Keresés

Részletes keresés

Gyulus Creative Commons License 2007.06.14 0 0 4535

Az LG-k is csak GOP határon vágnak, mégsem lehet velük gyorsmásolni a vágott anyagot.

 

Ez a funkció akkor fontos, ha minőségveszteség nélkül szeretnénk vágott felvételt lemezre írni. Ha a vágás PC-n megoldható, mellőzhető az írón történő vágás, de ez a dolog is megbukhat, ha reklámokkal már nem fér ki a lemezre a cucc...

Előzmény: Bmatyas_81 (4532)
SG01 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 4534
Nos ma vettem egy Panasonoc dmr eh 57-eset. Eddig minden tuti. Magyar és egyszerű menű, könnyű kezelhetőség. A képe meg jobb, mint ha simán csak a tv-t nézném, vagy mint ahogy eddig videón keresztül.
Egy apró hiányosság, hogy a távirányítóval nem lehet a lemeztálcát működtetni. Ez furcsa....
SG01 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4533
Köszi az infókat!
Előzmény: Bmatyas_81 (4532)
Bmatyas_81 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4532
Amint mondtam én tapasztalatból csak a Panasonicot ismerem (lassan egy éve van meg) és eddig nem volt vele gondom, meg vagyok vele elégedve.
A Sonyt csak hallomásból ismerem, de az is egy jó választásnak tűnik.

Neked kell döntened, de szerintem bármelyket is választod jó készüléket kapsz!

Még egy dolog, ami lehet neked is lényeges lehet: a pana kockapontosan vágott anyaga is gyorsmásolható (nem tömörít újra másoláskor), a Sony nem biztos, hogy ezt tudja, nincs róla infóm.
(Bár annyira nem vészes ha nem is tudja, mert ez akkor lényeges ha pl. reklámot vágsz ki tv-ből felvett anyagból, a kockapontos vágással egyértelműen reklámhatáron lévő kockánál vágsz, ha ezt nem tudja egy készülék, akkor meg GOP határon, ekkor meg max. fél másodperc pontossággal vág, de szerintem általában ez is elfogadható pontosság.)
Előzmény: SG01 (4531)
SG01 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4531
Köszönöm a válaszodat. Eddig én mindenképen Panát akartam venni, de tegnap megláttam a Sony 722-est 74.999-ért és igen elgondolkoztam. Neekm van egy Pana lejátszóm, az Divx-et visz. Nekem igazából TV-ből felvételre, meg DV kameráról átvenni kéne.

Ezek szerint erre a célra szerinted így a Sony megfelelő választás lenne?
Előzmény: Bmatyas_81 (4530)
Bmatyas_81 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4530
(nem is tudsz egyik készüléknél) HELYETT (nem is tudsz egyik készüléknél sem)

DivX ügyben nem tudok állást foglalni, mert nemigen használom, a pana tudomásom szerint viszonylag jól lejátsza, a Sonyról érdemben nem tudok nyilatkozni, de amit írsz arról én is ezt hallottam.
Előzmény: SG01 (4528)
Bmatyas_81 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4529
Bitrátát nem kell beállítani (nem is tudsz egyik készüléknél), hanem a Sonynál az előre definiált módok közül tudod kiválasztani a felvételi üzemmódot:
HQ+ (szerintem dvd-nél nem használható, csak hdd-re lehet így rögzíteni)
HQ (1 ó /dvd)
HSP (1 ó 30 min/dvd)
SP (2 ó /dvd)
LSP (2 ó 30min/dvd)
ESP (3 ó /dvd)
LP (4 ó /dvd)
EP (6 ó /dvd)
SLP (8 ó /dvd)

A panasonicnál:
XP (1ó /dvd)
SP (2ó /dvd)
LP (4ó /dvd)
EP (6 v 8 ó /dvd)

FR (1-8 ó /dvd)

Elméletileg az FR miatt a Pana jobb lehet, ugyanakkor tapasztalatból mondom, hogy nem mindig használható jól (pl.: FR-t beállítod 2 ó 15 percre, akkor max 2ó15p-t tudsz felvenni, még hdd-re is mert ott automatikusan megáll).
A Sony ESP módjának megfelelő alap üzemmód, bizony néha jól jönne a panánál is, mert az SP és LP között nagy a szakadék, a többi üzemmód szerintem nem lényeges.
Előzmény: SG01 (4528)
SG01 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4528
Még egy kérdés. Szerinted a Sony 722-esnél nekem kell beállítanom a bitrátát, hogy hogyan vegyen fel, tehát akkor ennél nem automatikus, hogy a lemezt televegye?
Divx felitartokat ez ugye nem kezel és a Divx filmek általában keretben jelennek meg, ugye?

Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de nem értek annyira hozzá.
Előzmény: Bmatyas_81 (4525)
SG01 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4527
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Bmatyas_81 (4525)
wpepi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4526
:)
Előzmény: previa696 (4523)
Bmatyas_81 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4525
Szerintem mindkét készülék jó megoldás. Nekem Pana eh55 van és meg vagyok vele elégedve. A Sonyt közelebbről nem ismerem, de amivel szerintem a Pana többet tud:

1. flexibilis felvételi üzemmód (dvd teljes hosszának kitöltéséhez állítja a bitrátát), bár ez a mód nem minden esetben használható jól.

2. LP (4 órás) üzemmódban is teljes felbontás. Ez tipikusan sorozatok és más olyan programok esetén tud előny lenni, ahol kevés a rövid időn belüli sok mozgás/kameraváltás.

Szóval szerintem nyugodtam választhatod bármelyket mindegyikkel jól jársz.
Előzmény: SG01 (4514)
K09 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4524
Te is mindjárt megkapod a magadét, csak írjál ilyeneket :))
Előzmény: previa696 (4523)
previa696 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4523
  Üdv ! Gratulálok a türelmedhez!   Nem gondolkoztál még el a gyógypedagogusi pályán  mellékállásban  :)
Előzmény: wpepi (4508)
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4522
Sajnos vagy szerencsére, de ez van rajta... ennél újabb ezexerint nincs?
Előzmény: _MrB_ (4521)
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.10 0 0 4521
Thx.
Előzmény: em_laci (4520)
em_laci Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4520
Innen leszedhető a 60728A firm:
http://pier.dk/dvd/LG_RH7x00-FW_60728A-LOADER_V36_W36.zip
Előzmény: _MrB_ (4519)
_MrB_ Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4519
Bizonyos HDD szériák jellemzője volt a vékony, síkító/sipító hang... de hogy elnyomja a TV-t, annyira azért nem.


Jut eszembe, LG RH7500ashoz mi az utolsó megjelent FirmWare?
Előzmény: szabee22 (4518)
szabee22 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4518

Helló!

Szerintem nem. Csináltam egy kicsit barbár tesztet vele. Még kikapcsolt állapotban egy műanyag pálcikával lefogtam a ventillátort egy pár pillanatra, de bekapcsoláskor így is egyből sípolni kezdett. Csak a tápegységes ventillátor van benne, vagy lehet még máshol is? A vinyó szerintem tutira nem csinálja, mert odatapasztott füllel hallgatva van annak is hangja de ez tutira nem az.

Előzmény: K09 (4516)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4517
Nah majd még próbálkozom.Köszönöm!:-))
Előzmény: K09 (4513)
K09 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4516

Szia! Az biztos, hogy ez nem normális dolog. Nekem egy LG RH-199 van, de az író (CD egység) hangját még nem is hallottam. Ha nincs benne lemez, akkor logikátlan lenne, ha állandóan forgatná a motort. Nem lehet, hogy a ventillátor ilyen hangos (persze az is hiba lenne)?

Előzmény: szabee22 (4515)
szabee22 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4515

Sziasztok!

Egy LG RH 265- ös DVD felvevővel kapcsolatban kérdezném a hozzáértőket.
A problémám az, hogy ez a DVD amikor bekapcsolom erős sípoló hangot kezd kiadni. Már füleltem alulról oldalról hátulról és most úgy gondolom, hogy az író része sípol. Ha beteszek egy akármilyen lemezt akkor hallani is, hogy hol magasabb, hol alacsonyabb hangon sípol. Szétszedni nem merem mert ugrik a garancia. Azt szeretném megkérdezni, hogy találkoztatok már ilyen problémával? Az író részében a motor normális esetben is forog folyamatosan? Ha azt mondjátok, hogy az normális, ahogy ez túlharsogja a TV-t is akkor nagyot csalódok benne.
Nagyon megköszönném, ha segítenétek, hogy ne kelljen 60 km -re Pestre vinni szervízbe potyára ha nincs is baja.
Előre is köszönöm a segítséget

SG01 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4514
Üdv Mindenkinek!

SONY RDR-HX 722-es és a Panasonic DMR EH 55 -ös felvevőn gondolkodom. A Sony 75.000 ft.-, a Pana 83.000 ft.-. A Sonyra 1+2 év a Panára 1+1 év a gari.

Szerintetek melyik a jobb, és megbízhatóbb készülék?
K09 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4513
Szerintem nem zártad le a lemezt.
Előzmény: Törölt nick (4512)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4512

Sziasztok!Abban szeretnék segítséget kérni,hogy egy ilyen felvevővel ha kiírom a cuccot lemezre,azt nem ismeri fel semmi,még a vindózz sem,csak másik azonos márkájú lejátszó.Gondolom ez valami kódolásféle vagy ilyesmi lehet és tudni szeretném,hogy lehet az ilyet "feltörni" vagy valamit kezdeni vele.Vagy,hogy miféle programot keressek ezt megoldani.Sajnos a sony vegas sem ismeri fel.Lehetőleg nem azt kérem,hogy olvassak vissza 3243 hozzászólást.:-)Előre is köszönöm!

-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4511
wpepi legalább normális, de te nagyon agyament vagy öreg!
Előzmény: K09 (4509)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4510
Hú de nagyon nyomi hülyegyerek lehetsz te...
Előzmény: K09 (4509)
K09 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4509
Szerintem meg aki itt egy ideje okoskodik, az pontosan te vagy. Nem tudsz leszállni a témáról, ami már senkit sem érdekel.
Előzmény: -=Zsoca=- (4506)
wpepi Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4508
Nem görcsöltem rá semmire. És, hogy mi értelme van a DV-nek?
Az MPEG2 a kódolási eljárása miatt erősen veszteséges ami ugyebár azt jelenti, hogy minden egyes újratömörítés igen komoly generációs veszteséget okoz. Az élesvágás kivételével mindenképpen újra kell tömöríteni az MPEG2-t (legalábbis a vágás helyén) ami ezeken a pontokon óhatatlanul minőségromlást okoz még akkor is ha nem csökkentünk a bitrátán. De ugyebár a szerkesztés alatt nem csak vágásokat értünk hanem bármit azaz lehet pld. színkorrekció vagy egyéb filter alkalmazása is ami mindenképpen újratömörítést jelent és ez MPEG2 esetén csak komoly generációs veszteség árán lehetséges ami az esetek többségében látható is lesz. A DV viszont látható minőségromlás nélkül elvisel akár 4 újratömörítést is. Éppen ez az oka annak, hogy mindenütt ahol NL szerkesztésre igény van ott alapból DV-ben rögzítenek hiszen a DV könnyen vágható (nincs a GOP struktúra miatt magasabb számítási igény) és mivel a DV tömörítési aránya igen kicsi (5:1) ezért a kapott minőség is kiváló.

És akkor az MPEG2-->DV konverzióról.
Minek? Miért? Teszem azt rögzítettél egy anyagot az asztali felvevővel amit az eredeti elképzelésed ellenére utólag mégis csak szerkeszteni szeretnél (pld. utólag rájöttél, hogy mégis állítanál a fehéregyensúlyon vagy éppen kicsit változtatnál a színeken esetleg átmenettel vágnál ki részt, stb.) de már csak a felvevő HDD-jén vagy csak DVD-n van meg az anyag. Mit is lehet ilyenkor tenni? Berippelheted az MPEG2-t és közvetlenül azon végezheted el a korrekciót de akkor az újratömörítés miatt már gondok lesznek a minőséggel. Ha az asztali felvevő rendelkezik DV kimenettel akkor lehetőség van rá, hogy az MPEG2-t átnyomd DV-be és mivel a felvevőkben lévő DV encoder chip igen kiválóan teszi a dolgát ezért a konverzió nem okoz látható minőségromlást melynek az eredménye az, hogy DV-ben ugyanazt kapod mint az eredeti MPEG2-ben. (Természetesen most nem az ultra alacsony bitrátájú LP, SLP, stb. MPEG-ről van szó hiszen ezeket már semmilyen formában nem javasolt konvertálni azaz csak XP, SP vagy az XP és az SP közötti köztes rögzítésekről van szó).
Az így kapott DV-n már minden további nélkül elvégeztető a szerkesztés.
Viszont van egy másik eset is ami miatt hasznos lehet a DV kimenet. Ez pedig nem más mint az amikor a felvevő HDD-jén vagy DVD-n lévő MPEG2-t DV kazettára kell áttölteni. Ezt ugyan PC-n is el lehet végezni de ha nincs olyan capture/editor kártya a gépben mely képes közvetlenül az MPEG2-t DV-re konvertálva kinyomni az IEEE1394 porton akkor csak 2 menetben kétszer annyi idő felhasználásával lehet ezt elvégezni hiszen először az MPEG2-ből kell DV-t készíteni majd a DV-t egy olyan programmal mely képes IEEE1394 portot kezelni lehet kinyomni DV kazettára. Ha viszont a felvevő rendelkezik DV kimenettel akkor csak annyi a dolgunk, hogy a DV kamerát rákötjük a felvevő DV portjára aztán már indítjuk is a kimásolást.
Előzmény: -=Zsoca=- (4507)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4507
Mi a fenéért görcsöltél rá ennyire erre a témára? Ilyen sok időd/energiád van? Írjál könyvet!

Továbbra is fenntartom, tökéletesen értelmetlen kiírni bármit is DV-be (főként olyasvalamit, ami már eleve Mpeg2-ben van!!!), hacsak nincs valakinek otthon min. két db DV stúdiómagnója, amivel lineárisan szeretne editálni! Ma már editáló szoftverek tudják a DVD formátumot editálni közvetlenül, nem kell enkódolni DV aviba! Annak meg mi értelme van, hogy a DV anyagot beviszem a DVD-be, aztán kihozom megint DV-be könyörgöm? Ennyi erővel már azonnal a gépbe digizem szalagról. Mi a fenét tudok a DVD-n csinálni az anyaggal, amit a gépen ne tudnék? Gondolkozz már! Ha meg olyan anyagom van, ami eredetileg nem DV volt, úgy került a DVD-re, mondjuk S-VHS, akkor beteszem a PC-be a DVD lemezt, lerippelem és máris szerkesztem közvetlenül DVD formátumban az editálóval, majd azt csinálok vele, amit akarok, minek nyomnám ki a DVD-ről az iLinken még DV aviba is könyörgöm?! Minden egyes konverzióval rontok a minőségen. Tök értelmetlen minden, amit írtatok.

Ennyi, részemről ezzel téma lezárva, de ti még azért okoskodjatok itt nyugodtan, ráértek! :)
Előzmény: wpepi (4505)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.06.09 0 0 4506
Mi a fenének akarná valaki DV-n tárolni az anyagát könyörgöm, áruld már el? Nem teljesen tiszta az elméje? "Mert neki így tetszik"? Jéééézusom. Látom már, ez is egy ilyen kötekedős topic...manapság mind az. Okostojások osztják az észt mindegyikben...röhej.
Előzmény: K09 (4502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!