Keresés

Részletes keresés

Auralianus Creative Commons License 2019.05.09 0 0 348905

Pombi NERtárs foglalta csokorba a jelzőket.... MIELŐTT betettük neki a képet amin a Főni lánya lép ki egy saját tulajdonú drogbáró-stricimobilból...

...azóta az X3-as  >Pombi NERtárs szerint< szerény, belépőmodell és természetesen nem drogbáró-stricimobil...

... csak a pontosság kedvéért, hisz TaO kartács sosem mondana ilyeneket a saját keze munkájáról :Đ

Előzmény: Omar Khajjám (348904)
Omar Khajjám Creative Commons License 2019.05.09 0 0 348904

Taurus O:

">a célközönsége is háááát.... stricik, drogüzérek, félalvilági újgazdagok<

Ostobasag. Tipikus magyar suttyo vilagnezet, aki nem lat tovabb Butapest hataranal."

GPS:

"Meg attól is, amikor egy márka nem kiemelkedően jó és főleg nem kiemelkedően megbízható autójáért azért fizetnek ki gecisok pnzt - mert hogy "annak presztízse van".

Hát ne az autónak legyen presztízse, basszameg - hanem az embernek, aki használja."

Hát pedig a Porschénak masszívan presztízsstátusza volt az NSZK-ban és valamennyire van mindmáig is.

De talán ez is változóban van az elmúlt évtizedben:

https://www.cicero.de/kultur/statussymbole-ein-porsche-macht-keinen-eindruck-mehr/54885

Tehát "egy Porsche már nem tesz akkora benyomást" (mint a 80-as, 90-es években), a cikkben a szociálpszichológusnő éppen a Porsche-tulajdonosokat hasonlítja össze az Audi-tulajdonosokkkal... így hivatkozik arra, hogy ez egyre inkább divatjamúlt összevetés lett mára.

Viszont maga a cég erősen elit-beütésű még mindig, mint a konszern IT szolgáltatója, ezt valamennyire "belülről" is látom. Soha még olyan eliteskedő attitűddel, olyan magát "ki ha én nem?" istencsászárnak képzelő munkatársakkal és menedzserekkel nem találkoztam még (pedig jó néhány céget támogattam IT supportos karrierem során, nem csak németeket), mint náluk...

Előzmény: GPS (348840)
Auralianus Creative Commons License 2019.05.09 0 0 348903

Elhatározás kérdése?

https://www.vox.com/2019/5/4/18528526/climate-change-uk-extinction-rebellion

Úgy tűnik, részben igen... ha már MA IS lehetséges szén nélkül energiát termelni, akkor igenis lehetséges. Egyre inkább úgy

vélem, hogy igenis kikényszeríthetőek ezek a dolgok. Szerintem sokkal többet hazudtak / hazudnak nekünk, mint azt hisszük.

manta-z Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348902

Nekünk eddig minden Sencor cuccunk tönkrement garidőn belül többször is. Volt vagy 4-5. A mérlegtől a villanysütőig. Az egyetlen márka amire azt mondtam soha többet....

Előzmény: ElitLangelme (348860)
Auralianus Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348901

ezer ojróért lehet a specialedition-re előfizetni, ma 13:10-től ;) akit érdekel... itt:

https://www.volkswagen.de/elektromobilitaet/de/id_familie.html

Előzmény: Kisfiatal (348896)
hummel8 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348900

tosan = pontosan :-)

Előzmény: hummel8 (348899)
hummel8 Creative Commons License 2019.05.08 0 1 348899

tosan... azert abba a csaladba benösülni...  meg az az asszony + apos...

azzal a xaros nehany tizmilliarddal alul van fizetve :-) :-)

Előzmény: GPS (348893)
,m,1710 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348898

Ha már átlagnál tartok : a norvég meg a izlandi a legmagassab IQ (átlagba)

,m,1710 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348897

Egy átlag ember nem gondolkodik ezen a átlag ember mássalvan elfoglalva ez a valság.

Előzmény: szilvatövis (348894)
Kisfiatal Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348896

Hát ezt nem bírom kihagyni, shadow-nak :)

https://www.portfolio.hu/vallalatok/cegauto/a-volkswagen-uj-elektromos-modellje-kozel-13-millioert-erkezik.323493.html

Az, amit a Volkswagen csinál az ID.3 esetében, kísértetiesen hasonlít a Tesla már bevált értékesítési módszerére: lehetővé teszi az előfoglalást, amivel kvázi előzetesen fel tudja mérni a valós vásárlói igényeket, illetve igyekeznek a németek egymástól jobban elkülönülő ársávokat meghatározni az egyes verziók esetében. Az ID.3 fantázianeve mellett sem lehet elmenni, nagyon hasonlít ugyanis a Tesla Model 3 elnevezéséhez, azzal a 3 végződéssel.

Kisfiatal Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348895

Ez most is így van :) Hímelnek-hámolnak, minden szépet jót elmondanak a konkurensről, de a Golf az Golf, és nyer.. :)

Előzmény: Törölt nick (348891)
szilvatövis Creative Commons License 2019.05.08 0 1 348894

Tanulmány a szmog genotoxikus hatásairól.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29541928

Érdekes, hogy a cigaretta, vagy az alkohol nem volt hatással, míg az utcai szmog többszörösére emelte a sérült sejtek számát.

Szorozzuk ezeket meg egy nagyságrenddel, a kisbabákra, gyerekekre vonatkozóan és tegyük fel a kérdést: biztosan ezt akarjuk?

GPS Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348893

Mi van ez a focistanak kinezo es ketes ugyekben utazo Tiborc nevu vallalkozo kocsija?

Ha már szóbajött, azért a mi Pistánkat sem kell irigyelni.

Gondolom első körben jó ötletnek tűnt a dolog... de azért már nem lennék a bőrében.

.

Előzmény: bz248 (348889)
GPS Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348892

a 90-es evekben, amikor az volt az alaptezis, hogy a vilag legjobb autoja az a Volkswagen Golf, es amikor a tesztekben az jott ki, hogy a mittudomen Peugeot 405 megveri, akkor kihoztak a pontszamokhoz, hogy presztizs 9 illetve 3 pont, es akkor osszesitesben egy ponttal nyert a Golf

Erről beszéltem.

.

Előzmény: Törölt nick (348891)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348891

Mellesleg én első sorban a praktikumot, takarékosságot, biztonságot, kényelmet és megbízhatóságot tartom nagyra egy autó esetében... aztán a korszerű, tetszetős formát is, miért ne?

Azt viszont nem rejtem véka alá, hogy kicsit forog a gyomrom, amikor egy autónak nem a máűszaki kvalitásait emelik ki....hanem a "presztízs-értékét".

Ez "presztízs"-dolog engem picit a dzsentri-világra emlékeztet - amikor miután vitéz-uramék elkártyázták, elkurvázták a teljes vagyonukat és birtokukat... nem maradt meg nekik csak a nemesi címük. A presztízsük, úgymond.

ertelmetlen zagyvasag

a presztizs szonak van altalanosan elfogadott jelentese, teljesen felesleges dolog ujradefinialni, majd utana sohajtozni a sajat definiciod ellentmondasos mivoltan

https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/Preszt%C3%ADzs

de egyebkent a magyar autos ujsagirasnak volt egy ilyen korszaka a 90-es evekben, amikor az volt az alaptezis, hogy a vilag legjobb autoja az a Volkswagen Golf, es amikor a tesztekben az jott ki, hogy a mittudomen Peugeot 405 megveri, akkor kihoztak a pontszamokhoz, hogy presztizs 9 illetve 3 pont, es akkor osszesitesben egy ponttal nyert a Golf :-)))

Előzmény: GPS (348888)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348890

Biztos nem, mert köztudott, hogy a gázszerelő-autó az a G-osztályú Mercedes.

jogos az eszrevetel! :-)

Előzmény: GPS (348885)
bz248 Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348889

Mi van ez a focistanak kinezo es ketes ugyekben utazo Tiborc nevu vallalkozo kocsija? Akkor azert meg (valamennyire) mentheto a marka hitelessege, mert ez hatareset a celcsoporthoz kepest.

Előzmény: Auralianus (348883)
GPS Creative Commons License 2019.05.08 -1 0 348888

Azért annak van egy bája  mikor valaki egy szupermini "autóból" cikizi a Porschét. :)

Ugyan már - rég túl vagyok én már ezen.

Szerintem minden autónak megvan a maga közönsége - vagy ha nincs, akkor megdöglik a modell.

Vannak zseniálisan kitalált autók...és vannak elbaszott konstrukciók is. Ez már csak ilyen, a legnagyobbakkal is előfordul egy-egy mellényúlás.

De ahogy egy filmről, egy könyvről... vagy egy büdös tojásról is meg lehet a véleményünk (pedig sem rendezni, sem írni, sem tojni nem tudunk jobbat) - így simán elmondhatunk bármit egy-egy autóról is - nem igaz?

Mellesleg én első sorban a praktikumot, takarékosságot, biztonságot, kényelmet és megbízhatóságot tartom nagyra egy autó esetében... aztán a korszerű, tetszetős formát is, miért ne?

Azt viszont nem rejtem véka alá, hogy kicsit forog a gyomrom, amikor egy autónak nem a máűszaki kvalitásait emelik ki....hanem a "presztízs-értékét".

Ez "presztízs"-dolog engem picit a dzsentri-világra emlékeztet - amikor miután vitéz-uramék elkártyázták, elkurvázták a teljes vagyonukat és birtokukat... nem maradt meg nekik csak a nemesi címük. A presztízsük, úgymond.

.

Előzmény: FRANKYE (348880)
ElitLangelme Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348887

akkor is ajanlottam es mondtam, hogy fullhd-t vegyel

Előzmény: Kisfiatal (348878)
hummel8 Creative Commons License 2019.05.08 0 1 348886

a mi gazszerelönk egy Citroen Jumpyval jar, pedig garantaltan több esze van mint Lölönek...

szoktam is neki a harmadik fröccs utan tolni az ivet, hogy milyen xarul csinalja a szakmajat, nezze meg mas gazszerelök mire vittek :-)

Előzmény: GPS (348885)
GPS Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348885

nem lehet, hogy az a klimas valojaban egy gazszerelo?

Biztos nem, mert köztudott, hogy a gázszerelő-autó az a G-osztályú Mercedes.

.

Előzmény: Törölt nick (348884)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348884

Amivel a szomszéd klímás neje jár, a kifényezett X6-os, az már böhöm luxusbatár.

nem lehet, hogy az a klimas valojaban egy gazszerelo? :-) vegul is nagy reszben gazszereles az is

Előzmény: GPS (348881)
Auralianus Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348883

Nemcsak, hgoy egy totál átlagos, belépő szintű kisautó, de totál nem is illik rá a

"stricik, drogüzérek, félalvilági újgazdagok, akiknek egy hivalkodó, böszme, erőszakos kinézetű ppinamágnes kell" kitétel sem!

Ha nem hiszed, kérdezd meg Pombi macit!! :Đ

Előzmény: Taurus Obscurus (348874)
_Berci Creative Commons License 2019.05.08 -5 0 348882

Nem mindenki szerint kell nullara csökkenteni a CO2 kibocsatast. Pl. Nemetorszag ugy gondolja, hogy eleg ~80%-os csökkentes is ... amit meg is kivan valositani.

De pl. Lengyelorszag milyen, ~2040-re, vagy 2050-re kitüzött celokkal rendelkezik?

Előzmény: z_a_p (348879)
GPS Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348881

Amivel a szomszéd klímás neje jár, a kifényezett X6-os, az már böhöm luxusbatár.

Amióta a klímás-maffia a megfelelő helyn kiharcolta magának - hogy a lakosság csak úgy vásárolhat magának klímát, ha előbb odajárul valamelyik listás klímaszerelő-úrhoz - hogy az jóváhagyja a vásárlását (és természetesen az ő általa végzendő beszerelést is)...

...azóta a klímás neje járhatna akár egy Bentley-vel is.

.

Előzmény: Pomber Béla (348872)
FRANKYE Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348880

Azért annak van egy bája  mikor valaki egy szupermini "autóból" cikizi a Porschét. :) 

Előzmény: GPS (348820)
z_a_p Creative Commons License 2019.05.08 0 1 348879

Az Euractiv által ismertetett, nem hivatalos kiszivárgott dokumentumban a nyolc ország tulajdonképpen felszólítja az Európai Uniót, hogy tegyen többet a "pusztító" mértékű klímaváltozás megelőzése érdekében, valamint hogy az Európai Bizottság tervének megfelelően "legkésőbb" 2050-ig csökkentse nullára az EU nettó üvegházgáz-kibocsátását.

A kezdeményezést Franciaország, Hollandia, Belgium, Svédország, Dánia, Spanyolország, Portugália és Luxemburg jegyzi, míg - az előzmények ismeretében nem meglepő módon - egyebek mellett Németország, Lengyelország és Magyarország neve is hiányzik a papírról.

Ezek az országok már korábban elutasították a 2050-es klímasemlegességre vonatkozó többségi álláspontot. A márciusi hírek szerint az országok az EU intézkedési tervének közvetlenül a Párizsi Klímaegyezményhez való kötése mellett azt is elutasították, hogy bármilyen határidőt határozzanak meg az EU szén-dioxid-kibocsátásának nullára csökkentésére, a 2050-es évszámra való minden hivatkozást törölve a közös tervezetből.

Kisfiatal Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348878

Utólag már ne ajánlgass, ha akkor nem tetted :) Amúgy ez miben jobb mint mondjuk a Navon vagy Gogen? 

Ebben is van IPS? :) 

Előzmény: ElitLangelme (348860)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348877

belepo szintu BMW, beszarok

na de meg szerencse, hogy gazdag csalad sarja, igy biztos tudott bele kalaptartot is rendelni az extralistarol

Előzmény: Törölt nick (348876)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.08 0 0 348876

Meccsoda skandall, egy gazdag család sarja belépő szintű BMW-vel jár!

belepo szintu BMW, beszarok

(a "gazdag csalad sarja" is megerne egy miset mondjuk, de az mar tenyleg OFF lenne)

Előzmény: Pomber Béla (348856)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!