Keresés

Részletes keresés

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.29 0 0 351

"OK, de mit csinál a ZOOM ezek jeleivel?"

Felveszi őket. A kártyájára neki. :)

 

Az audio interfész üzemmódban, a H1-re érkező hangokat, elektromos jeleket veszi fel a számítógép. Külső hangkártyaként. Ez eleve csak akkor aktív, amikor összedugod a géppel.

Ha elektromos gitárt akarsz felvenni, akkor sokkal egyszerűbb, ha a gityó drótját bedugod a mic/line bemenetbe. Hátránya, hogy a mikrofonok ilyenkor lekapcsolódnak, és a szóban elhangzott instrukciók lemaradnak róla. Kell hozzá egy 3,5-6,3 jack kábel. A 3,5-es dugó sztereo legyen, amelyikben a jobb és bal csatornát kösd össze.

 

Gy

Előzmény: fenderstrat9 (350)
fenderstrat9 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 350

A bemeneti szint szabályzót (Input Level 0-100) a 100 max. állásra kell tennem, hogy kb 40-50 cm-re a gitártól erősen akkordozva elérje a -8-(-10) dB-t. (Igaz, hogy ez els gitár, de akusztikusan is azért van hangja, a tanárnál is nagyjából ez a hangerő).

A számítógépen lejátszva max hangerőn is éppen hogy normál hangerőn szól (még jó a fülem).

 

Line in : igen rosszul írtam az előbb, a gépet USB-n kötöttem össze vele, nem ezen.

 ez mikrofon/vonal bemenet. Ide pl. magnót, számítógépet, külső mikrofont, keverő pultot stb. csatlakoztathatsz.     

OK, de mit csinál a ZOOM ezek jeleivel?    

 

Az audio interfész segítségével egy hangfájlt tudok szerkeszteni, erre jó? 

Előzmény: Ebesi Gyuri (349)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.29 0 0 349

Akkor nekifutunk újból. :)

 

Hangerő: Valamit biztosan rosszul csinálsz, mert élőben sokkal jobb, mint a YT! A felvételi szint szabályzó a készülék jobb oldalán van. Úgy kell beállítani, hogy felvételkor a kivezérlés közelítse meg a 0 dB-es szintet. Ezt onnan látod, hogy készenléti üzemmódban a piros LED néha felvillan. Felvételkor ugye ez folyamatosan világít, de ha megközelíted, akkor villogni kezd. Ez még nem túlvezérlés, ha bevillan, az még csak -3 dB.

 

Mic/Line in: ezen biztosan nem tudsz jelet átvinni a gépre, mert ez BEMENET. Olyan mint az erősítőn, ahová a gitárt dugod. Itt a H1 csak fogadja a jelet, de nem adja ki. Azt a másik (bal) oldalon, teszi, a Phone/Line OUT aljzaton. A MIC/Line aljzatba ha bedugsz valamit, akkor az a mikrofonokat leválasztja.

 

Számítógéppel mini USB zsinórral kell kell összekötni, mégpedig a H1 KIKAPCSOLT állapotában. Ilyenkor felváltva villog a CARD/Audio felirat. Amelyiknél megnyomod a felvétel gombot, olyan állapotba kerül a recorder.

CARD: kártyaolvasó. Külön meghajtóként megjelenik az intézőben (mint egy pendrájv), és tudod a géppel hallgatni, másolni, szerkeszteni, stb. a rajta lévő fájlokat.

Audio: ilyenkor külső audio intrerfészként tudod használni. Ha van valami hangszerkesztő programod, akkor a felvételi eszközök között megjelenik a H1 is. Ha ezt választod ki, akkor az analóg-digitális átalakítást a H1 fogja végezni, és a USB-n átküldi a gépedre a digit jelfolyamot.

Ha nem nyomsz semmit, akkor néhány másodperc elteltével automatikusan CARD állásban rögzül.

 

Formátum: a 44/16 wav percenként kb. 10 MB helyet foglal. A 320-as mp3 ennek kb. a negyede. Ha jobb minőségre törekszel, akkor wav. De az mp3 is jól szól. A mai berendezésekben már javították a korai kódoló algoritmus hibáját, így az sokkal elviselhetőbb minőséget produkál. Próbáld ki, hogy neked melyik lesz a megfelelő. Ne higgy senkinek, a kritikusok csak olvastak (kb. 20 éve) a tömörített formátumról, de még nem hallották milyen is az!  ;))

 

Gy

Előzmény: fenderstrat9 (347)
Mono SE Creative Commons License 2014.12.29 -1 0 348

Hát ha zenét veszel fel, bármilyent, nem igazán az mp3 a te formátumod. Nagyságrenddel jobban szól, és ahhoz képest nem is óriási méretű a 44,1 kHz mintavételezésű wav fájl, ez az ún. "CD minőség". Az mp3 már nagyon sok részletet eltűntet, összemos ehhez képest, kevésbé fog a gyakorlásra buzdítani.

Előzmény: fenderstrat9 (347)
fenderstrat9 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 347

Köszönöm a segítséget!

 

A végén kezdem, valamikor ősszel már beszéltünk róla, magán gitárórák anyagát szeretném felvenni, és ezt áttenni szg-re, nem akarom szerkeszteni.

 

Ehhez, bár ki fogom próbálni, de talán elég az MP3-as formátum, azon belül meg a 320-as?

 

Nem vártam  sokat a saját hangszórótól, de ennél azért többet, de ha ez csak egy bónusz, OK rendben.

Hangerő: ahhoz képest gyenge, amiket pl a You Tube-ról letöltök.

 

Line in: rendben, ezen keresztül kötöttem össze én is géppel.igy tudok róla feltenni anyagot a gépre.

De a magnót, külső mikrofont egyebeket nem értem, mert ez a funkció a ZOOM-on levő anyagot viszi tovább az összekötött eszközre.

 

Az audió interfésszel kapcsolatban még kérdeznék.

 

Üdv

 

Előzmény: Ebesi Gyuri (346)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.28 0 0 346

Menjünk sorban.

 

Felvételi minőség: minden (digitális) hanganyagnak megvan az optimális felbontása és formátuma. Ha egy hanganyagot szerkeszteni akarsz, akkor feltétlenül tömörítetlen állapotban kell rögzíteni. A nyers filmhang például 48/24-es. Minél több beavatkozást szeretnének csinálni egy anyagon, annál finomabb felbontásra van szükség.

Az mp3-at bármelyik szerkesztő program előbb visszaalakítja lineáris formátumra. Ha ugyanebbe mented, akkor ismét tömöríti. Az algoritmust többször egymás után alkalmazva bizony egyáltalán nem jótékony hatású. Egy 3-4 órás tárgyalást, vagy előadást felvenni 96/24-ben, nagy kártyát, és később nagy tárhelyet igényel. A másolásnak az időigénye is jelentős. Nem is beszélve arról, ha ezt meg akarod osztani, vagy az interneten át el akarod küldeni valakinek. Esetleg mobilról.

 

Hangminőség a saját hangszóróról: ez egy olyan funkció amit bónuszként kell értelmezni. Ugye nem képzeled, hogy egy ekkora hangszórónak erős, és széles sávú hangja lesz. Ezzel esetleg kiválaszthatod a törölni kívánt fájlokat, vagy ha nem hoztál magaddal fülhallgatót, akkor kisegít. A hangerőt amit keresel, nem tudom értelmezni.

 

Line in: ez mikrofon/vonal bemenet. Ide pl. magnót, számítógépet, külső mikrofont, keverő pultot stb. csatlakoztathatsz.

 

Audio interfész: ilyenkor a H1-et a mikrofonjaival, vonalbemenetével külső hangkártyaként tudod használni a számítógépepre történő felvétel esetén. Pont fordított az irány, mint gondolod.

 

A végén nekem is van kérdésem. Minek vetted?

 

Gy

Előzmény: fenderstrat9 (344)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2014.12.28 -1 0 345

"De akkor miért vannak a többiek, ki az aki nem a legjobb minőséget akarja beállítani?"

 

Pl az, aki beszédet szeretne felvenni, jó sokat, és számára fontosabb, hogy minél több férjen rá, minthogy hifi legyen.

Előzmény: fenderstrat9 (344)
fenderstrat9 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 344

Sziasztok!

 

Vettem egy Zoom H1 felvevőt.

 

A felvételi formátum MP3 vagy WAV lehet, mindkettőnél van beállítási lehetőség a bit rátát tekintve.

MP3  esetén a legnagyobb érték a 320 kbps, az MP3 esetén a 96/24,  gondolom a legjobb várható minőség mindkettőnél ezek a legnagyobb értékek. De akkor miért vannak a többiek, ki az aki nem a legjobb minőséget akarja beállítani?

 

Csalódás számomra, hogy a legnagyobb kimenti és bemeneti szintet beállítva is a saját önálló hangja nagyon lehangoló. Fejhallgatón ill. PC-n lejátszva már valamivel jobb a helyzet, de hol a hangerő?

 

Van rajta egy line in Jack dugós bemenet, ez mire jó?

 

Van egy audió interfész funkció is, ez a számítógépen levő hanganyagot játssza le?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.12 0 0 343

Válaszoltam!

Előzmény: Ebesi Gyuri (341)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.12 0 0 342

Kíváncsi leszek a véleményedre.

 

Gy

Előzmény: Törölt nick (340)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.12.12 0 0 341

Láttam. Írtam privátot. :)

 

Gy

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.12 0 0 340

Úgy néz ki fehér lesz,az általad ajánlott vételből kifolyólag.Valaki feltolta az árat,egy nullás ismeretlen.Érdekes.Kártyákat rendeltem,de elúszott a pénz.

 

 

Előzmény: Ebesi Gyuri (339)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.11.24 0 0 339

Ilyet szerettem volna, de amikor rendeltem, akkor éppen leálltak a fehér gyártásával. Pedig sokkal szebb, mint a szürke! Azt meg könnyebb elrejteni. 1-1. :)

 

Gy

Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 338
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.11.15 0 0 337

Jópofa. Biztosan ez lesz a (közeli)jövő. A Rode SmartLav+ -t próbáltad már a H1-el?

 

Gy

Előzmény: pfordos (336)
pfordos Creative Commons License 2014.11.15 0 0 336

De nincs olyan mikrofon, ami teszem azt bluetoothon keresztül tud kommunikálni?

 

Egyébként a válasz: de, van: http://www.edigital.hu/Markolat/Canon_WM-V1_vezetek_nelkuli_mikrofon-p346366.html

 

ez pontosan az, amiről beszélek, a YouTubeos tesztvideók szerint ráadásul tök jól működik. Az egyetlen gond vele, hogy b@szot nagy, ezt nem lehet elegánsan felcsíptetni egy gallérra... 

 

itt van működés közben a kütyü: https://www.youtube.com/watch?v=V536rgSZ37w

Előzmény: Ebesi Gyuri (335)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.11.14 0 0 335

A jó mikrofont akkor sem fogod megúszni. Az pedig dróttal fog csatlakozni a bt kütyübe. Ugyanott fogsz tartani. Illetve nem, mert a hangminőség sokkal rosszabb lesz. Lehet kapni zsebes övet, amibe hátul bele lehet tenni pl. a H1-et.

 

Gy

Előzmény: pfordos (334)
pfordos Creative Commons License 2014.11.14 0 0 334

sziasztok!

 

valakinek van tapasztalata a bluetooth mikrofonok és a diktafonok kapcsolatáról? egy ideig próbáltam egy Zoom H1 diktafont farmerzsebbe becsúsztatva csiptetős mikrofonnal használni, de nagyon idegesítő volt ez a módszer a kábel-rengeteg miatt. szóval így jött a bluetooth megoldás ötlete. szerintetek..?

CuteRiana Creative Commons License 2014.10.31 0 0 333

köszönöm szépen!

Előzmény: Ebesi Gyuri (332)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.10.21 0 0 332

A Sony egy játék felvevő a Zoom-hoz képest. Minőségben és tudásban egyaránt. Nem véletlen az árkülönbözet. Hosszútávon megéri a Zoom-ot venni, nagyon jó a beszédérthetősége (is).

 

Gy

Előzmény: CuteRiana (331)
CuteRiana Creative Commons License 2014.10.21 0 0 331

SONY ICD-UX532  és zoom 1 közül hangfelvételhez melyiket jobb venni?

a sony technikailag nagyobb tudásúnak néz ki hozzá nem értő szemével, viszont a zoom sokkal drágább, úgyhogy lehet az tud többet?

(teremben elhangzott elődásokat szeretnék felvenni vele)
köszönöm

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.04.19 0 0 330

Most már igen. :)

 

Gy

Előzmény: Törölt nick (296)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.04.19 0 0 329

Nincs magyar nyelvű hozzá. Az angolt innen letöltheted (a manual fülön): http://www.zoom.co.jp/downloads/h4n/software/

 

Gy

Előzmény: Vittorio S (328)
Vittorio S Creative Commons License 2014.04.19 0 0 328

Sziasztok, tud valaki letoltheto magyar Zoom h4n hasznalati utasitast? Mert sajnos csak cseh nyelven van a dobozban. (rendeltem) koszi

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2014.04.02 0 0 327

Időnként akciós a Muzikernél. Pl. most hétvégén az volt (-7%).

 

Gy

Előzmény: RozekHDV (326)
RozekHDV Creative Commons License 2014.04.02 0 0 326

Keresek, Zoom H1 felvevőt, a bolti új árnál (29500ft) alacsonyabb árért.

Rozekhdv 309468825

RozekHDV Creative Commons License 2014.04.02 0 0 325

Keresek, Zoom h1 felvevőt, a jelenlegi új 29500ft-os árnál olcsóbban.

309468825 Rozekhdv

MarantzPro Creative Commons License 2014.03.13 0 0 324

Szeretnék feljebb lépni, ezért eladó a jelenlegi diktafonom.
Egy keveset használt, makulátlan állapotú Marantz PMD620
Összes gyári tartozékával (+UDG 620 tok, +Sanyo Eneloop 4db akku + töltő) dobozában (52EFt)

Képek és infó: voltmanager@gmail.com

BajuszosPapa Creative Commons License 2014.02.23 0 0 323

Elég egyszer az előadó engedélyét megkérni és nem kell dugdosni a Zoom-ot.

Előzmény: Mimuss (322)
Mimuss Creative Commons License 2014.02.23 0 0 322

Köszönöm szépen a segítséged! :)

 

(Hát, hogy őszinte legyek, lehet hogy nagyon jó, de a dizájn' miatt nem valami "elbújtatható" darab a padon..persze nem úgy értem hogy az olympik igen, de azért azok nem olyan figyelemfelkeltők mint a zoom darabok)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!