Keresés

Részletes keresés

noway Creative Commons License 2003.12.10 0 0 103
Ott van pl. a Stonehenge, csak hogy kapásból mondjak valamit.
Előzmény: Plati (102)
Plati Creative Commons License 2003.12.10 0 0 102
Igaz. Csak a kettő között nincs semmi.
Előzmény: noway (101)
noway Creative Commons License 2003.12.10 0 0 101
A fejlődés exponenciális, önmagát gyorsítja. A barlangrajzok 30000 évig tartottak, a piramisok már csak 5000-ig, a középkor ezerig, a számítástechnika meg pl. 50 év alatt alakította át gyökeresen a világot. Szvsz összeáll a kép.

Nincs nyoma kezdeteknek, fejlődésnek, haladásnak, sőt, szinte azonnal dokumentálható a hanyatlás.

Miért ne lenne nyoma? A priamis a barlangrajzhoz képest szvsz határozott haladás.

Előzmény: Plati (100)
Plati Creative Commons License 2003.12.10 0 0 100
1. Miből gondolod, hogy kihalt? Ő a cro-magnoni, a homo sapiens sapiens, a ma élő ember. A neandervölgyi halt ki, akinek mellesleg nagyobb volt az agykoponyája, mint a mienk, viszont semmiféle művészeti alkotás nem maradt utána.

2. Tegyük fel, hogy igazad van. Az ember 30 ezer évig csak vegetál, aztán egyszerre három különböző helyen magaskultúrákat hoz létre. Ráadásul rögtön a legfejlettebb formában. Nincs nyoma kezdeteknek, fejlődésnek, haladásnak, sőt, szinte azonnal dokumentálható a hanyatlás.

Hát nem érdekes ez? (c. Rodolfó)

Előzmény: paul2 (99)
paul2 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 99
"Mit csinált az altamirai ember, aki az őt körülvevő világ művészi erejű ábrázolására volt képes, 25 ezer éven keresztül? "
Sokmindent, de a legfontosabb, hogy kihalt.
Ettől függetlenül nem látom, hol itt az ellentmondás:
30 000 éve vadászott, gyűjtögetett, rajzolt a barlang falára, rokoni csoportokban éldegélt.
6 000 éve földet művelt, épített, írt-olvasott, törvényeket alkotott, társadalmat szervezett.
Ha nem erőltetik a tempót, ennyi fejlődéssel el is lehet lenni 25 ezer évig. (Ha meg közben itt-ott kihalnak, akkor a fejlődés egyes szakaszait meg kell ismételni, azzal még tovább tart a dolog)
Előzmény: Plati (70)
paul2 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 98
Tegyük fel, hogy felemelnénk valahogy az Antarktisz jegét, mint egy fedőt, hogy alánézzünk. Vagy megröntgeneznénk a területet. Ekkor le tudnánk rajzolni a partvonalat, azt összehasonlíthatnánk, amivel akarjuk, és levonhatnánk egy csomó, a mi szempontunkból teljesen irreleváns következtetést. A jégmentes Antarktisz ugyanis egészen másképp nézne ki, ha lekerülne róla az a néhány százezer, vagy néhány millió tonna/négyzetkilométer teher, ami most nyomja. Persze az új formáját nem azonnal, és nem egy-két földrengéssel érné el.
Tehát a kérdés az, hogy egyáltalán mit várunk el, mihez akarjuk hasonlítani Piri Reis vagy Oronteus térképét.
Előzmény: Törölt nick (87)
paul2 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 97
Most érkeztem ide, átnéztem az eddigieket.
Szép vegyesfelvágott lett dogonokkal, Nibiruval... ; - )
Ami Oronteus térképét illeti, a Hapgood-féle átrajzolást alaposabban megnézve erős rosszallásomat kell kifejeznem.
Az eredeti térképen van egy "felhasítás", amit cirádákkal töltött ki a rajzoló. Hapgood körvonalrajza, amit utána "modern" vetületbe átszerkesztett, ebben a felhasításban is térképet tartalmaz. Innentől kezdve, ha az eredmény komolytalan, ha ezt lehet, akkor bármit lehet, tetszés szerint Antarktiszt, Afrikát vagy a Városligeti-tavat.
Azaz ha Oronteus térképét értékelni akarjuk, átrajzolhatjuk magunknak.
Előzmény: AugustvonMackensen (1)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.10 0 0 96
Előzmény: Mr.Q. (95)
Mr.Q. Creative Commons License 2003.12.10 0 0 95
kiran, igazán berakhatád ide ezt az Orontheus térképet, már láttam többször, de nincs kéznél, neked meg bizta megvan. :) Jót tenne a topicnak, tudnánk miről beszélünk. A Piri Reis félét se ártana.
Előzmény: Törölt nick (94)
predi Creative Commons License 2003.12.10 0 0 93
Igazad lehet. Úgy tűnik parasztvakításnak estem áldozatul.
Előzmény: Törölt nick (73)
Mr.Q. Creative Commons License 2003.12.09 0 0 92
predi
Légy szíves mondd el, hol látsz te a pirireis térképen kontinens méretű szigetet? Én látok egy Afrikát, látok egy Délamerikát, egy sereg szigetet, de egyik sem kontinens méretű. Lehet, hogy te kevered egy másik térképpel? Piri reis térkép tudtommal csak 1 db létezik.
Előzmény: predi (71)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 91
A térképnek ez a része szerintem elég pontos, hiszen te is, én is és talán még mások is egy mai térkép segítségével gond nélkül azonosíthat rajta földrajzi helyeket.

ez nem is döntő érv, döntő érv nincs, de sok kis érv lehet, és ha ezek mind egy irányba mutatnak...

azért gondoltam a csütörtökre, mert ha pénteken leírom, amit gondoltam, akkor lesz egy hétvége gondolkodási időd:)

Előzmény: Törölt nick (90)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 89

én csak a következők miatt gondoltam fontosnak ezt a folyót:
ha a térkép az 14-15. sz körül készült, akkor nagyon fontos lehetett egy ilyen folyó egy sivatagos vidéken, mint édesvíz forrás az arra hajózók számára. ráadásul akkoriban jórészt a partok mentén haladtak dél felé, tehát látniuk kellett (volna)! azaz, ha a jelzett időben készült (volna) piri reis egyik forrástérképe, akkor azon ez a -nem létező- folyó túl nagy hiba lenne, tekintettel arra, hogy a környék többi földrajzi pontja a helyén van!

az amozonas viszonylag jól azonosítható, mert a torkolata egy szigetet zár közre (marajo-sziget). elég nagy sziget.

azért elég sok szeizmikus vizsgálatot végeztek az antarktiszon. csak a maud királynő part előtti szigetek miatt lenne fontos. én még csütörtökig keresem, aztán feladom, de úgy kevésbé lesz hatásos a dolog.

Előzmény: Törölt nick (86)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 88
Nané, hogy nem! bocs
Előzmény: Törölt nick (86)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 85
Kedves bridgewater!

hamarosam előállok egy értelmezéssel a piri re1is térkép déli részéről, az igazi segítség egy olyan térkép lenne, amely jég nélkül ábrázolja a kontinenst. ha estleg ebben te vagy bárki más tudna segíteni, az nagyon sokat jelentene, akár pro, akár kontra!

üdv, von mackensen

Előzmény: Törölt nick (80)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 83
ez elég részletes és maga az oldal is érdekes
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 82
ez elég részletes és maga az oldal is érdekes
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 81
Üdv kiran!
megnéztem nyugat-afrikát:
két azonosítási pont lehet afrika két legnyugatabbra eső pontja, a zölt-fok (dakar) és a fehér fok (kb. mauritánia és nyugat-szahara határán) dakar alatt a gambia, fölötte a szenegál folyók jól azonosíthatóak. aztán van -a mai marokkó területén- még egy, szerintem a sebou folyó. ami engem érdekelne, az a szenegál és a sebou közötti folyó, éppen a fehér-fok alatt. és max egy időszakos folyómedret találtam arrafelé.
nem a legjobb térkép a területről , de erről a területről beszéltem, és állandó folyót ott nem jelöl a national geographic térképe. a cartográfi atlaszom sem.
(ennek ellenére elnézhettem!)

von mackensen

Előzmény: Törölt nick (78)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.09 0 0 80
Nagyon fontos lenne eldönteni, hogy Antarktisz vagy nem Antarktisz, mert ha igen, akkor ott valami IGAZI rejtély van.
Előzmény: Törölt nick (73)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 77
köszönöm szépen, nagyon tartalmasnak tűnik!

tényleg én voltam az első látogató, vagy csak rossz a számláló?

Előzmény: L.C.S. (75)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.09 0 0 76
bocs, nekem tegnap még működött, ma sajnos csak az elsőt látom. majd nem képként fogom belinkelni őket.
a folyók?
Előzmény: Törölt nick (74)
L.C.S. Creative Commons License 2003.12.08 0 0 75
Ha többet szeretnél erről a kérdésről megtudni, akkor ajánlom a www.kemet.hu oldalt.
Előzmény: AugustvonMackensen (44)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.08 0 0 72
akkor most jönne a 2. kép, ezekre majd hivatkozni fogok

predi Creative Commons License 2003.12.08 0 0 71
Kedves Egzaktul Gondolkodó Egyén kinek neve e virtuális sikon kiran. Én látni vélem az Antraktiszt. Szerinted mit látok, ha nem azt?

(Próbálok rájönni: Izland csúszott volna le oda? Vagy a rajzoló költői szabadságfokának megtestesítője az a kontinens méretű sziget? :-)

Előzmény: Törölt nick (61)
Plati Creative Commons License 2003.12.08 0 0 70
Akkor talán kezdjük a kályhánál.

Az altamirai, szaharai barlangrajzok, amelyek a homo sapiens sapiens elképesztően magas kultúrájáról árulkodnak, a legszigorúbb kronológia szerint is 30 ezer évesek.

A történelem első ismert, adatolt civilizációját, a sumerekét, i.e. IV. évezredre datálják. Mit csinált az altamirai ember, aki az őt körülvevő világ művészi erejű ábrázolására volt képes, 25 ezer éven keresztül?

Előzmény: AugustvonMackensen (69)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.08 0 0 69

ennek a topicnak pont az lenne a lényege, hogy az ezzel kapcsolatos utalásokat összegyűjtse:)

most megpróbálok bemásolni egy képet, lehet, hogy nem fog menni. ez a kirannak igért piri re'is dologhoz kellene.


Előzmény: Plati (68)
Plati Creative Commons License 2003.12.08 0 0 68
Ezek alighanem az atlantiszi bevándorlók, vagy túlélők lehetnek. Ezt meg sem mertem említeni...

Előzmény: AugustvonMackensen (67)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.08 0 0 67
én olvastam egy olyan változatot is, mely szerint egy előző civilizáció "túlélői"...
Plati Creative Commons License 2003.12.08 0 0 66
Elfogadott tudományos magyarázat - ismereteim szerint - nincs. Az "izolacionalisták" szerint mindez csak mítosz, nincs ténybeli alapja. A "diffuzionisták" egyiptomi, vagy föníciai partraszállásra voksolnak.
Előzmény: AugustvonMackensen (65)
AugustvonMackensen Creative Commons License 2003.12.08 0 0 65
van magyarázat arra, hogy ez miért azonos ezeknél a népeknél?
Előzmény: Plati (64)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!