Keresés

Részletes keresés

NAR Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2929

Nem impotens volt, hanem terméketlen. Az meg nő is lehet...

Előzmény: Omar Khajjám (2928)
Omar Khajjám Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2928

Az Öszvér, mivel impotens volt, csak férfi lehet.

Előzmény: beauvois (2922)
seci Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2927

OK, jol nez ki, de istok zicsi nem tudtam a konyvbeli tortenethez kapcsolni a jelenetekbol semmit sem :(

Pedig nem olyan regen olvastam (ujra)...

-seci

Előzmény: OPi (2912)
ab01 Creative Commons License 2020.06.23 -1 0 2926

utálom asimovot de ez elég jónak tűnik

Inner Circle Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2925

Nyilván ez is egy álláspont, de nem hiszem, hogy Asimov egyetértene veled.

Előzmény: Vata967 (2918)
Inner Circle Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2924

Pl. a Gyűrűk Urát nem olvastam (megpróbáltam, de nem ment), annyit tudok hogy a filmek felépítése sokszor eltér a könyvektől és egy csomó jelenetet kivettek. A rajongók, úgy tudom, mégis szeretik a filmeket, és a nagyközönségnek is fogyaszthatók. Szóval ha most az elején nincs ott mindenki, az nem feltétlenül baj. Persze lehet kincstári optimizmus is :)

Előzmény: TtK (2917)
OPi Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2923

Nem nagyon értem a már kezdődő fanyalgást :)
A könyvhöz képest a Szárnyas Fejvadász cselekménye is alaposan megváltozott a könyvhöz képest, aztán azóta is kultfilm. Ráadásul az Apple TV eddig nagyon ügyelt a minőségre, részemről pozitív vagyok.

beauvois Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2922

Seldon csak férfi lehet, a Trilógiából is kiderül, de a későbbi történetek alapján egyértelműen az.

Hardin is férfi, róla Wienis mondja Lepoldnak "az a férfi, aki..."

 

Egyértelműen nő csak Bayta és Arkady, velük nehéz lenne variálni.

És Mallow, Riose, Devers is nehezn képzelhető el nőként. Mis, Channis, az Öszvér, a Darellek, Palverék neme meg egyértelműen kiderül.

Előzmény: Vata967 (2918)
TtK Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2921

Ja értem már :)

Akiket felsoroltam, azok hiányoznak..

My bad :)

Előzmény: TtK (2920)
TtK Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2920

"ott van még másik 20 szereplő" nézd meg az imdb linket, amit beszúrtam.

Előzmény: Vata967 (2919)
Vata967 Creative Commons License 2020.06.23 0 1 2919

"Engem inkább az zavar, hogy ott van még másik 20 szereplő, akik nincsenek a könyvekben. Mallow, az Öszvér, Bayta, Arkady, Preem Palver, stb.."

 

Biztos egy könyvet olvastunk? Az általad felsoroltak mind benne vannak a könyvekben.

 

Előzmény: TtK (2917)
Vata967 Creative Commons License 2020.06.23 -1 1 2918

Viszont az én ízlésem ennél sokkal de sokkal konzervatívabb. 

Szóval felôlem lehet benne akár leszbikus fekete Harietta Sheldon meg ázsiai Sabrina Hardin, egészségére mindenkinek, én nem leszek vevô rá. Nekem ez már nem Asimov alapítványa, hanem valami egész más, amit inkább nem nevezek nevén mert csak nagyon erôs szavaim volnának rá.

Előzmény: Inner Circle (2916)
TtK Creative Commons License 2020.06.23 -2 0 2917

Persze miért ne lehetne egy fekete csaj Dornick. Aki amúgyis egy mellékszereplő, két rövid epizódban van csak jelen. Engem inkább az zavar, hogy ott van még másik 20 szereplő, akik nincsenek a könyvekben. Mallow, az Öszvér, Bayta, Arkady, Preem Palver, stb..

Előzmény: Inner Circle (2916)
Inner Circle Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2916

Szerintem nincs jelentősége a szereplők nemének, vagy a rasszának (hacsak nincs valamiért tényleg jelentőségük). Csak azért férfiak (ahol megemlítik, ott fehérek), mert Asimov annak idején javarészt fehér férfiakról írt. Nem rasszizmusból vagy mert ennek művészi jelentősége van, hanem mert ezt várta a közönség. 1966 júliusában jelent meg a Fekete Párduc karaktere a Fantasztikus Négyes képregényben - és azt a címlapot, amin a Párduc felismerhetően feketeként szerepelt, kukázták, és inkább egy teljes testet és arcot eltakaró ruhában, maszkkal ábrázolták. Asimov a negyvenes évektől kezdve írta az eredetieket, ekkoriban még fekete katona nem adhatott parancsot fehérnek az amerikai hadseregben és nem ugyanott szálltak le a hajóról. Az ilyen közegben született alkotásokat szükséges aktualizálni. (Amikor Asimov belerázódott, ő is alkotott meghatározó női szereplőket, de ez nem jelenti, hogy a korábbiakhoz ragaszkodni kell.)

Előzmény: TtK (2914)
Vata967 Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2915

Ha ez igaz, részemrôl kihagyom. Maradnak a könyvek.

Előzmény: TtK (2914)
TtK Creative Commons License 2020.06.23 -1 0 2914

https://www.imdb.com/title/tt0804484/fullcredits?ref_=tt_cl_sm#cast

Seldon, Dornick, Hardin, Demerzel. A négyből három nő. A többi szereplő nincs a könyvekben. Jó lesz ez. Pláne ha látszani fog belőle valami a full sötétben. Ez amúgy minden mai sci-fi re jellemző, csak azt nem tudom miért jó?

beauvois Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2913

A GBK tagoknak megjelent kiadás (80-as évek vége) címlapján a film egyik jelenete van.

Előzmény: TtK (2910)
OPi Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2912

Alapítvány teaser trailer

 

Erősen város, látszik hogy az AppleTV-féle magas színvonalból nem engedtek itt sem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xgbPSA94Rqg

TtK Creative Commons License 2020.06.23 0 0 2911

https://index.hu/kultur/media/2020/06/23/latvanyorgiat_iger_az_apple_alapitvany-feldolgozasa/

Ezt már láttátok? Úgy nézem az Alapítvány is megy a levesbe az Én, a robot után... Gaal Dornick egy fekete kislány lett.

Amit a showrunner lenyom a trailer elején, tövig benyalva az Almának...

TtK Creative Commons License 2020.05.11 0 1 2910

A neten több helyen is reklámozták, hogy az MTVA Archívumba feltöltöttek egy csomó retro sci-fit. Pirx is van. :)

Ennél érdekesebb, hogy a Halhatatlanság halálát is megcsinálták annak idején:

https://archivum.mtva.hu/m3/open?id=M3-aWttZTVuOTBWSGlCUlRpeVNOdGlrUUpsc25yUUQvcXJyM2VxaUp1WHNBbz0

Nem is tudtam, hogy ez létezik. Elég érdekes, mit ne mondjak..

beauvois Creative Commons License 2018.09.24 0 0 2909

Mostanában (vagy inkább sok év óta) kevés könyv éri meg a második kiadást (kötelezők, pár ponyva kivétel). A GFK új sorozata kb. 12 éve indult, de még szinte mindegyik kapható a kiadóban, nem  hiszem hogy új kadásokon törnék a fejüket. De ők legalább elkezdtek valamit a Sztrugackij-, Clarke- és Zsoldos életmű-sorozattal. Asimov második/sokadik kiadással nem próbálkoztak. Nekem megvan a Halhatatlanság halála KFK, GBK és GFK kiadásban, és nem szívesen adnék pár ezret egy újabb példányért (de a sorozat teljességét sem törném meg).

A kiadók biztosra akarnak menni és inkább még magyarul ki nem adott könyvet jelentetnek meg.

 

Addig marad a szorgos antikvárium-látogatás. A 40-50 éve kiadott könyvek lassan úgy is odakerülnek az első tulajdonostól.

A Mirage-trilógia magyarul megjelent kötete szerintem pocsék volt. Lehet, hogy túl sokan gondolták így és egyszerűen nem fogyott.

Előzmény: Koroknail (2908)
Koroknail Creative Commons License 2018.09.24 0 0 2908

Igen ezen én is csodálkozok... miért nem adják ki újra őket, miért nem szerkesztenek újabb köteteket, hisz az "A" kötetetek ezekről szólnának.

Ráadásul a nem az Alapítványokhoz tartozó írásai eléggé elmaradtak. Netről (hála aki feltette) több ezer oldalnyi anyagot töltöttem le amik nem voltak meg, vagy már rég olvastam könyvtárból (rendkívül jó könyvek!)

 

Nekem még sikerült megvennem a Kalibán trilógiát külön külön az újabb kiadásban, de szerettem volna ha összeszerkesztik egy kötetbe mint az (A1-es kötetet). Hiába vannak meg összeszerkesztve is megvenném.

Hiányolom, hogy a Mirage trilógiának a 2. 3. részét ki se akarják adni jogi huzavona miatt... nemigaz, hogy ez akkora megoldhatatlan probléma... ráadásul Susan Calvin is kapott regényeket "folytatásokat" amikre nagyon kíváncsi lennék.

 

Meg lehet kövezni, de hatalmas Asimov fanatikusként is rendkívül élvezem az ilyen hozzáírt történeteket, és igenis rendkívül sokat hozzáad Asimov világának egy egy ilyen könyv.

 

 

Előzmény: Nuru Kungurama (2907)
Nuru Kungurama Creative Commons License 2018.09.23 0 0 2907

A moly.hu szerint a Kalibán-trilógiát 2003 és 2005 között adta ki a Szukits Könyvkiadó. Azóta az én generációm felnőtt, fizetőképes vásárlóerő lett. Akkoriban én és sokan mások még gyermekek voltak és ebből adódóan nem volt fizetésük, így nem tudtak vásárolni könyveket (köztük én se), csak ha nagy nehezen kinyaggatták a szüleiktől. No meg akkoriban az internet-hozzáférés nem volt annyira elterjedt jelenség (és a házhoz szállítás), mint napjainkban, így rengeteget kellett utazni faluról vagy kisvárosból a legközelebbi nagyvárosba, ha az ember vásárolni akart egy könyvet – már ha egyáltalán tudott az adott könyv létezéséről, ami internet nélkül nem valószínű, pláne, ha falun élt. Ma meg ott tartok, hogy örülök, ha évente felkerül 1-1 Szukits-féle Kalibán-könyv valamelyik antikvárium weboldalára, amit pikk-pakk elkapkodnak pár órán belül...

Előzmény: 0101011 (2899)
Deviaron Creative Commons License 2018.09.16 0 0 2906

Igen, hogy egy átlagember hozzászokott hogy kell egy főszereplő, aki végig ott van a sorozatban, de szerintem a sci-fi iránt fogékonyak felül tudnak emelkedni ezen és magára a történetre figyelni, nyilván nem lesz olyan tömegmozi, mint a Marvel filmek.

Előzmény: capa (2904)
seci Creative Commons License 2018.08.28 0 0 2905

Volt egy ilyen sorozat is: Philip K. Dick's Electric Dreams - szoval ha nagyon meg akarjak csinalni, akkor az allando foszereplo nem akadaly.

 

-seci

Előzmény: capa (2904)
capa Creative Commons License 2018.08.28 0 0 2904

Első blikkre nekem az ugrik be, hogy nem lenne főszereplő. Majdnem minden történetnek más a főhőse.

Előzmény: NAR (2903)
NAR Creative Commons License 2018.08.27 0 0 2903

Nem értem a "megsorozatíthatatlansági" kommenteket, eredetileg is sorozatként is jelent meg az Alapítvány...

Előzmény: Yorg365 (2902)
Yorg365 Creative Commons License 2018.08.27 -1 0 2902
fater69 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 2901

Üdv mindenkinek, kérem segítsetek megtalálni Asimov teljes science fiction univerzuma 10. kötetét: https://www.szukits.hu/encyclopedia-galactica-addenda/384-asimov-teljes-science-fiction-univerzuma-10-382.html 

Égre-földre keresem, de sehol semmi, se új, se antikvár. Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.27 0 1 2900

Ismeretterjesztő könyvei közül a Robbanó napok is kihagyhatatlan.

Előzmény: Inner Circle (2889)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!