Keresés

Részletes keresés

BoGar Creative Commons License 2020.04.12 0 0 51037

Nem csak kerekesszékes lakók vannak az intézményben, sőt, a kerekes székesek vannak kisebbségben. A legtöbb lakó normál állapotú, magától képes járni. Ez látszik a cikkben közzétett fotókon.
Tegnap olvastam, Origon, hogy a bent lakók még most is kijárnak pl a dohányboltba. Ez kinek a felelőssége?

Előzmény: cucu (51030)
cucu Creative Commons License 2020.04.11 0 0 51036

Szerintem még az lehet az ok, hogy:

  • Az alkalmazottak más egészségügyi intézményben is vállalnak munkát.
  • A bent lakókat orvosi vizsgálatra kórházakba szállítják, majd szűrés nélkül vissza.

Ehhez semmi köze a kerületnek. (Egoncának mondom)

 

https://www.origo.hu/itthon/20200411-operativ-torzs-tajekoztato-szombat.html?utm_source=hirkereso

Előzmény: Blindmouse (51027)
cucu Creative Commons License 2020.04.11 0 0 51035

Valóban nem vagyok benne napra kész. Sajnos vagy nem sajnos, nálunk már nem aktuális a kérdés. De amikor az volt, körbejártam a szóba jöhető lehetőségeket, de egyik sem felelt meg igazán. 

Előzmény: Dehogyne (51034)
Dehogyne Creative Commons License 2020.04.11 0 0 51034

Látszik, hogy tájékozatlan vagy. Van olyan opció is amit leirtál. Van viszont olyan is ahol nincs beugró, és csak havi díj van. Idén 203.000Ft.

Előzmény: cucu (51032)
Kevin Creative Commons License 2020.04.10 0 1 51033

Pedig ő mindenhez IS ért.

Előzmény: egonca (51028)
cucu Creative Commons License 2020.04.10 0 0 51032

Alapvetően szemben állnak az érdekek. Az otthonnak az a jó, ha "frissül" a bentlakók tábora. 

A beugrás kb. 3-4 milla, utána a nyugdíja eleve nekik megy, de minimum 80 ezer.

Tehát az nem buli, ha valaki 10 éven át ott lakik...

Előzmény: Dehogyne (51031)
Dehogyne Creative Commons License 2020.04.10 0 0 51031

A fizetőseknek azért nics rossz hirük.

Előzmény: cucu (51025)
cucu Creative Commons License 2020.04.10 -1 0 51030

Milyen igazságra gondolsz? A főváros a fenntartója, a kerület csak a helyet biztosítja. 

Ilyen intézményben, mint amilyen ez az idősotthon, valóban borítékolva volt a járvány megjelenése. Első sorban főleg amiatt, hogy az idős emberek szervezete le van gyengülve, és elég nekik egy megfázás, amiből komolyabb bajuk is lehet. 80 fölött elég egy tüdőgyulladás, amiből már sosem épül fel, mert az számos szövődménnyel párosul ebben a korban. Pl. felvekvés, fekély, stb.

 

Gondolom a dolgozók vihették be a vírust, mert a lakók max a bejáratig jöttek ki a kerekes székükkel.

Előzmény: Peto (51026)
egonca Creative Commons License 2020.04.10 0 0 51029

Azért fog ráégni a kerületre, mert az emberek felületesek. Sokaknak fogalmuk sincs, hogy mi az, hogy "fenntartó". A 17. kerületben van az intézmény és kész.

Előzmény: cucu (51025)
egonca Creative Commons License 2020.04.10 0 1 51028

A vizsgálatot remélem nem GY. Németh fogja vezetni...

Előzmény: Peto (51026)
Blindmouse Creative Commons License 2020.04.10 0 0 51027

Plusz nem véletlen hogy összefertőzték egymást, ezek 500-an  összevissza egymás ágyában aludtak.  és persze ki-be mászkáltak.  kódolva volt a baj.

Előzmény: kukácska (51023)
Peto Creative Commons License 2020.04.10 0 1 51026

Más hírek szerint megkeresték az önkormányzatot, sőt csak a kerületet keresték meg. A tisztiorvos március 31-én rendelte el a szobakarantént és erről csak a XVII. kerület polgármesterét értesítette, a fenntartó fővárost nem.

A polgármester a kerület lakóit április 4-én értesítette, az intézmény vezetőjét április 3-án hívta fel.

De majd a vizsgálat kideríti az igazságot.

Előzmény: cucu (51025)
cucu Creative Commons License 2020.04.10 0 0 51025

Miért égne rá? Mindenhol megemlítik, hogy fővárosi kezelésben van. Ha a te szomszédodban történik valami kínos dolog, azért nem lehet téged hibáztatni.

Nem véletlen, hogy nem keresték meg ezzel az Önkormányzatot.

 

Az meg, hogy rossz hírű, azt nem a szerencsétlen beteg emberekre szokták mondani, akik közül sokan nyomorékok. Sokkal inkább mint állami kezelésű intézményre. Kevés az alkalmazott, akik ott vannak alulfizetettek, és ebből jönnek a problémák. De mondj egy olyan idős otthont bárhol, aminek jó híre van... Egyik sem nyújt paradicsomi ellátást.

Előzmény: egonca (51024)
egonca Creative Commons License 2020.04.10 0 0 51024

Sajnos ez a történet, csúnya eset rá fog égni a kerületre. (Ez az idősek otthona egyébként is elég rossz hírű intézmény)

Előzmény: kukácska (51023)
kukácska Creative Commons License 2020.04.08 0 0 51023

"Koronavírus: két budapesti idősotthon lakói között van már halálos áldozat is  2020. 04. 08. 09:52 Korábban a témában:

 

Két fővárosi idősotthonban is megjelent az új kínai koronavírus, mindkét intézményben halálos áldozatot is követelt a fertőzés, írja az Origo.

Az operatív törzs keddi bejelentése szerint a 17. kerületi Pesti Úti Idősek Otthonában 65 embernél igazolták a koronavírus-fertőzést, ebből 52 gondozott és 13 dolgozó. Közülük 15 idős gondozott került kórházba. Ebben az idősek otthonában 525 idős ember él, és 196-an dolgoznak ápolóként vagy a kisegítő személyzet tagjaként.

Mindeközben a terézvárosi Vázsonyi Vilmos Idősek Otthon több lakójánál is diagnosztizálták a fertőzést. A lap szerint itt 114 gondozott és 29 dolgozó van. Eddig innen öt idős beteget szállítottak kórházba, mindannyiuknál laboratórium igazolta a fertőzést. Három dolgozó otthoni karanténban van, mert jelentkeztek náluk a tünetek. A fertőzött idősek szobatársai saját szobájukban vannak elkülönítve.

Müller Cecília országos tiszti főorvos korábban arról számolt be, az idősotthonok kiemelt kockázatú helyszínek a koronavírus-járványban, egyrészt, mert sokan vannak egy helyen, másrészt, mert lakóik idős, gyakran krónikus beteg emberek, akikre a vírus különösen veszélyes."

 

A Pest úti otthonról szóló hírek elég aggasztóak...

...az már szinte hab a tortán, hogy egy buszmegállónyira van tőle a Spar, piac, orvosi rendelők, gyógyszertárak, dm, önkormányzat, stb. Arról már ne is beszéljünk, hogy majdnem vele szemben van a Népkert, és az egész egy lakótelep közepén helyezkedik el.

Nem az időseket akarom bántani. Az sem utolsó szempont, hogy az önkormányzatok és az EMMI már március elején kérte az alkalmazottakat, hogy akik külföldön voltak vagy olyanokkal voltak egy társaságban, akik külföldön voltak, jelentsék be és 2 hétig maradjanak otthon. Ezt azonban a mai napig kevesen tartják be.

cucu Creative Commons License 2020.04.02 0 0 51022

A cikkben a kerületet érintő, ill. átszelő 98E járat is említésre került, ezért linkeltem be. 

Előzmény: cucu (51019)
Mentol frász Creative Commons License 2020.04.02 0 1 51021

Nem azér', de azt a kis tetűt kibaxták a helyéről, amikor javítani akart a helyzeten. Az általa addig bevezetett jobbítást pedig az a nagy tetű (akit most hálistennek lecseréltek) szépen elkaszálta...

Előzmény: kari56 (51020)
kari56 Creative Commons License 2020.04.01 -1 0 51020

A nagykörúti villamoson, amit mindig etalonként emlegetnek, reggel a fele ülőhely üres volt. Lehet, hogy vannak járatok, amiken többen utaznak. Valószínűleg nem lehetne egységesen kezelni a kialakult igényeket, de ez a kis tetű inkább fogja be a száját, ha már nem volt hajlandó a fővárosnak dolgozni.

Előzmény: cucu (51019)
cucu Creative Commons License 2020.04.01 0 0 51019
cucu Creative Commons License 2020.03.28 0 0 51018

Ami azt illeti, ez sem olcsó, -470 Ft egy kiló félbarna- és 20 Ft a szeletelés. 

Természetesen nem fogom erőltetni, csak útba esik jövet menet, ez volt a nagy előnye. 

Pillanatnyilag nem lakom a kerületben, Vecsésről járok dolgozni. Meg tudom oldani másképpen is ezt a kérdést, csak sajnálom, hogy ennyire lement a kereskedői nívó, hogy a száraz, másnapos, vagy ki tudja hány napos pékárút is eladják. Nem szólva a szakmai problémáról, hogy nem mindig sikerül nekik jó kenyeret sütni...

Köszi a tippeket!

Előzmény: egonca (51017)
egonca Creative Commons License 2020.03.28 0 0 51017

Talán váltanod kellene. Ott van a közelben pl. a Lipóti pékség, jó kenyerük van, de egy kicsit drága...

Én is sokat kínlódom / kínlódtam a kenyerek minőségével, de most megoldódni látszik.

Két helyen szoktam venni:

A piac régi részében egész jó félbarna kenyér van és nem drága. Bár a szeletelésnek felára van... ☺

A másik a Lidl, ott szintén jó a félbarna kenyér. Most ezekkel el vagyok...

Mindkettő sokáig eláll, nem morzsálódik, a piacinak egy kicsit nyúlósabb a héja, de elmegy

Előzmény: cucu (51016)
cucu Creative Commons License 2020.03.27 0 0 51016

Én is egy vásárlói élményt szeretnék megosztani veletek. De ez inkább negatív élmény lesz...

Az Európa pékségről van szó, a Ferihegyi úton, a Gyökér utcánál.

Több alkalommal voltam fültanúja, ahogy a vásárlók reklamálnak valamiért. Száraz volt a sütemény - ezt hallottam a legtöbbször. 

 

Utóbbi időben kétszer vertek át kenyérrel, úgy, hogy ragacs volt a tésztája. Már amikor kértem egy kiló kenyeret, akkor gyanús volt, hogy ez akkora, mint egy félkilós. Mondta a hölgy, hogy súlyra megvan. Tényleg meg is volt. Csak éppen nem volt rendesen megkelesztve a tészta, ettől vált tömörré és ragacsossá. (Ezt egy másik alkalmazottjuktól tudom.)

Második alkalommal már nagyobb volt a kenyér egy félkilósnál, de ez is ugyan olyan ragacsos volt mint a korábbi. Egy ideig nem is mentem hozzájuk vásárolni. 

 

A napokban ugyan az a hölgy alkalmazott aki eddig rám sózta a keletlen kenyeret, megint egy félkilós formájút akart adni, de nem vettem meg. 

Ma ismét be bátorkodtam menni, és láss csodát, az egy kilós kenyér valóban egy kilósnak nézett ki. Nincs is vele semmi baj, nagyon jó ízű, mint amilyeneket régebben is vettem náluk. De most vettem még 10 db. sós perecet, -szereti a család- amiből 4 db kő kemény volt. 

 

Mindezt csak azért írtam meg, hogy vigyázzatok velük, ne járjatok úgy, mint én és sokan mások jártak.

Ez az eladó hölgy a nyitás óta ott dolgozik...

egonca Creative Commons License 2020.03.26 0 2 51015

Mai, piaci élményemet szeretném veletek megosztani:

 

Új piac, kínai üzlet, mindjárt a bejáratnál, a lift mellett / mögött. Csak szájmaszkot viselő vásárlókat engednek be a boltba. Akinek nincs maszkja annak úgy segít az egyik eladó, hogy összeírja mit szeretne, összeszedi és odahozza neki! (nem elküldik a pitlibe)

 

A pénztárnál kb. 2 méterenként felragasztottak nagy méretű piros köröket, arra kell állni és úgy sorolni a pénztárhoz.

 

Példamutató, kellemes hozzáállás, igazi kerekedői viselkedés - tanulhatnánk tőlük! Nagyon tetszik...

(Kínaikat említettem, de szerintem vietnámiak)

 

 

egonca Creative Commons License 2020.03.25 0 1 51014
Előzmény: kukácska (51005)
kari56 Creative Commons License 2020.03.25 0 1 51013

Felesleges küzdeni, nem vitaképes.

Előzmény: KKXVII (51012)
KKXVII Creative Commons License 2020.03.25 0 0 51012

Nézd én azt gondolom, ha a minisztériumokban dolgoznak akkor a vízműveknék, gázműveknél legalább ügyelet legyen. Egy virágos bezárhat, de a vízművek nem. Tehát ha ki kell menni egy csatorna aknát átvenni akkor legyenek szivesek ezt megtenni még ilyen helyzetben is. Még autóból sem kell szinte kiszállni. Odagurul, lefényképezi es kész. 

Előzmény: japipapi (51009)
kari56 Creative Commons License 2020.03.25 0 1 51011

???

Előzmény: japipapi (51010)
japipapi Creative Commons License 2020.03.24 -1 0 51010

😢

Nincs értelme. Nem kell ragoznod, iskolázni, hogy ki árul. Aki árul a piacon nevezheted kereskedőnek, tök mindegy, hogy milyen minőségben árul. Tévútra viszed a témád! 

Mit nem értesz? Mert amit eddig leírtál, számomra világos, arra reagáltam. Te másképpen értelmezed. Jó, de

 akkor nálam itt a pont.

Minden jót.

Előzmény: kari56 (51007)
japipapi Creative Commons License 2020.03.24 0 0 51009

Ilyen alapon mindenkinek dolgozni kellene, mert mindenkinek lenne fontos ügye. Egészségügyi váltság helyzet van,tudomásul kell venni. Ugye most sokan visszasírják az átkos biztonságát, amikor szar van a palacsintába! Kezdve, nincs élelmiszer tartalék, romokban az egészségügy. Hiányzik a segítő honvédség és rengeteg más.

A vizeseknél biztosan van ügyelet, de gondolom pl.csőtörés esetén. Nem fontos egy vízóra. Azt mondta Orbán, hogy a munkaadó és munkavállaló egyezkedjenek. Gondolom a munkavállaló egyezkedet a beruházóval is pl. szerződés modisítás, szakasz számla benyújtásra tekintettel a helyzetre.

Ez a járulék csökkentés neked jó, de az alkalmazottad mit sem ér, hisz nincs munka, nincs fizetés! Hú, de jó a miniszter elnököd bejelentése! Persze a "hőse" még várnak korpát.

El fog múlni virus veszély, majd lehet pengetni a büdzsébe jóval megemelve, mert a stadionok épitését kell. - Orbánbak. 

Előzmény: KKXVII (51003)
kari56 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 51008

Bocsánat, komoly

Előzmény: kari56 (51007)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!