Keresés

Részletes keresés

freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 550
Ha állandóan működteted, éjszaka visszahűti a vizet, amit nappal felmelegített. Úgy meg semmi értelme. Mi csak akkor kapcsoljuk be, amikor süt a nap, és kikapcsoljuk, ha már eléggé felmelegítette a vizet. Könnyen túl lehet lőni vele a célon, tavaly, amikor sokáig kánikula volt, az állandó melegítéstől 33 fokos lett a víz. Melegben meg az ember hűsölni vágyik, nem pocsolyában dagonyázni.:)
Előzmény: Laudat (534)
freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 549

Semmi baja nem lesz, mi is gyakran éjszakára kapcsoljuk be, és nappal ki.

Előzmény: Sri. Gergő (544)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 548
Én is úgy szoktam, egész éjszaka megy, nappal általában nuku :)
Előzmény: Sri. Gergő (544)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 547

Olvass vissza, sokmindenre kapsz választ.

Az UVC a kertitavakhoz használt (UV-C)lámpás fertőtlenítő, mely előli a zöldalgát, és a bacik egy részét, melyek ezek után kiszűrhetők a szűrővel.

A szivattyúm mellett egy fekete cső az.

Előzmény: Sri. Gergő (545)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 546

Az a szolár szőnyeg és napenergiával fűti a medencét. Átlag 6 fokkal emeli a vizhőmérsékletet. Ára a brikosztórba 45 ezer.

 

Ma jól beszoptam, mert fordítva kötöttem be a szolárt, úgyhogy bontás és telepítés volt újra. Most jól megy. Nekem nincs légtelenítési gondom, szépen kifújja a levegőt a medencébe.

Előzmény: Sri. Gergő (538)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 545

a gyári van amit atak hozzá...! mi az az UV-C és a Solárszőnyeg? előre is thx...

Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 544
az lenne a kérdés h nem baj hogy egész északa bekapcsolva hagyom a szűrőt?
gromer Creative Commons License 2006.07.03 0 0 543
A kifolyokon belul van ket dugo, de oda be kellett dugni egy egy szurot amire ra van erositve a cso kivulrol. Szoval ha ezeket kiveszem akkor ujra allhatok neki valoszinuleg a szivargasmentesitesnek. A Gardenanak van kulso csapja?
Az akvariumomnal a kulso szuron hasznalok ilyet, ott tok jo megoldas, igaz az Eheimm, de valami ilyen lenne jo ehhez a csohoz is nekem.
Előzmény: weinmaker (542)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 542
Jaja ilyen kis kék cumó namit bedugsz amíg a szűrőt piszkálod. Szerintem ehelyett érdemes felszerelni külső elzáró csapot (gardena) és akkor utánna nyugodtan lehet piszkálni :) .
Előzmény: PRAETORIANUS (540)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 541
Ugyanilyen medencém van csak az enyém 457*107-es és még az is egyezik, hogy a kerítésen noldalt nálam is nád van :D. Sirály!
Én asszem a téli szezonba veszek hozzá egy homokszűrőt és egy UV-C-t az ebayről aztán remélem jövőre hawaii :D. Jó lenne a szolárszőnyeg is de nincs most rá kb 50 rugóm.
Előzmény: Blue_Sky_007 (535)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 540
Nem kaptál ilyen kis kupakokat a cucchoz, amit rá lehet húzni a csővégekre?
Előzmény: gromer (539)
gromer Creative Commons License 2006.07.03 0 0 539
Sziasztok!
Nekem is kb 1 hete all a medencem. 3.6/076-os. Holnap akarom a szurot tisztitani, kivancsi leszek ra, hogyan fog kinezni. Ellenben az lenne a kerdesem, hogy Ti hogyan szoktatok kivenni a szurohazbol a filtert? Ugye ha letekerem a szuro tetejet akkor a viz szepen jon majd ki rajta. Elmozgatni nem akarom a helyerol, mert vegre sikrult a csatlakozast ugy megcsinalni, hogy ne eresszen sehol. Zarjam le a medenceben a kifolyokat, mas lehetosegem nincs? Vagy ne foglalkozzak azzal a par liter vizzel ami a tisztitas miatt kimegy?
Udv:Balazs
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 538
Blue Sky 007 mi az a fekete csík a mednecéd mellet végig a kerítésnél és mire jó? előre is thx
Előzmény: Blue_Sky_007 (535)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 537

Hát nekem egy külön vízforgató motor van hozzá.

Ilyen: http://hydroking.hu/bontas.php?sid=1151951374&uid=&kateg2=9&termek=91&siteid1=2

Előzmény: Laudat (534)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 536
Hi all! Multhét péntekne vettem a corában 19.900Ft-ért egy Bestway Fast Set Pool 3.66m*0.76m méretű puhafalu medencét ma fürödtem először benne és nagyon frankó! a takarófolia nagyon jó szerintem, a vízforgató amit attak hozzá (25watt, kb1000liter víz/h) úgynézki elég, és ez a műanyagszálas fal elég masszív... ha tapasztalatokat szivesen várom és a hasznos dolgoknak örülök és azokat nagyon köszönöm, persze a tapasztaltokat is köszönöm(ide a fórumba)!!!! Faterék meg egy Bestway Fast Set Poll 2.44m*0.66m méretű ugyanolyan medencét vettek ugyanaz a motor, ahoz nem adtak takarófóliát az 9.990Ft volt szintén a corában. a vegyzserezésről annyit: én a tabeltás ph, clór szint mérőt használom fater a csíkosat...mindekettő jó az enyém drágább...vettem gyórsklórt azzal beálítotam a klórszintet(mindkét medensziénél alkalmazva van) én a pool trend "aquamulti" nevű készítményét is használom ami 200grammos taqbelta, klór, pelyhesítő, algaölő van benne, és az úsztató: énis fater is kis úsztatót használunk ami 20grammos tabihoz van...a 200grammosat össze kell darabokba törni és úgí belerakni...tökéletesen jó, na most pedig megyek és fürdök egyet a medensziémben!!!!!!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 535

Ma megint szűrő ellenőrzés volt, ilyen:

Azon morfondíroztam, hogy mitől ilyen mocskos a szűrő, nnak ellenére, hogy nem is fürdünk benne. Arra jutottam, hogy a hálózati vizünk is ilyen szar, mert a bojlert amikor takarítom, ilyen iszap szerű valamit szedek ki, meg talán az UVC szűrő is besegít az alga pusztításával.

 

 

 

Ma minden bekötve, feltöltve, üresen járatva, melegítve.

 

 

 

 

Laudat Creative Commons License 2006.07.03 0 0 534
A SZOLÁR-szőnyeg-ről egy pár szót!!!!!!
Örülök annak hogy megvásároltam
Valóban érezhető, hogy a bejövő víz 5-6 fokkal melegebb!!!!!!
Nem csak a víz felszinét melegiti, hanem a teljes víz menyiséget.
Csak Süssön a Napocska!!!!!!!!!!!!!!!

Problémáím: kb 5m magasság ,saját szívattyú gyenge hozzá!
Nem találok megfelelő szívattyút ( ideális 1000-1500 l/óra)
NEm találok megfelelő csövet, amít szét is szedhetek majd.
Nem megoldott a légtelenitése, mivel ez egy zárt rendszer
a szivó,és a befolyó cső az víz alatt kell hogy legyen.
Nem tudom ,hogy az a jó ha állandon megy-e
vagy csak időszakosan.
Jelenleg egy Búvárszivattyú-ról üzemel , igy is jó, de nem az igazi.
És sajnos 600vatt a fogyasztása / óra , 4600 liter
Kerti szivattyúk Kilőve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hát majd szép lassan rájövök, de hát még nyár van-lessz!!!!!!!!!!!

Laudat
Laudat Creative Commons License 2006.07.03 0 0 533
Kb 5 hete ÁLL a medencém.
Egy pár dologra már rájöttem
- nem jó ha sokan fürdenek benne ( zavaros lett a Víz)
-nem jó a Maxi klór tablatta ( nagyon nehezen oldódik)
- nem jó a takaró fólia ( mivel lukak vannak rajta , és itt a víz
átszivárog , és belemossa a port)
-nem elég az 1dbvízforgató motor 15000l vízhez
( felszereltem régi 3,6-os medence motorját is
-3 naponta pórszivóval kitakaritom

Igy már szép a víz a medensziémbe, persze még Algaölő PH+ - stb
Persze a régi medencémet is kellett kezelni!!!!!!!!!!!!!!!
Ez az újj klasszisokkal jobbnak tartjuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-nincs palást ( amít évente festettem belülről , Rozsda foltok miatt)
-nem kényes a belseje ( nincs külön fólia)
-könnyebb ,egyszerübb a felállítása
-komolyabb létra ( régit megerősítettem, mivel a lépcsője elgörbült)
Télre szét kell szedni, és fűtótt helyre rakni.
Ha valaki ilyent állít , szivesen segítek!!!!!!!!

Üdv Laudat

Májusban voltam Wellness fürdőbe Vidéken, és nem tudtuk használni a Pezsgőmedencét, mivel valaki összetévesztette a Tooalettel, hát MARAD A SAJÁT különbejáratu Medensziém!!!!!!!!!!!!!!!!!

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.03 0 0 532
Felfújható peremű 3,66-os 76 centis magassággal. Alapból kerek, de simán elment oválisba, mert lejtett a terep:))) Nekem egyszer kb.8m3 ömlött ki, de simán elszivárgott a földbe.
Előzmény: mézíí (531)
mézíí Creative Commons License 2006.07.03 0 0 531
Köszi szenyor Lopez!Melyiket használjátok?Kerek vagy az ovális medencét, kicsit tartunk a kerek medencétől, mivel ahhoz nincs acélváz,és a 20.000 liter víz ha elindulna!Nem dicsérne meg a szomszéd!;))
Előzmény: szenyor Lopez (529)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 530
Na most hogy emlegettétek gondoltam megnézem a szűrőt én is, elvégre pont 1 hetes a medencém :D.
Meglepétesemre alig volt koszos, azért slaggal jól kicsapattam. Néztem a vegyszerszinteket is egyedül a klór volt alacsony, úgyhogy abból nyomok is bele.
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.03 0 0 529

Nekünk Intex van. Jó tapasztalatok vannak és megéri az árát;)

Előzmény: mézíí (526)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 528

A medencém feltöltve, de mivel a pingvinek, meg a jegesmedvék itt hancúroztak az udvarban, ezért nem fürödtünk. :-)

Ennek ellenére ment a szivattyú, az üres "tiszta" tegnap feltöltött medencénél, és kivettem a szűrőt (kíváncsiságból).

Majdnem leesett az állam. Olyan mocskos, sárga, trutyis volt a szűrő, mintha egy beduin karaván lubickolt volna a medencében.

Na ezért kell minden nap ellenőrizni. Főleg ha még fürdünk is benne.

cserella Creative Commons License 2006.07.02 0 0 527
:DDDD
Amúgy mi lett a naptejjel? Ami a vízben volt?
Előzmény: Laudat (524)
mézíí Creative Commons License 2006.07.02 0 0 526
INTEX kerti medencéről szeretnék infot kérni!Milyen tapasztalatok vannak,megéri-e az árát?
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 525
Minekután a vízkezelés tiszta kémia....
Előzmény: Laudat (524)
Laudat Creative Commons License 2006.07.02 0 0 524
Bocsánat !!!!!!!!!!!!!
Most hol vagyok???????????????????
Ez egy vegyész Kongresszus????????????
Én a medenszié fórumot keresném!!!!!!!!!!!!

Laudat
weinmaker Creative Commons License 2006.07.02 0 0 523
Én hiszek neked, azért is kérdezem az okosabbakat mert én sajna abszolut kezdő vagyok ezen a téren, csak állandóan nézelődöm és keresgélek :D.
Szal akkor ahogy nézem marad az UV és ha megdöglik a gyári, akkor egy normális szivattyű+szűrő kombináció.
Előzmény: PRAETORIANUS (522)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 522

Utána olvastam, maga a technológia úgye klórozásos, jobbnak tűnik mint a tabblettázás mindenképpen, de sajnos hosszú évek tapasztalata, hogy olcsó húsnak híg a leve...

Feltehetőleg sem élettartamban, sem teljesítményben nem veszi fel a versenyt a drágább sóbontokkal.

Ez pl 3kg/1000 liter vizet ír, egy találomra megnézett nagyobb meg 25kg/ezer liter vízzel megy.

Nem fikázásból mondom, csak pár dolgot már kipróbálgattam az elmúlt években.

Előzmény: weinmaker (520)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.02 0 0 521
Valószínűleg azért, mert az esővíz tele van kosszal, illetve ami még lényegesebb, különféle szerves vegyületekkel is.
Előzmény: eftava (510)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.02 0 0 520
És a sóbontó? Bocsi , hogy ennyit kérdezek de nem akarok bevásárolni fölöslegesen :)
Előzmény: PRAETORIANUS (517)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 519

Hát elvileg tapasztalati útoncsökkentheted a mennyiséget.

De azért annyira nem értek hozzá, feltételezem az aktív oxigén szint sem csökken annyira.

Előzmény: Blue_Sky_007 (518)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 518
csökkenést vagy csökkentést?
Előzmény: PRAETORIANUS (517)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 517
Egy megfelelő teljasítményű UV 25-50% vegysszercsökkenést okozhat, a kereskedő szerint.
Előzmény: weinmaker (516)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.02 0 0 516
Na akkor már "csak" azt árulja el valaki, hogy mondjuk elég egy ilyen UV-C szűrő vagy egy sóbontó esetleg együtt a kettő?
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 515

Tudtam, hogy valaki tudja, és el is mondja. :-DD

 

 

Ja az UVC szűrőmmel meg éppen szopok, mert a belső tömítése enged, és a lámpához víz jut be, ezért a Fi relém folyton levágott. Délután szét kell szednem, és kap egy kis szilót.

Előzmény: PRAETORIANUS (514)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.02 0 0 514

Az aktív oxigén, és  az ózon nem ugyanaz, az ózon bomlásából keletkezik aktív oxigén, ami oxidatív hatása által fertőtlenít.

Az ózongenerátoros fertőtlenítő rendszerekben azért van ózonvisszanyerő, hogy a mérgező ózon ne jusson a medence vízbe.

Előzmény: Blue_Sky_007 (513)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 513

Ez az aktív oxigénes kezelés.

Ha jól tudom (nem vagyok biztos benne) annyi a baj vele, hogy a lebomlás során ózon keletkezik, ami ugyi mérgező. Gondolom nem ekkora mennyiségben.

Előzmény: Törölt nick (508)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 512
Megnéztem, végül is nem húzos az ár, ahhoz képest, hogy egy intex pumpa utólag 12 ezer.
Előzmény: weinmaker (511)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.02 0 0 511
A sóbontóról pár hozzászólással lentebb belinkeltem egy oldalt. Nagyjából 30 ezer magasságában megállna, ezért is kérdeztem a véleményeket. Sőt asszem valakinek az ismerőse használ is ilyet, szal szerintem kukkants rá :D
Előzmény: Blue_Sky_007 (507)
eftava Creative Commons License 2006.07.02 0 0 510
hali, miért van az, hogy eső után jobban algásodik a medence, miközben az eső csökkenti és nem pedig növeli a PH-t?
cserella Creative Commons License 2006.07.02 0 0 509
király! érdekel! Írj!

Blue sky üdv újra itthon!
Előzmény: Törölt nick (508)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.02 0 0 508

Keresztkérdés!

Van-e tapasztalat a hidrogén-peroxidos vízkezelésről?

Ez elviekben kevéssé káros az egészségre, mint a klór, a hivatalos rizsa szerint éppen ezért ezt ajánlják gyermekmedencékbe is. Nem irritálja a szemet, bőrt stb.

Hatásáról viszont semmi infó, vagyis nem tudni, mennyire hatékony valójában.

Én vettem egy adaggal ebből a típusból is, ha még senki nem próbálta, akkor majd megírom a tapasztalatomat. De ha valaki már használt ilyet, az kérem meséljen róla pár szóban.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 507

Igen csináltam.

Sóbontóról ne is álmodj, bár nem ismerem a pénztárcád kapacitását.

A medencét ma raktam össze. A szűrőt, az UVC-vel bekötöttem, a klórszintet, a PH-t beállítottam, tetem bele algagátlót, mert ma egész nap szakadt bele az eső.

Holnap el kell még mennem venni 1"-os medence csövet, mert a szolár szőnyegemet nem tudtam bekötni.

A klórozást egyenlőre csinálom, bár kezdetben a minimumon tartom a szintet, aztán ha nem látok semmi gondot (zöldalga) akkor ott is tartom.

Szerintem nem lehet (nem célszerű) elhagyni a klórt, de szerencsés csökkenteni az adagot, ha valaki érzékeny rá.

Ha nem akarsz klórozni vegyél brómot, vagy aktív oxigént. (kb 3x annyiba kerülnek)

Előzmény: weinmaker (506)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.01 0 0 506
Blue Sky 007: ha jól emlékszem te csináltál UV-s cuccot a szivattyúdhoz. Ez így elég, vagy esetleg érdemes egy sóbontót is bekombinálni. Igazából azt szeretném, ha nem kellene mindig a vegyszerezésre figyelni és lehetőleg minnél kevesebb vegyszer vagy ha létezik ilyen semennyi se kelljen.
Előzmény: Blue_Sky_007 (505)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 505
Az igazság az, hogy 3 naponta mindenképpen a szűrőt ki kellene slaggal tisztítani.
Előzmény: Lackó koma (503)
Lackó koma Creative Commons License 2006.07.01 0 0 504
Nagyon köszönöm a felajánlást, az előző hozzászólásban irtak miatt remélem, hogy már nem lesz rá szükség.
Előzmény: W9000 (500)
Lackó koma Creative Commons License 2006.07.01 0 0 503
Köszi, ez jó kérdés volt.
Még nem volt tisztitva, de mivel kevesebb mint 1 hét használat után már igencsak zörgött, ezért nem gondoltam, hogy innen fújhat a szél. De most, hogy kérdezted, kivettem a szűrőt (elég csúnya szürke iszapos szinű volt), slaggal jól kitisztitottam, visszatettem, és most olyan, mint az első napon, csak halkan zümmög, gondolom, ez lehet a normális hangja.
Nem tudom, ez normális, hogy 7-10 nap alatt előáll ez a helyzet? A viz kiméletesen volt használva (lábmosás bemenés előtt, letakarva ha nem használjuk) és sosem nézett ki rosszul, éjszakánként 7 óra hosszát ment a pumpa.
Előzmény: Vikusz (499)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 502

Na üdv!

 

Tegnap hazajöttem az Adriáról, bár ne tettem volna. Egész nap ítélet idő van.

Elkezdtem telepíteni a medencémet, erre bejön egy zivatar. Lassan az eső hamarabb tölti fel mint a hálózati víz.

Azt hiszem be kell klóroznom rendesen.

Annak mondjuk örülök, hogy lágy víz lesz benne, mert nálunk valami iszonyat kemény a víz.

_Zsolesz_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 501

Sziasztok!

 

Most láttam egy kertészeti boltban kiállítva komplett felszereléssel: átmérő 5,6; magasság 1,2 m; márka INTEX ár: 114EFt.

 

Nem fogok rohanni megvenni, de érdekelne, hogy van-e valakinek ilyen. Milyenek a tapasztalatai? Jó-e márka maga, stb. stb.

 

Kicsit több infó: http://www.kertimedencek.hu/medencek.html

 

Üdv': Zsolt

 

W9000 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 500

Kék, Rhodosz, 3,6-os bestway?

Én épp most vettem, ha kell, kölcsönadom a számlát 2L coca-coláért.

(Ha az enyém kifogástalanul működik...holnap telepítjük)

 

Üdv. W.

Előzmény: Lackó koma (498)
Vikusz Creative Commons License 2006.07.01 0 0 499

Ki lett tisztítva?

Vikusz

Előzmény: Lackó koma (498)
Lackó koma Creative Commons License 2006.07.01 0 0 498
Sziasztok,
nekem a Rhodosz fantázianevű BestWay puhafalúhoz kapott vizforgató pumpával van gondom. Az első napon még egész halkan működött, de aztán pár nap alatt egyre hangosabb lett és most, két hét használat után már olyan hangosan zörög, hogy szinte lehetetlen használni. Ha mozgatgatom, kicsit rázogatom küzben, akkor hol halkul egy kicsit, hol erősödik, de a "halk" is hangos.
Szerintem rendesen légtelenitve van, ezt mindig ellenőrzöm.
Az Aqualingben azt mondták, hogy ezek a pumpák szoktak rosszak lenni, és ki is szokás cserélni őket. Csak az a pechem, hogy sehol nem találom a vásárlás blokkját, ezért a csere ugrott.
Vagy vennem kell egy ugyanilyet, aztán hátha az is rossz lesz, vagy valami másmilyet (az Aqualing azt mondta, hogy csak ilyet árulnak).
Tud valaki ajánlani valami tippet, hogy milyen alternativa lehet még egy ilyen medencéhez? Vagy egyáltalán, mi a csudától höröghet-zöröghet egy ilyen pumpa (hátha meg lehetne javitani)?
L.
_paha_ Creative Commons License 2006.07.01 0 0 497
Folyadékos: A legpontosabb színskálával rendelkezik, ajánlom a maximalistáknak. 5-5 csepp reagenst kell adagolni, tehát számolni is tudni kell hozzá! :-). 100 mérésre elegendő, amik kb. 2 szezon. Egyébként ehez is lehet pótreagenst kapni a szakboltokban. Én ilyet használok.

én is! :-) megyek is mindjárt mérni... ;-)
Előzmény: CsomóBill (493)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.01 0 0 496
Már hogyne érdekelne, alig várom.
Azért is érdekes, mert az ebayről sokkal olcsóbban be lehet ezeket a cuccokat szerezni mint itthon.
UV-C 11W-os ami kb 10m3-es medencékig jó 20 ezer körül, vagy amit belinkeltem is megáll 30-nál.
Figyelembe véve, hogy ha nem kell vegyszerezni, méricskélni akkor elég jó befektetésnek tűnik.
Én mindenképpen gondolkodom valamelyik beszerzésén, azt nem tudom, hogy elég csak egyféle és az megold minden gondot, vagy kell mindkettő.
Szal nagyon várom az írásod!
Előzmény: CsomóBill (495)
CsomóBill Creative Commons License 2006.07.01 0 0 495

Egyik rokonomnál tavaly ment egy ilyen, csak jót tudok írni róla. Ha bővebben érdekel, akkor csütörtökön tudok majd írni róla többet.

 

Egyébként kapható már magyarországon, kb. 80eFt, kifejezetten földfeletti medencékhez, bár ha jól tudom, akkor 50m3-ig elmegy.

Előzmény: weinmaker (490)
CsomóBill Creative Commons License 2006.07.01 0 0 494

Ajánlom figyelmetek be Blue_Sky_007 (268) hozzászólását, ahol ő 20eFt alat vett UV-t, ami egy nagyon jó ár, párban van a földfeletti medencékkel.

 

A beépített medencékhez is található UVC víztisztó 100eFt alatt, csak jó helyen kell keresni. Az ózon sem olyan drága, én ismerek 5-600 eFt berendezést.

Előzmény: PRAETORIANUS (486)
CsomóBill Creative Commons License 2006.07.01 0 0 493

Vízelemzők: 3 fő tipus van  forgalomban, a tesztcsíkos, a tablettás, a folyadékos, mindegyikben más a jó, ezt összefoglalom, hogy mindenki azigényei szerint válasszon.

 

Tesztcsík: a legegyszerűbb használni, nem kell a reagensekkel bajlódni, bemártod, és összehasonlítod, általában 50 mérésre elegendő. Hátránya, a kisebb pontosság, azt mutatja meg, hogy az értéked jó vagy nem jó, 0,1-es pontossággal azonban nem tudod meghatározni.

 

Tablettás: pontosabb mint a tesztcsík,de nem éri el a folyadékos pontosságát. 1-1 pasztillát kell feloldani rázogatva, jó vétel annak aki nem akar bajlódni a reagensek pontos adagolásával, viszont csak 30 mérésre elég, pótreagens beszerzése nem mindig a legegyszerűbb.

 

Folyadékos: A legpontosabb színskálával rendelkezik, ajánlom a maximalistáknak. 5-5 csepp reagenst kell adagolni, tehát számolni is tudni kell hozzá! :-). 100 mérésre elegendő, amik kb. 2 szezon. Egyébként ehez is lehet pótreagenst kapni a szakboltokban. Én ilyet használok.

 

 

Előzmény: weinmaker (484)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 492
Nem tudok berakni linket :( :( :(


http://cgi.ebay.at/INTEX-Chlorinatorkombination-FILTERPUMPE-7600-L-STD_W0QQitemZ290002896085QQihZ019QQcategoryZ20729QQrdZ1QQcmdZViewItem
Előzmény: weinmaker (491)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 491
A link így remélem jó lesz :)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 490
Amúgy ahogy nézelődtem a neten, találtam egy INtex által gyártott sóbontót szerintem direkt ilyen medencékbe és még az ára sem vészes ha jó.
Valaki szakértő ránézhetne:
http://cgi.ebay.at/INTEX-Chlorinatorkombination-FILTERPUMPE-7600-L-STD_W0QQitemZ290002896085QQihZ019QQcategoryZ20729QQrdZ1QQcmdZViewItem

Ugyan német, de ha benyomjátok a babelfishbe akkor angolul is olvasható.
Kíváncsi lennék a szakik véleményére.
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 489
Köszi a kimerítő választ!!!
Előzmény: PRAETORIANUS (488)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.30 0 0 488

A tablettáshoz először kell venni egy mérőt (http://www.astralpool.hu/termek.php?a=List&t=6 , futt egy csík fent ott lehet látni, hogy hogy néz ki)

 

Adnak alapban is tablettát, de valami 200 ft egy 10 tablettás levél.

Előzmény: szenyor Lopez (485)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.30 0 0 487

Ezekhez a kis medencékhez szerintem érdemes egy homokszűrős cuccot venni, beletervezve egy estleg nagyobb későbbi medencét, mert hosszabb távon olcsóbb lesz mint a papír szűrő vásárlás. Arról nem beszélve, hogy az egy óra alatt átforgat egy ilyen medencét.

Én csináltam egy olyan trükköt is vele, hogy a visszatérő csőre belül ráapplikáltam egy kb 45 fokos csődarabot, ez körbe forgatta a vízet a medencében, és az összes kosz összegyűlt egy csomóba középen. Egy mozdulattal ki lehetett porszívozni.

Előzmény: PRAETORIANUS (486)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.30 0 0 486

Hát ezeket inkább épített medencékbe szokták rakni.

UV kináltak nekem 250 000 ft-ért, 400 000 helyett, 50-es csőátmérővel, kb 3 év lámpa élettartammal.

Sóbontós cucc árát nem tudom, de nem olcsó, és minden fémszerkezetet megesz, a spéci rozsdamentesen kívül.

Van még az ózongenerátor, az szvsz a legjobb, mert az szinte 0-ra csökkenti a vegszerezést, de az 1,5 millónál kezdődik.

Előzmény: weinmaker (484)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.30 0 0 485
Nemtom milyen a tablettás, nekem papírcsík van, 50dbos kiszerelésben. Belemártom a vízbe, várok 15mp-t és a doboz mellé rakva látszanak az értékek. Szvsz mindegy, hogy mit használsz, csak használj valamit;)
Előzmény: weinmaker (484)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.30 0 0 484
Sóbontó és UV szűrő ügyben valami tapasztalat?
Ja és vennem kéne valami vízelemzőt, mert most csak hasra rakom bele a cuccot.
Említette valaki a tablettásat, ezt így árulják? Multikban lehet kapni?
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.30 0 0 483

Az is műanyag, elmarja. Sőt a medencét is kilyukaszthatja. Én egy nagyobb mogyorókrémes üveget fogtam, asszony elmosta;) , kilyukasztottam a tetején a műanyag zárókupakot és beledobtam a tablettákat. Beleeresztettem a vízbe és szépen az alján marad. A bejövő vízsugár útjába tettem, hogy amikor megy a keringtető, vigye tovább az anyagot. Nem tudom, hogy bevált e, mert leeresztettem a medencét:) Az látszik, hogy az üveg műanyag tetejét is szépen kifakította. Ja azért ez a házi megoldás, mert nem vagyok hajlandó 5000Ft-ot kifizetni egy darab műanyagért (a klórozóért). Ha nem válik be, akkor muszájból veszek egyet, de megpróbálom először így.

 

Tegnap eldobtam azt a rengeteg homokot, amivel kiszinteztem a medencét és nekiláttam a földet egyengetni. Leszedtem amit jónak láttam, tettem rá egy kis homokot és jól beiszapoltam, hogy elterüljön és tömörödjön. Az iszapolás után egy órával zuhogott az eső:) Fárasztó a földmunka...

Előzmény: W9000 (482)
W9000 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 482

Szia,

 

És ha a szivattyú helyett a kimenő ág végén lévő kosárkába helyezném a tabit?

Előzmény: szenyor Lopez (457)
cserella Creative Commons License 2006.06.29 0 0 481
és úgy néz ki az újabb szelek erősebbek :(
Előzmény: CsomóBill (480)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.29 0 0 480
Ha egy kis vizet locsolsz a takaróra, az biztosan a helyén tartja. Bár lehet, hogy az újabb takarók lukasak középen :-)
Előzmény: weinmaker (476)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.29 0 0 479

Nekem is, mint látom a többségnek bestway van. Kék a fala, fehér a pereme. Szerintem az átlátszó premű sem vékonyabb, csak optikailag tűnik annak. Legmasszívabnak pedig az ezüstösek látszanak.

Élettartam, hát nehéz megmondani. Az előző 5 évet húzott, igaz az még 2x nehezebb és nagyobb kartonba volt csomagolva, az ára meg volt 49.000 :-(

 

Csodák azért nincsennek, harmad ár, fele anyag, fele vízforgató, szerintem fele élettartam.

Előzmény: Törölt nick (470)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.29 0 0 478
Mondanám a szappanos vizet, de az nem biztos hogy jó lenne, ha belefolyna a medencébe.

Valakinek van tapasztalata az alternatív víztisztító dolgokról, gondolok itt a sóbontóra és UV szűrőre?
Előzmény: nodi (477)
nodi Creative Commons License 2006.06.29 0 0 477

üdv mindenkinek!

 

örülök hogy rátaláltam erre a topic-ra hisz már második éve élvezem,persze csak nyáron :))  egy BestWay 3.6-os "házi tengerpart "örömeit

nagyon szeretem jó találmány munka után első a csobbanás:) A gyerköcöt is munka kicsalogatni belőle :)

egyetlen gondom van vele a felfujható pereme két nap alatt totál leenged

tavaly még egy hétig birta . Már próbáltam keresni a lyukat de semmi .

nics valakinek egy jó ötlete hogyan találhatnám meg

és hogyan lehetne javítani

 

weinmaker Creative Commons License 2006.06.29 0 0 476
Én az előbb jöttem ki a víz 30 fokos volt. Olyan vihar lett, hogy nem hinnétek el, az utolsó pillantban jöttünk ki. Alig tudtu rárakni a takarófóliát, ráadásul akkora szél fújt, hogy hiába húztam meg, mindenáron le akarta szedni. Idegből aztán rádobtam a slagot és az talán megfogja.
Előzmény: gromer (475)
gromer Creative Commons License 2006.06.29 0 0 475
Ma lenne jo igazan furodni. A levego lehult kisse, de a medenceben a viz isteni meg mindig. Lehet delutan atadom magam a hus haboknak:))
weinmaker Creative Commons License 2006.06.29 0 0 474
Igen bestway, az enyémnek ezüst nem átlátszó az oldala és kék szintén nem átlátszó a felfújható perem.
Előzmény: W9000 (473)
W9000 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 473

A FAST SET is BESTWAY ha kibontod, csak kék.

Erős szövetszerű az oldalfala, a felfújható perem pedig átlátszó kék.

Előzmény: weinmaker (472)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.29 0 0 472
Az enyém is az, és mint írtam ezüst oldalfallal és nekem is marha erős anyagúnak tűnik.
Előzmény: cserella (471)
cserella Creative Commons License 2006.06.29 0 0 471
nekem is bestway
tied is ezüstszínű?kutya párszor ráugrott az oldalára,nem lett baja
Előzmény: Törölt nick (470)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 470
Nekem valami BestWay Easy Pool van, vagy mi (3,66)...Az mennyire gagyi nem tudod? Mikorra várjam a szétdurranását? :-)
Előzmény: CsomóBill (468)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 469

Ez csíbor.

Nekem a kerti tóban van egy csomó, 1-2 hatalmas is. Csípős sajnos. Ki kell szedni, más nincs. Estére meg takarni kell a medencét, hogy kevesebb menjen bele.

Engem egyébként a darazsak jobban zavarnak. Van egy olyan fajta, ami a vízre rászállva iszik. A tavam is tele van ezekkel. Nem agresszívak ha nem bántja őket az ember, de a medencében ha pl. pancsol a gyerek, akkor lehet gond...

Előzmény: VTi (462)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.28 0 0 468

De csíbor az bizony. Sajna nem használ ellene semmi, klórt bírja, esteleg ha tömény savval leöntöd :-)

Szóval ki kell halászni. Én azt tapastaltam, hogy a medence töltéskor néhány órán belül megjelenik, nem tudom, hogy nem a vízzel együtt jön??

 

 

3,6 verza 4,5 medence, a kisebb az ún. elsőáras termék, amivel próbalnak jól odavágni egymásnak az áruházak, mint a 200Ft-os matrac, 80Ft-os sör, stb. Ezeken nincs sok árrésük, mig a nagyobb reális, néha irreális árrést tartalmaz.

Előzmény: VTi (462)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.28 0 0 467
2 éve volt szerencsém néhány gyári hibáshoz. De lehet, hogy most már jobb minőségű, 2% mindig hibás, ezt ki lehet fogni bármely gyár termékében.
Előzmény: GuMiSZu (435)
cserella Creative Commons License 2006.06.28 0 0 466
na ettől a bogártól én is undorodom. még a leszedőhálóban is pattog,hogy ne legyen egyszerű
Előzmény: _paha_ (465)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.28 0 0 465
én alapvetően nem undorodok a rovaroktól, de ez a "csíbor" (mi így hívjuk, nem tudom az-e) hihetetlenül gusztustalan, ahogy "teker" a víz alatt. én mindig kifogom a szemétgyűjtő hálóval... szerintem egyébként nem a vízben kel ki, ugyanis nálunk már a medenceállítás napján megjelent benne egy. :-o
Előzmény: VTi (462)
cserella Creative Commons License 2006.06.28 0 0 464
lehet,hogy hülyeséget írok,de nem ez a vizicsíbor?
Előzmény: VTi (462)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.28 0 0 463
Ilyen az enyémbe is volt egy, alig lehetett kifogni úgy kavart 1000-el :).
Én kiszedtem mielőtt belementem volna, ezek szerint csíp is a szemét.
Előzmény: VTi (462)
VTi Creative Commons License 2006.06.28 0 0 462

Sziasztok!

Én is beléptem a klubba egy 4.57*0.9-es puhafalu medencével!

Nagyon jó, csak nekem egy olyan problémám van, hogy

egy fura bogárfajta költözött bele. Napi 4-5 db-ot szedek

ki, de mindig jön az utánpótlás. Kb 2 cm hosszú, és marha gyorsan

úszik a víz alatt. Két oldalt egy-egy hosszú lába, vagy milye van.

Néha meg csíp is.Van róla egy képem is, bár elég rossz minőségű.

valaki tudja mi ez, és hogy lehet távoltartani?

 

bogár
cserella Creative Commons License 2006.06.28 0 0 461
igen,az ár négyzetesen megugrik,de 4,50 felett annyira már nem.ez így van régóta
Előzmény: weinmaker (449)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.28 0 0 460

Forgatónál esetleg az oldatot be lehet a szkimmerbe önteni, mert utána a szűrő homok megfogja, majd onnét kioldódik, de abba a kis papírszűrőbe nem nagyon tenném.

Valami kis nyitható kosarat esetleg ha beleaplikálsz a csőbe, abba beleteheted a tablettát, de valami szűrőt is  tegyél bele, hogy kis darabokat ne rántsa be a szűrőbe.

Előzmény: W9000 (456)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.28 0 0 459

Úszó adagolóból kiszórodhat, ha nyitva vannak a rései.

Ha meg nem, akkor meg nem nagyon adagol.

Az inkább combi tablettához van.

Előzmény: weinmaker (455)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.28 0 0 458
Nemtom. Talán nagyobb volumenben gyártják.
Előzmény: weinmaker (455)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.28 0 0 457
Előzmény: W9000 (456)
W9000 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 456

Én a keringető szűrőbe akartam tenni, mint a szomszédom.

Ez nagyon blőd megoldás ezek szerint?

Előzmény: szenyor Lopez (454)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.28 0 0 455
Nem, hanem vettem egy úszó vegyszeradagolót és abba :).
Azt azért elmondanám, hogy mielőtt megvettem a medencét végigolvastam az egész topikot.
Egy valamit nem értek, hogy miért van ekkora különbség mondjuk a 3.6-os és 4.5-ös medence között. Gyakorlatila a méreten kívül a létra, a porszívó és a halászháló a plussz, ja és az aljtakaró.
Az ár meg kb 3x-os.
Vagy úgy vannak vele, hogy akinek nagy kell az fizessen?
Előzmény: szenyor Lopez (454)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.28 0 0 454
Ezt benéztem. Azthittem a keringtető szűrőbe raktad:)
Előzmény: weinmaker (451)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.28 0 0 453

Igen, erre figyelj, mert kiszórodik, és fehérre marja az alját.

Csak teljesen beoldott állapotban szabad beönteni.

Előzmény: weinmaker (451)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.28 0 0 452
Vigyázz, mert kikészíti a műanyag cuccokat!
Előzmény: weinmaker (451)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.28 0 0 451
Amit én vettem gyorsklórt az granulátum volt, és elég könnyen oldódott ahogy láttam. Én beleraktam vegyszeradagolóba.
Előzmény: PRAETORIANUS (450)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.28 0 0 450

porrá kell törni, és forró vízben oldani

egyébként a gyorsklór is lassan oldódik

Előzmény: szenyor Lopez (448)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.28 0 0 449
Az enyém is Fast-Set, habár én a Corába vettem 49900-ért a 4,5 métereset.
Ma belenyomtam a gyorsklórt meg az algaölőt és beindítottam a keringtetőt.
Eddig kristály tiszta.
Az enyém oldala valami iszonyat vastagnak tűnik és ezüst színű.
A víz kellemes 27-28 fokos.
Intexes volt az Praktikerben ugyaniylen paraméterekkel csak drágábban.
Amúgy vegyszereket lehet venni a corában is és sokkal olcsóbb volt az is mint a praktiban, szóval érdemes szétnézni.
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.28 0 0 448
Próbáltam mindkettőt oldani, a nagy tabletta (a lassú) nem igazán akart eloldódni még összetörve sem.
Előzmény: PRAETORIANUS (446)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.28 0 0 447
Nem értek hozzá, de szerintem nem jó. A "lassú klór" gondolom úgy van összeállítva, hogy abból szép lassan oldódik ki a klór a vízbe. A gyorsklórt meg fel kell oldani és zutty be. Szerintem vegyél. Annál inkább, mert velem is előfordult, hogy nem figyeltem oda és bezöldült a víz egy idő után. Megkapta a klórt és az algaölőt, másnap gyönyörű tiszta volt. Ez a sokkoló klórozás. Nem fog menni a te klóroddal szvsz.
Előzmény: W9000 (444)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.28 0 0 446
lehet, de törd össze kalapáccsal, old be egy vödörbe, és úgy öntsd bele
Előzmény: W9000 (444)
W9000 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 445

Győr city.

De csak 30db volt.

Hívd őket telefonon Törökbálinton, itt mára 100% elviszik mindet.

Holnaptól vége az akciónak és 17.000 lesz....

Előzmény: kics (443)
W9000 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 444
Gyorsklórozás helyett nagy adag mezei klórtablettázás?
Előzmény: szenyor Lopez (440)
kics Creative Commons License 2006.06.28 0 0 443

Hali,

 

Melyik Metroba?

A törökbálintiban érdekelne engem is.

 

k

Előzmény: W9000 (439)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.28 0 0 442
Combi tabletta 1-2 db/hét
Előzmény: PRAETORIANUS (441)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.28 0 0 441

Vegyszerezés (szerintem..):

Gyorsklór kell a beállításhoz, és a vészhelyzetek megoldásához (2 kiló)

Combi tabletta (van10 funkciós is az Astralpoolnak) 1-2 hetente (5 db/ 1kg doboz

PH mínusz 5kg

Algaölő 1-2 liter

Pelyhesítő tabletta vagy folyadék, opcionális, de egy egész hétvégés gyerezsúr után sokat segíthet.

Ez kb (szerintem) elég egy ilyen 3,6-os medencéhez.

 

Teszterből a tablettásat javasolnám, örök életre jó, és a tabletta olcsó hozzá.

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.28 0 0 440

Pedig nem árt először gyorsklórozni, hogy beálljon a klórszint. Teszter van? Ami mutatja a klórt. Azzal beállítod (a teszter megmutatja, hogy mennyi a helyes és mennyi van nálad) és utána tudod használni a "lassú" klór tablettát.

Szvsz ha csapvízzel töltötted, abban van valamennyi klór, talán kibírja. Én azért vennék a helyedben gyorsklórt is.

A PH csökkentő nagyon fontos, ha magas a ph, gyengébben hat a klór!

Előzmény: W9000 (439)
W9000 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 439

Rodosz

 

Sziasztok,

fél órája érkezett a METRO-ba 3,6-os RODOSZ összvicc 30db.

Br. 14.300 HUF

Benne keringetőszivattyú és takarófólia.

Megvettem.

 

Mondjátok meg, hogy kell legelőször klórozni?

1kg-os TARTAKLÓR-t vettem, gyorsklórt azt nem.

 

Üdv!

Előzmény: W9000 (437)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.28 0 0 438

Én sajna nem értek hozzá :) ha erős anyagból, nem átlátszós akkor szerintem jó, az átlátszós , sokkal jobban algásogik, mert a fényt oldalról is kapja , erre , meg rá a fólia, és akkor lőn sötétség > az algának kell a fény...

 

 

Csak ítt lett írva, hogy a Quick-UP gagyi... bár sztem erősebb anyagból van mint a Cora-s... de hát ez az első medvencénk és nem értek hozzá

 

 

Előzmény: W9000 (437)
W9000 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 437
A 3,6-os RODOSZ 15-ért elég strapabíró lehet?
Előzmény: GuMiSZu (435)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 436
Előzmény: NagyÁ (427)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.28 0 0 435
Csomóbill : a Quick Up miért nem ok?
Előzmény: CsomóBill (428)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.28 0 0 434
Igen el van írva az újságban... 3.66*0.76 a méret.. a dobozon is ez van :)
Előzmény: W9000 (426)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 433
Hát az állandóan sikáltam, a mostani fóliás beton medencébenmeg még nem is láttam algát, hetente egyszer porszívó, meg vegyszer csekkolás, oszt jónapot!
Előzmény: weinmaker (432)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 432
Ne ijesztgessssss..... :(
Előzmény: PRAETORIANUS (431)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 431

Volt ilyen puhafalú 4,5-ösöm is, ha az egyszer bealgásodik , főleg az átlapolások alatt, az sose jön ki...:(

És sajnos mint ilyen állandó forrása az újabb algásodásnak.

Pedig az is nagy fogatóvak volt tisztítva.

PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 430

Hehe, az enyém is elromlott, van vagy 35 fokos a vizem....

Forgatóm már volt, és előre vásárolt, sokkal nagyobb mint kellett volno, most a rendes medencét forgatja.

Ergo nincs:)

Előzmény: CsomóBill (428)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 429
Ma este felavattuk a medencét. Mit mondjak állat jó volt! Este 6 körül lett tele, utánna elmentem teniszezni, aztán hazaérés után csobbanás. Fenomenális volt! A kislányomat alig lehetett kiszedni belőle, pedig már fázott is egy picit, a víz 26 fokos volt, ami így egyből felengedés után elég jó szerintem. Nem is szeretném, hogy sokkal melegebb legyen maximum 28-30. Holnap nyomok bele vegyszert, mert az még egy gramm sem volt benne. Tegnap este kezdtem felengedni és ma estig semmi zöldülést vagy egyéb rendellenességet nem tapasztaltam, mondjuk éjszakára letakarjuk.
Így hirteln ennyi, már csak az egyik fő kérdés maradt hátra, vajon tudom-e majd ilyen szép tisztán tartani? Jó csobbanást mindenkinek!
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.27 0 0 428

Üdv mindenkinek, esti fürdés megvolt, asszem elromlott valami a szolárfűtésemmel, mert túlfűti a vizet :-)

 

Víferi - hát 2 m alatt nem fogsz vízforgatós medencét kapni. A lehetőség az , hogy szerzel egy medencét, és veszel hozzá egy vízforgatót, és némi barkácsolással össze lehet hozni. De ez árban annyiba kerül, mintha vennél egy 2,44 vagy 3,6 medencét. Persze nekem van egy 1,5-1,8m  es felesleges medencém...

 

W9000 - Hát a strand az valóban komoly, 2 éve mentem el a palára a 2 gyerekkel, de nem néztem meg mennyi pénz van nálam. Volt vagy 4.500 Ft. A gyerek korát le kellet hazudnom, hogy tudjak bennt egy palcsintát venni nekik :-)

A mededencék között nincs akkora különbség, mint amennyire az árak szornak. Ez elsősorban áruházi politika. Némely medencét nem ajánlok, Fast set ok., Easy set ok, quick up nem ok., de a többi kb. egy szinten van.

 

Axióma - ilyen hígításban nincs jelentősége, de ha az téged megnyugtat, az algaölés közben ezek az anyagok is bomlanak, tehát szezon végén hagyd a vízet kezeletlenül 2-3 hétig, és ha bezöldül, már eresztheted is ki! :-)

 

Cserella - rájöttem magam is, ilyen munka lehetőséget csak akkor hagy ki valaki, ha hölgy!

 

BMW7er- tényleg jó ötleteket kaptál, nekem geotextília van alatta, de a fugák meglátszanak. Főleg ha nem porszívózom ki, a fránya kosz mindig oda ül.

A szomszéd azért nem az emeleti teraszra tette???

 

Praetorianus- vízforgató van hozzá, vagy azt felhasználtad a másikhoz?

 

 

 

 

NagyÁ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 427
Sziasztok!
Én is csatlakoznék hozzátok. 3,66x0,76 puhafalú.
1,5 hete állítottam fel, kombinált tablettát tettem bele+algaölő folyadékot, de algásodik a cucc rendesen. Minden szerre rá van írva hogy magas hőmérséklet esetén emelni kell az adagot. de mennyivel? Nekem most mivel egész nap süti a nap, olyan 38-40 fok körül van a vízhőmérséklet ami már-már kezd zavaró lenni ezért minden csobbanás előtt engedek bele egy kis hideget. Szóval a kérdés az hogy 35-38 fokos vízbe kb. hány %-kal kell növelni a klórt és az algaölőt? Ma vettem Klórtabletta minit és nyomattam egy sokkoló klórozást (10 tabletta+3 deci algaölő), remélem ez majd segít.
Várom a tapasztaltak véleményét.
W9000 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 426

Szia Gumi,

 

Én csak ilyent találtam a Baumaxban, biztosan 3,6-ost kaptál?

Szerdán jön a Metroba 15-ért takarófóliás.

Megmondom őszintén, a 44pénz magas a 4,5-ösért.

 

 

Előzmény: GuMiSZu (407)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 425
GuMi ez jó!vízzel tömörítsetek,jól locsoljátok be a területet
Lopeznek igaza van,földdel kell egyengetni,azután minimális homok
BMW7er van ahhoz a térkőhöz betonszegély is!1m-es darabok
Rakasd le,neked úgy tetszene :),biztos jó lesz az is!
Előzmény: GuMiSZu (419)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 424
valószínű pénteken vagy szombaton "lövöm szét" az anyagot, mindenképp megosztom majd a tapasztalatokat itt.
Előzmény: Droopy (417)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 423
jó, azt kihagytam, hogy szintezni nálunk is kellett, ez jelentett némi földmunkát, de utána már jöhetett a homok.
Előzmény: Törölt nick (416)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 422
Estére lassan tele lesz a medence végre, azért kb 15000 liter az csak sok :D.
Éjszakára bevegyszerezem, de előtte tutira csobbanok egyet!
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.27 0 0 421
Én hiába raktam alá homokot és hengereltem le, a medence lenyomta és ugyanúgy nincs szintben. Pedig pár napig jó volt. Most jön az ásó és majd a földdel szintezek.
Előzmény: GuMiSZu (419)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.27 0 0 420

A térkövet vedd körbe azzal az izével, amit pl Baumaxban árulnak kötegelt fa "cölöpök" kb. 30cm magasak. Kertbe szokták tenni elválasztónak és össze vannak drótozva. Lenyomod 15-20cm-t és az talán nem engedi szétcsúszni a köveket.

A medence a teraszon elég vad ötlet. 8tonna azért 8tonna, mégha statikus is. Ha eldurran, legalább lesz vízesés a szomszédban;)

Előzmény: Törölt nick (416)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.27 0 0 419

Most ajánlotta a munkatársam, hogy a földön szépen karikába kirakok egy agyásszegélyt azt simán lehet szintezni 3.66os medencéhez a karika 4.5m lesz ezt beszintezem deszkával, és tolok bele homokot...

 

szerintetek?

 

az asszony meg a homokba összel petumiát ültet, így látszik, hogy van valami szerepe, és nem csak a kirohadt fű van ott...  mielött rakom a homokot tolok rá kis gyomírtot..

 

 

Előzmény: Törölt nick (416)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.06.27 0 0 418

Sziasztok!

 

Eladnék egy ilyet:

 

5,4 méter átmérőjű, 1,2 mély, Laguna típus.

Egy szezont volt használva, nincs hozzá fólia (kb 50000, ha jól tudom, az Aqualing árulja)

Van még hozzá egy szkimmer is pluszban.

50 pénzt szeretnék érte.

Össze van készítve szállításra.

Droopy Creative Commons License 2006.06.27 0 0 417

hosszútávra viszont a Kedvesem ma vett Actellic-et, ez állítólag szétpermetezve hatásos szúnyogok ellen is.

 

Erre egy het tavlatabol majd visszaternel?

Előzmény: _paha_ (379)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 416

mi nem sokat tököltünk ezzel:

 

Hát kérlek tavaly még én is így gondoltam. :-) De mivel kicsit lejt a telek, szintezni kellett. Képtelenség volt, sose volt egyenletes. A végén már be is durrant az agyam.

Mindenképp olyan megoldást tervezek, ahol a medence alatti rész stabil és vízszintben van, valamint akkor is is kinéz valahogy a terület, ha felszedem  a medencét. Évekig sima pancsolómedencénk volt, 3m-es. Minden ősszel csúnya látványt nyújtott alatta a "fű". 

Egyébként a szomszéd a teraszra állította a 3,66-ost. Szerintem merész. Ha kidurran, úszhat még a nappaliban is :-))

 

Előzmény: _paha_ (413)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 415
és minden évben ki lehet szintezni egy horolóval meg egy hengerrel :)
Előzmény: _paha_ (413)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 414
ezt én is írni akartam ,szerintem szétcsúszhat.
egyébként ~10m3 víznek súlya van ,pakolhatsz a térkőre bármit,a fugák úgyis fognak látszani
Előzmény: Törölt nick (412)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 413
mi nem sokat tököltünk ezzel: fólia, rá fél köbméter homok, rá még egy fólia és arra a medence. nem a legsimább az alja, de semmi gond nincs vele.
Előzmény: Törölt nick (412)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 412

Bömössiebzieger- Jó a térkő alá, bár a fugák át fognak látszani alatta. Mikor nincs medence, én is a kerti bútort tartom rajta, olyan békebeli metlahi féle járólap van alatta.

 

:-)

A térkő csak az alap lenne, tehát amikor a medence felállításra kerül, akkor megy még alá valami szivacsféle, + Geotextília is. Inkább attól tartok, hogy szétcsúsznak a kövek. Bár ha a szélső sorokat lebetonozom, akkor ez sem valószínű.

Előzmény: CsomóBill (386)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 411
A Bau.xos medence tényleg sokkal erősebbnek néz ki,jó,hogy azt vetted!
jó melózást,jó csobbanást!

paha,az asszonynak igaza volt,meglátod!
Előzmény: GuMiSZu (409)
cserella Creative Commons License 2006.06.27 0 0 410
OFF csakazért,mert nem vagyok leszbi
Előzmény: CsomóBill (393)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.27 0 0 409
Köszi :) majd rendelek az asszonytól hideg sörtöt :)
Előzmény: szenyor Lopez (408)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.27 0 0 408

"tegnap megpróbáltuk felállítani, de rájöttünk, hogy a telek olyan ferde ... > ma egyenesítenem kell földdel...  :("

 

Egy jótanács: jól döngöld le! Különben a víz súlya fogja megtenni és nem lesz jó. Én most leengedem és ások pár centit alatta(fél ásónyom), hogy szintben legyen. Csak ne lenne ilyen baromi meleg az ásáshoz:)

Előzmény: GuMiSZu (407)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.27 0 0 407

A Baumaxban vettünk tegnap 3.66*0,76 os medvencét vízszűrős,takarófóliás

 

Az anyaga erős nem átlátszó, szöveterősítéses. 19Pénz. Igaz, hogy drágább, mint a Brico-Cora de ott nem lehet kapni, csak az újságban van, ill. az olyan anyagból van, mint a matracok átlátszó.. > sztem nem annyira strapabíró. Ahhoz nem jár takarófólia azt +ba meg kell venni 4Ft >> 13+4=17 az meg majdnem annyi mint a Baumaxos...

 

 

tegnap megpróbáltuk felállítani, de rájöttünk, hogy a telek olyan ferde ... > ma egyenesítenem kell földdel...  :(

 

 

Algaölö: A normális algaölő senkire nem káros csak az algákra. Se hal, se növényke se semmi a kerti tavunkba is szoktam néha rakni, de az ebihalak/aranyhalak/magasabb rendű növények fejlődgetnek nem pusztulnak...

 

Klór: nem a szerves anyaggal való találkozás miatt bolmik le, hanem a vízből ha oldott állapotban van akkor elpárolog...

 

Üdv Gumi...

Előzmény: W9000 (397)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 406
a szúnyogokat csak úgy lehet elviselni, ha az ember feje is a víz alatt van. de ha így halad a "törsfejlődés" (pl. most már 1 ütés általában nem elég 1 szúnyognak), pár év múlva a víz alatt is csípnek majd.
Előzmény: gromer (402)
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 405
Jajj, majd el felejtettem, hogy aki most akar vásárolni medencét az nagyon nézze meg azt is, hogy hol mennyi garanciát vállalnak rá. Én először a praktik*r-ben akartam megvenni, de amellett, hogy drágább volt párezerrel csak 6 hónap gart adtak volna szemben a co*a 2-3 éves garanciájával.
weinmaker Creative Commons License 2006.06.27 0 0 404
Na az oldalfal algaölővel bekenése kimaradt, de én nem láttam az algaölő dobozán.
Csomóbill: az biztos, hogy nem kicsi, remélem ma délutánra már megtelik rendesen, én is kb 15m3-nek számoltam.

Eszem eldobom, még éjszaka is nyomjátok :D.

Amúgy én is a 3,66/0.76-ot akartam, de a nejem nagyon erősködött, hogy vegyük a nagyot :D, szal engedtem a nyomásnak.
Axióma Creative Commons License 2006.06.27 0 0 403
Kosz a valaszt es bocs a hulye kerdesert...
Akkor viszont leeresztesnel mi mit tudnank csinalni, hiszen a viz aka'r a talajon keresztul de tuti par meter utan a patakba folyna! Van valami otlet?
Bar eloszor feltolteni kene. Meg jo is hogy nem sikerult, akkor a falrakent algaolovel kezdjuk.
Előzmény: CsomóBill (386)
gromer Creative Commons License 2006.06.27 0 0 402
nekem ez meg hatra van, mivel most is melohelyen vagyok, de szerdan este lehet kiprobalom, ha az ido is engedni fogja. szunyogokkal hogy birtad?
Előzmény: _paha_ (401)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 401
azt tudtátok, hogy egy ilyen medence éjszaka is milyen jó? én. pl. most jöttem ki a vízből. :-)
gromer Creative Commons License 2006.06.27 0 0 400
En is es ket kolegam is a Baum..x-ban vettuk a medenceinket. Eddig bevalt mindenkinel, egesz jo darabok szerintem.
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 399
elég 'plasztiknak' látszik
Baum.x tele van medencékkel,úgy láttam,de nem tudom,mekkorák
Előzmény: W9000 (397)
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 398
OK. :)
Előzmény: CsomóBill (395)
W9000 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 397

Én sem járok már strandra, lentebb vázolt okokat még kiegészíteném:

 

- Drága a belépő + a hűtött pia + a meleg kaja

 

- A leterített pokróc valalmelyik sarka felől egy barom dohányos mindenkire tekintet nélkül fújja rád a füstjét. Ez 100% .  Én nem tudom, ezek kimaradtak az általánosból ???

 

- Folyton éberen őrködök a cuccok és pénztárca körül.

 

- Szemetes.

 

Amúgy hétvégén másfél órával maradtam le a 3,6 x 0,76 medencéről. A 60db-ot egy délelőtt elvitték a METRO-ból. Takaróval 14.990 lett volna.

Az auchan-os mennyire komoly 10 ezerért?

Előzmény: _paha_ (389)
Víferi Creative Commons License 2006.06.26 0 0 396
Köszi a megértést, CsomóBill! Sajnos, most ott tartok, végignézve a magyar hiánygazdasági kínálatot, hogy még mindig nem kapok 2m vagy kisebb átmérőjű vízforgatós felfújható csodát. Visszajött a válasz a kereskedőktől, 8' (2.44m) a legkisebb. Nincs valami 5leted? Köszi előre is... VF
Előzmény: CsomóBill (386)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 395
Na jó kicsit elragadtattam magam, valószínű agyamra ment a meleg(víz).Elég az offból mára, javaslok holnap este egy közös online vízelemzést!
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 394
az a te melód lehet,neked adom! :)
Előzmény: CsomóBill (393)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 393
És a medence karbantartás unatkozó háziasszonyoknál?
Előzmény: cserella (391)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 392
A (magyar) közösségi fürdők küzdenek mindig a költségekkel is, nagyon szűkreszabott keretből gazdálkodnak, Bp-en csak egy uszodáról tudok, ami önfentartó, ez Kondorosi úti uszoda. Persze mindez nem vigasztal lázas betegen.
Előzmény: _paha_ (389)
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 391
Én meg lehetnék az asszisztensed ! :)
Előzmény: CsomóBill (390)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 390

Üdv Cserella, ugye?

 

Floridában ahol mindig meleg van, olyan hőszivattyúkat gyártanak, amik fordított üzemben hűteni is tudják a vizet, ez aztán a kapitalista jólét!

 

Kis rásegítéssel 11 hónapig tudják használni a medencéket, a nyavalya törje ki őket. Ott szeretnék uszodavegyszert árulni!

Előzmény: cserella (388)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 389
én már akkor sem jártam, amikor nem volt medence, jobb híján a kertizuhanyt használtuk, persze mert nem tudtuk mi a jó. :-) ez 2003 előtt volt. :-))

egyszer jutottam el a római strandra (strandkézi bajnokság volt ott), de nem volt gusztusom bemenni a medencébe, pedig nem voltak sokan.

az uszoda az más, oda inkább "kultúremberek" járnak.
Előzmény: Törölt nick (382)
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 388
Üdv itthon,Bill!
Az a jó,ha hűteni kell a vizet! :)
Előzmény: CsomóBill (386)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 387
az algaölők leírásában mindig szerepel, hogy első feltöltés előtt érdemes bekenni a medence oldalát. én mindig elfelejtem, de ha még nem tetted meg, lehet, hogy érdemes...
Előzmény: weinmaker (385)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.26 0 0 386

A hétvégén a dögmeleg Itália kidobott a fogságából, végre itthon, üdv mindenkinek!

 

Próbálom felvenni a fonalat:

 

Laudat - próbáltad, hogy a megszokott vegyszeradag másfélszeresét teszed a vízbe?:-). A légtelenítést csak jó erősszivattyúval lehet jól megsinálni+ minden tömítésnek jól kell zárnia, hogy a gravitáció által lefelé induló víz ne tudjon levegőt beszívni, bár akkor meg össze szívhatja a csövet. Fogós ravasz kérdés, ki kell tapaztalni, esetleg egy visszacsapó szelep nem ártana.

 

Az én szolárom túlteljesít, ma 35 fokos lett a vízem! Tudom, ez már nem is jó, (mondják az irigyek), bár éjszaka, hidegebb kevgőben is akár órákat lehet lenni benne.

 

Amíg odavoltam, a kutya 6 helyes kis lukat gyártott a felfújható és kirágható peremű medencémen. Elvertem. Nem használt. Beragasztottam. Kutyásoknak éerdemes a merevfalu medencében gondolkodni, igaz hogy drágább, de 2-3 kidobott medence után biztos behozza az árát :-)

 

Gumiszu- a 0,76m fantasztikus, Gromernek igaza van ülni lehet benne, nem muszáj folyton úszni, pl. az nehéz is sörrel a kézben, de a 0,76-ban minden más!

 

Víferi(342)- a 0,76-os másfélévesnek is ideális, enyém nem túl magas 2 éves, nagyon élvezi. Úgyis mindig felügyelet kell mellé, nem hagyhatod egyedül, akkor meg a felnőtt is hadd használja. Vízforgató nélküli meg kínlódás, persze vannak akik azzal együtt is nehezen boldogulnak:-)

 

Gromer- A medencevíz lényegében ivóvíz, nyugodtan ki lehet a fűre locsolni, mivel a benne lévő klór szervesanyaggal találkozva azonnal elbomlik. Egyedüli veszély az algaölő jelenthet, erős koncentrációban, pl. amíg a flakonban, élővizekbe nem ereszthető. Tehát a halastavadba semmi esetre se ürítsed! Az lenne  nagy fogás!:-)

 

Axióma- Az Auchanban semmit sem szabad venni!, de viccet félretéve bármelyik nagyáruházba betérve találész vízkezelő szereket, lehetőleg részesítsd előnyben a hazai gyártásukat!

 

Bömössiebzieger- Jó a térkő alá, bár a fugák át fognak látszani alatta. Mikor nincs medence, én is a kerti bútort tartom rajta, olyan békebeli metlahi féle járólap van alatta.

 

Weinmaker- nem apróztad el, esetleg szüretkor mást fogsz tartani benne?? 15m3= ??akó

weinmaker Creative Commons License 2006.06.26 0 0 385
Sziasztok!

Beléptem én is a klubba. Remélem nem fogom megbánni.
Hirtelen felindulásból vettünk a nejemmel egy 4,57 átmérőjű és 1.07 mély :) puhafalú okosságot. Kicsit húzósnak találtam az árát, ahhoz képest hogy az egyel kisebb 17ezer volt ez meg 50. Adtak hozzá talajtakarót, én azt tettem alá, remélem az elég lesz. Elkezdtük felengedni, de holnap délelőtt még nyomatni kell, hogy tele legyen.
Ha fel van töltve akkor kell belenyomatni a vegyszereket és járatni a szűrőt ugye?
Először elég ha gyorsklórt, teszek bele, vagy egyből kell algaölő is?
Ha beválik akkor szerintem én is megcsinálom térkővel az alját.
Így hirtelen ennyi, majd még tuti lesz kérdésem a profi úszómesterekhez :D !

Üdv!
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 384
tavaly szétesett a medencénk,találsz a topikon képet .10000l liter víztől semmi baja nem lett a fűnek,volt benne vegyszer rendesen
Előzmény: gromer (380)
cserella Creative Commons License 2006.06.26 0 0 383
Hali!
remek,hogy sokasodunk!
100%ban egyetértek azzal ,amit írtál ,én is útálok strandra járni,pont azok a problémáim,amiket leírtál

térkővel is biztos meg lehet oldani a medence-alapot,de jobb a sima beton (nem csúszik szét,be is lehet színezni vasoxidfestékkel kevert flexragasztóval),de a legjobb a padlószőnyeg.Télen is ott lehet hagyni,de akkor rakhatsz rá pl.műfüvet is.A Nálunk a kutya ősszel-tavasszal ott napozik,napágyakat szoktunk odarakni,a medence helye megér ennyit.Szerintem.

Gumi,90 centi magasat!
ÉLJEN A KÁNIKULA!
Előzmény: Törölt nick (382)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.26 0 0 382

Jó buli,hogy nem akar az ember strandra menni :)))

 

Az hagyján, hogy jó buli, de sokan -közöttük én is-, egyenesen irtóznak a strandtól. Csomó pénzért kerülgethetem a sok hülyét, ráadásul anno mikor még néha kimentünk, sosem jöttünk haza valamilyen fertőzés nélkül. Hol a feleségemnek lettek ilyen-olyan nőgyógyászati folyásai, hol én dőltem ágynak pár napra. A gyereket tavaly kényszerből levittem úszásoktatásra -mert ugye azt mégsem lehet megtanulni egy kis kerti medencében-. 2 nap után olyan fertőzést szedett össze, hogy 3napig 40 fokos lázzal kellett kezelgetni. Gondolom az öregek telehugyozták a vizet, csak ne kelljen kimenni a vízből egész nap. Simán elintézik a dolgot a vízben, a gyerekek meg isszák. Na akkor fogadtam meg másodszor, hogy soha, de soha többé nem megyek néplavórba.

Vagy saját medence, vagy tenger. Még egy kád víz is inkább, de strandra többet nem. :-)

 

Egyébként én most azon morfondírozom, hogy vajon a térkőburkolat az megfelelő lenne-e a medence alá? Mégiscsak szebb, mint a sivár beton. A fűre helyezés nekem nem jött be, ráadásul igazán ronda tud lenni, mikor ősszel felszedem a medencét, és egy 4x4m-es területen teljes pusztulás van. Mintha egy UFO szállt volna le :-)

Próbálta már valaki térburkolókőre rakni a medencét?

Előzmény: cserella (372)
Axióma Creative Commons License 2006.06.26 0 0 381
Sajna elmaradt a feltoltes technikai baki miatt (slag rogzitese a csapon).
Viszont 1. nalunk a kert vegeben amerre lejt egy patak van. Ha leeresztem (es mashova nem tudom hacsak szivattyuval nem, de esocsatorna nincs es a rendesbe meg eleve tilos tudtommal a tisztito bakteriumok miatt), akkor az szabalytalan-e (az esoviz az onkori altal oda van vezetve), illetve ettol fuggetlenul art-e neki?
2. Mond valaki infot, hogy hol szokott venni es milyen vizkezeloket? Ha az auchan-ben jarunk ott is szabad venni vagy azt valami mas helyen kene?
gromer Creative Commons License 2006.06.26 0 0 380
Nekem 76-os medencem van es pont idealis, ha arra veszed, hogy husolj benne. Egy atlagos embernek kb nyakig/mellkasig er ha ul benne. Parom ezert is nem akart 90cm-eset venni mert az mar magas lenne.Persze ha gyerekeknek akarod oda meg lehet a 90 is keves:)) Ma mar annyira meleg volt a viz, hogy hideget kell holnap beletenni, ha hulni is akar az ember benne.

Masik: a klorral es algagatlovel kezelt vizet ha leeresztem, akkor ha mondjuk a fuvemre locsolom az szeretni fogja, vagy esetleg kidoglik tole? Van valakinek ezzel mar tapasztalata?
Előzmény: GuMiSZu (378)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 379
itt vagyok! :-)

én is jó sokat voltam bent a hétvégén...

a "szúnyogírtásra" átmenetileg bevált a fáklya + megfelelő olaj (a hétvégén eltüzeltünk belőle kb. 4 litert, mert ha elalszanak a fáklyák, egyből újra megjelennek). hosszútávra viszont a Kedvesem ma vett Actellic-et, ez állítólag szétpermetezve hatásos szúnyogok ellen is.
Előzmény: cserella (374)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.26 0 0 378

Hi!

 

a 76cm-es elég mély? nem tom milyet kellene venni, vélemény?

 

előre is thx

cserella Creative Commons License 2006.06.25 0 0 377
na végre.már azt hittem ki se jössz a vízből.
teríts a leszedőhálóba szalvétát,próbáld úgy lefölözni a tejfölt
Előzmény: Laudat (376)
Laudat Creative Commons License 2006.06.25 0 0 376
Vagyok.
Nagyon jó hogy itt a nyár!!!!!!!!!!!!!!!!
De már kezd tele lenni a ..........
Jelenleg úgy néz ki a medencém, mint a tejfölös pohár elmosáskor!!!
Az asszony azt mondja hogy ez nagyon praktikus, mert már most
benne van a naptej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az elöző medensziém 3,6x0,8-as volt kb 8000l víz.
A mostani az 4,5x1,2-es kb 15000l víz.
Úgy látszik ezt még nem tudom kezelni.
A szolár szönyeggel is vannak próblémáím ( pl milyen szivattyú kell)
Légtelenitési próblémák , stb

Amugy mindenkinek ajánlom , hogy használja ki ezt a jó időt
és élvezze a medensziéjét.

Üdv Laudat
Előzmény: cserella (374)
gromer Creative Commons License 2006.06.25 0 0 375
Persze eltunt mindenki, mert husol a medenceben.:)
Ma en is vettem klort es algagatlot a vizbe, meglatjuk bevalik-e?
Kulonben nagyon jo mar a viz, ma 2 orat voltunk bent egyhuzamban es nem kekult el a szank a vizben. kb 28-30 fokos lehet a viz. Ez nem rossz ugy hogy csutortok ejszaka lett feltoltve a medence.
Előzmény: cserella (374)
cserella Creative Commons License 2006.06.25 0 0 374
szia!
üdv a medencések körében!
vegyszer mindenképp kelleni fog,nem túl sok,tabletta vagy granulátum + ph-

Medencések hol vagytok?Mindenki eltűnt?
Előzmény: Axióma (373)
Axióma Creative Commons License 2006.06.25 0 0 373
Na mi is beruhaztunk egy ilyenbe. Mi eppen auchan, 305 atmeroju 76 centis vizszuros szivattyuval 8990.- plusz takaro 1390.- (a 366-os 9990-ert mar csak a reklamban szerepelt).
Ma tervezzuk feltolteni. Mit kell tudni a tovabbi hasznalatrol? Vizkezelesre gondolok... vagy jobb lesz cserelgetni (vizminoseg/ar)? Milyen gyakran? Par het mulva bezar az ovi meg a bolcsi is, tehat nem csak hetvegen lenne hasznalva.
cserella Creative Commons License 2006.06.24 0 0 372
Jó buli,hogy nem akar az ember strandra menni :)))

láttál már felfújhatós jacuzzit ?
viszi a gondolataimat :)
Előzmény: gromer (371)
gromer Creative Commons License 2006.06.24 0 0 371
Ez igy igaz. lassan 3. eve lakunk itt, es a mai volt az elso igazi nap, hogy azt mondtam, ez igen, nem cserelnem el semmiert :))))))
Előzmény: cserella (370)
cserella Creative Commons License 2006.06.24 0 0 370
vettél magadnak szabadságot potom áron. :))
ugye,milyen jó dolog? amíg nincs,nem is gondolná az ember..!
Előzmény: gromer (369)
gromer Creative Commons License 2006.06.24 0 0 369
ma felavattuk a medencet. Hat mit mondjak. Nagyon jo dolog , banom mar ,hogy tavaly nem vettem egyet. Kb egy orat voltunk bent, annyira jo a viz mar, pedig csutortokon vettuk.Remelem  sokaig oromunket leljuk benne.
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 368
obbiban nézd,talán olcsóbb,nálam szőnyeg van 6 éve,jól szolgál.szürke,mindenki azt hiszi,alá van betonozva.300/nm.ugyanonnan.
Előzmény: gromer (367)
gromer Creative Commons License 2006.06.23 0 0 367
megegy gyors kerdesem lenne is.2 db regi szonyeget meg padlofilcet tettem a medence ala. kesobb akarok majd geotextiliat is. mennyi az ara a geonak kb? amit tegnap a baumaxban neztem annak az araert adtak volna megegy medencet, ugyhogy inkabb nem vettem meg.
gromer Creative Commons License 2006.06.23 0 0 366
Sziasztok!Tegnap beruhaztam en is egy mobil medencebe. Felfujhato peremu. Baumaxban vettem mert a bricoba nem jott meg. 18000 volt 3.6-os 76cm magas, szurovel, takaro  foliaval.Tegnap felallitottam ejfelig toltottem tele a medencet, ma estere 24-25 fokos a viz benne. :)))Benne meg nem voltam, de nagyon tetszik. Holnap lesz az avatasa neki, meglatjuk hogyan muzsikal. A szurocso kivezetesek nagyon hulyen vannak megoldva, gyari installacio szerint osszerakva okadja a vizet meg akkor is ha dupla bilincset hasznal az ember. De par menet szigeteloszalaggal megoldottam, es mostmar tokeletes az egesz.Ha kerdes van, kezdo letemre ha tudok valaszolok:)Udv:Balazs
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 365
gazdabolt vagy szomszéd vagy ismerős
Előzmény: _paha_ (364)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 364
Permetezni zolone vagy bi58 szoktam,elvileg ez nem arra való,akkor is vannak,de nem annyian

ezek milyen szerek és hol lehet beszerezni őket?
Előzmény: cserella (355)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.23 0 0 363

Köszi, vany villanypásztor a kret védettebb részeinél,  mert nem annyira szófogadó, akkor majd ezt is körbekeítem :)

 

thx

 

Előzmény: cserella (361)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 362
Szerintem elég sokmindent elvisel az anyag:) De azért kösz a figyelmeztetést;)
Előzmény: cserella (360)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 361
Szia!ha a kutya szófogadó,nem kell merevfalú
nézd az akciókat,
Előzmény: GuMiSZu (359)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 360
olyanra gondoltam én is
Előzmény: szenyor Lopez (358)
GuMiSZu Creative Commons License 2006.06.23 0 0 359

Hali!

 

lenne 1 kérdésem, szeretnék venni egy ilyen "mobil' medencét, de nem tudom, hogy milyet ill. hol érdemes venni. A kertben elférne, de nem kellene túl nagy  inkább mélyebb ill. of korz kutyink is van :)

 

előre is köszi a segítséget.

 

Ha esetleg valaki telepítési útmutatót/"tapasztalatok" is adna azt nagyon megköszönném

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 358
Ez felfújható peremű, nem fólia. Tavaly egyszer már kiöntött, megigazítottam alatta a talajt és feltöltöttem újra:) Úgyhogy nem féltem. Csak az plusz pár nap, mire felmelegszik újra a víz...
Előzmény: cserella (357)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 357
vigyázz,a fólia szétszakadhat,aztán :(
Előzmény: szenyor Lopez (356)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 356
Kösz a véleményt. Sajnos maga az udvar lejt egy picit, homokkal szépen kiszinteztem. Aztán a homokot lehengereltem. Jó is volt. Kb. két napig. Aztán egyre jobban kezdett "elmenni". Most már rendesen ovális, bármikor kiönthet az ár;) Alkalomadtán megpróbálom földdel, rendesen ledöngölve.
Előzmény: cserella (355)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 355
nálam földdel van picit kiemelve,rajta egy kis homok,vékony padlószőnyeg rajta.
geotextil is van barkácsáruházakban ,jó az is,de csodát ne várj,nagyon jól ki kell szintezni az elején,akkor a víz egyenletesen nyomja,perem mellett is legyen töltés kifele,pár centi

szúnyog ellen nem nagyon tudunk mit tenni ,mi prottect-b-vel fújjuk magunkat,de az 5 órai hatás kamu,max.1/4 óra,de az esti csúcsban nem ér semmit.
Permetezni zolone vagy bi58 szoktam,elvileg ez nem arra való,akkor is vannak,de nem annyian
Előzmény: szenyor Lopez (349)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 354
Nem tudom a szer nevét, csak hallottam, hogy ismerős használta. Nem hosszútávú a hatás, de több a semminél.
Előzmény: _paha_ (353)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 353
hetente 1x-2x mindig repked a repülő. nem akarok alaptalanul vádaskodni, de szerintem vagy vizet szór, vagy semmit... :-(

ezt a permetezőszert hogy hívják?

köszi!!!
Előzmény: szenyor Lopez (352)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 352
Bokrokra, fűbe, fákra. Talán a boltban tudnak segíteni. Az igazi persze az, ha az önkormányzat végez szúnyogirtást...
Előzmény: _paha_ (351)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.23 0 0 351
na ezt eddig még nem próbáltuk. és vajon hova érdemes fújni? mert mondjuk a szomszéd kertjébe már nem tudok átmenni permetezni, holott biztos, hogy onnan is jönnek... :-(
Előzmény: szenyor Lopez (349)
krisztina0726 Creative Commons License 2006.06.23 0 0 350

Szia,

 

Igaz nekunk nincs medencek de nagyon tudom javasolni, hogy vegyel par faklyat szunyog riasztos egetovel. Nekunk ez nagyon bevalt. Mi altalaban 2x3 m-es reszt faklyazunk korbe minimum 4 faklyaval es nem csipnek meg a dogok.

 

 

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.23 0 0 349

Lehet kapni szúnyogirtó szert, amit permetezővel kell kifújni. Állatgyógyszertárban lehet kapni. Állítólag hatásos.

 

Hiába szinteztem ki homokkal a medence alatt, pár napi-egy heti használat után láthatóan megsüllyedt az egyik fele és totál ovális a medencém. Muszáj lesz valamit alárakni. De betonozni nem szeretnék... Nincs valakinek tippje?  A lépésálló hungarocell már felmerült.

Előzmény: _paha_ (346)
cserella Creative Commons License 2006.06.23 0 0 348
igyál 1 pohár bort vagy sört.
Előzmény: _paha_ (346)
freyya Creative Commons License 2006.06.22 0 0 347
Be kell szólni az önkormányzathoz, hogy irtsanak szúnyogot, ha maguktól nem jutott eszükbe.
Előzmény: _paha_ (346)
_paha_ Creative Commons License 2006.06.22 0 0 346
még nem is jelentettem, hogy vasárnap óta áll a medence. a jó hír az, hogy már szerdán lehetett benne fürdeni, hihetetlen gyorsan felmelegedett.

a rossz, hogy nagyon úgy néz ki, ez az utolsó szezonja. a palást nagyon rozsdásodik és szerintem a fólia sem fog kibírni még 1 szezont.

de a nagyobbik baj, amivel kicsit offtopic leszek, az a RENGETEG szúnyog. annyira elmérgesedett a helyzet a kertben, ahol a medence van, hogy csakis a víz alatt (fejjel is) van biztonságban az ember. nincs valamelyikőtöknek egy tuti tippje a szúnyogok ellen? szúnyogriasztós fáklya, gyertya, "off" spray, elektromos világítós irtó, szúnyogriasztó növény kilőve, hatástalan mind. :-( teljesen el vagyok keseredve, mert régen is voltak szúnyogok, de ennyi sosem. persze az árvízre fogják, de árvíz régen is volt...
cserella Creative Commons License 2006.06.21 0 0 345
Szia! nézd meg a madarasban, vagy multikban (Obbi,tecsó)ott nem olyan drága,mint a medencés cégeknél,szerintem.Vízforgatóból létezik olyan is,amit csak mellé kell tenni,nem csak belülre építhető van
a felfújható peremű tizenezreseket meg nem muszáj ám csurig tölteni! :)))
Előzmény: Víferi (342)
freyya Creative Commons License 2006.06.21 0 0 344
Eleve magának a vízforgatónak is van egy magassága. Nem hiszem, hogy bele tudod tenni olyan sekély vízbe, amiben egy másfél éves kicsi üldögélni tud.
Előzmény: Víferi (342)
freyya Creative Commons License 2006.06.21 0 0 343

Szerintem az ilyen medencék mélyek egy másfél éves babának. Nem lenne jobb neki egy sima felfújható pancsolómedence?

Az Aqualing üzletében nézd még meg, az direkt medencékkel foglalkozik.

Előzmény: Víferi (342)
Víferi Creative Commons License 2006.06.21 0 0 342

Kedves Topiclakók!

 

A másfél éves törpének szeretnék egy pancsolót vásárolni, felfújható peremű, 140-180 cm átmérőjűt, vízforgatóval, takaróval. Sajnos a kánikula miatt le vannak rabolva a boltok, ahol van is, 3m átmérőnél kezdődik. Nincs esetleg valakinek ötlete, hol kaphatnék ilyet? (A 4 nagy barkácsáruház felejtős,  nincs ez a méret)

 

Előre is köszi a segítséget

_Zsolesz_ Creative Commons License 2006.06.18 0 0 341

Szervusztok!

 

 

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, hasznos véleményeket.

Örömmel jelenthetem, hogy sikerült behozni a topic olvasásában tegnap még létező 240 hozzászólásnyi lemaradásomat. Most már napi szinten követhetem az "eseményeket" (persze kizárólag csak este/éjjel). :)

 

Üdv': Zsolt

cserella Creative Commons License 2006.06.17 0 0 340
Szerintem is jó a klór!
Viszont ha a pancsoló vize el tud menni locsolásra kétnaponta és akkor újratölti,lehet,hogy nem kell vegyszer.Így gondoltam.
Előzmény: CsomóBill (339)
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.17 0 0 339

Az áruházakban láttam mini vegyszerkészletet, van benne vízelemző, úszó adagoló, 20g-os multi klórtabletta, stb. Azzal min 2 hétig tisztán tudod a vizet tartani. Vegyszer nélkül sajna, mire megmelegszik, meg is romlik.

 

Nem értek egyet azzal, hogy a klór rossz, mert gondoljunk bele: mi a rosszabb a vírusok, baktériumok, algák, ezek betegséget okoznak, és ezeket a klór elpusztítja. Igaz, hogy szárítja bőrt, arra hajlamosoknál irritációt okozhat, de mi ez egy hetes lázzal járó betegséggel szemben? Nekem is van egy csomó gyerekem, én akkor vagyok nyugodt, ha tiszta, fertőtlenített vízben játszanak.

Előzmény: _Zsolesz_ (335)
cserella Creative Commons License 2006.06.17 0 0 338
Ha van otthon pár méter slagod,tekerd fel tedd ki a napra,negyed óra múlva kész a forró víz .!
MIndenképpen egészségesebb kisgyerkőcnek klórmentes vízben pancsolni,szerintem.
Jó fürdőzést,majd küldj képet!
Előzmény: _Zsolesz_ (335)
cserella Creative Commons License 2006.06.17 0 0 337
Jó nagy! Mekkora a pancsolód?Ebben még egy felfújható jetski is elmegy!
Előzmény: Laudat (334)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 336

Klórszintmérő, úszó klóradagoló, skimmer (lepkeháló), lassú klórtabletta 20 gr-os.

 

Bár ekkora medencével én nem foglalkoznék, egy régi boyler a falra (lehámozva, feketére festve), abból naponta ki tusz venni 200 liter meleg vizet, ha süt a nap.

Én is használtam ekkora medencét, nem tudtam tisztességesen tisztán tartani, 4 naponta cseréltem a vizet benne.

Na pá 3 óra múlva indulok a nagymedencébe (Adria).

:-) Jó fürdőzést itthon mindenkinek!

Előzmény: _Zsolesz_ (335)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2006.06.17 0 0 335

Szervusztok!

 

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra (egyszerűen is ment).

Ma "üzemeltük be" a kis pancsolót a gyerekeknek (6 éves és 16 hónapos). Egyenlőre egy átmérő 1,8mx40cm magas merev falú kis pancsolót vettünk főleg a kicsi miatt. Ez alá egy régi linóleum darab került a kiegyenlítést megcélozva, aztán hadd szóljon (a füvet persze sajnálom, de hát valamit valmiért). Szerintem, holnap már fürdenek is benne.

 

Ami miatt elkezdtem kutakodni ilyen topic után, az az hogy egy ilyen kis medencéhez mit érdemes egyeltalán beszerezni, adagolni a víz tisztán és egészségesen tartása érdekében. A víztömeg ugye nem nagy, tehát viszonlag könnyen cserélhető, de azért nem szívesen várdogálna az ember 2 napot egy újabb töltet felmelegedésére; meg nálunk a rendszerben lévő víznyomás is igen alacsony, úgy hogy jó sokára telik meg még ez is. Szóval ha van ilyen kis méretü medencéhez jó tanácsotok, azt szívesen veszem. (eddig a topic 100. hozzászólásig jutottam el, most megyek a kertbe, mert szedjük a meggyet meg a cseresznyét)

 

Az is fontos, hogy ha nagyobbak lesznek a gyerekek valószínűleg beruházunk egy nagyobb mobil medencébe, tehát, ha már most apárnként a kis medence kapcsán beszerzek egy két dolgot, ami a nagynál is hasznos lesz, akkor az csak jó, mivel nem egyszerre kell kiadni a pénzt.

 

Előre is kösz' a válaszokat: Zsolt

Laudat Creative Commons License 2006.06.17 0 0 334
Laudat Creative Commons License 2006.06.17 0 0 333
Hát tegnap mi is felavattuk a medensziét!!!!!!!!!!!!!!!!


Üdv Laudat
freyya Creative Commons License 2006.06.16 0 0 332
Betonozni nem kellett hozzá, készen vásárolt betonelemekkel van körberakva. Van a medence belsejében lámpa, sötétben gyönyörű, ahogy kéken világít az egész. Holnapra lesz arról is fotó.
Előzmény: cserella (331)
cserella Creative Commons License 2006.06.16 0 0 331
Jól néz ki nagyon leásva!
Építkezés közben vagyunk,se ásni,se betonozni nem akartunk többet! :)Majd talán egyszer
Előzmény: freyya (330)
freyya Creative Commons License 2006.06.16 0 0 330

Négy éve van merevfalú medencénk. Beástuk, így nem tud szétesni, oldalról betonréteg tartja. A fűtőcsövek helye még átmeneti, be lesznek téve azok is a föld alá.:)

cserella Creative Commons License 2006.06.16 0 0 329
Sziasztok!
Már nem sajnálom,hogy szétesett a merevfalú medencénk! Vettünk helyette tavaly egy felfújható pereműt ,maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Takarás nélkül mára 25 fokos vizet produkált.
CsomóBill Creative Commons License 2006.06.16 0 0 328

Ma este én is összeraktam, most még telik, éjfélre tán kész lesz.

Laudat, várjuk a beszámolólódat a szolárról!

Blue_sky_007, tonképpen irigyelünk, ezért azt kivánjuk, hogyha visszajösz, már ne legyen jó idő, de ez nekünk is rossz, ezért nem is igaz az egész, jó utat! 

cserella Creative Commons License 2006.06.16 0 0 327
Jó nyaralást!Érezd jól magad!
Előzmény: Blue_Sky_007 (326)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.06.16 0 0 326
Hát én a tengerre készülök, úgyhogy csak ha visszajöttem akkor fogok bele a medence előkészítésbe.
Előzmény: freyya (324)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.06.16 0 0 325
Én is összeraktam a medencét. Feltöltöttem (éjjel fél kettőre lett tele;) ), de még nem fürödtünk benne. Homok aljat tettem, ez volt a legegyszerűbb. Persze a szintezés most sem lett az igazi, pedig próbáltam törekedni rá. Mindegy, csak nem borul ki:) Talán ma estefelé lesz az első teszt;)
freyya Creative Commons License 2006.06.15 0 0 324

Biztosan a medencében lubickolnak.:))

Előzmény: cserella (323)
cserella Creative Commons License 2006.06.15 0 0 323
Nincs itt senki?
cserella Creative Commons License 2006.06.13 0 0 322
Gondoltam,felhozom.Állítólag a hétvégén kánikula(?)
freyya Creative Commons License 2006.05.31 0 0 321
A koszorú begyakorlásához tökéletes méret.:)
Előzmény: Blue_Sky_007 (320)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 320

Ma jöttem rá, hogy kicsi a medencém.

A 3,66-os medencében nem lehet jégkorizni kényelmesen.

cserella Creative Commons License 2006.05.30 0 0 319
Biztos vagyok benne,hogy idén fantasztikus medence-akciók lesznek mindenhol.ÉÉs INGYEN esővízzel lehet tölteni!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 318

Hol láttál Te ma napot?

 

Ilyen sz@r időt már régen éltem.

Előzmény: CsomóBill (317)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.28 0 0 317
A mai nap átértékelte a szolárfűtésbe vetett hitem, azt hiszem napenergia helyett a kertbe lehulló víz felfogására kellene koncentrálni, és valami mini vízlépcsővel működő aggregátot találni. Végül is ez is alternatív energia lenne.
Laudat Creative Commons License 2006.05.27 0 0 316
Akkor ez Ülő medenszié?????
Ez sülyesztett kivítel????

Laudat







Előzmény: Blue_Sky_007 (315)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 315

Hogyne lenne!

 

150-es és a fürdőszobában van :-D

Jobb helyeken kádnak hívják. :-)

Előzmény: CsomóBill (314)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.26 0 0 314
Nem is montad, hogy beltéri medencéd van! :-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (313)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 313

A rossz idő ellenére készítem a "technológiát" (UVC lámpa a szűrővel):

 

 

freyya Creative Commons License 2006.05.24 0 0 312
Először egy medencét vegyél, hogy legyen min csónakázni.:)
Előzmény: CsomóBill (310)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 311

Mit csónak, egyenesen vitorlás kellett volna ide ahol én lakom.

 

Mondtam, hogy én jun-ban megyek nyaralni (telelni :-D ) és jul 1-el fogom majd összepakolni a medencét.

Arra az időre meg remélem kegyesek lesznek az égiek hozzám.

Előzmény: CsomóBill (310)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.24 0 0 310
Hát ez az, hogy jó idő kellene, én még tipródok a mededence és a csónak vásárlása között. Ma a csónaknak kedveznek az égiek. Úgy várnám már az éghajlat felmelegedését, hogy május végén ne kapcsoljon be a kazán!
Előzmény: Blue_Sky_007 (309)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 309

Na azt hiszem minden együtt van az induláshoz. Ma megvettem az UVC szűrőmet, egy Libel 11W-osat.

Már csak a helyét kell megcsinálni a medanszinak, jó idő kell, és kész.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.22 0 0 308
Hát ahogy én néztem a panelt ha valami átjutna rajta, akkor kuka. :-)
Előzmény: CsomóBill (307)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.21 0 0 307

Én hátulra vmi reflektáló anyagot tettem volna, pl. alufóliát, hogyha vmi sugárzás még átjut a panelen, azt küldje vissza de azonnal. De tudod, a kibicnek semmi sem drága ... :-)

Előzmény: Laudat (303)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.21 0 0 306
Érdekelne, mi volt a gond az Intex medencével.
Előzmény: Laudat (302)
freyya Creative Commons License 2006.05.21 0 0 305
Köszi szépen!
Előzmény: Laudat (303)
freyya Creative Commons License 2006.05.21 0 0 304

A szolárszőnyeg csak napos időben fűt, rossz időben és éjszakára ki kell kapcsolni a szivattyút, mert lehűti a vizet.:))

Az üveglapot hol szerezted rá? Hátulról is szigetelted valamivel?

Előzmény: Laudat (302)
Laudat Creative Commons License 2006.05.21 -1 0 303

Ez 2db 40x20-as zártszelvény 630mm távval ,alul 1mm-es lemez feketére festve (kivül- belül), teteje sík üveg.
Mivel olyan cégnél dolgozom ahol sok üveg van, igy csak válogatnom kellet a sok törött űveg között, majd méretre vágnom!!

Üdv Laudat
Előzmény: freyya (298)
Laudat Creative Commons License 2006.05.21 0 0 302
Sziasztok.
Már egy hete felállítottam a medensziémet+ a szolárszönyeget.
A szőnyeg nagyo jól hűti a medenszié vízét!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ha majd jó idő lessz valamikor ( kb 2052-ben!!!!), akkor felteszek fotót a medensziéről.
Nagyon vigyázzatok az Intex medence felállításánál 450x1,2m,
mivel sok bukta van vele!!!!!!!!!!!!!!

Laudat
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 301
Már csak ezért nagyon jó ez a topik. Köszi a tippet!
Előzmény: dav7 (300)
dav7 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 300

Köszi a segítséget! Ja, én is a "fémvázas puhafalúra" gondoltam. A szezonvégi összepakolás nem gond, tárolni is tudom, így talán később öregszik el a PVC mintha kint hagynám, nekem ez a verzió nyerte el leginkább a tetszésemet.

5,5m-esnél nagyobbat már nem szeretnék, úgyhogy itt már az élettartam is szempont. Egyedül a magasság miatt vagyok még bizonytalan, az 1,07 m-est néztem ki, bízom benne, hogy közel 1 m-ig lehet tölteni.

 

Más. Mindenkikek ajánlom a méregdrága szűrőpatronok helyett a légtechnikai szintetikus lapszűrőket.

Egyszerűen le kell fejteni az elhasználódott papírszűrőt a műanyag közepéről és rátekerni néhány menet -az eredeti szűrőmagasságnál 1-2 centivel szélesebbre vágott- lapszűrőt majd befőttesgumival rögzíteni. Különböző testsűrűségben létezik, nekem az "G3 KF" vált be, esetleg belülre az "F5" nagyobb sűrűségűből lehet tenni egy menetet, így garantáltan kristálytiszta víznek örülhetünk a medencénkben.

Párszor ki lehet mosni, visszatekerni, de azt sem muszáj mert 600-700 Ft körül van négyzetmétere, így bőven 100 Ft alatt megúszunk egy cserét.

Reklámozni úgy tudom itt nem szabad, de ha beírjátok a "lég- és klímatechnikai ipari szűrők"-et a google-ban könnyen rátaláltok...

Előzmény: CsomóBill (296)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 299
freyya Creative Commons License 2006.05.21 0 0 298
Nekünk is ilyesmi van a garázs tetején, csak nincs ennyire profin megcsinálva. A hátsó szigetelést és az üveglapot hol vetted hozzá?
Előzmény: Laudat (274)
freyya Creative Commons License 2006.05.21 0 0 297
A második fajtát bátran ajánlom bárkinek. Nekünk ötödik éve van meg, és soha semmi probléma nem volt vele. Egyáltalán nem drága, most is 40 000 Ft körül van az ára. Érdemes besüllyeszteni a földbe, úgy esztétikusabb és könnyebben is kezelhető. Mindegyik részét lehet külön is kapni, ha bármi elöregedne vagy felmondaná a szolgálatot.
Előzmény: CsomóBill (296)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.21 0 0 296

Az általad leírt medencék konstrukciós okból ilyenek, hogy a stabilitásikat fenn tudják tartani. 3,6 m-ig elfogadható, 4,5 - 5,5 m már jelentős szükülettel, mivel a magasságuk is 1m fölé megy.

A puhafalú, felfújható peremű után 2 lehetőséged marad( modjuk úgy, az áruházi kategóriában)

 

1. Fémvázas, puhafalu medence, itt a medence fala továbra is a szöveterősítéses PVC, mint előző medencédnek, viszont vaskos vascsövek biztosítják a szerkezet merevségét, ami sokszögben illeszkedik a medence köré.

 

Előnye: Gyorsan felállítható, olcsó

Hátránya: Télire össze kell szedni, (és nem fér vissza a dobozba :-)), valamint kínai termék, nem nagyon van hozzá pótalkatrész.

 

2. Fémfalas medence, itt az oldalfal egy bordázott acéllemez, ami kellő merevséget ad, belül PVC fólia biztosítja a vízzárást, bizonyos modellek szkimerrel (fölözövel rendelkeznek).

 

Hátránya: Több munkát igényel a felállítás, vmivel drágább.

Előnye: Télire kint lehet hagyni, nem kell bajlódni a szereléssel, tárolással, európai vagy észak-amerikai termék,  többnyire van hozzá pótalkatrész, pl. fóliát lehet cserélni ha kilukad.

 

Jó választást!

Előzmény: dav7 (295)
dav7 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 295

Sziasztok!

 

Medence vásárlás előtt állok. Eddig felfújható karimájút használtunk, először 3,6x0,76 majd 4,5x0,9m méretben, 2-2 szezonon keresztül. Ez nagyon praktikus, gyorsan felállítható fajta, viszont a gyűrű miatt felül lényegesen csökken a belső átmérő, és a vízmagasság is csak annak aljáig érhet, ez a 4,5x0,9-es esetében

65-70 cm körül volt. Úgy látom mostanában kezd inkább a vázas merevítésű elterjedni (ahol felül körbefut egy merevítőgyűrű, körben pedig kb. méterenként oszlopok tartják) melynél reményeim szerint nagyobb vízmagasság érhető el.

Ha van tapasztalatotok az ilyen megoldású medencékről örülnék neki!

 

Laudat,

ha jól sejtem ilyet sikerüt beszerezned, (én is néztem az Auchanban) és talán már fel is van töltve..?

 

köszönettel

 

dav7

cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 294
Nemsokára lesz 30 fok is.Az ERŐ legyen Veled!
Előzmény: CsomóBill (293)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.19 0 0 293

Valójában Elaeagnus angustifolia L., csak mindenki olajfának csúfolja!

olajfa!!!

Igazad van! Pokolba a megszorításokkal! Valami nagyobb, vagy ovális medencére gondoltam, csak egy kis betont kéne törni hozzá, hogy vízszintbe tudjan állítani, ehez gyüjtöm még az erőt.

 

Előzmény: cserella (283)
cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 292
Mondjuk van valami hőbeli különbség a letakart és szabad rész között nappal is,de nem emléxem pontosan.Az viszont tuti,hogy a kék takarót én nem fogom használni.
Az UVC profi.Nekem még nincs.
Pelyhesítőt egyszer használtam,le is eresztettem utána a vizet.
Előzmény: Blue_Sky_007 (291)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 291

Aha értem.

Mondjuk én mindenképpen beteszek a rendszerbe egy UVC szűrőt, úgyhogy az alga ellen nem hiszem, hogy a takarást leveszem nappal. Bár van már skimmerem is, úgyhogy a levelek, bogarak eltávolítása megoldott, de ha lehet nem akarom levenni a takarást, csak ha használom, vagyis pancsi idejére.

A medencéhez adtak sima kék juta takarót, de ha az alátétfólia jobb, akkor azt veszek majd.

Előzmény: cserella (290)
cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 290
Sokkal nehezebben hűl ki.Rendszeresen éjjel van használva,nappal kitakarom az algásodás miatt.5 milis tulajdonságai kb. ua.mint a bolti hőfólia,csak éppen nem szakad ki,fel lehet a vízen tekerni kevesebb alga stb.
Előzmény: Blue_Sky_007 (288)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 289

Egy kérdés sorozat:

  • Mi a helyzet a pelyhesítő szerekkel?
  • Kell ezt nekünk használni sima (papír) szűrős medencében?
  • Van értelme?
  • Hogyan kell?

Ha jól olvastam, csak homokszűrőshöz ajánlják.

 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.19 0 0 288
Le a kalappal, jó ötletnek tűnik. Mennyivel adhat több hőt? Vagy esetleg a kihülést akadályozza csak?
Előzmény: cserella (285)
cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 287
Semmiből se szeretek boltit venni.
Előzmény: szenyor Lopez (286)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.05.19 0 0 286
Ennyire egyszerű megoldásra nem gondoltam volna;)
Előzmény: cserella (285)
cserella Creative Commons License 2006.05.19 0 0 285
Rádobom a vízre,azon fent marad,bevágom méretre.
Most felfújható peremű medencénk van,abból a szél se fújja ki,a merevfalúnál rádobtam a tetejére ezt-azt pl.leszedőháló,gégécső,gumimatrac.(a vízre rátapad.Kb 2 szezont bír ki a vegyszerek miatt)
Előzmény: szenyor Lopez (284)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.05.19 0 0 284
Parketta alátét fóliából készítettél medence takarót? Hogy erősíted a medencére?
Előzmény: cserella (283)
cserella Creative Commons License 2006.05.18 0 0 283
Hol történt ez a sztori?(olajfába kapaszkodtál-húúú de irigyellek:-)
Asszem ezután nem megyek be akármilyen merevfalú medencébe,csak,ha maximális.

271-re a válaszom:igen! 263.ezért.
Próbálkoztunk mi is a szolártakaróval,de mivel kék,nagyon gyorsan bealgásodott a víz,hogy inkább megoldottuk másképp:parkettaalátét-fóliával.hatásos.Meggyőződésem,hogy minden azért sötét színű a medencékhez,hogy több vegyszert vegyél.
Jelentem a vízhőmérséklet 21 fok,ami igen csekély,holnap rásegítek,ha süt a Napocska.
pá.

Előzmény: CsomóBill (282)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.18 0 0 282

Utánna én is jót röhögtem rajta, de a tehetetlenség, mikor visz a víz az azért nyomta az adrenalin pumpát.

 

Medencédnél az az érdekes, hogy kívül teljesen jó állapotunak tűnik, csak a fólia mögött rozsdált, az is inkább csak a vízvonalig, ezért gyanús, hogy belső szivárgás okozta.

Előzmény: cserella (281)
cserella Creative Commons License 2006.05.17 0 0 281
Hali! Na,ez jó buli lehetett!:))
Mi meg azt hittük,szerencsénk volt,hogy nem voltunk benne ,amikor kaputt. :))

Amúgy a fólia tényleg nem volt cserélve,de mindig be lettek a lyukak ragasztva ,mielőtt feltöltöttük.Szerintem télen szivárgott be alulról a fólia és a lemez közé a víz.(padlószőnyeg volt alatta,ami megázott,felszívta a homok,és...)
Előzmény: CsomóBill (278)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.17 0 0 280
ahogy nézem, eléggé szét volt rohadva a palást belülről, nem lehet, hogy ez volt az oka?

mondjuk ha '99 óta minden nyáron használtátok, akkor nem csoda, jól szolgált titeket.
Előzmény: cserella (277)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.16 0 0 279
hihi, asszem sikerült kedvet csinálni :-)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.14 0 0 278

Egyszer minden véget ér :-), bár amint írtad 99-05 ig működott, az 6 év, ami igen jó élettartamnak bizonyul. Amerikában ezeket nyaralás előtt belökik a kombiba, ahol vannak ott felállítják, majd a szabadság végén irány a kuka. Mindig elhülve hallgatják, hogy mi ezeket hány évig használjuk. no ja, ott gyorséttermi órabér is vagy min. 6 dollár.

 

Ahogy jobban nézem a képet, a palást egészen elkorodált, a természetes elhasználódást gyorsítja egy észre nem vett luk a fólián, amin keresztöl a víz alattomosan eszi az acélfalat. A fóliát érdemes 2-3 évente kicserélni.

 

Nekem volt egy ilyen szétnyíló medencét belülről megnézni :-) Egy reccsenés, aztán már vitt is a víz kifele. A telek lejtett, ezért gyorsan mentem lefelé, majd ötméterre el sikerült kapjak egy olajfát, így meg tudtam állni. Na, ilyen lehetett a Titanic :-).

A kislányom, akit a sógor elkapott, meg csak azt mondogatta:  apa, újra, újra!

Előzmény: cserella (277)
cserella Creative Commons License 2006.05.14 0 0 277
Sziasztok!
Érdekeseket írtok,gondoltam,megosztom veletek,milyen érzés egy mobil medencés pech.
99-ben vettük ezt a medencét,jól megszoktuk,tudjátok,milyen szabadsággal jár. DE tavaly júli végén megadta magát.Már majdnem aludtunk,egy iszonyatos mennydörgésre és szélvihar hangjára riadtunk fel,alig mertünk kinézni,az összes szomszédnál gyulladtak ki a lámpák.Leléptünk a teraszról a fűre---bokáig érő víz az eggggész hátsó kertben!!!Mint kiderült,a mennydörgés volt a palást,a szélvihar meg a víz ,ahogy kitódult a keretből.(10m3)
Mindez a párom szabadságának első napján történt,este 11-kor.Másnap 11-kor hoztuk is haza a másik medencét..Csakhát az a jó 32 fokos víz,ami benne volt...
Locsolni nem kellett egy darabig.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.13 0 0 276

Nem semmi az biztos.

Én mozgathatóbbra szeretném csinálni, úgyhogy a kerítésre teszem fel enyhén döntve, kb 40 cm magasra, egy levehető tartókerettel.

Előzmény: Laudat (274)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.13 0 0 275
Hű, ez nagyon komoly lett, garatulálok! Ha jól látom, akkor üveglap van előtte?, vagy ha zárt dobozba került, akkor a hátlap miböl van, valami reflektáló anyagból? Télire a víztelenítést hogyan oldod meg?
Előzmény: Laudat (274)
Laudat Creative Commons License 2006.05.13 0 0 274
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.11 0 0 273

:-)

 

Csak aztán nehogy mesejáték legyen belőle a gyerekeknek és a szomszédoknak.

Mármint forróvizet a kopaszra!

Előzmény: Blue_Sky_007 (272)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 272
Tedd fel a tetőre, és zuhanyozz!
Előzmény: CsomóBill (271)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.11 0 0 271
Hát ezaz. Tavaly ősszel az ötéves puhafalu medencémet a szomszédnak ajándékoztam. Úgyhogy nincs is medencém! Nem tudom hogy ebben a gazdasági környezetben szabad-e ilyen luxus fogyasztási cikkre költenem?! Bár a szolárszőnyegem megmaradt! :-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (270)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 270

Igen az ötlet jó, az 5 éves tervbe belevettem. :-))

Most megszorító intézkedések jönnek nálunk is.

Előzmény: CsomóBill (269)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.11 0 0 269

Amit még tapasztalatból ajánlanék mindenkinek, akár van szolárszőnyegje, akár nincs, az a szolártakaró. Ez egy részben átlátszó, kék buborék fólia, ami úszik a víz tetején. A hatásmechanizmusa olyan, min egy üvegház, a nap sugarait átengedi, de a meleget megtartja. A buburékokban lévő levegő szigetelése folytán az esti lehülés is kisebb mértékü. Az ára sem túl vészes átm. 3,6m  kb 10 eFt. Ez nálunk remekül bevált. Egy dologra kell csak figyelni, ha levesszük ne terítsük a fűre, mert olyan hő keletkezik alatta, h 15 perc alatt kiég a fű! Ha lehet, árnyékban tároljuk, vagy takarjuk le összehajtott állapotában. Ha összehajtottuk, és nap éri, akkor nap több rétegen áthatolva olyan hőt fejleszt, hogy 60-70 fok is létrejöhet, ami tönkreteszi a takaró anyagát. Mint 5 üvegház egymásbatolva. :-)

Előzmény: Blue_Sky_007 (265)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 268
Ma néztem a brikóban az UVC 11 wattos (10000 literes medencéhez) 17900 ft.
_paha_ Creative Commons License 2006.05.08 0 0 267
nagyon-nagyon ismerős és jó érzés, amit írtál! :-)

a vízkezelés: engem meg kifezetetten érdekel, úgyhogy ne fogd vissza magad. erről a sóbontóról pl. még sosem hallottam.
Előzmény: CsomóBill (263)
Laudat Creative Commons License 2006.05.08 0 0 266
Hát gratuléson""+%%% !!!!!!
Én most olyant keresek a meglévö mellé, amalyik Roossz Időben is tudja melegíteni a Medensziém vízét ( nem 220v-os-ra gondolnék)

Laudat
Előzmény: Blue_Sky_007 (265)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.08 0 0 265

Na nem bírtam ki, vettem egy szolár szőnyeget én is. 12 Kw 0,6x6 méter.

Ha igaz amit írtatok róla meleg vízben fogunk pacsálni a nyáron.

CsomóBill Creative Commons License 2006.05.06 0 0 264

Van olyan is. Sőt: sóbontó és ózon=Triopure. Valóban, ezek árfekvése csak a többmilliós medencékehez mérhető. Bár lebontóra sztem kültéren nincs szükség, hisz a felesleg elillan. Akit az ózon jobban érdekel, http://www.delozone.com/,

 

Jó hír a földfeletti medencék használóinak, hogy a sóbontó már elérhető közelségbe került, de egy két év és a felébe fog kerülni. Ismeritek a hatás mechanizmusát?

 

Nem szeretnék most a vízkezelésről litániát írni, de rövidesen az időjárás olyanná fordul, hogy gyakorlati problémáinkat tudjuk majd kibeszélni. nu paká. 

Előzmény: Blue_Sky_007 (261)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.06 0 0 263
Én úgy szoktam "utazni", hogy hogy felpumpálom a gumimatracot, bedobobom a medence közepére, ráfekszem, behunyom a szemem, süt a nap, és belógatom a kezem a vízbe. A riviérán vagyok, vagy a trópusokon. A többi nem számít.
Előzmény: _paha_ (260)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 262
Szerintem éppen a vízkezelés a rákfenéje ezeknek a medencéknek. Még véletlenül sem tartom off topiknak. Úgyhogy hajrá "vízkezelés"!!!!!
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.06 0 0 261

Csak pontosítanék, nem mellett, hanem vele egyszerre használják az ózon-t.

Vagyis a legprofibb az UVC+ózon.

Néztem az árakat, hát fél millánál kezdődnek.

Nem beszélve az ózon káros mellékhatásairól, ami miatt kell egy ózon lebontó berendezés is, stb, stb............

 

Ahogy nézem Te ebben profibb vagy mint én, mert én csak egy lelkes amatőr szinjén vagyok.

Előzmény: CsomóBill (257)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.06 0 0 260
én sosem felejtem el, mikor összeraktuk, mekkora élmény volt. sajnos csak az első nyáron (2003) volt igazi meleg, azóta olyan igazi hőség, amikor "életmentő" a medence, kevés volt.
Előzmény: CsomóBill (259)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.05 0 0 259
Sokan leszólják ezeket a medencéket, pedig én úgy érzem, hogy az áráért kapott élmény mindent visz. Ha valaki többet is meg tud engedni magának, akkor pedig kedvet csinál egy komolyabb medencéhez. Nem mindenkinek való medence, és ez kiderülhet egy kisebb beruházás által is, aki pedig élvezetet lel, és kitanulja a vízkezelést, az bátran vállakozhat egy nagyobb kalandra. Azt tudtad, hogy a besűlyesztett medencék lassabban melegednek?
Előzmény: _paha_ (256)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.05 0 0 258
Majd ha beüzemelted, akor írj hogy milyen szivattyú megoldást választottál. Mellékáramkörbe, vagy direkt kötöd be?
Előzmény: Laudat (254)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.05 0 0 257

A topic alcíme lehetne vízkezelés, vidáman :-) No, de vissza az UV-hez. Legfontosabb előnye az UV-nek, hogy csökkneteni tudod a fertőtlenítőszer mennyiségét a vízben. Legyen az klór vagy bármi más. Hogy mi, arról majd késöbb.

 

Nálunk fejletebb országokban a vízművekben gyakran előfordul. Az UV-vel csökkenteni tudod a baktérium, vírus, egyéb szerves szennyeződés arányát, ezért ivóvíz esetében csak arra az útra kell elegendő fertőtlenítő anyagot, pl. klórt tartalmaznia avíznek, amíg a vízművektöl a lakásodig eljut a víz.

Ugyanez a helyzet a medence esetében is: az UV kezelő berenezésen áthaladó víz szinte csíramentes lesz, viszont ahogy halad tovább a víz a medencébe. úgy a csövekben, vagy a medence falon megtelepedett telepek (alliteráció), vissza fertőzőzik  vizet. Ezért nem elegendő csak az UV, járulékos fertőtlenítő anyag is kell ami ott utazik a vízzel együtt, és ott hat ahol kell, ahova nem jutnak el az UV sugarak. Jelentős dolog, hogy mivel a bacik nagy részét az UV elpusztítja, ezért jelentősen, 50-70% csökkenthető a fertőtlenítőszer mennyisége. Aki érzékeny ezekre, annak ez minden pénzt megérhet. Persze, pl. a klórérzékenységet nem szabad összekeverni a közösségi uszodákban tapasztaltakkal, mivel ez más okból származik.Ha valaki érzékeny az uszdára, még nem biztos hogy a privát medencéjében is érzékeny lesz a klórra, no de erről majd késöbb.

Az UV gyengéi, hogy bizonyos anyagokat, pl. Gardia egysejtű nem öl meg, ez komoly bél panaszokat tud okozni, ill. mivel fény alapján dolgozik, ezért ha vized kezd áttetszőböl homályossá válni, akkor a fény nem tud áthatolni rajta, vagyis pont akkor veszti el a hatékonyságát, amikor a legnagyobb szükség lenne rá.

 

Tehát, bármilyen eljárást is választunk, a lényeg a megfelelő vízkémia, erről majd talán holnap írok.

 

Azt tudtátok, hogy az UV helyett létezik pl. ózon, vagy sóbontó alternatív megoldás is?

 

 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (253)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.05 0 0 256
köszi, ez megnyugtató.

bár lehet, hogy ez lesz az utolsó szezonja, még nem tudom, de tervezzük jövőre egy komolyabb (esetleg földbe ásott) medence beszerzését...
Előzmény: CsomóBill (247)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.05 0 0 255

Várom a tapasztalataidat, mert én is szemezek vele, bár lehet, hogy csak jövőre veszek.

 

Az UVC-t viszont megveszem majd jul. elején, majd beszámolok én is tapasztalataimról ha aktuális lesz.

Előzmény: Laudat (254)
Laudat Creative Commons License 2006.05.04 0 0 254
Akkor én az Auchan, Pocsolya Shop-jában vettem az új medencémet!!!!!
Na majd én is nagyon okos leszek, ha majd beüzemelem a MAGASSÁGI
Varázs Szolár Szönyegem (napok kérdése).

Laudat
Előzmény: CsomóBill (251)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 253

Igen tudom, hogy vannak korlátai. Leginkább csak a zöldalga ellen jó. A fonálalga ellen más kell. Valamint erős csírátlanító hatása van, vagyis baciölő.

 

Sejtem a korlátait, de nálunk ahol lakunk olyan szar a víz, hogy agyon hipózzák, klórozzák (a fene tudja mit tesznek bele), de kéthavonta a bőrünk olyan lesz tőle mint a rinocéroszé. Nem, győzzük magunkat krémezni.

Vagyis szeretném, ha a medencémben nem kellene klórfürdőt vennem nyaranta. Természetesen a klórt nem fogom kiiktatni, csak minimálisra csökkenteni. Az algaölőt meg el lehet felejteni ebben az esetben. Vagyis egy vegyszerrel biztosan kevesebb.

 

 

A Tavász bolt az én védett szlogenem. :-))

Előzmény: CsomóBill (251)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 252
Ha egy icipicit visszaolvasol tettem fel linket közvetlenül bolthoz.
Előzmény: Laudat (250)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.04 0 0 251

Hihi, megzavart ez a "Tavász a Boltotokba"kifejezés, azt hittem ez valami jól sikerült Bajumax szlogen, mint mondjuk a Fukarmindenit! volt a elektroűráruház esetében.

 

De aztán megértettem, hogy félreértettem!

 

Nagyon lelkesek vagytok az UV-ra? Mert akkor nem akarom a korlátait ecsetelni. Nagyon hasznos berendezés, de jó tudatában lenni, hogy nem old meg minden vízkezelési problémát! 

Laudat Creative Commons License 2006.05.04 0 0 250
Na akkor menyiért lehet kapni a ,Tavász Boltokba ezt az UVC szüröt????
Mivel már sokat szenvedtem a víz minőséggel !!!!!!!!
És hol van ilyen bolt Pesten?????

Üdv Laudat.






Előzmény: Blue_Sky_007 (249)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.04 0 0 249

Na ma két dologgal lettem gazdagabb. Vettem skimmert (falevélgyűjtőt) a gumiperemes medencémbe kemény 1499 ft-ért.

 

Meg a bajum@xban láttam UVC lámpát amit kimondottan uszimedencéhez adnak majdnem kétszer annyiért mint amennyiért a tavász boltok, de semmiben nem tért el az ott kaphatóktól.

Tehát lehet tenni a medencéhez minden gond nélkül UVC szűrést.

 

Már csak a szolárszőnyegre fáj a fogam, és full "extrás" lesz a medence.

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 248

Lehet ezekbe a gumiperemes medencékbe kapni skimmert?

Látott már valaki olyat amit rá lehet kötni a gyári szivattyúkra?

CsomóBill Creative Commons License 2006.05.03 0 0 247

Van egy jó hírem és egy rossz hírem.

A jó az, hogy az egyik legjobb vízforgatóval rendelkezel, az ún. külső szkimmeres változattal, külső mert a gyerek nem törik le fürdés közben, szkimmeres, mert a víz tetején úszó szemetet lefölözi. A kínai medencék többsége nem rendelkezik ilyennel, tízezrek ennél rosszabbal rendelkeznek.

 

A rossz hír, hogy ehez csatlakoztatni bármilyen dolgot, az fölér a lehetetlennel, bár egy ötletbörzét lehetne azért indítani.....

Előzmény: _paha_ (243)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.03 0 0 246

Minnél több annál jobb.. :-)

A vízforgatók is különböző teljesítményüek, én úgy hallotam hogy normál körülmények között napi egyszeri átforgatás a minimum, azaz ha a wzivattyúd 2m3/h szállít, és a medencéd 10m3, akkor 2x5=10, vagyis min 5 ó hosszat kell járatni. Ha melegszik, akkor fokonként plussz egy óra, vagy valami ilyen ökölszabályt érdemes követni. Persze az ember nem fogja naponként állítani az időt, talál valami optimálisat, ami a legtöbb esetben beválik. Minnél többet megy, annál jobb a víznek, lefeljebb feleslegesen apasztja a pénztárcádat. Érdemes megnézni a szivattyú teljesítményét, ez áruházi medencék esetében többnyire 100 w alatt van, ami ugye villanykörte tartomány, nem igazán terheli meg a kasszát.  pl. 50W x 10 ó= kb 20-30 Ft naponta.

 

Hát a vegyszer az már összetetebb kérdés, holnap is akarok irní valamit...

Előzmény: Blue_Sky_007 (242)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.03 0 0 245
azt hiszem akkor ezt a nyarat még kihúzzuk vegyszerrel, aztán jövőre lassan úgyis esedékes lesz egy medence-csere és akkor majd ennek tudatában vásárolok.
Előzmény: Blue_Sky_007 (244)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 244
Első ránézésre azt mondanám, hogy külön szivattyúval csinálnám meg.
Előzmény: _paha_ (243)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.03 0 0 243
egy ilyet találtam. ahol a vonal van középen, kb ott van egy műanyag szűrő, az alá kell betenni a szűrőbetétet és kb. az alsó harmada van külön választva, ott van a szivattyú.

Előzmény: CsomóBill (240)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 242

Gondolom Neked nagyobb a tapasztalatod, de azt olvastam, hogy 2-es szabály van a vizkezelésére, vagyis 24 fokos vízet 12 órán keresztül kell forgatni, a 34 fokosat meg 17 órán keresztül.

Vagyis minnél melegebb, annál nagyobb gondot kell rá fordítani. Mennyire (érték) szoktad belőni a klórszintet? Milyen időközönként ellenőrzöd? A szűrőbetét a tapasztalatok szerint menyit bír?

Egyszerre forgatod át a vizet, vagy szakaszosan? Van-e erre valami tapasztalatotok?

Előzmény: CsomóBill (239)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.02 0 0 241

A 2 szivattyú jó ötletnek tűnik, a mellékáramkörbe kellene tenned a régit, esetleg patron nélkül, mig a főkörben az új dolgozhatna. Egy gond lehet, hogy a teőig nem tudja a vizet felemelni, akkor egy nagyobb emelőmagasságú szivattyúra van szükséged.

 

Az én szolárom direkt van a medencekörben, vagyis mindig átfolyik rajta a víz, bár mint írtam, én a földre terítettem, így nem kell emelőmagasság. A saját szűrőegysége hajtja.

Előzmény: Laudat (238)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.02 0 0 240
A vízforgatórol nincs képed, különösen az aljáról, ahol a szivattyú lehet, hátha ki sütünk valamit...
Előzmény: _paha_ (235)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.02 0 0 239

Meleg víz tisztántartása némileg nehezebb, de 2 fő alapelvet kell követni: 1. a vízhőmérséklettel arányosan működtessük a vízforgatót, pl. 26C=6 ó, 32=12 ó; 2. mindig legyen fertőtlenítőszer a vízben, és gyakrabban ellenőrizzük a szintjét.

Minden alternatív vízkezelés ott veszti el a hatását, amikor a körülmények is eltérnek a szokványostól, de erről hosszan lehetne írni, miért is vagyok klórpárti, ezt majd késöbb.

Előzmény: Blue_Sky_007 (227)
Laudat Creative Commons License 2006.05.02 0 0 238
A szolár mérete: 6m x 0,6m.
Súly: kb 18kg ,feltöltve.
A motort még nem tudom hogy , hogy oldjam meg, mivelkb 6-7m -re lessz a medencétől.
Arra gondoltam hogy a régi motort ,és az új motort is bekötném a rendszerbe.
Ha ez nem kivitelezhető, akkor körülnézek motor ügyben.

Üdv Laudat
Előzmény: Blue_Sky_007 (225)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 237

Az előbb felhívtam egy céget, akik kerti-tavakba forgalmaznak ilyen UVC szűrőket, "hivatalosan" nem ajánlhatja az UVC lámpákat (az elektromos rendszer miatt) uszi medencébe, de azt mondta a hölgy, hogy az árúkészlet felét az uszodások viszik el.

 

Van több fajta, van olyan amin csak keresztül folyik a víz, és van olyan amiben egy spirál cső van, vagyis hosszabb ideig "napoznak" a nemkívánt elemek. A jobbakban Philips cső van. Ezek üzemideje azt hiszem 8000 óra. (kiszámoltam ez kéthavi nyári üzemeléssel, napi 12 órával közel 11 évig elég)

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 236

Ebben az esetben szerintem egy kis barkácsolás nélkül nem úszod meg.

Én itt a helyedben betennék még egy szivattyút, ami az UVC lámpán keresztül nyomja a vizet.  (ami ebben az esetben probléma lehet, az az, hogy a bacik, algák kiszűrűse nem történik meg egyből.)

 

Nehéz így válaszolni rá, de biztos van megoldás. Csak barkácsolni kéne.

Előzmény: _paha_ (235)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.02 0 0 235
na, szóval, ez a medence oldala, fólia nélkül. a felső lyukon megy be a víz, át a skimmeren, majd az alsón "köpi" vissza. tehát cső sehol nincsen. :-(

Előzmény: _paha_ (234)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.02 0 0 234
na pont ezért nem tudom, hogyan kéne csatlakoztatni a medencénkre. mindjárt keresek képet, hogy nálunk hogy van.
Előzmény: Blue_Sky_007 (233)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 233

Persze, mert a medencéből ebbe megy a víz, és ebből megy a szűrőbe tovább. vagyis "megnapoztatod" a vizet benne.

Ezen csak átfolyik a víz, úgy hogy az UVC sugárzás közben éri, fertőtleníti a vizet.

Előzmény: _paha_ (232)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.02 0 0 232
ahham. de ahogy nézem, erre két csövet kell dugni, nem?
Előzmény: Blue_Sky_007 (231)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 231

Ehhez mit szólsz?

 

A szűrő forgató elé kell betenni, és a zöldalga ellen tökéletes, meg a bacikat nyírja ki. A fonálalga ellen nem jó!

Előzmény: _paha_ (230)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.02 0 0 230
köszi!

és hogyan keressek rá vajon?

meg ami érdekelne, hogy hogyan tudom beépíteni a jelenlegi medencém (nem túl bonyolult) rendszerébe?
Előzmény: Blue_Sky_007 (229)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 229

Azobiban. TIP típusú.

De ha a neten körülnézel lehet talán olcsóbban is szerezni.

Szerintem vegyél eggyel nagyobbat, az jó lesz.

Vagyis azt hiszem a 11W-os 10000 literes medencéhez jó. Szerintem ezt kellene használni az 5000 literesekhez. Van olyan amelyikre 2 év garit adnak.

Ha csak arra jó, hogy a klórszintet a minimumra tudom szorítani 0,3 gr/m3 akkor már megérte szerintem.

Előzmény: _paha_ (228)
_paha_ Creative Commons License 2006.05.01 0 0 228
ez az uv lámpa érdekelne. hol láttad?
Előzmény: Blue_Sky_007 (223)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 227

Ha van egy kis időd leírhatnád, hogy ezt a meleg vizet mivel sikerül karban tartanod? Mennyi vegyszer kell? Van alternatív tisztítód (UVC?)

A saját szivattyúja viszi a szolárt?

Előzmény: CsomóBill (226)
CsomóBill Creative Commons License 2006.05.01 0 0 226

Nekem már 3 nyarat kiszolgált a szolár fűtés :-)

Én csak trehányan ledoptam a fűre, sajna a növények is benőtték egy kicsit a helyet, ezért 14.00 h után már az árnyéban hűsölt :-(

A tapasztalatom: 3,6 x 0,76 medence+szolárszőnyeg=napi maximum hőmérsékletü medencevíz. pl. levegő 34C, víz 34C. Voltak, akik annyira irígyek voltak, hogy azt mondták, hogy az már nem is jó..., pedig dehogynem.

Ha van konkrét kérdésed, próbálok válaszolni.

Előzmény: Laudat (224)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.01 0 0 225

Mekkora méretű a szolár szőnyeg?

Feltöltve mennyi a súlya?

Milyen szivattyú kell hozzá?

Előzmény: Laudat (224)
Laudat Creative Commons License 2006.05.01 0 0 224
Sziasztok.
Én itt új vagyok,de medence ügyben már több éves tapasztalatom van.
2002-ben vettem egy 3,6x0,9 -es medencét, és igy 4 nyáron keresztül
jól üzemelt, minden télre szétszedtem.
Én is próbáltam mindenféle trükköt, hogy melegedjen ill melegen maradjon, de a múlt nyáron már kezdtem feladni!!!!!!!(szar nyár)
A napokban fedeztem fel a Bricó-ban Szolár szőnyeget 44000ft-ért.
Ez azt igéri hogy melegebb lessz a víz 8-9c fokkal, attól függ hogy hová teszem ( én fekete szinü lapostetőre teszem) , mivel megvettem!!!
És ha lúd , akkor legyen kövér, vettem az Auchanban egy 4,5x122-es
Intex medencét79994ft-ért.
Nagy reményeket fűzők hozzájuk, és végre sokkal többször tudjuk
a kellemes hőfuku medencét használni.
Ha készen lessz, teszek fel képeket, és ha bárki tud valamilyen infót
( müködés közben) akár a medencéről, de föleg a Szolár szönyegről, azt nagy szeretettel várom.


Tisztelettel Laudat.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 223

Jó a cikk.

De ez nem a halandó ember pénztárcájához van méretezve.

Láttam kerti tóhoz való (10m3-ig) UV lámpát kb 20 eFt-ért. Azt még meg lehetne reszkírozni szerintem.

Nem egy márkás típus, de ha működik, nem lenne rossz.

Előzmény: CsomóBill (222)
CsomóBill Creative Commons License 2006.04.30 0 0 222

Itt egy jó cikk az alternatív vízkezelésről, azt, hogy medencéhez valót taláni-e náluk, azt nem tudom.

 

http://www.venturi.hu/vizkezeles/vegyszermentes_vizkezeles/index.html

Előzmény: Blue_Sky_007 (221)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.04.21 0 0 221

Lehetett olvasni sok helyen, azt hiszem talán még itt is, az UV szűrőkről (vízkezelőkről).

Használ valaki ilyet?

Kerti tavakhoz is lehet kapni, van amelyik 2000 litertől 10000 literig tud vizet kezelni.

Ha jól tudom az algát kinyírja.

Mennyivel kell kevesebb vegyszer bele?

Van amelyik nem is olyan vészes árban van (ha hozzá vesszük a gyerek kipirosodott bőrét és nyálkahártyáját a klórtól), nem is rossz bolt.

_paha_ Creative Commons License 2006.04.21 0 0 220
nálunk is egy ilyen óra figyel. :-)
Előzmény: Blue_Sky_007 (219)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.04.21 0 0 219

Upsz!

 

Na üdv mindenkinek. Én is vettem egy 366x72-es medencét.

Végigolvastam a topikot, de még kezdő vagyok a vegyszerezésben. Azt hiszem a tapasztalat sokat fog segíteni.

Július elején fogom (lesz időm) felállítani, addig a helyét készítem el.

Terv:

Homok ágy, rajta 2 cm-es lépés álló nikecell, azon geotextília, erre a medence, és mindez szépen kiszintezve.

Lehet kapni napi programos kapcsoló órát (750 Ft), azzal meg a szivattyú beprogramozásra kerül.

CsomóBill Creative Commons License 2006.04.10 0 0 218
Tudomásom szerint a polisztirol(nikecell) reakcióba léphet a PVC fóliával, ezért vmilyen elválasztó réteg kell, mint pl. filc, geotextilia, nylon, stb. Bár ezek ulyanúgy ajánlottak, ha betonra telepíted. Én a geotextiliát találtam a legjobbnak, akár homok, akár beton ágy fölé.
Előzmény: szenyor Lopez (212)
CyberShot Creative Commons License 2006.04.04 0 0 217

jaja,

ki kell próbálni. mindenáron nem kell betonozni, ha beválik a füvön is.

Előzmény: belagyi (216)
belagyi Creative Commons License 2006.04.04 0 0 216

első évben én is betonra raktam, majd a következő évben simán a fűre raktam..

(fólia mindg volt alatta)

annyira jó volt a füvön, hog többet nem is megy a betonra.

szerintem nem nagyon kell a homokkal vacakolni...

 

persze nyár végére kipusztul a fű a medence alatt és összel ujra kell vetni.

cirka egy hónap alatt ujra zöld a terület (igaz még vékony szálú fűvel, de akkor már úgysem vagyunk annyit kint a kertben...

tavaszra meg már nem is látszik semmi...

 

én többet nem rakom a betonra, mert sokkal kellemesebb a füvön, valamint úgy vettem észre, hogy hamarabb melegszik a víz is...

Előzmény: CyberShot (214)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.04.03 0 0 215
Azthittem a lépésálló cell erősebb. Ha törik, nem teszek. Betonozni semmiképp nem akarok. Akkor marad a homok... Én is várom már a szezont:)
CyberShot Creative Commons License 2006.04.03 0 0 214

Mi első évben így csináltuk. Akkor működik a dolog, ha az altalaj stabil, tehát tömör, és nincsenek vakondok. Nálunk vannak, és szépen elkezdett süllyedni a talaj a lábnyomok hatására, illetőleg a nikecell is eltört (mert ugye az nem pontszerű terhelésre lépésálló - ha alatta luk van, eltörik.)

Második évben alábetonoztunk és teszünk rá vékony polifoamot, erre jön a medencefólia.

 

Végeredményben szerintem megéri betonozni, de ha jól sikerül a homokágyat kialakítani, akkor az is jó lehet.

Előzmény: szenyor Lopez (212)
_paha_ Creative Commons License 2006.04.03 0 0 213
homok + egy fólia... de szerintem a te megoldásod sem rossz. már nagyon várom az idénykezdetet... :-D
Előzmény: szenyor Lopez (212)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.04.03 0 0 212

Üdv!

 

Lassan itt a szezon. Gondolkodtam a dolgon és nem szeretném lebetonozni a placcot a medence alatt. Kemény is lenne és végleges.

Arra gondoltam, hogy lépésálló nikecell szigetelést tennék alá és körbe valami szegélyt, hogy ne tudjanak szétcsúszni a lapok. Alá pedig homokot, amivel kihozom a szintet. Ti hogy csináljátok?

belagyi Creative Commons License 2005.08.23 0 0 211

az esővíz belement a medencébe?

rendszerint homokot hoz az eső (afrikai) és attól lesz kissé zavaros..

én már lassan két hete leengedtem.. még viszonylag meleg volt és igy kellemes volt kitakarítani....

 

 

Előzmény: _paha_ (210)
_paha_ Creative Commons License 2005.08.21 0 0 210
sajnos a mocskos időjárás és a sok idő miatt eléggé bealgásodtunk. kapott a medence sokkoló algaölést, most már nem zöld a víz, csak zavaros. lehet ezzel valamit kezdeni, vagy engedjem le az egészet és csomagoljam el, úgysem lesz már idén jó idő? )-:
belagyi Creative Commons License 2005.07.30 0 0 209

klóradgolás: nem kell állandóan adagolni. hetente egyszer megnézem a klórszintet (bár most már ritkábban, mert már megtapasztaltam..) és csak akkor rakom be a kloradagolót, ha kell..

 

 

szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.29 0 0 208
Nem egyszerű, nálam pici a lejtés, de észrevehető. A betonozás jó ötlet;) Azért hajrá!:)
Előzmény: Törölt nick (207)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.29 0 0 207

Nahát tököm tele ezzel a medencével. Pontosabban a földmunkával, ami szükséges hozzá. Sajnos kicsit lejt a telkem, és képtelen vagyok kiszintezni. Feltöltéskor az egyik végében már 8cm víz áll, a másikban még csak 0,5sm. Már ott tartok, hogy egy baltával szétverem az egész szart. Azt hiszem nem nekem való a kulimunka...Ha tudom, hogy ez ilyen kényes a vízszintezésre, akkor inkább vettem volna egy sima pancsolót, és cseréltem volna benne 2naponta a vizet, mert így csak rohadok a melegben a sok földmunkával, ahelyett, hogy áztatnám magam a hűs vízben. :-)

Majd ősszel hívok valami akárkit, aki hajlandó lebetonozni+lekövezni, én meg ne is lássam az egészet csak akkor, ha már a vizet kell beletölteni. Easy pool...hehe:-))

Előzmény: szenyor Lopez (205)
CyberShot Creative Commons License 2005.07.28 0 0 206

Még annyit hozzá, hogy a homok jó 5let, de nálunk ki lett eléggé taposva, és fura domborzat alakult ki a medence alatt.

Aztán lebetonoztuk, azóta semmi gond vele...

Előzmény: Törölt nick (204)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.28 0 0 205
Én tettem homokot és rá fekete fóliát. Teljesen jól működik, csak a vízszintezésem nem sikerült;)
Előzmény: Törölt nick (204)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.27 0 0 204

Puhafalú medencés kollégáktól kérdezném.

Milyen talajra tettétek a medencét? Nálam eléggé köves a talaj, képtelenség kőmentesíteni, ezért arra gondoltam, hogy homokágyat telepítek rá kb. 3-5cm vastagon, de kissé parázom attól, hogy netán egy özönvízszerű felhőszakadás -amihez már volt "szerencsém" idén-, kimossa alóla a homokot. Tettetek alá valami fóliát, vagy egyéb anyagot is?

_paha_ Creative Commons License 2005.07.26 0 0 203
a strandokkal kapcsolatban abszolút igazad van!!!
Előzmény: Törölt nick (201)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.26 0 0 202
Az úszó klóradagolót ki kell venni amíg fürdesz. Én azon agyalok hogy lehetne ezt másképp csinálni. Pl. egy teatojásba (tudjátok, amibe a teafüvet tették a népek a filteres tea megjelenése előtt;) ) klórtabletta és bele a szűrőbe. Így nem érintkezne közvetlenül műanyaggal, mégis folyamatosan oldaná kifelé a vegyszert.
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.25 0 1 201

nyilván nagyon káros - töményen... megfelelően adagolva szerintem ugyanolyan, mintha strandra vinnéd a gyereket.

Igazad van, ez kb. olyan. Talán túlzásba viszem, de nagyon rühellem a vegyszereket. Egyébként részben azért vettem a medencét, mert strandra nem akarom többet vinni a gyereket. Legutóbb olyan fertőzést szedett össze, hogy 4 napig 39fokos láza volt. 2004-ben ugyanez volt. Úgyhogy a pöcegödör néplavórból elég volt egy életre. Ki tudja kik hugyálnak bele a vízbe, a gyerek meg nyeli. Akkor már inkább azt a kevés klórt nyelje itthon, de legalább vizeletet nem iszik mellé.

Előzmény: _paha_ (200)
_paha_ Creative Commons License 2005.07.25 0 0 200
nyilván nagyon káros - töményen... megfelelően adagolva szerintem ugyanolyan, mintha strandra vinnéd a gyereket.

nekünk is van úszó adagolónk, én már többször "érintkeztem" vele, nem fájt... (-:
Előzmény: Törölt nick (199)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.24 0 0 199

Vettem én is egy ilyen mittomén milyen medencét. Kb. olyat mint belagyi kolléga.

Namostan nekem ellentmondásos ez a vegyszerezés. A dobozon az áll, hogy irritál -bőrt, szemet, tüdőt-, meg egészségkárosít, meg méreg, meg egyéb bizalomgerjesztés. Ezek fényében, valahogy nem szívesen teszem bele a vízbe, majd engedem bele a gyereket. Másik homály, az úszó klóradagoló. A tablettára azt írják, hogy még csak véletlenül se érintkezzen vele a bőr vagy a gyerek, és nehogy lenyeljük stb. Namost ha az ott úszkál mellettem, és ereszti ki magából a cuccot, akkor evidens, hogy érintkezek vele, és le is nyelem adott esetben. Ez most hogy  van? Vegyem ki amíg fürdünk?

Az alábbi oldalon találtam néhány alternatív megoldást.

http://www.pentacom.hu/aqualing/matter/index.php?site=uszoda-vizkez&menu=uszoda-vizkez

 

Itt a Hidrogénperoxidos fertőtlenítés: címszónál néztem ki egy adalékot (AquaMAX), amit kifejezetten gyermekmedencékhez, vagy csecsemőúsztatásos medencékhez ajánlanak. Ez kicsit barátságosabbnak tűnik mint a klórozás, de érdekelne gyakorlati tapasztalat is, már ha van valakinek. :-)

 

További ötletem. Van kerti tavam. Olyan algás volt múlt héten, hogy 1cm-re nem lehetett lelátni. Vettem bele 20kg Zeolit követ, ebből kb. 10kg ment a szűrőbe, 10kg közvetlen a tóba ültetőkosarakba téve. 2 nap alatt már legalább 20cm-re lelátok a vízben, a halak is virgoncabbak, és láthatóan nagyon hatásos víztsztító közeg. Megköti az ammóniát, és egyéb káros vegyületeket, ami az algaképződéshez kell. Most az az ötlet merült fel bennem, hogy mi lenne, ha ezt használnám a medenzébe is? Végülis, a Zeolit egy full természetes kőzet, semmi vegyszer. De ettől még lehet veszélyes az emberre, mittomén. Nem tud erről valaki infót?

szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.21 0 0 198
Köszi, akkor veszek egy klóradagolót...
Előzmény: dokeee (197)
dokeee Creative Commons License 2005.07.20 0 0 197
A szűrőbetét műanyag pereme nekem egy ragadós takony lett a klórtablettától, ne tedd bele.
Előzmény: szenyor Lopez (196)
szenyor Lopez Creative Commons License 2005.07.20 0 0 196
Üdv!

Mi is vettünk egy 3,6m átmérőjű felfújható peremű medencét. Vasárnap feltöltöttem, volt vagy 3óra:) Másnap estére totál bezöldült a víz. Utánaolvastam és algaölő+gyorsklór kezeléssel mára teljesen tiszta. Vettem lassú klórt is, amit viszont nem tudom, hogy hova tegyek. Klóradagolóm nincs, ha muszáj veszek:) Arra gondoltam, hogy a szűrő belsejébe tenném és így keringtetéskor mindig kapna egy kis klórutánpótlást. De nem marja ki a szivattyút vagy a szűrőt?
ballib_a Creative Commons License 2005.07.16 0 0 195
na, nem akarom elkiabálni.

de .... ph értéket levittem egy kicsit, majd algasokk, 2 óra vízkeverés, egy nagy adag algaölő, 12 óra folyamatos vízforgatás.
Most tekjesen eltűnt a zöld szín, olyan, mint amikor klóros vízet emgedünk ki a csapból.
Most hagyom 1 napot üllepedni, aztán porszívó ....
Előzmény: ballib_a (194)
ballib_a Creative Commons License 2005.07.15 0 0 194
a sok eső lerendezte a medencémet, most pedig hiába klórozom, valahogy az algás víz átmegy a szűrőn. Az szinte be sem zöldül. :(
próbálkoztam régebben hasonló helyzetben algaölővel utána meg pelyhesítővel, az utóbbitól 2 nap alatt letiosztult a víz, de ahogy az alját felporszívóztam, másnap ismét zöld lett (a felkavart dolgoktól illetve szerintem a porszívó kapcsán is átmnet a szűrőn algahulladék)

mosz megint megpróbálom klórsokkal , majd alagölővel, aztán meglátjuk.
Előzmény: belagyi (193)
belagyi Creative Commons License 2005.07.15 0 0 193

zöld még nem, de büdös és qrvára csúszós volt..

naponta többszöri szűrőmosás és sok-sok algaölö két nap alatt lerendezte

 

 

Előzmény: ballib_a (192)
ballib_a Creative Commons License 2005.07.15 0 0 192
elmélet. :(

sikerült már bealgásodott zöld vízet kitisztítanod? :O
Előzmény: belagyi (190)
_paha_ Creative Commons License 2005.07.15 0 0 191
időközben a tisztító már automatizálva lett, naponta párszor bekapcsol 1-1 órára... és profin meg lett csinálva az életvédelem is, akármilyen zárlat esetén azonnal levág az automata...

ellenben nagyon nem tetszik a sok-sok levél és bogár, ami beleesik mindig... tudom, le kéne takarni, de úgy meg olyan macerás a fürdés... inkább "halászok" minden nap 10-15 percet...
Előzmény: belagyi (186)
belagyi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 190
ez tapasztalat vagy elmélet? :D
Előzmény: ballib_a (189)
ballib_a Creative Commons License 2005.07.14 0 0 189
tudtommal az algaölő megöli, míg a klór megelőzi az alát, algásodást.

mondjuk a sokk klór is öli őket rendesen.
Előzmény: belagyi (188)
belagyi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 188

szórhatsz bele annyi klórt, hogy a szomszéd is érezze, de attól még csúszós marad a medence feneke és oldala..

viszont az algaölöből alig kell bele pár csepp és megöli az algát... ezt abból is látni, hogy pár óra múlva a szűrő tök telítődik és alig megy át rajta a víz.. bebarnul a papír.  pár napig naponta kell a szűrőt kimosni..

Előzmény: ballib_a (187)
ballib_a Creative Commons License 2005.07.14 0 0 187
"az algásodás ellen nem jó a klór!"

ezt mire alapozod? :O
Előzmény: belagyi (184)
belagyi Creative Commons License 2005.07.14 0 0 186

kissé opálos lett :(

igaz a szar idő miatt le sem vettem a takaró fóliát..

egyébként nem gáz..  kissé utánna kell állítani a ph-t, meg pár éjszakára had menjen a tisztító..

Előzmény: _paha_ (185)
_paha_ Creative Commons License 2005.07.14 0 0 185
wow, úgy néz ki ez a medence mint egy idegen civilizáció által épített űrhajó... (-: és látom a kissrác is kezd beletanulni a medencetisztításba... ((-:

***

szerintetek árt vagy használ a vízminőségnek az, hogy az elmúlt héten majdnem 10 centi esővíz hullott a medencénkbe?
Előzmény: belagyi (182)
belagyi Creative Commons License 2005.06.19 0 0 184

az algásodás ellen nem jó a klór!

 

valóban gyorsabban algásodik mint a merevfalú, de ez azért van ,mert sokkal hamarabb felmelegszik. a merevfalúban még nem lehet fürödni, mert legalább 5 fokkal hidegebb!!!!!

nekem tavaly kb. 1 liter algaölő fogyott el a merevfalúhoz.

ehhez számításom szerint legalább dubla annyi kell..

ph korrekció ehhez még nem kellett (igaz távaly is csak 2x kellett)

 

 

szerintem nem gáz... azt meg, hogy mennyire megy tönkre egy nyár alatt azt nem tudom és ha a 10ezres árát nézem, akkor mindegy is...

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 183

Mennyire jó/gagyi ez a cucc?? Én egyszerűbb kivitelből már a harmadikat fogyasztom, 1 nyárnál többet még egyik se bírt ki. Amihez nincs vízforgató és szűrő, azt meg ne vegyétek. 2 nap és tiszta alga lesz az egész. Persze lehet klórozni, de ilyen kis vízmennyiségbe valahogy nem szívesen tennék, aztán azt nyeljem én vagy a gyerek. Valami olcsó merevfalú kéne, amit be lehet süllyeszteni a földbe, és kibír legalább 10évet :-)

Előzmény: belagyi (182)
belagyi Creative Commons License 2005.06.18 0 0 182
_paha_ Creative Commons License 2005.06.17 0 0 181
hajajj, tegnap este én is igénybe vettem a szolgáltatásait... (-:

Előzmény: belagyi (179)
CyberShot Creative Commons License 2005.06.17 0 0 180
Bratyóm most vett a Baumaxban talán. 18e Ft
Előzmény: belagyi (179)
belagyi Creative Commons License 2005.06.16 0 0 179

senki nem pancsizik?

én már igen :)

 

3.6x0.9-es merevfalúhoz hol lehet belső fóliát kapni?

belagyi Creative Commons License 2005.06.08 0 0 178

itt még alig van benne víz :)))

mire megtelt lement a nap és akkor már nem akartam fényképezni :)

Előzmény: _paha_ (177)
_paha_ Creative Commons License 2005.06.08 0 0 177
azanyja, de jól néz ki!!! (-:

legszívesebben most azonnal beleugranék! ((((((-:
Előzmény: belagyi (176)
belagyi Creative Commons License 2005.06.07 0 0 176

na a kisebbiket feltöltöttem :)

 

 

PRAETORIANUS Creative Commons License 2005.06.05 0 0 175
5,4 m átmérő, Laguna5,4 méteres
PRAETORIANUS Creative Commons License 2005.06.05 0 0 174

Ha esetleg érdekel valakit, eladnék egy ilyet. Egy szezont használt.

belagyi Creative Commons License 2005.06.05 0 0 173

azt hiszem, hogy kétféle van az auchan-ban. 9990-ért szűrő nélkül és 10990-ért meg szűrővel.. mind a kettő 3 méter x 0.7 méter. fent a külső méret a 3, de lent a belső is :)

 

azt meg, hogy "kezdés"nek mi a jó szerintem egyéntől függ..

ezt kifejezetten a gyerekeknek vettem :) a merevfalú magas szerintem még veszélyes nekünk..

Előzmény: Vikusz (172)
Vikusz Creative Commons License 2005.06.03 0 0 172

Szia Belagyi!

 

Mekkora a medence amit vettél?

Meg tudnád  mondani hogy a belső mérete mennyivel kisebb a külméreténél?

Jó ez "kezdésnek" szerinted, megér tíz rugót?

Előre is kösz a választ.

Vikusz

Előzmény: belagyi (170)
belagyi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 171

idén már sokkal többminden van, mint múlt évben.. :))

 

Előzmény: _paha_ (168)
belagyi Creative Commons License 2005.06.03 0 0 170

:) én is tegnap vettem egy 70 centi magas, felfújható szélűt a gyerek miatt :)

a 90 centis merev falú idén nem lesz felállítva (bár a fene tudja, mi lesz még)..

 

most hétvégén orfűre megyünk és csak ezért nem telepítettem, de jövö hét elején én is megteszem.

Előzmény: _paha_ (169)
_paha_ Creative Commons License 2005.06.02 0 0 169
nálunk már áll a bál! (-:

tegnap már 21 fokos volt a víz...

Előzmény: belagyi (166)
_paha_ Creative Commons License 2005.06.02 0 0 168
praktiker pl. van olcsóbb (2-3000 ft) sima és van valami speciális "hőfogó" vagy mi, 10000 körül...
Előzmény: belagyi (165)
Vikusz Creative Commons License 2005.06.02 0 0 167

Sziasztok!

Láttam újságban hirdetni köralakú nem merevfalú medencét.Ez aminek egy felfújható felső pereme van, olyan amit itt hirdetett valaki, csak kisebb.

 

A kérdésem az hogy a megadott méret(305cm) a belméret vagy a külső átmérő?

Szerintem a külső ,ebben az esetben pedig kb ennél hány centivel kisebb a  belseje?

Most inkább egy ilyenre ruháznék be, mert ez csak tízezerbe kerül, de használhatónak tűnik(napozás, hancúrozás:), hűsölés két fő részére).

Aztán később esetleg majd lesz keret egy nagyobb merevfalúra.

 

Vikusz

 

belagyi Creative Commons License 2005.04.25 0 0 166
még mindenki telel?
belagyi Creative Commons License 2004.09.22 0 0 165
téli takarófóliát hol lehetne venni? 3.6 méteres kör alaku medencére. ahol eddig láttam ott csak méterben volt. pedig lennie kellene elöre legyártottnak is.
_paha_ Creative Commons License 2004.09.22 0 0 164
medence szétszedve... )-:
CyberShot Creative Commons License 2004.08.16 0 0 163
majd megnézem mégegyszer, nem rémlik, hogy lenne. Meg ha adtak is, ki tudja, hogy az mennyire helytálló....
Előzmény: belagyi (162)
belagyi Creative Commons License 2004.08.16 0 0 162
nem adtak hozzá semmi leírást ami a téliesítésről szólt?
Előzmény: CyberShot (161)
CyberShot Creative Commons License 2004.08.16 0 0 161
aha, csak szerintem elég könnyen sérül közben.
Előzmény: belagyi (160)
belagyi Creative Commons License 2004.08.16 0 0 160

múlt télen szétszedted?

 

Előzmény: CyberShot (159)
CyberShot Creative Commons License 2004.08.16 0 0 159

Na ez az, hogy az enyém már 1,5 éves....

Gondolom, októberig valaki tud mondani egy hasznosat

Előzmény: belagyi (158)
belagyi Creative Commons License 2004.08.16 0 0 158

nekem a leírásában az van, hogy benne kell hagyni a vizet és téli fóliával letakarni.

ha szétmegy, akkor még garanciális és majd kicserélik :) minden évben ameddig benne lesz a leírásban :)))))

 

láttam spéci folyadékot ami nem engedi befagyni, viszont senkit nem találtam még aki használta volna...

Előzmény: CyberShot (157)
CyberShot Creative Commons License 2004.08.16 0 0 157
Érdekelne engem is, hogy hogyan lehet télire eltenni a medencét (illetve el nem tenni, hanem kinnhagyni a hóban....) Nem feszíti szét a jég az oldalfalat?
_paha_ Creative Commons License 2004.08.05 0 0 156
nálunk szó szerint ez a helyzet...

szerintem a viszonylag hidegebb idő miatt van.

mi az a szeméthabosító?
Előzmény: AliceCsodaországban (155)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.08.04 0 0 155

Ha visszaolvasol, van olyan medencetestvérünk :-))), aki már átteleltette a medencéjét... ha jól tudom fagyásgátló nélkül.

 

MI az idén nem nagyon tudtuk kihasználni, de ugyanakkor valami nagyon fura dolog történt... még nem algásodik - pedig eddig minden évben ez volt... tán attól, hogy idén kicsit leszartam a medencét, és a szokásos heti algaölőn és szeméthabosítón kívül csak a klórtabletták úszkáltak a tetején, semmiféle Ph izét nem raktam bele???

Előzmény: belagyi (154)
belagyi Creative Commons License 2004.08.04 0 0 154

mivel még nem teleltettem ezért jó időben begyüjteni az infokat

Előzmény: _paha_ (153)
_paha_ Creative Commons License 2004.08.02 0 0 153
már a télre készülsz? (-:
Előzmény: belagyi (152)
belagyi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 152
a fagyásgátló mennyire habzik a következő évben?
CyberShot Creative Commons License 2004.07.28 0 0 151
Na persze, de aztán porszipka és kész.
Előzmény: belagyi (150)
belagyi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 150
egyszer ha tiszta a fóliad és sok eső esett rá hagyd kiszáradni. annyi homok lesz a fólián, gogy homokozni lehet benne.. 
Előzmény: CyberShot (149)
CyberShot Creative Commons License 2004.07.27 0 0 149
Ha koszos nagyon, akkor persze más a helyzet. Eddigi "praxisomban" még csak viszonylag tiszta eső utáni helyzettel kerültem szembe...:) A nagyobb szemetet (falevél pl.) meg kiszedtem.
Előzmény: belagyi (147)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.27 0 0 148
Hát mert ugye az lenne a cél, hogy a fólián lévő víz a földre follyon ne bele a medencébe, mert koszos, ha a medencébe folyatnánk, nem lenne semmi problema, én is csak azt tudom mondani, hogy elég macerás.
Előzmény: CyberShot (146)
belagyi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 147

legalább 5 centi magasan állt a viz a fólián. kb. fél köbméter (ha jól számolom) ezt azér emelgetni a fóliával elég cinkes. több mint 10 centit kellene emelni rajta..

 

 

 

 

 

Előzmény: CyberShot (146)
CyberShot Creative Commons License 2004.07.27 0 0 146

Miért olyan nehéz leszedni? (Lehet, hogy vmit rosszul csináltam? :) )

Mi az egyik oldala felől szépen húzzuk a másik oldal felé (mintha összehajtanánk) és akkor a rajta lévő víz nagyja is lefolyik, a maradékot meg kiemeljük.

Előzmény: AliceCsodaországban (145)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.27 0 0 145
A takarófóliával sokat szenvedtünk, az lett a vége, hogy leszedtük nagy neezen, aztán slaggal átmostuk mid a két oldalát, mert persze bekoszolódott.
Előzmény: belagyi (143)
CyberShot Creative Commons License 2004.07.27 0 0 144
Én leemelem a fóliát, mint egyébként is, és lefolyik a víz....
Előzmény: belagyi (143)
belagyi Creative Commons License 2004.07.27 0 0 143
a takarófóliáról hogy szeditek le a vizet eső után?
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.26 0 0 142
Neem, ha visszaolvasol picit láthatod: tavaly augusztus végétől most júniusig kb. 50 centi víz eltünt a medencéből...az elején gyorsabban, aztán lassabban. Olyan hihetetlen. De most nem nagyon ereszt... Mindegy, élvezzük és kész:)))
Előzmény: _paha_ (141)
_paha_ Creative Commons License 2004.07.25 0 0 141
egy-egy kiadósabb "tombolás" is ki tud venni pár centit, ha az ember nem figyel, és oldalt kilötyög. nem lehet, hogy ez történt nálatok is?
Előzmény: ndrew79s (139)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.24 0 0 140

Biztosan valami űrlény jön éjjelenkét, aki nagyon szomjas, és titokban kiszippantja - egyébként egyszer nekünk is volt ilyen, teletöltöttük, (ez tavaly volt asszem), és reggelre feleannyi volt. Vacilláltam mit tegyek, aztán mégegyszer kipótoltuk és ím memaradt a víz - valószinüleg ez az űrlény járt nálunk is (majd szólok Scully és Murder ügynököknek mindenesetre..:-DDD)

 

(Ja, azért alagölőt is rakjál a vízbe..)

Előzmény: ndrew79s (139)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.24 0 0 139
Nálunk is 3x fok. Kellemes:))) Sajna most elég algás, kap bele pelyhesítőt, sok klórt, jövő 7 elején rendbeteszem. Viszont a vízelfolyásos x-akta folytatódik:)) Kb. 3.5 hete töltöttem fel, azóta olyan 6-8 centi víz ment el... Se több, se kevesebb, ráadásul nem is egyenletesen, most pl. napok óta konstans semennyi. A franc se érti. Inkább használja:))))
Üdv!
_paha_ Creative Commons License 2004.07.23 0 0 138
azért az már nem hűsítő, nem???
Előzmény: AliceCsodaországban (136)
belagyi Creative Commons License 2004.07.23 0 0 137
31
Előzmény: AliceCsodaországban (136)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.23 0 0 136
34 fok benne most a víz! :-DDDD Isteni!
Előzmény: _paha_ (135)
_paha_ Creative Commons License 2004.07.23 0 0 135
na mi van, mindenki elmerült a medencéjében? ((-:

én épp a partjáról írok most, nagyon jó a víz, olyan 26 fokos lehet!!!
tomas 10 Creative Commons License 2004.07.15 0 0 134
szia
ha megvan még a medencéd engem akkor engem érdekelne
a tel. számom 06-30-301-4601 híjv fel megbeszéljük
Előzmény: Sanya_67 (123)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.10 0 0 133
Küldtem mailt.
Előzmény: georg_balog (132)
georg_balog Creative Commons License 2004.07.10 0 0 132

Jön a meggy Budapestre :-)

 

 

Jövö 7-en, ha adsz telcsiszámot, lebeszéljük.

Üdv: Balog Gyuri (georg_balog)

Előzmény: AliceCsodaországban (131)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.09 0 0 131

Nekem kéne vagy 20 kiló meggy, de Mátészalkára nem tudunk érte menni, mert akkor már nem is annyi lenne az ára, hanem jóval több a benzinköltséget is beleszámítva...

 

Mennyi hypót és algaölöt tettél a medencébe konkrétan? Érdekelne...

Előzmény: georg_balog (130)
georg_balog Creative Commons License 2004.07.09 0 0 130

Örömmel értesítem a T. fürdözöket, hogy az algaölö/hypo kombináció maga a tökély. Még mindig nincs alga. Feleségem partvisnyélböl/ betonvasból/harisnyanadrágból tökéletes tisztítóhálót készített, ami a 2000,-+ ft-os +oldásnál kb. 2000 Ft.-tal olcsóbb. :-)

 

OFF

 

Apósoméknál +érett a megy, befözésre kiváló, Mátészalka/Budapest tengely mentén 150 Ft/kiló áron eladó. Nagyobb menyiségnél engedmény. Érdeklödés itt, vagy a eandb@axelero.hu címen. Sürgös esetben a (20) 3 889 234 -es számon is le7.

 

Üdv: Balog Gyuri

 

ON

 

 

CyberShot Creative Commons License 2004.07.09 0 0 129
köszi!
Előzmény: ndrew79s (127)
_paha_ Creative Commons License 2004.07.08 0 0 128
én praktikerben vettem kb. hasonló áron...

szerintem sima technokol ragasztó... (-:
Előzmény: ndrew79s (127)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.08 0 0 127
Ha jól láttam, az aqualingnél van (Fehérvári út 120), és kemény 1100forint.

Üdv!
Előzmény: CyberShot (126)
CyberShot Creative Commons License 2004.07.08 0 0 126
A víz alatti ragasztót hol lehet venni/mennyibe kerül? Ja, és mi a neve:)
_paha_ Creative Commons License 2004.07.07 0 0 125
ma rossz dolog történt.

mikor "beugrottam" a medencénkbe, arra lettem figyelmes, hogy az egyik oldalán a fólia egy kb. 4-5 cm-es hosszon, háromszög alakban kiszakadt. ooo-:

valószínű azért, mert ahogy elnézem, nagyon feszül a medence azon oldalán... )-:

úgyhogy úszószemüveg fel, víz alatti ragasztó elő és megragasztottam. de aggódom, hogy jól sikerült-e ill. hogy máshol nem fog-e elszakadni... )-:
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.07 0 0 124
Ne csüggedj, az én fölösleges kerengetőm is elkelt már, igaz csak az idén... Jön majd egy nagy kánikula és akkor majd jelentkeunek érte...
Előzmény: Sanya_67 (123)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.07 0 0 123

Szia!

 

Bizony a felső perem feljújható.  A kép amit belinkeltem viszont asszem a Bricostore oldaláról lett idemásolva, hiszen az enyém még ki sem lett véve a csomagolásból.

Leginkább eladnám akár 30000-ért...  Nem kell senkinek???

Két szomszédomnak is ilyen van csak azok 3,6 m az átmérőjük...

 

Sanya

Előzmény: AliceCsodaországban (116)
georg_balog Creative Commons License 2004.07.06 0 0 122

Azért egy havi pár ezres plussz a villanyszámlára le7, hogy 1szerübb, de hogy célszerübb azt 2lem. :-)

 

Úgy tünik, a hypo bevállt. Alga el, gyerekek, medence 1ben. PH-csökkentés céljából sósav/ecet stb. tapasztalata van valakinek?

Előzmény: dohosa (121)
dohosa Creative Commons License 2004.07.05 0 0 121
JA! Csőkigyó! Szvsz az jó lehet! De van egy egyszerübb megoldás is. A medencefűtés a medencés cégeknél 100 ezer Ft. Közben ezt otthon kb. 10 ezerből meg lehet csinálni. Mi már gyártottunk ilyet és a kisebbik gyerekpancsolot (8 köbméteres) melegitjük vele. Veszel egy vagy két darab 2KW-os cekászt. És bele kell ragasztani egy erős müanyag tartályba, melybe bele lehet müanyagheggesztéssel illeszteni a medencecsöveket. Ugy müködik mint egy átfolyós vizmelegitő és a szürt vizet melegiti Először érdemes megnézni, hogy a boltban hogy néz ki, majd egy jó szaki simán megcsinálja. A villanszereléshez azért kihivtuk a villanszerelőt, nehogy "tul tüzes" legyen a medence. :)
Előzmény: Törölt nick (120)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 120

buborék fóliánk van, de én szolárszőnyegre gondoltam. A TEscoban láttam ilyent (biztos máshol is van), 40 ezer az ára és állítólag 5-8 fokkal képes felmelegíteni a vizet. Tulképpen csőkigyó van összetekerve, valamilyen bevonattal a külszinén és ebben folyik át a viz, amit a szivattyú forgat bele és onnan a medencébe.

Felkeltette a kiváncsiságom -valami hasonló memgoldáson már én is gondolkodtam, mert azt tapasztaltam,hogy ami a hosszu slagban marad víz és áll benne egy kis időt kimondottanlangyosra melegszik fel.)

Nos nagyon kevés anyagot találtam ezzel kapcsolatban a neten.

Előzmény: dohosa (118)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.05 0 0 119

Ja, hogy felfujható????

Én mindig abban a hitben éltem a kép alapján, hogy ez egy afféle hatalmas bakelit lavór.... :-(

 

Akkor bizony még macskák mellé sem jó, mert azok is ki tudják karmolni...  esetleg valami keritést köré?

Előzmény: Törölt nick (117)
dohosa Creative Commons License 2004.07.05 0 0 118
Én nem láttam még ilyen sozlártakarót, de nálunk a buborékos fólia nagyon bejött. Igaz, hogy 2-3 évente cserélni kell, mert egy idő után tönkre megy a vegyszerektől és a napsütéstől. A buborékos nálunk egész nap rajta van a medencén csak a pancsoláskor vesszük le. Éjjel mindenképpen rajta van!! Igy megakadályozza a párolgást és az éjszakai lehülést is. Nálunk a foliával a 6 x3-as (150 cm mély) medence igy többnyire 28 fokos vizet produkál. A szomszédnak meg folia nélkül folyamatos fütéssel 29 fokos. De neki a havi villanyszámlája meg 30ezerrel drágább. ;)))
Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 117

Bocsi, hogy belevauzok, de ez egy felfujható medence, amire ha egy labrador ráugrik nagy eséllyel ki fog lukadni. (és arra semmi garancia,hog yegyetlen egyszer semfog felugrani rá a későbbiekben)

Valóban nem kutyákos házhoz való:-(

Előzmény: AliceCsodaországban (116)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.05 0 0 116

Látszik a kép, és aranyos is a kis medencétek. Miért akarod eladni? Az a kölyök labrador hamar megnő, és akkor már nem fogja bántani a medencét... Ez nem merev falú egyébként? Mert a képen úgy látszik...

 

(Ha nekünk nem lenne, biztosan én is inkább ilyet vennék...)

Előzmény: Sanya_67 (113)
_paha_ Creative Commons License 2004.07.05 0 0 115
gratulálok! (-:

én meg most kaptam a hírt, hogy Tesóm otthon fürdik benne (idén először), úgyhogy nálunk ma lett felavatva!
Előzmény: AliceCsodaországban (104)
kovizsé Creative Commons License 2004.07.05 0 0 114

SANYA!

Ha érdekel a fényképezőgép ,csöngess meg,visszahívlak.

Zsolt

Előzmény: Sanya_67 (113)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 113

Most meg mért nem látszika kép???

 

 

Előzmény: Sanya_67 (112)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 112

hogyan kell ide linkelni???

 

 

 

Ahh, megvan végre...

 

Sanya

Előzmény: Sanya_67 (111)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 111

Találtam a neten képet róla, az Auchan-ben most ugyaez 49900 pénzbe kerül, én 40-ért eladnám...

 

 

Előzmény: Sanya_67 (110)
Sanya_67 Creative Commons License 2004.07.05 0 0 110

Sziasztok!

 

Tavaly jún 30-án költöztünk kertes házba, én első lendületemmel vettem a Baumaxban egy 4,5 m x 1 m-es medencét 60 ezerért.  Még a felállítás előtt megérkezett a csaéádba egy kölyök labrador.

Azóta használatlanul csak foglalja a helyet.  Arra gondoltam, hogy ha merevfalúra cserélném talán nem bántaná a kutya.

Ha valakit érdekel a medence, küldjön egy emilt mennyit adna érte...

 

Sanya

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 108

A szolárszőnyegről senkinek nincs tapasztalata?

 

a buborékos takaró nekem valahog ynemjön annyira be, nekem ugy tűnika fekete védőfólia alatt jobban melegszik a víz.

Persze most jöttünk rá, hog y edig rosszul haszáltuk, mert a buborékok néztek felfelé. Ugyhogy kiváncsi vagyok jó használattal mit ér.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 107

A gyerekeink már fürödtek is benne ma, bár csak 22  fokos volt:-)  brrrr...

amugy nekünk 6 éve van és most kellett először vennünk fóliát, mert a régi már elhasználódott.

 

 

Előzmény: AliceCsodaországban (104)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 106
A hypoval az a baj, hogy nem stabil benne a klór, nagyon hamar elillan a vízből. sokkal több kellenne belőle, mint a tabletákből.
Előzmény: georg_balog (101)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.04 0 0 105
Tesztcsíkot mi a BrickoStore-ban vettünk. Mint ahogy minden mást is...de most mérgesek vagyunk, mert nincs nekik szűrőpatronuk csak olyan kisátmérőjű:((((

Szóval algaölőből azt hiszem kb. 2 decit teszek hetente a vízbe, de ha látom, hogy opálosodik, akkor +klór és +2 deci algaölő:)))

Pelyhesítőt csak úgy beleöntöm...de bekapcsolt forgatóval, mert akkor szépen elkeveri a vízben.

Anno egy dolgot kipróbáltam: tekinve, hogy az úszó klóradagoló gusztustalanul drága (meg minden más is...tuti minimum 100%-os haszonnal árulják ezeket a kellékanyagokat:((( fizessen a gazdagja...) - tehát megpróbáltam a forgató felső kosarába tenni a tablettát. Na ennek az lett az eredménye, hogy a tömény klór nekiállt szétszedni a szűrőpatront. Szóval ezt ne próbáljátok ki:)))

Nekünk most már lassan tele lesz a medence (fél7 óta töltődik), olyan szép látvány...de hogy hol ereszt a franc tudja, mert hiába nézegettem az üres medencébe a fóliát semmi lukra utalót nem találtam. Na jó, egy gyanús hely van...de semmi határozott:((((

Üdv!

Előzmény: AliceCsodaországban (104)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.07.04 0 0 104

MI ma töltöttük fel a medencét, és le is takartuk a téli takaróval hátha gyorsabban felmelegszik benne a víz... még nem tettem bele semmit. Sajnos tesztcsíkjaim nincsenek, mit ajánlasz, hogy kezdetnek holnap vagy holnapután mit tegyek bele? Budapesten a XI. kerületben lakunk, a víz itt általában inkább kemény mint lágy, a kerengetőt reggel este 3-3 órára be szoktam kapcsolni...

 

(Hol lehet kapni a klór-tesztcsíkot?) A medencénk 3.60 átmérőjű, és 90 centi magas, mennyi algaölőt tegyek bele előszörre??? Aelyhesítőt tényleg a kerengtőbe rakjam???)

Előzmény: ndrew79s (103)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.04 0 0 103
Juj. Te szívesen fürödnél hypóban?!?! Annyira nem drága a vegyészet, mert leginkább egy doboz klórtabletta nagyjából egy évad..annyit még ki lehet bírni! Nem?
Mi sose hasznlátunk pH varázslókat, de lehet szerencsés a vízünk.

Pláne, mert ma teljesen kitakarítottuk a medencét, vettünk egy Al-ko szívattyút, az totál levíztelenítette:)) Most megy bele a víz, és kb. úgy néz ki mintha épp tegnap állítottuk volna fel.

Szóval. Mégegyszer leírom, nálunk a köv. képp megy a játék: klórszintet folyamatosan figyeljük, ehhez tesztcsíkot használnuk, ami drága, de még több mint a fele megvan. Meg megfelelő mennyiségű algaölt. Mást nem. De a víz _mindíg_ le van takarva az elmített szolár-takaróval, ha épp nincs használatban. Mikor levesszük a fóliát, lehalászom a tetejéről a trutyit (meg fóliafelrakás előtt is), és bekapcsolom a forgatót. (ami kb. napi 4 órát megy minimum) Ennyi. Ha látom, zavarosodik, akkor Gyorsaklórt teszek bele, annyit hogy az indikátor szerinti max klór legyen benne, és teszek bele pelyhesítő adalékot is. Így az alga néhány nap múlva összeszedhető az aljáról a jó öreg slaggos megszívom-és-magától-folyik technológiával. (bár erre mostantól bevetjük a szivattyút:)) )

Ennyi. Tehát megfelelő mennyiségü algaölő+klór (a klór nagyon fontos!!!) mellett nem algásodik be. Sajna ha elhanyagoljátok, pl. 1 hétig nincs forgatva, már opálosodhat.

A szolárfólia praktikus, mert alatta üvegházhatás-elven melegszik a víz, de nagyon!
Előzmény: georg_balog (101)
belagyi Creative Commons License 2004.07.04 0 0 102

elég relativ dolog a drága jelző..

 

most már több mint egy hónapja van medencém és a 2 kilós klórtabletta elég lesz egész évre. a másfél kilós ph csökkentő meg alig fogy... az szerintem több évre elegendő..

 

szerintem éves szintem 5-10 ezer forintos költség...

 

igaz nekem csak akkor van leszedve a védófólia amikor használjuk..

Előzmény: georg_balog (101)
georg_balog Creative Commons License 2004.07.04 0 0 101

Sziasztok,

 

klórtabletta helyett hypó használ6ó? PH csökkentés sósavval? Drága móka az uszoda vegyészet, így talán olcsóbb. Van valakinek tapasztalata?

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.03 0 0 100
sziasztok Van valakinek tapasztalata szolár-szőnyeges medencei vízmelegítő használatával kapcsolatban?
lufi77 Creative Commons License 2004.07.03 0 0 99
Nézd meg körbe azon a vonalon ahol a viz folyása megált.Valszeg az oldalán lesz.
Előzmény: ndrew79s (98)
ndrew79s Creative Commons License 2004.07.03 0 0 98
Üdv!

Nekünk is folyik, még mindíg, de a jó ég tudja hol, mert az elmúlt 10 hónap alatt kb. 60cm víz ment el. Se több, se kevesebb. Fura.
Ma megvolt a télitakaró leszedés, a víz valami döbenet: kristály tiszta, leszámítva egy adag algaüledéket az alján (pelyhesítő ruzl) és persze kis koszt. Rögtön felmerült, hogy mi lenne, ha maradna a benne levő 20 centi víz, kitakarítanám, és töltenénk, de ragaszkodtam ahhoz, hogy azért az 1év 2 hónapos víz kerüljön ki belőle...:)
Bár szívattyú nélkül picit macera kitermelni a vízet:(
Hogy a lyukkal mi lesz, nem tudom...mert sehol semmi gyanús a fólián..elsőre:((((

Reméljük, lesz valami nyárféle idén még...Üdv!
CyberShot Creative Commons License 2004.06.22 0 0 97
persze, majd megkeressük, csak egyelőre nem találtuk.
Nem nagyon folyik, éppen egy kis tócsa gyűlik össze mellette.
Előzmény: AliceCsodaországban (96)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.22 0 0 96
Cora pl. és 20 ezer forint kb. (Nem olcsó mulatság sajnos... javaslom, hogy a régit próbáljátok azért megragasztani, ha megvan a luk, és arra rá tedd az újat.
Előzmény: CyberShot (95)
CyberShot Creative Commons License 2004.06.22 0 0 95
Nekünk is valahol folyik a már 1 szezont futott medence. Egy új fóli amennyi? És hol lehet kapni? 3,6*0,9m-es
belagyi Creative Commons License 2004.06.19 0 0 94
ma már fürdőztünk. 25 fokos a viz :)

a klór viszi felfelé a ph-t. furcsállottam, hogy egy faszi előttem ph növelőt és csökkentőt is vett... ahogy elnézem a csapvíz rendesen "be van állítva", tehát elméletileg csak csökkentőt kellene használni..

Előzmény: AliceCsodaországban (93)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.16 0 0 93
Attól nem változik, de egy bizonyos ph érték kell ahhoz, hogy ne algásodjon hamar meg ilyesmi, és mindenütt más a víz, hol lágyabb, hol keményebb. Ezt kell már az elején beszabályozni a medencében.
Előzmény: belagyi (92)
belagyi Creative Commons License 2004.06.16 0 0 92
az ok, de mitöl változik a viz ph-ja ha nem vegyszerezi valaki?
Előzmény: AliceCsodaországban (91)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.15 0 0 91
Van olyan vegyszer ami a víz ph-ját növeli. (Olyan is ami csökkenti)
Előzmény: belagyi (90)
belagyi Creative Commons License 2004.06.15 0 0 90
a viz ph-ja mitől megy le vagy fel?
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.06.15 0 0 89
Ha a nyár többi része is ilyen lesz, inkább csak az alján hagyjuk azt az 5 centi vizet ami beleesett, és inkább csak korcsolyázni fogunk benne...:-(((
Előzmény: _paha_ (88)
_paha_ Creative Commons License 2004.06.14 0 0 88
azért ez nekünk még 1 hét...

de vettem vegyelemzőt! (-: 2 rugó volt... :-DD szép színes!!! :-DDD

Előzmény: belagyi (87)
belagyi Creative Commons License 2004.06.14 0 0 87
ma 23 fok volt a víz :) a feleségem már uszott benne egy kicsit :))
Előzmény: _paha_ (86)
_paha_ Creative Commons License 2004.06.13 0 0 86
jelzem, hogy szombaton ismét megtelt a medencénk!!! (((-:

ahogy elnézem az időjárást, nem fog hamar felmelegedni, de én már kb. fél órát "pancsoltam" a jéghideg csapvízben, míg szépen elrendeztem a belsejét, a keretét meg mindent! (((-:

belagyi Creative Commons License 2004.06.12 0 0 85
a geotextil ennél vékonyabb volt. ez cirka 5mm vastag. amit geotextilnek árulnak az sokkal vékonyabb.. azt gazosodás ellen való (az eladó szerint)...

igen csikra vágtam a maradékot és azt raktam körbe... a homokot nem akartam rakni sehova..

köszi
Belo

Előzmény: n.drew79 (83)
tamas.furton Creative Commons License 2004.06.12 0 0 84
Sziasztok.

Nem kevés erőmbe telt, amig idetaláltam. Sok sok keresé végigfutattam internetes keresőadatbázisokban a legváltozatosabb cimek alapján a vízkezeléstől, a medence víztisztításig.
Évek ota hasonlo problémákkal kinlodok mint ti, mégpedig a viz bezöldülése, stb stb. Probáltam ár a klortablettátol kezdve az atyauristenig át mindent, de semmi sem volt hatásos. És ugyebár egy 7*3 as medence 1,4 m méter mélységben levő teljes vizkészletét cserélni nem gyerejáték, sőt kifejezetten nem pénztűrcakimélő.

Valahol olvastam hgogy lehetőség van egyéb anyagokkal ( sosav, hypo ) kezelni a vizet ugyebár nagy fürdőkben is hasnloan járnak el. Csak épp a pontosa dagolásrol nincs infom. Hogy a család az esetleges tuladagolás miatt kimujon azt meg nem szeretném felvállani:)))
Tud valaki erről valamit?

Köszi a helpet előre is.
Tamás

n.drew79 Creative Commons License 2004.06.11 0 0 83
A filc valószínüleg nálad is a "geotextil". És tényleg nem penészedik. De figy. Jól értem, most rakod össze? El ne felejts egy kis homokot rakni az oladlfal/alsósin találozásához körbe, mert érzésem szerint a műanyag sin kiszúrhatja a fóliát. Vagy a geotextil is jó...csikravágva :( :( :(

Üdv!

Előzmény: belagyi (82)
belagyi Creative Commons License 2004.06.11 0 0 82
ma majdnem felállitottam a medencét :)))

az ásványgyapot helyett van egy filc szerü anyag ami kültérre való és nem penészedik (az eladó szerint. majd kiderül).. nem volt horror ára sem.

szóval éppen le akarom teríteni és kiderült, hogy felét kaptam annak amit kértem :)
na meg hajkurásznom kell még 20g-os klórtablettát is..
még éppen időben visszaértem a boltba, hogy vegyek mégegyszer akkora filcet. igy sajnos holnapra maradt a medenceösszeszerelés...

Belo

n.drew79 Creative Commons License 2004.05.31 0 0 81
Neem, sajna semmit tócsa, dehát mondom, szeptember óta olyan 40-50centi víz ment ki, az is periodikusan... Szerintem valahol az oldalfalon kell lennie a luknak, mondjuk a vízforgató vagy a létra környékén, és addig folyt határozottan, amíg a luk magasságáig lement a víz, utánna most pedig beállt. Szóval első dolog lesz bemenni és a vízvonal magasságában végignézni.
De csak ha kezdjük a szezont, mert most is esőt mondanak jövő 7re, ha már konstans 20-30fok között leszünk, akkor usgyi. No meg a vizsgaidőszak is véget ér addigra:)))

Egyébként nagyon jó játék, sokan figyelmeztettek, hogy majd így algás lesz, úgy algás lesz, na meg hideg is. Ehhez képest szeptember közepén még mindíg tudtunk benne fürödni, és kristály tiszta volt a víze, igaz volt időszak, mikor algásodott. (de simán kitakarítható az alga is:)) ) A hőmérséklet pedig: a töltést követő 7. napon már 24 fokos volt (igaz a tavalyi év igen meleg volt ilyentájt:)) ), és onnan 24-34 között ingadozott, a legmelegebb napokon emléxem olyan meleg volt, hogy már színte hűteni kellett:)))

Üdv!

Előzmény: _paha_ (80)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.31 0 0 80
de megéri a "játékot"... ((-:

n.drew79: nem látsz valamelyik szélénél kívülről víztócsát? mert akkor könnyebben be tudod azonosítani, hogy hol lehet a lyuk... ha nincs, akkor vagy középen van, vagy a szélén, de középre folyik... :-DD

Előzmény: belagyi (79)
belagyi Creative Commons License 2004.05.31 0 0 79
az én medencémhez adott doksiban ki van emelve, hogy télen is benne kell hagyni a vizet. 30 centire a széle alatt kell lenni télire a vízszintnek, majd a téli fóliát a tetejére...

ez az egész medencésdi nem egy egyszerü dolog :) nem gondoltam volna, hogy ennyire játékos :)

Előzmény: AliceCsodaországban (78)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 78
Hmmm... ilyesmi álmomban sem jutott volna eszembe szóval széttárom a kezem...
Előzmény: n.drew79 (76)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 77
Hm... prolgás???
Előzmény: n.drew79 (76)
n.drew79 Creative Commons License 2004.05.30 0 0 76
Persze, hisz baja nem lesz tőle! A víz teljesen nem nagyon bír átfagyni, másfelől az egész medence elég rugalmas ahhoz, hogy simán túlélje a víz nyomását! Ráadásul a szél sem viszi el..:)))

De nem ettől lukadhatott ki, mert már szeptember magasságban feltünt egy enyhe apadás...ezt még majd meg kell vizsgálnom. Sajna egyébként ez a belső fólia ritka gyenge anyagból van, 2 szezonnál többet tuti nem bír ki. Gyakorlatilag a körmömmel át bírom szakítani, annyira vékony. Még tavaly, mikor néztük a Kerex medencéit (egy ekkora belekerült voltna 400e-be), na annak sokkal vastagabb fóliája van, és 8 év garit adnak rá!

Szóval azt gondolom, ez elv nagyon jó, mert írtó gyorsan átmelegszik a viz, tuti gyorsabban, mint a betonmedencében, de hosszabb távon egy komolyabb verzió jobb lehet. Ráadásul azokban rendes homokszűrő is van...
Szóval árban nem sokkal több (a 400e már a telepítés lett volna("kulcsrakész"), ez az 50ezres medence is belekerült eddig simán 100-ba. sőt), és valamivel kevesebb a macera is a normális(abb) szűrés okán.

Előzmény: AliceCsodaországban (75)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 75
Ti vízzel együtt hagytátok télire??, Ez nekem új...
Előzmény: n.drew79 (74)
n.drew79 Creative Commons License 2004.05.30 0 0 74
Üdv Mindenkinek!

Hát nem semmi az időjárás, nézegettem tavalyi képeket, ilyenkor már javában használtuk:(((

Szóval a mienkből valami rejtély folytán elfolyik a víz, de a franc se érti, mert olyan 40-50 centi míg mindíg van benne, ami 8 hónap alatt nem nagy mennyiség, csak bosszantó. Hol lehet a luk?! Amúgy a téli takaró még rajta van, és egy kevés algát leszámítva (ami az alján van a pelyhesítőtől) még a víze is tiszta (ami maradt) de úgyis vízcsere lesz.
Igazából akkor fogjuk levenni a téli takarót, ha indul a szezon, onnan majd foglalkozni kell vele:)))
Egyébként akciós klóradagoló most van azt hiszem a Cora-ban, valami 2600 forintért, mai korrektebb ár mint korábban volt.

Üdv!

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 73
Akkor lukadt ki alul, mikor a lányom lakodalmán egy részeg srác bakancsostul beleugrott, egyébként általában az oldala volt lukas...

(Lehet, hogy összekeverem az ásványgyapotot az üveggyapottal...:-))) )

Előzmény: belagyi (72)
belagyi Creative Commons License 2004.05.30 0 0 72
végigolvasva a fórumot egy dolog felmerült bennem.
ha a medencétek alá rendesanyagot raknál (doksimban egyértelműen ásványgyapot paplan-nak hivják) akkor talán ritkában kellene venni belső fóliát.

az a mázsa utcai bolt meg itt van 5 percre tőlem.. szerintem jövöhéten körülnézek...

meg azt írtad még, hogy régi a medence és nincs az oldalán lyuk.. nekem sincs és nem is régi :) a doksiban még a régi medencéjük ábráján lyukak vannak, de van hozzá egy + oldal amit az ujabb medencékhez adnak...

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 71
Ja és nem ásványgyapot a neve (uramisten az szúr!), hanem geotextil...
Előzmény: AliceCsodaországban (70)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 70
Őszintén szólva nem láttam, és nem tudom milyen az alapanyaga a hőszigetelőnek.. szvsz. menj be egy OBI-ba vagy hasonlóba, és ott biztosan megmutatják neked. De a topic elején valaki írt már róla, olvasd át!
Előzmény: belagyi (69)
belagyi Creative Commons License 2004.05.30 0 0 69
láttál már olyat?
a therwolin amit hőszigetelésnek használnak a tetőknél az is ilyen halmazállapotú?

tudom, hogy homokozik szinte mindenki, de az hamarabb elmozdulhat mint ha ilyen összefüggő anyagot raknék alá..

Előzmény: AliceCsodaországban (68)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.30 0 0 68
Nem tudom hol lehet kapni, de elég drága, ha jól tudom olyan 20ezer körül van. Hidd el, hogy nagyon jó a homok is (mi eleinte a homok fölé kimustrált összelapított tv és más kartondobozokat is fektettünk, de aztán azt is elhagytuk. Legyen jó vastagon a homok, oszt jóvan...
Előzmény: belagyi (67)
belagyi Creative Commons License 2004.05.30 0 0 67
Hali!

tudjátok, hogy az ásványgyapot?
tegnap vettem egy merevfalú medencét és az aljára azt javasolja, hogy homok helyett ásványgyapotot fektessek. persze ahol eladták azt sem tudták, hogy mi az..

Belo

ballib_a Creative Commons License 2004.05.21 0 0 66
egy picit nagyobb medencébe már igen. :(

egyébként a gyerek tanul úszni, de a kisebbik még nem, mert csak bizonyos kor felett fogadják.

persze vigyáz az ember, de egy ilyen kiegészítő biztonsági elem szerintem nem ártana.

Előzmény: _paha_ (65)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.21 0 0 65
sokkal jobb megoldás megtanítani úszni a kölyköt! (-:

én annyira kicsi voltam, mikor szüleim megtanítottak, hogy egész egyszerűen nem emlékszem arra, hogyan és miként tanultam meg úszni. mintha születésemtől fogva tudnék.. ((-:

***
de tényleg ilyen kerti medencébe nem lehet beleesni, max. ha valaki nagyon részeg. :-DD

Előzmény: ballib_a (63)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.21 0 0 64
Sajnos ebben nem tudok segíteni, mert egy 3,60 átmérőjű 90 centi magas medencébe nem nagyon esnek bele gyerekek (egyszer egy vörösvércse beleesett az igaz, mert valami fasz söréttel meglőtte... de ez egy másik történet).
Előzmény: ballib_a (63)
ballib_a Creative Commons License 2004.05.21 0 0 63
vagy a partról belelógatott , vagy víz tetején úszó kütyű, ami észleli a hullámverést, és így, ha esetleg valaki, pl. egy gyerek beleesik a medencébe, azonnal riaszt.
pool alarm vagy poolguard néven lehet rákeresni az interneten.
Előzmény: _paha_ (62)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 62
az mi?

Előzmény: ballib_a (61)
ballib_a Creative Commons License 2004.05.20 0 0 61
sziasztok, nem tudja valaki, hogy lehet Magyarországon venni valahol poolguardot?

külföldi internetes oldalakon találok ilyet.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.20 0 0 60
Aha... ahogyan azt a Móricka elképzeli... mert nem csak az eső esik bele, hanem a sok kosz is amit a szél belefúj, no mindegy ugorgyunk, bizakodgyunk..:-)
Előzmény: _paha_ (59)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 59
legalább ha 40 napig esik, akkor kevesebb vizet kell tölteni bele utána... /-:

azért remélem ezt az évet még kihúzza a fólia... o-:

Előzmény: AliceCsodaországban (58)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.20 0 0 58
Sajnos tapasztalatom szerint a belső fólia fogyóeszköz, tavaly már azt tettük, hogy a régi kilukadtat ahol lehetett megragasztottuk bicikliragasztóval, és a fölé raktuk az ujonnan vettet, remélem így már benne marad a víz...

(mit szóltok ehhez a hülye időjáráshoz? Már megint jön a hidegfront a hétvégén, aztán már hipp hopp itt is a Medárd, mi meg nézegethetjük majd a medencét üresen...:-((( )

Előzmény: _paha_ (57)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 57
mi nem takartuk le semmivel a külső burkolatot télire, beleesett hó, eső meg levelek. de egy alapos kitakarítás meg némi homokutánpótlás után szerintem semmi baj nem lesz! ami miatt aggódom, az a belső fólia, hogy nem lyukadt-e ki valahol a tél folyamán...

Előzmény: AliceCsodaországban (53)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 56
szia Alice! örülök, hogy te is feltűntél a "színen"! ((-:

a mi medencénk is pihen _még_, de már nem sokáig...

Előzmény: AliceCsodaországban (53)
_paha_ Creative Commons License 2004.05.20 0 0 55
köszi a jótanácsokat, idén igyekszem így eljárni, majd beszámolok a tapasztalatokról! (-;

Előzmény: kuller (54)
kuller Creative Commons License 2004.05.07 0 0 54
Üdv!

Nem olvastam végig a topikot, de apám egy medenceguru! 2 évig is tisztán tudja tartani a mobilmedencénket, úgyb hogy télen is benne marad a víz (jég)!!! Utána szokott tölteni az elveszett víz miatt, de teljesen még nem volt leengedva a medi!!

Fölhívom és megkérdezem a titkát, de előljáróban annyit, hogy a sok csodamasina helyett az eszét használja, nyudíjas mérnökember lévén nem is tehet mást:

fenékporszvó helyett pl megszívja a slagot (úgy ahogy a bort vagy a benzint fejtik) és avval porszívózza le a feneket. (És eközben virágot is locsol:) Egyébként nem is kell megszívnia mert ha befogja az egyik felét és 3*felemeli a kezét akkor elkezd folyni kifele a medencéből a víz a slagon át, és ugye a másik oldalon a szívóhatás keletkezik...

Szűrő csere helyett: nem használt! skoda légszűrő+zokni kombinációt használ, amit néha egyszerűen kimos. A zokit mosógépben, a motor légszűrőt pedig slaggal. (Nem a skoda márkanév, hanem a méret a fontos:) (A szűrőházban nem látszik a tákolmány)

Vegyszerek:

1.) felületi feszültséget növelő (pelyhesítő) hosszan tartó klórtabletta: zárható kilyuggatott kisvödörben (tehát vajasdoboz) 3-4 db hetekig ázik amíg nem fogy el, a létrára kötözve, hogy ne érjen a medence falához, mert csúnyán megmarja.

2.) ph csökkentő a szűrőbe szórva, (vízpótlás után) 2-3 evőskanálal, indikátorral mérve.

3.) algaölő: 15m3-be 1 liter.

Folyamatosan (2-3 naponta) mérni kell a klór és a ph szintet, és beavatkozni ha szükséges. Sajnos az algaölő szintjét nem tudja mérni, de ha algásodik utántölt.

Egyébként medenceboltokban segíteni szoktak ezekben a kérdésekben. Ha máshogy nem akkor úgy, hogy: Én úgy vennék egy medencét, de a szomszédomnak is van és annyira algás, és nem lehet vele mit csinálni, próbálta már az algaölőt is, bla, bla, bla....

Nem hiszem, hogy ez lenne a válasz: Akkor ne vegyen medencét:)

Jó lubickolást, Kuller

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.05.05 0 0 53
Halihó, május van!!! Jövő hónapban június!:-)))

És bár nekem úgy tűnik, hogy az elkövetkező nyár nem a hőség jegyében fog eltelni, de hamarosan azért lesz alkalmunk élvezni az édes kicsi mobil kerti medencénket!

A miénk édes drágám szépen áttelelt úgy, hogy csak a belső nylonburkolatot vettük ki, szépen letakartuk télire medencetakaróval - megjegyzem, azért ez nem olyan egyértelmű, mert sokkal lazább a takaró mint a medence, és amiont eső esett, egyszerűen majdnem beszakadt a középre halmozódó víztől, szóval ujra kellett lefedni méghozzá úgy, hogy a medence aljára raktunk egy kerti asztalt, arra rá a medence lépcsőjét, így egy kúpszerű akármi lett belőle, ahonnan már nem a medence közepére, hanem a szélére folyt ki az aktuális eső.... de áll mint Katiba a gyerek, a hét elején leszedtük a védőhuzatot, mert a férjem már akar napozni az alján.

A ti medencétek micsinál???

Ja és még mindig van egy fölösleges víztisztitónk, olyan amit a 3,60-as átmérőjű kerti medencéhez lehet kapni, tavaly nyáron 15.000 forint volt, bárkinek odaadom féláron, mert a mi medencénk már olyan régi, hogy az oldalán nincs két luk, mert az kéne hozzá. Ha valakinek elromlott volna ez a szűrője, akkor nyugodtan dobjon meg egy mail-el, mi csak kipróbáltuk aztán visszaraktuk a dobozba, megvan, mi mást vettünk (előzméynekből kitetszik...)

Már alig várom, hogy megint belecsobbanjak!!! :-))))

_paha_ Creative Commons License 2004.04.15 0 0 52
szerintem pénzkérdés ez is...

Előzmény: belagyi (51)
belagyi Creative Commons License 2004.04.14 0 0 51
sziasztok.

szerintetek merev vagy nem merev falú medencét érdemes venni?

_paha_ Creative Commons License 2004.03.22 0 0 50
bevallom, az utóbbi pár nap szép tavaszi időjárása közben már eszembe jutott: hamarosan ismét csobogni fog a víz a kerti medencében!!! (-;

boldog újévet minden topictársnak! (((-;

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!