Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2009.10.24 0 0 56500
Szia Fidra!

Eszerint nem egyezik az ízlésünk! Nekem az emberi újszölöttek is gyönyörűek, 1-2 kivétellel! Láttam már nagyon megviselt, eltozrult fejű kisbabát is, olyat, akit mikor az édesanyja másodszor akart kihozatni a csememős részlegről, hogy az apuka lássa, az apa tiltakozott, hogy nem muszáj, majd megnézi pár nap múlva:-) (ez egy ismerősömmel esett meg) de később persze ő is kikupálódott.
Nekem úgy tűnik ezzel is szerencsém volt, mert mindhárom fiam bátran mondhatom, hogy gyönyörű volt már a születésük pillanatában is. Sok múlik azon, hogy milyen módon zajlik a szülés, és az mennyire viseli meg az újszülöttet.
A kiskutyáknál meg akkor, ha sokan vannak, és pindurkák, akkor valóban nem valami formásak, de 1-2 nappal később ők is egészen másképp néznek ki.
Nézd meg pl. ezt az apróságot! Ő egy újszülött shar-pei
Előzmény: Fidra (56499)
Fidra Creative Commons License 2009.10.23 0 0 56499
Helló Mindenkinek!Szia Matika!Ne is mondd!Már most fáj a szívem értük ha arra gondolok hogy nemsokára meg kell válnom tőlük:(Annyira imádom őket hogy az összeset megtartanám....vicces lenne 7 mopi:)mert ugye van a 2 felnőtt meg az 5 pirinyó.Amúgy én sem lakok nagy lakásban(37nm) de meghaltam volna ha nem lett volna 1 ilyen meg 1 olyan moppom(bézs,feka).Szóval ha kicsi is a kéró de van rájuk elég időd akkor szerintem belefér mégegy.                                                             Szia Zsazska!Hát persze hogy gyönyörűek mert mindenkinek az a legszebb ami a szívének kedves de tény hogy csúnyák mikor megszületnek.Az anyukának is a saját gyereke a legszebb pedig az ember babák is marha rondák születéskor.                 Valaki!Agility kapcsán kérdezném hogy meddig nem öreg egy kutya hogy elkezdje? Illetve tudna-e pesten egy jó agility pályát jó tanárral? 
Előzmény: matika82 (56497)
zsazska Creative Commons License 2009.10.22 0 0 56498
Sziasztok!

Ebitt! Remélem, hogy megkerül a gazdi!

Fidra! Tény, hogy ahogy nőnek, úgy formásodnak, de nekem újszölöttként is gyönyörűek!:-)
A krémezés tényleg jó a sózás okozta kellemetlenségekre!

Matika! Megértem, hogy vágysz egy másik kis apróságra, és kívánom, hogy ez egyszer teljesülhessen!
matika82 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 56497

 

 Sziasztok.

Zsazska megnéztem a videókat, nagyon jók.

 Fidra aranyosak a kis mopszok, mostmár hozzák a formát. Manó is még csak 7 hónapos, de kívánok melléje még egy kis kölyket. Habár a lakás mérete nem engedi meg, néha mikor ilyen aranyos kutyikat látok elengedem a fantáziámat és elképzelek még egy kicsit Manó mellé. De talán majd egyszer. Egyre közelebb van az az idő amikor lekell válni tőlük, bíztosan nagyon fognak hiányozni.

rudmi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 56496
Este már kómában voltam mikor írtál. :-) Nagyon édesek! A kis fekának az büszke ülés!
Előzmény: Fidra (56495)
Fidra Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56495
Ismét szép estét mindenkinek,szia Rudmi!!!Megint eltelt egy hét úgyhogy nincs mese,fel kell raknom az aprónépről képeket.Zsazska!Jók a képek amiket felraktál!Lehet hogy nem értesz egyet azzal hogy rusnyák a mopik újszülötten,de megmondom a frankót én még semmijen fajban nem láttam szép újszülöttet.Persze hogy édesek meg aranyosak,de csúnyák.Na de íme a képek:
Fidra Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56494
Szép estét Mindenkinek!A ruha témához annyit szólnék hozzá hogy Zsazskának igaza van;elég akkor használni ha mínuszok vannak kint.Én is akkor szoktam a lányokat felöltöztetni.Ha sokszor van ruhában nagyon hullani fog a szőre.A cipőről annyit hogy egyáltalán nem tesz jót egy egészséges lábú kutyának,mert ha télen cipőben járatod tavaszra megpuhul a tappancsa és sokkal sérülékenyebb lesz.Gondolj csak az emberre;azóta érzékeny a talpunk amióta cipőben járunk.A só ellen a legjobb védekezés a jó zsíros krém.Bár már léteznek mancskrémek,de a legolcsóbb zsíros krém is megteszi.Érdemes séta elött bekenni,meg séta után először kimosni a tappancsot aztán megint bekenni.Én legalábbis mindig így csinálom téli időszakban és még nem volt semmi problémánk.
Ebitt-szabadfoldi.krisztina Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56493
Előzmény: Ebitt-szabadfoldi.krisztina (56492)
Ebitt-szabadfoldi.krisztina Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56492
Az Érden talált Mopsz képe.
Ebitt-szabadfoldi.krisztina Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56491

Mai napon találtunk Érd Szövő utcában egy kan Mopsz kutyát.
Tetoválása nincs.
Elérhetőségünk: 06-23-378-243

Képeket nemsokára teszek fel.

Luca_41 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56490
Van egy 7 éves mopsz fiú, akinek gazdit keresnek.

Én Diánk mellé nem tudom bevállalni.


zsazska Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56489
Találtam egy nagyon édes videót! :-)
Van még több is, de azt már nem másolgatom ide, mazsolázzatok!
http://www.youtube.com/watch?v=XNh9C6S4-6M&NR=1

zsazska Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56488
Semmi baj! Jobb többször, mint egyszer sem!:-)
Előzmény: matika82 (56487)
matika82 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 56487

 

 Ne haragudj,tényleg válaszoltál már rá. A munkahelyemről írtam és nem figyeltem oda rendesen. Egy kicsit zsúfolt napom volt és futtába néztem át. Köszi a válaszokat.

 

Előzmény: zsazska (56486)
zsazska Creative Commons License 2009.10.20 0 0 56486
Szia Matika! Erre a kérdésre már feleltem. Lásd (56481) hsz.-t, de biztosan átsiklottál felette! Igen, adhatod, nem lesz tőle baja! :-)

A télikabáttal kapcsolatban: Valóban a meleg inkább kínózza őket, de még azért nincsenek is minuszok. A kabátra azért van szükség, mert míg a lakásban +20 fok körüli
a hőmérséklet, addig kinnt előfordul a -20 is, és akkor egy pillanat alatt 40 fok különbséggel találhatja magát szembe! Ez persze igaz a nagyobb testű, lakásban tartott kutyákra is. Ők is szenvednek ettől, de nekik legalább a hasuk nincs olyan közel a talajhoz!
Előzmény: matika82 (56485)
matika82 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 56485

 

 Zsazska. Ha jól értettem, akkor csak kifejezetten szőrhullásra is adhatom a Lavet tablettát? Nem lesz tőle semmi baja, ha most nincs is bőrbetegsége? Szeretném ha mihamarabb túllenénk a bundacsere időszakán.

  Én is gondolkodtam a kabáton, eddig Manó élvezi a legjobban ezt a lehűlt időjárást. Úgy vettem észre jobban bírja a hideget mint a meleget, de majd meglátjuk mi lesz a minuszokkal.

zsazska Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56484
Szia Lizike!

Csakis télikabátot szoktam rájuk adni, és azt is a minuszok beálltakor. Olyankor szerintem fontos, mert túl nagy a hőmérséklet különbség a fűtött lakás, és a kinnti levegő között, és nekik még a hasuk is közel van a jeges talajhoz. Cipőt sohasem adtam rájuk, de nem is kell, hacsak nem a városban, a sózás miatt. Épp tegnap láttunk egy westit kis fekete csizmácskákban, de enyhén szólva is túlzásnak tartom az efféle hóbortot. Szerintem a kis pulcsik rendszeres használata mégjobban elősegíti a szőrhullást, és nem tud szellőzni a bundájuk, ami nem jó!
Előzmény: Lizike83 (56483)
Lizike83 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56483
Sziasztok!

Ti szoktatok a kis mopikra ruhát adni? Esetleg van valakinek szabásmintája?
Előre is köszönöm!
zsazska Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56482
Hoztam pár friss képet
zsazska Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56481
Sziasztok!
Természetesen bármikor adható, amikor szükséges, de nem kell állandóan tömni vele, csak pl. vedlésnél, vagy bármilyen más bőrprobléma esetén.
Előzmény: matika82 (56477)
rpuma Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56480
Köszönöm mindenkinek a válaszát!:) Meggyőztetek.:)
veranéne Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56479
bocsánat az amatőr fogalmazásért szóismétlésekkel, de nem egy huzamban írtam meg a hozzászólást, tettem-vettem közben :D:D:D

nyomika

http://c3.ac-images.myspacecdn.com/images02/22/l_bb293bb4487e4f1593332d697ae418d2.jpg
Előzmény: veranéne (56478)
veranéne Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56478
Furminátor nekünk is van, és szerintem nagyon hasznos (hogyha tényleg használod is rendszeresen :)))
és nekünk a közepes van(sárga), a kicsivel biztosan több ideig tart.

nekünk nem csak mopszunk van, hanem egy kis korcskutya is, neki is kiváló a szőrikéjére. plusz kapják most a Lavet szőrápoló tablettát is. Nyomin nem vettem észre különösebb változást, neki mondjuk nem is volt baj a szőrével, de a kis keverék Mukin csodákat művelt... :D
matika82 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 56477

 

 Szia. Nekünk is van Furminátorunk. Mopszon kívül más kutyát nem fésültünk vele. Tényleg jól kiszedi az oda nem illő szőröket. Szerintem a te kutyusodnak is van megfelelő furminátor tipus. Mi is rájöttünk arra, hogy a furminátorral való kezelés előtt egy kicsit megfésüljük más fésüvel és akkor jobb az eredmény.

   A Lavet tablettát bármikor lehet adni? Szőrhullás esetén is? Manónak is elkezdett cserélődni a bundája és jól látszik a szőnyegen, meg a takarón is.

Előzmény: rpuma (56474)
zsazska Creative Commons License 2009.10.18 0 0 56476

Sziasztok!

 

Tabitabi! Igen, amikor az immunrendszer meggyengül, meg kell kicsit támogatni pl. kisdózisú C-vitaminnal. Az egészséges kutya szervezete előállítja a szükséges mennyiséget, de ha lebetegszik, akkor rá kell segíteni!

Remélem, hogy hamarosan minden rendben lesz!

 

Juditka! Köszi, hogy bemásoltad! Remélem, hogy visszakerül a gazdihoz! Bemásolom az üzifalra is! Lássák minél többen!

Előzmény: tabitabi (56472)
juditka21 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 56475

Sziasztok!

 

Ezt a levelet kaptam:

"TALÁLTUKNK EGY MOPSZ KUTYUST!

 

TALÁLT MOPSZ!

2009.10.14-ÉN, SZERDÁN DUNAKESZI VÍZTORONYNÁL, A KÖRFORGALOMBAN TALÁLTUNK
EGY 8-9 ÉV KÖRÜLI, JÓ HÚSBAN LÉVŐ, LÁNY MOPSZ KUTYUST!
NYAKÖRV VOLT RAJTA, ÍGY A SZÍNÉNEK BEMONDÁSÁVAL A KUTYUST VISSZAADJUK!

VÁRJUK GAZDÁJA JELENTKEZÉSÉT!
0670-6121-555


előre is köszönjük a segítséget. Keddig egy barátnőmnél van Óbudán aztán a
kiváló állatorvosunk Varga Józsi, (Csillaghegy Család utcai rendelőjében)
megőrzi és ha nem lesz meg a gazdija, akkor megpróbáljuk örökbe adni.

Képeket tudok küldeni, ha kaphatok egy mail címet!

Köszönettel:
Mavridisz Fedra
0670-6121-555"

 

Furminátor minden kutya aljszőréhez jó. Szerintem a spiccet előszőr jól keféljétek ki sima kefével, aztán jöhet a furmi.

rpuma Creative Commons License 2009.10.17 0 0 56474

Sziasztok

 

OFF: Elég régen olvastam a fórumotokon, hogy valakinek van furminatora. Remélem még itt van, és érdeklődnék, hogy a véleménye szerint egy spitz bundájához is alkalmas lenne???????

Esetleg mopszon kívűl fésült vele másfajta kutyát???

 

Előre köszi ha válaszolsz.

(Bocsi a nem ide illő témáért)

 

Ildi

FoxxyC Creative Commons License 2009.10.17 0 0 56473
Cipőt nem, de kabátjuk van, viszont még nincs annyira hideg, hogy rájuk adjuk. Majd ha jönnek a mínuszok.
Előzmény: Bettike, és Bigyóka (56471)
tabitabi Creative Commons License 2009.10.17 0 0 56472
Köszi Zsazska.

Adjuk sajtban a sumetrolimt, meg pici c vitamint csempészünk bele. Te írtad anno, hogy jó az nekik ugye?

Már a másik oldalon is bedurrant neki, de így tudjuk dolgozik az immunrendszer!!

De semmi tünet, eszik, bár kicsit lasabban mint eddig, iszik és terrorizálja Leilát!

Előzmény: zsazska (56470)
Bettike, és Bigyóka Creative Commons License 2009.10.17 0 0 56471
Sziasztok!!!
Köszönjük a válaszokat!
Bigyókánk azóta is válogat, persze nem aggódom magam agyon, mert a mi kajánk azért jó volna neki!
Egyértelműen válogat a kis szaros!
Bár néha tényleg megsajnálom, és akkor nálunk is jön a sonka....:(
Ja..
És persze Bigyó úrfi is kivan a hidegtöl!
Ti tesztek a mopedekre cipőcskét séta alatt??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!