Keresés

Részletes keresés

Bodnar.Robert Creative Commons License 2003.09.12 0 0 644
Sziasztok!

Eladni szeretnék az ebayen (az amerikain). Van valakinek itt tapasztalata róla, hogyan kell, és mi kell hozzá? Pl. kell hozzá valami kártyaszám, úgy láttam. Sima OTP-s VISA Electron kártyaszám jó hozzá, vagy dombornyomott nélkül szóba sem állnak az emberrel?
Minden tapasztalatot szívesen veszek. Előre is köszönöm, és bocs, ha már volt téma a kérdés.

Üdv.: Robi

NLQ Creative Commons License 2003.09.12 0 0 643
csomagszamot a magyar postasnak hiaba mondasz nezni(halgatni) fog rad bamban aztan megkerdezi mi a cimed ahova a kuldemeny jon... azt vagy mond valami biztatot vagy asszongya erdeklodj legkozelebb talan ott lesz mar...

kivetel ez alol az EMS ott igenis a szamot kerik kiveve amikor nem, de az EMS eseteben ha tovabb tart fel percnel a kereses akkor MINDIG elkerik a telefonszamodat es max 10 percen belul visszahivnak a teljeskoru valasszal valasszal! (pl JFK-n van a csomag kezbesitonel van stb eleg pontos rendszeruk van...)

ES JONNEK A TELEFONSZAMOK (aki ezutan megmeri kerdezni annak be fogok szolni :)))

Nemzetkozi posta kicserelo uzem (a cimzett neve alapjan tudnak segiteni)
477-6534
477-6535

EMS kuldemenyek 333-7777 telefonos holgyike veszi fel mondod hogy csomag utan erdeklodsz kapcsolnak valakit, de mindig elsore az illetekeshez sikerul kapcsolniuk!

Ha egy csomagod hujen jon akkor elobb utobb el kell menned erre a helyre:

Magyar Posta logisztikai kozpont
1089 Budapest Orczy ter 1

ahol vamolni fogjak (vagy a vamentes pecsetet kapod )
14. szamu Vamhivatal
1089 Budapest Orczy ter 1
(nem kell megijedni ugyanazon az emeleten 2 ablakkal arrebb van)

a csomagszamot en tracking code nak irom, de ha huje az ember akkor elmegyarazom neki hogy a postan kapott papiron van 1 vonalkod es az alatta levo szamot irja le neked ez utobbit a leghujebb(van beloluk boven..) is megerti...

Előzmény: Rukawa (642)
Rukawa Creative Commons License 2003.09.12 0 0 642
Tudja vki a választ?

Irta vki hogy ha szeretnék tájékozodni a cuccról a magyar postán akkor vmelyik helyet felkell hivni és kell hozzá vmi szám.

kérdés:

1.Melyik az a hely?Magyar Posta?
2.Hogy hivják azt a csomagszámot angoulul?

Előre is THX a válaszokat

Előzmény: Rukawa (628)
velorex0 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 641
hi,

német bankban csak akinek bejelentett lakása és (legtöbbször) munkahelye is is van kaphat kontót.
esetleg kintélö (jó)ismerös nyithatna egyet.

egyébként több a "fekete bárány" mint gondolnátok, érdemes a bewertung-ot kiértékelni - már aki tud németül...

a legjobb dolgokat ott lehet megfogni ha az illetö véletlenül(?) rossz kategóriába teszi és ezért nem tesznek rá.

nekem több mint 120 akcióm van, kétszer kellett ügyvéddel fenyegetödzni - de a haverom már kifizetett egy computert ami soha nem jött meg...

..

Előzmény: Gasolin (638)
muggli Creative Commons License 2003.09.12 0 0 640
Gasolin!
Azért magánban megküldhetnéd, legaláb mi ne szívassuk meg egymást egy-egy árverésen!:-))))))
Én is átküldöm magánban az enyémet.:-))))))))
Nem jó ötlet a külfödi bank, mert oda meg ki kell juttatni a pénzedet, az is költség. A posta meg elég olcsón kiviszi.: pl. 100-150EUR 1500Ft-ért.
N LQ!
Igen, minél nagyobb értékű a cucc, annál nagyobb a lehetséges szállítási költség, hiszen annál nagyobb a vám-ÁFA különbség, tehát nagyobb a megérési árrésed. Egy kockázata van, minél nagyobb értékű a cucc, annál valószínűbb, hogy a finánc azt mondja, hogy OK, de vámértékvizsgálat. Ez hosszadalmas és drága móka, itt nem részletezem.
muggli©
Előzmény: Gasolin (638)
NLQ Creative Commons License 2003.09.12 0 0 639
megint egy "rekord" keleti parton feladtak 1 csomagot EMS el 8.an 17:05 kor en megkaptam a csomagot 11. en reggel 7:52kor azaz a csomag osszesen utazott (vammal egyutt) kevesebb mint 57 orat
szoval fontos es nagyerteku cuccnal szerintem siman megeri azt az 20-60 dolcsi pluszt hogy ne alljon a vamban es meg veletlenul se kelljen telefonalgatni rohangaszni sorbanallni gyozkodni a vamost stb
Gasolin Creative Commons License 2003.09.12 0 0 638
muggli

A nickemet itt nem árulom el, de szándékosan német nevet választottam, hogy "jürgenék" ne tudják egyből, hogy én csak "senki" magyar vagyok.
Egyébbként a tapasztalataim nagyon jók. Egyszer se csaptak be (2.szer próbálkoztak, de nem jött be), korrektek stb. Volt olyan, hogy hamarabb feladták a csomagot, mielőtt én pénz küldtem volna (de erről írtam már korábban!).
Néha egyébbként szoktam magyar, vagy magyar vonatkozású nevet találni. Múltkor volt Orsós, Ikarus, de több most nem jut eszembe.

Itthon meg nem nagyon vásárolok, mert 25%-os az ÁFA, meg a mohó itteni kereskedők magas árrése miatt (akik gyorsan akarnak meggazdagodni) én inkább a német GDP növelem. Néztem itthon egy olcsó digitális fényképezőt nálunk 22.000Ft (akciósan a legolcsóbban a Depo.hu-n az egyik kereskedőnél, a többinél +2000Ft), kinnt ugyanez a modell 49EURO Sofort Kauf! és ajándékba adnak még a 16Mb memóriakártyát (kb. 2000Ft)!
Hála eBay-nek igaz a Tesco mondás (ha jól emlékszem ők találták ki), Jól élni és sporolni!

Most azon gondolkodom, hogy kellene keresni egy olyan német bankot ahol van internetes átutalás és akkor nem kellene állandóan a magyar postát gazdagítani (már egy fél fizetésnyi pént otthagytam náluk...). Az Inter-Európa Banknak, van magyarországon a Bankonet rendszere, amivel néhány kattintás, és az utalás, betétlekötés stb. otthonról is működik és elintézhető. Na ilyet gondoltam én a németeknél.
Az Inter-Európa banknál egyébbként olcsón lehet utalni külföldre, igaz csak egyszer próbálkoztam. 2000Ft volt + 1000 a kinnti jóváirás, igaz "kis összegről" volt szó.

Előzmény: muggli (631)
StratoFan Creative Commons License 2003.09.11 0 0 637
Zeki kösz, de én már rendeltem cuccot interneten amcsiból nem is egyszer, szóval nem az érdekel, hanem az, hogy konkrétan ezen a cégen keresztül van-e valakinek valamilyen tapasztalata.
Előzmény: Törölt nick (636)
StratoFan Creative Commons License 2003.09.11 0 0 635
Hi! Ezzel a céggel van már valakinek tapasztalata?
Előzmény: szuperzöld (634)
szuperzöld Creative Commons License 2003.09.11 0 0 634
Ha nem akarják külföldre szállítani, esetleg próbálkozhatsz velük: internetvilag.hu
muggli Creative Commons License 2003.09.11 0 0 633
A jelzőidet tartsd meg magadnak, ha visszaolvasol, akérdésedre választ fogsz kapni. A minősítést a topiclakók nevében kikérem magunknak!!! Ha beesek egy topicba, alapvető udvariasság, hogy legalább az utolsó egy-két hónap írásait visszaolvasod. A topicban alig több mint hatszáz hozzásólás van, ez kb fél-egy órás elfoglaltság. Tedd meg és ha másképp nem tudsz reagálni egy ilyen beszólásra (amit, megmondom őszintén, én írtam volna meg, ha más nem teszi), akkor old meg egyedül a problémáidat, de hagyj békén minket!
muggli©, a mérges
Előzmény: feherember ismét (632)
feherember ismét Creative Commons License 2003.09.11 0 0 632
Csak szerettem volna megtudni, hogy hogyan tudom amcisból idehozni a cuccot. Mivel én még sohasem csinéltam ilyet megkérdztem téged. Arról nem tehetek, hogy egy nagyképű barom vagy.

muggli Creative Commons License 2003.09.11 0 0 631
Szia Gasolin!
Nem Te futsz dieselnemtudommicsoda nickel?
Ez a titka a dolognak, hogy nem máshonnan, hanem az ő édes hazájából küldöd neki a cáfolatot. Egy német oldallal nem fog vitatkozni, mert az NÉMET. Ennyi, ők ilyenek. Emellett elég sok rendes, segítőkész eladót találtam már, tehát nekem legalábbis nem negatív az élményem ezzel.
Vám: Én is szeretlek!:-))))) Soha, eddig.
muggli©
Előzmény: Gasolin (630)
Gasolin Creative Commons License 2003.09.11 0 0 630
A német posta portokalkulátoros oldala nekem is nagyon bejött. Egyszer "jürgen" szívatni akart, hogy Mo-ra ennyi meg ennyi a díj, persze harmada se volt az általa említettnek. Elküldtem neki a címet, hogy szerintem kevesebb és gyözödjön meg róla ő is. Pár órával később jött a válasz, hogy elnézést kér, és tényleg ő tévedett!
Itt a német posta portokalkulátoros oldala még egyszer. Amióta talán muggli belinkelte azóta én is rendszeresen használom. Persze arra oda kell figyelni, mert van, hogy az eladó kiköti, hogy csak ezzel és ezzel a céggel hajlandó szállítani és akkor ezt nem lehet figyelembe venni!

muggli

Cirka hány csomagodra kell vámot fizetned? Irtad, hogy miket szoktál venni, ezek értékesebbek cuccok. Tudsz valami közelítést mondani?
Én is töbször szoktam csomagot kapni, egyenlőre még megúsztam fizetés nélkül...

edk440 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 629
Nem várhatod el, hogy minden eddigi hozzászólást elolvassak.

Edit -> Find -> "bidpay"

Amerikából akkor, hogyan tudom elhozatni? Vga yhogyan tudok pénz küldeni oda? mennyi a postaköltség?

Meg ne vegyük és el ne hozzuk neked a cuccost???

Ed

Előzmény: feherember ismét (627)
Rukawa Creative Commons License 2003.09.10 0 0 628
Multkor irtáttok hogy kb 10 nap ér ide az Airmail.Nos ez 10 munkanap vagy hétvégék is benne vannak?
feherember ismét Creative Commons License 2003.09.10 0 0 627
Nem várhatod el, hogy minden eddigi hozzászólást elolvassak.

Amerikából akkor, hogyan tudom elhozatni? Vga yhogyan tudok pénz küldeni oda? mennyi a postaköltség?

edk440 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 626
Az Egyesült Államok Postahivatalánál nemzetközi forgalomban nem áll rendelkezésre az utánvét szolgáltatása.

Lásd http://pe.usps.gov/text/pub51/pub51.html#_Toc498745120

Ed

Előzmény: feherember ismét (623)
edk440 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 625
Ha már egyszer beszabadulsz egy fórumba, legalább fusd át a régebbi hozzászólásokat...

Ed

Előzmény: feherember ismét (622)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.10 0 0 624
Koszi! Megprobalkozm meg az itthoni cegeket korbe telefonozni (nem fuzok sok sikert hozza) ha nem megy akkor beficcen a kpkuldes (majd jol becsomizom:).
Előzmény: Sótlan Alak (609)
feherember ismét Creative Commons License 2003.09.09 0 0 623
Na akkor lenne egy kérdésem.

Most tettem árajánlatot egy mezért. Vegyük úgy hogy sikerül mevennem. Mivel angolt még tanulom nem tudok megfelelően kapcsolatba lépni az emberkével. Ha valai tudna segíteni, hogy valami olyasmit akarnék, hogy utánvétellel elküldi ide. Ja és mennyivel drágább utánvétellel mint átutalással vagy valami hasonlóvval? Ezt most az amerikai oldalról veszem.

Előre is köszönöm!

feherember ismét Creative Commons License 2003.09.09 0 0 622
Mi az a bidpay?
edk440 Creative Commons License 2003.09.09 0 0 621
Úgy gondolom, azért, mert két ország postáinak díját is fizetni kell: a cucc elküldéséét onnan, a pénz elküldéséét oda. Továbbá a feladáskor az egyik, az átvételkor a másik irányba kell konvertálni. Ahogy a postát ismerem, ez meghaladja a képességeiket...

Ámerikába kézenfekvő a Bidpay használata. UK-ba is tud a Bidpay MO-t küldeni, de tisztázni kell az eladóval, hogy jó-e neki, ha dollárban kiállítottat kap, vagy rávenni arra, hogy állítsa be magának a Bidpay-nél, hogy neki fontban kiállítottat küldjenek. Ennek pótdíja is van. Valamint te akkor is dollárban határozod meg az elküldendő összeget.

UK-ba talán a bankátutalás a legjobb, de az drága.

Ed

Előzmény: feherember ismét (620)
feherember ismét Creative Commons License 2003.09.09 0 0 620
Miért olyan bonyolult az utánvétel a nemzetközi forgalomban?
feherember ismét Creative Commons License 2003.09.09 0 0 619
Hogy tudom akkor eljutatni hozzá a pénzt? Csak egy mwzt akarok venn.
edk440 Creative Commons License 2003.09.09 0 0 618
Meg kell kérdezned az eladót, hajlandó-e utánvétellel küldeni. Nem hinném, hogy az lesz...
Nemzetközi postaforgalomban amúgy is komplikált szerintem az utánvét.
Ed
Előzmény: feherember ismét (617)
feherember ismét Creative Commons License 2003.09.09 0 0 617
És ha utánvétellel akarom megvenni nem úgy hogy elküldöm neki a pénzt azt küldi ő akkor mit kell csinálnom?
muggli Creative Commons License 2003.09.09 0 0 616
Ha Te nyerted a licitet, akkor ugyan azon az oldalon, ahol a licit volt, megjelenik a felső részen egy gomb, a tranzakció lezárásáról, arra ráklikkelsz, majd értelemszerűen kitöltöd, itt küldhetsz üzenetet az eladónak is. Kapni fogsz három e-mailt az e-bay-től, egyik, hogy pillanatnyilag Te vagy a legmagasabb licittel, a másik, hogy megnyerted a licitet, a harmadik arról, hogy a tranzakciót lezártad. Ott lesz a levelekben az eladó neve és címe, amit az e-bay regisztrációban feltüntetett. Én meg szoktam kérdezni a tudakozótól (199) a telefonszámát és felhívom. Ha ő az és valóban eladott ilyen cuccot, akkor OK, küldöm a pénzt, ha nem , akkor reklamálok az e-bay-nél és sztornóztatom az üzletet. Ilyenkor nincs negatív feedback, mert ő a hunyó és az e-bay törli a nickjét (eddig kétszer volt ilyen gondom, de a telefon jó ellenőrzési lehetőség).
muggli©
Előzmény: feherember ismét (613)
muggli Creative Commons License 2003.09.09 0 0 615
Pami!
Írd meg inkább, hogy milyen szöveggel küldenéd a levelet és lefordítom Neked.
Az itteni mail címem is él, jöhet oda.
muggli©
Előzmény: Pami2002 (614)
Pami2002 Creative Commons License 2003.09.09 0 0 614
muggli!

Köszönöm.
Elküldenéd akkor nekem a sablon leveledet? Postai utalványosat.

Köszi

Pami

Előzmény: muggli (611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!