eladóval, akkor megbeszélheted vele, hogy Te mennyit adnál érte, és hogy jut el hozzád a cucc, hogyan fizess stb.
Érdemes tudnod, hogy az árukra a legnagyobb licitek az utolsó 90 másodpercben érkeznek, tehát ilyenkor érdemes figyelni, és licitálni azt a maximumot, amit hajlandó vagy fizetni a dologért. Én általában az utolsó 5-10 másodpercben adom le azokat a liciteket, amiket nagyon fontosnak tartok.
Üdv
Hét

Előzmény: Potte (326)
Potte Creative Commons License 2003.07.07 0 0 326
Szevasztok!
Én most először szeretnék vásárolni az ebayen és nem értek pár dolgot.
39 dollárárt felraktak egy cuccot, én 40-et ajánlottam érte,(én vagyok az egytelen licitáló)de még nem érte el az ár azt a szintet amiért az eladó eladja (reserve not met yet), azt az árat nem lehet megtudni sehonnan?
Mert ahogy olvastam )persze lehet hogy rosszul) ilyenkor az van hogy ha nem éri el a licitek által azt az árat, akkor felviszik erre a minimum árra és újra felrakják, de én minél előbb szeretném megkaparintani!4 Ehze ehe
Most akkor inkább licitáljak egyedül addig amíg el nem érem azt azt a minimum árat?
Köszönöm előre is ha segít valaki!!
Legjobbakat,
Potte
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.04 0 0 325
miks :
A 316-osban beírtam mit kell csináljál !
Mondd azt, csak akkor tudsz fizetni, ha megadja az összes létező adatát, amit a helyi titkosszolgálat leellenőriz, mert itt mifelénk nagy az anitterrorista készülődés, hála a f@szfej Kovácslászlónak, itt van mellettünk egy komplett amcsi támaszpont, direkbe lövik a rakétákat és meg kell, hogy értse, Neked nagyon kellenek az adatok. (ismerve a hangulatot az USA-ban, tuti beveszi...)

Tudom durva, de eddig még mindig bejött !
:-)))))
Sok sikert!
:-)))

Előzmény: miks (321)
NLQ Creative Commons License 2003.07.04 0 0 324
Petike 23:
az EMS araban alapbol benne van 100USD ig az insurance azaz a biztositas a tobbihez kulon vasarolhato az insurance
egyebkent megneznem helyedben ebayen nem arulja-e (ha van idod akkor erdemes megkerdezni azokat akik arulnak keseket, hogy az altalad ahitott kes nincs e neki veletlen 5-10 kerdesbol 1-2 tutti pozitivan reagal ra :)
toredekeert meg lehet kapni, (akar zsir ujat is) es nem lesz a csomagban a szamla igy el lehet kerulni a 35% sarcot is...

Turboboci:
ha Western Union akkor inkabb a WU Bidpayt hasznald joval olcsobb!!

Előzmény: petike23 (320)
NLQ Creative Commons License 2003.07.03 0 0 323
en ebayen 5 cimet... nem! 6 cimet hasznalok 2 magyart 2 nemetet 1 angolt es egy amcsit :)
szoval a cim dolog nem jelent semmit...

egyebkent az amcsiknal en is eloszor bank accounttal probalkoztam (a nemet tapasztalatokbol kiindulva) de az amcsik felhaborodnak ha az account szot meghaljak (tobb eladonal is probalkoztam, de nagyon nem adjak meg...)

amit az elottem szolo ajanlott az sem rossz dolog...

nlq

Előzmény: miks (321)
Ferci Creative Commons License 2003.07.03 0 0 322
én fizettem bidpayel oké volt, meg paypallal is. ha nem bizol benne, használ az ebay. (treuhand) service. asszem comon is van.
ebaynek utalod a lovét, oda küldi a tag az árut. ha mindkettö megérkezett oda, akkor ök továbbküldik. Persze ez lovéba kerül. olcso cuccnál, csak a riziko marad...
Előzmény: miks (321)
miks Creative Commons License 2003.07.03 0 0 321
Hi!

A tanácsotokat szeretném kérni, mert nem bízom a seller-emben... A licitálás vége után minden rendben ment, amíg meg nem kérdeztem az illető bank account-ját, mert arra gondoltam, az lesz a legegyszerűbb (és legolcsóbb is), ha az amerikai banszámlájára utalom a pénzét. Erre azt mondta, hogy nem tud nekem számlaszámot adni, helyette elküldött egy címet, hogy oda küldjek money order-t, vagy cashiers check-et. Amikor másodjára kérdeztem rá a bankszámlájára, akkor is csak a címét küldte. Ezek után kiderült, hogy a regisztrált címe és az a cím, amit kétszer is elküldött, nem egyezik (tök más város). Még nem akartam, hogy rájöjjön, hogy tudom, hogy nem ugyanaz a két cím, ezért csak azt írtam neki, hogy szerintem nem elég biztonságos a csekk küldés, és megint kértem a számlaszámát. Persze most sem adta meg. (Egyébként már jeleztem ezt az eltérést az eBay support-on is.) Azt mondta, hogy ő nem tüntette fel, hogy átutalással is lehet fizetni, és ha én nem tudok csekket küldeni, akkor szóljak, és újra dobra veri a cuccot. Őszintén szólva annak örülnék a legjobban, ha meg tudnék tőle szabadulni, csak nem akarok egy negatív feedback-et... Egyébként csak 3 pozitív visszajelzése van a csávónak. Tehát ez sem valami biztató.
Az eBay azt mondja, hogy az így küldött pénz után extrém nehéz nyomozni, ha átver. Én meg nem szívesen kockáztatnék.
Szerintetek ez csaló? Vagy csak én vagyok túl bizalmatlan?

Ja, és van valakinek valami tapasztalata a BidPay-el??

miks

petike23 Creative Commons License 2003.07.03 0 0 320
Helló,

bocs az offtopicért, de úgy látom, itt sokan profik a külföldről rendelésben.. :)
A kérdésem:
az USPS EMS mennyivel biztonságosabb (postai ellopás szempontjából), mint az USPS Airmail Letter, vagy Global Priority Mail ?

A www.newgraham.com -tól szeretnék egy kést rendelni.. esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a céggel ?

Köszi, üdv: Péter

tommystar Creative Commons License 2003.07.03 0 0 319
Idézet innen lejjebbről (153-as hsz.), úgyhogy fabee-t illeti a köszönet.

Western Unionos tarifak:
-$50: $13
$51-$100: $14
$101-$200: $21
$201-$300: $27
$301-$400: $32
$401-$500: $37
$501-$750: $42
$751-$1000: $47
$1001-$1250: $55
$1251-$1500: $60
$1501-$1750: $70
$1751-$2000: $80
$2001-$2500: $100

Mindegy, hogy honnan-hova.

Előzmény: turboboci (318)
turboboci Creative Commons License 2003.07.03 0 0 318
Durva, mit mondjak :)
Én is ledöbbenek olykor, milyen nudliagyú arcok keverednek a placcra.
Kb. a józsefvárosi piac és egy MLM-hálózat keveréke.
Kint tényleg sokan csinálják úgy, mint nálunk a csencselést, piacozást.
Állítólag csak Németországban 70 ezren élnek ebayezésből. Jobbik eset, hogy részmunka, család mellett keresnek egy kis mellékest, vagy amikor profi bolt árul online.
Nem akarok senkit sem elriasztani, de az USA-ban évente többtízezer ebay becsapást regisztrálnak, külön hatóság foglalkozik már az online csalásokkal.
Bármennyire is megmosolyogtató, de a lenyomozás, rátelefonálás, belekérdezés sokszor létfontosságú.
Azért nem kell tök bizalmatlannak lenni, sokszor csak az derül ki, hogy a delikvens szimplán butuska és lusta (különösen az Államokban).
Az ottani hatósági szigor és neveltetés miatt azonban elég komoly elrettentő ereje van az igazságszolgáltatással fenyegetőzni.
Mindenki-mindenhol regisztrálva van, készpénz alig van, mindenhol hitelkártyát használnak, a vétkes lenyomozható, letiltható.
Nekem csak egyszer kellett komolyan befenyegetnem, az első komolyabb hivatalos levél után az eladó kifogástalanul szállított.
De hangsúlyozom: más normák, más tempó.

Más: júliustól Western Union money order már a nagyobb postahivatalokban is feladható, ha valaki beírná a tartifákat, szépen megköszönném.

Előzmény: Törölt nick (316)
NLQ Creative Commons License 2003.07.02 0 0 317
azert ez az antiterorista duma kicsit eros tulzas...
szoval a hujeseg nem fertozo, kiveve ha terjesztik :)))

Előzmény: Törölt nick (316)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.02 0 0 316
Karcsiék vettek az Ebayen egy Surround erősítőt kb. 170EUR-ért. A muki össze-vissza igérgetett, hogy mindjárt küldi, stb... Azután már nem is jelentkezett többet.

Feljelentették az Ebayen, most kiderült, van a német Ebaynek valami biztosítása és az összek 80%-át téritik meg, ha bizonyított a csalás.
Az ügy most intéződik, remélem lesz pénz belőle.

Tanulság:
-Csak sok Positive Bewertungostól érdemes venni (ez a surrondos napszemüveges volt 1 Bewertunggal)
-Vásárlás előtt mindig levelet írok, ezt-azt kérdezek. Ha gyorsan és barátságosan válaszol, akkor egyszerű a dolog
-Mindig azt mondom, hogy csak akkor tudom átutalni a pénzt, ha megadja a címét és a telefonszámát, mert ez egy antiterrorista szabály Magyarországon, és sajnos gyakran le is ellenörzik, kicsoda ő , blabla,... Igy nem tud az anonimitás mögé bújni és könnyebben lenyomozható, ha eltűnik.

Eddig egy muki nem akarta megadni a címét, erre azt mondtam, én meg nem tudok így fizetni. Erre azt mondta, ad egy negatív Bewertungot erre én azt mondtam, hogy én majd is - adok és feljelentem az Ebaynál, mert nem írta bele az Artikelbeschreibungba, hogy külföldről nem lehet fizetni. Aztán megadta a címét, én meg poénból felhívtam, hogy ich bin gener alantiterorism Polizei aus Ungarn (kicsit hadd sz@rja össze magát) és hogy van-e arab rokona, van-e robbanóanyag nála illetve tagja-e valamilyen fasiszta vagy antiszemita egyesületnek?

A poén az volt, hogy a beszélgetés során kiderült, az eladó kínai és valami kegyetlen hülye. Na, nagy nehezen elküldte a cussost. (két darab bontott napellenző a kocsiba, innen a fórumból vette meg egy vectrás srác)

Wet RinR Creative Commons License 2003.07.02 0 0 315
Én most vagyok túl az első sikeres licitálásomon, a tapasztalatok kedvezőek. Az angol E-bayen licitáltam egy fényképezőgépre (Oly E-10), előtte megkérdeztem az eladót, hogy el tudja-e juttatni Magyarországra. DHL-lel küldte, + 20 fontért. A pénzt az OTP-n keresztül utaltam át, másnapra már az ürge számláján volt (kb 3000Ft volt az átutalás). A DHL-lel 2 napon belül az országban volt a csomag, a vámra egy kicsit várni kellett (a vámmenteshez a nyilatkozatot faxon kellett átküldeni, ami szerintük nem érkezett meg), de egy kis veszekedéssel összekapták magukat és másnapra vám és ÁFA-mentesen a kezemben volt a csomag. A szállítólevélen csak annyi volt feltüntetve, hogy az értéke 50 USD, AJÁNDÉK felirat nem volt. Összesen a gép 140 ezerbe került egy csomó extrával 1 évesen, itthon ugyanez 220 körül lett volna.
NLQ Creative Commons License 2003.06.28 0 0 314
paypalra egyetlen megoldas van jelenleg: van 1 megfelelo orszag beli haverod, es vele nyittatsz egy peypal accountot, es amikor paypallal kell fizetni, akkor elkuldod neki mailben mit hova kinek... aztan vele elszamolsz ahogy tudsz (jelenleg nekem igy muxik)
1 dologra azert vigyazni kell:
vagy a te ebay accontodhoz rendeled hozza az o paypaljat, (de akkor ugye email cim problemak lesznek a te ebay email cimed mas lesz mint az o email cime a paypal acchoz) igy tud kozvetlen a nyert arveresre licitalni.
vagy ha neki egyebkent van ebay acca (amihez rendelte a paypaljat) ebben az esetben nem fizetheti kozvetlen a te nyert arveresedet, mert letiltjak a paypal accat (3x megtettuk mire rajottunk miert tiltodik le az account)...
DE ez utobbi esetben az elado email cimere tudja kuldeni a penzt (paypalban mas opciot kell beboknie a penz kuldesnel)

masik megoldas: csinaltatsz vele egy bankkartyat es csinaltatsz vele 1 paypal accot es ezt csak te hasznalod itthonrol toltod a bankartyat stb

valoszinuleg nem fog mukodni az ha a sajat nevedre akaros a bankkartyat/ paypal accot, mert pl a nemet baratom csinaltatta a paypal accat akkor bekertek tole az igazolvanyai masolatat es 2 kozuzemi szamla masolatot ami az o nevere es arra a nemet cimre szol amivel regisztralta magat

szoval ez a szopas vagy nagyon bizalmi kapcsolat kell egy jo orszag beli haverral (elvegre nem mindenkinek ad az ember meg korlatozott jogosultsagot a bankkartyajara!)
vagy 3. ember reszvetele kell a dologhoz...

remelem ertheto es fantaziamozgato volt a hozzaszolasom :))

Előzmény: Tilleo (302)
turboboci Creative Commons License 2003.06.28 0 0 313
Ausztriai bankszámla internetes eléréssel megoldható.
matchbox Creative Commons License 2003.06.26 0 0 312
Szintén zenész... csak nekem egy éve irták ezt.
Előzmény: _paha_ (309)
Tilleo Creative Commons License 2003.06.26 0 0 311
Üdv!

Külföldi számlanyitás engem is érdekelne. Kérek mindenkit akinek van ismeretsége ezen irányban. Ossza meg velünk.
Főleg kisértékű apróságokat vásárolnék ami, nagyon nem érné meg semmiféle pénzküldési módozattal.

Tilleo

Hét Creative Commons License 2003.06.26 0 0 310
Szólni kéne nekik, hogy akkor valaki lemaradt a föciórán náluk, és itt már meg kellett volna valósítani!
_paha_ Creative Commons License 2003.06.26 0 0 309
ezt én is már eljátszottam velük, mindig azt írják, hogy tervezik... /-:

Előzmény: fabee (308)
fabee Creative Commons License 2003.06.26 0 0 308
_paha_

En irtam egy mailt kb. fel evvel ezelott a PayPal-nak, hogy nagyon remek a szolgaltatasuk, biztonsagos, megfizetheto, bla-bla-bla stb., de sajnos nem tudok regisztralni Magyarorszagrol.
1-2 napon belul visszirtak, hogy koszonik a megkeresest, tervezik Kelet(?)-Europara is kiterjeszteni a szolgaltatast, majd ertesitenek...
Azota varok. A westernunion addig meg belolem el...

Előzmény: _paha_ (304)
Ariel Creative Commons License 2003.06.26 0 0 307
Előzmény: Kendra (306)
Kendra Creative Commons License 2003.06.26 0 0 306
hmmm...mi a PayPal-nek VISA-val/rol fizetunk. VISA pedig otthon is van.
Előzmény: _paha_ (304)
Kendra Creative Commons License 2003.06.26 0 0 305
Lentebb irtam, hogy mi mindig PayPal-el fizetunk.
Bocsi, nem tudtam, hogy otthonrol ez nem megy. :(
Ha tudom, nem "hencegek" vele...
_paha_ Creative Commons License 2003.06.26 0 0 304
1-2 hónapja nagyon sokat foglalkoztam a paypal-lal, és arra jutottam, hogy jelenleg Magyarországról nem lehet használni!

az egyetlen megoldás talán az, hogy Németországban vagy Ausztriában nyitsz egy bankszámlát + igényelsz bankkártyát és/vagy internetes számlakezelési lehetőséget, amit itthon használni tudsz és akkor azt a számlát használod a Paypal-hoz. ugyanis ezek a legközelebbi helyek, ahol ha van bankszámlád, akkor a Paypal accountodról tudsz rá pénzt utalni. (a paypal help oldalán ezeket az országokat jelölik kettőskereszttel).

kérdés, hogy Ausztriában vagy Németországban magánember nyithat-e csak úgy bankszámlát, hogy besétál 1 bankba? illetve hallottam olyanról is, hogy interneten keresztül lehet 1 bankban valódi bankszámlát nyitni, de erről sem tudok semmit.

a legjobb megoldás persze az lenne, ha sikerülne rávenni a paypalt, hogy terjessze ki szolgáltatását Magyarországra is. talán az EU csatlakozás után könnyebb lesz, bár ahogy elnézem a már említett oldalt, nem minden EU-s ország van kettőskereszttel jelölve )-:)

ha valaki tud ennél többet, mindenképp írjon, mert nagyon érdekelne a téma, főleg a külföldi bankszámlanyitás...

Előzmény: Tilleo (302)
matchbox Creative Commons License 2003.06.26 0 0 303
Engem is!!!
Köszönöm.

Előzmény: Tilleo (302)
Tilleo Creative Commons License 2003.06.26 0 0 302
Üdv!

Továbbra is érdekelne, minden formában PayPal megoldás! Ha tud valaki valamiféle módszert. Kérem írja meg!
Ha más nem e-mailban.

Köszönöm

Tilleo
(tilleo@index.hu)

edk440 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 301
Akkor ha tényleg működik, érdemes lenne megírni a Bankkártya.hu-s Homa Péternek, melyik banktól van.

Ed

Előzmény: Ordas Farkas (299)
edk440 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 300
Ha tényleg működik, akkor meg kéne írni a bankkártya.hu-s Homa Péternek, hogy melyik bank Electronjáról van szó.

Ed

Előzmény: Ordas Farkas (299)
Ordas Farkas Creative Commons License 2003.06.24 0 0 299
nem nyert :-)
Előzmény: edk440 (298)
edk440 Creative Commons License 2003.06.24 0 0 298
Akkor neked vagy a HBW Expresstől, vagy az IEB-től van a Visa Electronod. Ezekre engedélyezett a Card not Present tranzakció.

Ed

Előzmény: Ordas Farkas (296)
Kendra Creative Commons License 2003.06.23 0 0 297
Szia mindenkinek! :)

Mar tul vagyunk a huszadik eBay vasarlasunkon. Foleg szamitogep es baba, de volt ezust ekszer is.

Elsosorban a PayPal-es fizetest favorizaljuk, de nemet fiukanak mar kuldtuk boritekban is a penzt, nem lett baj belole. :) (Igy kerte!)

Egy esetben vertek at minket, egy sved urge. Azert a svedekben jobban biztam...:(

Ordas Farkas Creative Commons License 2003.06.23 0 0 296
köszi a hozzászólásokat, úgy tűnik, a visa electron működik...
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.23 0 0 295
Amazonrol eddig 2x er vettem konyvet. Egyet a .com-rol egyet .fr-rol. Kulonbozo a valasztek, en pl. az .fr-nel talaltam meg olyan konyvet amit a tobbinel nem. Viszont rohadt draga 1 konyvet rendelni mert akkor csak arra rakodik a postakoltseg. Ha tobb konyv kell akkor meg eredemes egyutt hozatni oket igy 1 postakoltseg van. A fizetes pofon egyszeru, adataidat (szamlacim,postacim) kell megadni meg a kartyaszamot, ec-mc tuti muxik (meg az fr-en is ment, 0 fr tudassal:). Viszont muszaki cikket nem szallitanak az usa-n kivulre (.com).
Előzmény: Ordas Farkas (293)
pasa_ Creative Commons License 2003.06.23 0 0 294
1. az amazon boltok mulonalloak, mindegyiknel mas a ekszlet, az arak, kedvezmenyek, szallitasi feltetelek es szallitasi arak. Erdemes mindet megnezni. En a .com-rol szoktam dvd-ket rendelni, konyveket ritkabban (regebben volt nagy kedvezmeny es olcso lassu fuvar, ezek megszuntek mar jo ideje).
Hogy a cucc honnan jon az valtozo, es valojaban erdektelen. A legiposta ugyanannyi ido amszterdambol mint floridabol. A posta elvileg kihozna egy het alatt, de a vamon rostokol egy honapig (altalaban, van par szerencses csomag, amit tovabbloknek).

2. fizetes bankkartyaval. beutod a szamat es tobb dolog nincs vele. [van par egyeb modszer, azokat olvasd el magad, szvsz nem eletszeruek.] Ha nincs megfelelo kartyad, kerj meg valalit, hogy vegyen neked gift certificate-et, az ugy mukodik mint a szamla, akarmikor utana levasarolod.

3. dombormuves kartya (pol. visa classic) tuti jo. A laposban (pl. visa electron) nem vagyok bizonyos. Probald ki, nagy baj nem tortenhet, maximum nem fogadja el.

Pasa

Előzmény: Ordas Farkas (293)
Ordas Farkas Creative Commons License 2003.06.23 0 0 293
Hello!

Többször ebay-eztem már, egyszer western union, a többi alkalommal rózsaszín nemzetközi postautalvánnyal...

most viszont az amazonról kellene vásárolnom kb 4-5 könyvet

a kérdések:

1. mindegy melyik oldalon teszem meg a megrendelést? pl az amazon.com-on rendelem, vagy az amazon.de-n? ha az amazon.de-n rendelem akkor Németországból jön majd a cucc? vagy tökmindegy hol rendelem meg, mindig a legközelebbi raktárból jön?

2. a fizetés hogy megy? csak interneten keresztül lehet? vagy úgyis, hogy házhoz jön a csomag (pl UPS, TNT, FEdex) és ott neki adom a pénzt

3. mi kell ahhoz, hogy online fizethessek az amazon-on? külön ki kell váltani valami bankkártyát (internet bankkártya)? ilyet mindegyik banknál lehet? vagy elég hozzá a sima visa electron?

köszi

NLQ Creative Commons License 2003.06.22 0 0 292
oke, de pont akkor amikor felteszed arveresre, es nagyonolcsoe elviszik???
Előzmény: turboboci (291)
turboboci Creative Commons License 2003.06.22 0 0 291
Velem már történt hasonló.
A szintetizátorom gombjait megrágta a blöki :)
Előzmény: Kalasnyikov vodka (290)
NLQ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 289
vegulis is nekem nem volt annyira fontos az aru, de szereztem (es adtam is) egy pozitiv feedbacket ingyen :))

de azert duhito

Előzmény: _paha_ (288)
_paha_ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 288
tehát megússza egy - feedback-kel? vagy legalább kizárják?

Előzmény: Törölt nick (286)
NLQ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 287
nekem multkor 1 elado kitalalta, hogy a radiot a kisfia lerantotta az asztalrol es nem mukodik...
Előzmény: _paha_ (285)
_paha_ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 285
szerintetek mi van akkor, ha egy eladó tévedésből rossz (mondjuk irreálisan alacsony) áron hirdet meg egy terméket "buy it now" opcióval, és mielőtt észrevenné a hibáját, valaki megveszi?

NLQ Creative Commons License 2003.06.20 0 0 284
sztem csak 1 biztos!
a bankok jarnak jol
Előzmény: Gasolin (283)
Gasolin Creative Commons License 2003.06.20 0 0 283
Jó hír banki tranzakcióról:
Jűlius 1.-től EU országokban nem lehet drágább a más EU országba történő banki átutalás mint a belföldi átutalás. Már csak meg kell várnunk azt a pár hónapot....:)))
A bankok most kidolgoztak egy olcsóbb tranzakciós lehetőséget (nekik Bankok közti olcsóbb egymás közti jóváírást, mert a profit mindenekfelett!!). Most a bankok várnak pár hónapot, megnézik, hogy hogyan mükődik a szisztéma (termel e tisztességes profitot). Ha nem hozza a várt eredményt akkor felemelik a belföldi átutaláskor kért tranzakciós díjat (mert profitorientáltak!!!!), mert ezt nem tiltja a törvény. :(((
Azért egy biztos, olcsóbb lesz mint amennyibe eddig nekünk került a külföldi utalás.
NLQ Creative Commons License 2003.06.20 0 0 282
tok mind1 hogy hasznalt vagy uj, ha postan kuldik es fizettel erte akkor rakerul az afa az tutti a maradek 8% ami nem bizti.

azert nem bizti, mert kereskedelmi forgalomban a szamgep vammentes, de ha nem kereskedelmiben hozad be akkor kerdeses...
a vammentes dolgoknal azert kemenyebb a jatek, mert csak akkor vammentes ha aVTSZ (vamtarifa szam) 0as besorolasu na de ezt igazolni kell meg miegymas (na ezt a reszet mar nem tudom hogyan mukszik)

Előzmény: ANTIpc (280)
Ariel Creative Commons License 2003.06.20 0 0 281
par honapja csinaltam magamnak egy olyan ebay beallitast, ami csak azok kozott a tetelek kozott keres, amit hozzank is szallitanak. (hatha vki nem tudta, hogy lehet igy is valogatni)

ide kattints es rakd bookmarkba

ANTIpc Creative Commons License 2003.06.20 0 0 280
edk440: Thx

"OFF: Nagyon megéri az a használt gép? Olcsón lehet kapni a nyugaton leselejtezett cuccokat a kis üzletekben... "

Ez majd meg kiderul, de nem pc-rol van szo, nehez itthon hozzajutni. Ha meg kapnek, akkor tuti pofatlanul dragan.

NLQ: szinten Thx.
Baaar nem akarok kotozkodni, de nem a szamat tepem, hanem nem volt teljesen tiszta a dolog.
Ha arra a hozzaszolasodra gondolsz, ami a gift-rol, es a 120 eurorol szol, es vagy 30 hozzaszolassal ezelott lett irva, akkor igen, olvastam...es talan hihetetlen, de mint azt az elso hozzaszolasomban is emlitettem, az egesz (!) topic-ot elolvastam, ezutan irtam.
Szamomra az nem volt tiszta, hogy csak - ennek mondjuk mas meg eppen ellentmond - az UJ cuccokra van afa/vam, vagy a hasznaltra is, erre ugyanis asszem nem tert ki meg senki.
Emellett talan az szamitogep is fontos a behozatal szempontjabol, mert a jomultkor erdeklodtem valaki kozvetitesevel (1 uj) szamitogepbehozatala felol 1 vamostol, es o azt mondta, hogy sajat reszre meg 200E-ert is lehet behozni szamitogepet vammentesen (!). Tehat ezert van nalam a teman belul 1 "kis" zavar....meg mindig. De talan a vamos sem reszletezte pontosan milyen esetekben lehet vammentes...na mindegy, majd kiderul.

NLQ Creative Commons License 2003.06.20 0 0 279
ha a licit vege elott kerdezoskodsz, akkor sokkal konnyebb, nekem altalaban az alabbi szoveg nagyon bejon:
"szeretnem ha elkuldened magyarorszagra, ha nagyon muszaly persze megoldhato hogy az ameri9kai baratomnak kuldjed a csomagot, de akkor a koltsegeim novekednek es a licitre kevesebb penz jut"

erre a dumara egybol vallaljak hogy kuldik ok akarhova

"Ja, akkor nem tudja senki, hogy vam/afa csak uj dolgokra van, vagy hasznalt szamitogepre is? "

imadom amikor az ember tepi a szajat feleslegesen miert nem lehet 5 hozzaszolast visszaolvasni...

Előzmény: ANTIpc (277)
edk440 Creative Commons License 2003.06.20 0 0 278
"Gyakran persze amúgy is kell írni, mert a legtöbb eladó nem írja oda, hogy külföldre hajlandó postázni, de érdeklődésre azt írja, rendben."
Ezalatt azt erted mikor azt irjak, hogy "Will ship to United States only."?

Pontosan.

Tehat csak ketfele szoveg van amibol az elado valogathat mi legyen az adott helyen, es hajlamos lehet arra - az emlitett szoveg eseteben -, hogy megis kuldi kulfoldre is?
Csak azert kerdezem, hogy ha ezesetben tenyleg CSAK az usaba kuldi, akkor ne zaklassam az illetot mail-el.

Többféle szöveg lehetséges, de a legtöbben csak lusták, meg ugye az ámerikaiaknak van a US meg a barbár többiek. Kanada az a kettő között van számukra. Könnyen lehet, hogy hajlandó küldeni ide, de feltétlenül rá kell kérdezni licitálás előtt.

Ja, akkor nem tudja senki, hogy vam/afa csak uj dolgokra van, vagy hasznalt szamitogepre is?

Akkor nincs dézsma, ha ajándék ÉS 120 euró alatt. Különben van használt cuccra is. A könyv kivétel, asszem arra nincs. A CD-ROM kérdéses.

OFF: Nagyon megéri az a használt gép? Olcsón lehet kapni a nyugaton leselejtezett cuccokat a kis üzletekben...

Ed

Előzmény: ANTIpc (277)
ANTIpc Creative Commons License 2003.06.20 0 0 277
"A Fedex meg a többi gyorsposta-társaság interkontinentálisan nyilván nem szállít hajóval, csak repülővel. "

Ok, csak nem igazan ertem/ertettem a dolgot, hogy is van az, hogy a USPS-nel van pl EMS, amire ok 3-5 napot irnak, es a Fedexnel meg csak express van, ami 1-3 nap, ennelfogva ugy ertelmeztem, hogy eselyem sincs arra, hogy ne tejeljek nekik mint az orult, hiaba lenne nekem jo az 5 nap is....es gondolom az EMS sem hajoval, ill. csak ground-on jon ;) No mindegy, jo nekem az EMS boven.

Thx a linket, meg a tobbit! Nemtom meguszom-e valami specko draga kartya nelkul, de ma felhivtam az otp-t, okositsanak mar ki webkartya-ugyben. Aszondja a csoka, hogy mindenfele hokuszpokusz nelkul megy juniorrol is a western union, annyi gond van vele, hogy szemelyesen kell az otp-ben intezni a papirt...gondolom ez egyedul nekem uj :) Na mind1, 1x kibirom, aztan legfeljebb majd keresgelek kesobb milyen kartya is kell nekem, mert ez a kartyapakli amit az otp ad jo penzert, es sok szolgaltatast amire semmi szuksegem, havidijjal, fuggetlenul attol, hogy hasznaltam-e, az nekem nem ok. Foleg ha csak 1x hasznalom esetleg.

"Gyakran persze amúgy is kell írni, mert a legtöbb eladó nem írja oda, hogy külföldre hajlandó postázni, de érdeklődésre azt írja, rendben."
Ezalatt azt erted mikor azt irjak, hogy "Will ship to United States only."?
Tehat csak ketfele szoveg van amibol az elado valogathat mi legyen az adott helyen, es hajlamos lehet arra - az emlitett szoveg eseteben -, hogy megis kuldi kulfoldre is?
Csak azert kerdezem, hogy ha ezesetben tenyleg CSAK az usaba kuldi, akkor ne zaklassam az illetot mail-el.

Ja, akkor nem tudja senki, hogy vam/afa csak uj dolgokra van, vagy hasznalt szamitogepre is?

Thx

4ndr3w Creative Commons License 2003.06.19 0 0 276
Sziasztok!
UPS-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Mi van akkor, ha lakáscímre rendelek valamit, de csak esténként vagyok otthon, napközben nem? Hagynak valami értesít?t, és be lehet menni a csomagért valahova (mint a postán) vagy esetleg visszaküldik a feladónak?
Köszi a segítséget!
edk440 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 275
Ha valaki money ordert elfogad, de odairja, hogy Bidpay-t nem, az hülye. Ha nem szól a Bidpay-ről, akkor az biztos jó neki, hiszen számára ugyanolyan money order, mint amit személyesen vásárol és küld el neki valaki.

Gyakran persze amúgy is kell írni, mert a legtöbb eladó nem írja oda, hogy külföldre hajlandó postázni, de érdeklődésre azt írja, rendben. Amikor ezt megkérdezzük, meg lehet említeni, hogy Bidpay money ordert küldetnénk neki.

Ed

Előzmény: Tamás000 (274)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 274
Es ha az elado odairja, hogy money order lehetseges, de a bidpay nincs, akkor ra kell kerdezni, hogy bidpay megy e, vagy ugysem latja, hogy en bidpay-jel vettem a money ordert?
Előzmény: edk440 (273)
edk440 Creative Commons License 2003.06.19 0 0 273
Mint fentebb is írtam, a Bidpay a Western Union azon szolgáltatása, hogy csekély díjért kiállít egy money ordert az eladó nevére és elküldi azt neki. A bankkártyádról vonja le a money order összegét megfejelve a saját díjával.

Ha a money order jó az eladónak, akkor a Bidpay használható.

Internetes vásárlásra használható bankkártyák, Homa Péter írása a TIPPen

A Fedex meg a többi gyorsposta-társaság interkontinentálisan nyilván nem szállít hajóval, csak repülővel.

Ed

Előzmény: ANTIpc (272)
ANTIpc Creative Commons License 2003.06.19 0 0 272
Thx az eddigieket!
De sajna meg mindig lama vagyok ezen a teren :) Amit mi sem bizonyit jobban, mint hogy meg Mo-ra sem utaltam soha zsetont, nem hogy kulfoldre. Na nezegettem a calculatort, tegnap en voltam a hulye, mert a domestic-re nyomtam, akkor jo hogy nem lehet Hungary-t talalni.
Bocsi, hogy ertetlenkedem, de valaki elmagyarazna, hogy tulajdonkeppen mi is az a bidpay, hogy utalok oda, es mirol? Arrol az otp-s izerol majd? Ja, ez az otp-s kartyadolog nekem meg nem tiszta sajna. Milyen az az "OTP internetes vásárlási számla"? Keresgeltem az otp oldalan, de nem talaltam ilyet. Webkartya, vagy most hulyeseget kerdezek? Tehat pontosan mit is kene kernem az otp-nel?
Aztan latok sok ilyet is, hogy "money order/cashiers check". Ez nalunk mukodik valahogy? Mivel? :) Jo volna ezt is tudni, mert sok helyen nincs bidpay.
Nezegettem a fedex calculatorjat, ugy latom toluk erdekes modon csak express jon a cucc az USA-bol, talan ezert gyors, es azert draga...ugyanis a ground-ot sehogy sem sikerult kijelolnom USA-Hungary kozott. Arrol nem is beszelve, hogy a kalkulalas nekem a fedex-nel kinai, na de mindegy, ha draga, akkor nem is erdekel :)
Ja, ha hasznalt szamitogep jon nekem (en maganszemely vagyok, es a kuldo is) akkor arra is van vam, es/vagy afa, vagy csak ha uj (kb $300-600-ertekben)?
Elore is koszonet.
fabee Creative Commons License 2003.06.18 0 0 271
Ha jol ertem, akkor a tobbezres pozitiv "fidbekk" sem garancia semmire, ha valakinek "felcsapjak" a pfiokjat. Megeri minden licit elott felvenni a kapcsolatot az eladoval (amugy sem art tisztazni, hogy mennyiert szallit Mo.-ra, es tudja-e szamla nelkul, ajandekkent kuldeni a cuccot).
Előzmény: exseven (270)
exseven Creative Commons License 2003.06.18 0 0 270
Mostanában kezd rendszeressé válni, hogy feltört accounttal próbálnak eladni valamit (azaz pénzhez jutni). Egy elég keresett dolgot próbáltam venni, és az itemekből csomóról kiderült, hogy átverés, sőt, sikertelen licitálás után emaileket kaptam, amikben nagyon olcsón kínálták megvételre a cuccost. Miután válaszoltam, az eredeti account holder jelentkezett, hogy feltörték a fiókját, és nem ő írt nekem. Legyetek óvatosak, amit csak lehet, ellenőrizzetek az eladóval kapcsolatban!
Hét Creative Commons License 2003.06.18 0 0 269
A zipet már leírták, a súlytól függően a rendes légi posta durván 12 dollártól kezdve szállítja a cuccot. A nemzetközi szállítócégek honlapján biztosan találsz kalkulátort. A FedEx drágán szállít, de biztosan. A dolog a kezedben van egy általában egy héten belül. A Juniort a hajadra kenheted. A legjobb megoldás a számodra szerintem egy OTP internetes vásárlási számla lenne, mert azt talán gyorsan megcsinálja az OTP. Egyébként pedig várni kell a dombornyomott kártya elkészítésére, ráadásul feltételek is vannak. Pl. raiffeisen havi 70000 forint rendszeres átutalás, amelyik megérkezik a számládra, vagy egyszeri 300000 forint ami az igényléskor ott pihen. Egyébként a raiffinál szerintem 3 munkanapon belül elkészítik a kártyát. Ha dombornyomott kártyát választasz akkor válaszd az EC/MC-t, mert azt szerintem könnyebben elfogadják, és euro alapú ami itt európában nem egy hátrány.
Üdv

FDG7
Előzmény: ANTIpc (266)
szaborob Creative Commons License 2003.06.18 0 0 268
NLQ:
en pedig gyakran arveresen kivul egyezkedem az emberrel
azt hogy csinalod? (gondolom ez csak akkor mukodik, ha senki sem licitalt a dologra)
ot nem buntetik, ha visszavonja az aukciot?
Előzmény: NLQ (251)
edk440 Creative Commons License 2003.06.18 0 0 267
A zip code az ötjegyű US irányítószám. Ahol ezt kell megadni a számításhoz, ott csak belföldre vonatkozó összeget lehet számoltatni.

Ed

Előzmény: ANTIpc (266)
ANTIpc Creative Commons License 2003.06.18 0 0 266
Udv.
Na vegigolvastam a topic-ot, volt benne sok hasznos, bar sok dolog egyaltalan nem tiszta, de majd kerdezek :) En is vasarlas elott allok, az USA-bol vennek dolgokat, kalkulalnek meg minden, de sok dolog nem igazan megy a zip hianyaban. Valaki meg tudna mondani hol is lehet ratalalni valami magyar "zip-jegyzekre", mert a posta oldalan meg 1 tetves keresot sem talaltam :(
Ja, azert kerdezek par dolgot ha mar irok.
Vessetek meg, nekem csak 1 otp juniorom van :) Gondolom azt ebay-es teren kenhetem a hajamra, igaz? :) Mi kene nekem, mit lenne erdemes szerezni, es milyen gyorsan lehetne (ugy 10 napon belul szeretnek lerendezni 1 aukciot)? Ha igaz valami Bidpay-el bonyolitanam a dolgot.
Ja, es sok ebay-esnel csak Fedex-et latok mint szallitasi forma, ha ehhez ragaszkodik az illeto, es mas nem lehet, akkor ez mennyire gaz az EMS-hez kepest (itt most leginkabb a vam-on valo tokolest ertem)?

Thx.

NLQ Creative Commons License 2003.06.17 0 0 265
amit igazan mondani akartam az maradt le... azaz ha ems el jon a csomag akkor a vam max 5 nap egyebkent 3-6 het

nlq

Előzmény: NLQ (263)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.16 0 0 264
Eppen megyunk europaba....
Előzmény: NLQ (263)
NLQ Creative Commons License 2003.06.16 0 0 263
1 csomag tortenete:
rendeltem 1 csomagot amcsibol cegtol azaz tudtam hogy vamoljak
a csomagot feladtak 2003.05.08an USPS airmail parcel post-al (ami ugye 8-10 nap)
a magyar posta pecset 2003.05.15-i
telefonon hivogattam (heti 2x) az orcy teret allandoan azt kaptam hogy nincs csomagom....
ma reggel felhivtam oket es azt mondtak penteken postaztak a levelet amiben kerik menjek be
ma bementem 9:30 ra 10:40 kor kezemben volt a ket csomag... (a masik amit szombaton emlegettem)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.16 0 0 262
Ma elmentem megkerdezni a KHB-ba ennek az internetes visakartyanak egy ket dolgat, ami a honlapon nem volt egyertelmu. Telleg ingyenes a vasarlas a kartyaval, akar bidpay-nek fizetek, akar online boltnak, stb. Az internetes bankolas is franko dolog, nem kell sorszamot huzogatni, meg attol felni, hogy lelonek, etc.. Viszont a kartya elkeszitesi ideje 10 nap (gondolom munka), ugyhogy a kiszemelt dolgomat nem tudom most megvenni, de lesz masik is biztos. A KHB dijait kedvezobbnek neztem mint az otp-et, raadasul a KHB ad valami chipkartyat is olvasoval az online bankolashoz.
Előzmény: edk440 (261)
edk440 Creative Commons License 2003.06.16 0 0 261
Kártyás vásárláskor (a Bidpay-jel tulajdonképp egy money ordert vásárolsz a Western Uniontől) nem fizetsz jutalékot a banknak. Azt az fizeti, akitől vásárolsz (ez esetben a WU). Bele van építve a díjba.

A fentiekből az is következik, hogy ha a US eladó money ordert elfogad, akkor a Bidpay használható.

Lehet egyébként angol fontot is küldeni rajtuk keresztül.

Ed

Előzmény: Tamás000 (258)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.16 0 0 260
Ezek szerint 72 USD volt a termek+szallitas es 5 dolcsit kellett a bidpay-nek fizetned? Hol a biznisz ebben az otp-nek?
Előzmény: turboboci (259)
turboboci Creative Commons License 2003.06.16 0 0 259
Így nézett ki a tranzakció.

1. KÁRTYAFEDEZET BIZTOSÍTÁSA 2003.05.28 2003.05.26 20.000 OTPdirekt internet

2. VÁSÁRLÁS KÁRTYÁVAL 2003.05.30 2003.05.28 -15.732 03.05.27. 76,00 USD 63.690EUR 247.0100
WWW.BIDPAY.COM

Jól látható, hogy a 76 USD-n (207 Ft/USD) kívül nem számoltak fel extra költséget.

Előzmény: Tamás000 (258)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.16 0 0 258
Ja, meg egy kerdes. Ha mondjuk 50 dollart kene bidpay-eznem webkartyaval, akkor 5 dolcsi a bidpay dija, de kb. mennyi a tovabbi (banki, kartya) tranzakcios dij, ha van? Errol tudsz mondani valamit?
Előzmény: turboboci (256)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.16 0 0 257
Kiraly. Kosz. Ki is probalnam, csak nemigen van idom jelenleg webkartyat csinaltatni, pedig van egy csabito item amit szivesen megvennek.

Sajna az elozo nemet eladom total bekattant, igy nem is szarakodok a hitelesitett szig. kuldessel, csinaltam uj regisztraciot.

Előzmény: turboboci (256)
turboboci Creative Commons License 2003.06.15 0 0 256
Elfogadják a Webkártyát.
Pofon egyszerű, csak követni kell a weblapon lévő utasításokat.
Természetesen regisztrálni kell a hitelkártyádat.
Ezek után van számlád, látod a tranzakciók státuszát, tudsz bevinni új fizetést.
Mindenről email-t kapsz.
Előzmény: Tamás000 (254)
NLQ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 255
szerintem elfogadjak az internetezesre valot is
Előzmény: Tamás000 (254)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 254
Milyen kartyat fogadnak el a bidpay-nel? Csak dombornyomottat vagy azt a csak internetes fizetesre valot is? Par reszletet irhatnal a meneterol.
Előzmény: turboboci (252)
NLQ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 253
igen minden itthoni megoldasnal olcsobb de a paypal olcsobb :)
Előzmény: turboboci (252)
turboboci Creative Commons License 2003.06.15 0 0 252
Igen, a bidpay csak USD-s online aukciókra használható, drágának viszont nem mondanám.


BidPay.com Fee Schedule
Money Order Amount | BidPay.com Fees

$30 and under | flat rate of $2.95

$30.01 to $100 | flat rate of $5.00

$100.01 to $700 | 2.25% + $5.00

Kisösszegű vásárlásnál minden más itthoni megoldásnál olcsóbb és a nagy előnye, hogy otthonról intézhető másodpercek alatt.

Előzmény: NLQ (251)
NLQ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 251
a bidpayt meglatasom szerint sokkal kevesebb seller fogadja el (pl a nemetek es az ausztraloknal szinte nem is hallottak meg rola) es ahogy latom a koltsegei is magasabbak
sajnos az angol tudasom nem tokeletes, de ahogy nezem a bidpayal csak arverest vagy online boltot lehet kifizetni en pedig gyakran arveresen kivul egyezkedem az emberrel ezeket ki lehet vele fizetni valami mododn???
Előzmény: turboboci (250)
turboboci Creative Commons License 2003.06.15 0 0 250
Bidpayt csináltam, majdnem ugyanaz és sok helyen elfogadják.
Előzmény: NLQ (249)
NLQ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 249
egyebkent ajanlom figyelmetekbe azt, hogy nem csak ebay.com meg ebay.de van, hanem ebay.co.uk ebay.com.au ebay.fr ebay.it ebay.au is letezik (az ebay fooldalan a global sites alatt erdemes korulnezni...)

Paypal accountot sikerult mar valakinek csinalni??? ha igen, hogyan???

Tamás000 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 248
Ahol en szeretnek vasarolni, ott csak 3 lehetoseg van: fedex, air parcel, meg us kiralyi posta. Aze nem feltetlen akarom az item 10-15%-at a fedexnek kiperkalni, inkabb varok tobbet. De ha jo kedvem lesz, lehet bevallalom a fedexet. A vam+afat ugy nez ki nem tudom meguszni. Viszont ahogy neztem par dolog amit szeretnek, no-ban olcsobb (vagy nagyjabol ugyanannyi), mint az usa-bol hozott, buntetessel novelt ar. Onnan meg csempesztetek, es akkor meg a garancia is eu-s, ami talan tobbet er mint az usa.

Ja meg annyi, hogy nem tudom mas online boltokkal hogy van, de ennel spec csak a bankkartyahoz tartozo cimre lehet kuldetni a csomagot, mas szallitasi cimnek csak amerikai cimet lehet megadni. Igaz, hogy a bolt is tuti megbizhato, nem 8. ker-i alagsori szinvonalu...

Valaki irta, hogy ha ausztriabol rendel usa boltban, 10% vamot fizet aztan csokolom. Vagy ha egyeb varazsfelirattal van ellatva a cucc, meg a 10%-ot is meg lehet sporolni.

Az illetekes elvtars meg eljohet es becsokolhat!!Elobb nezzen szet mi van ebben az orszagban aztan okoskodjon!

Remelem az eu csatlakozas utan az osszes muszakicikkkereskedo es autokereskedo ehendoglik.

Előzmény: NLQ (245)
NLQ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 247
egyebkent felhivom mindenki figyelmet, hogy gondolja meg ketszer mit ir, ugyanis mas topicban elofordult hogy olvasta egy "illetekes elvtars"
Megkernek mindenkit aki olvassa ha van valakinek vamos ismeretsege vagy maga is vamos ellathatna minket informaciokkal jogszabalyi oldalrol minek mi a hatara :)
NLQ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 246
huhh jo hosszu lett de remelem van benne hasznalhato info :)
NLQ Creative Commons License 2003.06.15 0 0 245
valoban! ezert mondtam, hogy kulcsszo az "ellenszolgaltatas nelkul" ha szamla van benne akkor fizettel erte az pedig ellenszolgaltatas

Tamas: ha online boltbol rendelsz akkor tuttko lesz benne szamla akkor pedig tuttko (99%) vamoljak...
a ceges behozatal azert is erdekes, mert akkor a vam nem bizti hogy 8% merthogy akkor a szarmazasi orszag (gyartasi orszag) es a termek besorolasa is sokat szamit azaz pl szamitastachnika 0% vam ala esik tehat cegkent csak a vamot kell megfizetni...

az airmail parcel post jol hangzo dolog, ugyebar olcsobb mint a ems (global express mail) es nem sokkal hosszabb a szallitas (3-5 nap helyett 4-10 nap) azomban az ems en kevesebbet ulnek rajta a vamosok az ems-en eddig nekem max 1 hetet ultek
a parcel poston mar ultek 2.5 hetet is
tehat amig az ems 2 heten balul szinte tutti hogy megerkezik, addig a airmail parcel post lehet akar 30 nap is
az ems masik nagy elonye, hogy az amsben van alap biztositas is asszem 100 dolcsiig tehat nem kell kulon fizetni erte a nagyobb osszegeknel meg asszem alacsonyabb a biztositasi dij mint a parcel postnal
tovabba az EMS-t a magyar postan kulon kezelik tehat az ems -es tracking numberre ra lehet kerestetni a magyar postan is igaz nem szamitogeppel hanem telefonon keresztul

nekem lett volna 1 nagyobb es ertekesebb csomagom ami vegulis mas okok miatt nem hozattam be (a csomag ~4000USD 120KG es 0.4m3 lett volna) ezt cegesen akartam beszallitani utana neztem sok helyen UPS FEDEX horribilis osszegeket mondott ra
(~600USD) a USPS el 3 kulon csomagban johetett volna el ami 3*200USD lett volna
ezek utan ratalaltam az emery worldwide-ra ok elmentek volna amcsiban new yorktol 100milest a csomagert atveszik kivamoljak amerikaban leszallitjak mo-n a vamba es intezik a vamolasat adminisztracio stb te neked oda kell menned hozzajuk, kifizetni nekik a vamot afat es megkapod toluk a csomagot ez az en esetemben kb 230 USD lett volna es 10 nap alatt a vam utan mar atveheto lett volna a csomag!!!!
ez volt az o arajanlatuk (kivonatosan! de erdemes egyedi arajanlatot kerni!)

Árufelvétel 0.39usd/kg
Árukezelés 27.50usd/küldemény
Export dokumentáció 10.00usd/küldemény
Légifuvar 1.10usd/kg de minimum 120usd (mely tartalmazza a felárakat, ill. tranzitideje 6-7nap)
Amennyiben a küldemény térfogati súlya meghaladja a mértet, abban az esetben az lesz a dijszámitás alapja! (asszem 1m3 800kg a fordulo azaz felszorozve a csomag terfogatat 1 m3 re konnyebb mint 800kg akkor a terfogat alapjan szamlaznak nem a suly alapjan)
A fenti dijakat Áfa nem terheli!

Magyarországi dijak,
Import bonyolitás 4850huf
Árukezelés 5750huf
Vámkezelés 4950huf

nlq

a masik megoldas szallitasban:
ezt egy angol ember (!) javasolta nekem es nem tartom rossz otletnek (ugyebar eun belul nincs vamolas) amcsibol nem feltetlen muxik illetve mukodhat de ki kell fizetni az mwst-t amit a hataron visszakaphatsz):
I will have an better idea. If I send the package to the Airport postoffice Vienna Schwechat, you can pick up it by yourself. It would rested until you pick it up. You need only your name and an document for the legitimation.

Előzmény: Ariel (239)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 244
Persze jo lenne meguszni az afat, csak nemigen van ceg, amelyikkel bonyolitani tudnam az uzletet, de azert probalok talalni. Kulonben is vicces, hogy ha mindent becsuletesen kifizetek, a magyar ar 60-65%-aert a kezemben tartom a szajret, egyetlen hatrany a garancia. AIR PARCEL POST-rol hallott mar valaki, van esetleg tapasztalat?
Előzmény: Hét (243)
Hét Creative Commons License 2003.06.15 0 0 243
A vámon szinte egyáltalán nincs menekvés, ha a csomagban lév? számlán a Te neved szerepel, mint vev?. Ilyenkor teljesen mindegy, hogy milyen érték?, pontosabban 22 euró felett mindegy, akkor rájön a 35%. Nekem általában a levélként kézbesített cuccok jönnek meg gyorsan, de pl USA-ból az is lassan jön. Szerintem 600 USD-nél, ha vásároltad teljesen esélytelen, hogy ne vámolják el. Ebben az esetben rájön a 35% (8%+25% ugyanis a vámmal növelt értékre kell fizetni az áfát). Szerintem ilyenkor érdemes cégnek venni, ha van lehet?sg, mert akkor az ember megússza az áfát.

Persze 600 USD-nél semmiképpen nem érdemes normál postával szállíttatni, hanem valamilyen kiemelt szállítóval kell hozattatni. Egyrész gyorsabban megérkezik, másrészt a vámolás nem 3 hónap.
Üdv

Hét

Előzmény: Tamás000 (242)
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 242
Rendelt mar valaki amcsi online boltbol nagyobb osszegu cuccot? Nagyobb osszeg pl. 600 USD vagy tobb. Es 1500 folott? Ezekre is meg a 25+8 % buntetes ervenyes, vagy itt mar tobbet szamolnak?
Tamás000 Creative Commons License 2003.06.15 0 0 241
Nem a szar lehuzos magyar kiralyi postaval kell szallittatni, hanem valami csomagkuldovel. Ez a tetu ceg ugylatszik rajtunk akarja behozni az allamadosagot.

A masik erdekes dolog, hogy a fedex ausztriaba egy bizonyos cuccot 62 dolcsi kurul hoz, magyarorszagra erdekes modon mar 127 dolcsi.

Asszem szar orszagba szulettunk, ahol mindig csak szopatnak. Most ezzel az euroarfolyammal is. A muszaki cuccok, autok, stb ararol meg ne is beszeljunk....

Az is rohely, hogy 1-2 honapig jon nemetorszagbol a cucc. Az en nemet eladomnak szombat 00.00-kor irtak jova a szamlajan a penzt, meg szombat delelott becsomagolta es postaraadta a vasarolt cuccomat, es hetfon reggel 7-8 kozott meg is erkezett az altalam megjelolt nemet cimre.

Az a csaomagkoveto szam arra jo, hogy beirod a szallito ceg honlapjan a lukba es megmondja neked, hogy epp hol tart a pakk, meg tan a kezbesites varhato idopontjat is.

Előzmény: exseven (232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!