Keresés

Részletes keresés

tillA Creative Commons License 2018.10.03 0 0 5633

Kedvcsináló egy Bulicsov-adaptációhoz:

https://youtu.be/TF2GHO5q3-o

Eolomea14 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5632

Koszonom, de csak hangban lenne meg az extra szoveg - igy is jo lenne?

Előzmény: qdz (5630)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5631

elnezest, 1960-ar akartam irbni

Előzmény: qdz (5627)
qdz Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5630

@eolomea

 

Küldd el nekem azt az oroszról lefordítandó szöveget a qdz at freemail dot hu címre, szívesen megpróbálkozom vele.

 

 

@mindenki

 

Az előző (Karmael) hozzászólás is az enyém, csak véletlenül egy családtag azonosítójával posztoltam.

Előzmény: Eolomea14 (5621)
Karmael Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5629

Köszönöm, de jól ismerem. Szép kollekció, csak ritkán van rajta élő seed. Ha van, az is a legtöbbször amerikai időzónák szerint, ami nem mindenkinek jó itthon.

 

Igen, van még filter sci-fi-re: a bal oldali hasábban, a Topics & Subjects fejezetben be kell jelölni a sci-fi-t és akkor csak a sci-fi filmeket mutatja.

Előzmény: seci (5628)
seci Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5628

Nem tudom ismeritek-e, gyujtoknek :) https://archive.org/details/SciFi_Horror

 

Szerintem kell, hogy legyen meg filter, ami jo lehet sci-fi-re.

-seci

 

qdz Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5627

@eolomea

 

"Azt hittem, hogy az Emberek a Holdban alatt a hasonlo cimu, ugyszinten angol Man in the Moon-ra gondoltal (1962)."

 

Man in the Moon című, 1962-ben készült angol filmet nem ismer az IMDB.

 

A Man in the Moon című angol film 1960-ban készült https://www.imdb.com/title/tt0055133/?ref_=fn_tt_tt_1

 

Ennek a magyar címe azonban: Ember a Holdon, úgyhogy az eredeti listámban szereplő Emberek a Holdban című film az csak a First Men in the Moon (1964) című film lehet, csak - ahogy már megbeszéltük - te az eredeti angol cím szó szerinti pontos fordítása alapján Első emberek a Holdban címmel címmel említed ezt a filmet, holott az IMDB szerint a film magyar címe Emberek a Holdban.

Előzmény: Eolomea14 (5620)
qdz Creative Commons License 2018.10.01 0 1 5626

Az űrhajósfilmek listája kapcsán ígértem egy részletesebb posztot két szovjet és három amerikai sci-fi film részbeni azonosságáról.

 

1a.

1962-ben forgatta Pavel Klusancev A viharok bolygója (Планета Бурь / Planeta Bur) című filmjét. Ennek főszereplői a filmben viselt neveikkel a következők:

 

Vlagyimir Jemeljanov (Ilja Versinyin)
Georgij Zsjonov (Bobrov)
Gennagyij Vernov (Aljosa)
Jurij Szarancev (Scserba)
Georgij Tejh (Kern)
Kjunna Ignatova (Masa)

 

1b.

1965-ben készítette Curtis Harrington (John Sebastian néven) Voyage to the Prehistoric Planet című filmjét, amelyben felhasználta a Viharok bolygója egyes komplett jeleneteit. A jeleneteket angolra szinkronizálták, a szovjet filmszínészek más neveket kaptak és szerepük is más nevet kapott. A film főcímében  feltüntetett nevek feloldása a következő:

 

Robert Chantal = Gennagyij Vernov (Andre Freneau, Sirius)
Kurt Boden = Georgij Zsjonov (Hans Walters, Sirius)

A főcím ugyanakkor nem tünteti fel a filmben szereplő további három szovjet színész nevét és szerepének nevét:

Georgij Tejh (Dr. Kern, Vega)
Vlagyimir Jemeljanov (Brendan Lockhart parancsnok, Sirius)
Jurij Szarancev (Allen Sherman, Vega)

A fimben szereplenek olyan színészek is, akik nem voltak a szovjet film szereplői:

 

Basil Rathbone (Prof. Hartman, Lunar 7)
Faith Domergue (Dr. Marsha Evans, Vega)
John Bix (John, a Robot)

1c.

1968-ban készítette Peter Bogdanovich (Derek Thomas néven) Voyage to the Planet of Prehistoric Women című filmjét. Ez a film alapjában a Voyage to the Prehistoric Planet című film (amely ugye komplett jeleneteket tartalmaz a Viharok bolygója című filmből), néhány új jelenettel kiegészítve, amelyben olyan színészek szerepelnek, akik nem voltak szereplői az korábbi amerikai filmnek.
Ebben a filmben csak azok a részek szerepelnek az eredeti szovjet filmből, amelyek már az előző amerikai filmben is szerepeltek, még az angol szinkron is ugyanaz, ám a szovjet filmszínészek újabb ('amerikai') neveket kaptak és szerepük is más nevet kapott. A főcímben feltüntetett nevek feloldása a következő:

Aldo Romani = Gennagyij Vernov (Andre Freneau űrhajós)
James David = Georgij Tejh (Alfred Kern kapitány)
Roberto Martelli = Vlagyimir Jemeljanov (William 'Billy' Lockhart parancsnok)
Ralph Phillips = Jurij Szarancev (Howard Sherman űrhajós)
Murray Gerard = Georgij Zsjonov (Hans Walters űrhajós)

A fimben szerepelnek olyan színészek is, akik nem voltak sem az eredeti szovjet film, sem a korábbi amerikai film szereplői:

 

Mamie Van Doren (Moana)
Mary Marr (Verba)
Paige Lee (Twyla)
Margot Hartman (Mayaway)
Irene Orton (Meriama)
Pam Helton (Wearie)

2a.

1963-ban forgatta Mihail Karzukov és Otar Koberidze A megvalósult álom (Мечте навстречу) című filmjét.

 

2b.

1966-ban készítette Curtis Harrington (immár saját néven) a Queen of Blood című filmjét.

A film (első felének) alapötlete A megvalósult álom című szovjet filmből származik, sőt, az amerikai filmbe egy-az-egyben beleillesztették a szovjet film egyes jeleneteit (jól láthatóak pl. a 'CCCP' betűk az "amerikai" űrhajón...).

(Mind az öt film megtalálható a gyűjteményemben.)

 

 

qdz Creative Commons License 2018.09.26 0 1 5625
seci Creative Commons License 2018.09.26 0 0 5624

+ info: a felirat hozza katasztrofalisan hianyos/rossz. Ilyen, ez van a DVDn, abbol subrip-eltem. Talaltam valahol egy letoltheto srt-t is, az kb 2mp-el van eltolva es ugyanolyan hianyos. Bar az is lehet, hogy en toltottem azt anno fel valamikor valahova :D

 

-seci

Előzmény: seci (5617)
goshafan Creative Commons License 2018.09.25 0 0 5623

Ha Peter Fleischmann filmjét durvának tartották Sztrugackijék, akkor a 2013-as German mozitól a gyomruk fordulna ki. Joggal. Teli van undorító naturalizmussal, amiket inkább nem részleteznék.

Szerintem mint film sem működik. Sztrugackijék gondolati világát véletlenül sem lehet felfedezni benne. A színészi játék amatőr, a rendezés gyenge. A Blair Witch kézikamerázása köszön vissza, és a maratoni hosszúságú moziban egy idő után az idegeire mehet az ilyesmire érzékenyeknek. Tudom, a neten agyondicsérik a mozit, de szerintem nem véletlen, hogy igazából nem terjedt el a sci-fi rajongók között. Méltatlan rá.

Előzmény: Eolomea14 (5620)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 5622

elnezest, tevedtem: az uj Nehez istennek lenni-t mas rendezte (A. German). [A Szergej Bondarcsuk fia, Fjodor [?] Bondarcsuk egy masik filmet, a Csendes Don- filmesitette ujra...]

Előzmény: Eolomea14 (5620)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 5621

Mindenesetre koszonom...

Előzmény: John Howard (5619)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 5620

Szivesen :)

 

Igazabol van meg egy voros bolygos B-kategoriaju film, The Angry Red Planet (1959, USA)

 

 

>>>> - Nehéz istennek lenni (1989), Boszorkányok bolygója (1990) - nem ismertem ezeket a filmeket

 

A nehez istennek lenni-t a nemetek kiadtak DVD-n. Az imdb-en az orosz cimmel - Trudno byt bogom - fellelheto. (Nehany eve az ifjabb Bondarcsuk is csinalt ebbol filmet.) A Sztrugackij fiverek - joggal - nagyon meggesek voltak a nyugat-nemetekre, hogy olyan durvara csinaltak a filmet.

 

A Boszorkanyok bolygoja cimet en adtam a Galaktikaban is megjelent Bulicsov iras cime alapjan, amibol a filmek keszitettek. A "rendesen" forditott cime angolul "The Witch's Cave".

 

>>>> Első emberek a Holdban (1964)

 

Azt hittem, hogy az Emberek a Holdban alatt a hasonlo cimu, ugyszinten angol Man in the Moon-ra gondoltal (1962).

 

Az a ket Margheriti film a masik kettovel egy negyreszes "trilogiat" alkot. Igazabol a rendezo egyszerre keszitette ezeket a filmeket, egyes jeleneteket tobb filmben is felhasznalva.

Előzmény: Karmael (5612)
John Howard Creative Commons License 2018.09.24 0 0 5619

Megtisztelő, hogy járatosnak tartasz, ez azonban nincs egészen így. Sok évtizeddel ezelőtt (hogy megy az idő, a fene vinné el!) tizenkét évig kötelező jelleggel tanultam, jobban mondva tanították az orosz nyelvet. Ismerem a cirill betűket, írást folyékonyan olvasok - de nem mindent értek meg -, megszólalni szerintem nem nagyon tudnék ezen a nyelven. A ragozások és a kiejtések, hangsúlyok (és esetleges vándorlásaik ragozáskor) megmaradtak bennem, eléggé logikusak. A szavak erősen kopnak. Beszéd alapján nem valószínű, hogy tudnék fordítani, ha le van írva, már esélyesebb...

Előzmény: Eolomea14 (5602)
Karmael Creative Commons License 2018.09.24 0 0 5618

Már le is töltöttem, nagyon köszönöm! Cserébe küldhetek én is valamit?

Előzmény: seci (5617)
seci Creative Commons License 2018.09.24 0 2 5617

Aki kapja, marja - Sayonara Jupiter

 

http kettospont seci pont co pont uk per Orion per SayonaraJupiter pont mkv

 

-seci

qdz Creative Commons License 2018.09.24 0 0 5616

V

Előzmény: qdz (5615)
qdz Creative Commons License 2018.09.24 0 0 5615

@eolomea

 

- Az Emberek a Holdban (1964) című film - amit hiányolsz a listából - szerepel a listámban, csak te az eredeti angol cím (First Men in the Moon) alapján Első emberek a Holdban címmel címmel említed a filmet, holott az IMDB szerint, a film magyar címe Emberek a Holdban, amely címen az én listám említi és amely címen található a gyűjteményemben..

 

IMDB link: https://www.imdb.com/title/tt0058100/?ref_=fn_al_tt_1

 

@seci

 

[Ctrl] C - [Ctrl]

seci Creative Commons License 2018.09.24 0 0 5614

Persze, IMDB okos, csak én meg uberlusta vagyok es klikkelni egyszerubb, mint beirni a cimet :)

 

-seci

Előzmény: Karmael (5612)
qdz Creative Commons License 2018.09.24 0 0 5613

@mindenki

 

Az előző hozzászólást persze én írtam 'qdz', csak véletlenül egy családtag nickjével küldtem el, bocsánatot kérek a figyelmetlenségért.

Karmael Creative Commons License 2018.09.24 0 0 5612

@eolomea

 

Köszönöm szépen a kiegészítéseket, korrekciókat!

 

Red Planet Mars (1952) - nem ismertem ezt a filmet

 

- Queen of Blood (1966) Ismerem a film szovjet vonatkozásait. Ennek és még egy hasonló USA-CCCP filmnek külön kommentet terveztem, rövidesen megírom.

 

- Satellite in the Sky (1956) vagy az Első emberek a Holdban (1964) - nem ismertem ezeket a filmeket

 

(Az UK filmek keverése az USA filmekkel abból származhat, hogy a gyűjteményben (eddig!;-) egy könyvtárban voltak, mint angol nyelvű filmek.)

 

- 2001 Űrodisszeia (1968)  ezt természetesen be kellett volna írnom a klasszikusok közé de a kevésbé ismert, vagy nehezebben megszerezhető filmeket igyekeztem ebben a listában összegyűjteni. A szovjet Solaris is ezért maradt ki.

 

- Igen, a Klusancev-filmekhez oda kellett volna írnom a a Luna-t es a Mars-ot is

 

- A Lila gömb (1987) - megvan a gyűjteményben, kimaradt a listából.

 

- Nehéz istennek lenni (1989), Boszorkányok bolygója (1990) - nem ismertem ezeket a filmeket

 

- Wild, Wild Planet (I criminali della galassia - 1966), Snow Devils (La morte viene dal pianeta Aytin - 1967) - ezeket a Margheriti-filmeket nem ismertem

 

- The Green Slime (1968) - nem ismertem ezt a filmet

 

- A Destroy All Monsters (1968) megvan a gyűjteményben. Invasion of the Astro-Monster (1965), The War in Space (1977), Solar Crisis (1990) - nem ismertem ezeket a filmeket. A Sayonara Jupiter (1984)-t ismertem, de nincs meg a gyűjteményben.

 

 

A gyűjtemény több mint 500 filmet tartalmaz. Igyekszem a fenti hiányokat minél előbb pótolni! ;-)

 

 

@seci

 

Az IMDB a magyar címekre is kiadja a filmet, próbáld csak ki.

 

Az orosz címekre is kiadja, - ha angolosan írod be az orosz címet: Kosmicheskiy reys, Moskva-Kassiopeya, Otroki vo vselennoy, Cherez ternii k zvyozdam, Lunnaya raduga 

 

 

 

 

Előzmény: Eolomea14 (5610)
seci Creative Commons License 2018.09.24 0 0 5611

Nekem nagyon tetszenek ezek a listak, en egy dolgot hianyolok nagyon beloluk: IMDB-linkeket a filmekre.

Igy eleg nehez behatarolni pontosan oket, foleg ha csak magyar vagy orosz cim van.

-seci

Eolomea14 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 5610

Meg belevennem Margheriti legjobb SF filmjet, az olasz/nyugat-nemet (es talan meg svajci?) mini TV sorozatot, a Kincses sziget az urben-t, (1987), amibol egy ketoras mozivaltozat is keszult

Előzmény: Eolomea14 (5609)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.09.20 0 0 5609

Nagon jo a lista, gratulalok a gyujtemenyedhez!

 

Nehany korrigalas:

 

USA:

 

Red Planet Mars (1952)

 

"USA"

 

Queen of Blood 1966 - ezt en kihagynam, mint USA-beli film. Ez ugyebar nem mas, mint a szovjet A megvalósult álom megeroszakolasa - egyebkent is, az uros jelenetek kizarolag a szovjet filmbol szarmaznak.

 

Mission Stardust 1967 - nem USA, hanem olasz/nyugat-nemet/spanyol/monakoi

 

Utazás a Nap túlsó oldalára 1969 - nem amerikai, hanem angol

 

A hármas számú űrbázis 1980 (Saturn 3) - nem USA-beli, hanem angol

 

hianyzik: UK - pl. Satellite in the Sky (1956) vagy az Elso emberek a Holdban (1964)

 

+ UK/USA: 2001 Urodusszeia (1968) (ez nyilvan veletlenul maradt ki :)

 

 

CCCP:

 

Ha mar Klusancev Daroga k zvjozdam 1957 dramatizalt dokumentumfilmje emlitesre kerult, en belevennem a Luna-t es a Mars-ot is

 

Solaris (1972) - ez is biztosan veletlenul maradt ki ;)

 

A Lila go:mb (1987)

 

Nehez istennek lenni (1989) - szovjet/nyugat-nemet

 

Boszorkanyok bolygoja (1990)

 

(A Robotokkal a Szaturnusz korul lengyel-szovjet film - de tobb DDR-es film is kooprodukcios, mint pl. A Nema csillag kelet-nemet/lengyel. De persz nehez itt kategorizalni, hiszen nem egy amerikai film is valojaban olasz)

 

 

Olaszorszag:

 

Wild, Wild Planet (I criminali della galassia - 1966) + Snow Devils (La morte viene dal pianeta Aytin - 1967) Margherititol

 

The Green Slime (1968) - olasz/japan/amerikai

 

 

Japan:

 

Gorath (1962) 

 

Battle in Outer Space (1959)

 

     + [ha mar a Gilala-s film a listan van] nehany latvanyos Godzilla film a Tanaka-Honda-Cuburaja-Ifukube negyesfogattol, ami reszben/joreszt az urben jatszodik, mint pl. a Destroy All Monsters (1968) vagy az Invasion of the Astro-Monster (1965)

 

The War in Space (1977) [szuper latvanyos venuszi jelenetekkel]

 

Sayonara Jupiter (1984)

 

Japan/USA: Solar Crisis (1990)

 

............

 

Van nehany meg egy-ket jelentektelen film (mint pl. egy jugoszlav sci-fi, talan Latogatoka galaxisbol cimmel)...

 

 

Előzmény: qdz (5607)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.09.20 0 1 5608

Az Andromeda kod hosszabb valtozata 77 perces.

 

Nagyon gyenge minosegben adtak ezt ki DVD-n, de maga a 70 mm-es film karosodott (valami vegyi hatas erhette). A rovidebb valtozat valamivel jobb minosegu a DVD-n - de itt mondatok fele hianyzik.

 

Mindket valtozat elter keparanyban, valamint a rovidebb (ujabb) "valtozat" hangja is mas (ujra felvett a szinkron es zene).

 

Ha elokerulne egy epen maradt hossabb valtozat, amit digitalisan fel lehetne javitani, akkor - meg igy, befejezetlenul is - ertekes film lenne. (Erdekes modon mas Jefremov irasokbol is beleszottek a filmbe - az uszodas torna/szabadido terem A Kigyo szive-bol, a kez-gesztusos koszontes A Bika oraja-bol van.)

 

Egy idoben eljatszottam a gondolattal, hogy digitalisan kiegeszitem/elvarrom Az Andromeda kod-ot (ezert vettem fel a kapcsolatot a Hollywood-i Robert Skotak-kal, aki jonak tartotta az otletet). Ha lenne egy jo minosegu kopia (amire nagyon kicsi a remeny), akkor valoszinuleg meg is csinalnam (nemi kulso, barati segitseggel).

Előzmény: Ko_uszNotDead (5606)
qdz Creative Commons License 2018.09.20 0 1 5607

Elkészítettem egy ilyen listát én is, a saját filmgyűjteményem alapján.

 

"Űrhajós film"-nek azt tekintettem, amelyekben a filmidő nagyobb része űrhajóban/űrállomáson játszódik, vagy az űrhajós repülés dramaturgiai szempontból lényeges mozzanat; illetve, amelyekben legalább egy űrhajó felszállás/leszállás/világűrben való repülés, vagy az űrhajó különböző tereiben tevékenykedő (jellemzően a vezérlőteremben képernyőket néző és gombokat kapcsolgató) űrhajós(ok) látható(k).

 

A lista az 1950-től 1990-ig készült, részben talán kevésbé ismert és nehezebben hozzáférhető filmeket tartalmazza, mivel az 1990 után készült filmek (az én tapasztalatom szerint) általánosabban ismertek és könnyebben megszerezhetőek.

 

(A listám több olyan filmet is tartalmaz, amelyekre a témához előttem hozzászólók már említettek.)

 

Van néhány megkerülhetetlen klasszikus:

Himmelskibet (svéd) 1918, Aelita (szovjet-orosz) 1925, A Hold asszonya (német) 1929, Mi lesz holnap? (Things to Came) (angol) 1936.

USA

1950-es évek
Rocketship X-M 1950, Destination Moon 1950, Flight to Mars 1951, Világok összeütközése (When Worlds Collide) 1951, Planet Outlaws 1953, Abbot and Costello go to Mars 1953, Cat-woman of the Moon 1953, Riders to the Stars 1954, Conquest of Space 1955, This Island Earth 1955, Queen of Outer Space (Gábor Zsazsa címszereplésével) 1955, Tiltott bolygó 1955, From the Earth to the Moon 1958, War of Satellites 1958.

1960-as évek
The Phantom Planet 1961, Nude on the Moon 1961, Emberek a Holdban 1964, Robinson Crusoe a Marson 1964, Queen of Blood 1966, Mission Stardust 1967, Visszaszámlálás 1967, Utazás a Nap túlsó oldalára 1969.

1970-es évek
Silent Running 1972, The Doomsday Machine 1972, Sötét csillag (Dark Star) 1974, Különös új világ 1975, Csillagközi romboló (Battlestar Galaktica) 1978, Destination Moonbase-Alpha 1978, Planet of Dinosaurs 1978, Csillagháború (Starcrash) 1979.

1980-as évek
A hármas számú űrbázis 1980,  A félelem galaxisa 1981, Űrvadász 1983, Életerő (Lifeforce) 1985, Űrkristály 1986, Northstar 1986, Lázadás az űrben 1988, Moontrap 1989.

1990.
A Hold sötét oldala 1990, Űrkalózok 1990, Űrvadászok 1990.

CCCP (Szovjetúnió) (orosz filmcímek a körülbelüli magyar kiejtés szerint!)

1930-as évek
Koszmicseszkij reysz 1936

1950-es évek
Daroga k zvjozdam 1957, Já bül szputnyikom Szolnce 1959, Fantasztikus utazás (Nyebo zavjot) 1959.

1950-as évek
Viharok bolygója 1962, A megvalósult álom 1963, Az Androméda-köd 1967.

1970-es évek
Moszkva-Kassziopeja 1973, Otroki ve vszelennoj 1974, Indul az űrhajó! (Balsoje koszmicseszkoje putyesesztvije) 1975

1980-as évek
Petlja Oriona 1980, Csillagközi nyomozó 1980, Rögös út vezet a csillagok közé (Cserez tyernyii k zvjozdam) 1981, Lunnaja raduga 1984.

ČSSR (Csehszlovákia)
Ikarie XB-1 1963.

Lengyelország
Robotokkal a Szaturnusz körül (Test pilota Pirxa) 1979.

DDR (NDK)
A néma csillag (Der schweigende Stern) 1960, Meteorvadászok (Signale - Ein Weltraumabenteuer) 1970, Eltűnt 8 űrhajó (Eolomea) 1972, Leigázottak bolygója (Im Staub der Sterne) 1976.

BRD (NSZK)
Az Orion űrhajó (Raumpatrouille - Die phantastischen Abenteuer des Raumschiffes Orion) 1966.

Olaszország

Antonio Margheriti (Anthony Dawson / Anthony M. Dawson / Antony Daisies) filmjei:
Assignment Outer Space / Space Men 1960, Il pianeta degli uomini spenti (Battle of the Worlds) 1961, I diafanoidi vengono da Marte (The War of the Planets) 1966, Il pianeta errante (War Between the Planets) 1966

Alfonso Brescia (Al Bradley) filmjei:
Anno zero - guerra nello spazio / Battaglie negli spazi stellari (Cosmos: War of the Planets) 1977,  La guerra dei robot (War of the Robots) 1978, Sette uomini d'oro nello spazio (Star Odyssey) 1979.

Más olasz rendezők filmjei:
La morte viene dallo spazio (The Day the Sky Exploded) 1958, 2+5: Missione Hydra (Star Pilot) 1966, Terrore nello spazio (Vámpírok bolygója / Planet of the Vampires) 1965, Alien arriva sulla terra (Contamination) 1980, Il giustiziere della strada (Exterminators of the Year 3000) 1983.

Japán
Uchū Daikaijū Girara (The X From Outer Space / Giant Space Monster Guilala) 1967.

és egy magyar amatőrfilm:
A Föld halála 1933.

(Valamennyi felsorolt film megvan a gyűjteményemben.)

Előzmény: TMitalhinrg (5576)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2018.09.20 0 0 5606

Az Andromeda-kod-nek ugyanis ketfele DVD kiadasa van, es csak a hosszabb valtozatban

 

A 1 ora 8 perces változat az a hosszabb vagy a rövidebb?

Előzmény: Eolomea14 (5602)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2018.09.20 0 0 5605

Hogyne lenne! A Tantra legenysege fogsagba kerul

 

Igazad van, összekevertem az Andromeda törzzsel.

Előzmény: Eolomea14 (5601)
Eolomea14 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 5604

Itt van egy elozetes (ami sajnos egyben a vegleges termek is) az emlitett Robert Skotak-fele dokumentumfilmbol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=OT2MPtoa_Yw

Előzmény: Eolomea14 (5601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!