Keresés

Részletes keresés

freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 576

Felesleges porszívót venni. Mi is vettünk először, nem volt jó semmire. Azóta úgy tisztítjuk, hogy körbe-körbe járunk egy darabig a vízben (ehhez elég egy ember is), utána kijövünk, ilyenkor a víz sodrása a medence kellős közepére viszi az összes koszt. Apám egy kb. 3 méteres slag-csőre ráaplikálta egy régi rendes (szobai) porszívónak a szűkítő csövét, azt bedugja a víz aljára a koszhoz, a másik oldalon szájjal egy pillanatra megszívja a csövet, és már jön is kifele rajta az összes piszok. Néhány perces művelet az egész.

Előzmény: Sri. Gergő (563)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 575

Betonos fóliás.

Előzmény: Sri. Gergő (573)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 574
Végül is nem rossz ötlet, csak figyelni kell a biztonsági megoldásokra is, nehogy leolvaszd a rendszert.
Előzmény: Törölt nick (570)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 573

milyen medensziéd van?

 

Előzmény: PRAETORIANUS (571)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 572
Nézz át a napenergiás topikba, mert ez a téma itt OFF. Ott sok hasznos infó van erről.
Előzmény: Sri. Gergő (567)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 571

14-16 nm tud már érezhető fűtést produkálni.

Igaz, nekem 38 köbméter vízet fűt.

Előzmény: Sri. Gergő (569)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 570

Ezt ki kell számolni, ez egyértelmű. De nem egy bonyolult egyenlet...:-)

A napenergiás topikban már építettek hasonlót...A legjobban a parabolás tetszett... Akit érdekel, van ott róla kép is, valamit egyéb adatok. Nagyon szép hatásfokkal működik. Kicsit átalakítva és kiegészítve tervezném megépíteni. Kis helyet foglal, és jó a hatásfoka, mivel fókuszált fényt hasznosít.

Előzmény: PRAETORIANUS (568)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 569
nem elég 50m?
Előzmény: PRAETORIANUS (568)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 568
A fajlagos felület csökkenés miatt több csövet kellene feltekerned.
Előzmény: Törölt nick (564)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 567

nekem fen egy 100l-es fekete vasdobozom abban melegítem a vizet mos...de azt a medensziébe nem teszem bele..csak zuhany...

milyen cső? tudsz nekem linekt adni??? hogy milyen alaktrészek kellenek vagy valami leírást? előre is thx...

Előzmény: Törölt nick (564)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 566
Ne felejtsd el, hogy több körből kell összehoznod, hogy ne szűkítse le a szivattyú keresztmetszetet, mert máskülönben leéghet a szivattyud.
Előzmény: Törölt nick (564)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 565

Két módon:

 

1. manuális: Kb. óránként kell rajta fordítani pár fokot. Ez max. 5 másodperces munka. :-)

 

2. automatikus. Egy kis antennaforgatóval+egy filléres elektronikával automatikusan rá lehet állítani a napra.

Előzmény: PRAETORIANUS (561)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 564

Nem tudom, még nem próbáltam. De meg fogom csinálni, mert 50ezret nem adok pár darab csőért...elvből. A slag nem jó, mert egyrészt fekete kell legyen, másrészt annak túl vastag a fala, ezért nehezebben melegszik át. Kicsit barkácsolni kell rajta, pl. a cső mögé célszerű valami fényvisszaverő anyagot tenni, ami a visszaverődő fényt is hasznosítja, és nem árt valamivel szigetelni is az egészet (pl. egy plexilappal vagy ilyesmi), mert ez tovább növeli a hatásfokot. Elvben. Végülis egy sima síkkollektor elvén kell összerakni. Nem nagy ügy. Lehet, hogy nem hoz majd 6 fokot csak 5-öt, de párezerből megvan.

Előzmény: Sri. Gergő (559)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 563
pórszívó minek? kiszedni a koszt? mennyi egy porszíó? holt tok venni?
Előzmény: PRAETORIANUS (560)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 562

Egyébként akinek a kerítése engedi, és süti a nap is, azon vezesse körbe a csövet.

Nem foglal helyet, meg nem is túl feltünő.

Előzmény: Törölt nick (558)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 561

Hehe.....

És mi tartja a parabolát állandóan megfelelő irányba?

Előzmény: Törölt nick (558)
PRAETORIANUS Creative Commons License 2006.07.03 0 0 560

Folyékony pelyhesítőt 20 literes vödörben keverd el, majd nyugodtan öntsd a medencébe, forgatás után.

Hagyd 8 órát dolgozni, utána porszívó.

Előzmény: Lackó koma (555)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 559

az 50m fekete csű helyett megeteszi 50m slag? és az ha a betonra vagy a fűre kiteszem? a mednecére hogy tom rákötni a slagot?

előre is thx

Előzmény: Törölt nick (558)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 558

Szerintem ez a szolárszőnyeg simán kiváltható egy kb. 50m-es akármilyen fekete csővel. Csak csinálni kell hozzá egy keretet (kb. 6db deszka), arra pár csőtartó bak amiben végigtekercseli az ember a csövet, majd az egészet ki kell tenni a napra és keringetni benne a vizet. Párezer forintból összehozható. A sima slagban is felmelegszik a víz ha napon hagyom.

Legjobb megoldást meg a napenergiás topikban láttam. Parabolával egy csőre kell fókuszálni a napfényt, és abban keringetni a vizet. 2-3 óra alatt 30 fok fölé hevítette a feltaláló medencéjét. Filléres megoldás, de barkácsmunkát igényel.

Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 557
Blue_Sky_007: ezek a puhafalú medencék ami neked meg nekem meg sokaknak van hány évet birnak ha vigyázunk rá? és orták a szolárszőnyeg leírásnál hogy meghoszabítható vele a fürdőzési szezon ez mennyiben igaz és mamnnyi idővel? eléőre is thx
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 556

bestway fast set pool-pd van? én aquamulti 200g-s tabit vettem ebben van pejhesítő...elméletileg ez jó...és amit a bw fsp medencéhez adnak szűrő az homokszőrő...és az jó...de abba nem tom hova lehet lötyöt önteni...mondom én aquamultit használom mai naptól...majd meglátom... a pool trend gyátja...

Előzmény: Lackó koma (555)
Lackó koma Creative Commons License 2006.07.03 0 0 555
Megint segitségre szorulok. 3.6-os puhafalú esetén, ahol az egyetlen kütyü ugye a vizforgató szivattyú benne a kis szűrővel, hogyan kell a pelyhesitést csinálni, hogy az opálosodó viz visszaszépüljön? A tescoban a pelyhesitő flakonra az volt irva, hogy csak a homokszűrőbe vagy a szkimmerbe lehet önteni (ilyenek nekem nincsenek), simán a medence vizébe nem. Akkor az én esetemben mi lehet a megoldás?
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 554
köszi!!! hja a szintezést elfelejtetem irni... leütötem 4 fát...slagvizmértékel kimértem mindegyiken egyforma magaságot... aztán megmértem az egyiken a jelölés föltöl lévő távolságát...és azt utána mindegyikre rámértem...és az alsó és a fölső jelölés minden fán ugyanakor távolságra volt ehymástol és min egy szintben volt az alsóra rákötötem spárgát...és ahoz képest feltötltem a fölet és 1cm pontosan vizszintes lett!
Előzmény: freyya (553)
freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 553
Igen. A szolárszőnyeg vékony csövekbe teríti szét a vizet, amit így a Nap könnyebben felmelegít. Ha viszont nem süt a Nap, és hűvös van odakint, akkor ugyanilyen könnyen le is hűl benne a víz.
Előzmény: Sri. Gergő (551)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 552
ti szoktatok msnen dumálni vagy csak itt a fórumon? van olyan akinek ilyen medensziéje van mint nekem? és márt több éve birlya? előre is thx és minden választ thx...
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 551
"Ha állandóan működteted, éjszaka visszahűti a vizet, amit nappal felmelegített."
ezt a szolárszőnyegre irtad?
Előzmény: freyya (550)
freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 550
Ha állandóan működteted, éjszaka visszahűti a vizet, amit nappal felmelegített. Úgy meg semmi értelme. Mi csak akkor kapcsoljuk be, amikor süt a nap, és kikapcsoljuk, ha már eléggé felmelegítette a vizet. Könnyen túl lehet lőni vele a célon, tavaly, amikor sokáig kánikula volt, az állandó melegítéstől 33 fokos lett a víz. Melegben meg az ember hűsölni vágyik, nem pocsolyában dagonyázni.:)
Előzmény: Laudat (534)
freyya Creative Commons License 2006.07.03 0 0 549

Semmi baja nem lesz, mi is gyakran éjszakára kapcsoljuk be, és nappal ki.

Előzmény: Sri. Gergő (544)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.03 0 0 548
Én is úgy szoktam, egész éjszaka megy, nappal általában nuku :)
Előzmény: Sri. Gergő (544)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 547

Olvass vissza, sokmindenre kapsz választ.

Az UVC a kertitavakhoz használt (UV-C)lámpás fertőtlenítő, mely előli a zöldalgát, és a bacik egy részét, melyek ezek után kiszűrhetők a szűrővel.

A szivattyúm mellett egy fekete cső az.

Előzmény: Sri. Gergő (545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!