Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

DiabloCorsa Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46160
Köszönöm mindekinek a jó kívánságokat.

Előzmény: John Doe(520i) (46158)
Teo papa Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46159
:-))
Előzmény: mzdude (46148)
John Doe(520i) Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46158
Isten éltessen jó egészségben, erőben sokáig.
Előzmény: DiabloCorsa (46139)
Cornetto33 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46157

Az alábbi stevie wonder-nek szólt.

C.

Előzmény: Cornetto33 (46156)
Cornetto33 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46156

Ja-Ja.

Mondj nekem árat légyszíves Good-Year Excellence 225/50/R17 V-s gumira.

A stargumin 50.000.-/db (igaz w-s), segítség képpen.

C. 

Előzmény: Cornetto33 (46152)
biohazard Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46154

De stevie, pont azért jöttem ide, mert tudtam, hogy jó szakember vannak, és választ kapok a kérdésemre. A válasz alapján kikerestem volna a nekem tetsző felnit, majd ITT megkérdem, ki tud nekem ilyet szállítani. Annak az eldöntése, hogy nekem melyik felni tetszik, had legyen az én privilégiumom, ne pedig a szakembereké.

 

redbandy

 

Ha A8-am lenne, valszeg nem érdekelene 200ezer Ft. De hogy ne legyek félreérthető: nem azt mondtam, hogy mindenből a legdrágábbat, vagy a drágát veszem, csak azt, hogy ha eldöntöttem, hogy veszek valamit, nem az árát nézem, hanem hogy legjobban megfeleljen nekem.

Előzmény: stevie wonder (46151)
stevie wonder Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46153

Ítt a fórumba kértem segítséget és a 4db 17-es gumin min. 40.000.-et kerestem  (20 perc alatt).

 

Még fizettek is az ingyengumi mellé? :-)))

Előzmény: Cornetto33 (46152)
Cornetto33 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46152

Hali!

Teljesen egyetértek!

Ítt a fórumba kértem segítséget és a 4db 17-es gumin min. 40.000.-et kerestem  (20 perc alatt).

C.

 

Előzmény: redbandy (46150)
stevie wonder Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46151

Viszont ezt Diablo nem is neked celozta. Ugy kezdi: "Kialakult egy reteg."

 

Az, hogy egy ilyen reteg kialakult, az tenykerdes, nincs is ezzel problema. (Bar lenne nagyobb ez a reteg.)

 

A problema ott van, hogy a webaruhazak igen keves szaktudast osztanak. Szaktudasert ilyen webkettes forumokra kell jarkalni, es altalad ismeretlen, ki tudja milyen hatteru észosztók velemenyet kell elfogadni. Vagy, ahogy Diablo irta, marad a szomszed meg a fodrasz.

 

Egy hazimozi-rendszer eseteben ez rendben van, megrazni csak nem fogja az aram.

 

De amikor mar ilyen Et-k, körosztók, valtomeretek, sebessegindexek kerulnek szoba, akkor tenyleg van kockazat. A netrol osszeszedett infok vagy nem allnak ossze (lasd a sajat problemadat az ET es a besajtolasi melyseg esetevel), vagy rosszak, a vegul kivalasztott aru pedig esetleg nem lesz jo a konkret autora.

 

Diablo szerint ez elkerulheto, ha bemesz a gumishoz, aki erti a dolgat, es nem neked kell kikepezni magad gumis szakembernek, hanem megfizeted neki azt, hogy o ezt mar megtette. A penzedert igy biztos lehetsz benne, hogy olyan termeket kapsz, ami megfelelo.

 

 

Előzmény: biohazard (46149)
redbandy Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46150
Van, amikor az időt érdemes megfizetni. Stevie írt itt egy audis gumi+felni garnitúráról. Meg hogy mekkora árengedményt kaphatott volna az illető, ha itt is utánakérdez. Ha neked nem ér meg fél óra 200 rugót, csúnya szóval élve kurvára irigyellek.
Előzmény: biohazard (46149)
biohazard Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46149
De én terméket keresek, nem árakat. Szerintem nincs drágább a "hol kapom meg ezt a terméket legolcsóbban" keresésnél, mert időigényes, plusz az ilyen típusú ember még hónapokkal a vásárlás után is azt vizslatja, hogy nem lehet-e most olcsóbban kapni, és ha igen, még hónapokig azon idegel, hogy mennyire póruljárt.
Előzmény: stevie wonder (46147)
mzdude Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46148
Ühüm.... akik nyomatékkulccsal csinálták, azok elég szépen dolgoztak, gyanús is volt nekem, hogy az az igazi. :-)
Előzmény: Teo papa (46146)
stevie wonder Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46147

Miből gondolod, hogy attól lesz olcsó valami, ha interneten keresem ki??????? Ezt légy szíves fejtsd ki, had okosodjunk.

 

Egyszeru. Ha megvan a termek (Cicamitsu X1), akkor meg lehet talalni, ki arulja es mennyiert. Az internet elott ez idoigenyes es koltseges volt.

 

Aki kereskedo tudott ehhez alkalmazkodni, annak jol megy.

Előzmény: biohazard (46142)
Teo papa Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46146

Jaj

 

Az én autómon minden alkalommal előhúzzák a légkulccsal, majd kézzel a nyomatékkulccsal. Ez így is van rendben .. szerintem

 

Teo >

Előzmény: mzdude (46145)
mzdude Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46145
Hm... az a levegős izé egyben nyomatékhatárolt is... vagy nem?

Nekem utoljára kb. 8 éve csinálták úgy, hogy elővették a szép méteres nyomatékkulcsot, és a szerelés végén azzal húzták meg a csavarokat.
Előzmény: A6 V6 (46130)
stevie wonder Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46144

Én tegnap voltam 50 és én kelek elsőnek?

 

Isten eltessen!

 

Szerintem te le sem fekudtel a szulinapi buli utan :-) Ugy konnyu! :-)

 

Egy napon van a szuletesnapod a fiammal :-)

Előzmény: DiabloCorsa (46139)
Teo papa Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46143

Halihó

 

Nokian NRH?i .. 175/65R14

 

Teo >

Előzmény: stevie wonder (46137)
biohazard Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46142

No, akkor remélhetőleg utoljára:

 

Tisztelt itt jelenlévő gumisok!

 

Amikor az inkriminált mondatomat leírtam ( " kurvára nem érdekli őket, hogy mennyire basznak ki az emberrel, a legodanemillőbb dolgot is eladják, csak vegyek valamit." )   értelemszerűen nem Rátok gondoltam, hanem arra reagáltam, hogy nem megyek be az első gumishoz, mert lehetőség szerint ismerőshöz fordulok, ezért bátorkodtam ide írni, lehet, hogy hiba volt.

 

 

DiabloCorsa!

 

Ezt írod: "Kialakult egy ilyen vásárlói réreg, aki bár vásárolt már akár nálam is,  - és bizonyára nem volt rá panasz, mert akkor azt is leírtad volna -  nem bízik senkiben, maga akar tudni mindent és majd az összeszedet infók szerint vásárol. Oka igen egszerű, így lesz a legolcsóbb."

 

Miből gondolod, hogy attól lesz olcsó valami, ha interneten keresem ki??????? Ezt légy szíves fejtsd ki, had okosodjunk. Ugyanis alapelvem, hogy amit vásárolni akarok, annak nem nézem az árát, mert akkor már nem engedhetem meg magamnak. Magyarán ha felnit szeretnék, akkor megkeresem melyek illenek az autómra, kiválasztom a nekem tetszőt, majd megveszem, akkor is ha két-háromszor annyiba kerül, mint a legolcsóbb.

 

Lehülyézéssel, anyázással nem tudsz megsérteni, de kifejezetten irritál, ha pénzszóró életmódom mellett szarrágónak titulál valaki, aki nem is ismer.

Előzmény: DiabloCorsa (46139)
DiabloCorsa Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46139

Jóóóóóó reggelt minde lustálkodónak. Frissen, fiatalosan.

 

Én tegnap voltam 50 és én kelek elsőnek?

 

 

gyoszi!

 

Így történt szó szerint. Én is vártam, mikor jönnek hozzám, mert gumistól gumisig jártak és keresték kinél járt az autó. Tehát a híre, hogy keresik a gumist, megelőzte azt,  hogy elérjenek hozzám. Aztán nem jöttek, mert hamarabb megtalálták azt akinél járt az autó. 

 

Miért keresték?

 

Mert a külsőn ez volt olvasható: 175/70R13

 

A tömlön ez: 155-13. Bár én nem láttam de ez volt a hír, anno.

 

 

biohazard!

 

Ezt írod stevenek:

 

"És nem bazmegelni kezdtem"

 

Ezr írtad előtte:

 

"Bazmeg, végigolvastam háromszor, és nem érzem úgy, hogy választ kaptam"

 

Végül örülök, hogy választ kaptál. Én nem tudok németül.

Erre még soha senki nem volt kiváncsi, de jó tudni. Az olvasott leírásba bele tettem steve mondatát, hátha még valaki erre kiváncsi.

 

Kialakult egy ilyen vásárlói réreg, aki bár vásárolt már akár nálam is,  - és bizonyára nem volt rá panasz, mert akkor azt is leírtad volna -  nem bízik senkiben, maga akar tudni mindent és majd az összeszedet infók szerint vásárol. Oka igen egszerű, így lesz a legolcsóbb.

 

Erről most nem írnék ismét véleményt, de igen furcsa, érdekes szitulációk adódnak ebből. Mert a Tisztelt Vásárló valahol valakitől hall, vagy olvas valamit.  Azt elhiszi, az számára szentírás.  A gumis meg aki ehhez ért akár húsz éve az:

 

" kurvára nem érdekli őket, hogy mennyire basznak ki az emberrel, a legodanemillőbb dolgot is eladják, csak vegyek valamit."    Tehát  a gumis hülye.

 

Így aztán előfordul, hogy sok gumis elhajtja, míg végül belátja, hogy Ő a hülye, de persze ezt magáról sosem mondja ki.  Ahogy A6V6 kolléga írta.

 

A fórumon jelenlevő gumisok felvállalták, hogy itt vannak ezzel munkájuk szinte kirakatban történik. Ha valamit elvégzünk jól az természetes, az a dolgunk és nem jár érte köszönet, (bár ez is előfordul)  hiszen pénzt kérünk érte. Bár a hosszú percekig tartó tanácsadást és ismertetést még nem számlázzuk ki.

 

Valami apró hibát vétünk, az itt vagy valahol máshol rövidesen olvasható.

Szóval, azt talán el kéne fogadnod, hogy értünk valamihez. Abban a VEVŐ ne akarjon okosabb lenni nálunk. Biztos a VEVŐ is ért valamihez. Ezt elismerjük, nem állunk le vele vitázni arról, legyen az bármi és nem nézzük hülyének.

 

A VEVŐ sem tegye. 

 

Jó tanács, ha gondolod. Ha gumishoz mész ne a besajtolási mélységről beszélj. Kevés gumis beszél németül. 

 

Az ET-ről.

 

Akkor nem nyílik  a bicska a gumi zsebében. Mint ahogy motoman írja.

Én nem fojtom el az indulataimat és nincs a zsebemben bicska. A szívem jó, nem kapok infarktust, mert aki hülyeséggel felbosszant, annak azonnal megmondom, hogy hülye. Persze nem szó szerint, de érezhető a válaszból. A hangnemből. 

 

Miért?  Itt a folytatásban olvasható:

 

rvf!

 

kérdeztem Tőle valamit, a válasz "hangneme" nem volt egyszerű. Segítőkészsége viszont nem vitatható.

 

Emlékszel mit kérdeztél?

 Én nem, hiszen pár millió kérdést kaptam már, és igen gyakran akkor kérdeznek tőlem, ha már előtte ezt sok helyen megtették és nekem kell megmagyarázni, hogy az előttem válaszolok miért mondtak hülyeséget, hiszen ha nem azt mondom, mint a haver, barát, szomszéd vagy a fodrász, akkor megkérdezik, hogy az a valaki miért azt mondta?

Mi vagyok én? Gondolat olvasó? 

Aki valamihez nem ért miért ad róla tanácsot?

Aki valamit nem tud miért a nem attól kérdezi aki ért hozzá? 


Haverral a nőkről, baráttal a tegnapi focimecsről, fodrásszal a schwartzkopf-ról kell érdeklődni.

 

Szerintem.

 

Azt írja  A6V6:

 

 nincs jobb mint egy évek óta visszajáró elégedett 'vendég'.

 

Nálam nagyon sok ilyen van.  Akinek már a több éve a neve van a nálunk tárol téli kerekein.  Mert autója a 4-ik 15 év után, de a neve nem változott.

Az enyém sem.

 

Akinek nem tetszett  a válaszom: ( "Pár éve az Interwheelen kérdeztem" )  még tudja hogy én voltam. Pedig ott nem volt kiírva a DiabloCorsa. 

 

 Jól esik ezt olvasni.

 

Előzmény: gyoszi (46119)
stevie wonder Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46138

egy 510e-s ajánlat állt szemben A6 340e-esével

 

Ismeros ceg a nagyfonok A8 Lang valtozatara vett 19-es gumikat a Porsche Hungarianal. A flottamenedzser srac nagyon buszken hirdette, hogy kaptak 10 szazalek kedvezmenyt a lsitaarbol.

 

Poenbol megkerdeztem laca54-et az o arairol. Bizony a kulonbsegbol kijott volna egy hasznalhato kisauto kompletten :-0

Előzmény: Teo papa (46135)
stevie wonder Creative Commons License 2007.06.24 0 0 46137

két baloldali gumi "gyári hibás" és amorf formája van szépen körben

 

Meret, gyarto, tipus? :-)

Előzmény: Teo papa (46135)
eznemmentseg Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46136
Köszi!
Előzmény: A6 V6 (46132)
Teo papa Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46135

Ez is igaz

 

De azért vidéken egész más ám a helyzet. Vannak bejáratott és kevésbé bejáratott gumisok, aztán sokan nem nagyon mennek a korral. Az árakkal nincsenek messze annyira topon, mint itt a neten Ti, ráadásul a technikák is eléggé hagynak kívánnivalót maguk után. Szóval kicsit belefásultak és ebből kifolyólag az ember néha hiányosságokat vesz észre. De az ember megszokta, hogy csak egy telefon, aztán viheti az autót, meg is szokta azért csinálni aránylag rendben. Néha váltani kell, de az emberek nagyon nem szeretnek váltani. Én sem.

 

Ennek ellenére pl a saját autóimat is elvittem egy "új" helyre (piálás miatt), meg a céges autókat is készülök elvinni (utoljára egyik autónk balra húzott, megcserélte az első és hátsó kerekeket, így még jobban húzott. Elvittem másik gumishoz, aki leszedte a kerekeket és egyből mutatta, hogy a két baloldali gumi "gyári hibás" és amorf formája van szépen körben, így hiába cserélgette, mindig jutott előre is sz.r. Azért ez elég szarvashiba :-(( ... de ez csak az utolsó csöpp volt, mert gumit már régóta nem ott veszek, mert mikor kértem néhány télikerékre ajánlatot, akkor egy 510e-s ajánlat állt szemben A6 340e-esével. Azért ez jelentős különbség asszem =:-O ... ilyenkor az ember elgondolkozik, hogy nem volna érdemes kicsit körülnézni a neten? Neki is? ... no kicsit sokat írtam

 

Teo >

Előzmény: A6 V6 (46127)
bunker Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46134

Milyen véletlen, hogy pont ezt említettem meg én is!

Vajon ki lehetett az az ügyfél? :-DDDDDD

Előzmény: A6 V6 (46130)
bunker Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46133

Én csak A6 V6-hoz járok de nemrég elvittem barátnőm smartját egy közeli gumishoz (F....r), hogy átszereljék a nyári gumikat (kicsit megkésve) :-))

 

A helyszínen derült ki, hogy a két hátsó gumi csúnyán elöregedett, ergo totál életveszélyes, ezért mondták, hogy nem szerelik fel. Amúgy sem akartam volna ilyen állapotban feltetetni, mondtam, hogy akkor hagyják fenn a télieket majd veszek gumit, ezeket meg dobják ki nyugodtan.

 

Ekkor elkezdték rámtukmálni a gyári 175/55r15 helyett a 195/50r15-öt, mondván ez van nekik, de ez sokkal jobb, mert nem olyan ritka méret mint a gyári és még pont elfér a felnin (erre azért kíváncsi lettem volna, hogy erőltetik rá)! :-))

 

Mégegyszer mondtam köszi nem, amúgy sem tennék egy 41Le-s kulcstartóra 195-ös gumikat a 175 helyett, hogy még szarabbúl menjen.

 

Erre a legnagyobb poén, hogy nem fog tőle rosszabbúl menni és nem is fog többet fogyasztani.

Na ezen már mosolyognom kellett.

 

Még annyi, ha v.kinek nyomatékkulccsal húzzák meg a kerékcsavarjait ebben a műlyelyben, azt nekem köszönje meg!

Bár elég rugalmasak voltak, mert hamar beszerezték, ez legalább becsülendő!

:-)))

 

És ezt a "nagyon ritka" méretet jóval kedvezőbb áron megvettem A6 V6-nál, mint az olcsó 195-öst.

A6 V6 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46132
Mutasd meg, szelep, perem, icikepicike szögecske lesz a ludas. ;)
Előzmény: eznemmentseg (46131)
eznemmentseg Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46131

Sziasztok!

 

Az egyik gumim 3 hét alatt 0,3-0,4 bart "eresztett". Ez még tolerálható csökkenés, vagy mutassam meg szakembernek?

 

(hátha lényeges: 165/70 R14  2,3 bar ajánlott nyomás)

 

Előre is köszi a segítséget!

A6 V6 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46130
Bizony. Hetente kell elmagyaráznom egy-egy kuncsaftnak, mi az a nyomatékkulcs. Gondolom azért kérdezett rá, mert máshol már látta és el is magyarázták miért kell...:) Konkrétan egy nagy és híres csillivilli műhelyben kérdeztek vissza egy ügyfelemnek, hogy minek az, a légkulcs rászorítja azt a nyamvadt csavart becsülettel. Nem ment vissza oda többet. :D
Előzmény: motoman (46129)
motoman Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46129
Ezzel tökéletesen egyet értek. A környékünkre az a jellemző, hogy egyes műhelyekben csilli-villi gépekkel és körülmények között várják a jónépet, minden korrekt módon néz ki, viszont szakmai szemmel nézve elég fucsa dolgokat tapasztaltam egyes kollégáknál. Nem célom elítélni őket, de amikor megkérdeztem az egyiket, hogy ha már ennyit adnak a külsőségekre, akkor miért kell pl az alufelni belsejét a megfogó körömmel összebaszni, belevágni az volt a válasz, áá úgy sem veszik észre.
Azon versengenek, hogy ki vesz előbb automata szerelőgépet, nekem meg még mindig nincs egy rohadt csápos gépem sem, viszont igyekszem-a körülményekhez mérten- normális munkát végezni, akár még egy trabanton is. Ennél többet nem tehetek, a főnököm pedig semmilyen fejlesztésre nem kíván áldozni. Bocs a rinyálásért:-)
Előzmény: A6 V6 (46127)
A6 V6 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 46128
jawohl! :)
Előzmény: bunker (46126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!