Sziasztok!
Régóta kerestem már olyan topicot, ahol az aranyérrel bajlódók beszélgetnek és megosztják egymással az aranyér kezelésvel kapcsolatos tapasztalataikat.
Sajnos eddig nem találtam, ezért indítom útjára ezt a topicot.
Szeretném, ha elmondanátok javaslataitokat, kipróbált módszereiteket, amivel kezeltétek az aranyeres tüneteket.
Külön kérném azokat, akik már átestek aranyér műtéten, hogy mondják el az ezzel kapcsolatos tapasztalataikat!
Nagyon bízom benne, hogy tudunk egymásnak segíteni!
Radek
Banya, nagyon igazad van!!! Olvassátol el a topik elejét, tényleg nagyon hasznos!!! Főleg amiket a Tamás doktor ír, aki debreceni orvos, és nagyon közvetlen, szimpatikus és minden lényegest leír a problémánkról. Orvos létére tényleg azzal foglalkozik, hogy jót tegyen az infoival az embereknek. Találhatunk élménybeszámolókat a műtétekről. Az egyik hozzászóló ajánl Bp-en is orvost, Bursics Attilát az I.sz. sebészeti klinikáról. Nem jártam utána, hogy van-e még, de ha elolvassátok, kiérzeni, hogy mennyire elégedett volt vele az ajánló. A biolabor is érdekel, már megkaptam az ingyenes kupont. Biztató, hogy garanciát is vállalnak a kezelésre.
Érdemes lenne elolvasnotok az 1-2 oldalakat, van ott egy biz. TamásD hozzászóló, aki valszeg sebész, és érdekes dolgokat írt a műtétekről a tőle kérdezőknek.
Ez a Biolabor is csak egy alternatíva. Én nem fogok egyenlőre járni, mivel mint már írtam, jelenleg tünetmentes vagyok. Az csak egy állapotfelmérés volt. Ti is kaphattok kupont, ha felmentekaz oldalukra. Címlista is van hozzájuk. Egyébként, ha bárki kipróbálja szintén a Körömvirág kenőcsöt, ill. a bogyót, kíváncsi lennék a tapasztalataira. Hát, mindenkinek jobbulást kívánok!
Szia Banya! Én is köszönöm az infokat.... Mesélj majd a biolabor tapasztalataidról, ha már lesznek... Én is jobban bízom a természet erejében. A dokik, hiába jóindulatúak és ügyesek is, nem tanulnak minden megoldást, mert az egészségügy nagy üzlet... Viszont belőlem csak egy van, ezért nagyon meggondolom, hogy melyik utat válasszam...
Én a dr.Theiss félét vettem, a legdrágábbat, de nem biztos, hogy ez a legjobb, vagy hogy a többi ne lenne hatékony. Csak hát az előítéletek... A Biolaborral kapcsolatban, ma voltam egy ingyenes kuponnal kipróbálni, ott azt az infót kaptam, hogy 100%-osan tudják gyógyítani az aranyeret. Ez valami olyasmi, hogy az emberi test Öngyógyító mechanizmusát használják ki. Valami ilyesmi...
Hát te is jól kikaptad. De ügyesen megoldottad. Én személy szerint köszönöm, hogy megosztottad velünk. Ezt a kenőcs+bogyó dolgot kipróbálom, még van másfél hónapom a műtétig. Ki tudja, hátha mégis megúszom :) Annál is inkább tetszik az ötlet, mert amióta homeopata gyerekorvosunk van, egy csomó mindenre kapott a kislányom bogyókat, sőt én is tejtermelés fokozására, és azt mondhatom, hogy eddig egész hatékonyan beváltak.
Egyébként igazad van abban, hogy a műtét, sosem egy leányálom. Belevágnak az emberbe, sőt eltávolítanak belőle egy darabot - esetemben mondjuk lézerrel, nem szikével, ami talán eggyel jobb. De sajnos van olyan aranyér, ami nagyon makacs, és csinálhatsz bármit, ha nem időben kapod el, már nem lehet mindig visszatenni. Ebből adódóan, az vagy visszamegy magától, vagy ott szépen elvan, növekszik, megnyújtva maga körül a kötőszövetet, bőrt. Amit aztán már végképp nem lehet betuszakolni az eredeti helyére.... főleg, mivel nincs eredeti helye, hisz az csak megnyúlt bőr és nyálkahártya. Nincs más megoldás, mint leszedni onnan, mert minden dörzsöli, nyomja, ami hozzáér, és ez eléggé kellemetlenné tudja tenni az ember hétköznapjait még akkor is, ha nem feltétlenül fáj. Ráadásul, ami nem odavaló, melegágya a baktériumoknak, mert nehezen tisztítható, vagy neadjisten daganatos megbetegedés forrása lehet a folyamatos dörzsölődés, sérülések miatt (mint pl egy anyajegy).
Szóval úgy gondolom, az én esetemben inkább közelít majd a műtét utáni állapot az eredetihez, mint az ami most van :)
Ha már írtam egy oldalt, ez a 2 sor már nem számít, de hasznos lehet. Valóban vissza kell helyezni a záróizom mögé az aranyeres csomót, különben a benne pangó, kizáródott vér begyullad, és ettől fog fájni a sejhaj. 2. nedves papírtörlővel kell tisztítani a végbélnyílást, nem a hagyományos, durva WC papírral. (ezeket szakembertől tudom)
Leírom az Én kálváriámat is, hátha segít valakinek. Nekem a szüléstől jött ki az aranyerem. Első körben csak ritkán és kis viszkető érzéssel párosulva, ezt Bioprton lámpával 2 nap alatt (2*6 perc) sikerült elmulasztanom. Azonban a második szülésem után( pár hónapja) már masszívan ott maradt, illetve egyre fájdalmasabb és makacsabb tüneteket produkált. Először is, a szülés óta vissza sem húzódott, nagy volt, vérzett minden székelésnél, és az égő, fájdalmas érzés minden nappal fokozódott. Ugyan orvosnál nem voltam, próbálkoztam a Bioprton lámpával,-ami először olyan jól bevált, -de nem segített, majd a patikában kértem rá kenőcsöt, kúpot. Effektíve az összes létező márkát kipróbáltam, eredménytelenül. Én Detralex-et nem szedhetek, mert szoptatok, de amúgy sem gondolnám, hogy egy gyógyszer állandó szedése jót tesz a szervezetnek. Így maradtak az alternatív gyógymódok. Olvastam, hogy a Körömvirág kenőcs, mely Flavonidokat tartalmaz, kifejezetten jó érfalvédő, illetve találtam egy homeopátiás bogyót, biz. AESCULUS HIPPOCASTANUM -ot, mely aranyérre jó. No, ezt a kettőt kezdtem el használni, kiegészítve a Bioptron lámpával. Mivel a kenőcsöt sérült bőrfelületen nem lehet használni, és Nekem eleinte vérzett az aranyerem, így napközben a lámpa és a bogyó, majd éjszakára a kenőcs és a bogyó kombináció. 2 nap után megszűnt a vérezgetés és a fájdalom, visszahúzódott az aranyér, és jelenleg, 1 hónapja, tünetmentes vagyok. 7 hónap kínszenvedés után, azt mondhatom, jól vagyok! Lámpázni már nem is kell. A kenőccsel annyi a kellemetlenség, hogy egy zsíros, sárgás színű anyag, mely az alsóneműt makacsul megfogja, így betét használata ajánlott.
Hát ennyi. Nekem a műtéttel az a problémám, hogy amihez szike kell, az már nem lesz ugyanolyan. Másik, ki nem próbált ötlet: www.biolabor.hu
Van, hogy semmilyen tünete nincs még a III-IV. fokú aranyérnek sem. Ha belül van , akkor nem látszik az aranyeres csomó, de az orvos meg tudja nézni, főleg ha tükrözést csinál, de van, hogy egy kis tölcsérszerű valamit tesz be (talán anoszkóp?), és azon keresztül kukucskál :) Külsőnél egyértelműen látható szabad szemmel. Ha a méretére gondolsz, mindenképpen van olyan nagy, hogy látható legyen. Ha nem vagy megelégedve a dokiddal, menj el máshoz is, a dokik is tévedhetnek. De ha az is azt mondja, mint az első, nagy valószínűséggel, igaza volt.
A számok I-IV-ig, az aranyér súlyosságát, előrehaladottságát mutatja. És igen, lehet I-II. stádiumból az idő múlásával III. vagy IV. stádiumú. Ezért kell korai stádiumban kezelni krémmel, kúppal stb., és odafigyelni, hogy laza legyen a székleted, megfelelő, rostban gazdag étkezéssel, sok folyadékkal például. Ezekkel nagy valószínűséggel megelőzhető, hogy romoljon az állapot. De ez sok mindentől függ: nehéz fizikai munka, stressz, székrekedés, öröklött hajlam, ülőmunka, terhesség mind oka lehet, és ronthat rajta. Sok honlap foglalkozik ezzel a témával, pontosan le van írva minden, és táplálkozási tanácsokat is találsz. Érdemes megnézned, és betartani, amit ott írnak.
Szerintem a te esetedben nincs nagy baj, nem kell eltúlozni a problémát, viszont most hogy diagnosztizálták nálad ezt a "kedves" kis betegséget, annál inkább hangsúlyt fektetni a megelőzésre. Szerencsés vagy, hogy nem okoz nálad igazi problémát. Ha csak ezen a fórumon körbenézel, láthatod, mások mennyit kínlódnak vele, úgyhogy ezerszer is: MEGELŐZÉS!!!! És amint baj van: doki, de szűrővizsgálatként akár rendszeresen is elmehetsz évente-kétévente.
Én is akárhányszor elmentem az orvoshoz újjal megvizsgált semmit nem érzett pedig fájt. Aztán egyszer tavaly vmi műanyag szerkezettel is megvizsgáltak ott láttak 2-3 db I-II stádiumú valamit. Ez átalakulhat III-as stádiumba? Én még soshasem véreztem csak egy gondom van ha két napig kemény a székletem megfájdul.
Szia Sec1, köszi a gyors választ. Szerintem ahova én kenem ott nyálkahártya sincs meg semmi, talán ezért is mondta a doki, hogy még véletlenül sem belülre. :)
Amúgy bíztam valami ilyesmi válaszban... igazából ez a szteroidos rémtörténet kb 7-8 évvel ezelőtti crohn betegek és súlyos vastagbélgyulladásos esetek kezelése kapcsán merült fel... bíztam benne hogy egyrészt nem mindegy milyen gyógyszer hova került, meg hogy az orvostudomány sokat fejlődött azóta.
Egyébként tényleg bízni kell az orvosban, ez valóban jó tanács. Főleg ezen a területen, ahol azért nem mindegy hogy milyen doki mit hogyan csinál. Üdv
Nem konkrétan aranyér kapcsán, de szteroid tapasztalatom is van :) Van, amikor kell a szteroid, mint egyszeri radikális megoldás. Szerintem ne tarts tőle, az a lényege hogy nem szabad túl sokáig és túl sokszor alkalmazni. Vannak pl. szterodios orrcseppek is, szinte nap mint nap alkalmazzák emberek probléma nélkül. Én is használtam ilyet. Akkor azt mondta a fül-orr gégész, hogy egy a fontos: ne használjam 8-10 napnál tovább. Egyrészt mert rá lehet szokni, beáll a szervezeted rá, és ha nem használod, egészségesen is produkálod a tüneteket (pl. ebben az esetben orrdugulás). És ebből következően hazavágja az ember immunrendszerét.
Nem tudom, pontosan hova kéne kenned, de nyálkahártyán keresztül biztos, hogy ugyanúgy felszívódik, mint a gyomorban. De a májban tuti nem okozhat gondot, mert ahogy írtad is, nem megy keresztül az emésztőrendszeren.
Lényeg, hogy bízz az orvosodba - különben, miért járnál pont hozzá -, és ha mégis kétségeid vannak, szerintem nyugodtan kérdezz rá.
Hja, akkor csak nekem voltak kellemetlen tapasztalataim az sztk-val. Mondjuk a sebész amikor vizsgált, ott hisztizett hogy már 4 óra és menni kéne haza, de még kint várnak a betegek.... aztán produkált egy olyan leletet, amire 1,5 évvel később szakorvos mondta hogy semmit nem ér tükrözés nélkül. Ráadásul semmire nem mentem vele (mármint sztk) mert sírtam-rítam hogy milyen durva panaszok vannak aztán ő az ég világon nem látott semmit. Se aranyeret, se semmit. Érdekes módon 1,5 múlva III. stádiumú aranyérből állapítottak meg szám szerint 3 darabot...
A műtét... hááát, ha tényleg minden jól megy már nem lesz szükség rá. Lehet hogy az én dokim kicsit erőszakosabb a többinél, ő azt mondta, ha a gyűrű ligatúra nem fogja megoldani, műtét lesz. Persze mondta, hogy lehet nem akarni, de azzal csak továbbgördítem a problémát.
Ja.. más kérdés, hátha hozzá tudtok szólni:
Múltkor azt mondta a doki, hogy írni fogunk szteroid-os kenőcsöt.... De mindezt úgy mondta mintha algopyrin lenne. Persze egyből összecsináltam magam, hogy szteroid, mert véletlenül volt egy collitis ulcerosá-s ismerősöm, akivel régen szteroidot etettek és valami iszonyat rombolást végzett a szervezetében. Aztán utána rájöttem hogy nyilván nem mind1, hogy tabletta formájában átmegy az egész emésztőrendszeren az anyag, vagy kívülre kenem valahova. Erről tud valaki valamit?
Most elkezdtem egy kenőcsöt, szerintem ez a szteroidos, nem mondta a doki, hogy bármi szörnyűségtől kellene tartani. Mondjuk mi a fenét tud csinálni az a szerencsétlen kenőcs ha csak kívülre kenegetik? Csak nem attól dobom fel a csizmámat. :)
Na de most komolyan. Csak vastagbél problémák kezelésében tragédia a sztreoid vagy féljek? :)
Teljes mértékben egyetértek veled arról, amit az orvoshoz menésről írtál. Mondjuk én az élet minden területén úgy vagyok vele, minek félni hosszasan előre, vagy kínlódni, amikor egyszer úgyis túl kell lenni a kellemetlenségen. A szorongás iszonyú rossz. Egy kis stressz természetes, de ráér az ember akkor rosszul érezni magát... vagy épp megkönnyebbülni :) Amúgy én is pánikbeteg voltam, bár nem hipochonderség miatt. Jól összejöttünk :)
Az Sztk-ról annyit, hogy orvosa válogatja. Ott is lehet nagyon jó és rendes orvos, nekem az volt. Most nem kockáztatok, és magánklinikára mentem. Itt például kicsit durvábban vizsgált meg az orvos, de műtétet nem fogok kórházban csináltatni. Nem az orvosban, vagy a műtét sikerében kételkedem, hanem az utána való ellátásban, ápolásban. Ha kevés is, de ebben van tapasztalatom. Ezerszer inkább otthon, mint kórházban kínlódok. És itt éjjel-nappal hívhatom az orvost, ha valami van. Megmutatták a műtőt, ahol lesz az esemény, a kórtermeket, ahol fekhetek, addig a pár óráig, amíg kell (tv, wifi, stb.), pedig TB-re megy, mégis maximálisan emberként bántak velem, ami egy kórházról nem igazán mondható el (tisztelet a kivételnek).
A másikban kicsit pontosítanék. Az orvos csak javasolhatja a műtétet. Azt, hogy valóban megcsináltatod-e (már ha nem életveszély van), te döntöd el. Tehát az ember tisztában lehet azzal, hogy már abban a stádiumban van, hogy szükséges, de mégsem veti alá magát, mert például fél a fájdalomtól. Én úgy oldottam meg ezt a kérdést magamban, hogy megpróbáltam felidézni a "fájdalmas emlékeimet" (császármetszés, amikor átvágják a hasizmot, aranyér, benőtt köröm kivágása, stb. csupa fincsi dolog), és rájöttem, hogy már nem tudom, milyen volt. Jobb esetben pár nap, de maximum két hét alatt a legrosszabb részen túl van az ember. És lásd, még mindig itt vagyok egészségesen. Amikor pedig nincs baj, az ember olyan, hogy felejt, és nem is gondol már arra, milyen volt. Persze könnyű tudni ezt reálisan átgondolva, sokkal nehezebb ténylegesen így érezni, de azért mégis valamit segít. Legalábbis a döntésnél. Amikor viszont a WC-n ülsz műtét után, ott már hiába gondolkodsz, akkor már gondolom inkább az orvosod legyilkolásának módjait tervezgeted :)
Én is az vagyok rendesen, ilyenkor a megoldás: a probléma végére kell járni. El kell menni a proctológiára (nem általános sebészet), még véletlenül sem SZTK-ba, hanem valami jó drága puccos magánklinikára. Lehet hogy drága lesz egy vizsgálat, de jól dolgoznak, higgyétek el. S ráadásul a test ezen részén nem hiszem hogy ne érne meg egy kis anyagi befektetést egy minőségi szolgáltatás.
Én voltam SZTK-ban is, meg se tükröztek , másfél év múlva az óbudai doki egyből kivágta a szemétbe a leleletet, hogy ez így semmit nem ér tükrözés nélkül. Ennyi erővel bármi is lehetett volna. Szóval ennyit az állami egészségügyről.
Szerintem nem házi módszerekkel kell küzdeni, hanem minél előbb diagnosztizálni kell a problémát és ha csak III. stádium, irány a gyűrűzés, vagy amit az orvos javasol. Kell hozzá mondjuk egy lélekjelenlét, de ha jól csinálják, tényleg megoldhatja a problémát. Ja, meg a műtétről majd az orvosok döntenek, hogy kell-e vagy sem, nem a páciens hogy "megműttetem magam".
A hipochondriával kicsit vigyázni kell, nekem ebből lett súlyos pánikbetegség, mindenfélét beképzeltem az aranyér helyett.....
Sajnos segíteni nem tudok, viszont nagyon drukkolok, hogy ez a beavatkozás is jól sikerüljön és várjuk az újabb tapasztalatokat. Én még nem döntöttem, el, hogy műtessem-e magam, még mindig bízok a gyógyulásban.
De örülök, hogy idetévedtem! Rövid történetem: 4-5 éve fájdalmas aranyérrel küzdöttem, volt "gyűrűzésem", fagyasztás stb. Aki előtte áll, annak elmondom, hogy nekem a beavatkozás azért fájt, mert kívül volt egy gyulladt aranyerem, amit ezzel megbolygattak, egyébként belül semmi nem érezhető utána. És az a pár nap kínlódás, nem sokkal rosszabb, mint maga az aranyeres fájdalom. Nem kell félni tőle. Tehát visszatérve hozzám: most egy pár éve tünetmentes vagyok, pedig még szültem is közben, ám maradtak fájdalmatlan kinövések, és elhatároztam, hogy megcsináltatom. Igazából esztétikai szempontból szeretten volna javítani a helyzeten. Ezért elmentem egy klinikára, ahol lézerrel megműtenek. Ott az orvos azt mondta, hogy szép számmal van külső-belső aranyerem (pedig, mondom, semmit nem érzékeltem belőle)
A lényeg, amiért írok, hogy épp lézeres műtét előtt állok (helyi érzéstelenítéssel). Szeretném, ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait. Azt sejtem, hogy fájni fog utána, 8-10 napig állítólag. Ezt kibírom... túl egy császármetszésen, mondhatni röhögve :) És a fájdalomtűrés szintje, úgyis egyénenként változik. Azt szeretném igazából tudni, hogy a műtét, hogyan zajlik, és mit érez közben az ember. Azt hiszem, inkább a pszichés része érdekel. És persze, hogy utána hány nap kell, amíg a napi teendőket el tudja látni az ember, meddig kell, hogy legyen valaki segítségnek mellém. Nekem ugyanis van egy pici lányom, aki ugyan már jár, de még azért emelgetni kell, pelusozni, ilyesmi.
Előre is köszönöm, ha valaki segít.
ui.: ha túl leszek rajta, ígérem, én is beszámolok. Remélem csupa jó tapasztalataim lesznek :)
bkata, én szültem 2005-ben. Nos... nem akarlak elkeseríteni, de akinek hajlama volt szülés előtt is az aranyérre, annak szülés után is lesznek vele problémái. Nekem az erölködéstől akkora lett, mint jól megtermett dió, 2 hétig menni nem tudtam. Érdekes módon teljesen megváltoztak a hormonjaim, mert szülés előtt soha az életbe nem volt állandóan tartó fájdalmam, ami hol gyengébb, hol erősebb! Folyamatosan szedtem és szedek azóta is székletlazítókat, zabkorpát keverek joghurtba, rostosakat iszom, ez elengedhetetlen ahhoz, hogy normális állagú székletet produkáljak. (és sokszor ezek mellett is fáj, vécézés után legalább 2 órát biztos) Szülés előtt azt sem tudtam, mi az a zabkorpa, rostos italokat nem szerettem. Pedig volt aranyerem, de 2 hét alatt elmúlt. Most azonban beszélhetek arról, hogy két aranyeres roham között nekem folyamatosan fáj a székelés! Egy orvos javasolta, hogy két székelés között kenjem be a nyílást vazelinnel, mert lehet, hogy szűk lett és megrepednek a hajszálerek. Próbáltam és valóban bevált, csak aztán annyira idegesített ez a procedúra, hogy abbahagytam. De ma újra meglátogatom a patikát, nagyon zavar az a leheletnyi vér és a 2 órát tartó fájdalom.
6 hónapja temettük el anyukámat aki 49 évesen kapott tüdőrákot amit az orvosok nem vettek észre 2 évig. Véreset köhögött fogyott.....nem látnak azok semmit.
Én azóta vagyok megkattanva...engem régen nem érdekelt semmi fájdalom semmi műtét de 1,5 éve totál kivagyok. Az ember ma már mindentől rákos lesz.....érdekes nagyapáinknak fogalma sincs arról mi az a tisztítókúra meg sok zöldség gyümölcs mégis élnek 70-80 évig.
Proctológushoz menj ahogy H. is mondja de nekem ott sem találtak soha semmit pedig fájt mint az állat....2 évig azt hitték hogy a farokcsontom fájt. Aztán a NŐGYÓGYÁSZOM tanácsára tértem rá a rostdús táplálkozásra és elmúlt a 2 éve tartó fájdalmam. Ennyit róluk mindegyik csak túrkált (volt egy orvos aki még élvezte is és nem titkolta) aztán semmi.......
Kedves H. nagyon szépen köszönöm a válaszodat.....most már egy kicsit le kellene pattannom erről az oldalról meg a netről mert én bizony hipohonder vagyok.
Én nem tudom nekem mi csíp meg éget hónapokig mikor az ég világon nincs ott semmi nem hat a detralex nem hat a kúp a krém semmi.......egyszóval nem kéne állandóan ezzel foglalkoznom és akkor talán.......
Mindegy, mindenkinek minden jót tünetmentes napokat :-)
Nem szedem folyamatosan a Detralexet. Több, mint fél éve aranyeres rohamaim voltak és akkor csináltam egy pár napos kúrát. Amint jól vagyok el is feledkezem a szedéséről. Aztán csak egyszer-egyszer szedtem 1-2 napig, amíg fáj. Mostanában kezdtem kúra szerűen szedni, kb. másfél hétig, de most annyira jól vagyok, hogy megint nem szedem. A csomókkal kapcsolatban, nekem volt, hogy elmúlt, amikor már azt hittem nem fog sosem. De azért persze kellene, egy doki, aki megnyugtatna, vagy nem. Nekem beljebb van egy kis polipszerű másfél centis nyúlványom is, inkább ezen izgulok, hogy mi lehet...
A körzetim mondta, hogy olyan sebészhez kell fordulni, aki proktológus is. Zuglóban, a herminán a két sebészfőorvos az, és a körzeti szerint jók is. Persze, merne csak mást mondani a kollégáira :) Szóval én is készülök dokihoz, csak még gyűjtöm a bátorságot.
Vannak tapasztalataim a terhességgel, szüléssel kapcsolatban is. Ha elegendő folyadékot, rostot fogyasztunk terhesen, akkor nincs gond kb. a 6-7-hónapig. Ahogy a baba elkezd jobban nőni, kicsit elnyomja a beleket, ami miatt komoly székrekedések lehetnek, ebben az időszakban, rettenetesen kell figyelni az étrendre, mert ez okoz igazán aranyeret. A szülés csak egyszeri erőlködés, ha ekkor kijön az aranyér, hamar el is múlik. Szóval inkább az utolsó két-három hónap, ami nehezebb.
A NETEN annyi mindent olvastam én is, hogy teljesen hipochonder lettem. Tény, hogy jobb félni, mint megijedni, azért kérdezgetek a fórumon is.
Ha már a rákról beszélünk, mi az, ami nem okozhat ? Azért ennyire nem lenne szabad félelemben élnünk. Rendszeres szűrés, meg megfigyelés a legjobb megelőzése a bajnak, ezzel nyugtatgatom magam.
Végülis urológusnál is voltam a nyáron ellenőrzésen (biztos, ami biztos), csak azt nem tudom, hogy az aranyérproblémákkal foglalkozik -e ... Bár nem mondott semmi negatívot a vizsgálat után.
Tényleg, a hivatalos útja az aranyeres panaszok orvosi ellenőrzésének a Körzeti orvos -> Szakrendelés ? Ezt ki tudja megmondani ?
Én még csak 28 éves vagyok és kíváncsi lennék azokra akik már szültek hogy mire kell számítsak.
Lassan szeretnék babát de kicsit aggódom hogy mi lesz az aranyérrel szülés után ha már most is nehezen tartom rendben. Persze ez nem tart vissza ettől a fantasztikus élménytől.
Meg olyanokat olvasok a neten (néha azt kívánom ne lenne internet) hogy a végbélrákot előidézheti a gyakori aranyér mert állandóan írritálja a nyálkahártyát...... grrrrrr elég rosszúl hangzik.
Amúgy nekem sosem vérzett még de ha már 2 napja vérezne én elmennék orvoshoz...de csak azért mert a NETEN olvastam hogy más is lehet a vérzés mögött.
A keresztanyámnak annyira vérzett hogy azt hitte hogy megött mire a nőgyógyásza mondta hogy a végbeléből jön a vér......ekkor elment a sebészetre ahol az orvos nem hitt a szemének......akkor volt az aranyere hogy meg kellett műteni.
haresmilla! Mióta szeded Detralex-et? Én most végzek az első dobozzal, nem mondom, használt, de még elő-elő fordul egy-egy megerőltetőbb székelésnél, hogy vérzik. Persze ahogy nézem, ez nem is csoda, mert a dudorom csak nem húzódik vissza véglegesen. A székelés után néhány órával visszahúzódik, de kicsit akkor is érezhető. Amúgy egész jól vagyok már, de sajna elmúlni valszeg nem fog. Minden esetre kíváncsi lennék meddig kell szedni a gyógyszert, mert hozzákötni nem akarom magam. Arra gondoltam, hogy ha lemegy az egy doboz, akkor megvárom milyen lesz.
Szerintem is az aranyér összefügg a lelki dolgokkal. Ha megszabadulok egy stresszes időszaktól, hirtelen alul is jobban leszek. Ezotérikusok szeint, hátsó fertályunk egészségi állapota lelkileg az önbizalomhiánnyal van kapcsolatban...
Vérzésről: Kétféle vérzést tapasztaltam eddig. Az egyik vécézés után, illetve közben jön, ez a székletrendezéssel együtt 1-2 héten belül jön rendbe. A másiknál spontán, a kijáratnál megpattant valami és az utcán, vagy a villamoson is elázott a hátsó fertájam a vértől. Ez kétnaponta tartott egy hétig, és amikor eldöntöttem, hogy most aztán tényleg elmegyek a dokihoz elmúlt, és azóta sem jött elő. És a Detralex nekem is sokat segít... És azt hiszem, a sport és a mozgás is...
hybe, hidd el, ez a nőknek ugyan olyan kellemetlen, mint a férfiaknak:( Nos, 1-2 nap? Nekem ilyen nem volt, igy nem tudom, hogy ez mennyire normális. Hátha van itt valaki, akinek hasonlóan több napig vérzett és ad neked erre választ.
Kedves Meldor és Haresmilla nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
Szerintem lehet ez már nálam pszichés mert nekem ez a kiszáradt kidörszölt érzés 4-5 hónapig szokott tartani......Nem fáj csak nagyon odafigyelek rá lehet hogy saját magam akadályozom gyógyulásomat.