Keresés

Részletes keresés

motoros68 Creative Commons License 2013.11.17 0 0 229

Sziasztok!

 

Érdeklődnék,hogy mi a véleményetek egy ilyen kompresszorról ?

 

http://www.uni-max.hu/miniduo-olajmentes-kompresszor/d/

 

Van egy eladó ,2 hónapja vettem csak kibontva volt de most megvagyok

 

szorulva és eladnám.

 

25000ft+posta

Kakimuki Creative Commons License 2013.11.10 0 0 228

Sziasztok

 

Van egy eladó Alder AD-342-es pisztolyom + 18 festékkel.

 

Gravitációs, double action, .25-ös düzni, álltható levegőmennyiség.

 


A pisztoly egy hónapos, szinte semennyit sem használtam. A festékek jelentős része bontatlan, a bontottakból is csak pár csepp hiányzik.

 

 

Az eladás oka az, hogy a pisztoly arra célra amire nekem kell - RC autók bódéjának pingálása - nem alkalmas. Erre a célra ugyanis speciális, vizes bázisú Lexan festéket használok amit ez a pisztoly a festék sűrűsége miatt nem tud szépen kifújni (nagyon kicsi a düzni mérete :().

Oldószeres festékekkel (amiket adok hozzá) szépen dolgozik a pisztoly.

 

Az ár kompletten 16.000 Ft

Érdeklődés az emilemen.

NANO.D Creative Commons License 2013.11.07 0 0 227

Itt van egy link, egy vízbázisú festékről.

Itthon ez a legolcsóbb szerintem.

Vászonra, textilre is jó.

http://bolthely.hu/muveszkatalogus/id/04496_Akrilfestek_118ml_Airbrush_Jacquard

NANO.D Creative Commons License 2013.11.05 0 0 226

Vászonra használhatsz nyugodtan vizbázisú, vagy akril festéket.

A folyékonyak többnyire fújhatók is. És nem is olyan büdös, mint az oldószeresek.

 

Linkeket már írtam alább. Csak olvass vissza egy-két oldalt. :)

Ágó74 Creative Commons License 2013.10.29 0 0 225

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!

Új vagyok az airbrush terén, most gyakorlok/gyakorolnék.... Ecsettel festek dekorálok, csak régóta szerettem volna már ezt is kipróbálni, megtanulni.

Leragadtam a festékeknél. Én vízes bázisut használtam eddig. Gondoltam, hogy maradok is ennél, de azt mondták, hogy azt inkább ne, oldószereset használjak az airbrushoz. Igen, de milyet? Autófesték ok?, de milyet? Szóval millió féle van, ebben kérem az okosabbakat, hogy segítsenek, milyet érdemes használni, hol vehetem meg, milyen a jó márka? Árarány, higitó stb. Több mindenre festek, de első körben napokon belül el kell kezdenem egy nagy munkát. Egy színházi előadás hátterét kell elkészítenem egy erősebb szövetre (7x4m-es felület, ebből négyet). Szóval nem kis festékmennyiségről van szó. Aztán gyakorlás képpen gondoltam, hogy a baloldalt tört autómon kipróbálom a szerkentyűt, és jópofára kifesteném....

Szóval nagyon megköszönném, ha valaki a ködből kihúzna.

Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.17 0 0 224

Sziasztok.Itt még új vagyok.Nem régen lettem kész vele.

Grifx93 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 223

Sziasztok!

Van egy eladó H&S Infinity- ha érdekel, írj a babos93@citromail.hu e-mail címre.

NANO.D Creative Commons License 2013.06.25 0 0 222

Festéktől függően bármire festhetsz vele, már ha ki tudod fújni vele... :)

 

A drágább pisztolyokkal jobb minőséget, és részletesebb, pontosabb munkákat tudsz alkotni.

NANO.D Creative Commons License 2013.06.25 0 0 221

Ahhoz hogy többet  tudjunk segíteni, többet  is kellene tudnuk a kompresszorról és a pisztolyról. :)

Milyen kompi, mekkora? Tartályos, vagy nem?

Milyen stuki, mekkora? Alsó vagy felső tartályos?

 

A festékektől is függ, hogy milyen méretű legyen a pisztoly.

Oldószeresekhez kissebbet, vízbázisúakhoz nagyobbat.

phslovak Creative Commons License 2013.06.21 0 0 220

Sziasztok!

FOtográfusként dolgozom és érderkel nagyon a grafika már egy ideje, főleg a tipográfia és jómultkorában láttam egy nagyon igényes névjegykártyát egy grafikustól és arra gondoltam, hogy ezt marhajól meg lehetne fújni airbrush-sal.

Nem értek a technikai részéhez egyelőre, pár napja nézelődöm csak.

Most szeretnék vásárolni egy szettet és mielőtt vásárolok, gondoltam pár hasznos információt begyűjtök olyanoktól mint Ti, akik már dolgoznak vele és tisztában vagytok vele, hogy mit érdemes venni és mit felesleges, nem szeretnék pénzt kidobni.

A lényeg, hogy stencilezéssel szeretnék fújni papírra, valamint textíliára is, szövetre, lenre stb.

Kérdés:

Látok használt kompresszor+pisztolyt 25-35 között. Erre a célra használható-e már? Egyíéb hobby célokra megfelelő-e? Elérhetek-e jobb minőséget? Mi a lelke az egésznek? Tű mérete? Valamint milyen festéketket használhatok a különböző felületekre és hol érdemes vásárolni?

 

Ennyi az össz kérdésem. AKi ezekre tömören válaszol, annak hálás leszek és az első munkáimat hála a segítő válaszoknak, meg fogom osztani! :)

Előre is köszönöm!

NANO.D Creative Commons License 2013.06.13 0 0 219

Az oldalamat már megtaláltad, látom.

 

De még nem jelöltél meg engem...  :)

 

...na majd akkor én jelöllek meg Téged! :D

zsanna-art Creative Commons License 2013.06.13 0 0 218

De igen. Egy nyuszis kép a tiéd, ha jól láttam. És zsanna-art néven jelöltelek, mint oldal. De bejelöllek mindjárt, mint személy. :D

Megvettem a pisztolyt, kétfélét. Egy kisebbet és egy nagyobbat. Most kutatok festékek után. Köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: NANO.D (215)
NANO.D Creative Commons License 2013.06.12 0 0 217

Oldószeres festékekhez meg kissebb méretűek is jók.

0,3  0,25  0,20  0,18 mm

egészen apró munkák kidolgozásához. :)

NANO.D Creative Commons License 2013.06.12 0 0 216

A felső tartályosok kisebb méretűek, (0,35 alatt)

az alsó tartályosok nagyobbak. (0,5 fölött)

 

A vízbázisú AB festékekre mindig '0,5 vagy nagyobb' ajánlást írnak,

de a legtöbbet még 0,35-ből is ki lehet fújni. Kb. ez a legkisebb ajánlható méret.

 

Kezdésnek, kipróbálásra a legolcsóbb gagyi pisztolyok is megfelelnek,

de a márkások között is lehet már találni olcsó darabokat.

Pl.: Iwata NEO CN   (felső tartályos, 0.35mm)

                NEO BCN (alsó tartályos,  0,5 mm)

Külföldről rendelhető jó árban, kb. 25 000Ft + posta

(a gagyik is 18-22eFt-ba kerülnek)

 

Ételfestékhez nem tudom mekkora stuki kell, de ahhoz is biztosan jók a 0,3-0,35 ös stukik.

NANO.D Creative Commons License 2013.06.11 0 0 215

Kit jelöltél be Zsuzsi? :D

(...csak, mert engem nem! :) )

'Magyarított' Honda logót keress. :)

Vagy 'NANOD Airbrush' az oldalam.

NANO.D Creative Commons License 2013.06.11 0 0 214

Igen nyilván az lenne a legjobb, ha eleve az airbrush-hoz való ételfestéket szereznél, és azt használnád.

(Erre nem tértem ki az első válaszban)

Itthon nem tudom hogy kapható-e (még nem kerestem), de külföldi kereskedőknél már láttam.

 

zsanna-art Creative Commons License 2013.06.07 0 0 213

Köszönöm a kimerítő választ! És alsó vagy felsőtartályos a jobb? és meylik pisztolyt ajánlanád a textilhez? A linkeket szorgalmasan kimásoltam, azt is köszi! Ételfestékből az a nagyon folyékony flakonosat mondod? nem nagyon híg az? én magamtól tuti valami waltonnal próbálkoztam volna. Bejelelöltelek a facen! :)

Előzmény: NANO.D (212)
NANO.D Creative Commons License 2013.06.04 0 0 212

Csak gyakorlás kérdése minden! :)

Készíts kézi sablonokat és gyakorolj.

Ételfestékeket sok helyen lehet kapni, a google a barátod! :)

De van kis kiszerelésben a boltoknan is, Coop, Tesco, stb.

-

Textilre vizbázisú airbrush festékeket keress. (Lentebb már leírtam néhányszor, linket is adtam.)

Itthon Jacquard-ot kapsz,  (1000Ft szinenként)

külföldön Createx-et.     (2000Ft körül, szinenként)

6-8 szín minimálisan kell, fehérből duplán is.

-

A leg minimálisabb kezdő airbrush készlet is 50-60eFt. (kompi,stuki, tömlők, stuki tartó)

De nagyon megkönnyíted a saját dolgodat ha rögtön két stukit veszel. A vésztartalék miatt is.

Ha az 'egyetlent' véletlenül elejted, megakadsz a munkában is.

Tartalék alkatrész sem ártana. (tű+dűzni)

zsanna-art Creative Commons License 2013.06.02 0 0 211

Sziasztok! Végigolvastam az egész topikot, és először is gratulálni szeretnék a műveitekhez, gyönyörűek!

Én is kezdő vagyok, totálisan, mint többen itt, ahogy olvastam. A héten szeretnék elmenni Papp Lászlóhoz, airbrush pisztolyt vásárolni. Két irányba szeretnék próbálkozni. Az egyik a torták festése, és a másik a tornadresszek festése. Tudnátok nekem segíteni, hogy az ehhez szükséges étel- illetve textilfestéket hol tudom beszerezni? A sima selyemfestékkel lehet airbrusht fújni? Milyen düzni kell a tortához ill. a selyemhez?  Van valahol olyan leírás, hogy a nulláról hogy lehet hozzáfogni a fetéshez? :)) vagy próbálkozzak és lesz valahogy? :) Egyébiránt mézeskalácskészítéssel és gyurmaékszerek készítésével foglalkozom. Néha-néha becsúszik egy falfestés, de ez elenyésző. Köszönöm, ha tudtok segíteni!

NANO.D Creative Commons License 2013.05.05 0 0 210

Itt van a következő:

NANO.D Creative Commons License 2013.04.16 0 0 209

Mi ez a csend fiatalok? :)

 

Senki nem fest semmit?

 

Dobic74 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 208

Azta......mindenit nagyon jó lett.Csak így tovább:)

A művészes akril sajna nem jó pólóhoz mert egy mosás után fakul..marad a textilfesték.

Előzmény: NANO.D (206)
Yagura Creative Commons License 2013.02.17 0 0 207

na végre sikerült találni egy ilyen fórumot. Zsííír :D 

NANO.D Creative Commons License 2013.02.16 0 0 206

NANO.D Creative Commons License 2013.02.15 0 0 205

NANO.D Creative Commons License 2013.02.14 0 0 204

Következő munka folyamatban... :)

Dobic74 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 203

Jó lett szépek a betűk,nagyon pontosak.Kész lett egy leopárdos akrillal,meg egy sponge bobos textil festékkel......még nem alkalmasak fényképezésre de ha jobb lesz tuti megosztom;)

Előzmény: NANO.D (202)
NANO.D Creative Commons License 2013.01.19 0 0 202

Máris itt a következő póló. :)

NANO.D Creative Commons License 2013.01.19 0 0 201

Úgy is jó, de szerintem maradhat az alkohol. Gyorsabban szárad a pólón.

Kupakkal rendelkező pisztolyt használj, vagy ragaszd le a festék tartályt ragszalaggal, maszkolóval, mindegy.

Szúrj rá egy pici lyukat is. Nem fog bele száradni. :)

Dobic74 Creative Commons License 2013.01.19 0 0 200

Művészellátós akril tubusossal próbáltál már textilre,minden simán ment de szerintem túl sok alkoholt tettem bele és kezdett beszáradni a pisztolyba...amúgy vizbázisú festék pentac.,azt tervezem pici víz pici alkohol hígítás kiderül milyen lesz.Vélemény?

 

Előzmény: NANO.D (198)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!