Ezekhez fényképezőgépet lehet csatlakoztatni? Néztem a Celestronnál, de ott nem láttam ilyet. Vagy ez egy más káposzta?:D
Valamikor az ősidőkben volt(van)egy 60mm-es távcsövünk, az okulárján keresztül fényképeztem a holdat és a jupitert. de ez még a filmes korszakban volt, nem tudom, a mai géppel meg tudom e ugyanezt csinálni? Ki kell próbálni.
Én már láttam ilyeneket és akkor is a sárga irígység evett :D:D:D azt hiszem a hazánk felett repülő topikban, többet is. De ezek kifogástalanok. Ilyen pillanatot elkapni.........
A dolog egyszerű: Ha pont közted és a Hold között van egy légifolyosó, akkor gyakran kerülhet egy gép a látómezőbe. Mivel a Hold még világos égen készült (kék a háttér), akkor a gép is kapott fényt, hogy ne csak a sziluettje látszódjon. Szépek. :)
Jól látom, hogy napfoltok? Tökéletes. A repcsikről már nem is beszélek. Gyönyörűek. Nagy öröm lehet egy ilyet elkapni és nagy türelem is:) Ilyet kérünk máskor is:)