Sajnos a futómű zaj,vagy gumi,vagy a szigetelés hiánya zavar engem is a legjobban.Szinte zavaróan búg durvább aszfalton. Nekem Michelin Primacy van rajta. Ez sem jobb ezek szerint,mint a Hankook. Inkább szigetelés probléma ez. A motor hiába lenne csendes,az utazási komfortot eléggé lehúzza a gördülési zaj.Gold GT Line a miénk.
A már elmondott véleményekhez annyit tennék hozzá, amiről senki sem beszél, hogy milyen a futómű.
Nekem a tesztvezetésen nem jött le, de borzasztó kemény. Szerintem az átlagos magyar utakra éppenhogy alkalmas, és nem csak rontja az autó komfortját, hanem a vezetési élményt is öli, mert valami vacakabb úton egy idő után csak arra összpontosít az ember, hogy elkerülje a döccenőket. Ha ez nem sikerülne -nem ritkán lehetetlen is- a műanyag nyekergéssel tudatja, hogy ez bizony túl kemény volt.
Pedig én tényleg vigyázok a kocsira, nem gyilkolom. Lehet csak túl öreg vagyok már az ilyen "sportos" futóművekhez, nem tudom...
Ezen kívül ami negatívumot el tudok még mondani, az a zajszigetelés. Nagyon bejön a gördülési zaj, de nem minden gumival - a gyári nyári gumi (Hankook) például borzasztó hangos érdesebb aszfalton, a téli gumi (Continental) sokkal halkabb nála. Gondolkozom is, hogy lecserélem a nyárit, mert borzasztó hangos.
Az anyagminőség tapintásra, érzetre elég jó, viszont az összeszerelés minőségét illetően vannak kétségeim. A műszerfal hajlamos nyikorogni akár kisebb egyenetlenségek miatt is (a kemény futómű ezen nem igazán segit), és nekem hátulról jöttek mindenféle zajok. Egy csavar vagy ki tudja mi is ide-oda csúszkál a csomagtérajtóban nyitáskor.
Az 1.4 turbós motor elég erős, rosszat nem lehet rá mondani. Sajnos nem néztem meg az olajszintet mikor átvettem a kocsit, de 10e km után olyan fél liter olaj hiányzott a közepes szinthez.
A kuplungot nekem szokni kellett, a kézi váltó nem éppen egy Honda váltó, de amúgy egész jó.
A kormány nagyon jó fogású és elég közvetlen.
A multimédiarendszer egyszerű de jól működik, könnyen használható, a menüpontok érthetőek és logikusak. Az alap hangszórók is egész jól szólnak.
Úgy egészében az autót nem nehéz megtanulni használni, minden a helyén van és logikusan, jól működik.
Ezek persze részben szubjektív ítéletek, kinek mi a hangos, és mi a megfelelő puhaság, sportosság...
"Remélem azt már senki se mondja, hogy nem kell használni az indexet..."
arra céloztál, hogy azt mondtuk, hogy nem kell használni a kormányzárat? Mert nem azt mondtuk, hogy nem kell, hanem azt, hogy nem úgy, ahogyan te eddig használtad. (Gyakorlatilag nem lehet nem használni, csak nem neked kell lockolni, hanem megoldja magának, ha éppen lopnák.)
Azt nem tudom, hogy sípol-e az új Ceed, ha fennhagyom a lámpát és kinyitom az ajtót, mert csak automatán használom. De majd megnézem.
El vagy tévedve, a Ceed-ben menetfény van, normális ember nappal azt használja, éjszaka, ha a tompított be van kapcsolva és bezárod az ajtót, látod becsukni a garázskaput, aztán még egyszer rányomsz a zárás gombra és elalszik. Teljesen logikusan működik.
A Kia lopva tanul. Pont. Ha tetszik, ha nem, nem maguktók csiszolják ki a dolgokat 30-50 év alatt. Más ifjú gyártó sem tenne másként, de ettől még így van. Átvesz okos funkciókat más autóktól, de mivel nem tudnak még rendszerben gondolkodni, ezért felemás az eredmény. (Talán ezért van az is, hogy azonos modell egymás utáni generációi még nagy vonalakban sem hasonlítottak eddig egymáshoz. Rio esetében csak a mostani és az előző az ami már mutat rokonságot, de a Ceed-ről is ezt lehet elmondani.)
Van komfort index, de a tompított bekapcsolva felejtésére nem figyelmeztet semmi, pedig sípolhatna is ajtónyitásra. De nem teszi. Ez Suzuki Swift 1 színvonal. Pedig pár sor programkód az egész ma már.
Akkor mondok másik példát, még mindig a 2013-as Rio-nál: az index kar nem jó távolságra van a kormánytól. Messze van. Ezért mikor az ember kicsit utána nyúl az ujjával, hogy el is érje, azon kívűl, hogy kényelmetlen, előfordul, hogy átbillenti távolságira a fényváltó kapcsoló részt is. Aztán mikor felkapcsolja a tompítottat azonnal refizik, de esetleg észre se veszi egy darabig ha nincs még teljesen sötét és nem néz a műszerfalra (pl. városban amikor van hová nézni mert sűrű a forgalom).
A kar állásából se derül ki, hiszen alapból is túl messze van, mindenképpen nyújtani kell az ujjunkat miatta. Ez ergonómiailag nincs rendesen megtervezve. Ahogy pl. a váltó 2. fokozata se, azt is túl hátra kell húzni és ez nem csak asszonynak és nekem, hanem a modell tesztelő újságíróknak is feltűnt anno.
Remélem azt már senki se mondja, hogy nem kell használni az indexet vagy a távolságit, esetleg a 2. fokozatot és akkor nem tűnnek fel a dolgok.
Az új Ceed ergonómiailag rendben van*** de ahogy olvastam itt pár véleményt, azért okos, praktikus funkciók programozásában még van lemaradás. A külsőt már rendbe tették, a belsőt is, majd idővel sokrt kerítenek erre is.
A kormányzár az hasznos (nehezíti az ellopást), de Akos_IKS azt próbálta mondani, hogy azt nem a tulajdonosnak kell lezárnia, hanem akkor kell lockolnia, ha el akarják lopni.
Nem pontosan értem, miért kellene lezárnom a kormányzárat. Nyilván velem van a gond, de még soha nem zártam le. Majd bekattan, ha valaki el akarja lopni és nem törte el előtte, de felteszem, egy autótolvaj ennél kicsit előbbre jár. Tényleg nem kötekedésből, de én nem látom azt a használati esetet, amikor a tulajdonos zárja le a kormányzárat.
Gyorsan rágugliztam és látom ám, hogy van ilyen utólagos komfort index modul beszerelési lehetőség (kb. 10eFt-ból meg is van, ha minden igaz.) Nekem ennyit megér!
Te az indexkapcsoló visszaváltását a régi autódhoz képest hogyan érzed? Nekem pl. többször MÉG nem kapcsolt vissza olyan kis ívű kanyarból kijövetnél, mint a régi autómnál (Toyota Hiace), magyarul már többször kint maradt, ahol a réginél már kikapcsolt az index.
DETTO.
Nekem ugyan az első szériás 2008-as Ceedem van, de ugyanezt tapasztaltam, hogy egy kicsit érzéketlen az irányjelző kapcsoló, nehezebben ugrik vissza mint amit más márkáknál megszoktam. (egy kicsit zavaró, de az is, hogy ebben még nincs komfortindex pedig viszonylag fiatal modell.)
Nem tudom,a második kötelező mennyibe kerül,de szerintem kérésre ki tudják listázni.
Én a neten lévő teszteket pont azért fogadtam el korrektnek,mert mindegyik hasonló dolgokat emelt ki,illetve húzott le,gyakorlatilag egy irányba mutatott minden.Egyéb márkáknál ez sokkal megosztóbb volt.
Nálam képben volt még a Focus,az Octavia,illetve a 3008-as Peugeot.Mindegyikről sok mindent olvastam,illetve néztem,külföldi teszteket is.Az adott kereten belül (6,5m ft.) számomra ez tűnt a legjobbnak és nem bántam meg.
Hozzáteszem 10 éve,vagy régebben tuti nem a Kiát válaszottam volna,de szerintem simán felnőtta konkurencia mellé.
A lehuzas az, ha nem mondja meg az elejen mennyibe lesz a moka. Ha tudod, hogy X Ft, akkor merlegelsz es korulnezel a piacon. Tervezo cegnel dolgozom, mi is amikor tele vagyunk kis munkara sokszor magas arat mondunk, ha tele vagyunk meloval,de meg sokszor igy is kerik :)
Huhh, most az elején egy kicsit összezavarodtam, hogy kivel is beszélgetek, de nekem mindegy.
"Én, mint vevő, KÉNYTELEN vagyok szinte MINDENT tudomásul venni, legfeljebb nem viszem oda, ahová. Az, hogy tudomásul veszem kénytelenségből, még nem kell, hogy tetsszen, egyet értsek vele, keressek alternatív megoldást."
Én nem írtam ennek az ellenkezőjét.
"Az amúgy nem szép, hogy a környezetéből kiragadsz mondatokat, mért kérdést arra súlyoztam ki, hogy ha egy ilyen szervizbe beviszek egy harmadik gyártmányú autót, akkor hova számolják?"
Nem akartam idézni a teljes hozzászólásodat, de szerintem semmi olyan mondatot nem ragadtam ki, ami a szövegkörnyezetében nem ugyanazt jelentené. A #31336-os hozzászólásodban nincs semmi olyanról szó, hogy harmadik gyártmányú autó, én a hozzászólásodra reagáltam. Ha meg nem azt írtad, amit írni akartál, akkor mondd azt. Én is előbb elismertem, hogy rossz példát hoztam fel a lehúzásra.
"A fórumra, és általában egy fórumra nem is nagyon lehet másképp rátalálni."
Itt arra céloztam, hogy helytelenül következtettél arra, hogy biztos olvasok Indexet meg Totalcart, mivel itt vagyok. Semmi ok-okozati összefüggés nincs.
Garancia az alkatrészre: még szép, hogy csak akkor vállal a szerviz garanciát az alkatrészre, ha nála veszed meg és megvan rajt a haszna. Továbbá közismert, hogy nem csak az órabéren van hasznuk a szervizeknek, hanem az alkatrészen is, ebből miért adjanak fel? A fogorvoshoz sem viszed oda a saját tömőanyagodat, hogy használja azt, ha az úgy olcsóbb. Csak az a különbség, hogy ott tisztább a dolog, nem azt mondják, hogy anyagár 10.000 Ft, tömés meg 15.000, hanem fixen 25.000 Ft-ot mondanak. Csak valamiért az emberek könnyebben megemésztik az autónál azt, hogy 150.000 Ft az alkatrész és 20.000 Ft a munkadíj, minthogy 75.000 Ft az alkatrész és 95.000 Ft a munkadíj.
Azt én értem, hogy a nem garanciához köthető javításokat nem márkaszervizben csináltatod, én sem ott csináltatnám, ha máshol olcsóbban megkapom ugyanazt. Ezzel ellentéteset sem mondtam. De ha egy szerviz valamire négyszer akkora ajánlatot mond, mint egy másik, akkor nem kötelező elfogadni. Biztos azért mondanak ennyit, mert így is van elég ügyfél, ettől ez még nem lehúzás, ha tiszta lapokkal játszanak.
A "folyamatosan" szót nem úgy értettem, hogy egy ember folyamatosan, hanem mindig más. Az ő szemszögéből úgy jön le, hogy csak egyszer kér valamit, de mivel mindenki csak egyszer kér valamit, nálam ez úgy csapódik le, hogy folyamatosan el kell intézni valakinek valamit. Márpedig az ismerős szerelődnek, aki olcsóbban dolgozik neked, biztos nem te vagy az egyetlen ismerőse. Ha meg elintézitek "okosba", akkor az nekem azt jelenti, hogy végül a szerelő is megkapja a munkája díját, legfeljebb nem pénzben, az nem ez a szituáció.
Valószínűleg te csak a szó szerinti értelmezést ismered. Én, mint vevő, KÉNYTELEN vagyok szinte MINDENT tudomásul venni, legfeljebb nem viszem oda, ahová. Az, hogy tudomásul veszem kénytelenségből, még nem kell, hogy tetsszen, egyet értsek vele, keressek alternatív megoldást. Amúgy ahogy tudom, a kérdéses szalon már nem is működik... gondolom okkal.
Pláne nem jelenti azt, hogy ha tudok minőségben megfelelő, olcsóbb megoldást, azt másnak is megírjam.
Az amúgy nem szép, hogy a környezetéből kiragadsz mondatokat, mért kérdést arra súlyoztam ki, hogy ha egy ilyen szervizbe beviszek egy harmadik gyártmányú autót, akkor hova számolják?
A fórumra, és általában egy fórumra nem is nagyon lehet másképp rátalálni.
Azt nem is írtam, hogy az lehúzás, ha elfogadok egy árat és megcsináltatom annyiért. De az már igen, ha márkaszervizbe mondjuk nem vihetek saját beszerzésű alkatrészt, mondván hogy arra nem tudja vállalni a garit, de ő simán belerakja a bolti beszerzésű anyagot. Mondhatnám, amikor a használtan vásárolt autót elvittem futóműbeállításra mert kóválygott az úton, de a futóműbeállítás kifizetése után kiderült,m hogy nem is kellett állítani, a gumik voltak rosszak. És ez márkaszervizben nem márkaautómmal történt.
Szerintem minden autós tudna rémtörténeteket mesélni.
Igen ez lehetséges, hogy használtam mind a kettő kifejezést, elhiszem neked. Például garanciális időben a javítást a garancia miatt érdemes a márkaszervizben elvégeztetni, de a kopó-fogyó (mint ahogy kicsit előrébb volt is szó róla) alkatrészt már nem feltétlen. és ahogy páran előttem írták is, hogy ki-mennyiért kapott ajánlatot vagy éppen végezték el a fékbetét cserét, és megint mások írták, köztük talán én is, hogy nem márkaszervizben, de még csak nem is szakszervizben mennyiért csinálják meg ugyanazt, akkor mindenki érti szerintem, mire gondolok.
Kár a véleményemet tovább gondolnod, én ugyan nem írtam olyant, hogy folyamatosan zaklatnak valamiért, mert azt én sem szeretném. Azt írtam, hogy el lehet valamit intézni okosban is vagy mondjuk barátság, kollegalitásban is, ez nem szinonimája a folyamatos kuncsorgásnak, nem is így gondoltam, nem is céloztam rá.
1. Azzal szemben, hogy most szerinted az oké, ha drágább autónak drágább a szerviz órabére, mert korábban ezt írtad:
"... Ugyanis akkor direkt rákérdeztem, hogy a Volvo kerékcsere (4 db. csavar) miért drágább mint egy Fordé (4 db. csavar).
ha rá kell dugni az ODB-t miért több az egyik mint a másik? Ez az a kérdés, ami után rájöttem, hogy a szerviz úgy húz le, ahogy akar, meri, kedve van. ..."
2. Korábban nem nem azt mondtad, hogy mindenki ismer szerelőt, hanem hogy mindenkinek van szervizes ismerőse:
"... Azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy a mai világban az embernek ne lenne egy autószerelő ismerőse/rokonja/barátja. ..."
Én erre a fórumra úgy találtam, hogy kerestem egy Ceed fórumot Googleben. De ettől függetlenül igen, olvasok Indexet és Totalcart is, de ennek már nagyon nincs köze a témához.
Jó, hogy mi a lehúzás, arra rossz példát írtam, de az nem lehúzás, hogy ha tudod, hogy mennyibe kerül valami, meg is csinálják annyiért, de sokallod.
Mit jelent számodra a szakszerviz? Ha a fékbetét csere nem szakszerviz, mert meg tudják csinálni máshol, akkor mi szakszerviz egyáltalán? Egyébként a szakszerviz és a márkaszerviz mást jelent, mindegyik szót használtad korábban.
A közeli barátok kérése egyébként nekem sem számít cseszegetésnek, de amikor sokadszorra, hétvégén is az ismerős ismerőse akar valamit tőled folyamatosan, akkor az már sok. Hiába értem azt, hogy nekik nagyon fontos, amit kérnek, de nem is ismerjük egymást, és messze nem ő az egyetlen ember, aki megtalál valamivel. (Egyébként előbb adom valakinek oda a pénzemet, mint az időmet.)
Egyébként hogy írtam le az életemet? Kíváncsi vagyok, hogy mire következtetsz az írásomból.
Nem, ezek szerint nem voltam érthető. Az, hogy drága autónak drágább a szerviz órabére az oké. Ami számomra riasztó, ha az általad felvázolt Suzuki-BMW szervizbe egy Maseratit viszek, vagy egy Dacia-t, melyiket-melyiket mennyiért? Mind a két "idegen" típust a BMW áráért?
Az árakra nincs hatásom, csak egy, odaviszem - nem viszem oda.
Az azonban, hogy kicserélik 200 ezerért az alkatrészt és közben meg nem is, az nem lehúzás, az sima köztörvényes lopás.
Nem szakszervizes munkára gondolok itt a fékbetét cserére, esetleg olajcsere, ilyesmi.
Ismerek egy szerelőt - megint ki kell bontanom ezek szerint. Azt hittem, érthetően írtam le, hogy nem a barátom vagy a rokonom, hanem ismerek egy szerelőt, ami nem (csak) azt jelenti, hogy tudok róla, attól kicsit mélyebb tartalommal bíró kijelentés. A negatív tartalom is ide kívánkozik, ne vigyem a Gipsz Jakabhoz mert kókler, illetve tudok olyant is, aki mondjuk nem szerelő hanem kereskedő, nevezetesen az AAA Autókereskedés. Aki olvassa az indexet, és te gondolom igen, azért jársz a fórumukra, akkor tudnod kell szerintem arról, hogy milyen a hírük. tehát az, hogy "ismerek", "ismerem" eléggé beszédes kijelentés lehet, attól több, hogy hogy a neten kikerestem a pl. Bölcskén működő szerelőket.
Nekem az nem cseszegetés, ha valakit meg kell kérnem valamire vagy engem kérnek meg. Nyilván nem a mindennapi hülyeségről beszélünk, hogy vigyem ki a szemetét vagy mossam le az autóját. Ugye most nem a pénzről beszélünk, hanem az időről.
De ahogy az az életedet leírod, én veled nem cserélnék, a barátaiddal, ismerőseiddel annál inkább.
Igen-igen, amikor pl. sávot váltok, így is teszek, de amikor kapcsolnom kell, akkor más mint a régi. Azt nem tudom, hogy melyik a jó, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy más mint egy régi autó.
- Az miért kérdés, hogy ugyanannak a munkának az ára márkafüggő? Az zavar, hogy a Volvo és a Ford nincs annyira messze egymástól presztízsben? Ha Suzuki-BMW márkaszerviz lenne, akkor könnyebben elfogadnád, hogy nem ugyanannyiért csinálják a két kocsit órabérben? A Volvo magasabb szinten lévő márka, elvégezték ahhoz is a tanfolyamokat és megvettek mindent, hogy azt is szerelhessék. Lehet, hogy Volvónál ugyanaz a tanfolyam/eszköz drágább, természetes, hogy a szervizért is többet kérnek, még akkor is, ha csak a csavart kell meghúzni. De ezzel az is számol, aki Volvót vesz. Sőt lehet, hogy az anyacégnek is van befolyása arra, hogy mennyiért dolgozhatnak. De lehúzásnak meg már ne nevezzünk valamit azért, mert drága, ha egyszer a piac ezt az árat alakította ki! Ha azt mondják, hogy 200.000 Ft-ért kicserélik a légszűrődet, az nem lehúzás. Az a lehúzás, ha nem cserélik ki, de a pénzt elteszik. És akkor mi van, ha nagy rajt a profit? Ha ennyit is hajlandóak kifizetni érte, én sem kérnék kevesebbet.
- Mi az, hogy nem szakszervizes munka? Tök mindegy, hogy mi a meló, ha csak azért fizetsz nekik, hogy gyönyörködjetek közösen az autódban, akkor is ki kell fizetned az ő órabérüket.
- Az, hogy ismerek egy szerelőt, akihez viszem a kocsit, az nem azt jelenti, hogy ismerősök is vagyunk. Az meg, hogy a te ismerőseid meg tudják javíttatni a kocsijukat, az nem azt jelenti, hogy van szerelő ismerősük, hanem hogy nem életképtelenek, mert tudják, hogy ki a szerelő a faluban, vagy tudnak egyet keresni a neten.
- Az orvosos téma meg nagyon félrement, látom, nem akarod megérteni. A lényeg az lett volna, hogy ha valamit nem tudok magamtól piaci alapon megszerezni, akkor nem ismerősöket cseszegetek miatta, hogy csinálják meg olcsóbban.
Az indexkapcsoló pontosan így működik nálam is. Bár az enyém már off i30. Gondolom mint oly sok mindenben, ebben is közös a műszaki tartalom, és a beszállító. A JD Cee'd-em nem produkált ilyet.
ezek szerint te másmilyen autóról váltottál mint én.
Te az indexkapcsoló visszaváltását a régi autódhoz képest hogyan érzed? Nekem pl. többször MÉG nem kapcsolt vissza olyan kis ívű kanyarból kijövetnél, mint a régi autómnál (Toyota Hiace), magyarul már többször kint maradt, ahol a réginél már kikapcsolt az index.
Persze lehetett a réginek a hibája is akár, de a céges autók (Octavia, Astra, Fabia, Yeti) esetében sem nagyon történik ilyen.
nem rossz ez amúgy, csak meg kell szoknom, hogy pl. körforgalomból kijövetnél, ha nem derékszögben hagyom el az ívet, akkor kézzel kell visszasegítenem.
Nem, arról, hogy egy szerviz kétféle árral, és ráadásul úgy, hogy nem is mindig szakszervizes munka.
Ugyanis akkor direkt rákérdeztem, hogy a Volvo kerékcsere (4 db. csavar) miért drágább mint egy Fordé (4 db. csavar).
ha rá kell dugni az ODB-t miért több az egyik mint a másik? Ez az a kérdés, ami után rájöttem, hogy a szerviz úgy húz le, ahogy akar, meri, kedve van. Azt nem állítom, hogy mindegyik és mindig, mert biztosan nincs is így, de a rendszerben benne van a rugalmas árképzés lehetősége is.
Ezért írtam azt, hogy nem kifejezetten márkaspecifikus problémák esetében szerintem nem érdemes a márkaszervizben javítani, mert lehetősége mindenkinek van, ismerőse meg ELVILEG mindenkinek van, aki elég rég él egy helyen folyamatosan. Hogy miért mondom ezt? 51 éves vagyok, én még nem hallottam egy barát, osztálytárs, szomszéd, munkatárstól, hogy nem jó az autója és nem tudja kihez vigye. lehet, én valamilyen különleges helyzetben vagyok? de látod, még rád sem igaz az ellenkezője, mert neked is van. Az, hogy ti a tekepáyláról ismeritek egymást az teljesen lényegtelen, mert azt nem mondtam, hogy az ismeretség csak egysíkú lehet.
Az orvosról: igen, vagy kivárod, vagy fizetsz a magánért, vagy ismerőst keresel. Ez a három lehetőség 99%-ban a lehetséges összes lehetőség.
Te most arról beszélsz, hogy két különböző autónak más az óradíja. Na de ha te Volvot viszel oda, és Ford óradíjat számol az ismerős szerelő, akkor úgy tekinted, hogy piaci áron dolgozott neked?
Az utolsó bekezdésedet nem értem. Nem olyan véleménybe álltam bele, hogy például szerinted a kék szín a szebb. Ez egyéni megítélés kérdése, ilyenen nincs mit vitatkozni.
Az orvosos dolog meg szerintem félrecsúszott. Ott arról beszéltem hogy ha valaki nem akarja kifizetni a magánt, és hosszú a várólista az államin, akkor nem az a megoldás, hogy orvos ismerőst baszogatunk. Továbbá arra a megjegyzésedre reagáltam, hogy nehezen tudod elképzelni, hogy ne lenne valakinek autószerelő ismerőse/rokona/barátja. Ha a sráccal, tök más miatt nem lennénk barátok, távolról sem ismernék egy autószerelőt sem.
Szia! Nekem decemberi Ceed SW 1.4 T-GDI Platinum van (tehát még nem LED-es). Amiket írok mint negatívum, apróságok:
Ami nekem idegesítő, az a biztonsági öv, ami akkor is csipog, amikor csak gyújtást adok rá és még nem kötöttem be magam. Alapból mindig bekötve vezetek, de amíg bekötöm magam járjon a motor, menjen körbe az olaj, ne basztasson engem gyújtáskor. A másik a start/stop amit ugye minden indulás után kikapcsolok. (ez mondjuk egy utólagos modullal meg lett oldva) Persze amikor egy vasúti átjárót az orrom előtt zárnak le, akkor már álló helyzetben hiába aktiválom a start/stopot, nem állítja le, csak ha még gurultam volna...
Továbbá amit még reszelhettek volna a szoftveresek, az a gázpedál reakció és kezelés. Induláskor alapból segít az elektronika azzal, hogy emeli picit a fordulatot. Viszont ha nem nyomod eléggé a gázt, akkor csak ez az emelt fordulat marad, aztán mikor elindultál, nem történik semmi, gurulsz. Ha viszont túlnyomod ezen a ponton a pedált, akkor meg már szalad is a fordulat fel és bőgetve indulsz. Pedig elég finom lábam van, szóval nem ezzel van a gond. Az a helyzet, hogy a VW konszern autóinál ez sokkal ügyesebben működik szerintem.
Ezenkívül néha előfordult, hogy az elektromos kézifék elfelejtette, hogy be volt húzva, viszont legalább nem oldott így ki. Ilyenkor újra felhúzod a kapcsolót, hogy húzza be, így már kiengedi, de na...
Az automata ablaktörlő városba össze-vissza működik. Már rég folyik mindenhol a víz az üvegen, amikor töröl egyet. 50-60km/h felett működik szerintem elvárhatóan.
Nagyjából ennyi jutott hirtelen eszembe, de ezek tényleg nem olyan gondok, amik miatt ne lehetne együtt élni az autóval, vagy szeretni. Sőt, akár később egy szoftverfrissítés pár dolgon sokat tud segíteni, ha jön ki hozzá.
Köszi. Tesztet rengeteget olvastam, csak olyan érzésem van mintha mindenki elfogult lenne az autóval kapcsolatosan. Egyetlen negatívumot említenek meg, a zongoralakk belső elemeket. Ezen kívül semmi. Nem akarom elhinni hogy minden más mindenkinek tetszik a kocsiban. Ezért lettem volna kíváncsi személyes tapasztalatokra.
Második szerviz drágább lesz vajon? 33 nem vészes.
Belelehetne veszni a részletekbe, annyira nem is értek hozzá, de szerintem egy Octavia, egy Ceed és egy Ford Fusion fékbetétjének cseréje saccra egyforma munka lehet. Vagyis nincs kőbe vésett ár valóban, mi különbség lehet márkaszervizben más típusú autók ilyenféle egyszerűbb javítás esetén, illetve ugyanazon autó más-más szervízben történő javítása esetén? Még én is tudnék magyarázatokat hát még a szervizvezetők, ezért mese nincs, ez van el kell fogadni.
Nem baromság. Nálunk volt olyan márkaszerviz, hogy Ford Volvo, amikor utoljára voltam, akkor láttam kiírva, hogy Ford 7500/óra, Volvo 10000/óra. Persze ha más autót viszek, az jó kérdés, melyiket alkalmazzák.
És az orvosokkal így is van. A műtős dolgok nyilván nehezebben mennek, de sima orvosi vizsgálat, szakrendelés simán elintézhető. Ha előző nap költöztél abba a városba, akkor nyilván majdnem sehogy, de ahol születtél, szerintem simán - ha nem is ingyen.
Magamból kiindulva legalábbis.
Ha így beleállok valakibe mondjuk a véleménye miatt, akkor viszont elképzelhetőnek tartom, hogy ezek a dolgok nehezebben mennek.
Az egyértelmű, hogy a nem márkaszerviz olcsóbb, mint a márkaszerviz, mert nem kell megfizetni a képzéseket és a környezetet. De ahhoz nem kell, hogy ismerős/rokon/barát legyen, hogy odavigye egy maszekhoz az autót.
Ennyire erősen meg nem szoktam beleállni senkibe, de az, hogy van egy nagy betűs TARTOMÁNY, az meg baromság. Szerinted pofára mondják az árat, vagy miért lenne tartomány? Szerintem hülyeség, fix ára van mindennek. Ha kevesebbet kér tőled, mert ismerőse vagy, akkor az neki bukta.
Egyébként én ennyi erővel mondhatnám, hogy "azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy a mai világban az embernek ne lenne egy orvos ismerőse/rokona/barátja". Nem értem, hogy miért sír mindenki a hosszú várólisták vagy a drága magánegészségügy miatt, amikor el lehet bármit intézni. - De persze ez hülyeség, mert még ha van is orvos ismerősöd, akkor sem kellene folyamatosan a nyakára járni, ezeket hívják mérgező kapcsolatnak.
Ha meg barterezel, akkor meg gyakorlatilag kifizeted az árát, csak valamiért jobb a lelkednek, hogy nem kellett pénzt kiadnod, cserébe te sem kaptál.
Sziasztok!1.4 ceed boxban lévő 12 V alj nem működik. Nem találom a hozzá tartozó biztosítékot.Az alj kicserélése nagyon bonyolult?Nem merem a boxot feszegetni,mert félek ,hogy kárt teszek benne,esetleg eltörök valami műanyag részt.Tudna Valaki tanácsot adni?
ha népítélet még nincs is,elég sok tesztet,bemutatót találsz róla az autós oldalakon.Kb. tavaly októberig érdemes visszakeresni.Általában mindegyik pozitív kimenetelű.
Nekem 1,4 turbó benzines van,az első kötelező 33e volt a Pappasnál.
Nekem is van hasonló haver, neki azt szoktam mondani, hogy egyrészt nem egyszeri eset hanem többszöri megrendelése lenne a munkájának, és most ki tudom fizetni, de azt az egy alkalmat, amit egy jóérzésű ember egyszer elfogad mindenkitől, azt arra tartogatom, amikor valamiért tényleg nem tudok fizetni esetleg.
És általában ezt érteni szokták, illetve van, akivel elbartellezem a munkáját.
De nem olyan ismerős, aki haver és ingyen, hanem egyszerűen tud róla, ismeri a munkája minőségét. Az biztos, hogy a márkaszervizek óradíját egyik sem fogja utolérni.
Nekem van autószerelő barátom, de nincs pofám már hozzávinni a kocsit, mert nemhogy kevesebbet kér, hanem nem fogad el semmit és beszerzési áron dolgozott nekem. (Az első autómat vittem hozzá az elején, azóta is összejárunk rendszeresen, de nem engedem, hogy valamit csináljon a kocsival.) Miért kellene egyébként, hogy mindenkinek legyen autószerelő ismerőse? És ha mégis így lenne, akkor az azt jelentené, hogy mindenkinek piaci ár alatt dolgoznának a szerelők? Ha meg nem piaci ár alatt dolgoznának, akkor mit számít, hogy ismerős?
Én erre mondom, hogy amikor már nincs kényszer a szakszervizre, nem kell oda menni, nem érdemes. Azt nem nagyon tudom elképzelni, hogy a mai világban az embernek ne lenne egy autószerelő ismerőse/rokonja/barátja.
A legolcsóbb persze a kíméletes üzemeltetés, észszerű használat. Én sem ismerem amúgy ezeket, a TRW-t csak sokan emlegették.
Megnyúlt lánc miatt elugrott vezérlésböl következö motor-totálkár pl.?
A garancia minden alkatrészre vonatkozik, a klímakompresszorra meg az ablakmosó-szivattyúra is, éppen a Kiánál szerintem elég nagyvonalú dolog lemondani róla. A kopó alkatrészeket márkaszervizben cseréltetni nyilván luxus, az éves kötelezö szervizek díja veleményem szerint elfogadható a hosszú garanciáért cserébe.
...és ha csak ötéves autó vásárlására van keretem, számomra abszolút befutó egy olyan kocsi, amin még két év gyári garancia van.
Van egy olyan sejtésem, hogy honosításkor elírták az autóm teljesítményét.
93kW van a forgalmiban, pedig ha jól látom a hahu-n, akkor 2009 előtt csak 90kW-os volt az 1.6-os benzines.
A márkaszervizes árakhoz kapcsolódóan...
ma voltam érdeklődni, hogy mennyiért kapcsolnák ki az automatikus ajtóbezárás funkciót a 2008-as Ceedemen. Azt hiszem erre azt mondta, hogy fél órás diagnosztikát számolnak, ami 10 ezer Forint.
Arra a kérdésemre pedig, hogy látatlanba mennyi lenne a belülről nem nyitható hátsó ajtóm javítási költsége, arra azt mondta, hogy egy diagnosztikával indítanak, ami egy 20-as plusz a felmerülő alkatrész költsége.
Én nem fogom eltartani a márkaszervizeket az biztos.
Új autó vásárlás előtt állok. A kiszemelt egy KIA Ceed SW 1.4 benzin (140LE), Silver vagy gold felszereltséggel. Tudnátok mondani jót vagy rosszat az autóról? Már széttúrtam a netet de nem találok róla népítéletet. Egy kötelező szerviz kb mennyibe kerül?
A szomszéd szerelő is kb. 5-6-7 ezer forintot mondott, ha most cserélni kellene.
Bizonyosan vannak olyan költségek, amit az ügyfelekre kell hárítani, képzés, szerszámok, fűtés, bér, akármi. de a csili-vili palota amortizációját viszont nem szeretném kifizetni.
Hmm. Mint korábban már írtam, pár hete váltottam a JD-ről, off i30-ra. Az autót 2017 december 11-én vették először nyilvántartásba, majd ez év január 11-én, 5955 kilométerrel szervizelték. Azaz elvileg pont a lehetséges + 1 hónap csúszással. De mivel a szervizkönyvét a kereskedés már 2017 november 20-án kiállította, a garancia kezdetének a kiállítás, és nem a tényleges átadás időpontját kell figyelembe venni. Szal ha három héttel is, de az autó kicsúszott a kötelező szervizelés időtartamából, így már nem él a gyári garancia. Amikor ezt a HM az orrom alá dörgölte, azért az nem esett jól. Aztán utánagondoltam, hogy az autóm egy sima 1.4 szívó, jó eséllyel nem lesz garis problémája, vihetem a saját szerelőmhöz, nem mellesleg, ha esetlegesen gyári visszahívás lesz, az meg minden autót érint.
Ilyen márkaszervíz árak mellett tulajdonképp van értelmes gazdasági indok arra nézve, hogy 4 év után az ember a kocsiját márkaszervízbe hordja (most az újraeladáskori marketing bullshitet, hogy "ez még garis 3 évig" hagyjuk)? Tulajdonképp milyen olyan hiba jöhet elő egy szívómotoros 1,4-es Ceed-en, amire vonatkozik még a garancia 4 évesen?
Én a Lurdy-ban és a Vestarnal is "jártam", mindkettőnél volt érdekes dolog, így nem tudom, ajánlanám-e bármelyiket...
Pl. Lurdy; a légszűrőházban csűrőcsere után homok volt - előtte is volt, direkt nem tisztítottam ki, aljas módon tesztelés céljából... A fékcserére pedig elég vastag árat számoltak ajánlatképpen utángyártott (TRW) alkatrészekkel, kb. 250ezer volt a vége.
A féket végül a Vestranál cseréltettük - ők ugyan azon kérésre 135ezres ajánlatot adtak, amit tartottak is, csakhogy a TRW alkatrészek helyett igen vegyes (Brembó, JP-Parts, Ferodo) elemeket építettek be. Mondjuk a reklamációt követően simán cserélték TRW-re, és a felgyűrődő ablakgumit is megigazították ajándékként.
Szia,
nekem a Fix autószerviz vált be Fváron. Lefényképezed a forgalmit, elküldöd mailen és kérsz ajánlatot, ez semmibe nem kerül.
A Unix árlistát fogják nézni, ott most ~92 a készlet, erre jön a munkadíj és ha kell, akkor némi szerelési anyag (tömítés, zsír, akármi). Motorszervizt mindig itt csináltam. Igen, a Unix 40% nyilván náluk marad, hiszen ugyanez a készlet Zsu-nál 50.
Fékre ott a Magyar fékszerviz a 13-ban. Futómű JSI Profil szintén Fváron, olajcsere Szaki Kft., karosszéria Martonvásár, a gumis meg egy barátom. :)
Sziasztok. Az autóm teljesen ugyan ezt a jelenséget produkálja. Teljesen meg eggyező évjárat és motor típussal (160e) km-nél. Annyi lenne a kérdésem, hogy kérdezte-e valaki a Kia szervízben, hogy ezzel a problémával találkoztak-e sűrűbben ennél a típusnál?
Ha valóban ennyi az ára az nem zavar, de én úgy láttam, hogy a legdrágább is 110ezer körül mozog! Ha jól láttam.
Ennek tudatában elég zavaró ez az összeg!
Nem szeretnék spórolni a javításon ha kell megfizetem a szerelés árát és a jó minőségű alkatrészt is, de ha lehúzást észlelek az gyakran elveszi a kedvem. Akkor építse be a szerelési költségbe az a közel 80 ezer forintot és nincs bajom.
Persze lehet hogy egy "minőségibb" alkatrészről van szó amit én nem találtam a webshopokban bár ezt kétlem.
Hétfő reggel indulok Horvátországba összesen három személlyel, akkor kiderül a tuti.
Crikvenica a célpont, még nem tudom, Zengg felé kerüljek - +15 km + mert akkor simán kis hajlásszöggel fel a Dinárira és ott le, vagy a kicsit rövidebb Rijeka felé, de arra meg iszonytató hegyes-völgyes az út.
Induláskor lenullázom az autót és majd lesz igazság.
Én is az autó által kiírt értéket vettem alapul, de annyira szerintem nem mutat az rossz értéket.
Azt tudomásul kell venni, hogy X tömeget A-ból B-be eljuttatni Y energia szükséges. Jelen estünkben csak az üzemanyagban tárolt energia és a jármű hatékonyságának együtthatója adja ki a mértéket.
Városi 50-60-nál a légellenállásnak nincs olyan túl nagy számottevő értéke.
A hatékonyságnak annál inkább, de azt is tudom, hogy az 50-es robogóm annyit eszik pont, mint az 500-as motorom.
Ezt azonban minden autósnak tudnia kell, ezért más mosolygásra sem méltatom azt, aki a városi fogyasztással kapcsolatban mondjuk 6 liter alatti értéket ad meg.
Nem lehetetlen, de normális, átlagos közlekedési szituációkban számomra nehezen elképzelhető. Volt pár autóm, a munkahelyeimen hajtottakat is figyelembe véve pláne, erre alapozom amit. Lehet, hogy egy Lupo ezt tudja, de hát...
5.200 km 1,4tgdi sw gt line manual váltó. 3 személy + a többi rész csomagokkal dugig megpakolva. Kb. 60% pálya ( H, D, CH, FR) 4 nagy dugóval fűszerezve, pl. M0-nál 9 km = 3,5 óra, 20% országúti (sok szerpentines résszel) és kb. 20% városi forgalom. Start/Stop mindig kikapcsolva. Sportos vezetési stílussal végig ment a klíma, s így 6,5 liter fogyasztást mutatott a műszer, a saját mérés alapján 7,06-ra jött ki a fogyasztás. A jobb lábamban sztem 0,5-0,8 liter benne volt , na és a német pálya, meg a plusz súlyok is növelték az étvágyát. Ezzel az autóval (nem forszírozott) tempóban vegyesen 6,0-6,5 literrel sztem simán ki lehet jönni. Golf 7 1,4 TSI 125 lovas kombiból ültem át a Ceed-be és (majdnem) minden szempontból jobbnak tartom ezt a járgányt. Talán a váltója kicsivel jobb volt a Golfnak.
Új autó vásárlása előtt állok, és az egyik jelöltem az új ceed lx 1.4 motorral.
Kerdesem a tulajok felé, (főleg akik már több kmet tolták bele) hogy van e valamiféle összeszerelési minőségbeli probléma zörej hidegben kopogás stb, esetleg más észrevétel ami említést érdemel.
Igen, én sejtettem, hogy csodák még mindig nincsenek.
Egy Toyota Hiace-t cseréltem a Ceed-re, azzal ugyanezt olyan 9-9,2 literrel megtettem. Csak ott kb. plusz 5 mázsa súly, plusz 1100 ccm motortérfogat és egy hűtőszekrénnyel vetekedő légellenállási tényező.
Amit sokan nem tudnak azt én igen, hogy dízelnél a városi- és főutas közlekedés esetén arányaiban nincs akkora eltérés mint benzinesnél. Nyilván a dugóban ácsorgás is számít, de engem nem ért váratlanul ez a fogyasztási adat, csak kellemetlenül, hogy igazam van.
Meg a reklámokban az autók fogyasztását mutató értékekben sem lehet hinni.
Ezért van az, ha valaki döntés előtt van, legyen az egy KIA vagy egy mosógép, ne a gyártó cég katalógusait böngéssze, hanem a fórumokat.
Segítséget szeretnék kérni! Adott a KIA Ceed 1,4 kombi benzines autóm. Év elején vettem használtan 2009-es gyártás. Nagyon meg vagyok vele elégedve mert mindenféle hiba nélkül levezettem vele február óta közel 15e km-t. Viszont a szerelő akihez első körben vittem felfigyelt egy kis csörgésre szerinte a lánc picit csörög, de sajnos hozzá nem tudom vinni mert az olajcserére is vártam kb 1 hónapot de azóta csak nőtt a várólista.
Kérdésem, hogy tud e valaki ajánlani megbízható szervizt Budapesten vagy környékén aki első körben megnézné és adott esetben a cserét is el tudja végezni egyeztetett időpont esetén időben? Elektronikus úton kértem árajánlatot egy ismerősöm által ajánlott szerviztől, de a vezérlés szettre olyan árat írtak ami nevetséges. Kikerestem alvázszám alapján a szett árát és minden kiegészítővel együtt a legdrágább sem közelítette a leírt összeget! Ez alapból elvette a kedvem.
Jó lenne rátalálni egy megbízható igényes szervizre, ahova rendszeresen tudnám hordani az autót.
Szükség megoldásként egyszer rátölthetsz, attól semmi baja nem lesz a motornak, de többször nem ajánlott , mert felhígítod a kis viszkozitás irányába és nagyobb terhelések esetén a csapágy könnyebben leamortizálódhat.
Sziasztok, tudna valaki tanácsot adni? KIA Cee'd ED benzines (2008) G4FC motorba tehető 5W30 ACEA A5/B5 olaj a gyár által ajánlott A3 helyett? Azt olvastam, hogy az A5/B5 alacsonyabb viszkozitású, árthat ez a motornak? Nem is teljes olajcserére, de utántöltésre használhatom, vagy inkább ne?
Ez szerintem tök reális. 15 éve egy kompakt 100 lovas autó városban simán evett 9-10 l körül. Az én 2016-os 1,4-esemet 3 éve a húgom vette újonnan. Ő szinte 80 %-ban Budapesten használta a dugóban, és 7,8 volt 2 év és 20 ezer km átlaga. Tavaly megvettem a kocsit, én főleg országúton, elővárosban használom, (bár tavasszal volt 2 hónap, amikor minden reggel mentem vele 3 km-t, amit nem szoktak szeretni a kocsik), és 9000 km átlaga nálam 6,2.
Én (1.6 GDI SW) nem rég jöttem haza Hargita - megyéből az északi úton - autópálya talán 1/3 - és 6.3 l volt az átlagfogyasztás. Ha így marad elégedett leszek a márkával.
Nekem 1,4 MPI-vel 85-90%-ban város, sajnos mindig kicsi távolság3,5 km oda meg annyi vissza, ha szerencsém van, ebből akár mind zöldhullám is lehetséges végig, így 7,5-7,6 az autó szerint.
Vagy választani kell egy téli alufelnit. Brock márkából elfogadható áron vannak téli felnik. Nekem ilyent (Brock RC-24) tett fel a kereskedés. Ezt kifejezetten téli felninek adják. Vastagabb lakk réteg.
Szó volt korábban a töréstesztről. A minap találkoztam egy tűzoltó barátommal, aki a gépre nézve közölte, hogy jó a töréstesztje, a minap mentettek egy nőt, aki horzsolt egy Mazdát, majd frontálisan megkínált egy Audi SUV-ot. Élve, életveszélyes sérülések NÉLKÜL mentették (már a nő volt a sérült, nem a tűzoltók) a 8-as úton.
Nekem is relatív "szűk"a társasházi garázsbejárat. Ezeket a garázsokat anno még zsigulikra, dáciákra, stb. tervezték :)) Én úgy oldottam meg a beállást az elején (hogy a nejemnek ne kelljen állandóan segédkezni, irányítania a ki/be állásoknál), hogy a garázs belső falánál a padlóra helyeztem (jobb és bal oldalán) egy-egy tükröt (kb 30 x 40 cm-eseket) és abból szépen látni behajtáskor az autó széleit a bejárathoz képest. Mikor a külső visszapillantó tükörrel a bejárathoz értem, akkor megnyomtam a tükör behajtó gombot. Kifelé tolatásnál a külső tükrök ki vannak hajtva amíg a kijárathoz nem érek. Így a külső visszapillantó tükrökből szépen lehet látni a bejárathoz képest az autó széleit. Szintén a kijárathoz érve behajtom a tükröket. Pár hét után már ment a szembe tükör használata nélkül is. A szomszédom a Passatjával mindig tolatva áll be a garázsba a tolatókamerája segítségével. Neki így, nekem pedig orral beállva egyszerűbb a beállás.:)
Autóval vízszintes területre állni (beton, aszfalt), tükröket behajtani, majd mindkét behajtott tükör szélétől függőón segítségével jelölni a szélességet. 0,5 m-t hátra tolatni és mérőszalaggal lemérni a jelölések közti távot.
Sikerült nagy nehezen a mérés, nem volt egyszerű, szóval ą néhány mm. de 176cm az eredmény. Egyébként, a behajtott tükrök, ha szemben állok az autóval, az ajtó kilincsel egy síkban áll a tükör.
Már több, mint 10 éve írta VW konszernes fórumon egy gumival és flottalezeléssel foglalkozó ismerősöm hogy a VW alufelnik télen-nyáron használhatóak és hatalmas pénzkidobás a téli gumiknak acél szettet venni. Ezt több használó is megerősítette utána pedig ez Skoda volt és nem Audi fórum. Nem tudom elképzelni hogy pont az Audira tennének gyengébb felületkezelésű felniket.
Igaz nagyon régen nem láttam Audi árlistát de se azon se más VW konszern modellen nem találtam felni bevonatra opciót. Van pár fajta alufelni de azoknak csak egyfajta cikkszáma van. Tehát egy fajtát gyártanak belőle. Volt alkalmam erről a hivatalos alkatrész katalógusból is meggyőződni.
Valaki megtenné, hogy megméri milyen széles az autó behajtott tükrökkel? Sehol nem találok erre vonatkozó adatot a garázsom befogadóképessége viszont erősen korlátolt.
lövésem sincs,hogy a 2012-es autómon milyen alufelnik vannak,de az előző tulaj cserélgette rajta a szetteket és most 7 év után olyan oxidáció van a peremükön,hogy a 4-ből kettővel már gumishoz kellett mennem,ahol hosszas vizsgálat után vették csak észre a minimális szivárgást,amit a felni felcsiszolásával szüntettek meg
Szerintem gyarilag es nem soallo. Meg a "picit" dragabb audiknal is felaras extra. Igaz mint megtudtam lehet utolag "bevonatoltatni" a felnit, h valoban ellenalljon a tel viszontagsagainak.
Nekem, a szervizvezető Cegléden azt mondta erre a gyári 16" felnire, hogy sóálló festéssel van ellátva, én pont ezért tartom meg télinek, bár a felni belsejében nincs SR jelölés.
Sziasztok! Az új KIA Ceed-hez forgalmazott 16", 17", ill. 18" gyári alufelnik alkalmasak-e téli használatra is? Sehol nem találtam olyan tájékoztatót, hogy ezek felületkezeltek lennének NaCl ellen, azaz SR3 bevonattal lennének ellátva. A felhívott két márkakereskedés egyike sem tudott erre a kérdésemre határozott válasszal szolgálni. Akinek van erről információja, esetleg írásos dokumentációja, az legyen szíves megosztani.
Köszönöm szépen a gratulációját, és tényleg nagyon jó érzés CEED tulajdonosnak lenni.
Az eredeti felni meg van, azt téli garniturának számom. A mérete mindkettő felni esetében 16''-os.
Korábban ígértem, megosztom veletek, mennyi idő egy alapmotorral szerelt Platinum felszereltségű, új CEED gyári rendelési ideje. Az én esetemben így alakult:
Szóval,
Megrendelve: 2019. Március 04. Átvétel: Augusztus 12.
Készpénzre lett vásárolva, tehát ez volt a nyers megrendelési idő.
Az első benyomásaim:
Gyanítom, egy turbómotoros változat más kategória, de nekem bőven kielégítő és bármennyire is kétségbe vonható az állításom, van benne dinamizmus így is, nem olyan harmatos az a 100 lóerő, kipróbáltam 4 nem igazán mondható sovány emberrel, és van benne erő ennek ellenére is.
Gyönyörű motorhang, példás zajszigetelés, a lengéscsillapítás szinte a mi utainkhoz van hangolva, a gyári audiorendszer bőven kielégítő, kárpitosmunka extra minőség, LED fényszóró pazar, kiváló megvilágítás.
A felniket kicseréltettem, az alapverzió nekem nem volt annyira izgalmas, ugyanakkor téli verziónak tökéletes lesz.
érdekes egy cég,nekem visszadátumozott szervízhez kötötték a garanciás műszerfal púposodás kijavítását,még ha a kocsi mellett állnék se bíznám rájuk,annyira nem zavar az a nüansznyi esztétikai hiba,összevissza hazudoznak,először elhajtottak,hogy még 2-3 éves autón se foglalkoznak ilyen problémával
Nekem is hasonló problémám volt,DPF tisztítás,Kipufogó hőmérő csere,aztán elegem lett ,elvittem szakszervízbe.Ott a villanyász megrángatta a vezetékeket,és az egyik kipufogó hőmérő vezetéke a csatlakózó motor felöli oldalán el volt szakadva,de belül,kívülről nem látszott.Meg lett forrasztva.
Az nem úgy működik, hogy van egy éles limit, amit ha nem érsz el árban, akkor hetekkel előre le vagy foglalva, de ha átléped, akkor eltűnik minden kuncsaft. Addig kell emelni az árat, amíg a következő pár nap be van telve, de egy hét múlvára legyen simán időpont.
Szerintem csekkold végig a motortól a hátsó dobig a kipuff rendszert. Leömlő nincs elrepedve? Katalizátor összezuhanva? Én legalábbis ezen témákban nézelődnék, ha szagot éreznék, rezonancia lenne.
A meglévő tapasztalt fórumozókat szeretném kérdezni a következő hibáról, hátha volt már ilyen valakinél.
Az autó 2014-es Ceed II. 1.6 CRDI 128LE. 3 hónap alatt 3-szor kezdett el villogni a check-engine lámpa. Ki lett tisztítva kb. egy hónapja a DPF szűrő, volt izzító gyertya csere de a probléma nem szűnt meg. Eddig volt, hogy "elfelejtette a villogást egy idő után, majd újrakezdte. Reggel mindig melegítem a motort kb. 5 percig, ilyenkor az indítás után mindig kellemetlen dízel füstszagot érzek. Amit még tapasztalok, hogy indítás után jobb oldal felől halkabb búgó hang hallatszik. majd később elhallgat, van amikor szakaszosan hallható.
Az autó alapjárata hidegen és melegen is egyenletes. Ici-pici ingadozás mintha lenne reggeli első induláskor, de nem számottevő. Ami még hallható, hogy gyorsításkor egy adott fordulatszámnál mintha a kipufogó berezonálna, majd emelkedett fordulatnál elhallgat. ?tudócső lehet lyukas?)
Szerintetek miért villoghat állandóan a motor-check lámpa? A kézikönyv regenerálásról ír, de itt nincs emelkedett alapjárat, semmi hasonló.
Rövidre sikerült a Cee'd-es kalandom, pedig nem pont ilyennek terveztem. Nem, nem volt semmi baj az autóval, sőt. Írtam már korábban, hogy annyira bejött, hogy elkezdtem gondolkodni a hat és fél éves JD-m fiatalításán. Először Stonicot nézegettem, de a puritánabb belső miatt kiesett. Majd az új Ceed-re kértem ajánlatokat. De azért az a váltás, már a fájdalomküszöbömnél nagyobbat harapott volna a költségvetésből, hitelre vásárolni viszont semmiképp nem akartam. Aztán elkezdtem nézelődni az 1-2 éves, keveset futott JD-k között. Szinte mind kölcsönzőktől visszakerült autó volt, nagyjából 4 millió körüli árcédulával.
Ennyiért viszont a konszernen belül találtam egy szalon állapotú, féloff, 1.4 szívó PD I30-at, comfort felszereltséggel.
Ami pedig a JD eladását illeti. Azt gondolom igenis el lehet adni a szívó 1.4-et is. Jól belőtt árral pár nap alatt elviszik.
Más.
Maradt a régiből egy fél éve vett Cee'd grafikás, gumi csomagtértálca, mert amikor elvitték, akkor még azt hittem JD lesz az utód. Ha valakit érdekel jelezze. Küldök róla képet is.
Nekem a Pappasban akkor kezdett megrendülni a bizalmam, mikor a váróban a kávéautomata mellett ültem, odajött két szerelő kávézni, és az egyik megkérdezte a másikat, te, hogy is kell levenni a kuplungot, a már nem tudom miről is volt szó. Ráadásul 37e ft-ot számláztak 5 liter Lukoil olajért. :)
Egyik nagy hazai VW szervizben dicsekedett egy barátomnak egy autóreszelő (szerelőnek nem nevezném) hogy ő bruttó 700e Ft-ot keres.
Nagyon jó, fasza gyerek, csak éppen egy hatszámjegyű javítási összeg kifizetése után a barátom azt vette észre, hogy az autó motorvédő alsó takaróját a gyári 10-20 patent és csavar helyett kb. 2-3 db tartja valamennyire, de alapból lóg.
Ezután elment gyári patenteket venni és saját maga tette helyre. A nagy tudású és keresetű szakember pedig olyan csavarokat is kiszedett - és természetesen nem tette vissza - amelyek a motorvédő eltávolításában nem játszanak szerepet.
Szóval gányolás magas fokon, és az ilyen ember keres sok pénzt mert minőségi munkát végez(?). Tehát van ahol fizetnek rendesen, csak épp a munka amit végeznek pocsék.
Meg kell nekik vásárolni a gyári célszerszámokat is.
Pl. Skodáéknál nem nagyon szerettek volna váltó kulisszát beállítani mert ahhoz kellett volna egy gyári célszerszám, amit nyilván nem vásároltak meg. Nem hinném, hogy azért mert túl olcsón adta volna az importőr és azt mondták, ilyen ócsó sz.rt nem veszünk. Persze nem ezzel indokolta a szerviz hogy lebeszélte a barátomat erről a javításról.
Amelyik szervizben pedig várólista van, ott még talán hozzáértő emberek dolgoznak. Felemelheti a csillagos egekbe az óradíját, de akkor rövid úton fog a földbe állni a jól menő műhelye mert az emberek anyagi lehetősége végesek. Még nyugaton is az a trend, hogy amíg garis, addig van szervizelve, utána meg már nem nagyon mert ott is magas a munkadíj (gari ujtán jó ha olajat cserélnek - mondta ezt pár napja valaki aki Ausztriában él és ismeri a helyiek szokásait). Magyar fizetésből meg pláne nem lehet az ilyesmit kigazdálkodni, így aki eddig a várólistás szervizbe vitte az autót, áremelés után megy a sarki sufni kontárokhoz, majd mikor kiderül, hogy nem értenek hozzá, akkor egy másikhoz. Ennyi.
Kíváncsi lennék, a szakszervizekben a melósok bére magasabb-e arányosan annyival az átlagnál, mint amennyivel az alkatrészek és főleg a munkadíjak magasabbak.
Na pont ezt tartalékoltam be válaszként, hogy a szakszerviznek az a plusz szolgáltatása, hogy nem veszíted el a garanciát, ezt a többletet (is) kell megfizetni.
Egyébként csak úgy lehet "európai béreket" keresni, ha olyan árakat is fizetünk.
Arra gondoltam, hogy a típus betegségként emlegetett első stabilizátor rúd probléma itt is jelentkezhetett, (meg lehet volt más is) csak a kereskedő akitől vettem az autót, lehet, hogy ezeket neccesebb dolgokat rendbe rakta (mielőtt meghirdette az autót), csak futóművet nem állíttatott (vagy csinált, de nem jól).
Szóval köszi mégegyszer, leellenőriztetem a futóművet!
Igen,volt ahol nekem is videken,de pest Wallis es Duna autonal mar lehet, mar allitolag tobbet is rendeltek (nem proceed,hanem sima ceed de az mindegy)
"a harmadik probléma, hogy országúti tempónál, egyenesen haladva, alig tudok finomat korrigálni a kormánnyal, mert olyan mintha szorulna. Szinte csak darabosan tudom mozgatni, ha csak finoman kis erővel próbálom mozgatni."
Igen nekem is ilyen volt (2013 évjárat), nagyon nehéz volt autópályán az egyenesből kitéríteni, mintha szorult volna. A hiba az első kerekek túlzott összetartása okozza. Egy futómű beállítás kell 5-10 ezer Ft. De olyat keress ahol új és modern lézeres beállítás van, mert a legtöbb szerelő (10 ből 7) gagyi, hozzánemértő. Nekem gyorsan kellett volna ezért sokat felhívtam telefonon, hogy ki tud aznap fogadni. Hááát, össze kellett volna írni azokat amiket mondtak. Néhány gyöngyszem:
1. KIA-nak még nem állítottam, de hozza el megnézem...
2. én csak elől tudom állítani az összetartást, a hátsó kerekeken nem, de ott nem is kell ...
és a legjobb: 3. bediktálná a rendszámot, motorszámot és az alvázszámot megnézem ....
Sajnos nekem a hátsó szilentek összerohadtak, azokat nem tudták állítani.
Az 1-es ce'ednek még nincs műszerfalon keresztül semmi szoftveres állítási lehetősége.A műszerfal közepén a kijelzőn csak fogyasztási adatokat látsz.A 2-es nyilván ebben már fejlődött.
Nekem zárás 15 km/h van beállítva illetve nyitás nincs. Ezt a rendőrlámpás várakozások miatt hagytam így, nehogy valaki meglepjen. De ebben az esetben is az első kilincsek egy húzására, a hátsók két húzására nyithatók az ajtók. Vagy persze a konzoli gombbal.
Nem akarok hülyeséget írni, mert nem emlékszem pontosan, de amikor megvettem az autót (II gen, 2016-os) és ismerkedtem a menüjével, mintha a nyitást is ugyanúgy be lehetne állítani, mint a zárást. Zárás ugye: nincs lehetőség, vagy sebességhatások vannak. Nyitás meg asszem: nincs lehetőség, megállásnál, kulcskihúzásnál lehetőségek. Asszem.
Jól emlékszem a másik fórumról,a tiéd első generáció facelift ráadásul külföldről behozott.Aki kérdezte egy 2008-as első generációst vett.Én 2009 környékén még az előző autómnál kérdeztem a kikapcsolási lehetőséget a szervizben,azóta lehet,hogy változott a szoftvere.
Nem kapcsolható ki.Annak idején a márkaszervizekben is csak azt tudták állítani,hogy mekkora sebességnél kapcsoljon be max.30km/h talán csak lentebb állítható.Az első generációnál a kulcs kivétele nélkül 2x kell az ajtónyitó kart meghúzni,de teljesen végállásig akkor nyílik az adott ajtó,kivéve vezető felöli.Ha a középkonzolon lévő kapcsolóval lezárod a központi zárat,és utánna indítod el az autót a kulcskivételre sem nyitnak a zárak,csak a kapcsolóval tudod nyitni!!
Még egy kérdés.
A közpi zár automatikuan lezár minden ajtót indulás után. Miért csak akkor nyitja ki az ajtókat, amikor megállok és kihúzom a kulcsot a gyújtáskapcsolóból? Az utasaimat nem tudom kirakni addig, amíg ez meg nem történik. Ki tudom kapcsolni ezt a funkciót valahogy, vagy csak szoftveresen lehet kezelni?
Ma délután vettem át az autót. 2008-as, 1.6 kombi, minden jóval felszerelt (németből jött). 121km van benne óra szerint. Akár valós is lehet.
Mentem vele vagy 50km-t és a következő hibalista állt össza:
- Hátsó féktárcsa és betét az kuka, kopott, roszdás és be is van állva. (Ezt tudtam vásárlás előtt is.
- jobb hátsó ajtó nem nyílik belülről, gyerekzárat elkenőriztem. Lehet akkor szállt el, amikor a kisfiam már nyitotta volna belülről az ajtót, húzta a kilincset, én meg akkor húztam kifekle a kulcsot a gyújtáskapcsolóból, a rendszer pedig nyitotta az lezárt ajtókat (de csak tippekek, lehet már előtte is rossz volt.
- a harmadik probléma, hogy országúti tempónál, egyenesen haladva, alig tudok finomat korrigálni a kormánnyal, mert olyan mintha szorulna. Szinte csak darabosan tudom mozgatni, ha csak finoman kis erővel próbálom mozgatni.
Felmerült ár másnál is az ajtózár és a kormányzás probléma? Ötlet esetleg?
Ez az első generáció gyári Siemens fejegység tipushibája.Az elöző 2008-as ce'edemben garanciában cserélték.A másik egy ideje inaktív ce'ed fórumon,korábban valaki rájött,hogy a fejegység csatlakozó lábainak a forrasztásai engedik el.Ha van ismereted vagy bátorságod szedd szét.Máskülönben egy autóhifi szerelővel próbálkozz.
Tudom, nem nagy tétel egy féklámpa kapcsoló, de azért tettem egy próbát. Kiszedtem, szétszedtem, volt némi szenesedés a szegmenseken, lepucoltam, összeraktam, visszaraktam. Ma még nem jelzett vissza, pedig mostanában már 1-2km után jelzett. Dobok fel "előtte-utána" képeket. 5 perc kiszedi 10 perc tisztítani és 5 perc vissza, szóval nem egy agysebészet.
Sajnos nekem is előjön néha ez a hiba. Kizárolag lejtön ha sokat fékezek. Bevittem a Diferhez tavaly. Ki kellett fizetnem egy diagnosztikai vizsgálat díját. Azt mondták a féklámpakapcsoló a ludas. Kicserélték garanciába (állitolag) azóta is néha kigyullad ...havonta kb 1,2 szer. Gyanítom ki se cserélték.
Igen, a legtöbb gépkocsiban csak azután engedi bekapcsolni a tempomat-ot miután legalább egyszer fékeztél. Ez menetközben is lehet, tehát nem kapcsol be -> pici fékezés -> utána be fog kapcsolni!
Azt hiszem ezzel a mozdulattal ellenőrzi le, hogy a fékpedál kapcsolója működik e.
II.generációs ce'ed gyári tempomatt?Ha igen amikor tapasztalod finoman lépj rá a fékpedálra legalább 2x.Nállam ez szokott segíteni,ha ritkán előfordul.
ha egyik napról a másikra a tempomat elromlik, úgy hogy bekapcsolható, de a set gombra nem állítja be a sebességet a set lámpácska be se villan, akkor azzal mit lehet kezdeni?
Lenne egy 2010-es 1,6-os dieselem és vele együtt egy problémám. Normál autózás során időnként egy féketés után megjelenik az ESP jelzés a műszerfalon. Nem villog, folyamatosan világít. Motor leállít, újraindítok, minden o.k., valameddig, van hogy 200m-ig, van hogy 300km-en semmi. Cseréltem elsőkerék csapágyakat, de nem egy nap. A bal oldali cseréltem ki előbb, majd két nappal később a jobb oldalit is. A csapágycserék előtt nem volt gond, de ahogy a balodali kicseréltem még az nap jelentkezett a hiba. Minden papírforma szerint történt a cseréknél, ABS jeladó szépen kijött, nem kellet gyilkolni, a gyűrű sem szennyezett, vagy sérült. Mégis a bal jeladóra gyanakszom, mert ugye annak a megbontása után jelentkezett a hiba. No, de hibakódot nem dob, amikor világít akkor sem, több olvasóval is ellenőriztem (nem kínaival), de se tárolt, se ideiglenes hiba, semmi. Bogarásztam a net-et hátha másnak is volt ilyen gondja. Sok videót, írást elolvastam, vagyis próbáltam mert jó részük spanyol, francia, vagy orosz, volt ahol a szenzor cseréje, volt ahol a féklámpa kapcsoló okozott hasonló hibát. Szóval megkérdezem itt is, hogy járt-e hasonlóan valaki? Úgy hallottam, hogy a Ceed-ben fogyóanyag a féklámpa kapcsoló, de az produkál ilyen hibát, vagy csak egyszerűen nem világít a féklámpa? Azért fordult meg a fejemben a féklámpa kapcsoló, mert fékezésnél jön elő, lehet, hogy az ESP blokk érzékeli a fékezést a folyadék nyomásból, vagy az aktív lassulásból, de mivel esetenként lehet, hogy a kacsoló nem működik, így hibásnak látja a rendszert.
taristván
blackjack11
Köszönöm az infókat. Akkor ez remélem csak nálam van így. Próbáltam csavarni a gumi ütközőkön,de nem lett jó. Hétfőn megmutatom a szervízben.
Köszi, kezelési is kellett, mivel németből hozták az autót, de azt én is megtaláltam és letöltöttem. Az enyém sajnos csak 2008 as évjárat, az általad belinkelt meg 2017-es, ha jól látom. De azért kköszönöm!
Próbáltam persze a googlit. Az is biztos, hogy Haynes féle "Csináld magad" az nincs hozzá. Az ebayen találtam egy angol nyelvű reair manualt, de az 5ezer körül van. Az is megéri, de ha van olcsóbb megoldás, akkor azt választanám.
Az enyém kombi, nekem nem csinálja ezt. De a hátsó lökhárító a kerekek mögött elég lazán van felfogatva...kissé mintha lötyögne...nem mernék vele a vasúti átjáron átcsapatni nagy lendülettel...:)
Előre bocsátom, hogy 2010-es évjáratú géppel szerzett tapasztalatok alapján írok:
- nem kell kód a rádióhoz, hacsak nem lett beállítva a menüben, hogy kóddal lehet feloldani a tiltást,
- akksi lekötését, majd visszakötését követően a menetstabilizátor-rendszer (vagy mi?...) hibát jelez az első pár100 méteres út megtétele, és újraindítás előtt.
Néhány hónapja vásároltam egy 2013-as 1.4 CRDI CEED-t. Néhány napja reggelente nem indul pöcre mint szokott. Mintha gyengusz lenne az aksi. Felmerült bennem,hogy ha aksi csere lenne kell e kód a rádióhoz.
Szervizkönyv van, de felületes átvizsgálás után nem találtam benne rádió kódot. Kell e egyáltalán rádió kód ? ( elég valószínű,hogy kell) Illetve az aksit kicserélve számíthatok e még valami kellemetlenségre ? (Pl:Riasztó)
létezik műszerfalra való radír, finomabb mint a s.papír, bár azzal is óvatosan kell bánni. sonax a legjobb, bár alig beszerezhető, végül a rossmannba v mi a másik hasonló bolt ahol találtam egy másik márkát
Szia! Tőled kérdezem illetve akinek ilyen autója van. A hátsó ajtó(csomagtartó) neked nem nyöszörög,katotog? Ha megnyomkodom is hallani lehet. Főleg a jó magyar utakon,mivel mozog billeg a kocsi.
ha valaki régebbi crdi-vel izzítási jellegű hibával küzdene a jelenség az hogy nincs izzítás vagy jóval hosszabban kell izzítani mint kialszik a lámpa, mert különben csörögve indul a motor és az izzítógyertyák már ötször le vannak ellenőrizve kicserélve mind jó, és a mesterek széttárják a kezüket ez a relé a bűnös a bal oldali (ablakmosótartály melletti) dobozban achtung, a cikkszámmal kompatibilisnek írtmondott bosch relé nem kompatibilis, a lábak még csak azok lennének, de annak a kockája egy picit nagyobb és pont nem fér be
Kedves Fórumtársak! Hadd álljon itt a tegnapi sztorim: Ceed SW 2011, 1,6 benzines, gumicsere egy nagy nevű cégnél, közlik a régiek levétele után, hogy bizony futómű állítás esedékes mert a gumi belső fele picit kopottabb volt a bal oldalon. Belementem, új gumik esetén ez úgyis javallott, különben is még sosem lett állítva a gyári állítás után. Szuper gép, több milliós gondolom, lézer, stb. kiírja, hogy hol kell állítani, és ekkor következik a tanakodás: melyik csavar mi, hogyan, majd közölték, hosszas vizsgálódás és tanakodás után, hogy az én autómon csak kerék összetartást lehet állítani, dőlésszöget nem. Nos, látva ezt a magas fokú hozzá nem értést eljöttem úgy, hogy a gép még mindig azt mutatta, hogy állítani kellene. Szerintetek igaz ez, hogy nem lehet dőlésszöget állítani?
Bocsi, elnézést, akkor én értettem félre. Azt hittem, hogy a tükröződési problémát a kilátásra írtad. Mindenesetre az alkoholos mikroszálas sztori itt is megérhet egy próbát.
Ezt én is eljátszottam, mondjuk nem szilikonspray-vel hanem műszerfalápoló tejjel. A polarizált napszemüveg azonnal teljesen megoldja az amúgy is tükröződést.
De kicsit szappanos vízzel törölgesd át, aztán sima vizes ronggyal néhányszor. nekem megoldotta.
Persze, hogy nem az üveg. Annak csak dőlésszöge a baja (kizárólag a tükröződés szempontjából), mert már első pillanatban is tükrözött, de az szint elviselhető volt.
Próbáld meg valamilyen alkoholtartalmú szerrel (pl. gyógyszertári 70%-os alkohol, stb.) áttörölni párszor a szélvédőt. Esetleg mosogatószerrel, de csak az üveget. Utána öblíteni, mikroszálas kendővel pedig próbáld szépen szárazra törölni. Teszkóban pár szár Ft-ért már lehet kapni 3 db-os mikroszálas kendőt.
A végén a gyomornak sem árt némi alkohol egy sör formájában! :)
Felelőtlen módo mosóban kértem műanyagtisztítást. Most aztán tükröződik a szélvédőben minden, mint az állat. tudtok valamit az elhárítására? Smirgli nem játszik!
Tudom, hogy nem ceed, de vannak itt jól értesült tagok...:-)
Az új Rio árlistára bekerült egy megjegyzés, hogy az 1.4 MPI már csak készletről elérhető, nem rendelhető. Tud valaki valamit, hogy marad a másik két motor, vagy érkezik valami új erőforrás?
Szeva!
Megvettem a Cee'd-et, illetve lefoglalóztam. Még majd a honosítást kell nekik elintézni a héten, kb hétfőn tudom átvenni. Átnézettem szerelővel, egyedül a hátsófékkel kell majd foglalkozni (legalábbis most csak ennyi látszik).
Nem akarom offolni a topicot, ezért átküldenéd mailben a jazz hirdetését? Vagy amit tudsz a kollégád autójáról. Érdekelhet.
(Ja, most esett le, hogy "le-Dóriztam" Virágot az este. Bocsi!)
A KIA Vestar-nál voltam. Első éves nekem Gödöllőn volt 57ezerért, én is sokalltam, főleg h levegőszűrőt nem is cseréltek mert azt akkor még nem kellett. Most minden csere megvolt ennyiből. 2 év alatt 32ezer km ment a kocsiba.
Igen, tudom. De literes alig kapható, ha kínálják és odatelefonálsz. éppen nincs, ráadásul vannak dolgok, amiket látatlanban nem rendelek, főleg székhely (bolt) nélküli cégektől.
Szeva Mester!
Pont tegnap olvasgattam visszafele a fórumot és láttam, hogy te is itt vagy. Aztán leesett hogy Dórinak is Kiája van. Szóval az a helyzet, hogy eladtam az Octaviat egy hónapja. Helyette lesz lehet ez a ceed, ha jó állapotban van. Reggelre kiderül.
Újabbra nem telik, mert a Puntot is leakarom cserélni egy kicsit fiatalabbra, talán egy Jazzre.
Majd megírom holnap, hogy Kias lettem vagy sem. :-)
Üdv
Nagy előnye, hogy sehol se lehet kapni, a szervízben is csak hordós volt. Végül tőlük sírtam ki egy kilót külföldi út miatti tartaléknak.
Végül is SW 1,6 GDI Cavallino-Treporti oda vissza 7,13/100, vissza életem legpocsékabb 10 órás útja, megadugókkal. Csak a GPS megtakarított 2 órát, mert nem engedett autópályára (15-20km. dugó)
Köszi a segítséget! A biztosítékokat megtaláltam ,de arra nem jövök rá,hogy melyik az ablaktörlő spricc és a középső boxban található 12V-os alj biztosítéka.A szivargyújtóét megtaláltam,kicseréltem, jó is lett.
Elolvastam az összes hozzászólásodat a topikban, megnéztem az összes tesztvideót, meg elolvastam majdnem minden Cee'd-es cikket. :-) A szemem is kiguvadt.
Nekem a 2014-es Ceed 2-n is van ilyen az ülésnél. Néztem, de nem foglalkoztam még vele. Majd picit megcsiszolom, lekenem frankó kovácsoltvas kerítés festékkel ami jó a rozsdára is, azt ámen. Jobbat nem tudsz, kezeld le. Amúgy 2008-as autó, álom lenne lebőrözött kormánynál a 129e km... Ezt még a kereskedő is megtartaná!
Ettől persze nem kell megijedni: állapotot vegyél ne kilométert!
Írtok itt ennyi meg ennyi fogyasztásról de nekem a két olajcsere között semmit nem csökken a szint. Pedig még azt sem lehet mondani, hogy a rövid utak termelte "gyarapodás" miatt, ugyanis munkába járásra, hétvégi bevásárlásra használjuk, aztán pár hetente meg letolunk 400 km-t pályán, aztán 400 km-t vissza. Szóval vegyes üzemben van.
De az előző off autómra sem volt jellemző az olajfogyasztás, pedig az sima benzines volt.
Nem értem. Én még abban a korban nőttem fel, amikor szintre feltöltött motorolaj néhai ellenőrzéssel a következő olajcserénél is ugyanannyit mutatott. :-)
Ha a beltérben ilyet látsz, feltétlenül nézz alá, mert a futóművön és a segédkereten cifrábbat is találsz. A hűtőt a zárhídhoz kitmasztó féköríves elem szinte mindegyik Cee'd-en rozsdás volt, akár hazai, akár behozott autót néztünk.
Viszont megijedni sem kell, a mienken is van vörösség alul, de az elemek stabilak, csupán felületi a korrózió - az elhárítás, megelőzés folyamatban. A kasztnin pedig sehol egy pánikra utaló jel, semmi rozsda, vagy hasonló.
Lapozgasd a gépkönyvet, meg fogod találni az előírt specifikációt, és viszkozitási osztályokat. Hogy azután melyik márka megfelelő olaját választod, már vallási kérdés :-)
Minden esetre egy vadi új gép esetében a viszkozitás tekintetében mind a téli (W), mind a meleg oldalon a legalacsonyabb értéket választanám, amit a gyár előír az ismert klimatikus körülmények mellett.
Egyébként nem hiszem, hogy szaladnod kellene az olajboltba; nekünk a 9 éves masinába sok városi menet mellett nem kellett egy év alatt utántölteni, miközben a számláló 162ezret mutat (és ki tudja, mi a valóság...).
Ha belépve a nick-nevemre kattintasz, meg tudod nézni a hozzászólásim között, miket firkáltam korábban, van köztük több a kérdésed tárgyában is. Mi is ilyen gépet vettünk éppen egy évvel ezelőtt, 1,6 benya, SW, csak 2 évvel fiatalabb, már a frissített pofával.
Van egy 3 hetes Ceed SW 1,4 TGDI Gold GT line-om. Milyen m.olajat használtok ehhez a típushoz utántöltésre? Szerencsére még nem kell pótolni. A motortérbe csak egy TOTAL címke van beragasztva. De azon belül, hogy milyen viszkozitású, vagy típusú, az nincs feltüntetve.
Megnéztem közelebbről, mentem is vele egy kört. Alapvetően rendben van az autó. Bár apró rozsda kezdeményeket már látok a sárvédő íveken, amit szerintem most még meg lehet fogni, illetve egy alvázvédelmet lehet neki adni.
Ami jobban zavart, hogy az utastérben a vezető ülés sínje és a tanksapka nyitó karja tiszta rozsda volt. (???)
Hogy lehet ez, hogy belül is rozsdásodik a Cee'd? Jellemző ez?
Felmerült bennem, hogy esetleg árvíz károsult az autó. Vagy hogy mivel észak-németországi az autó, esetleg tengerpart mellett lakott a tulaj és a sós, nyirkos levegő végezte ezt a szép munkát. (Sokat is állhatott szerintem, mert a hátsó fékek eléggé be volt állva, azok is rozsdásak voltak).
Azt is megköszönném, ha az itteni guru össze tudná nekem foglalni, hogy mi az amit alaposan meg kell nézni ennél a modellnél. Hétfőn elmennék egy szerelővel megnézni.
Igen, izzítógyertya. Nekem anyámat is cserélni akarták már sufni tuning szervizekben, mikor a KIA-nál terheléses vizsgálatot csinált az izzítógyertyákon a szerelő. 4-ből 3 rossz volt. Amúgy nem terheléses vizsgálatnál nem mutat hibát. Csináltasd meg, tuti ez lesz a baj! Utána szépen járni fog!
Nos, a Total olajakat nem én hoztam fel, csupán idefirkáltam, hogy melyek lehetnek a szóba forgó Total olajok. Nem írtam specifikációt a dízelmotorhoz ajánlott olajhoz, mert nem ismerem az előírást, de megnéztem (volna) a kézikönyvben, ami alapján a mi gépünket terelgetem a TMK útján, de abban érdekes módon csupán a benzinmotorokhoz írt specifikációt.
Az, hogy mi alá nem szabadna menni (ki tudja ki által megfogalmazva), az nem releváns, csupán az, mi a gyártó által előírt (minimális) követelmény.
MIndazonáltal sok motorolajat kínáló cég ajánlja egyes termékei ehhez,vagy ahhoz a márkához - és ezek nem noname márkák - pl. Shell, Total, ELF, ÖMV (pedig ők már nem is gyártanak ilyesmit), Castrol, stb.
Kézikönyv 8.9 oldal DPF-fel szerelt dízelmotorhoz ACEA C2 0w30 (U II 1.6 VGT motornál, ami remélem ugyanaz mint a D4FB motorkód)
Kézikönyv 8.11 oldal dízelmotorhoz ajánlott olaj Shell Helix Ultra AP 5w30
Mivel szerintem kissé ellentmondásos a könyv két oldala, s mivel inkább Ausztriában fut a motor többet hidegen én a 0w30 mellett tettem le a voksom, ilyen kerül bele mindig:
Kuplung folyadék alatt a Fék és tengelykapcsoló folyadékot értik szerintem. Ezért is fontos a fékfolyadék cseréje, mert ugyanaz a rendszer működteti a hidraulikus tengelykapcsolót is.
a topic 13 éves fennállása során az összes kiemelkedően jó kia gyári akció valamilyen foci eseményhez (eb vagy vb) kötődött ilyenkor mindig kihoznak vagy valami combos engedményt vagy egy "fifa" modellt amibe belezsúfolnak mindent amit a zemberek venni szoktak és ezt adják jóáron jövőre lesz foci eb, aki különösen kedvező ajánlatra vár az ne most kapkodjon, amikor amúgy is fél évre tudnak gyártani tehát még alkudni se nagyon lehet a listaárakból hanem majd jövőre..
Ceed III-ban már van ez a popup, eltűnik magától is pár másodperc után.
A névjegyfrissítés nekem meg egyszer volt csak, utána csak az ikonka jelzi, lehet, hogy a frissítés miatt írta most ki, legközelebb szerintem már nem fogja.
Tegnap volt meg a 2 éves szervíz, tök jó fejek voltak, kaptam kávét is. Beláttam a szervízbe, lekopasztottak mindent (alvázról a takaró műanyagok, kerekek, stb), közben rátették a frissítést is a fejegységre. 1,5 óra volt, 51ezret fizettem. Kérdeztem van-e baj, azt mondták semmi a világon, minden oké a kocsival. A Tomtom navi adatai állítólag már "csak" fél éves késésben vannak. A frissítéseket amúgy alvázszám alapján a központi szerverről tölti le automatán a kütyü, nem a szervíz nézegeti hogy mi kell vagy mi nem. Azt észrevettem, hogy az AndroidAuto betöltése előtt jött egy új popup ablak valami biztonsági figyelmeztetésről ami le kell okézni, ez mondjuk nem hiányzott :)
Amit javasolnék még, az az hogy a tolatókamera bekapcsolásánál ne foglaljon el a felső sávból csíkot azért mert épp frissítette a névjegyeket meg a telefonkönyvet, nekem a kamera képe kell tolatásnál nem a telefonommal való kommunikáció visszajelzései... De ezt majd talán 1 év múlva kiküszöbölik :))
Ha egy olaj teljesítményszintje és viszkozitása megfelelő, akkor az az olaj jó. Nyilván, ha a gyártó tesz az olajba adalékokat, attól még jobbak lehetnek bizonyos tulajdonságai, de mint egy cikkben olvastam, a világ össze olajában levő összes adalék kölcsönhatását nemhogy nem vizsgálták, hanem nem is lehet vizsgálni.
Többek között ezért is érdemes egy olajnál maradni a teljes élettartam alatt.
Ha tegnap hoztad ki a szalonból, akkor gondolom igen, de ha 6 éves és van benne 140.000 km, akkor valószínűleg nem, mert amennyiben tényleg ez a hiba, akkor kopóalkatrész.
Én a KIA ügyfélszolgálattól kérem használati utasítást. Meg is küldték a linket ahonnan letölthetem (pdf), de már nem él a link, így hiába teszem közzé.
Visszaolvasva néhány oldalt két kérdésem lenne:
A szerviz számlán mi az a Kuplung folyadék és hol vannak a Kardántengelyek ? :) vicces ilyeneket olvasni egy hivatalos számlán :)))) de semmin nem csodálkozom.
Én nemrég vittem be egy Bp-i Dunához közeli mákaszervizbe a nemrégiben vásárolt 6 éves Ceed-emet átvizsgálásra. Kíváncsi voltam mit vettem (tudom előtte kellett volna).
Átvizsgálták 17 ezerért: -> fékbetéteket és tárcsákat kell cserélnem elől hátul, más hiba, olajfolyás stb nincs.
Mivel hozott anyagból nem akartak dolgozni elvittem máshova ahol kiderült, hogy csak az első fékeket kell cserélnem. A hátsó mérés alapján 60%-os. Kiderült továbbá, hogy alsó takarólemezek egyikét sem szedték le, ami azért érdekes, mert akkor az olajfolyásokat hogy ellenőrizték ? Talán nem véletlen, hogy nem engedtek be a műhelybe nézelődni. Jeleztem, hogy 2 parkolást segítő szenzor nem működik megfelelően de ezzel "most" nem tudtak foglalkozni, ezért adtak egy új időpontot amikor megnézik. Megnézték, szerintük csak az egyik hibás, azt viszont gariban cserélik ha visszaviszem, most nincs raktáron alkatrészük. Visszavittem, kicserélték ismét 1,5 óra. De semmit nem kellett fizetni!!! Szuper. Sajnos, viszont csak otthon vettem észre, hogy a szélvédőmön lett egy ütés, ami szervíz előtt 100% nem volt. A térkép frissítést minden alkalommal kértem, de kiderült nekik sincs újabb mint 2018 első fele, pedig márkaszerviz :) Összességében: többet be nem teszem a lábam oda.
Szeretném kérdeni attól akinek 2013 - 2015 kombija van, hogy hátul mindkét sarokban van e alulról takarólemez ?
Nekem a kipufogó oldalán nincs ezért a lökháritót tartó nyúlvány erősen rozsdás.
Motortérben más biztosítékok vannak! A KIA belső biztosítékdoboz/-tábla elhelyezése a mellékelt képen láétható. A biztosíték érteke újabb modelleknél 20 A.
Mintha az IKEA állítaná, hogy "Ezt a TV állványt kifejezetten a Samsung tévékhez fejlesztettük!". :)
Csak az API és ACEA minősítése számít az olajnak (és persze a SAE viszkozitási index), SN és C3 alá nem volna szabad menni. Ugyanúgy megfelel a 6ezer forint/5 liter Mannol Energy Formula PD, hiszen tudja a fenti minősítést.
Üdv ! Valósínű ezzel az olajjal is tökéletes lesz az olajcsere Ineo HKS D 5W30 ,de a dieselekbe is már elvárás a C3 -as minősítés ,és a fent említett csak C2 -es minősítéssel rendelkezik !:-)
A motorolajnál a lényeg a specifikáció, majd a viszkozitási osztály - figyelemmel a felhasználási körülményekre -, ezt követi, hogy Total, vagy Shell. A Totalnak van olyan olaja, amit kifejezetten a Hyundai/Kia autókhoz ajánlanak (Total Quartz INEO MC3 5W30 a benzinmotorhoz, illetve Ineo HKS D 5W30 a dízelmotorhoz) , az általam letöltött gépkönyv, és a motortér zárhídján virító matrica Shell Helix-et javasol. De valójában ez nem lényeges. A benzinmotorhoz való olajok API SN/.., illetve ACEA A3/B3 minősítésűek.
Én Shell Helix Ultra 5w40-et tettem bele (API SN/.., ACEA A3/B3), amiből 10ezer km után kb. a nívópálca min-max különbségének a fele hiányzik sok-sok városi menet mellett. Most esedékes a csere, valószínűleg Mobil1 0W40 következik - minez is API SN/.., ACEA A3/B3.
Sziasztok!Szőke vagyok:)! 1.4-es kia ceed szivargyújtóinak a biztosítékát hol találom meg?Melyik a sok közül?Ha felnyitom a motorháztetőt jobbra megtaláltam a bizti táblát,-vagy van máshol is?
Gyere be egyszer ködben az M1/M7 bevezetőjére vasárnap alkonyatkor >o]
De ne offoljuk szét a topic-ot: Holnap viszem 2 évesre a KIA Szabóhoz a kocsit, majd beszámolok :) A gépkönyvben én 2 féle kenőanyagot találtam: Sima kenőanyagoknál amotorolajnál TOTAL Quartz-ot, ajánlott motorolaj fejezetben meg a Shell Helix-et, mindkettő 5w40.
Prózaibb leszek: Álltál már ködben dugóban felkapcsolt hátsó ködlámpás autó mögött? Kellemes, szemkápráztató látvány. A hátsó ködlámpa kapcsolgatása pont ugyanolyan, mint sok más közlekedési morálbeli különbség. Lehetnénk udvariasak egymással, de vadkelet vagyunk :P
Úgy emlékszem, nem világít. Asszem már én is szentségeltem magamban párszor e miatt, mert mikor kellene megtalálni a magasságállítót? Amikor sötét van és a szembe jövő villog, hogy nagyon megpakoltad a hátulját. :-))) Lehajtom alapra és annyit kattintok rajta amennyit gondolok. Kettőnél több eddig nem kellett, viszont annyira felfelé ver alapban (mondjuk nekem van vonóhorgom és kacatból mindig úgy 5-6 kg a csomitartóban, mint vontatókötél, bikakábel, rongyok, fogó, stb) , hogy ha beül egy személy hátra, már egy katt lefelé.
Ugyan ez a JD "tipus" (2018-as gyártás) van nekem is, és szintén küzdök az általad említett kapcsolóval :-)
Amit már rég óta meg szerettem volna kérdezni, az pedig az lenne, hogy szintén oldalt, ahol a fényszóró magasságát lehet állítani, egy potméter segítségével, az a felkapcsolt világításnál nálatok világít e?
Mert nekem NEM. Olyan mintha maga a tekerő olyan "fényvisszaverős" lenne, de a pillanatnyi "állás pozíció" teljesen sötét.
A Rio-ban nekem feltűnt, hogy amikor lassítok és elindul visszafelé a sebességmérő mutatója, akkor ugrik egyet.
Kíváncsi leszek, erre mit mondanak, 6,5 éves az autó 26e km van benne és ez ugye sanszos, hogy a léptetőmotor hibája lehet ami műszertábla cserét jelent. Csak nehéz tesztelni, mert én is pályán vettem csak észre.
Egyébként a benzinszint jelző is sz.rul van kalibrálva, szemmel láthatóan zuhan folyamatosan a szint a mutató szerint és az ember bepánikol hogy tankolni kell, erre alig valamit lehet betölteni - mármint a mutatott hiányhoz képest.
A mauális klíma tekerője sincs jól kalibrálva, mert az utolsó 3 röccenésnél hűt csak, a többi állásban hiába kék a skála, nem hideg jön.
Ahogy bírlak, olvasgatlak benneteket és leginkább az jár a fejemben, hogy ha egy márkaidegen olvasó erre téved, mert szeretne többet megtudni az autóról mielőtt ezt választja, akkor elképed, hogy mennyire jó autó ez a ceed! Hiszen ilyen apró-cseprő dolgokon megy a diskurzus, nagyobb baj ezek szerint nincs a gépekkel. :-))))))))
Mondjuk ne is legyen!
De ha már kapcsoló..nekem a kormányfűtés kapcsolója van logikátlan helyen. (JD) Mondjuk már vakon is tudom ha ősztől tavaszig reggelente beülök az autóba, hogy hova nyúljak, de a Rióban pl. tök logikus volt a váltóhoz tenni az ülésfűtés gombok közé. Mindig van mit csiszolni az autókon..:-))))
Jó, ők azok akik nem morognak amiatt, hogy szar helyen van. De aki rendeltetésszerűen használná, az meg szív vele. Szóval ne csodálkozzunk, ha szal látási körülmények között a társ autósok a balfék vezetési stílusuk mellett még a világítással is betartanak nekünk :)
1) ködfoltos útszakaszra érsz, ahol 1 km köd, aztán semmi 500m, aztán 300m köd, aztán megint semmi.. ilyenkor kapcsolgatsz mint a jógyerek, mert ha nincs köd akkor marha zavaró, főleg éjjel.
2) mögötted a pályán senki, ezért feltolod nehogy hátulról a 170-nel jövö X5 belédrongyoljon, ami meg is érkezik, ezért lenyomod hogy ne vakítsd ki a retináját, aztán mikor elmegy megint felnyomod. Olyan ez mint a refi, ha nincs senki előtted akkor felnyomod, ha megelőznek akkor meg le - mert a másikat zavarja.
3) paraszt vagy, aki szarik rá hogy mást elvakít mikor 2m-re elmegy mellette és 1 percig néznie kell a 20A ködlámpádat, utána meg 5 percig villódzik a szemében a vakfolt, ami éjjel esőben ködben egy igazán szükséges plusz a biztonságos vezetéshez >o] A kamionosok az első ködlámpát is utálják, nincs annál szebb mint mikor előzés után tüntetőleg rádvillantja az összes refijét.. mintha a mennyben járnál, akkora a fényár (persze ilyenkor csak a kamionos a hülye, nyilván).
Én kapcsolgatom, de szerintem is szar helyen van a ködlámpa kapcsolója sok kocsinál. A Ceed-ben sem szeretem a lámpakapcsoló karon tekergetni, mutató ujjra jobban ráállna a kormányon.
Ez így van. Legalábbis EU-ban. Mert az USA-ban lehet, kicsit aktívabbak a visszahívások tekintetében... Különben odavernek nekik olyan bírságot, mint a dízelbotránynál (és ott még ezen felül vissza is kellett vásárolni a rengeteg autót, itt meg... miért ér kevesebbet az európai fogyasztó mint az amerikai?)
Én szerintem kétévente egyszer használom, pedig azért évi kb. 40e km-t még mostanában is leautózom. Ha nagyon kézre esne a sok marhának, állandóan kapcsolgatnák. Például éjszaka, esőben eltörném a kezét, aki hozzányúl.
Ducatoban a hátsó ködlámpa kapcsolóját takarja a kormány, akár hogyan hajlongok, nem látom, csak vatkában tapizok...
Nem! Nem ezért nem kapcsolja, hanem mert:
1; rég elfelejtette, hogy bekapcsolta,
1,5; hiába világít a kontrollfény a műszerfalon, nem tudja, mit jelent,
2; az a menő, ha minél több fény rajongja körbe az autót,
3; nem is tudja, hogy van ilyen, azt gondolja, akkor van minden rendben, ha az a narancs piktogram is világít,
4; meg sem fordul a fejében, hogy a hátulról érkezőt zavarja a ködzárófény.
És igen! Elvonja a figyelmet, még akkor is, ha szarok a látási viszonyok; folyvást vonzza a tekintetet, így igenis jól teszi a user, ha az őt beérő jármű közeledtével lekapcsolja. Főleg a friss modellek esetében, amiknél a ködzárófény már komoly fényerőt bír.
Meg a másik a VW-nél (meg sztem általában a német-EU gyártóknál), hogy elsunnyogják a "típushibákat", nincs visszahívás meg gari.. Míg a japánoknál inkább igen..
A világításról nekem mindig az jut eszembe, hogy a sok csilivili de tök felesleges kormánygomb (pl kormányszervó finomsága, meg a média típusok közti pörgetés) helyett lehetne a kormányon a refi meg a hátsó ködlámpa kapcsolója, amiért állandóan nyúlkálni kell. Főleg a hátsó ködlámpa idegesítő pl autópályán éjszaka, ha 2km-enként utolér valami deviáns gyorshajtó annak ne lézerezzem ki a retináját folyton nyúlkálnom kell. Meggyőződésem, hogy a ködlámpát csak azért nem kapcsolgatja minden sofőr az illem szerint mert rohadt kényelmetlen folyton azt a kapcsolót keresgélni ott bal elöl, a kormány holtterében.
Az a kocsi még a 2002-es teszten sem ért el 5 csillagot, azt meg, hogy a mai viszonyok közt hogyan teljesítene, jól szemlélteti ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=xidhx_f-ouU
2. Érkezés előtt röviddel kapcsoljam ki - ahogy írtad.
Nnnna.
Én minden verziót próbáltam, de ami szarul van megtervezve, annak mindegy.
1. Sose kapcsoltam ki. Ez tök jól bejött, de mivel félautomata (utastéri hőmérsékletet próbál szabályozni, de ehhez nincs annyi érzékelője, mint az automata 2 zónás klímának), egészen addig nem volt csak büdös, amíg egyik reggel annyira hideg nem volt, hogy hiába volt bekapcsolva a klíma, nem hűtött, mert pont fűteni kellett az utasteret a beállított 22 fok eléréséhez. Akkor máris jött a büdös, pont úgy mintha kikapcsolt klímával csak a levegőt engedtem volna be.
2. Érkezés előtt ha kikapcsolom, akkor baromi gyorsan felmelegszik az utastér és előfordult, hogy leizzadtam mire megérkeztem. Akkor meg minek a klíma? De azt is tapasztaltam, hogy bár hamarabb kikapcsoltam, mint hogy leállítottam volna, reggel pont ugyan olyan büdös volt.
És ezek a klíma rendszerek nem VW tervezésűek, hanem általában komplett rendszerek autóipair beszállítóktól. Valeo, Denso, stb. Minden gyár tőlük veszi. Csak úgy mint pl. az ABS rendszereket.
A VW-ről:
"A VW-ról meg nekem mindig negatív véleményem volt. Egy paraxtvakító márkának tartom őket, jó design, extrák, imidzs, teljesítmény, a műszaki tartalom megbízhatóságilag meg egy vödör xar.."
Nekem nem volt negatív véleményem, majd lett, majd most már talán árnyaltabban látom a képet.
A VW abszolút profi a beltérben, az ergonómiában. Pont. Olyan dolgokra odafigyelnek, hogy pl. amikor szervizelni kell az autót és ezt kiírja a kijelzőre, azt beindítás után nem sokkal, egy bim-bam hang kíséretében teszi. DE csak akkor, ha a vezető bezárja az ajtaját! Hogy biztosan ne kerülje el a figyelmét. Szóval a programozás nem egyágú IF - THEN hanem van még pár feltétel és ezekre mind odafigyeltek.
Nagyon jól megfigyeltem, hogy mikor nekem a 2005-ös Octavia bekapcsolt ablaktörlőnél hátramenetbe téve a hátsó ablaktörlőt is aktiválja, hogy esőben tolatva azért lássak is valamit, azt pl. a többi márka évekkel később kezdte el utánoztni és autós teszteken a mai napig mint valami újdonságot említik meg idei modelleknél is, pedig már 15 éve ki van találva.
A KIA a 3. Rio-nál már kezdte alkalmazni az ilyen okosságokat, de úgy érzem, nincs mögötte ilyen kicsiszolt, rafinált átgondolás (sok feltétel figyelembe vétele), csak alkalmazták az okos funkciókat. De pl. azt még nem sok másik autón láttam, hogy hátramenetbe téve belső keringtetésre kapcsol a szellőző rendszer, hogy ne szívja be a saját kipufogó füstjét az autó és tolja be neked az utastérbe. Az O2 ilyet is csinál. Nem is tudták a márkaszervizben, hogy mi az a kattanás a műszerfal felől amikor elkezdek tolatni. Nekem kellett rájönni, hogy a szellőző motor hangja is megváltozik és valahogy ismerős... Persze, mert ilyen hangja van akkor is amikor én kapcsolom belső keringtetésre, csak tolatáskor egy program teszi ezt meg helyettem - persze a visszajelző lámpát aktiválhatná hogy lássa az ember, mi is történik.
De pl. a fenti Rio-nál nem érem el az ujjammal az index kart kormányra tett kézzel, ki kell nyúlni a kar felé az ujjammal, akkor meg véletlenül átbillentem reflektor állásba. Ez nem csak nálam probléma, asszonynál is. Tehát ez ergonómiai tervezési hiba! A VW-nél minden a helyén van, nem kell idióta helyeken tapogatni a tempomathoz (Renault esetében a kézifék mellett van a kapcsolója!) vagy a rádióhoz.
A műszaki megoldásaik is általában jók, amíg működnek, zseniális dolgokat tudnak. Pl. az 1.5-ös 130 LE-s TSI motor DSG automatával párosítva egy Golf Sportsvan egyterűt 3,9-4,5 liter benzinnel mozgat 100 km-en. Ezt úgy éri el, hogy 130 km/h sebességig amikor elveszed a gázt, akkor eszerűen leállítja a motort és üresbe dobja a váltót. Amikor gázt adsz, akkor vagy a DSG váltó kuplungjának kapcsolásával vagy kisebb sebességnél indítózással indítja a motort. A leállított motorral történő vitorlázás során egy külön Li-Ion akku látja el árammal a fogyasztókat, melyek a generátorról működnének.
A probléma ott van, hogy eleve szarmegoldásokkal csinálnak meg dolgokat vagy spórolósan, vagy ami jó, azt 1-2 év után spórolásból elrontják. Erre számos példa van, pl. az 1.9 PD-TDI motor egyik évjáratába gyengébb csapágyak kerültek a hajtókarokhoz így azok a motorok sorra dobják el magukat. Előző és utána érkező motorok meg nem.
Aztán mindenki eldöntheti, a sokszor zseniálisra csiszolt belső, külső és technika használatának élménye megéri-e azt, hogy a megbízhatóság meg igen csak kérdéses.
Nekem a fent említett Golf Sportsvan tesztvezetésénél nem volt semmi, amire felfigyeltem volna, amit kiemeltem volna. Azért nem, mert úgy volt jó az autó ahogy volt. Azt hogy a motor leáll menet közben, csak teljesen véletlenül vettem észre, mert semmi hangja nincs akkor se ha jár. Ha lenne annyi pénzem, simán megvenném azt az autót mert a legtökéletesebb családi autónak tartom. Nem egyterű de olyanok a méretei, magasabban ülök de nem SUV, borzasztó sok hely van benne. Profi. De tekintve hogy látom, mi minden előfordul a VW-nél és ez már egy sokkal bonyolultabb technika, vannak fenntartásaim. A gari is csak 4 év ami nem is igaz, mert csak 2. A másik kettő importőri gari.
Az 1 liter/1.000 km motorolaj fogyasztással elérnéd, hogy 1:50 keverékkel járj, ami megfelel a Trabanthoz ajánlott városi keveréknek. Bármit ír a könyv, ez nem normális olajfogyasztás.
Na igen.. Én is így vagyok vele, h a mai autók egyre inkább paraxtvakítások.. Túlbonyolított, eldobható xarok, tele hibaforrással..
Nekem Corolla sedan-om van, E12-es, ez a maga idejében hatalmas dobás volt az előző Corollák után. Lényegében egy kis Avensis. Sztem mai napig megállja a helyét, leszámítva persze a paraxtvakító extrákat, de műszakilag, kényelemben, biztonságban sztem ma sem vall szégyent. Fogyasztásban és teljesítményben sem. 1.6 110 le.
De rámjött, h kéne valami újabb, fiatalabb, és legfőképpen kombi vagy 5 ajtós :) Házfelújítás során rájöttem h a sedan szívás :)
Ok, de mi lehetne helyette? Ja, az is rámjött, h vmi SUV féleség is jó lenne, mert külterületen lakunk, igaz h nem járhatatlanok az utak, de mégis :) Na meg tavaly voltunk olyan hegyi utakon Erdélyben, h kicsit aggódtam a Corolla miatt.. Idén meg Bulgária :) Szóval akkor mi lehetne helyette? (ill mellette :) Toyotát nem akarok, egyszerűen se hús, se hal, semmilyen, nem tetszenek. Honda Civic szintén nem tetszik, és drága is. De magasra tartom műszakilag, és jók a paraméterei (1.8 140LE, nagy csomagtér, jól variálható..), ezért el tudnám képzelni. Hyundai-Kia nagyon bejövős, de effektíve nem kapni 1.6os motorral.. Ritka nagyon. És a sima MPI-t preferálnám inkább mint a GDIt. Suzuki S Cross, szintén drága, de az már bejönne minden szempontból. Vitara nem jön be annyira, és kicsi is. Néztem még Mitsubishi ASX-et, az még komoly jelölt, nincs sok negatívuma. Egy időben gondolkoztam Lada Vesta kombiban, az is szinte minden szempontból megefelelne, félig-meddig SUV :) Tetszik is, olcsó is. Igen, de nincs háttere a márkának, a fórum totál halott, a márka szénája is kifelé áll a hírek szerint, nagyon úgy néz ki h be fogják dobni a törölközőt.
Ja meg az is szempont, hogy ha lehet, ne legyen benne nagyon sok km. Max 100e egynéhány. Szóval a végén ott tartok, hogy kb megfelelő kocsit 3.5 milla fölött kapnék, akkor meg már lehet majdnem jobb megtoldani kicsit, és 4 misi körül új S Crosst venni, 1 lityós turbossal..
Vagy lejjebb kell nézelődni öregebb-gyengébb kocsik közt olcsóbban..
A VW-ról meg nekem mindig negatív véleményem volt. Egy paraxtvakító márkának tartom őket, jó design, extrák, imidzs, teljesítmény, a műszaki tartalom megbízhatóságilag meg egy vödör xar.. Amiket te is leírtál, nekem sztem negyedennyi gondom nem volt a Corollával.. Pedig öregebb is pár évvel. Ismerősöknek is volt VW, Golf, Seat, de mér hallom vissza h most benzinszivattyút kellett cserélni., hűtőventillátort, ilyen érzékelő, olyan, másik ismerős Opeljén megszorul a klímakompresszor, kirohad a klímahűtő..
Nekem a Corollán a klímához még egyáltalán nem kellett nyúlni, de szó szerint! (lekopogom..) Még csak nem is tisztítottam soha, csak a pollenszűrőt. Ui az a titka h mielőtt megérkezel ugye, ki kell kapcsolni, és csak a befúvó menjen, így kifújja-kiszárítja a vizet onnan, nem lesz baktériumtenyészet. Tölteni sem kellett eddig 17 éve alatt, és hűt rendesen.
Neked eddig mákod volt az egyszerű SX4-el. Ha most vennél egyet, más diemnzióban találnád magad!
Van egy olyan cég amelyik Lízplen-es autókat ad el a lízing lejárta után. Meg lehet tekinteni az autók szerviz múltját is. Háááát, nagyon kevés olyan autót találtam, amelynél csak a kötelező szerviz lett elvégezve. Elektromos hiba szinte mindegyiknél volt, de volt beázás, meg minden egyéb ami csak elképzelhető. 4 év alatt! És bármilyen márkánál. A koreaiakból azért sok olyan autó volt, amelynél tényleg csak kötelező szervizek voltak 4 év alatt.
A mai autók túl bonyolultak és spórolósan vannak megépítve.
Egyszerűen fogalmazott egy barátom: a mai autók sz.rok.
Én még örülhetek, hogy legalább a VW 1.6 8V motor egy ősi darab, ezt még lehet akár felújítani is. A mai turbós motorok spéci hengerfal bevonatát már nem tudják visszatenni fúrás után, de szerintem nem is lehet fúrni mert nincs annyi anyag a hengerek között.
Egy Ford Ecoboost 1.0 motor termosztát cseréje fél napos munka, mindent le kell szerelni róla. Munkadíjban egy vagyon lehet, pláne tőlünk nyugatabbra.
Szóval nagy dilemma, hogy ezt tartsam meg némi pénz elköltése után, vagy egy kisebb vagyonért vegyek egy új, de eldobható motoros autót amit 6 éves korában tutira el kell adni hogy ne szívjak én vele.
Az a 2 db SX4 biztosan az előző modell volt. Mert ha benézel a mostani SX4 S-Cross fórumába, akkor szerintem több problémát fogsz találni, mint a Ceed-nél. És nem 150e km után, hanem pl. a vadiúj autó ereszti be az ajtókárpit mögül a vizet az utastérbe a bal első ajtónál. Meg van még néhány problémácska. Pl.: 2-est nehezen veszi a váltó, zörög a műszerfal és társai.
Ha cserélték garanciában a kopást, annak nagyon kell örülni. A VW importőr úgy hajtana el ezekkel a problémákkal, hogy csak pislogsz. Amúgy pedig az SX4-ben nem nagyon használtak szerintem a kemény műanyagon kívül olyan anyagot, amit kophatna is. De lehet nincs igazam, mindenesetre az egy fapados autó a Ceed-hez képest, sőt, a mostani S-Cross is! Egyszerű, puritán, sprőd anyagokkal melyek sose kopnak el, legfeljebb qrva gyorsan karcolódnak, de azt meg nem nagyon tudod gariban elsütni.
Nekem 2005-ös Octavia2 van. Első gazdája vagyok, 124e km van most benne.
1. Olajfogyasztás új korától.
2. Bal első ablakemelőt javítani kellett
3. Fűtőventilátort többször kellett már kenni mert csikorgott.
4. A tolatóradar szenzorok 4 éves korától hullottak: 4-ből 3 db elromlott, 1 db-ot sikerült az importőrból kivasalni díjmentesen, a többit én vettem bontottan és színre fújattam, majd minden egyes télen egyet cseréltettem. Ma pl. a jobb és bal hátsó is akadályt jelzett, pedig napos idő volt. Lehet hamarosan megint csere?
5. A vezető oldali visszapillantóba épített LED-es index 2x cserélve már. A másik oldalon még egyszer sem.
6. Motortérben a kisebbik hűtőventilátor 2x cserélve már. Az utángyártottak többet bírtak mint a gyári.
7. Kipufogó leömlő utáni flexi cső rezonál, mint egy Zsigulinál. 2000 km-es korában cserélték garanciában. Azóta is rezonál. Lesz.rom.
8. Kormány műanyagból van, de csúnyán kopik. Típushiba.
9. Ajtótömítéseket rendszeresen kenegetni kell különben izgés-mozgás, mocorgás, neszezés van, ami az idegeimre megy. Mintha szét akarna esni az autó.
10. Ideges az elektromos szervós kormánymű, állandóan korrigálni kellett, szellemileg fárasztott le a vezetés. Most már nem ilyen szerencsére, de hogy mitől volt ilyen, azt nem tudom.
11. Ablaktörlő motor tengelyénél a hátsó szélvédőn 4 éves korától befolyt az eső, akkor cseréltettem tömítést, azóta nem észlelem.
12. A váltó az 1-es fokozatot és a hátramenetet is nehezen vette, de pár év alatt elmúlt ez.
13. A váltó felől évek óta nyiszogó hang jön, mely csak a kuplung pedál lenyomására hallgat el. Mondtak erre már mindent, de majd a kuplung cseréjekor talán megoldódik.
14. Egy injektort már cserélni kellett, bár akkoriban kezdtem Shell kútnál tankolni. Addig OMV. A csere után soha többet nem tankoltam Shell-nél.
15. Kartergáz visszavezető csőből a 4. van benne, nem veszem meg a gyári 10-20e Ft-ért, mert a 3e Ft-os utángyártott is kibír pár évet.
16. Lészűrőháztól a pillangószelepig vezető nagy levegőcső is kilukadt már 8 éves kora körül.
17. Akár mit csinálok vele, a klíma büdös. Pont. Ózon, hab, spray, mindegy, nem segít semmit rajta. Ez ilyen.
18. Műszerfal tetején lévő tárolórekesz krómozott díszcsíkjáról lepattogzik a krómozás. Garanciában cserélve, de arról is lepattogzik.
19. A gyári rádió nem adta ki a CD-t, garanciális csere. A cserélt darabot én lecseréltem egy olyanra, ami MP3-mat is tud, na az meg olyan, hogy a legváratlanabb időpontokban egy nagy digitális zajt ad ki, egy pukkanást. Nagyon kellemes.
20. A fékeket évente kellene szétszedetni és minden részét jól megkenni, hogy ne ragadjanak meg a betétek, melyek így fogják a kereket és félre koptatják a tárcsát is.
És most itt azt mondom, hogy meguntam a felsorolást.
1.4 kia cedd ablakmoso szivattyu kiszerelesehez le kell bontani valami borítást?Milyen anyagbol vannak azok a patentok vagy csavarok?Eltörhetnek?Mi a neve és hol tudok olyat venni?
Hali! De igen, teljesen igazad van!!! A kezelési könyvben is azt írja, hogy 1000- 1500 km-re teljesen normális lehet a maximum 1 literes olajfogyás ( persze ez nem törvényszerű). Figyelni kell és ha kevés, akkor utántölteni!!! Üdv ;)
" Jó, ha tudjuk, mivel a vezérműlánc íves terelőkön és hidraulikus, az olajnyomással dolgozó feszítőn fut, kenésre van szüksége, ugyanúgy a motorolaj keni, ahogyan a motor egyéb belső elemeit is. A láncos motorok esetén tehát még egy kicsivel fontosabb az olaj- cseréje és minősége, különben a lánc is jobban kopik. " Forrás: https://www.autonavigator.hu/cikkek/lehet-szij-lehet-lanc-a-vezerles-mindenkepp-figyelmet-igenyel/
A családban van SX4 S-Cross és nekem egy Ceed III ez utóbbi automata. Mindkettő 1.4 turbó. Szoktam menni a Suzukival is ezért párhuzamot tudok vonni a két autó között. A Ceed sokkal komolyabb autó már az érzetet tekintve is nem véletlen a Golffal is hasonlítgatták. Ellenben a Suzuki is simán vállalható - pl. a motorja igen jó - rosszul nem jár vele az aki csak ennyit tud vagy akar egy új autóra szánni.
Ceed II vs. Ceed III. Erre csak annyit mondok mivel 1.6 GDI-ból ültem át az új egész más autó. Menni kell vele és azonnal feltűnik. A régi sem volt rossz de szerintem az új lett igazán "jó" autó. A tartósságát meg meglátjuk....
Mondjuk egy ilyen új Vitara a JD Ceed-el sem egy kategória, gondolom az újtól még messzebb van.
Most a kötelező szervizen a Di-fernél a szalonban voltak kiállítva Suzukik is, végigültem mindet a várakozásban.
Annak ellenére, hogy kedvelem a Ceedemet, simán el tudnám képzelni, hogy mostantól egy Vitarát vagy egy kicsit nagyobb, de most tök "olcsó" S Crosst használjak, hiába nem egy kategória a kettő. Ültem amúgy új Ceedben is, nem rossz, de nem vágott mellbe a saját JD Ceedemhez viszonyítva, kicsit olyan, mintha csak egy facelift lett volna, a Ceed I és II között szvsz sokkal nagyobb a különbség.
Hali! Nekem tavaly és NEM "tavaj" kb. 0.5 liter maradt a 4 literből. Első körben megnézném meddig töltötték fel, mit mutat a nívó. Ha nincs maxon akkor nyugodtan töltsd fel, mivel láncos motor egy picit úgyis csipegetni fogja (ez normális). Szintén shell olaj, de az autó 2013-as (ha ez számít). Üdv ;)
Lassan átmegyünk teljesen off topikba, bocsánat attól akit nem érdekel. Viszont közvetlen összehasonlítási alapom van, mivel egy Vitara AllGrip fut cégesként. Huszonkétezer kilométernél az egyes fokozat helyén egyszer csak megjelent a hátramenet, és ez egyáltalán nem volt vicces. Komplett váltóbowden csere, melyre nagyjából egy hónapot kellett várni. Ettől még a Vitarát nem tartom egy betegágynak, de pl. menetzaj, kényelem, anyaghasználat terén, on, a JD Cee'd-el nincs egy szinten.
Szerintem nem azt irtam, hogy mindegyikkel gond van. Viszont a tulajok egy részének ott is van, volt gondja az autójával. Mint ahogyan ez itt is, és nagyjából valamennyi márkánál igaz.
Készséggel elfogadom, hogy akinek sok problémája van egy tipussal kapcsolatban, az joggal vágja rá, hogy soha többé. Én nagyjából tíz év bizalmat adtam, feleslegesen a VW konszernek mire váltottam. Persze ez igy nem teljesen igaz, mert a rohangálős off Polonk, tizenkilenc éve tökéletesen működik.
Annyit mondott a kereskedo, hogy nem tudja belul valtozik e a kinezet,annyit tudni csak h pl indukcios telefontolto nem lesz es a kijelzo 10,5 lesz,valamint a csomagterelvalaszto is kikerul es mind a luxuscsomagba megy...ja es digitalis lesz a kijelzo,de nem tudni melyik felszereltsegnel...
Soha ilyen, mivel az SX4-ben más gondok voltak, nem egy visszahívási akcióval orvosolva (kézifék, katalizátor, oldalsó tükrök). Most pedig mindenki háborodjon fel, egyszerre! :)
Segítseg!1.4 kia ceed ablak spricc nem mukodik.A szivattyu zugasat sem hallani.Melyik bitositekhoz tartozik,?Hol van az ablaktorlo motor vagy szivattyu?
Csak azt nem ertem, h ha nem tudjak megmondani, h mi valtozik a muszerfalon es a masik kijelzon kivul akkor honnan jon az info, h esetleg kivesznek par dolgot amire neked meg epp lehet, h szukseged lenne?
A dragulas ugye fix sajna, max a merteke nem biztos meg, de a 200e magassaga azert sejtheto.
Ha nem kapsz valaszt a kereskedestol esetleg erdeklodj v.hol mashol.
Azert mert ha megno az ara 200e ft-al es kivesznek a felszeretsegbol szamomra 1-2 fontos dolgot (ugy nez ki egyebkent h igy lesz) akkor mar eszembe sincs megvenni es meg tudnel rendelni mas autot ahol tudnak arat is mondani....
A bátyám szeretett volna rendelni kb. 6 hónapja egy mondeot. Ott ugyanez volt a helyzet. mondták vagy vigyen készletről vagy majd jöjjön vissza kb. egy hónap múlva mert az új mondeot még nem lehet egyenlőre rendelni... semmilyen infot nem tudnak róla stb.
Úgyhogy elment és rendelt egy fullos VW arteont már használja két hete. Ő emiatt váltott.
Ez rendben is van,csak mashol nem 2 honap a leallas,ami egyebkent is erthetetlen h mi koze van a rendelesnek a gyartosor leallashoz de mindegy is, a masik pedig h tudnak arat mondani mashol ha ilyen van,arrol nem is beszelve h egy meg 1 eves modellrol sem beszelunk szoval olyan extrem nagy valtozas nem valoszinu...
En korabban (Junius) mar belefutottam ebbe a dologba egy kulfoldi kereskedesben. Konkretumot akkor nem tudtak mondani, csak annyit, h az uj modell dragabb lesz (~800EUR-t rebesgettek)
Anno meg nem volt rola szo, h a muszerfal is valtozik csak annyit tudtak, h a kozponti kijelzo lesz nagyobb 8.1` --> 10.1` (ha jol tudom akkor ez a valosagban 10.25` lesz)
Anno nekem mar azt is mondtak, h ujat rendelni biztosan nem lehet augusztus elott es valoszinusithetoleg a gyarats csak augusztus utolso heteben indul be igy a frissitett peldanyok valoszinuleg csak szeptember vegen erkeznek majd meg a megrendelokhoz.
Tovanbba azt is mondtak, h a keszleten levo autok sem valaszthatoak meg (akkor meg juniust irtunk) mert nem tudjak, h mennyivel adjak majd olcsobban.
Szerintem nem kell ezt tullihegni. Mashol is van ilyen max ott nem mondjak meg. Van a kozeli ismeretsegi korben olyan akinek a 6-8 hetre igert auto a valosagban a 17. heten erkezett es meg csak annyit sem mondtak, h bocs.
Abszolut egyetertek...minden gyartonal van nyari leallas,de olyan egyiknel simcs h 2honapig nem lenet autot rendelni,sot mitobb arat se tudnak mondani h mennyibe fog kerulni...a suzukinal is volt leallas igen 2 het... az opelnel is volt 3 het,de nem ket honap! Felhaborito en emiatt lehet mas markat valasztok mert nonszensznek tartom h az ember itt all x millio forinttal es 2 honapig meg egy rohadt arat se lehet tudni es meg utana varjak 4-5 honapot mire megjon az auto..vicc kategoria
A hibajavítasok nem ezalatt a pár hét alatt lesznek kifejlesztve, hanem jóval előtte, még a kisszériás gyártást megelőzően, mert le is kell tesztelni mindent, beszállítói oldalról is (design verification, dauerlauf tesztek, hogy a német autóipari terminológiánál maradjak).
Bár abban az esetben elképzelhető leállás modelfrissítés esetében, ha nincs más lehetőség mint a jelenlegi gyártósort átalakítani.
Astra J 1,7 Cdti bőrkormány 181 ezernél szinte olyan, mint a gyári. Teszek majd róla fel egy képet. És az autónak sem volt eddig semmi baja gyakorlatilag, alapjárati szelepet cserélni kellett tavaly, mert ingadozott az alapjárat. Ennyi. 90 ezer körül fékbetétek lettek cserélve elől, 125 ezernél a vezérlés, és 150 ezer környékén a hátsó fékbetétek. De ez nem hiba, hanem kopás...
Nálam pl. soha többé... VW. Bár mint ismert, soha ne mond, hogy soha. Pedig a Cee'd-re váltás előtt, bő harminc évig használtam a konszern termékeit. Minden autócserém alkalmával adtam még egy esélyt, eddig.
Ez így van. Más nagyon sok éve ez a rendszer az autógyártóknál.
Személy szerint én drukkolok, hogy a Riónál is legyen valami kis frissítés. Mondjuk szövetbetét kerüljön az ajtókra, ill. valami jó kis akciós UEFA modell az árlistán. :-)
Környezetemben egyre több az új ceed. Árulja már el valaki nekem, hogy mi a fészkes fenének kellett ezt a nagyon gagyi hatású alufelnit szerelni az alacsonyabb szintű modellekre? Nagyon olcsó kinézete lett, ronda..költségcsökkentés ide-oda. Amúgy az autóval (5 ajtóssal, de nekem kombi kell, az továbbra sem tetszik farban) úgy ahogy látványra megbarátkoztam, de még mindig nem cserélném la a JD-t. :-)
Óóó..VW...csak érintőlegesen tapasztaltam kölcsönvett más autójánál a 0 fok alatt belülről nem nyíló ajtókat, valamint a szétfagyó motorblokkot az eldugult páraelvezető kapilláris cső miatt...stb...:-)
A legtöbb autógyárnál van nyári leállás. Sok gyártó ezt arra is felhasználja, hogy kisebb módosításokat eszközöljön a gyártásban. Ezek lehetnek hibajavítások, fejlesztések (új audió rendszer, okosabb navi, újabb színek, új alufelnik, új extra cuccok) és költségcsökkentő módosítások is (ezeket általában nem verik nagy dobra). 3-4 évente pedig ráncfelvarrás is történik - szintén ekkor, nyáron. Sőt, a modellváltások is ekkor vannak. Ezek a módosítások úgy vannak nyilvántartva, hogy modelléveket különböztetnek meg melyek nyártól nyárig tartanak, nem januártól decemberig.
Tehát most a legtöbb autógyárban szünetel a termelés, a 2019-es modellév június körül véget ért. Augusztusban pedig indul a 2020-as modellévű autók gyártása.
A köztes időszakban előfordulhat, hogy nem tudnak még konkrétumot, hogy mi lesz az új modellben és mennyibe fog kerülni. Addig a készletes, már legyártott autókból lehet válogatni. Ez van.
Pl. a Suzukinál több héttel ezelőtt már mondták, hogy pár napig tudnak még 2019-es modellévű autóra gyári rendelést felvenni, utána már csak a 2020-as modellre, amelybe bekerül például a benzines részecskeszűrő, a kisebbik turbós motor meg kikerül a palettáról és nem lehet azzal már autót rendelni.
A nyári szezon ilyen. A KIA is ellőtte már a nyárindító kedvezményeket, több héttel ezelőtt volt, hogy bárkinek megadták 1 hétig a flottakedvezményt ami egy Ceed esetén 250e Ft a kedvezményes árból!
Talán ősszel majd lesz valami megint, de ahhoz az kell, hogy beinduljon a gyártás és legyen mit eladni vagy lehessen konkrét gyári rendelést leadni a rendszerben.
Én már csak rácsodálkozok néha az emberekre. Kaptál egy információt. Minek hisztizel, várjál augusztus végéig, vagy vegyél készleten lévő autót, vagy vegyél mást. Milyen segítséget vársz totál kívülállóktól?
6-os golfról fogok ceedre váltani, csak ha Kia Magyarország is úgy akarja. Mert hogy ma voltam egy szalonban, és jelenleg csak a legyártottakból lehetne venni, mert új rendelést nem vesznek fel, mivel nincs még árlista a faceliftes modellekról. Az értékesítő annyit bírt mondani, hogy az új 1-200ezerrel drágább lesz, jön a teljes kijelzős műszerfalbetét, illetve lehet hogy a tpms indirekt lesz. Talán augusztus végén többet tud majd.
Most ez komoly? Milyen cégpolitika már ez? Hagyjuk elmenni a vásárlókat a konkurenciához? Mert simán dönthetek addig egy másik márka mellett.
Ti tudtok esetleg többet erről? Érdemes egyáltalán várni?
1. Meg se próbálod garanciában? Ne haragudj, de ez csak egy kérdés, ennyit sem ér meg neked? Akkor ne berzenkedj előre, hogy el fognak küldeni és fizetősen fogod megcsináltatni. Mert te döntöttél így. Néha egészen meglepő dolgokat is megengednek a gyártók garanciában cserélni. Sosem lehet tudni.
2. Az autógyárak manapság bőrt nem nagyon használnak kormányra, de még az ülésre se! Ezek mind műanyag vackok, vagy keverékek. Nem kell csodálkozni, hogy semeddig se tart. Nálad azért egészen jól bírta. De mi pl. egy komplett ülőgarnitúrát dobtunk ki mert a műbőr elkezdett peregni róla és az áthúzása egy új árába került volna viszont nem akartuk hogy a gyerek ilyen műbőr pikkely darabkákkal találkozzon a padlón mikor kúszni-mászni kezd.
3. Vegyél VW konszern autót. Ott cserélik garanciában a kormányt ha kopik a festék a "bőrről". Persze hogy cserélik, hiszen 20e km-t se bír ki! És ez nem egyedi hiba, kérdezz meg pár Octavia3 tulajt. De a VW Touareg-en is ilyen anyagból van a bőr kormány, mondja ezt az akinek Octavia3 és Touareg is van. Elhiszem neki.
Én nem védem a koreai márkát, mert látom, hogy ott is van baj, asszonynak KIA-ja van, én is asztalborításnál tartottam már a szervizvezetővel. De nekem Skodám van és így kicsit már árnyaltabb a kép, mert a VW konszern viselt dolgairól kisebb regény tudnék írni! Akár csak a saját Octavia2-m történetéből is.
Szóval egy ilyen kormány kopás miatt ha nem veszel többet koreai autót, akkor javaslom, hogy másmilyet se vegyél, mert ettől kicsit komolyabb hibákkal fogsz találkozni és nem 140e km után, hanem sokkal hamarabb. Suzuki, Ford, Opel, VW - sok példát tudnék mondani ettől komolyabb hibákra.
Ha nekem 124e km után csak ennyi nyűgöm lenne az O2-vel, azt mondanám, mindig Skodát veszek ezután is.
Alapban nem is a TRW vs. egyéb márkák a dolog lényege, hanem az hogy ha bécsi szeletet kérek, akkor ne rántott húst adjanak. Vagy jelezzék előre, hogy hülye vagy, a bécsi szelettől kergemarhakórt kaphatsz, jobb a rántott szelet. Vagy hogy nincs marhánk, jó lesz sertésből? És persze az ár a bécsi szelet szerint van megállapítva.
Mindegy. Visszavittük, kicserélték az egészet. Még nem csekkoltam le, lehet, nem is fogom, hogy ne idegeljem magam tovább a dolgon. Minden esetre megint kiesett egy szerviz a potenciális jelöltek közül. Végül ez az autó is egy "sufniszerelőnél" fog javulni, a "pedigrés" műhelyek meg jajgathatnak, és telekiabálhatják a világot, hogy a magyar autótulaj szarrágó, és elhanyagolja a gépet, stb, stb., stb.
Üdv ! 2013-as Kia Ceed Sw 210xxx e Km ,a fűthető bőrkormánynak gyakorlatilag semmi baja !:-) Csak feltörekvő márkát vegyetek ,nekik még bizonyítaniuk kell/kéne ,és szerintem teszik is !:D
Tegnapelőtt voltam 3 éves szervízen (29300 van a kocsiban). Az normális, hogy a márkaszervízben 62 ezret fizettem klímatisztítással és pollenszűrőcserével együtt rá? A magán szerelőmnél ugyanezt kihoztam volna 20 ezerből, dehát a garancia mindenek fölött.:)
Így van, sajnos az izzadt kéz "csodákra" képes a kormányra. Sok helyen hallottam erről.
Egyébként én most úgy tapasztalom, hogy az egyértelmű garanciális problémát is igyekeznek lerázni magukról. Én pl. észre vettem, hogy az alváz 2 részén - ahol pont szükség lenne rá - hiányzik az alvázvédő. A többi részen szépen le lett kezelve. Namost ez nem grátisz, mert ingyen atöbbi részt sem kezelték volna le. Ez ugye az autóárban is benne van! A lényeg, hogy már hosszú ideje vívok a szervízzel. Pár ezer forintos tételről beszélek! Igen a végén veszek egy 2 ezer ft. ba kerülő alvázvédőszprét és megcsinálom magam. Azután ki fogom számolni, hogy a 7 év alatt mennyibe kerűl nekem a márkaszervíz. Be karkulálok kb. 2 százezres tételt rendkivüli meghibásodásra, azután meg látom, hogy érdemes-e ídőt/energiát, győzködést sok pénzt áldoznom. Van becsületes - évekig hozzá vittem korábbi autóimat- szerelőm. A javításokra garit ad és joga van a szervízkönyvi bejegyzésre is. Van valaki közületek aki már kiszámolta, hogy mennyibe " fáj" 7 év alatt a garis inspekció? Vagy milyen tapasztalatotok van a garis javíttatásotokkal kapcsolatban. Köszi!
Szerintem a TRW is inkabb gazos. Legalabbis nekem 2x is volt, h a tarcsa utott. Ebbol 1x dobozbol kiveve. Masik alkalommal ~4000km utan.
Arrol nem is beszelve, h a sajart betetjevel hajlamos erdekesen csikorgo, visito hangot hallatni finom fekezesnel.
Ez csak szemelyes tapasztalat.
Ettol fuggetlenul, ha te TRW-t kertel es nem azt kaptal ugy, h meg leadaskor is rakerdeztel en tutira reklamalnek fuggetlenul attol, h te ezzel most elvileg rosszabbul vagy jobban jartal. Ez nem olyan, mint a borkormany ami kopik 100+ km utan :DD
Csak, h valaki nehogy tulsagosan szemelyeskedesnek vegye leirom, h volt ismerosom aki borozessel foglalkozott. Nemcsak kormany.
Abba ne is menjunk bele, h sokan nem a minosegi es "autobornek" mondott termekeket hasznalnak mert az dragabb.
A gyari borok sem tul jok es sokszor nem is igazi borok. A problema sokkal inkabb az tulajdonosban leresendo: (gyuruk, hosszu korom...) az emberek kulonbozo keppen es kulonbozot izzadnak. Van olyan kombinacio ami kepes egy kis UV-vel talalkozva akar 2 even belul is ugy kinezni, mint amit mar 200e+ km tekergetnek, forgatnak.
Ez sajna ilyen. Meglepodnek, ha ez a fajta reklamalas beleesne a garancialis korbe.
Kicsit elborult az agyam, de lehet, hogy bennem van a hiba...
Megvolt a féktárcsák és betétek/pofák cseréje. Előre - szóban - megállapodott velük a párom, hogy TRW alkatrészek, és erre adtak ajánlatot. Tegnap reggel autó leadva, ismét egyeztetve, hogy TRW. Normálisak voltak, bizalmat ébresztettek face to face is.
Ma reggel autó elhoz, délután hazaér, én ránézek, és - hogy is mondjam - összekuszálódtak az idegszálaim; első tárcsák Ferodo, első betétek Brembo, hátsó tárcsák valószínűleg Jakoparts (H+B J betűkombinációból következtetve Herth-Buss Jakoparts jött ki a keresgélés eredményeként), hátsó betétek márkája passz, fékpofák nem is látszanak megbontás nélkül.
Szerintetek jogos, hogy kissé felpaprikáztam magam, vagy ez így rendben van - egy márkaszerviztől? Az OK, hogy nem "gyári KIA" cuccokkal rendeltük meg a melót egy elvileg hivatalos KIA szervizben (nem a Lurdy), mert nyilván prolik és szarrágók vagyunk, de így már nem is számíthat az ember tisztességes teljesítésre?
Van olyan teszt ütközés a sorozatban, ami azért előfordul: konkrétan a fára felcsavarodás. Amikor oldalról ütközik egy oszlopnak az autó. Na az új Ceed ebben lett gyenge.
Az sem megnyugtató, hogy akár csak a jelenlegi Rio és Stonic esetében, feltűnt a teszt során, hogy a kormánylégzsák túl hamar leereszt így a vezető feje a kormányhoz érhet.
Így is van, de amikor valaki vásárlás előtt áll, legfeljebb és kizárólag az NCAP tesztekről van tudomása, és ha a törésteszt is számításba jön a típus kiválasztásánál, akkor...
Lehet, hogy gonosz vagyok, de vásárláskor egy egészen minimális összeget, pár ezer forintot megér nekem a gyalogosvédelem, de százezreket semmilyen körülmények között nem szánnék rá.
Az a szöveg sem, persze ha az én anyámat ütné el egy autó, az sem, az más csak a mellébeszélés.
Az NCAP vizsgálatot csak egy töredéke annak, ahányféle baleset érheti az autót. Többek között pl nem szerepel a tesztek között, ha egy vaddal, motorossal, kamionnal, stb ütközöl frontálisan, vagy egy félrerántott kormánymozdulattal az autó közepével ütközöl frontálisan egy fának, v villanyoszlopnak, vagy az autó jobb, v bal sarkát éri egy nagyobb ütés, netán borulsz egyet v kettőt, akkor milyen eredmény jönne ki. Lehet, hogy azok az autók amelyek az NCAP teszten 3-ast kaptak, az előbb említett balesetekben pedig lehet, h jobban teljesítenének az 5 pontos NCAP tesztes autóknál. Szóval nincs két azonos baleset és sérülés sem.
Ez nyilván igy van, de nem kell ezt túlragozni se. Pro -contra érvek mindig voltak. Ha érzelmileg tetszik az autó és racionálisan is szólnak mellette érvek akkor meg kell venni. Ja és persze, ha szükség is van rá...
366 km-en fogyott 27,89 liter 95-ös benzin. Hárman ültünk az autóban, én 100 kg, asszony és az ovis gyerkőc átlagos súlyú, 130 km-en még és már velünk volt a csomagunk is.
Ez a 100 km a csomaggal autóút volt (70-110 között, ahogy lehet, Székesfehérvár és Veszprém között oda-vissza). 30 km meg Veszprém - Csopak - Veszprém.
A maradék 236 km Veszprémen belül és onnan a Balaton-felvidékre tett kiruccanásokból jött össze, legmesszebb Tihanyba. Ezen kiruccanásoknál le a hegyről, majd este vissza a hegyre Veszprémbe. Én toltam neki, ahogy csak lehetett, a kaptató sávos emelkedős szakaszokon leginkább a belsőben voltam, nagyon élveztem egy kis hegynek fel kanyargást (a lányom is, asszony már nem annyira). Hegyről le a 10%-os lejtőn ha előttem nem balf.szkodnak szinte fékezés nélkül, motorfékkel lejöttem volna - ilyenkor a fogyasztás ugye 0 liter. Mások bőszen csiszolták a fékbetéteket jó hosszan.
Mindezt egy 86 LE-s 1.25-ös szívó KIA motorral. Folyamatosan klímázva. Ez egy Rio.
A kattanásig tankolásos fogyasztás mérés szerint 7,6 liter/100 km (autó szerint 7,1 liter).
Azt mondom, ez nem olyan sok. Főleg úgy, hogy meg volt hajszolva kicsit (városi autó és nem árt néha kikormolni).
Arra gondoltam, minek nézegetek én 140 LE-s turbós autókat, mikor ezzel a kis 1.25-össel is eljutottunk bárhova, bár gépészkedni kellett azért a váltóval és volt, amikor épp csak tartotta a sebességet emelkedőn. De az M7 érdi emelkedőn is lehagytam a legtöbb autót (persze neki kellett készülni, az emelkedő aljánál már 4000 körülre kellett tornászni a fordulatot, ott kezd el még húzni, így szépen haladtunk a belsőben a többieket lehagyva).
Persze ma visszaülve az 1.6-os O2-be, azért jó volt, hogy nem kihúzatva is jobban gyorsult, de egy szívó motoros autóval azért a zsebbe nyúlós dolgokat meg lehet úszni. Méretileg egy Rio-ba vagy Stonic-ba is elférünk hárman, csomagokkal együtt. Anno volt is ilyen elképzelésem hogy ilyen autót nézek. Csak ilyen kis autó már van egy a családban. Szívó 1.4 Ceed kb. hasonlóan lehet "dinamikus" mint a Rio az 1,25-ös motorral.
Pl. a Dacia Duster 3 csillagos, de ha megnézzük a részeredményeket akkor látszik, hogy nem feltétlenül az elektronikai kütyük hiánya miatt, hanem mert pl. a vezető fejének védelme piros színnel jelölt "Poor" - szegényes értékelést kapott. Ez azért nem mindegy.
Ez egy nagyon jó kérdés, de nem tudom hasonlítani, mert már a 6 éves tesztek sem hasonlíthatóak. A 14 éves O2 mindenesetre már adott, nem kell kiadni 6 millát érte.
Én igyekszem a fizikai behatásoknak való ellenállást nézni csak az eredményekben. Az elektronikai szir-sz@rok nem érdekelnek.
Amikor megállok a kocsival és kihúzom a kulcsot, a középső konzolon elalszik a piros fény az ajtókat nyitó gombon és kinyílnak az ajtók, tehát ha kiszállok tudom nyitni a hátsó ajtókat is, meg a jobb elsőt is, nemcsak a sofőr ajtaját. Viszont néha teljesen önkényesen ez a lámpa nem alszik el, nem kattannak az ajtók, nem lehet őket kinyitni, csak ha megnyomom a gombot a konzolon.
Ebben az esetben nem is reagál a kulcs gombjának a megnyomására a kocsi, tehát nem tudom bezárni vele az autót, csak ha a kulcsot magát használom a zárban, és ebben az esetben kinyitni is csak így lehet, mert nem reagál a kulcs távnyitására.
Most olvastam vissza kb 3 hetes anyagot és látom, hogy sokat folyik a beszélgetés a fogyasztásról.
Ezzel kapcsolatban szeretném megosztani veletek az alábbiakat:
A napokban tértem vissza a nyaralásból 2 hét 3.800 km, 80% autópálya.(Szlovéniában 50 50 % 110 - 130, Olaszországban jellemzően 130, óra szerint tempomattal) Az sw minden egyes négyzet-centimétere megpakolva (a hátsó redőny felejtős tetőig cucc J ), plusz három felnőtt.
Végig klímával, komputer szerint 6,2 literes fogyasztás (tapasztalatom szerint rá kell számolnom kb 3 dl-t), amivel teljesen meg vagyok elégedve, az előző, szintén 1.6-os octaviam után.
Az autóm 1.6 GDI 2018-as és most már 23e km van benne.
Még az elutazás előtt beszereztem egy ilyet:
Csak ajánlani tudom, nagyon jól teszi a dolgát, bár nekem a hátsó rész le lett fóliázva.
Majd 3 hónapja tartó kínlódásomat szeretném megosztani veletek, csupán azért, hogy kerüljétek az okoskodó, semmit nem érő jól felszerelt szervizeket. Az Autó Kia Ceed 1.6 crdi 128 LE 2014-es évjárat. Hibajelenség: Reggeli első indításnál kb. 0,5-1 percig ingadozik az alapjárat, dadog a motor. Majd kisimul a járása, amint az utas oldali légzsák visszajelző lámpa kialszik.
Az előbb említett csúcs tudomány eredménye: injektor-porlasztó bevizsgálás, légtömeg mérő tisztítás, dpf tisztítás illetve hozamszabályzó illetve magasnyomású szivattyú hiba gyanúja. Voltam HHO tisztításon (semmit nem ér), illetve jártam keltem mindenfelé. KIA márkaszervizben nem jártam, mivel drágának gondoltam. Ám végső elkeseredésem ide vezérelt.
Tapasztalatok: meglepő, de ha odaviszed 10 órára, elkezdenek foglalkozni az autóddal. Nem úgy, mint az elődöknél. másfél óra elteltével közöltek velem diagnózisokat. NOS: amikor az első szerelőhöz vittem az autót (és utána többször is) szinte könyörögtem, hogy nézzen rá az izzítógyertyákra. Válasz: nem, az nem lehet a baj. De majd bemérjük... Nem sikerült... Hát, mit ad Isten a KIA márkaszerviz szerelője megállapította terheléses vizsgálattal, hogy 4-ből 3 izzítógyertya cserére szorul. A hibajelenség megszűnt.
Mondani sem kell, azóta is az ideg ráz, ha erre gondolok. Olajcserével, átvizsgálással, izzító gyertyákkal (gyári) sikerült 101e forintot fizetnem, addig feleslegesen elköltöttem 300-400e Ft-ot. Soha többet máshova!!!! Hála Nektek szekszárdi KIA szerviz, ismét jó az autóm!!!!
Persze mindig vannak kivételek, de igaz a mondás: cipőt a cipőboltban... Okuljatok a példából, nekem kemény tanulópénz volt!
"...Öt csillag: Összességében jó ütközés elleni védelem. Megbízható baleset-megelőző rendszerekkel jól felszerelt. Négy csillag: Összességében jó ütközés elleni védelem, további baleset-megelőző rendszerekkel csak részlegesen felszerelt. Három csillag: Átlagos vagy elfogadható utasvédelem, de hiányzó baleset-megelőző rendszerek. Két csillag: Csekély ütközés elleni védelem és hiányzó baleset-megelőző rendszerek. Egy csillag: Marginális ütközés elleni védelem.
Noha a csillagok arra szolgálnak, hogy könnyebben összevethetőek legyenek a különböző modellek, azért részletes kiértékeléssel is szolgál az Euro NCAP. Így saját preferenciáink szerint választhatunk, hogy mit tartunk fontosabbnak, és rávilágíthat, hogy mely apróbb területeken teljesített gyengébben az adott autó. 2016 óta már léteznek dupla értékelések is, amikor egy adott modellt teljes biztonsági felszerelésével, illetve anélkül is letesztelnek. Akár 2-3 csillag eltérés is szokott mutatkozni, ami jól rávilágít a közlekedésbiztonsági szoftverek és hardverek fontosságára, azok fejlettségére és mára meghatározó szerepére. Hasonló fordult elő tavaly például, amikor a Suzuki Swift alapvetően csak három csillagot kapott, hiszen a felnőtt utasvédelme hagyott némi kivetni valót maga után, azonban a városi koccanásgátlóval szerelt modell már megkapta a négy csillagot is.
Jól látszik tehát, hogy a különböző ütközést megelőző rendszerek és sofőrsegédek mára annyira beleszólnak az eredményekbe, hogy mára három csillagnál nem is kaphat többet egy autó, amit ezekkel nem szerelnek fel.
K astra innovation a konfigurator szerint majdnem minden extraval 1.4 turbo (150le) automataval, alap kedvezmennyel, amit minden betevedo megkap (19%) 8m. Ebbol meg lehet alkudni, meg kamarai stb kedvezmenyek is jatszanak. Ezert mondtam, hogy a tobbi markanal valos arat kel nezni, mert a kia listaaron adja, mas meg a magasabb listabol enged alapbol es egyezkedhetos a boltolas.
Volt itt olyan márkatárs aki mindenek elé helyezte a törésteszt kiválóságát, és biztos még Ő is konkrétan az autó ütköztetése során keletkezett sérülések mértékére gondolt. Én is hallottam valahol arról amit írtál. De, hogy ezeknek a közlekedést segítő elektrónikáknak mi köze lehet a bekövetkezett autóroncsolódáshoz azt nem értem. A balesetek elkerülésében biztosan hasznos némelyikük.
Mindig szigorodnak a vizsgálat feltételei. Manapság szinte nem is kaphat 5 csillagot egy autó, ha nincs benne sávtartó, gyalogosfigyelő-vészfékező, stb. Ez a JD idejében még nem volt követelmény.
A Scala-nak a töréstesztje csípőből jobb mint a Ceed-nek...
Igazából egy Focus-nak is jobb.
Ez engem elszomorít.
A Ceed-et és az i30-at (az sem virít túlságosan) miért nem lehet jobbra tervezni?
De Skodát nem vennék még egyszer, mert annyira spórolnak hogy már régen nem érdemes megvenni - a vételára ugyanis már nem kedvező, csak az előállítási költsége. A Skoda nem olcsó VW, hanem olcsósított VW. Octavia3 esetében a motortér tele román alkatrészekkel amelyek azonos korú (vadiúj) Golf-ban valahogy nincsenek.
Így most ott tartok, hogy vehetek egy 3 hengeres Focus-t ha új autót szeretnék vagy költök egy szemmel is jól látható összeget a 14 éves Octavia2-re és akkor nincs gondom turbóra, OPF-re, kettőstömegűre mert ezek mind nincsenek benne a szívó 1.6-os autóban.
...is. De az árat, a felszereltségi szinteket, rendelhető extrákat, stb a képviseletek határozzák meg. Nagyon leegyszerűsítve azt lehet mondani, hogy egy szegényebb országban ha jelen akar lenni a márka, olcsóbban ode lehet/kell adni az autókat. Magasabb életszínvonalú országokban többet lehet kérni értük. Érdekes dolog ez, mert józan ésszel azt gondolná az ember, hogy a gyártó előállít egy terméket, rátesz egy kis hasznot és eladja egy összegért. De nem így működik. Próbálja valaki pl. Dániában ugyanazt a felszereltségű autót megvenni. Még drágább lesz mint Ausztriában.
Persze mint az elején írtam, ármeghatározó tényező a felszereltség is. Sokszor látni, hogy jó néhány eltérés van a különböző országokba gyártott autók között. Amikor pl. én vettem itt a kocsit, otthon vagy acélfelnivel, vagy az alap 5x2 ágú "olcsó" alufelnivel adták. Még asszem a silber verziót is. Plusz a legmagasabb verzióban a 17-es kerékkel. Itt a teljesen alap volt acélfelnis, utána következett az általam is vásárolt Ronal kéttónusú alufelni mindegyik felszereltségben, kivéve a legmagasabbat, ahol a 17"-os volt más. Ezt a felnit én otthon már csak a JD modell végefelé láttam amikor tolták kifelé a gazdagon felszerelt UEFA és egyéb verziókban a raktárkészletes alkatrészeket modellváltás előtt. Meg a sines térrendező, a riasztó, stb. Nyilván ezek is növelik az árat.
De mondom, a legjobban ott lehet levenni a különbséget, amikor valóban ugyanazon fullos felszereltségű autókat hasonlít össze az ember.
Amiket en irtam azok sajna magyar arak... csak a kulfoldi specifikaciot probaltam atirni magyarra. Ott letezik olyan "fullos gyari" specifikacio amit itthon kis tulzassal nem is tudsz osszekonfiguralni. Az en peldambana 18-as GT kerek meg csa-csak megoldhato (igaz horror aron a kintihez(!) kepest) de pl a fekete tukor megcsak nem is rendelheto.
A Plug-in Ceed nem mozgat meg mert ha mar plugin akkor tutira elszall majd az ara. A sima lenne szerintem az arany kozertpult az elkovetkezendo par evre, de nem hinnem, h a Kia majd olyannal jon ki.
Külföldön drágább az autó, szerintem ne hasonlítsd. :-) Példa: Rio GT-line Ausztriában több, mint 23000 €, igaz benne van minden, (ADA, napfénytető, navi, stb) amiket Magyarországon kérni kell a felszereltséghez. De még akkor is ha belerakunk mindent és szolíd 310-zel átszámoljuk az árat, akkor is csak 18-19000 között lesz a magyarországi példány. Ennyivel drágábbak külföldön az autók.
idénre igérik a ceed kombiba a plugin hybridet még nem tudni részletes paramétereket, de ha a hybrid vonal érdekel lehet érdemes megvárni, és utána dönteni
En egy fullosba szerettem bele igaz kulfoldon, de magyarra annyit tesz, h: 1.4T DCT - Platunum GT-Line + napfenyteto + ADA + Luxus + bor na meg persze a metalfeny es az uzembe helyezes. Ez igy listaaron kicsit tulnyulik a 9.8M-on.
Ehhez kepest a masik kiszemeltem egy uj Corolla 2.0 hybrid - ugyszinten magyarra forditva - Executive, napfenyteto, VIP, JBL, metalfeny es uzembehelyezes 11.2M
Abba most nem mennek bele reszleteiben, h az egyik 40LE-vel erosebb es bo 2l-el kevesebbet eszik. Van akinek ez szamit es van akinek nem.
Ha viszont megnezzunk egy Hondat vagy uj Focust (meg ha utobbi szep is sosem lenne nalam valodi alternativa) akkor azert nem jon ki a KIA elonye. Foleg, h a 7ev garit fel lehet fogni 7 ev rabsagnak is csak nezopont kerdese.
Nem akarok en vitat generalni csak mindaddig amig az ember probal objektiv maradni addig erdemes sokat olvasgatni es keresgetni.
Ja es egy kep a KIA-rol amit vezettem es ha ez lesz akkor mi is ilyet veszunk. (bar lehet csak nekunk tetszik ennyire)
Pontosan. Az említett típusokat pont kipróbáltam. A Skoda Octavia nekem "rosszabnak" tűnt mint a Ceed mondom ezt úgy, hogy egy tesztút után egyből ültem át a Ceedbe szintén tesztútra. Ahogy elindultam a Ceed-el az volt a határozott benyomásom, hogy ez a jobb. Arról nem beszélve, hogy a Skoda jelentős kedvezményem ellenére a Ceed kedvezményes árához mérten kb. 5-600e-el drágább lett volna hasonló felszereltséggel. Aztán ugye a szervizköltség, biztosítások is egész biztos drágábbak egy Skodára. Mentem SX4-el is azt a tesztút után elengedtem. No nem akarom bántani a Suzukit mivel a családba érkezett egy pont ilyen SX4 1.4-es. Néha megyek azzal is amúgy tetszik, akinek annyija van autóra v. nem szán rá többet az jól jár vele. De nem egy kávéház egy Kia Ceed-el én tudom egyikből ülök át a másikba. :-)
Ahogy eddig néztem a Skoda Scala ami a fő "ellenfele" a Ceed-nek csak drágábban jön ki akárhogy csűri csavarja az ember. Szóval a Ceednek az árelőnye még mindig megvan.
Ceed sw 1.4 turbo platinum felszereltséggel, automatával, metál fénnyel és vezetés támogató csomaggal 7.7 alatt van. Tudsz mondani jobb alternatívát? Skoda Scala ennyiért sokkal kevesebbet ad egy picit jobb motorizáltsággal. Octaviaról nem is beszélve. Suzuki Vitara, Sx4 pedig nem ez a kategória.
Dede tartoznak.. megtanultak autót gyártani már-már japán minőségben és most kezdték elkérni az árát....
Anno az Opel Astra is a csórók autója volt, 10év után meg már a középkategóriába került. Árilag is, minőségben is. A Kia is felépítette magát, ez is 10év volt az elsö Ceedtől.
Arban, ha fullos felszereltseggel nezed, akkor mas gyartonal is kapsz hasonlot kb megegyezo aron, nem listaarakat osszehasonlitva, hanem ajanlatokat. A hosszu gari az elony, ha ez fontos szempont valasztaskor.
Az enyém 110 LE. Óvatosan (90-100) országúton poroszkálva hatodikban inkább közelebb a 4 literhez, mint az 5-höz. Városban normál hőmérsékleten 6 liter körül alakul. Hidegben, hideg motorral ez 7 felé tendál inkább. Pályatempó 5-5,5 között.
De nagyon sok mindentől függ. Domborzat, autó terhelése, szélviszonyok, stb. Mint egyik nap írtam, pályatempóban egyik irányban hátszéllel kb 1-1,2 literrel evett kevesebbet, mint visszafelé szembeszéllel.
Szvsz a baj az, h arban mar most is kezdenek tulnoni a konkurencian. Az OK, h ok tobbet mast, jobbat kinalnak hosszabb garival, de arban lassan mar elerik azt ahova azert meg nem tartoznak, inkabb csak szeretnenek.
Jó stratégiát gondoltak ki a kiánál. Rájöttek, hogy érdemes jó minőségű autót gyártani, valamint "hosszú" garit adni. Mindezt szinte a legjobb áron. Persze a hosszú garancián sokat fognak. Most, hogy jól bevezették/népszerűvé tették, jelentősen emelik az áraikat. Kb. ugyan azt csinálták mint a ford a focus l - el. Csak nehogy az legyen mint a fordnàl, a sikeres focus után mélyrepülésben vannak.
Nekem ezt már juni közepén mondták... Igaz konkrétumot akkor sem tudták csak annyit, hogy a nyári szünet után majd tisztulnak a dolgok.
Ja és a drágulás - a kereskedő szerint - garantált a sima Ceed és a ProCeed esetében is. (Állítólag az infotainment rendszer és a kijelző fog változni. A többi max apróság lesz)
Hello! Kepzeljetek hetek ota nem lehet rendelni autot (proceed) mert facelift lesz benne gondolm a sima ceedbe is. Kereskedok nem tudnak pontos uj arat felszereletseget azt se tudjak h mikor lehet tudni. Elkepesztinek talalom ezt h a honlapon fennlevo aron nem lehet autot rendelni es senki nem tud semmit,lehet hagyom az egesz kiat...
Jótanácsként. A sínes csomagtérrendezőt csak akkor kérd, ha főleg kevés csomaggal, vagy többségében fél, háromnegyed csomagtartónyi cuccal fogod használni. Nekem benne volt a silber felszereltségben a sínen csúsztatható négy kampóval, a térelválasztó és a csomaglefogató hálóval együtt. A felsorolt négy alkatrész közül egy van állandóan benne, a térelválasztó háló az üléssor mögött. A csomaglefogató hálót még csak kipróbáltam 5 percre, azóta is csak benne hurcolom a kocsiban, a sínes rendszerezőt és a négy kampót meg max hétközben tartom a kocsiban, esetleg hétvégi bevásárlásoknál. Amikor utazunk haza, vagy vissza, sok a csomag, forgatni, legózni kell a legjobb helykihasználás érdekében, így inkább nyűg, mint hasznos. Fel szoktam dobni a csomagok tetejére, vagy a ledöntött ülések elé még éppen befér lábtól. A lefogató hálóval meg két bajom van. Az első rögzítési megoldása hogy a térelválasztó övébe kell beakasztani kb 10 centi magasan, az nagyon béna. A másik, hogy nem hozzáférhető vele az alsó tárolórekesz, ahol én a szélvédőre való árnyékolót, bevásárlószatyrokat, egyéb napi dolgokat tartok.
Ha már csomagtér...az új ceed kombiból két dolgot irigylek de nagyon, ami ebben nincs benne, ill. béna megoldású. Az egyik, hogy van tűzoltó készülékem, ami máshova nem fér be, csak a hátsó felnyithatóba. Az új ceedben a csomagtérpadló alatti rekesz annyival mélyebb, hogy oda beférne. A másik, hogy a kalaptartónak már van a padlóban kialakított rekesz ha le kell venni. Az enyémben ha nagyon sok a csomag sajnos a rendezősínnel együtt néha az ülések elé a padlóra, vagy a csomagok tetejére kerül. :-(
Üdv Cartársak! 2007-es 1.6Crdi-ben hány kilométernél kell (kell-e egyáltalán) vezérlést cserélni? most van benne 95 ezer, gondoltam megvenném most a szettet ha hamarosan esedékes a csere....
Meg 2 dolog jutott eszembe: Elso parkolo szenzorok egyaltalan rendelhetoek? Egyszer v.hol belefutottam, de azota sem talalom es egy fullos auto tesztjenel sem fedeztem fol egyetlen fenykepen sem igy kicsit ketelkedem. Bar lehet teljesen folosleges...
A masik, h mikent is hivjak pontosan a csomagterben sinen csusztathatgato csomagrendezo akarmit?
Persze. A folyamatosan szigorodó környezetvédelmi normák miatt egyre jobban le vannak fojtva a motorok. Egy régi Euro III vagy IV-es ugyanolyan felépítésű motor sokkal jobban megindult alacsonyabb fordulaton, mint az újabb Euro VI-osak.
Az enyém 2012 év végi.A Km alapján már az enyém se garis.Amig garis volt ,márka szervízbe hordtam,jól dolgoznak,csak nagyon drága,mindent ugyan úgy ki kell fizetned,tripla áron.
Ammit tudok én szerelem,ami nem megy,azt mezei szerelőhöz viszem.
Szerintem népámítás ez a garancia kérdés,amíg nincs fő darabbal baj. :))
Esetleg ha Szegeden jársz, és lenne hozzá kedved, akkor szívesen gurulhatunk egyet az enyémmel. 2012 novemberi, de gari már most sincs rajta, mégis szakszervizbe vittem, de csak az évi rendes karbantartás okán.
Ada csomag az enyémben sajnos nincs, (készletes autó) viszont én a sávtartót is kinyomom...:( út széle a környéken széttöredezve, megyek be középre mielőtt szétráz, ha nincs forgalom. Sávtartó nem preferálja ezt a manővert...ok, tudom ez a dolga.
Használtauto.hu -n láttam, hogy 2012-től gyártották már az újabb Ceed-et. Idén jár le a 7 év garancia. Nem tudom kinek van ekkor gyártott Ceed-je a fórumozók közül, az jövőre is és az elkövetkező években is szakszervízbe fogja vinni a Ceed-jét?
Sajna nemigen tudom tartani a lepest a topiccal (pedig annyira azert nem is porog :P)
Szoval batorkodnek meg egyet kerdezni azoktol akik beikszeltek az ADA csomagot (automataval): Mennyire mukodnek jol a vezetest tamogato rendszerek?
Leginkabb a tavolsagtarto tempomat erdekelne, de a savtartora is kivancsi lennek.
Most vezettem egy hetvegen at egy uj Corolla kombit es igaz, h lehet csak en maradtam el a korral egyutt (LOL) de meglepoen jol muzsikalt es a parkoloba megovott attol, h attolassak egy hulye biciklisen aki hatulrol akart kikerulni. Szoval inkabb volt hasznos, mintsem idegesito a mukodese.
Nyilvan egy hosszuhetvege az nem olyan mint egyutt lakni az autoval, de hamar fizet erte az ember akkor ne legyen mar olyan, mint a start/stop, h indulas utan az ember inkabb azonnal kinyomja.
Azt azért meg kell jegyezni a szívó motoros témában, hogy ezek a motorok dupla szelepesek (16V) ugye. Ezek a motorok pedig fordulatra lettek "kitalálva", tehát ha MENNI szeretnék vele, forgatni kell keményen. És akkor megy.... (Off autóm egy 1.6-os dupla szelepes Golf 4-es volt. Bizony, ha előzésre került a sor, akár 80-as tempónál is vissza 3-ba és megindult mint a tatár...)
Így van, vérmérséklet és előző autó kérdése az egész.
Én egy szívódízel Hiace-ből ültem át az 1,4-es szívó benzinesbe. Azt amúgy nem mondom, hogy megbántam, de most már nem cserélném át. Én évi 5-6 ezret megyek, ennek 70-80%-a egyedül a munkahelyre, napi 2x 4-5 km. teljesen felesleges volt a szegény dízel, télen még a mutató sem ment az üzemi állapotába, nemhogy a teljes motor átmelegedett volna.
A szabályokat nagyjából betartom a közlekedés során. Előny az új autónál, hogy mégsem 20 éves, van benne légkondi, és relatíve modern.
De a tizede cucc fér bele, nem látom a kocsisort magasról, ebben tutira megdöglök ha valami nekem jön, nehezebb kiszállni belőle. A Hiace teherhordásra lett tervezve, de mivel nem arra lett használva, a plusz 1 tonnára tervezett fék soha nem kopik el, sem az erőátvitel. Ha valakinek az üzembiztonság, és nem olcsó, hanem ingyenes fenntartás a fontoSABB mint nekem, az másképp válogat az autók között.
Ott nem kell UV-álló fóliázót keresnem a reflektor búrájára mert még valódi üvegből van, nem kell cserélnem katalizátort, mert nincs is. Mindenhová elvisz, igaz, Münchenből már ki vagyok tiltva vele. Ja, Budapestről is, de ott a robogóm is, igaz, ezt betudom az inkompetens hülye balfaszoknak.
Van benne visszagurulás gátló az új gépben, de ha nem lenne sem lennék boldogtalan, nekem nem problémás az életem nélküle, hagyjuk meg azt a szart a nőknek.
Tagadhatatlan a modernsége a Toyotához képest, mégsem kell már az ablakot kézzel kurbliznom, de ha az a cél, hogy A-ból elvigyen B-be, szóljon a zene és ne verjen az eső közben, akkor maradtam volna inkább a Hiace mellett.
Vagy kipróbálni az autót 17-es kerekekkel, 225/45-ös gumival. Aztán 3-4 hét múlva vissza a gyári alapméret... vhhhááááá, mintha motort cseréltek volna benne!
Nem tudom, melyik város az az alföldi, de hogy bármelyik vidéki magyar város forgalmi viszonyaihoz elegendő lehet az 1,4, az tuti - most elég sokban autózok napra-nap, így van tapasztalat. Azért a 10 napért pedig kár aggódni. Ahogy írtad is.
Viszont az is igaz, hogy nekünk sikerült 1,6-ost találni...
Viszont adok egy titkos tippet; megrakott autóval kell mozogni, majd mikor az ember kipakolja a cuccokat, hirtelen megtáltosodik a gép - teherfuvarozók tudnának erről mesélni. Na meg a kora reggeli hűvösben is jobban húz, mint a délutáni kánikulában :-)))
Üdv ! Szerintem van létjogosultsága a visszakapcsolásnak akkor is ha direktben(6.fokozat)is feltud menni ,mégpedig fogyasztás és a motor optimális üzemelése szempontjából ! :-) 1x nézd egy alacsonyabb fordulaton túlnyomott gázpedálon az emelkedő közepén a pillanatnyi fogyasztás mérőt ,és egy optimálisabb megfelelő fordulat/fokozatban ugyan azt !:-) Szerintem.